Ρώτα με να σε ρωτώ

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Ναι, όπως τα είπατε:P(το αντίθετο, φυσικά)
Πώς είναι δυνατόν ένα τόσο νέο παιδί να μιλάει για αυτά τα πράγματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
@ Shad: Δεν είναι χαζή η ερώτηση. Ούτε ο συγγραφέας της απ' ότι έχω καταλάβει. Έχεις ξανακάνει παρόμοια ερώτηση θαρρώ.

Δεν μπορώ να διαλέξω μεταξύ των δυο αυτών ήχων...:xixi:

@ Alessandra: Γιατί καλέ, τι είπε; :P

Που θα ήθελες να βρίσκεσαι αυτή τη στιγμή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Πώς είναι δυνατόν ένα τόσο νέο παιδί να μιλάει για αυτά τα πράγματα;

Ω, εύλογη απορία, μάλλον. Όμως μου αρέσει γενικά να μιλάω γι' αυτά τα πράγματα, στοιχεία που πραγματεύεται αρκετά και ο Tolkien ο ίδιος :xixi:. Μου αρέσουν γιατί σου επιτρέπουν να ξεφύγεις κάπως, πάντα διατηρώντας τις ισορροπίες.

Μικρό μυστικό btw: παλιά, ίσως και τώρα λιγότερο όμως, μου άρεσε να συμπεριφέρομαι ως μεγαλύτερος μιας και βλέποντας τις συμπεριφορές που άρμοζαν φυσιολογικά στην ηλικία μου, τις θεωρούσα παιδιάστικες. :zilia: :P

Που θα ήθελες να βρίσκεσαι αυτή τη στιγμή;

Και εσύ την έχεις ξανακάνει αυτή την ερώτηση, αρκετές φορές μάλιστα :xixi:. Θα ήθελα να βρίσκομαι σε ένα ξέφωτο και να με περιτριγυρίζουν δέντρα πολλών λογιών. Εκεί, αφού θα είχα ανάψει μια μικρή και ζεστή φωτιά, θα τραγουδούσα, αν ήμουν μόνος μου (:P), σκοπούς των Ξωτικών, όσους έχω καταφέρει να απομνημονεύσω, όπως τους καταγράφει ο Tolkien και όπως τους έχω μελοποιήσει εγώ. Και ύστερα, αφού θα με άκουγε, μια συντροφιά θα ερχόταν μέσα από το δάσος να συνεχίσει μαζί μου το τραγούδι. Και όλοι μας θα συζητούσαμε για ιστορίες και άλλα πράγματα, παράξενα όπως θα τα σκεφτόμαστε τη νύχτα. Αυτό θα μου άρεσε όντως. :xixi:

Σου αρέσει περισσότερο να λες ή να ακούς μεγάλες και ίσως παλιές ιστορίες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Να ακούω, γιατί δεν ξέρω ιστορίες.

Αν ερχόταν συντροφιά ξωτικών δε θα φοβόσουνα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
@ Shad: Να ακούω.

@ Alessandra: Όχι.

Με τι ασχολείσαι στον ελεύθερο χρόνο σου;
-----------------------------------------
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Αν ερχόταν συντροφιά ξωτικών δε θα φοβόσουνα;

Χμμ, ίσως. Όμως πιστεύω τα συναισθήματα θα ήταν παράξενα και ανάμεικτα. Χαρά από τη μια, θαυμασμός και δέος από την άλλη. Θα ήμουν κάπως σαν τον Σαμγουάϊζ Γκάμγκη, υποθέτω, όταν συνάντησε για πρώτη φορά τη συντροφιά των Ξωτικών με τον Γκίλντορ για αρχηγό τους, στην πορεία του για το Κρικχόλοου του Μπάκλαντ με τον Φρόντο και τον Πίπιν. Όμως, νομίζω, πως θα ήμουν αρκετά έξυπνος και συνετός ώστε να μιλήσω μαζί τους, αρκετά, και να κάνω πολλές ερωτήσεις, αν νοιάζονταν να απαντήσουν βέβαια. :P

