Ρώτα με να σε ρωτώ

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Να μην ήμουν τόσο ευκολόπιστη και καλοπροαίρετη. Αρκετά χαστούκια έφαγα, κάποια στιγμή πρέπει να βγω από τον λήθαργο.



Τι θεωρείς ξεχωριστό επάνω σου;
 

Νηματολάγνος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νηματολάγνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Συγγραφέας. Έχει γράψει 338 μηνύματα.
Τιποτα. Ειμαι ενα ταπεινο χαμομηλακι.

Εχεις κανει ποτε πληροταιο σεξ;
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι, αλλά αποφάσισα να σταματήσω γιατι από ένα σημείο και μετά δεν μου άρεσε, ένιωθα τσουλος και ήθελα να βγάζω το ψωμί μου με άλλο τρόπο.

Τι θα άλλαζε σε εσένα και στη ζωή σου αν έχανες του γοννεις σου ξαφνικά, ας πούμε σε τροχαίο;
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,802 μηνύματα.
έχω σκεφτεί αρκετές φορές αυτή την περίπτωση, το πως θα συντηρηθώ οικονομικά θα ήταν το πρόβλημα μου γιατί ως φοιτητής σε άλλη πόλη λίγο δύσκολο να βρω δουλειά, ευτυχώς έχω ένα μαξιλάρι ασφάλειας το όποιο μου φθάνει να πάρω πτυχίο και να βρω δουλειά, εκτός απο οικονομικό θέμα είναι ότι δεν θα έχω γονείς να με στηρίζουν ψυχολογικά

Τι θα άλλαζε στη ζωή σου αν έβρισκες μια καλή δουλειά με τριπλάσιο μισθό;
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα μπορούσα να κάνω οικογένεια χωρίς να ανησυχώ, να ζω όπως όπως θέλω και να επενδύω και ταυτόχρονα.

Ίδια ερώτηση.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,022 μηνύματα.
Τίποτα

Τι θα πρέπει να κάνει/πει ένα άτομο που θα γνωρίσεις για να το αντιπαθήσεις ;
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Να πατησει στις κοκκινες γραμμες μου

Ιδια ερωτηση παιδια
Τι θα πρέπει να κάνει/πει ένα άτομο που θα γνωρίσεις για να το αντιπαθήσεις ;
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Να τρώει σόγια.

Αντε θα απαντήσω σοβαρά. Κάποιους άντρες τους απεχθάνομαι ενστικτωδώς, απλά μου το βγάζουν και συνήθως έχουν κάποια από τα παρακάτω χαρακτηριστικά, δεν σηκώνουν αστεία και παρεξηγούνται με το παραμικρό, είναι γλυφτες, δεν έχουν υπερηφάνεια και είναι γκρινιάρηδες/κλαψιαριδες.

Τις γυναίκες τις αντιπαθώ όταν δω συμπεριφορές όπως το να φέρονται άσχημα σε κόσμο που δεν εχουν ανάγκη, όταν βρίζουν τακτικά και όταν είναι χειριστικες.

Ίδια ερώτηση.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,022 μηνύματα.
Να τρώει σόγια.

Αντε θα απαντήσω σοβαρά. Κάποιους άντρες τους απεχθάνομαι ενστικτωδώς, απλά μου το βγάζουν και συνήθως έχουν κάποια από τα παρακάτω χαρακτηριστικά, δεν σηκώνουν αστεία και παρεξηγούνται με το παραμικρό, είναι γλυφτες, δεν έχουν υπερηφάνεια και είναι γκρινιάρηδες/κλαψιαριδες.

Τις γυναίκες τις αντιπαθώ όταν δω συμπεριφορές όπως το να φέρονται άσχημα σε κόσμο που δεν εχουν ανάγκη, όταν βρίζουν τακτικά και όταν είναι χειριστικες.

Ίδια ερώτηση.
Καλά άμα βρίζουν δεν είναι πολύ επιφανειακό να τις αντιπαθήσεις για αυτό ; εκτός αν το στηρίζεις αλλού, πχ είναι δήθεν, εγωκεντρικές ή δεν ξέρω τι , αλλιώς είναι πολύ επιφανειακό .
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλά άμα βρίζουν δεν είναι πολύ επιφανειακό να τις αντιπαθήσεις για αυτό ; εκτός αν το στηρίζεις αλλού, πχ είναι δήθεν, εγωκεντρικές ή δεν ξέρω τι , αλλιώς είναι πολύ επιφανειακό .
Μου χαλάει την αισθητική του χαρακτήρα η οποία είναι σημαντική για εμένα.

