Προτείνετε τραγούδια για ποικίλες δραστηριότητες

efi2

Νεοφερμένος

Η efi2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
γεια σας...σε 1-2 εβδομαδες σκοπευω να κανω παρτυ...τα εχω κανονισει ολα εκτος απο τη μουσικη...οποιος μπορει να με βοηθησει...14 χρονων...οτι ακουγετε δεν ξερω...α και αν ξερετε να μου πειτε και κανενα μπλουζ...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Γεια σου Έφη! :)

Δεν ξέρω αν είμαι μέσα στο κλίμα, αλλά να τι θα έκανα εγώ- θα καθόμουν ένα απόγευμα, θα έβαζα στο ραδιόφωνο σταθμούς που μου αρέσουν και θα σημείωνα τραγούδια (πάντα λένε τίτλους και καλλιτέχνες πριν ή μετά) για να φτιάξω μία playlist. Μπορείς να ζητήσεις βοήθεια και από τους φίλους σου και να τη φτιάξετε μαζί!

Πάντως, ξένοι καλλιτέχνες που ακούγονται τώρα είναι
Lady Gaga, Beyonce, Madonna, David Guetta, Inna, Katy Perry, Britney Spears, Morandi, Oceana, Rihanna, Justin Timberlake, Akon, Black Eyed Peas κ.α.

από Έλληνες Profesional Sinnerz, Going Through, Παπαρίζου, Χατζηγιάννης, Μύρωνα Στρατής, Ρουβάς, Stavento, Tamta, Μέλισσες, Onirama κλπ.

[πρέπει να ομολογήσω πως τα περισσότερα από τα παραπάνω είναι εμπνεύσεις της αδελφής μου αφού εγώ απέχω λιγάκι από τα 14.. (λιγάκι ε! :pfff:)]

όοομως ξέρω τι ακούγαμε εμείς στην εποχή μας :angel: - πρόκειται για εντελώς διαχρονικά κομμάτια που ελπίζω (και το καλό που τους θέλω! ) η νέα γενιά να τα τιμά ακόμα
Nirvana- Smells like teen spirit
Blur- Song 2
Bon Jovi- It's my life και το Always για πιο slow :)
Red Hot Chili Peppers
The Clash- Should I stay or should I go

και φυσικά, Imagine από John Lennon.. :)

Ό,τι δεν ξέρεις, ψάξτο στο Youtube
και αν θέλεις περαιτέρω βοήθεια πες!

Ελπίζω να βοήθησα λίγο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Νομίζω ότι η Καλυψώ σε κάλυψε πολύ καλά...Ωστόσο να προσθέσω ότι εμείς στα 14 μας βάζαμε και τσιφτετέλια....Εσείς όχι???

(Ξέρεις...για να γινόταν καμία κίνηση με τα μπόιζ που μας άρεσαν!:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
εμεις στα σχολικα παρτυ βαζαμε παντα σκυλαδικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Ναι νομίζω πως επιβάλλεται λίγο σκυλάδικο στα πάρτυ. Ωστόσο οι εποχές έχουν αλλάξει...Δεν νομίζω ότι τα παιδιά αυτής της ηλικίας ακούνε τσιφτετέλια...

"Ωρεε που πάμε ωρε...?!":P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
γεια σας...σε 1-2 εβδομαδες σκοπευω να κανω παρτυ...τα εχω κανονισει ολα εκτος απο τη μουσικη...οποιος μπορει να με βοηθησει...14 χρονων...οτι ακουγετε δεν ξερω...α και αν ξερετε να μου πειτε και κανενα μπλουζ...:)


























:drunk:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
γεια σας...σε 1-2 εβδομαδες σκοπευω να κανω παρτυ...τα εχω κανονισει ολα εκτος απο τη μουσικη...οποιος μπορει να με βοηθησει...14 χρονων...οτι ακουγετε δεν ξερω...α και αν ξερετε να μου πειτε και κανενα μπλουζ...:)
Πότε και που;:hmm:
Να φέρω ποτό;:confused:

Γεια σου Έφη! :)



Πάντως, ξένοι καλλιτέχνες που ακούγονται τώρα είναι
Lady Gaga, Beyonce, Madonna, David Guetta, Inna, Katy Perry, Britney Spears, Morandi, Oceana, Rihanna, Justin Timberlake, Akon, Black Eyed Peas κ.α.

