Πόσα κιλά είστε;

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Βρε stalitsa και ιο-ιο μου, αφου ειπαμε οτι τα νουμερα δεν εχουν τοση σημασια.:)
Ειναι πολλοι οι παραγοντες.
Γενικα το βαρος δεν θελει αγχος (οταν εγω μετριουμουν συνεχεια για να παρω κιολας δεν επαιρνα γραμμαριο), αλλα δεν θελει και να τα φορτωνουμε ολα στον κοκκορα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ πάντως είμαι 58 κιλά με ύψος 1,60 και κάτι ψιλά και όποιος θεωρεί οτι θέλω δίαιτα να πιεί ξύδι :clapup: :clapup:
Στον μόνο που δεν θα το έλεγα αυτό είναι ο σύντροφος μου που είναι ο μόνος στον οποίο θα επέτρεπα να πει κάτι τέτοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Mario:
Γενικα το βαρος δεν θελει αγχος (οταν εγω μετριουμουν συνεχεια για να παρω κιολας δεν επαιρνα γραμμαριο), αλλα δεν θελει και να τα φορτωνουμε ολα στον κοκκορα.;)
Σωστά είναι και ψυχολογικό.Αν πας κάθε μισή ώρα στη ζυγαριά...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.
Εγώ για να σας προβληματίσω θα σας πω ότι ειμαι 80 κιλα, και δεν σας λέω τιποτα άλλο:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Τα κιλα καθε αλλο παρα ανχος θελουν... Οταν εκανα bodybuilding και ηθελα να παρω εχανα. Οταν το εκοψω επερνα επεικινδινα, τωρα που ειμαι στα μετρα μου χανω αργα αλλα σταδιακα.

Και ειπαμε, δεν παιζει τοσο ρολο το βαρος, το θεμα ειναι η εμφανιση και να μην ειναι και τοσα οστε να γινει ταραμας ο αλλος οπως λεει και ο αρχοντας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Εγώ πάντως είμαι 58 κιλά με ύψος 1,60 και κάτι ψιλά και όποιος θεωρεί οτι θέλω δίαιτα να πιεί ξύδι :clapup: :clapup:
Στον μόνο που δεν θα το έλεγα αυτό είναι ο σύντροφος μου που είναι ο μόνος στον οποίο θα επέτρεπα να πει κάτι τέτοιο.

Εγω να σου πω την αληθεια, θα με πειραζε να μου πει ο φιλος μου κατι τετοιο, ΕΚΤΟΣ αν ειχα παρει μπολικα (5-6-7 ας πουμε) και δεν επαιρνα χαμπαρι και συνεχιζα και ετρωγα του σκασμου!! Εγω δλδ γιατι δεν λεω τπτ, που, πολυ αδυνατος βεβαια ειναι, αλλα εχει κατι σκαμπανεβασματα 5-7 κιλα κατα καιρους, και γκρινιαζει οτι παχυνε! Εγω του λεω οτι μου αρεσει οπως και να ειναι, και αν τα χασει για αυτον αν θελει και οχι για μενα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από io-io:
Εγω να σου πω την αληθεια, θα με πειραζε να μου πει ο φιλος μου κατι τετοιο, ΕΚΤΟΣ αν ειχα παρει μπολικα (5-6-7 ας πουμε) και δεν επαιρνα χαμπαρι και συνεχιζα και ετρωγα του σκασμου!! Εγω δλδ γιατι δεν λεω τπτ, που, πολυ αδυνατος βεβαια ειναι, αλλα εχει κατι σκαμπανεβασματα 5-7 κιλα κατα καιρους, και γκρινιαζει οτι παχυνε! Εγω του λεω οτι μου αρεσει οπως και να ειναι, και αν τα χασει για αυτον αν θελει και οχι για μενα!
Καλύτερα να μου το λέει παρά να το σκέφτεται απο μέσα του ;)
Γενικά είμαστε και οι δύο υπέρ της απόλυτης ειλικρίνειας μεταξύ μας. :)
Πάντως μέχρι στιγμής δεν μου έχει πει τίποτα τέτοιο. Απλά μερικές φορές που έχανα του άρεσε. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Krone εισαι ακομα πολυ μικρος ηλικιακα και το σωμα σου-βαρος σου ειναι λογικο να εχει κουλα σκαμπανεβασματα.