Δεν εχω θέμα να είμαι επιφανειακος.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Μου χαλάει την αισθητική του χαρακτήρα η οποία είναι σημαντική για εμένα.

Δεν εχω θέμα να είμαι επιφανειακος.
το dirty talk το εγκρινεις ομως?
Το να βριζει εννοεις να φερεται απαξιωτικα στην καθημερινοτητα της για παραδειγμα?Τα εγωπαθη ατομα?Αυτο λες?
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
το dirty talk το εγκρινεις ομως?
Το να βριζει εννοεις να φερεται απαξιωτικα στην καθημερινοτητα της για παραδειγμα?Τα εγωπαθη ατομα?Αυτο λες?
Εννοώ να μιλάει σαν λιμενεργάτης στην καθημερινότητα.
"Εντάξει ρε μαλακά, μας επριξε τον πουτσο ο άλλος χτες."
Είναι εντελώς αντιαισιητικο, φανερώνει vulgarity χαρακτήρα και low class.

Το dirty talk δεν έχει σχέση με αυτό το πράγμα.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,022 μηνύματα.
Εννοώ να μιλάει σαν λιμενεργάτης στην καθημερινότητα.
"Εντάξει ρε μαλακά, μας επριξε τον πουτσο ο άλλος χτες."
Είναι εντελώς αντιαισιητικο, φανερώνει vulgarity χαρακτήρα και low class.

Το dirty talk δεν έχει σχέση με αυτό το πράγμα.
Νταξ εγώ το καταλαβαίνω μόνο για το ερωτικό κομμάτι αυτό που λες, την ''αισθητική'' και το γούστο που λέμε που είναι πάντα σεβαστό. Τώρα σε ένα φιλικό δεσμό που σου προκαλείται αντιπάθεια ... δηλαδή άμα έχει καλή καρδιά , θα σου προκαλέσει αντιπάθεια, είναι βαριά λέξη .Αλλά τι να πεις
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Νταξ εγώ το καταλαβαίνω μόνο για το ερωτικό κομμάτι αυτό που λες, την ''αισθητική'' και το γούστο που λέμε που είναι πάντα σεβαστό. Τώρα σε ένα φιλικό δεσμό που σου προκαλείται αντιπάθεια ... δηλαδή άμα έχει καλή καρδιά , θα σου προκαλέσει αντιπάθεια, είναι βαριά λέξη .Αλλά τι να πεις

Δεν νομίζω πως θα ταιριαζαμε και φιλικά Αυρα. Καμία φίλη μου δεν βρίζει. Δεν μπορεί να είναι τυχαίο.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,022 μηνύματα.
Δεν νομίζω πως θα ταιριαζαμε και φιλικά Αυρα. Καμία φίλη μου δεν βρίζει. Δεν μπορεί να είναι τυχαίο.

Εγώ βρίζω πάντως κάτι λίγο οπότε δεν θα ταιριάζαμε, αλλά όχι και αντιπάθεια :'(:P
Αν και θέλω πολλή οικειότητα για να πω ότι θα αρχίσουν να μου ξεφεύγουν λέξεις. Και κάποιος να το παρεξηγεί θα είναι αργά μέχρι να το καταλάβει

Εγώ αντιπαθώ όσους σνομπάρουν ή περιαυτολογούν ή κριτικάρουν τους άλλους για να ανέβουν οι ίδιοι






Τι θα σε κάνει να συμπαθήσεις κάποιον που θα γνωρίσεις ;
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Εγώ βρίζω πάντως κάτι λίγο οπότε δεν θα ταιριάζαμε, αλλά όχι και αντιπάθεια :'(:P
Αν και θέλω πολλή οικειότητα για να πω ότι θα αρχίσουν να μου ξεφεύγουν λέξεις. Και κάποιος να το παρεξηγεί θα είναι αργά μέχρι να το καταλάβει

Εγώ αντιπαθώ όσους σνομπάρουν ή περιαυτολογούν ή κριτικάρουν τους άλλους για να ανέβουν οι ίδιοι






Τι θα σε κάνει να συμπαθήσεις κάποιον που θα γνωρίσεις ;
Εγω βριζω μονο αμα πατησει καποιος τις κοκκινες γραμμες αν καποιος με αδικησει αν εγω προσπαθω να εξηγησω κατι και ο αλλος δεν το αντιλαμβανεται καν και με νευριασει εκει ναι, στο καθημερινο καμια σχεση δυσκολα θα πεταξω βρισια.
Πρεπει ή να εχω νευριασει πολυ ή να δεχομαι επιθεση.
Να συμπαθησω καποιον επειδη το ρωτησες θα με κανει ο τροπος σκεψης του και θα ηθελα να δω κι αλλα πραγματα βεβαιως πως λειτουργει στη ζωη του/πως αντιδραει κλπ θα μου αρεσε να δω συναισθημα απεχθανομαι τους δηθεν οσο τιποτα αλλο.

