Ρώτα με να σε ρωτώ

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
@ maraki: Οχι, οχι και παλι οχιιιιι. :P Μονο καθηγητης σε παιδια Λυκειου (και μονο) θα μου αρεσε καπως...
@ Crook: Συνηθως δεν προσπαθω. Αλλες φορες τις εξωτερικευω και αλλες οχι, αλλα παντα ειναι αναλογα το πως θα μου βγει...

Μπορεις να καθεσαι για μερες στο σπιτι η μπουχτιζεις ευκολα και θες οπωσδηποτε να βγεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Θα με ενδιέφερε, αν και δεν είναι αυτός ο κύριος στόχος μου.

Με ποιους τρόπους προσπαθείς να συγκρατήσεις τις εσωτερικές σου παρορμήσεις, αν προσπαθείς;

λέω μέσα μου υπομονή...
ασχολείσαι με μάγια;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 732 μηνύματα.
Αλέξανδρος:Xμ...Προσπαθώ να σκεφτώ με ορθολογισμό πριν πράξω ή πω κάτι...Γενικότερα,δεν μπορώ να πω ότι είμαι και τόσο παρορμητική.

Χρήστος:Αν είναι καλοκαίρι και κάθομαι όλη μέρα σπίτι,μπουχτίζω και θέλω να βγω,τουλάχιστον να πάω μέχρι το περίπτερο.:P

Μαρία:Όχι.:P

Ποιά είναι τα χαρακτηριστικά που θα σου "κινήσουν" το ενδιαφέρον σ'ένα άτομο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Nα ανταποκρίνεται σε ό,τι του λέω με αυθορμητισμό και ειλικρίνεια, χωρίς υπερβολικές κινήσεις ή υπερβολικούς χρωματισμούς στη φωνή, χωρίς υπερβολές γενικότερα, να μπορώ να συζητήσω μαζί του για διάφορα θέματα, και το χιούμορ.

Αν μπορούσες να αλλάξεις ένα πράγμα στον κόσμο, τι θα άλλαζες και πώς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

seize the day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η seize the day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Θα σταματούσα τον πόλεμο,προσπαθώντας να αλλάξω τα κοντόφθαλμα και κερδοσκοπικά σχέδια των πολιτικών(ακούγεται τετριμμένο,αλλά θεωρώ ότι σ' αυτό έγκειται η δυστυχία όλου του κόσμου).
Τι όνειρα κάνεις για το μέλλον;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
μελον [απλωσ δεν το πολλη σκεφτομαι ΧΑΙΡΟΜΑΙ το παρον]


πωσ λενε το σκυλακι σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Δεν έχω σκύλο.

Ποιο είναι το απωθημένο σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Δεν έχω απωθημένα μιας και συνήθως έχω «γήινες» επιθυμίες.

Φτάνεις σε ένα σταυροδρόμι ύστερα από δύο ώρες κοπιαστικού βαδίσματος. Ο δρόμος δεξιά φαίνεται ίσιος και λείος. Ο δυτικός δρόμος είναι επίσης ίσιος και συνεχίζει ομαλά μέχρι και τις αρχές ενός μικρού δάσους, όπου και χάνεται. Ο βόρειος δρόμος είναι ανηφορικός και κακοτράχαλος, γεμάτος χαλίκια, πέτρες, χώμα και λακκούβες και στριφογυρίζει απότομα στις πλαγιές των απέναντι βουνών. Ποιoν επιλέγεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Το 2ο με το δάσος... (όρεξη που την έχεις κι εσύ βραδιάτικα:P)

Που θα σου άρεσε να ζήσεις το υπόλοιπο της ζωής σου. Σε μια ορεινή περιοχή ή απέναντι από τη θάλασσα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Σε ορεινή περιοχή φυσικά.

(εφόσον η Vampi επέλεξε τον δυτικό δρόμο, συνεχίζω με αυτόν). Καθώς συνεχίζεις την πορεία σου, αφού πρώτα ξεκουράστηκες καλά, φτάνεις στις απαρχές του μικρού αλλά σκοτεινού δάσους. Προτού καν περάσεις τα πρώτα δέντρα σκοντάφτεις πάνω σε κάτι. Τι ήταν, πέτρα, λακκούβα, ρίζα ή τελικά απλό στραβοπάτημα;

(μου αρέσουν αυτές οι ερωτήσεις πολλαπλής επιλογής μιας και αναγκάζουν τον άλλο να διαβάσει και να σκεφτεί κάπως, δίχως όμως να κουράζουν :xixi:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Μια μεγάλη ρίζα από ένα τεράστιο δέντρο 100 χρόνων.

Πιστεύεις σε φαντάσματα, πνεύματα κ.ο.κ.;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Όχι.