Το οτι εχανες ενω εκανες B.B. μην σου φαινεται τυχαιο.
Για να παρει ενω κανεις Β.Β. και μαλιστα να τα παρεις σωστα θελει σωστα γευματα,σωστες αναλογιες κτλ κτλ.Το ξερω αυτο το μανικι γιατι το τρωω καιρο τωρα.:P
Και το βαρος σαν βαρος ειναι το θεμα!Δεν μιλαμε μονο για αισθητικους λογυς αλλα και υγειας.
Φυσικα και δεν μιλαω για μερικα κιλακια επανω ή κατω ε!
Αυτα ειναι της πλακας!;)
Και προσωπικα εαν δω την κοπελα μου και παρει ,"μερικα" κιλα και θα της το πω (εννοειτε οχι σαν κανενας καφρος) και θα την βοηθησω (με οποιον τροπο) να τα χασει.:)
Και το ιδιο θελω απο την ιδια.Ειδικα στο πρωτο.Στην επισημασνη δηλαδη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Το ξερω οτι πρεπει να τρως σωστα, αλλα εγω το ειχα φτασει να τρωω συνεχια προκειμενου να παρω κιλα, αλλα εκανα και περισσοτερη γυμανστικη σαν λαλακας για να παρω ογκο.
Οταν λεμε οτι δεν υπαρχει προβλημα στα κιλα ενοειτε οσο μενουν σε ελενχο, αφου αμα ξεφιγουν τα κιλα ξεφευγει εκ φυσεως θα ξεφιγει και η εμφανιση.
Και εγω πιστευω οτι ενα ζευγαρη για οτιδιποτε αιστιτικο πρεπει να λεει την γνωμη του ο ενας για τον αλλων οστε να γινουν ακλυτεροι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Καλύτερα να μου το λέει παρά να το σκέφτεται απο μέσα του ;)
Γενικά είμαστε και οι δύο υπέρ της απόλυτης ειλικρίνειας μεταξύ μας. :)
Πάντως μέχρι στιγμής δεν μου έχει πει τίποτα τέτοιο. Απλά μερικές φορές που έχανα του άρεσε. :)

Ναι, σιγουρα εχεις δικιο! Και εγω θελω και προσπαθω να υπαρχει απολυτη ειλικρινεια! Γιαυτο και λεω οτι θα το δεχομουν εαν υπηρχε μια εντονη διαφορα, και εβλεπε οτι εγω δεν το συνειδητοποιω η δεν με ενδιαφερει για τον Α η Β λογο. Τοτε θα ηθελα να μου κανει μια συζητηση. Απο την αλλη, δεν εννουσα οτι προτιμω να μου το κρυβει, αλλα οτι ελπιζω οτι μερικα κιλακια δεν θα τον ενοχλησουν ωστε να αρχισει να το σκεφτεται και να μου κρυβει το τι πιστευει.. Οπως δεν ενοχλουν και μενα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Mario:
Και προσωπικα εαν δω την κοπελα μου και παρει ,"μερικα" κιλα και θα της το πω (εννοειτε οχι σαν κανενας καφρος) και θα την βοηθησω (με οποιον τροπο) να τα χασει.:)
Ναι βρε Μαριο αλλα ο ανθρωπος δεν ειναι ρομποτ, και θα παρει λιγο, και θα χασει, εξαρταται απο το πως νιωθεις τι συγκεκριμενη περιοδο, τις ορεξεις σου, και πολλους αλλους παραγοντες. Αυτο που εννοω ειναι οτι ειναι ασχημο να πεις στην κοπελα σου, "Μου φαινεται οτι πηρες 2 κιλακια" ε γιατι και αυτη θα σου πει, "Ε,και?" και δικιο θα εχει. Εκτος αν με το "μερικα" εννοεις αρκετα δλδ οπως ειπα και πριν 5-6 και βαλε. Μη το κανουμε και οπως ο φιλος μιας φιλης μου, που δεν την αφηνει να φαει γλυκα (να εχει δλδ σπιτι του σπιτικο γλυκο που του εστειλε η μανουλα του και να μην της δινει) και οταν βγαινουν να φανε προσεχει την καθε μπουκια της! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από io-io:
