Ποιο επαγγελμα θα ταίριαζε στους συμφορουμίστες μας..?!

Madrugada*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 808 μηνύματα.
Αρχιζω με τα τετριμμενα, ελπιζοντας να μην υπαρχει κατι παρομοιο που να μην το εχω δει κτλπ:P

Τι ειδους επαγγελμα πιστευετε πως θα ταιριαζε στα μελη του στεκιου? Αρχιζω... με οσους ξερω λιγααααακι

Καλυψω: ψυχολογος, παρουσιαστρια του 'παμε πακετο' στη θεση της Βικυς Χατζηβασιλειου:P:P

Γιωργος: θα κανει ακροασεις μοντελων-ηθοποιων προοριζομενων για πορνοταινιες, με εμφαση στα κολλεγιοκοριτσα

ΚουΕ: αρχιμαγειρισσα σε κουζινα πολυτελους ξενοδοχειου, θα τρωνε οι πελατες και θα γλειφουν τα δαχτυλα τους:D

Sid: Πανελιστας που θα μιλαει περισσοτερο απο την κεντρικη παρουσιαστρια, μαιντανος σε παραθυρα ειδησεων που θα μαλωνει με τους υπολοιπους γιατι δεν θα τους αφηνει να εκφραστουν, παρουσιαστης σε talk show

Δεσμωτης: Ιδιοκτητης βιβλιοπωλειου! Με καθε αγορα ανω των 40 ευρω, δωρο ενα cd με συλλογες απο dj's!!!

Isiliel: Σχεδιαστρια μοδας! Γενικα κατι καλλιτεχνικο μου βγαζει αυτη η κοπελα..

Idril: Μελος κριτικης επιτροπης σε pop idol και συναφη shows.. ε, η σκυλα, ντε! ο φοβος και ο τρομος του υποψηφιου

Love&rascal: Ηθοποιοι σε σαπουνοπερα, θα ειναι ζευγαρι, αυτη θα τρεχει για ψωνια δεκαπεντε φορες το χρονο, θα συγκατοικουν αλλα θα του εχει βαλει απαγορευτικο στην κουζινα:P και καθε φορα που μαλωνουν θα τηλεφωνει στη μητερα της για συμβουλες:D

Αυτα προς το παρον... ελπιζω να μην παρεξηγηθει κανεις:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
εγώ παρεξηγήθηκα και μάλιστα βαθύτατα
Η καλυψώ θα πήγαινε στον ιδιωτικό τομέα ως ψυχίατρος , δεν της αρέσει η τηλεόραση
Ο Γιώργος θα έδινε έμφαση στις νοσοκόμες - δασκάλες
Η κουέ θα προτιμούσε ένα οικολογικό εστιατόριο σε κάποιον πρότυπο οικισμό
Ο Δεσμώτης θα διάλεγε ένα παρακμιακό μαγαζί-τρύπα στο Μοναστηράκι με βυνίλια που κάνουνε 100 ευρώ έκαστο , ενώ οι πελάτες που μπαίνουνε μαζί με τα ψιλά συγκεντρώνουνε με το ζόρι 5,95 ευρώ
Η ισί θα γινότανε ιδιοκτήτρια γκαλερί και θα κυκλοφορούσε με κουλτουριάρικα κασκόλ στα μέσα του Αυγούστου σερβίροντας καναπεδάκια και φρουτώδη κρασιά και στον τελευταίο παρευρισκόμενο
Η ιντρίλ θα παρουσίαζε το μπιγκ μπράδερ 19 που οι κλεισμένοι θα παρακολουθούσανε με κάμερες τον έξω κόσμο που θα έκανε θεατρινιές για τηλεθέαση
Οι βικράσκαλ θα έπαιζαν σε υπερπαραγωγή του χόλιγουντ με ιδωτικό τζετ για την μεταφορά τους και ένα δεύτερο για τα παπούτσια της βικ

για τον σιντ μέσα έπεσες , έχει βγάλει πολλές σεζόν το ψωμάκι του σε πάνελ τηλεοπτικών εκπομπών και είναι περήφανος για αυτό γιατί είναι υπέρ της παράδοσης και η μόνη πραγματική παράδοση σε αυτήν την χώρα είναι το κουτσομπολιό :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Οι βικράσκαλ θα έπαιζαν σε υπερπαραγωγή του χόλιγουντ με ιδωτικό τζετ για την μεταφορά τους και ένα δεύτερο για τα παπούτσια της βικ

χαχαχαχαχ τρομερο αυτο με τα παπουτσακια μου! ενταξει ρεεε δεν ειναι τοσο πολλα (ακομα:P)
οσο για το σταριλικιτο χουμε ξαναπει αυτο ρε παιδια, τζολι και μπραντ εδω:D

παντως μεσα πεσατε απο το γυμνασιο εχω το ψωνιο με το ηθοποιηλικη:redface: θα παω και σε δραματικη σχολη οταν με το καλο επιστρεψω σπιτι μου, αλλα ςςςςςςς ειναι μυστικο!:redface:


λοιπον!