από Έλληνες Profesional Sinnerz, Going Through, Παπαρίζου, Χατζηγιάννης, Μύρωνα Στρατής, Ρουβάς, Stavento, Tamta, Μέλισσες, Onirama κλπ.

Όλη το κατακάθι της παγκόσμιας και εγχώριας μουσικής μαζεμένο!:P
Νάης.

εμεις στα σχολικα παρτυ βαζαμε παντα σκυλαδικα.
Εμείς στα σχολικά πάρτυ κυνηγούσαμε τη Κατερινούλα με τα ωραία μεμέ της.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

pote ksana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ούφ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Λοιπόν, ετοιμάζω cd για καρναβαλικό πάρτυ, και σπάω το κεφάλι μου για τραγούδια ελληνικά ή ξένα που ακούγονται πολύ το 2010, και είναι χορευτικά. Καμμιά ιδέα;

Μερικά που έχω βρεί :

Ό,τι δεν έχεις - Ονιράμα
Όταν σ'είχα πρωτοδεί - Προφέσιοναλ Σίννερζ
Ευλαμπία -Νίνο
Σπάσε το χρόνο - Ρουβάς
Fabulous - Άννα Βίσση
Υπάρχει ζωή - Βανδή..κλπ

Επίσης, θα ήταν καλή ιδέα να βάλω κάτι από eurovision 2009?

Σημείωση:
Τα μηνύματα από 1 έως 10 και τα 23-24 προέρχονται από το συγχωνευμένο θέμα "Τραγούδια για πάρτυ...".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.

θα πέσει το γελιο της αρκούδας.....................

και κυρίως πιασάρικα είναι τα latin......



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gatouni8400

Δραστήριο μέλος

Η Χαρά Καλέ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός. Έχει γράψει 437 μηνύματα.
Βασικά εμένα αυτά τα τραγούδια που έχεις σημειώσει δε μου αρέσουν για το καρναβάλι..προτιμώ περισσότερο τα ξένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pote ksana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ούφ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Καλέ δεν εννοούσα παιδικό πάρτυ! Πάντως έχει πλάκα σαν ιδέα ένα άκυρο τραγούδι.. Γιατί, το Τουπουρτουπουρτου είναι καλύτερο θα μου πείς..?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πυροσβέστης. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Λοιπόν, ετοιμάζω cd για καρναβαλικό πάρτυ, και σπάω το κεφάλι μου για τραγούδια ελληνικά ή ξένα που ακούγονται πολύ το 2010, και είναι χορευτικά. Καμμιά ιδέα;

Μερικά που έχω βρεί :

Ό,τι δεν έχεις - Ονιράμα
Όταν σ'είχα πρωτοδεί - Προφέσιοναλ Σίννερζ
Ευλαμπία -Νίνο
Σπάσε το χρόνο - Ρουβάς
Fabulous - Άννα Βίσση
Υπάρχει ζωή - Βανδή..κλπ

Επίσης, θα ήταν καλή ιδέα να βάλω κάτι από eurovision 2009?
Ό,τι έχεις από 80's κυρίως ευπρόσδεκτο.
Βέβαια εξαρτάται τι ηλικίας άτομα θα έχει το πάρτυ.
Για πολύ νέους να τα βάλεις αυτά που λες.
Για μεγαλύτερους κρατάμε παλιά, καλή, παραδοσιακή λύση.

https://www.youtube.com/watch?v=SPcsMMEMbfw
https://www.youtube.com/watch?v=SLVAJ_GWlZA
https://www.youtube.com/watch?v=Dp8up0Pgb_8
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pote ksana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ούφ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Ό,τι έχεις από 80's κυρίως ευπρόσδεκτο.
Βέβαια εξαρτάται τι ηλικίας άτομα θα έχει το πάρτυ.
Για πολύ νέους να τα βάλεις αυτά που λες.
Για μεγαλύτερους κρατάμε παλιά, καλή, παραδοσιακή λύση.

https://www.youtube.com/watch?v=SPcsMMEMbfw
https://www.youtube.com/watch?v=SLVAJ_GWlZA
https://www.youtube.com/watch?v=Dp8up0Pgb_8

Από '80s έχω μαύρα μεσάνυχτα. Δυστυχώς δεν μου θυμίζουν κάτι οι κύριοι στα video.. Θα πρέπει να ανησυχήσω; Μάλλον ναι. Φαντάζεστε 20χρονα να χορεύουν Πασχάλη και Μπέσση Αργυράκη; Άλλαξαν οι εποχές.