Ναι βρε Μαριο αλλα ο ανθρωπος δεν ειναι ρομποτ, και θα παρει λιγο, και θα χασει, εξαρταται απο το πως νιωθεις τι συγκεκριμενη περιοδο, τις ορεξεις σου, και πολλους αλλους παραγοντες. Αυτο που εννοω ειναι οτι ειναι ασχημο να πεις στην κοπελα σου, "Μου φαινεται οτι πηρες 2 κιλακια" ε γιατι και αυτη θα σου πει, "Ε,και?" και δικιο θα εχει. Εκτος αν με το "μερικα" εννοεις αρκετα δλδ οπως ειπα και πριν 5-6 και βαλε. Μη το κανουμε και οπως ο φιλος μιας φιλης μου, που δεν την αφηνει να φαει γλυκα (να εχει δλδ σπιτι του σπιτικο γλυκο που του εστειλε η μανουλα του και να μην της δινει) και οταν βγαινουν να φανε προσεχει την καθε μπουκια της! :P
Ειπαμε, αμα αρχισουν να γινονται τοσα οστε να αρχεισει να μας αποθει το σωμα. Στα 2 κιλα τι διαφορα θα δεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
όποιος κρίνει από νούμερα, είναι νούμερο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Δεχομαι παρατηρηση απο τον φιλο μου για τα κιλα μου οταν παιρνω τιποτις παραπανω, αλλα δεν θα αντεχα ποτε με εναν ανθρωπο που θα με ηθελε μοντελα και θα επεφτε καμπανα καθε τοσο. Ευτυχως μεχρι τωρα δεν ειχα κανεναν τετοιο, οποτε ολα καλα! Παντως τα παντα ειναι θεμα γουστου, και το "αντικειμενικο" σ'αυτα τα θεματα ειναι πολυ σχετικο αν δε μιλαμε για ακραιες περιπτωσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
όποιος κρίνει από νούμερα, είναι νούμερο :P

+1;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Εγώ πάλι δεν δέχομαι καμμία παρατήρηση και δεν κάνω καμμία παρατήρηση, ακόμη και αν κάποια στιγμή αποκλίνω 5-6 κιλά απο τα κιλά που με γνώρισε δεν σημαίνει ότι είμαι άλλος άνθρωπος.Εξάλλου αν δω ότι έχω αρχίσει να ξεφεύγω πρώτη θα ενοχληθώ εγώ δεν θα περιμένω να μου το επισημάνει κάποιος άλλος.
Δεν μου αρέσει να έχω την αίσθηση πως ο άλλος μετράει τις μπουκιές μου ή κυκλοφορεί μαζί μου με μεζούρα ή ακόμη χειρότερα κυκλοφορεί μαζί μου γιατί φαίνομαι ωραία με το τάδε ρούχο και αν κάποια στιγμή πάψω θα του στερέψει και η "αγάπη".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από io-io:
Ναι βρε Μαριο αλλα ο ανθρωπος δεν ειναι ρομποτ, και θα παρει λιγο, και θα χασει, εξαρταται απο το πως νιωθεις τι συγκεκριμενη περιοδο, τις ορεξεις σου, και πολλους αλλους παραγοντες. Αυτο που εννοω ειναι οτι ειναι ασχημο να πεις στην κοπελα σου, "Μου φαινεται οτι πηρες 2 κιλακια" ε γιατι και αυτη θα σου πει, "Ε,και?" και δικιο θα εχει. Εκτος αν με το "μερικα" εννοεις αρκετα δλδ οπως ειπα και πριν 5-6 και βαλε. Μη το κανουμε και οπως ο φιλος μιας φιλης μου, που δεν την αφηνει να φαει γλυκα (να εχει δλδ σπιτι του σπιτικο γλυκο που του εστειλε η μανουλα του και να μην της δινει) και οταν βγαινουν να φανε προσεχει την καθε μπουκια της! :P

Κουκλα μου καλη, ουτε 2-3 ουτες σε 5-6 δεν θα μιλαγα.Ξερω οτι αυτα μπορει να τα πηρε για 1002 λογους...αγχος,στρες, λογο δουλειας να μην τρωει σωστα κτλ κτλ.:)
Οπως το ειπες,ανθρωποι ειμαστε και οχι ρομποτ.;)
Μιλαμε να αποκλεινει πολυ.(γιατι εγω το εχω πει και το ξαναλεω, για εμενα παιζει ρολο και η εμφανιση του αλλου και το κατα ποσο εξακολουθει να την φροντιζει και αφου ειναι μαζι μου!)
