Ρώτα με να σε ρωτώ

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Πατίνι (αυτό με τις δυο ρόδες) από τον νονό, το είχα λιώσει !!!! :D

Έμαθες σχετικά εύκολα ποδήλατο χωρίς βοηθητικές;
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Δεν κατάλαβα πώς έμαθα ποδήλατο γιατί ο πατέρας μου ύπουλα ύπουλα μου ανέβαζε τις βοηθητικές και την τελευταία χρονιά ήταν τελείως στον αέρα αλλά εγώ δεν το είχα πάρει χαμπάρι. Και μετά έλεγα "oh wow έμαθα ποδήλατο με την πρώτηηη" και χαιρόμουν μόνη μου.


Τι μέσο όρο πτυχίου έχεις; (ακόμη κι αν δεν έχεις πάρει το πτυχίο ακόμη)
 

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πληροφορική, οπότε λίγο δύσκολο να μη βρεις κάτι που να μη σου αρέσει, χε! Μα δίκτυα είν' αυτό, μα προγραμματισμός είν' αυτό κλπ.

Ποια φοβία είχες και κατάφερες να ξεπεράσεις;
 

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Μπράβο Lysippe για την επιλογή σου αν και γυναίκα. Αν είσαι και καλή κιόλας θα αντιδράσω με Ουάου! :P

Να δώσω online εξετάσεις.

Συμμετέχεις/συμμετείχες στα μαθήματα πανεπιστημίου με ερωτήσεις/απορίες κτλ; Και παλιά αλλά και τώρα online.
 

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μπράβο Lysippe για την επιλογή σου αν και γυναίκα. Αν είσαι και καλή κιόλας θα αντιδράσω με Ουάου! :P

Όταν ασχολούμουν, μια χαρά τα έβγαζα πέρα, και τέλειωσα τη σχολή και με αξιοπρεπέστατο βαθμό (~7). Αλλά, έκανα την βλακεία να κάνω ένα μεγάλο pause (με την έννοια να μην ασχοληθώ όσο έπρεπε και να έχω μια συνέχεια/εμβάθυνση στο αντικείμενο), λόγω κάποιων καταστάσεων, και τώρα το πληρώνω. Βέβαια, ποτέ δεν είναι αργά...

Συμμετέχεις/συμμετείχες στα μαθήματα πανεπιστημίου με ερωτήσεις/απορίες κτλ; Και παλιά αλλά και τώρα online.

Συνήθως με κάλυπταν οι ερωτήσεις των υπολοίπων, οπότε δεν χρειαζόταν να ρωτήσω. Σε ερωτήσεις τού καθηγητή κλπ, ναι, συμμετείχα μια χαρά.

Ας παραμείνουμε λίγο ακόμα στα της σχολής... Με ποιο σκεπτικό ακολούθησες τον τομέα σου (απορρόφηση; επειδή σου άρεσε; κάτι άλλο);
 

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Όταν ασχολούμουν, μια χαρά τα έβγαζα πέρα, και τέλειωσα τη σχολή και με αξιοπρεπέστατο βαθμό (~7). Αλλά, έκανα την βλακεία να κάνω ένα μεγάλο pause (με την έννοια να μην ασχοληθώ όσο έπρεπε και να έχω μια συνέχεια/εμβάθυνση στο αντικείμενο), λόγω κάποιων καταστάσεων, και τώρα το πληρώνω. Βέβαια, ποτέ δεν είναι αργά...
Όρεξη και υπομονή να έχεις γιατί η αρχή θα είναι δύσκολη και πιστεύω μπορείς να επανενταχθείς. ;)


Ο συνδιασμός του νέου τρόπου σκέψης και δόμησης εννοιών μαζί με την ατελείωτη δημιουργικότητα που σου ανοίγονται όταν μαθαίνεις για πρώτη φορά προγραμματισμό + η ωραία (εμφανισιακά αλλά και σαν εκπαιδευτικός :P) καθηγήτρια που είχα στο φροντιστήριο με έκανε να μ'αρέσει η πληροφορική. Εντάξει έχω και αδελφό με διδακτορικό στον τομέα που τον έχω σαν πρότυπο οπότε έπαιξε και αυτό ρόλο.