μαδρουγαδα, εσυ θα μπορουσες να ησουν σερβιτορα σε gay bar:D
μπουρου, μοντελο ασυζητη δε το συζηταω ετσι μου χει κολλησει στο μυαλο:D
καλυψω, διαιτολογος-διατροφολογος, τελευταια ολο στο θεμα με τη διαιτα ποσταρεις!
γιωργος, συμβουλος-ψυχολογος σε γκρουπ θεραπι για την απεξαρτηση απο το πισι:P
ρασκαλ, αρθρογραφος σε αθλητικη εφημεριδα και θα γραφει ακυρα ποστ για το χιπ-χοπ ωσπου θα τον απολυσουν:P
σιντ, ηθοποιος σε σταντ απ κομεντι
μπορατ, ουρολογος
βαλντερ, εισαγωγες-εξαγωγες ανηλικων απο ρωσια και παραγωγος σε ταινιες ενηλικων:P:P
μουνλαιτ, νηπιαγωγος με τοση ηρεμια που τη διακατεχει!
isi, θα ειχε δικια της εταιρεια με νυφικα, και δικο της γραφειο ετοιμασιας γαμων:)


αυτα τα ολιγα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
isi, θα ειχε δικια της εταιρεια με νυφικα, και δικο της γραφειο ετοιμασιας γαμων:)

Μουχαχα! Μ'αρέσει επειδή δε θα το σκεφτόμουν ποτέ! :P Για πες κι άλλα. Πώς μου προέκυψε το γραφειάκι και τα νυφικούλια;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
υπάρχει μια εικονίτσα που εμφανίζεται αριστερά από κάθε μήνυμα σου αλλά λέγαμε να μην στο πούμε για να μην πάθεις κάτι από την έκπληξη :stunned:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ω-μι-Τζι! ...ρε 'σεις...δεν είναι νυφικό αυτό! :hehe: Σεντόνι είναι! :redface:

...η πλάκα είναι ότι ούτε στο γάμο μου δεν έβαλα νυφικό! :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Μουχαχα! Μ'αρέσει επειδή δε θα το σκεφτόμουν ποτέ! :P Για πες κι άλλα. Πώς μου προέκυψε το γραφειάκι και τα νυφικούλια;;;


χμ.. ειναι αυτο που ειπαν και οι προηγουμενοι.. το καλιτεχνικο που βγαζεις προς τα εξω...
ωστοσο προσωπικα το καλλιτεχνικο που μου βγαζεις ειναι πιο ''ζεστο'' απο το να χεις ενα μαγαζι με αντικες στο μοναστηρακι για παραδειγμα...

μου βγαζεις κατι το πιο οικογενειακο, το πιο ζεστο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Great Chaos : Ιδιοκτήτης βιβλιοπωλείου/καφέ με ειδικές φιλοσοφικές/ποιητικές βραδιές.
Isiliel : Παιδαγωγός και δε θα χάνει καμία από τις βραδιές του Chaos. Θα παίρνει ποσοστά, αφού όλες οι ιδέες της επιχείρησης θα ήταν δικές της.:P
Γίδι : Ξεναγός στην Κνωσσό (:P).. και σε άλλους αρχαιολογικούς χώρους, ανάλογα τη σεζόν.
Valder : Εξολοθρευτής κατσαρίδων και στον ελεύθερό του χρόνο (αν του απομένει) θα ασχολείται με τα κτηματομεσιτικά.
kalypso : Νηπιαγωγός.
Kακή Επιρροή : Ιδιοκτήτρια του πιο παρεΐστικου εστιατορίου της πόλης. Αν δεν της πετύχει, θα ασχοληθεί με τις δημόσιες σχέσεις.
Corpse Bride : Γκαρσόνα μαζί με τον Tsipouro στο εστιατόριο της ΚουΕ. Πως αλλιώς θα πετύχει το παρεΐστικό ύφος που θα χει στο μυαλό της το Κουεδίνο;!
Love_Angel : Ιδιοκτήτρια τουριστικού πρακτορείου Η Ωραία Μάνη. :P
Υοuki : Ταξιτζής. Θα ρίχνει μούτζα με το τσουβάλι.:P
Νeraida : Αισθητικός.
Γιώργος : Μασέρ για μοντέλα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Ηρώ: Ντετέκτιβ ή επαγγελματίας δολοφόνος ή και τα δυο (έχει μεγαλουργήσει στο παλέρμο το κορίτσι...):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Γιώργος : Μασέρ για μοντέλα :P