Με τι ασχολείσαι στον ελεύθερο χρόνο σου;

Κυρίως, για να μην πω συνέχεια, με ανάγνωση βιβλίων. Είναι από τις καλύτερες ασχολίες και συντροφιές που μπορεί να βρει κανείς. Όμως υπάρχουν και αρκετά άλλα πράγματα που με ενδιαφέρουν και με τα οποία μου αρέσει ν' ασχολούμαι όταν βρίσκω χρόνο. Η συλλογή από wallpapers για παράδειγμα είναι ένα από αυτά. Θα μου άρεσε και η ενασχόληση με τη φωτογραφία, όταν θα έχω χρόνο και διάθεση μόλο που δυστυχώς το πρώτο όλο και μειώνεται όσο προχωράμε. Επίσης μου αρέσει αρκετά η ενασχόληση με τη Βιολογία. Είναι πραγματικά ο αγαπημένος μου επιστημονικός κλάδος και ένας από τους λόγους που θέλω να ανοίξουν τα σχολεία :P, μιας και καιρός είναι να αρχίσω να ασχολούμαι πιο σοβαρά απ' ό,τι τώρα. Ωστόσο την συμπεριλαμβάνω στις ασχολίες του ελεύθερου χρόνου μιας και ποτέ δεν την είδα ως αγγαρεία: μου αρέσει και δεν θα είχα πρόβλημα να ασχοληθώ ακόμα και όταν δεν ''επιβάλλεται''. Ίσα ίσα μάλιστα.

Εσένα ποιος είναι ο αγαπημένος σου επιστημονικός κλάδος, αν υπάρχει βέβαια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Κι εμένα η Βιολογία. Την επέλεξα και για μάθημα επιλογής. :xixi:

Έχεις επισκεπτεί ποτέ την Αθήνα; (Σε νησί μένεις, αν θυμάμαι καλά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Κι εμένα η Βιολογία. Την επέλεξα και για μάθημα επιλογής. :xixi:

Ω, μπράβο! :bravo: Κι εγώ. :P

Έχεις επισκεπτεί ποτέ την Αθήνα; (Σε νησί μένεις, αν θυμάμαι καλά)

Ναι. Μπορώ να πω όμως πως αν και συνήθως μου αρέσουν οι μεγαλουπόλεις, η Αθήνα δεν είναι ο τύπος της πόλης στην οποία θα μου άρεσε να κατοικήσω.

Σου αρέσει το Scrabble;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Μπα...Όχι και τόσο.

Σου αρέσει η θάλασσα όταν έχει κύμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Ω, ναι! Φυσιολογικό άλλωστε. :P

Είχες πάει διακοπές θαρρώ. Επέστρεψες ή είσαι ακόμα εκεί; Και πώς πέρασες ή περνάς; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Πήγα. Ήταν από τα καλύτερα καλοκαίρια της μικρής και ανούσιας ζωής μου. Πήγα στη Θάσο (η οποία είναι μακριά, όπως θα ξέρεις, αλλά άξιζε τον κόπο) και στο χωριό μου για λίγες ημέρες. Γυρίσαμε όλο το νησί και επισκέπτηκα όλους τους αρχαιολογικούς του χώρους.:xixi: Ενοικιάσαμε βάρκα και κάναμε το γύρω του νησιού παραλιακά, φάγαμε :P και πάνω απ' όλα έβγαλα πολλές πανέμορφες φωτογραφίες.:xixi: Αν και ήθελα να ταξιδέψω για πολλή ώρα με πλοίο...Θέλω να πάω και Δωδεκάνησα, Κρήτη...Ας ελπίσω του χρόνου...