Αφού σηκώθηκες - ευτυχώς δε χτύπησες - παρατήρησες για λίγη ώρα το πελώριο και γέρικο δέντρο που έστεκε πλάι σου. Φαινόταν να 'χει δει και ακούσει πολλά πράγματα. Ο κορμός του ήταν χοντρός, γεμάτος σημάδια και γρατζουνιές. Και τα κλαδιά του επίσης. Τα φύλλα του ήταν πλατιά και πρασινωπά, με πορτοκαλί και κίτρινες αποχρώσεις εδώ κι εκεί. Τι δέντρο ήταν;

(εδώ δε βάζω επιλογές. Σαφώς δεν υπάρχει «σωστή» απάντηση)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Ένας πελώριος πλάτανος.

Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα. Τι θα έκανες; (Άσχετο.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Πάντα μπροστά. Γκρεμός λοιπόν.

Αφήνεις τον πλάτανο και συνεχίζεις στο μονοπάτι. Λίγα μέτρα μπροστά βλέπεις μικρές φωτεινές μπάλες, μάλλον από κάποιες λάμπες. Προχωράς και φτάνεις σε ένα κτίριο. Εγκαταλελειμμένο σπίτι, πανδοχείο, στάβλος ή απλά άγνωστο (προς το παρόν) κατασκεύασμα; :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Εγκαταλελειμμένο σπίτι χωρίς αμφιβολία.


Είσαι μόνος/η στο σπίτι και συνειδητοποιείς πως κάποιος ετοιμάζεται να διαρρήξει το σπίτι σου. Τι κάνεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Πάντως όχι ό,τι έκανε ο πιτσιρίκος στην ομώνυμη ταινία. Δεν πιστεύω να 'ναι τόσο χαζοί οι διαρρήκτες :P. Τι να πω, υποθέτω πως θα καλέσω την αστυνομία ή με κάποιον τρόπο θα προσπαθήσω να διώξω τον επίδοξο κλέφτη (π.χ. φώτα, από τους μεγαλύτερους εχθρούς του).

Έχει ήδη βραδιάσει και κάνει αρκετό κρύο στο δάσος. Αποφασίζεις λοιπόν να μπεις στο σπίτι για να διανυκτερεύσεις. Περιέργως το εσωτερικό είναι φαινομενικά άθικτο. Δίχως φόβο ανεβαίνεις στον πάνω όροφο και βρίσκεις μια κρεβατοκάμαρα. Ξαπλώνεις κι ύστερα από λίγο σε παίρνει ο ύπνος. Η νύχτα περνά γρήγορα και ο ήλιος σηκώνεται από στην ανατολή, δεξιά σου μιας και κοιμάσαι με το κεφάλι προς το Νότο. Ξυπνάς και χωρίς καθυστέρηση κατεβαίνεις για να συνεχίσεις το ταξίδι σου. Στην είσοδο όμως έχεις μια απρόσμενη συνάντηση. Ποιος/-α ήταν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Ένας μονόκερος.

Σου αρέσει ο Stephen King;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Χμμ, ενδιαφέρουσα απάντηση. :xixi:

Όσο για τον Stephen King δεν έχω διαβάσει κάποιο βιβλίο του.

Ο μονόκερος που συνάντησες ήταν ένα όμορφο πραγματικά πλάσμα. Άσπρος στην όψη, το τρίχωμά του έπαιρνε ασημένιες αποχρώσεις καθώς κινούνταν ελαφρά και δύσκολα θα τον διέκρινε κανείς σε πηχτό σκοτάδι. Ήταν περίφανο ον, με μακριά χαίτη που έπεφτε ανάλαφρα στην δεξιά πλευρά του λαιμού του. Σαφώς τέτοια πλάσματα δεν τα καβαλάς, τα συντροφεύεις αν βέβαια σου επιτρέψουν να το κάνεις. Σου επέτρεψε ή όχι, αφού σε είδε, να τον πλησιάσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Αφότου του μίλησα και τον πλησίασα σιγά σιγά ναι, με άφησε.

Έχεις σκεφτεί ποτέ να γράψεις βιβλίο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Το έχω επιχειρήσει ήδη, υπό μορφή σαφώς ιστοριών που σιγά σιγά συνδέονται και «ωριμάζουν» στο μυαλό μου. Όποτε μπορώ συνεχίζω να σκέφτομαι πολλά πράγματα και πιθανές εξελίξεις που εμπλουτίζουν και βελτιώνουν την ιστορία.

Ο μονόκερος φαινόταν να σε καταλαβαίνει αρκετά καλά, αν και δεν είχε ανθρώπινη μιλιά ο ίδιος. Τον πλησίασες με προσοχή και σου επέτρεψε να τον χαϊδέψεις. Την αίσθηση δύσκολα θα την περιέγραφε κανείς μιας και κανενός άλλου ζωντανού πλάσματος το τρίχωμα δε φαινόταν να μπορούσε να συγκριθεί με το δικό του. Τα μάτια του ήταν μεγάλα και σοβαρά. Κάποιος θα μπορούσε να τα κοιτά ώρες δίχως να κουράζεται. Τι χρώμα ήταν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top