να σε προειδοποιήσω : είναι λίγο κουραστικό :yes:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Ηρώ: Ντετέκτιβ ή επαγγελματίας δολοφόνος ή και τα δυο (έχει μεγαλουργήσει στο παλέρμο το κορίτσι...):P

Σα ντετέκτιβ έχω μεγαλουργήσει, το δολοφονιλίκι δεν το χω :P
να σε προειδοποιήσω : είναι λίγο κουραστικό :yes:
Γιαυτό το πρότεινα sid ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Αχου, σας λατρεύω! μα να φτιάχνετε τέτοιο θέμα ενώ έχω εξεταστική.. :D:D

Λοιπόοοον
ας αρχίσουμε, από πάνω προς τα κάτω

Exposed_Bone: Επιχειρηματίας/πωλητής. Έχει το στυλ, έχει την άποψη, το γούστο και τη γνώση. Ξέρει πώς να πλασάρει το προϊόν του και να παίζει σύμφωνα με τους κανόνες της αγοράς. Είναι υπολογίσιμος αντίπαλος και πάντα στα πλαίσια του υγιούς ανταγωνισμού, θα φροντίζει να κάνει αισθητή την παρουσία του στο χώρο- χωρίς πολλά λόγια :pfff:, μα μόνο με έργα.-

Michelle: Μαθηματικός (σε επίπεδο διδακτορικού). Η σκέψη της κινείται στο χώρο, παράλληλα με καμπύλες των οποίων ποτέ κανείς δεν κατάφερε να βρει την εξίσωση :happy:- έχει όμως τόσο τετραγωνισμένη λογική, τέτοιο πείσμα και όρεξη για δουλειά, που εκείνη θα το καταφέρει.
Και μάλιστα με στυλ (η εξισώσεις της δεν θα είναι άχαρες και στεγνές, θα έχουν ένα κάτι που θα σε κάνει να λες ότι είναι δικές της!)

borat: σουβλατζής. Θα ανοίγει το μαγαζί στις 12 και στις 12.10 θα έχει ήδη έτοιμο το γύρο και τις πίτες, με το κασετοφωνάκι δίπλα να παίζει τραγούδια περασμένων δεκαετιών- τραγουδώντας για εκείνα που ποτέ πια δεν θα ξανάρθουν.. Θα είναι ο αγαπημένος σουβλατζής όλων, καθότι με κάθε μερίδα θα δίνει δώρο αναψυκτικό, και κατόπιν θα κάθεται στα τραπέζια να μιλάει με τους πελάτες για τη ζωή και το "μα είδατε πού έχει φτάσει η τιμή του λαδιού της φριτέζας; :confused:". Στη συνέχεια θα τους φέρνει και την παραγγελία τους.


Κακή Επιρροή: Θεωρώ πως δεν υπάρχει επάγγελμα που δεν θα μπορούσε να κάνει, ούτε επαγγελματικός χώρος όπου δεν θα μπορούσε να επιβιώσει! Η ΚουΕ μπορεί να κάνει τα πάντα.-

Ισίλιελ: Ιδιοκτήτρια γκαλερί τέχνης, πινακοθήκης ή διακοσμήτρια εσωτερικών χώρων.

Χάος: Καθηγητής θρησκειολογίας σε Πανεπιστήμιο (του εξωτερικού εννοείται). Μπορεί να μεταδώσει τις γνώσεις του με έναν τρόπο όχι μονοδιάστατο, μα που σε προκαλεί να ξεκινήσεις τη δική σου μικρή έρευνα..