Εξισου ομως και ισως περισσοτερο θα με αγχωσει το να την δω να αδυνατιζει ανεξελαγκτα!Πιστεψε με εκει της το επισημανω με 1000 φορες περισσοτερο αγχος για το αν ειναι καλα.(Για το αλλο αν και λεω τι θα εκανα, μεχρι τωρα δεν μου εχει τυχει να το κανω.)
Κλεφτρα χωρις να φανει οτι δεν σεβομαι το πως το βλεπεις το ολο πραγμα και γενικα μιλωντας, οσων αφορα αυτο που λες για το οτι δεν δεχεσαι παρατηρησεις και δεν κανεις.
Υποψην οτι εσεις οι γυναικες εχετε περισσοτερο το μυαλο σας στο να μην χαλασετε την σιλουετα σας απο εμας του αντρες.
Δηλαδη εαν εσεις παιξετε στο οτι ρε γαμτο πηρα 3,4,5 κιλα, ο αντρας ειναι πιθανο να φορεσει καμια 10αρια κιλα, να μην το πολυ παρει χαμπαρι και να συνεχισει ακαθεκτος.
Οποτε δεν ειναι θεμα παρατηρησης,αλλα μιας συμβουλης-επισημανσης απο καποιον που σε αγαπαει στο να "προσεχεις".Oθτε η αγαπη του αλλου θα στερεψει, αλλα εαν εγω τοφαλεψω και μετα δεν ειμαι τοσο ποθητος στην κοπελα μου, δεν μπορω να της ζητησω και τα ρεστα!
Βεβαια αυτα ειναι γνωμες και αποψεις.
Και μην πας στο αλλο ακρο στο οτι καποιος θα σου μετραει τις μπουκιες ρε συ!:P (οχι οτι δεν υπαρχουν κι αυτοι...:beating: )
Ειπαμε, αλλα νταξ' αυτες ειναι αρρωστημενες καταστασεις, εκτος και αν ετοιμαζεσαι για την πασαρελα του Gaultier Αutumn-Winter 2006-2007 οποτε το μετρημα των μπουκιων δεν το γλυτωνεις!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Mario:
Κλεφτρα χωρις να φανει οτι δεν σεβομαι το πως το βλεπεις το ολο πραγμα και γενικα μιλωντας, οσων αφορα αυτο που λες για το οτι δεν δεχεσαι παρατηρησεις και δεν κανεις.
Υποψην οτι εσεις οι γυναικες εχετε περισσοτερο το μυαλο σας στο να μην χαλασετε την σιλουετα σας απο εμας του αντρες.
Δηλαδη εαν εσεις παιξετε στο οτι ρε γαμτο πηρα 3,4,5 κιλα, ο αντρας ειναι πιθανο να φορεσει καμια 10αρια κιλα, να μην το πολυ παρει χαμπαρι και να συνεχισει ακαθεκτος.
Οποτε δεν ειναι θεμα παρατηρησης,αλλα μιας συμβουλης-επισημανσης απο καποιον που σε αγαπαει στο να "προσεχεις".Oθτε η αγαπη του αλλου θα στερεψει, αλλα εαν εγω τοφαλεψω και μετα δεν ειμαι τοσο ποθητος στην κοπελα μου, δεν μπορω να της ζητησω και τα ρεστα!