Η ιδια ερώτηση
Τι θα σε κάνει να συμπαθήσεις κάποιον που θα γνωρίσεις ;
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,022 μηνύματα.
Εγω βριζω μονο αμα πατησει καποιος τις κοκκινες γραμμες αν καποιος με αδικησει αν εγω προσπαθω να εξηγησω κατι και ο αλλος δεν το αντιλαμβανεται καν και με νευριασει εκει ναι, στο καθημερινο καμια σχεση δυσκολα θα πεταξω βρισια.
Πρεπει ή να εχω νευριασει πολυ ή να δεχομαι επιθεση.
Να συμπαθησω καποιον επειδη το ρωτησες θα με κανει ο τροπος σκεψης του και θα ηθελα να δω κι αλλα πραγματα βεβαιως πως λειτουργει στη ζωη του/πως αντιδραει κλπ θα μου αρεσε να δω συναισθημα απεχθανομαι τους δηθεν οσο τιποτα αλλο.

Η ιδια ερώτηση
Τι θα σε κάνει να συμπαθήσεις κάποιον που θα γνωρίσεις ;
Εγώ σε νεύρα δεν βρίζω. Βρίζω στην καθημερινότητα με όσες λέξεις μου κόλλησαν και μου έμειναν από την εφηβεία, στυλ ρε μαλάκα, γάμησέ τα, που τα είχαμε ψωμοτύρι.



Και πολύ διπλωματικά απαντάς γενικά !
 
Τελευταία επεξεργασία:

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Εγώ σε νεύρα δεν βρίζω. Βρίζω στην καθημερινότητα με όσες λέξεις μου κόλλησαν και μου έμειναν από την εφηβεία, στυλ ρε μαλάκα, γάμησέ τα, που τα είχαμε ψωμοτύρι.
Αυτα ειναι αθωα.
Δεν ειναι τοσο ενοχα πχ για όσα λεει ο @hack3r.
Στην καθημερινοτητα θα σου βγει δε θα σου βγει ενα μ@λ@κ@ κι ενα γαμ@ δεν γινεται να μη σου βγει😂😂😂
Εγω αμα νευριασω ειναι αυτο που λενε του εληξε η υπομονη😂😂😂 να εχω δικιο εκει και να μου το πατανε εκει γινομαι αλλο πραγμα😂αμα εχω αδικο οκ ενταξει θα πω κατι αλλα συμβιβαζομαι.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και πολύ διπλωματικά απαντάς γενικά !
@Aura
Ευχαριστω! 😊👍κι εσυ απαντας ωραια και μαρεσουν οι απαντησεις σου👍καμια φορα εισαι το crazy answer/question που δεν σκεφτηκα εγω.
Respect 👏😊
Πιστευω ο @hack3r εννοει μια γυναικα να βριζει ακαταπαυστα απο το πρωι μέχρι το βραδυ βωμολοχια σε βαθμο αηδιας, κατι τετοιο πιστευω αφησε να εννοηθει και που σιγουρα σε ολη αυτη την ακαταπαυστη βωμολοχια περιλαμβανει τους αντρες, βριζει συνεχως.
Τετοια ατομα νταξει ουτε εγω δεν τα μπορω, αλλο να εισαι σε παρεα να κανεις πλακιτσα να γελασετε ολοι και αλλο εκει που εισαι στα καλα του καθουμενου να σε βριζει διχως αυριο.
Unacceptable και απο μενα αν αυτο εννοει ο @hack3r.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ βρίζω πάντως κάτι λίγο οπότε δεν θα ταιριάζαμε, αλλά όχι και αντιπάθεια :'(:P
Αν και θέλω πολλή οικειότητα για να πω ότι θα αρχίσουν να μου ξεφεύγουν λέξεις. Και κάποιος να το παρεξηγεί θα είναι αργά μέχρι να το καταλάβει
Δεν σημαίνει ότι δεν μπορώ να συμπαθήσω κάποια που βρίζει, καθώς η συμπάθεια εν τέλει αφορά το σύνολο του ατόμου. Για εσένα ξέρω και άλλα πράγματα του χαρακτήρα σου που μου αρέσουν. Απλά αν σε γνώριζα χωρίς να ξέρω κάτι άλλο για εσένα και άκουγα το βρωμοστομα σου δεν θα είχα και μεγάλη διάθεση να σκαλισω περαιτέρω το ξανθομαλλούσικο κρανίο σου. :P