Bill: Δοκιμαστής ορεκτικών. Τσου, δεν υπάρχει;.. Αν υπήρχε, θα ήταν ο καλύτερος :happy:

Ηρώ: Κριτικός τέχνης σε εφημερίδα. Αν της άρεσε κάτι, θα έκλεβε χώρο από τα κοινωνικά για να το εκθειάσει περαιτέρω, να αποτυπώσει στο χαρτί όλες τις σκέψεις και τα συναισθήματα που της προκάλεσε, να περιγράψει το πόσο μεγαλειώδες ήταν, καθώς και το δέος που θα νιώσει ο επισκέπτης/θεατής/ μπλα μπλα.. στη θέα αυτού.
Αμα δεν της άρεσε... εχμ, ναι. Τη βάψανε οι συντελεστές :happy:, καθότι η γνώμη της μετράει.

Γίδι: Αρχιτέκτονας. Δεν μπορώ να φανταστώ το σιστεράκι να κάνει κάτι άλλο..

κορπς: Δικηγόρος! (όχι του διαβόλου :p) Από την κούνια της αυτό το ατομάκι είχε μία απάντηση για όλα! Είναι τόσο υπερπανέξυπνο, μπορεί και ελίσσεται και μπορεί να πείσει τον οποιονδήποτε για το ο,τιδήποτε εκείνη θέλει.. Είναι καπάτσα το λοουβ :happy:

Μάρα: μάνατζερ σε μουσικά συγκροτήματα. Το κουκλίνι μπορεί άνετα να πάει σε ένα κλαμπ να πιάσει από το πουθενά κάζουαλ συζήτηση με τα μεγάλα κεφάλια της δισκογραφικής, να τους δώσει κι ένα ντέμο και να κλείσει ραντεβού για οντισιόν του συγκροτήματός της, και να φύγει, πριν καν καλά καλά καταλάβουν οι "κεφάλ(α)ια" τι έγινε :happy:

μουνλαιτ: ψυχολόγος. Αν μπορεί να πει κανείς πως γνωρίζει καλά τα μονοπάτια της ψυχής, είναι εκείνη :hug:

Γιούκι: Διευθύντρια δημοτικού σχολείου. Νομίζω θα ήταν η τέλεια, επειδή κατέχει το μέτρο στο πότε πρέπει να φερθείς τρυφερά και πότε πρέπει να φερθείς αυστηρά. :hug:

Νωευς: κηπουρός. Είναι ίσως ο μόνος που θα καταλάβαινε την αξία αυτού του επαγγέλματος.. :)


θα επανέλθω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Το πιο πετυχημένο πάντως, ήταν ο Νωεύς κηπουρός. Όντως του ταιριάζει!!

Ο Ρεμπεσκές θα είχε κουτούκι στου Ψυρή και ο SID θα ήταν γκαρσόνι που θα έφτυνε στα πιάτα των πελατών.

Ο Νωεύς θα είχε δική του εκπομπή στο ΤηλεΦως.

Η Κουέ θα είχε βρεφονηπιακό σταθμό.

Η Ηρώ και η Καλυψώ θα ήταν νηπιαγωγοί στο σταθμό της Κουέ.

Η Μελιώ θα είχε κατάστημα με περίεργα είδη από την Ανατολή. Τα θυμιάματα απαραίτητα.

Η Isiliel θα ήταν καφετζού και χαρτορίχτρα.

Η Idril θα έγραφε σατιρικά χρονογραφήματα στη Lifo.

Η Himela θα δούλευε στο Τηλε Άστυ ως γραμματέας του μεγάλου.

Ο Δεσμώτης θα ήταν ιδιοκτήτης Drive in "Δύο Έργα Σεξ". Επίσης θα ήταν εκδότης του περιοδικού "Δάγκωσέ με".

Η Εδάδ θα είχε pet shop.

Η Corpse Bride θα είχε αναλάβει το τμήμα των κολλάρων.

Ο Βαλ θα έπαιρνε την εκπομπή του Γεωργίου και γρήγορα όλοι θα τον είχαν πια ξεχάσει τον ξεδοντιάρη. Άρχοντας speaking.

Η Nininaou θα ήταν αιώνια φοιτήτρια (άντε με το καλό).

Η Neraida θα ήταν dealer της Tapperware.

Ο Λόρυ θα ήταν μεγαλοδικηγόρος, ο φόβος και ο τρόμος του Κούγια.

Η Madrugada θα πουλούσε νερό στην έρημο. Η ίδια δεν θα έπινε ποτέ και θα ζούσε από το γάλα καρύδας.

Ο Jrot θα ήταν σχεδιαστής extreme ψηλοτάκουνων παπουτσιών.