Έχεις ακόμα λούτρινα ζωάκια;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Πήγα. Ήταν από τα καλύτερα καλοκαίρια της μικρής και ανούσιας ζωής μου. Πήγα στη Θάσο (η οποία είναι μακριά, όπως θα ξέρεις, αλλά άξιζε τον κόπο) και στο χωριό μου για λίγες ημέρες. Γυρίσαμε όλο το νησί και επισκέπτηκα όλους τους αρχαιολογικούς του χώρους.:xixi: Ενοικιάσαμε βάρκα και κάναμε το γύρω του νησιού παραλιακά, φάγαμε :P και πάνω απ' όλα έβγαλα πολλές πανέμορφες φωτογραφίες.:xixi: Αν και ήθελα να ταξιδέψω για πολλή ώρα με πλοίο...Θέλω να πάω και Δωδεκάνησα, Κρήτη...Ας ελπίσω του χρόνου...

Έχεις ακόμα λούτρινα ζωάκια;:P


Ναι τα κρατάω για τον γατούλη μου αφού του αρέσουν.:xixi:

Έχεις κατοικίδια και αν ναι για πες μας τι ζώα είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Έχω...Γάτες παπαγαλάκια και χελώνες. Έχω 5 γάτες δικές μου και άλλες δυο που έρχονται και τις ταίζω (βασικά όλη τη γειτονιά ταίζω αλλά τέλος πάντων:D). Έχω 5 παπαγαλάκια κοκατίλ εκ των οποίων τα 2 είναι μεγαλωμένα στο χέρι με σύριγγα και 2 χελώνες. Η μια είναι τεραστίων διαστάσεων και η άλλη είναι μωρό. Blah Blah Blah....Θα σου ανέλυα ξεχωριστά τον χαρακτήρα του κάθε ζώου αλλά άσ' το καλύτερα...:P

Αφού είσαι από Ρόδο, έχεις πάει σε όλα τα νησιά του συμπλέγματος να φανταστώ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Έχω...Γάτες παπαγαλάκια και χελώνες. Έχω 5 γάτες δικές μου και άλλες δυο που έρχονται και τις ταίζω (βασικά όλη τη γειτονιά ταίζω αλλά τέλος πάντων:D). Έχω 5 παπαγαλάκια κοκατίλ εκ των οποίων τα 2 είναι μεγαλωμένα στο χέρι με σύριγγα και 2 χελώνες. Η μια είναι τεραστίων διαστάσεων και η άλλη είναι μωρό. Blah Blah Blah....Θα σου ανέλυα ξεχωριστά τον χαρακτήρα του κάθε ζώου αλλά άσ' το καλύτερα...:P

Αφού είσαι από Ρόδο, έχεις πάει σε όλα τα νησιά του συμπλέγματος να φανταστώ;

Ε όχι και σε όλα.. ;)


Εσύ έχεις έρθει ποτέ στα Δωδεκάνησα και αν όχι θα ήθελες να έρθεις σε κάποιο και ποιο είναι αυτό;

Πέσανε μαζεμένες οι ερωτήσεις. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Δεν έχω έρθει αν και θέλω πολύ να έρθω...Δεν έχω κάποιο συγκεκριμένο...Αρχικά σε όποιο είναι πιο κοντά :xixi:.

Ακόμα κι αν η καθημερινότητά σου είναι γεμάτη θα ξεκλέψεις λίγο χρόνο για να ακούσεις έστω ένα μουσικό κομμάτι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Έλα που δεν είναι όμως.Αν ήταν ναι! Μου αρέσει να βρίσκομαι έστω και για λίγο σε έναν διαφορετικό κόσμο.

Απάντησε τώρα εσύ στην ερώτηση που έθεσες μιας και δεν μου έρχεται καμία τώρα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Το πρωί ξυπνάω με μουσική. Μέχρι να πάω σχολείο ακούω μουσική. Στα διαλείμματα ακούω μουσική. Συνεπως, ακούω όποτε μπορώ.:xixi:

Με τι βαθμό τελείωσες την Α' Λυκείου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arkouditsa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η arkouditsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 144 μηνύματα.
φετοσ θα παω

πωσ τρωσ τ σουβλακι??:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Οικολογικό.

Πότε αγόρασες τον πρώτο σου υπολογιστή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
Πριν απο 6 χρόνια,μια παλιαντζούρα...
Πριν 6 μήνες πήρα καινούργιο.

Μένεις σε μονοκατοικία ή σε πολυκατοικία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top