Πότε καπνίσατε πρώτη φορά;

Πότε καπνίσατε για πρώτη φορά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 42)
  • Στην τρίτη λυκείου ή γενικά στην τελευταία τάξη της δευτεροβάθμιας εκπαίδευση

    Ψήφοι: 5 11.9%
  • Πιο πριν

    Ψήφοι: 27 64.3%
  • Πιο μετά

    Ψήφοι: 10 23.8%

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Τα αποτελεσματα απο την δημοσκοπηση τα θελω για να βγαλω καποια συμπερασματα σχετικα με αυτό το θέμα

Το θεμα αφορά μόνο αυτους που καπνιζαν ή τους καπνιστές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,008 μηνύματα.
Τρίτη Λυκείου έβαλα αλλά έχε υπόψη σου ότι έγινε στην πενθήμερη και προφανώς όχι λόγω άγχους.

Απορία: Τι ακριβώς θες να πετύχεις και το ψειρίζεις το ζήτημα τόσο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Απορία: Τι ακριβώς θες να πετύχεις και το ψειρίζεις το ζήτημα τόσο;
Τπτ σπουδαιο ... απλως τελικα παρατηρω οτι το σημερινο συστημα ειναι ακυρο για τους σημερινους μαθητες ... περισσοτερα για αυτο το θεμα στο αντοιστιχο θεμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,008 μηνύματα.
Τπτ σπουδαιο ... απλως τελικα παρατηρω οτι το σημερινο συστημα ειναι ακυρο για τους σημερινους μαθητες ... περισσοτερα για αυτο το θεμα στο αντοιστιχο θεμα :P

Άσχετο: Έχεις όλα τα εχέγγυα για να προτείνεις μετά από δικό σου σχεδιασμό, ένα καλύτερο σύστημα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Το πρώτο μου τσιγάρο το έκανα στην 3η γυμνασίου. Συστηματική καπνίστρια (δλδ αγορασα δικό μου πακέτο) έγινα στο τέλος της 1ης λυκείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
πρώτη φορά,κάπνισα πριν 2 χρόνια,αλλά έκανα 1 τσιγάρο μια φορά κάθε δίμηνο και ούτε καν κατέβαζα τον καπνό.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Καλέ βάλτε ψήφο για όσους δεν καπνίζουν!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Εγώ άρχισα να καπνίζω στο δεύτερο έτος του πανεπιστημίου, το έκοψα ένα χρόνο και τώρα κάνω από κανένα.
Πρώτη φορά είχα δοκιμάσει μόλις τελέιωσα την πρώτη γυμνασίου, αλλά για πολλά χρόνια δεν ξαναέκανα.:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Εγώ πάλι ξεκίνησα το κάπνισμα στο 1 έτος στο πανεπιστήμιο. Καμία σχέση με άγχος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Εγώ κάπνισα πρώτη φορά στα μέσα της β' λυκείου, πακέτο πήρα καλοκαίρι προς γ'. Καμιά σχέση με (σχολικές) σκοτούρες...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Άσχετο: Έχεις όλα τα εχέγγυα για να προτείνεις μετά από δικό σου σχεδιασμό, ένα καλύτερο σύστημα;
Χμ τι σημασια εχει αυτο; ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
Στη β' γυμνασίου,έτσι για να δω πως είναι! Καμία σχέση με άγχος ή κάτι τέτοιο :) Μετά, μέχρι σήμερα δλδ, κάπνισα 3-4 φορές αλλά όχι πλέον :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Στο καλοκαίρι μετά την τρίτη γυμνασίου, κάπνιζα λίγο και το έκοψα στα μέσα της πρώτης λυκείου και έγινα συστηματική καπνίστρια στην τρίτη λυκείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Χμ τι σημασια εχει αυτο; ;)

Ωραιο ειναι να λεμε οτι το συστιμα ειναι σαπιο,χαλια, ενας πυργος απο τραπουλοχαρτα κλπ, αν ομως δεν εχουμε να προτινουμε κατι καλυτερο μηπος θα επρεπε να ειμαστε λιγο πιο ηρεμοι; Μηπος το συστιμα δεν γινετε να γινει καλυτερο απο αυτο που ειναι τωρα (δεν λεω οτι υσχιει, αλλα απο την στιγμη που δεν εχω καπιο καλυτερο σχεδιο το δεχομαι οπως ειναι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsus

Δραστήριο μέλος

Ο tsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 436 μηνύματα.
Εγω δοκιμασα στη δευτερα λυκειου(το προηγουμενο πασχα)....ευτυχως δεν μου κολλησε κ δεν καπνιζω τωρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
πριν 2 χρονια σε διακοπες πηρα πακετο να εχω μαζι μου...
κ τελικα ακομα καπνιζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,008 μηνύματα.
Χμ τι σημασια εχει αυτο; ;)

Μπα; Φυγόπονος ξαφνικά; Τη μυρίστηκες ότι θα έρθει σφοντυλάτη και έκοψες σκόνη με τη μία!;)

Δεν πειράζει! Έτσι να είστε όλοι! 11 εκατομμύρια κριτικοί, στόματα που όλο μιλάνε αλλά αν τους βάλεις να πιάσουν το μυστρί και τον ασβέστη, θα πάθει εμπλοκή η cpu και θα πανικοβληθούν αφού δε θα έχουν κάτι καλύτερο σαν σκέψη. Ο κόσμος σήμερα έχει μάθει να κρίνει και όχι να προτείνει λύσεις, δυστυχώς καλομάθαμε σε αυτό.

Δε σου λέω ότι δεν μπορούν να υπάρξουν καλύτερα εκπαιδευτικά συστήματα. Απλά θέλει γνώσεις πολλών επιστημών για να βγάλεις συμπέρασμα αν ένα σύστημα είναι σάπιο, καλό, άγιο κλπ.

Και στο κάτω κάτω, μήπως μόνο εσύ διαγωνίζεσαι σε αυτό; Όλα μα όλα τα παιδιά διαγωνίζονται επί ίσοις όροις. Άσε που το σύστημα αυτό βοηθάει και την ξεροκεφαλιά των Ελλήνων να έχουν την απαίτηση μέχρι και ο τελευταίος των Μοϊκανών να έχει βλέψεις για ΑΕΙ. Τι λέμε τώρα... έχει και παράπονο ο κόσμος; Παράπονο θα πρέπει να έχουν όλοι αυτοί που 12 χρόνια μοχθούν και στα 18 τους, βρίσκεται ένας αχλαδοπίτουρας κομπλεξικός φιλόλογος εξεταστής που τους θάβει στην έκθεση και μένουν έξω από τη σχολή των ονείρων τους...

Και μετά μου λέτε για την πλέμπα που ονειρεύονται Ιατρικές, ΕΜΠ και ΑΣΟΕΕ; Ιχθυοκαλλιέργειες Μεσσολογγίου και πολύ καλά είναι (και γ@μώ τις σχολάρες και δεν αστειεύομαι). Με 8,5 Γενικό, θα μπορούσαν να καταλήξουν σαν ένα φιλαράκι μου σε μια κωμόπολη της Πελοποννήσου να παρακολουθεί μαθήματα σε ΙΕΚ. Και μη μου πείτε δεν τραβάει το παιδί για θα χ...στούμε! 20 στους 100 να μην τραβάνε. Οι υπόλοιποι στην πλέμπα είναι τεμπέληδες του κερατά! Είχα κάνει κι εγω κάποτε στην πλέμπα! Πως από το 13 του Γυμνασίου βρέθηκα ξαφνικά στην 3η Λυκείου στο 19; Μου έδωσε ο Απόλλων την επιφοίτηση "πάρε μυαλό παιδί μου γιατί μου περισσέψανε και δε χωράει να βάλω στην κατάψυξη να φάω κι αύριο";

Ωραιο ειναι να λεμε οτι το συστιμα ειναι σαπιο,χαλια, ενας πυργος απο τραπουλοχαρτα κλπ, αν ομως δεν εχουμε να προτινουμε κατι καλυτερο μηπος θα επρεπε να ειμαστε λιγο πιο ηρεμοι; Μηπος το συστιμα δεν γινετε να γινει καλυτερο απο αυτο που ειναι τωρα (δεν λεω οτι υσχιει, αλλα απο την στιγμη που δεν εχω καπιο καλυτερο σχεδιο το δεχομαι οπως ειναι)