Η Whitedrum θα ήταν εξολοθρευτής παρασίτων, ιδιαίτερα ποντικών.

Τέλος, ο Χάουλας θα ήταν αρχηγός θρησκευτικής αίρεσης. Τι; Δεν είναι επάγγελμα αυτό;

Αυτό κι αν είναι επάγγελμα και μάλιστα ιδιαίτερα επικερδές...:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Υοuki : Ταξιτζής. Θα ρίχνει μούτζα με το τσουβάλι.:P
:loltooth: Καλά ε...δεν θα μπορούσες να σκεφτείς καλύτερο επάγγελμα για μένα!!!!


Γιούκι: Διευθύντρια δημοτικού σχολείου. Νομίζω θα ήταν η τέλεια, επειδή κατέχει το μέτρο στο πότε πρέπει να φερθείς τρυφερά και πότε πρέπει να φερθείς αυστηρά. :hug:
Καλυψουδάκι μου...μόνο αν το σχολείο λεγόταν "Η αγκαλιά του Ηρώδη!":redface:


Θα επανέλθω με τη δική μου λίστα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Estartu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η τρελή κι αλλοπαρμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 61 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 169 μηνύματα.
χαχαχαχα!!!


εγώ , επειδή δε σας ξέρω ακόμα αρκετά καλά, θα μιλήσω μόνο γι αυτούς που (ψιλο)ξέρω:):)


Heptamer: Δικαστής (σα κι αυτούς της Ιεράς Εξέτασης) ... εναλλακτικά, βοηθός του valder
τον τομέα εισαγών-εξαγωγών (στην επιχείρηση της πρώτης σελίδας)

Tinkerbell: Δασκάλα μουσικής σε παιδάκια δημοτικού (και τον ελεύθερο χρόνο της θα
πειραματίζεται με τη δημιουργία νέων ... γαστριμαργικών δημιουργιών)!! :D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
ακόμη και σε σκυλομάγαζο, κατώτερη μου θα είσαι αγάπη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Sid: αποτυχημένο σταντ απ κόμεντι.
Κορπς: το δουλάκι μου
Γιούκι: η πιο καλή γκαρσόνα είμαι εγώ (που ρίχνει χυλόπιτες στους ενδιαφερόμενους που την πέρνουν τηλέφωνο για καφέ)
Ρεζιντεντ: μεγαλοεπιχειρηματίας (δεν ξέρω αν σου το είπα, ψάχνω δουλεια, χαχαχα!)
Ρεμπεσκές: φορτηγατζής που κάνει δρομολόγια αθήνα-γερμανία, στις διαδρομές έχει χρόνο για να το φιλοσοφεί.
Όττο: άνεργος πολυλογάς
Ισίλιελ: νεράιδα σε παραμύθι ή ιδιοκτήτρια καφέ με βιολογικά είδη
Τζροτ: δημόσιος υπάλληλος στο δήμο πολίχνης
Γιώργος: κάπχιου είδους επιστήμονας
κουέ: ιδιοκτήτρια του σαίτ συνταγών «η γιαγιά κουέ»
δεσμωτής: κάπελας σε βρώμικο καπηλειό
michelle: δικηγόρος (του διαβόλου)
εξποσεδ: φιλόδοξος
ιδρίλ: σοβιετικός χαφιές στα χρόνια του ψυχρού πολέμου
μόνος: διοργανωτής εκδρομών του καπή νέας ιωνίας
δαρκ κρόνος: καταστηματάρχης, πουλάει χάρλευ και αξεσουάρ
παλλαντίν: νηπιαγωγός
καλυψώ: κατάστημα με παιδικά παιχνίδια και διακοσμητικά. Πουλάει μόνο «χαλλο κιττυ»
εγώ: καλλιεργητής ντομάτας στο σάντο ντομίνγκο, συλλέκτης φράουλας στη δανία, αεροσυνοδός σε αραβικές αερογραμμές, όχι άλλο πήξιμο σας παρακαλώ!

Άλλες κακίες δε μου έρχονται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Χααα.. απο γκαρσονα, δικηγορος :pfff:, κι απο ΥΠΕΥΘΥΝΗ στο τμημα κολλαρων- δουλακι :pfff: νοτ μπαντ.

Edad: Λουλουδου στον Τερλεγκα. Θα φοραει αυτα τα αθλιας αισθητικης ασημενια πανια, και θα τραβολογαει τη φουστα της -λες και οταν την εβαζε δεν ηξερε το μηκος της :pfff:

Καλυψω: Δασκαλα σε δημοτικο, κατα προτιμηση σε καποιο πολυ ηρεμο μαθημα - κατι σαν δασκαλα μουσικης, καλλιτεχνικων, η κατι τετοιο.