Σε κλίμακα 1-10, πόσο ερωτεύσιμοι ήταν οι καθηγητές/καθηγήτριες σου; Υπάρχει κάποιος/α που να σου έχει μείνει;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Νηματολάγνος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νηματολάγνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Συγγραφέας. Έχει γράψει 338 μηνύματα.
5 κατα μεσο ορο. Ειχα ομως και δυο 10ρια φιλολογους, μια στο σχολειο και μια στο φροντιστηριο.

Με τι βαθμο εβγαλες το λυκειο;
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
ΤΖΙΙΙΙΙΖΑΣ,da throowback
δεν θα κλαψω

oλοενα και εκπλησομαι μ αυτο το φορουμ, καλα το οτι υπηρχαν οντως παιδια που τους αρεσαν οι κλοουν, αλλα υπηρχαν actual παιδια που δεν φαγανε στη μαπα το σοβιετ για να εξαναγκαστουν να τους αρεσει το μπολεκ και λολεκ, ενω την ιδια στιγμη ειχαν την ευκαιρια να απολαυσουν την καπιταλιστικη disney και αλλα αμερικανικα κινουμενα σχεδια με ξεπερνα....


τελειωσα με 15? αν θυμαμαι καλα

ποια ηταν η χειροτερη χρονια σου στο σχολειο και γιατι?
 

Νηματολάγνος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νηματολάγνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Συγγραφέας. Έχει γράψει 338 μηνύματα.
Β γυμνασιου, ειχα μεταναστευσει με τους γονεις μου Γερμανια και μου εκαναν μπουλινγκ στο σχολειο.

Εχεις μεθυσει σε σημειο να σε κουβαλανε γιατι δεν μπορεις να περπατησεις;
 

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όχι, πάντα σταματάω στο σημείο που είμαι φτιαγμένη. Δεν βρίσκω νόημα στο να φτάσω να μπουσουλάω και να ξερνάω σαν γατί. Το βρίσκω και τέρμα αντιαισθητικό, συν τοις άλλοις.

Μια ανάμνηση από κάποιο ταξίδι που σε κάνει να γελάς;
 

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Να γελάω ε; Οκ. 7ήμερη στην Ιταλία, Φλωρεντία και είμαστε οι 3 roommates στο παράθυρο και αρχίζουμε να ψέλνουμε βωμολοχίες στους περάστικους στον δρόμο. Ε μέχρι που κάποιος μας απαντάει κάτι σε στυλ, "αν ανένω πάνω ρε μ...κες, την βάψατε". Γελάσαμε και πριν και μετά από αυτό. :P

Περιέγραψε ένα ωραίο feeling που ένιωσες σε ταξίδι.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Μ άρεσε πολύ η ηρεμία που μου προκαλούσε όλο αυτό το τοπίο της Πολωνίας (άνοιξη βέβαια), ήταν πάρα πολύ γλυκό συναίσθημα.


Λοιπόν, μίνι ψυχολογικό τεστ.

Α) Πηγαίνεις προς το σπίτι του αγαπημένου σου/της αγαπημένης σου και έχεις 2 εναλλακτικους δρόμους. Ο ένας σύντομος αλλά αδιάφορος αυτοκινητοδρομος και ο άλλος είναι ένα δρομάκι που θα κάνεις περισσότερη ώρα να φτάσεις αλλά είναι πιο γραφικό το τοπίο. Ποιον επιλέγεις;

Β) Στον δρόμο σου βρίσκεις 2 θάμνους με τριαντάφυλλα, ο ένας έχει λευκά και ο άλλος κόκκινα οπότε αποφασίζεις να του/της πας μια ανθοδέσμη με 30 τριαντάφυλλα συνολικά. Τι συνδυασμό χρωμάτων επιλέγεις; (πόσα κόκκινα και πόσα λευκά)
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Α) γενικα αναλογα αν βιαζομουν (γιατι λογικα θα μου ειπε να ειμαι εκει 5 και εγω ξεκινησα 5 και 2 απο το σπιτι) η οχι, αν ειχα το ελευθερο τοτε τον πιο γραφικο δρομο
Β) μαλλον δεν θα επαιρνα καν τα τριανταφυλλα -ας ειμαστε ειλικρινεις- αλλα σε περιπτωση που εκεινη τη μερα κατι επαθα και εγινα αλλος ανθρωπος τοτε θα εβαζα 23 λευκα 7 κοκκινα ενδιαμεσα απο τα λευκα για την αντιθεση

