Ρώτα με να σε ρωτώ

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
αγγλια ή γερμανια μαλλον

αν ξαναεδινες πανελληνιες τι θα διαλεγες τωρα που εισαι οφισιαλι ενηλικας
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Πάλι χημεία θα επέλεγα, εκτός κι αν εννοείς σαν δεύτερο πτυχίο... Οπότε ή θα έπαιρνα κάτι παρεμφερές με την κατεύθυνση που είχα στο χημικό (βιοτεχνολογία, τρόφιμα, κάτι τέτοιο) για μεγαλύτερη εμβάθυνση ή θα έκανα κάτι τελείως από χόμπι, οπότε θα επέλεγα ψυχολογία ή καλών τεχνών.



σε ποιο μάθημα/αντικείμενο σπουδών ήσουν/είσαι τελείως σκράπας;
 

mily

Νεοφερμένος

Η mily αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Με τα μαθήματα εκτός της τεχνολογικής κατεύθυνσης δεν είχα ασχοληθεί καθόλου οπότε έγραφα χάλια, αλλά δεν πιστεύω ότι κάποιος είναι σκραπας σε καποιο μαθημα οπως ειναι δομημένα. αν ασχοληθεί κανείς πολύ με κάποιο μαθημα η και με αντικείμενο σποδών θεωρώ οτι θα τα καταφέρει να βγάλει μια σχολή. νομιζω πως εχει να κανει με το να μην σου αρέσει κατι και να μην θες να μπεις στην διαδικασια να ασχοληθεις και να μπεις στην λογική του, οπως λενε καποιοι πχ "δεν μ αρέσουν τα μαθηματικά", παρα οτι ειναι σκραπες.

Εχεις βρει δουλεια στο αντικειμενο σου; και γενικοτερα πως νιωθεις για την δουλεια σου;
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Και ναι και όχι, χημικός τροφίμων είμαι αλλά εκτελώ και άλλα καθήκοντα. Καλή είναι η δουλειά μου, προτιμώ το εργαστήριο απ' τη βιομηχανία γιατί είναι πιο καθαρό και άοσμο αλλά δεν το χω και παράπονο.



Ποια ράτσα σκύλου θεωρείς την πιο όμορφη;
 

Guest 090132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δύσκολα μου βάζεις. Θα πω τα παγκ γιατί έχουν μια ιδιόρρυθμη ομορφιά. Και απλά λιώνω με τις τσαλαπατημένες μουρίτσες τους. <3



Ποιο ζώο είναι το σπιριτ ανιμαλ σου;
 

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ωραία ερώτηση. Το άλογο, νομίζω.

Αν ήσουν υπεύθυνος να κάψεις ό,τι βιβλίο υπήρχε και δεν υπήρχε αλλά σου δινόταν το δικαίωμα να κρατήσεις ένα μόνο βιβλίο, ποιο θα ήταν αυτό και γιατί;
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
την πολιτεια του πλατωνα για να επιφερω πλατωνικη αριστοκρατια

Τι πιστευεις πως ειναι κατι πολυ σημαντικο για τον ανθρωπινο βιο, που οι περισσοτεροι αγνοουν ή υποτιμουν;
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Ο χρόνος.



Πες 3 πράγματα που θα άλλαζες στη σημερινή πραγματικότητα αν γινόσουν αύριο Πρωθυπουργός
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα έκανα copy paste το Αγγλικό δίκαιο.
Θα απέλυα το μισό δημόσιο
Θα καταργουσα κάθε είδους φορολογία πέραν του ΦΠΑ.


Σε πια ιστορική περίοδο θα ήθελες να γεννηθείς αν όχι σήμερα και γιατί;
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
αρχες 20ου για να αλλαξω την πορεια ή εστω για να γνωρισω τους μεγαλυτερους τιτανες της δυτικης διανοησης

Ποια ειναι μια πολιτικη αποψη που εχεις και ντρεπεσαι να την πεις στους κοντινους σου ανθρωπους;
 

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Ότι δεν έχω ακόμα παγιωμένη άποψη για την πολιτική.

Έχεις δοκιμάσει καρατζόρτζεβα; Σου άρεσε;
 

Guest 090132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όχι, αλλά φαίνεται πολύ νόστιμο.

Ποια είναι η πιο άβολη κατάσταση στην οποία έχεις περιέλθει;
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Να κάθομαι στο λεωφορείο δίπλα σε soyboy. Μύριζε σόγια ο αέρας.

Ποιο είναι το χειρότερο πράγμα που έχεις κάνεις.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
να εχω κανει π@π@ σε τριχωτο ανδρος :D και να μου κολλησει τριχα στα δοντια.Δεν υπαρχει πιο αηδια:clapping:

Ποιο ειναι το πιο σοκ που εχεις βιωσει γενικα?
 

Guest 090132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το μεγαλύτερο σοκ το βίωσα όταν ένας πάγιος τραμπούκος απο το σχολείο μου έκανε άξαφνα μια μέρα ερωτική εξομολόγηση. super f*cking coconuts. Απο τότε πιστεύω ότι όλοι τους είναι g@y.