Εγώ σε νεύρα δεν βρίζω. Βρίζω στην καθημερινότητα με όσες λέξεις μου κόλλησαν και μου έμειναν από την εφηβεία, στυλ ρε μαλάκα, γάμησέ τα, που τα είχαμε ψωμοτύρι.
Ναι, αυτό είναι χειρότερο γιατί δείχνει ότι δεν μπόρεσες, δεν θέλησες ή δεν σκέφτηκες καν να ξεπεράσεις μια κακή συνήθεια που προήλθε από το εφηβικό σου περιβάλλον η οποία επιδρά αρνητικά στην εικόνα σου. Φαντάσου να βγαίναμε έξω και όπως περπατούσαμε εγώ να έφτυνα στα πεζοδρόμια. Τι γνώμη θα σχηματιζες για εμένα μετά;
Και πολύ διπλωματικά απαντάς γενικά !
@EvanescenceQ για κακό στο ειπε :P
Αυτα ειναι αθωα.
Δεν ειναι τοσο ενοχα πχ για όσα λεει ο @hack3r.
Στην καθημερινοτητα θα σου βγει δε θα σου βγει ενα μ@λ@κ@ κι ενα γαμ@ δεν γινεται να μη σου βγει😂😂😂
Εγω αμα νευριασω ειναι αυτο που λενε του εληξε η υπομονη😂😂😂 να εχω δικιο εκει και να μου το πατανε εκει γινομαι αλλο πραγμα😂αμα εχω αδικο οκ ενταξει θα πω κατι αλλα συμβιβαζομαι.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

@Aura
Ευχαριστω! 😊👍κι εσυ απαντας ωραια και μαρεσουν οι απαντησεις σου👍καμια φορα εισαι το crazy answer/question που δεν σκεφτηκα εγω.
Respect 👏😊
Πιστευω ο @hack3r εννοει μια γυναικα να βριζει ακαταπαυστα απο το πρωι μέχρι το βραδυ βωμολοχια σε βαθμο αηδιας, κατι τετοιο πιστευω αφησε να εννοηθει και που σιγουρα σε ολη αυτη την ακαταπαυστη βωμολοχια περιλαμβανει τους αντρες, βριζει συνεχως.
Οχι, ακριβώς για την περίπτωση σου και της Αύρας μιλάω Εύα :P

Κοιτάξτε κορίτσια. Ο τρόπος που μιλάτε και οι λέξεις που χρησιμοποιείτε προδίδουν προτιστως την κοινωνική σας τάξη ή την κοινωνική τάξη στην οποία θέλετε να ανήκετε. Εγώ εχω από την μία πλευρά προσφυγικη καταγωγή και από την άλλη ελλαδιτικη. Το προσφυγικο σόι ήταν αστοί και μορφωμένοι, και η γιαγιά μου από εκεί ποτέ δεν έβριζε και είχε γενικότερα αλλά στάνταρντ στην ζωή παρολη την φτώχεια και τον ξεριζομο.Οι γυναίκες μπορεί να ήταν εκ των πραγμάτων φτωχές αλλά ήταν καθαρές, αξιοπρεπείς, με τρόπους και υπερηφάνεια. Έπνεαν σεβασμό. Η άλλη γιαγιά και ιδιαίτερα το σόι της ήταν μη σε πιάσουν στο στόμα τους. Χωριατες και αμόρφωτοι όλοι τους. Και δεν είναι και περίεργο που αυτές οι δύο γιαγιάδες παντρεύτηκαν και αντίστοιχους άντρες, με αντίστοιχες συμπεριφορές, αρχές και αξίες.

Η κοινωνική σας τάξη και με τι κουμασι θα μπλεξετε στην ζωή θα παίζει μεγάλο στο Well being ας γι αυτό καλό θα ήταν πέραν από το μαλλι να φτιάξετε και λίγο το στοματάκι :P

Οι αξιόλογοι άνθρωποι έτσι κι αλλιώς δεν έρχονται μαγικά στην ζωή μας. Πρέπει να τους προσελκύσουμε γιατί είναι σπάνιοι. Τα κουμασια από την άλλη είναι άπλετα.

@Λένω καλά τα λεω;


Ας απαντήσω και στην ερώτηση.

Στους άντρες με προσελκύει η τιμιότητα, η φιλοδοξία και η γενναιοτητα.

Στις γυναίκες η κοινωνική ευφυΐα, οι καλοί τρόποι συμπεριφοράς, η αριστοκρατικοτητα και η καλοσύνη.


Τι σε κάνει να συμπαθείς κάποιον.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top