[ps θελω τα results του ψυχολογικου μου τεστ]

αν μπορουσες να διαλεξεις τα παντα για τον εαυτο σου πριν τη γεννα απο φυλο, μεχρι εμφανιση, μεχρι χαρακτηρα, ταλεντα κλπ πως θα σε εκανες? (σαν να κανεις sim τον εαυτο σου in a way)
 

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Παρόλο που και στα δυο θα ενεργούσα βάση των κεφιών μου εκείνη την ώρα, θα απαντήσω:

Α) Το δεύτερο

Β) 19 άσπρα -11 κόκκινα.

αν μπορουσες να διαλεξεις τα παντα για τον εαυτο σου πριν τη γεννα απο φυλο, μεχρι εμφανιση, μεχρι χαρακτηρα, ταλεντα κλπ πως θα σε εκανες? (σαν να κανεις sim τον εαυτο σου in a way)

Δεν θα με άλλαζα. Μ'αρέσω έτσι όπως γεννήθηκα. :shifty:

Ίδια ερώτηση με της Αγάπης για να μπορέσει να βγάλει συμπεράσματα και για άλλους.

Υ.Γ. Και εγώ θέλω τα αποτελέσματα !!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nikos 7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos 7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Α) Αν είναι μια από τις πρώτες φορές που κάνω τις διαδρομές αυτές, σίγουρα επιλέγω το γραφικό δρομάκι. Αν είναι πχ η 20στη φορά, ίσως επέλεγα τον σύντομο δρόμο με τον αυτοκινητόδρομο. Αλλά η απάντησή μου είναι το δρομάκι με το γραφικό τοπίο.

Β) Δεν ξέρω, θα πω 23 κόκκινα και 7 λευκά (θα μπορούσα και όλα κόκκινα ή λευκά αλλά ακούγεται ενδιαφέρουσα και η ποικιλία)

Ίδια ερώτηση
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Επιλέγω το δεύτερο δρομάκι. Θα έχω καλύτερη διαδρομή, θα της έλειπα περισσότερο και θα ειχα και κάτι ωραίο να διηγηθω.

Όλα κόκκινα και ένα άσπρο στο κέντρο

Είσαι καλοκάγαθος;
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Όλοι οι άνθρωποι είναι.

Προτιμάς το chat ή topics στο e-steki;
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Chat

Ποιό θεωρείς το πιο εκνευριστικό μέλος;
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Τα αποτελέσματα του τεστ btw, τα βάζω σε spoiler σε περίπτωση που θέλει να το κάνει και κάποιος άλλος:
Ο δρόμος που επιλέγεις δείχνει πόσο γρήγορα ερωτεύεσαι. Αν επέλεξες τον σύντομο δρόμο, δείχνει ότι πέφτεις με τα μούτρα και προχωράς γρήγορα. Αν επέλεξες το γραφικό στενό, δείχνει ότι το πας πιο λάου λάου και ερωτεύεσαι πιο δύσκολα.

Τα κόκκινα τριαντάφυλλα συμβολίζουν το πόσα θες να δίνεις σε μια σχέση ενώ τα λευκά το πόσα θες να παίρνεις. Κοιτάξτε την ανθοδέσμη σας και βγάλτε το συμπέρασμα μόνοι σας... :P

Όσο για το μέλος δεν υπάρχει ένα που να κάθεται στην κορυφή, είναι ένα γκρουπ ατόμων που εναλλάσσονται ανάλογα με τις μέρες τους. Τώρα δε θα ήθελα να πω ονόματα οπότε αν δε σε ικανοποιεί η απάντησή μου ξαναβαλε την ίδια ερώτηση να πάρει το θάρρος κάποιος άλλος.

ΥΓ: Όταν είχα κάνει το τεστ είχα διαλέξει το γραφικό στενάκι και τα τριαντάφυλλα 15-15. Έχει κι άλλες ερωτήσεις η ιστορία για όποιον ενδιαφέρεται.

Πόσο δοτικός θεωρείς ότι είσαι σε μια σχέση;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top