Εντωμεταξύ, πως διαχειρίζεστε μια "ανεπιθύμητη" ερωτική εξομολόγηση;
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Ανεπιθυμητη εννοεις να μη γουσταρω εγω τον τυπο για παραδειγμα.
Εκει θα του το θεσω οσο πιο ευγενικα γινεται,οτι δεν μου βγαινει το ερωτικο μαζι του :yes:

Τι κανεις οταν θελεις πολυ εναν αντρα αλλα τρως ακυρο?Αλλα εχεις καταλαβει απο την πλευρα του οτι ψιλογουσταρει αλλα ειναι τρομερος εγωιστης για να το παραδεχτει.
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
αποκλειεται οποιοσδηποτε να ειναι πιο εγωιστης απο μενα σ΄αυτον τον κοσμο και το εχω αποδεχτει οποτε απλα δεν ασχολουμαι

τι θα εκανες αν ειχες εναν stalker που ηξερε τα παντα για σενα και προσπαθουσε να σε προσεγγισει?
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Θα εκανα με δύο τροπους το ξεκαθαρισμα ή face to face ή μεσω προστασιας που μου δίνει ο νόμος.


Τι θα έκανες αν σου ελεγαν να διαλεξεις, ειναι πολεμος θα εφευγες ή θα εμενες? Οχι εδω σε ουδετερη χωρα
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Εντωμεταξύ, πως διαχειρίζεστε μια "ανεπιθύμητη" ερωτική εξομολόγηση;
Συγγνώμη για την παρεμβολή, αλλά μου θυμίσατε μια ωραία ερωτική εξομολόγηση που είχα δεχτεί μέσω email πίσω στο μακρινό 2009, ετών 12:

Screenshot_2.png

Καιιι... η απάντησή μου:

Screenshot_1.png


Πίσω στο θέμα μας,

@EvanescenceQ Γενικά είμαι λίγο κότα μπροστά σε σκηνικά βίας, που απειλούμαι κλπ αλλά επειδή έχω πολύ έντονη εθνική υπερηφάνεια και γενικά υπερηφάνεια σαν άτομο, δε νομίζω να μου πήγαινε η καρδιά να φύγω και να πολεμούσαν κάποιοι άλλοι στη θέση μου. Θα προτιμούσα βέβαια να έχω έναν υποστηρικτικό ρόλο πχ νοσοκόμα των τραυματιών ή σε κέντρο ανεφοδιασμού κλπ αντί να είμαι στο πεδίο της μάχης, αλλά θα ήθελα σίγουρα να αισθάνομαι ότι βοήθησα κι εγώ και δεν έφυγα την ώρα της κρίσεως. Παρεμπιπτόντως αυτή την ερώτηση θα μπορούσες να την κάνεις και στο ξεχωριστό θρεντ που υπάρχει με θέμα "τι θα έκανες αν..."


Λοιπόοον, ερωτησούλα.

Τι είδους γονιός πιστεύεις ότι θα γινόσουν/ θα γίνεις/είσαι;
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
χαχαχαχα @Agaphbou γελασα με την εξομολογηση :clapping:τον γειωσες αποτομα! :D:clapping::clapping:

λοιπον πιστευω θα ημουν μαμα απελευθερωμενη,θα εδινα ελευθεριες ναι,open mind μαμα,που θα ημουν και φιλη και μαμα,αλλα πρωτιστως θα σεβομουν την αυθυπαρξια τους.Οτι ειναι ξεχωριστες προσωπικοτητες.Σιγουρα θα ημουν μαμα που θα ημουν παντα διπλα τους σε οτι ηθελαν αλλα θα τα αφηνα ελευθερα να ζησουν και να κανουν λαθη βεβαιως γιατι πως αλλιως θα μαθουν?​

θα βαλω 2 αποσπασματα ας μου επιτραπει,δειχνουν ολοκαθαρα αυτο που θα ηθελα να ειμαι ως γονιος:D

1."Τι είδους πατέρας ήταν όμως ο «πατέρας της ψυχανάλυσης» Φροιντ; Οπως χαρακτηριστικά λέει ο γιος του Ερνστ: «Ο πατέρας μου δεν συμμετείχε στην καθημερινότητά μας. Μας είχε όμως καταστήσει σαφές ότι σε οποιοδήποτε σοβαρό πρόβλημα αντιμετωπίζαμε θα είναι δίπλα μας. Οταν ερχόταν εκείνη η στιγμή, κατέβαινε από τα Ολύμπια ύψη και μας φρόντιζε υλικά και συναισθηματικά»."