Πανέξυπνος! Πανέξυπνος! Πανέξυπνος!!! ._:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Καλύτερο σύστημα; Κοιτάξτε στο εξωτερικό. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ωραιο ειναι να λεμε οτι το συστιμα ειναι σαπιο,χαλια, ενας πυργος απο τραπουλοχαρτα κλπ, αν ομως δεν εχουμε να προτινουμε κατι καλυτερο μηπος θα επρεπε να ειμαστε λιγο πιο ηρεμοι; Μηπος το συστιμα δεν γινετε να γινει καλυτερο απο αυτο που ειναι τωρα (δεν λεω οτι υσχιει, αλλα απο την στιγμη που δεν εχω καπιο καλυτερο σχεδιο το δεχομαι οπως ειναι)
Κρονε: Ακομη και στα βιβλια της εκθεσης του γυμνασιου υπαρχουν κειμενα διαφορων ανθρωπων που προτεινουν ενα καλλιτερο συστημα ... :) ... Ας μην παμε ακομη πιο μακρια. Και κατα κοινη ομολογια το συστημα με τις δεσμες ηταν καλλιτερο. Αρα το παραπανω ποστ σου ειναι λιγακι ακυρο

Τελος να καθομαι να λεω λογια στο αερα πως θα πρεπει να ειναι το εκπαιδευτικο συστημα δεν αξιζει.
Μπα; Φυγόπονος ξαφνικά; Τη μυρίστηκες ότι θα έρθει σφοντυλάτη και έκοψες σκόνη με τη μία!;)

Δεν πειράζει! Έτσι να είστε όλοι! 11 εκατομμύρια κριτικοί, στόματα που όλο μιλάνε αλλά αν τους βάλεις να πιάσουν το μυστρί και τον ασβέστη, θα πάθει εμπλοκή η cpu και θα πανικοβληθούν αφού δε θα έχουν κάτι καλύτερο σαν σκέψη. Ο κόσμος σήμερα έχει μάθει να κρίνει και όχι να προτείνει λύσεις, δυστυχώς καλομάθαμε σε αυτό.

Δε σου λέω ότι δεν μπορούν να υπάρξουν καλύτερα εκπαιδευτικά συστήματα. Απλά θέλει γνώσεις πολλών επιστημών για να βγάλεις συμπέρασμα αν ένα σύστημα είναι σάπιο, καλό, άγιο κλπ.

Και στο κάτω κάτω, μήπως μόνο εσύ διαγωνίζεσαι σε αυτό; Όλα μα όλα τα παιδιά διαγωνίζονται επί ίσοις όροις. Άσε που το σύστημα αυτό βοηθάει και την ξεροκεφαλιά των Ελλήνων να έχουν την απαίτηση μέχρι και ο τελευταίος των Μοϊκανών να έχει βλέψεις για ΑΕΙ. Τι λέμε τώρα... έχει και παράπονο ο κόσμος; Παράπονο θα πρέπει να έχουν όλοι αυτοί που 12 χρόνια μοχθούν και στα 18 τους, βρίσκεται ένας αχλαδοπίτουρας κομπλεξικός φιλόλογος εξεταστής που τους θάβει στην έκθεση και μένουν έξω από τη σχολή των ονείρων τους...
Valder, πότε το θέμα το εκανα προσωπικο; Εγω απλως πηρα καποιες αποψεις που ακουγονται και τις μετεφερα εδω να τις σχολιασουμε :)

Επισης:
1. Εχεις πιασει εσυ μυστρί και τον ασβέστη;
2. Οπως ειπα και πιο πανω το θεμα δεν το ανοιξα να προτεινω λυσεις.
3.
Απλά θέλει γνώσεις πολλών επιστημών για να βγάλεις συμπέρασμα αν ένα σύστημα είναι σάπιο, καλό, άγιο
Valder κοινως αποδεκτο ειναι οτι το συστημα ειναι σαπιο. Απο μαθητες, καθηγητες ,καθηγητες πανεπιστημιων κτλ κτλ ... Το να ειμαστε παντα πολιτικα ορθοι δεν οδηγει πουθενα.

4.
βοηθάει και την ξεροκεφαλιά των Ελλήνων να έχουν την απαίτηση μέχρι και ο τελευταίος των Μοϊκανών να έχει βλέψεις για ΑΕΙ
Valder σε προηγουμενο θεμα κατηγορουσα την ΑΕΙλαγνια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top