Βεβαια αυτα ειναι γνωμες και αποψεις.
Και μην πας στο αλλο ακρο στο οτι καποιος θα σου μετραει τις μπουκιες ρε συ!:P (οχι οτι δεν υπαρχουν κι αυτοι...:beating: )
Ειπαμε, αλλα νταξ' αυτες ειναι αρρωστημενες καταστασεις, εκτος και αν ετοιμαζεσαι για την πασαρελα του Gaultier Αutumn-Winter 2006-2007 οποτε το μετρημα των μπουκιων δεν το γλυτωνεις!:clapup:

Μου διόρθωσες το νικ μου;:confused:
Ωραία γιατί μου θύμιζε κλάφτα Χαράλαμπε:P
Φυσικά δεν μπορείς να ζητήσεις και τα ρέστα, αυτό που λέω είναι πως δεν περιμενω απο κάποιον να μου επισημάνει το αν παχύνω.Πρώτη εγώ θα το αντιληφθώ(αν θέλω ένα μισάωρο να κουμπώσω το τζιν:D ) και ύστερα θα γίνει αντιληπτό απο τους υπόλοιπους.Απλά ναι θα ένοιωθα άσχημα και άβολα αν είχα πάρει κάποια κιλά(διευκρινίζω και μέχρι πόσα γύρω στα 5-6) και ο άλλος μου το τόνιζε λες και ήταν το τέλος του κόσμου.Ειδικά αν μιλάμε για μια σχέση που έχει διάρκεια κάποια χρόνια και που είναι φυσιολογικό με την πάροδο του χρόνου να αυξάνουν τα κιλά μας.Μην παρανοείς όμως μιλάω για την περίπτωση των 5-6 το πολύ κιλών.
Αν τώρα έγω νομίζω πως έδεσα το γαιδαρό μου και αρχίζω να τρώω το πρωί και σταματώ το βράδυ παίρνοντας καμμιά 10αρια-20αρια κιλά, ε αυτό είναι λιγάκι δύσκολο να περάσει απαρατήρητο.
Όμως κρίνοντας μόνο με βάση τον εαυτό μου που σπανίως πλέον (ακόμη και σε καιρούς κραιπάλης) βάζω πάνω απο 1-1,5 κιλό (και το καταλαβαίνω απο τα ρούχα μου οπότε και φροντίζω να το χάσω) ε τότε εαν κάποιος μου το επισήμανε θα ήταν το λιγότερο υπερβολικός.Όπως καταλαβαίνεις οι απαντήσεις μου στο θέμα αφορουν μόνο εμένα και δεν είναι γενικές, αφού φροντίζω να είμαι ο αυστηρότερος κριτής του εαυτού μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Συμφωνουμε απολυτα...
Και το σωστοτερο ειναι οτι εμεις πρεπει να ειμαστε αυστηροι κριτες με τον εαυτο μας!;)
(το "κλαφτρα" δεν ξερω πως μου βγηκε...:P :P ...μη βαρας ντε!:P :D )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Mario:
Συμφωνουμε απολυτα...
Και το σωστοτερο ειναι οτι εμεις πρεπει να ειμαστε αυστηροι κριτες με τον εαυτο μας!;)
(το "κλαφτρα" δεν ξερω πως μου βγηκε...:P :P ...μη βαρας ντε!:P :D )

Ε τότε γιατί διαφωνείς μαζί μου βρε παληκάρι εξαρχής;:D
Αφού και την πρώτη φορά τα ίδια σου γράφω(εντάξει λιγάκι πιο μαζεμένα:P ).
Θες να αυξήσεις τον αριθμο των ποστ σου, ε πονηρούλι :P , παρ' το πια απόφαση ό,τι και αν κάνεις "εθισμένος στο στέκι" δεν γίνεσαι, είσαι και θα παραμείνεις moderator (πρασινολαγουδιάρης και συ:D :D :P :P ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top