2.BLOGS Ερωτευμένος… σσσσσσουτ! (Ρεα Βιταλη)
Είναι ερωτευμένος. Βάζει AXE. Είδε έναν μεγαλύτερο φίλο του να βάζει AXE και επένδυσε σε αποσμητικό σώματος, με το χαρτζιλίκι του. Προφανώς, ως είδος απολύτως πρώτης ανάγκης, στην κατάστασή του. Ραίνεται και με κολόνια. Δανείζεται του πατέρα του. Το Axe με το Vetiver της Etro κάνει έναν συνδυασμό που μπορεί να σκοτώσει άνθρωπο, αλλά… Επιδεικνύουμε τον σεβασμό που αρμόζει σ' έναν μεγάλο έρωτα, από τη γέννησή του ακόμα. Οφείλω μια διευκρίνιση. Ψεκάζεται με Αxe ενώ οι μασχάλες του είναι σαν βρεφικά πατουσάκια χωρίς ούτε υποψία χνουδιού. Καθρεπτίζεται και αλλιώς τις τελευταίες μέρες. Κάνει μορφασμούς πολλούς. Λες και κάνει διαλόγους. Μια μέρα τον πέτυχα να χαμογελάει ως γόης και να ανασηκώνει το ένα φρύδι, ως γόης πάντα. Έγινε έξαλλος που τον πέτυχα κι ας υποκρίθηκα ότι δεν τον είδα. Χτενίζεται φέρνοντας την τούφα του μετώπου του πότε δεξιά και πότε αριστερά και δεν καταλήγει οριστικά στη φορά της τούφας. Φεύγει και ξαναγυρνάει στον καθρέπτη. Προσέχει τι θα φορέσει. Αλλάζει δυο τρία μπλουζάκια, αποφασίζει και δεν αποφασίζει. Εμφανίζεται με ένα σκουφί στα καλά του καθουμένου και μετά από λίγο βάζει και ένα ζευγάρι γυαλιά. Και χαϊμαλιά σαν αλογάκι των Σπετσών. Νύχτα όλα αυτά. Πρόβα για την επομένη. Ταλαιπωρούμαι αφάνταστα να μη σκάσω στα γέλια. Ταλαιπωρείται και ο Γιάννης. Κοιταζόμαστε και με νοήματα λέμε ότι δεν μας παίρνει να γελάσουμε. Και δεν γελάμε. Ούτε τόσο δα. Όταν μιλάει στο τηλέφωνο πηγαίνει απόμερα. Ναι! Είναι ερωτευμένος βαθιά. Έχουν φυτρώσει φτερά στην πλάτη και στα πόδια του. Περπατοπετάει. Τραγουδάει αλλιώς. Πολύ τραγουδάει. Τα τραγούδια υπάρχουνε για τους ερωτευμένους. Κατά διαστήματα κάνει και καμιά στροφή χορού. Ξανά εμείς σοβαροί. Από τούτον εδώ τον καναπέ έχουμε δει «σειρές» φτεροπαιδιών. Την κόρη μου… Τον γιο μου… Τώρα ήρθε η σειρά του μικρότερου γιου. Έχουμε δει και φτερόπαιδα με τσακισμένα φτερά. Αυτά είναι μεγάλα ζόρια! Έχουμε οικογενειακώς κλάψει έτερά τους ήμισυ. Έχουμε οικογενειακώς καταστρέψει Χριστούγεννα, γιορτές και αργίες. Έχουμε δει όλα τα προγράμματά μας να κρέμονται από το τσακ μιας κλωστής των δεσμών τους. Έχουμε επιδείξει κατανόηση. Το οφείλουν οι ερωτευμένοι στους ερωτευμένους. Μερικές φορές θα ήθελα να μην με αφορούν τα δικά «τους». Κυρίως γιατί είσαι πάντα σε άλλο κεφάλαιο. Εσύ ζεις με την αγωνία, του παιδιού που έφυγε με τσακισμένα φτερά και δέχεσαι ένα τηλέφωνο «δεν θα γυρίσω σήμερα σπίτι. Είμαι μαζί του» ή «μαζί της»… Άρα ο «μαζί της» ή «η μαζί του» είναι ακόμα μαζί της ή μαζί του… Τζάμπα τους κλαίγαμε! Τι τα θες; Στα έτερα ήμισυ στέκεται η μπίλια της ευτυχίας όλης. Μπορεί να στέκεται και η μπίλια της ανατροφής μας όλης. Αντικατοπτρισμός, όχι αυτών που τους είπαμε αλλά αυτών που τους δείξαμε χωρίς να δείχνουμε. Μ' αρέσει το φτερόπαιδο που βλέπω ξανά μπροστά μου. Γλυκαίνει η ψυχή μου από τη ζεστασιά της αύρας του. Ωραία η αύρα του ερωτευμένου στην ατμόσφαιρα της ζωής! Καλή πτήση, του εύχομαι από μέσα μου. Κι αν κάτι τσακίσει τα φτερά του; Εμείς εδώ, στον καναπέ μας. Θα καθίσει απέναντι. Θα ξεφυσήσει. Εμείς θα ξε-αγκαλιαστούμε. Θα κοιταχτούμε μεταξύ μας και θα συνεννοηθούμε ότι δεν είναι ώρα να μιλήσουμε… Μόνο να τον ακούσουμε. Λατρεμένα φτερόπαιδα… Αν είχαν στόματα των σπιτιών οι καναπέδες!… Πηγή: Protagon.gr


Τι θα ηθελες να γινεις πραγματικα εκτος απο αυτο που σπουδασες?
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top