Ευχαριστώ πάντως για τις ιδέες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πυροσβέστης. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Από '80s έχω μαύρα μεσάνυχτα. Δυστυχώς δεν μου θυμίζουν κάτι οι κύριοι στα video.. Θα πρέπει να ανησυχήσω; Μάλλον ναι. Φαντάζεστε 20χρονα να χορεύουν Πασχάλη και Μπέσση Αργυράκη; Άλλαξαν οι εποχές.
Χμμμ...
20άχρονοι ε;
Καλά για Πασχάλη Ανεμογκάστρη δεν το συζητώ... :P

Κλασσικά Γιάνκα (που ακούγεται και στο Καρναβάλι της Πάτρας).

Ψάξε από φίλους που ασχολούνται (αν ξέρεις) διάφορα ρεμιξάκια.

Κάτι από 90's Ελληνικά;
Και να το γυρίσετε και σε Ελληνάδικο στο τσακίρ κέφι;

Όσο για τη Eurovision που ανέφερες πιο πριν υπάρχουν και κάποια "καραναβαλικά" όπως:

Ή ακόμα και Ουκρανία (Verka Seduchka), Γαλλία (Divine-Sebastien Teller), ABBA...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
You and I..... Medina
Volna .........Dj Smach
TikTok........ Ke$a
La vie en rose .............Melanie Fiona
Boys and Girls ................Pixie Lott
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ayria - disease
Armin van buuren(κατεβασε τα σχεδον ολα, αξιζουν)
conjure one ft tiff lacey - face the music
collateral soundtrack
c real
tiesto
duffy - merci
paul van dyke - let go κι ολα τα τελευταια του ειναι αρκετα ρυθμικα
rihanna - dont stop the music / umbrella / disturbia
beyonce - sweet dreams
''τσουλες'' της βισση.:P

Για παρτυ ειναι ωραια η rnb
κι εννοειται θα βαλεις sean paul
https://www.youtube.com/watch?v=8PQgYpnhDIw&feature=related'
https://www.youtube.com/watch?v=cIdcHkMCzQw

γυναικες τριγυρω πολλες αλλα ποτεε δεν ειν αρκετες!
https://www.youtube.com/watch?v=xkIX_O6YvAM

βαλε λιγο φαντασια βρε ξενερωτε... στο λεει και η μαριαντα!:P
https://www.youtube.com/watch?v=gSn4qcTk1p4&feature=related

βαλε κι αυτο... ειναι το καλοκαιρινο μου κομματι!!
https://www.youtube.com/watch?v=1Sk8hxQWD_M :)

αν αρεσουν 80s ρωτησε τους, απο κεινους θα παρεις τις καλυτερες αποψεις.(ακομα και για το ποτο, το φαγητο, απολα)
ποτε ειναι το παρτυ? θα σου γραψουμε κι αλλα μεις εδω αλλα τσεκαρε και σταθμους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.

skatoula14

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,102 μηνύματα.
Οσοι ξερετε καλα απο μουσικη και ιδιαιτερα απο καλοκαιρινα τραγουδια,σας παρακαλω, γραψτε την δικη σας playlist απο καλοκαιρινα τραγουδια που δεν μπορουν να λειπουν απο ενα beach party!Θα κανουμε ενα ολη η γ'γυμνασιου για το τελος της σχολικης χρονιας:clapup: και ψαχνουμε επιγοντως για ο,τι κεφατο καλοκαιρινο και γνωστο τραγουδι υπαρχει,γι'αυτο βοηθειστε!!!


Σημείωση:
Τα μηνύματα απο 11 έως 22 προέρχονται από το συγχωνευμένο θέμα "Τραγούδια για beach party".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
edit: θερμή παράκληση να γράφετε και τους τίτλους των τραγουδιών γιατί μπορεί κάποτε το τραγούδι να κατέβει, οπότε να έχει τον τίτλο όποιος θέλει να ψαχουλέψει το topic για να κάνει μία playlist.


Καλή διασκέδαση!



Και κάποια trance κομμάτια! :music:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

skatoula14

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,102 μηνύματα.
τελεια τραγουδια(αν και καποια δεν τα ξερω).ευχαριστω βοηθησες πολυ!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top