Ηρω: Ταξιθετρια στα βιλατζ. Θα διωχνει κοσμο απο χαζοαμερικανιες, και θα τους λεει να πανε στο απεναντι θερινο που παιζει το "Με λενε Στελλα" :D Συντομα τη βλεπω σε ταμειο ανεργιας :P

Βιλλ: Σερβιτορος στα haagen dazs. Μυστικο του οπλο το κρυμμενο κουταλι, μια μπαλα παγωτο ποτε δε φτανει στο πιατο του παραληπτη, ενω το στομα του ειναι μονιμως σοκολατωμενο :D

Σιδ: Πωλητης σε sex shop. Εχει αυτο το διεστραμμενο υφος που σε συνδυασμο με τη γλειωδη εμφανιση σε τρομαζει, ενω ακομη και το "καλησπερα, πως μπορω να σας βοηθησω" ακουγεται περιεργα ενω ανεβοκατεβαζει τα φρυδια του. Ο επιδειξιας της γειτονιας σας.

Ισιλιελ: Ιδιοκτητρια παιδικου βιβλιοπωλειου. Θα το χει διαμορφωσει σαν το αγαπημενο της σπιτι, θα χει παντου μπιχλιμπιδια, και κατα βαση η ωρα που θα γουσταρει περισσοτερο θα ναι αυτη που θα το κλεινει, και θα καθεται μονη της να διαβαζει Tolkien.

Great Chaos: Φιλοσοφος σε καφενειο. Αγαπημενο gadget: κομπολοι.

Φοιμπη: Τσεκαδορισσα σε συναυλιες. Θα παραταει μονιμως τη θεση της για να ριξει κανεναν χορο, θα αφηνει κοσμο να μπαινει χωρις εισιτηριο, θα φωναζει οσους καθονται στα βραχακια/βλεπουν απο καπου που δεν πρεπει τη συναυλια να μπουνε και να παρουν μια μπυρα κερασμενη απο κεινη. Συντομα τη βλεπω μαζι με την Ηρω, να περιμενουν το επιδομα :D

Rempeskes: Γκρουπι σε χαζοκοριτσιστικο συγκροτημα, κατι ξεπεσμενο ομως, τυπου spice girls, ή all saints, ή κατι που θυμουνται μονο οσοι πηραν καποτε ενα σιντι τους. Θα του καθεται η πιο ασχημη, κι αυτο γιατι ηταν πολυ πιωμενη, αλλα στα στορι που θα διηγειται μετα θα λεει πως τον στριμωξε και δεν μπορουσε να κανει αλλιως - γιατι ηταν πολυ πιωμενος.

Βορατ: Σερφερ. Θα φοραει το γνωστο του ολοσωμα με τα κοψιματα που αναδεικνυουν τις γραμμες του σωματος, θα κατουραει ελευθερα μες στη θαλασσα, και θα νομιζει οτι η σανιδα ειναι στρωμα και θα τη βγαζει πανω της ξαπλωτος οσο οι αλλοι παλευουν να δαμασουν τα κυματα.

Jrot: Το τυπακι που πινει τα εντερα του σε καμια παρακμιακη ταβερνα σε καποια παραλια της Γαυδου. Ειναι γκολ απ'τη 1 το μεσημερι, αλλα δινει καλα τιπς και δεν του λενε τιποτα, συνηθως επιστρεφει στην πολη μονο με τα σανδαλια του και λιγα εγκαυματα.

Ρεζιντεντ: Καθηγητρια πανεπιστημιου. Η γραμματιζουμενη της παρεας, ο κρυφος ποθος ολων των φοιτητων του πρωτου ετος. Θα χει διανοουμενιστικο στυλ, αλλα θα χει ηδη βγει για καφε με την παρεα των φοιτητων της που συμπαθει περισσοτερο.

Αντωνης: Βιβλιοθηκαριος. Διαβαζει οποιον τιτλο βρεθει μπροστα του, και τελευταια εχει θυμωσει με τον εαυτο του γιατι καταντησε να διαβασει Κοελιο -και του αρεσε.

Γιδι: Το πρωι σικατη δικηγορινα, με το ταγερακι της και τα ολα της, το βραδυ πολεμαει το κακο, ή αλλιως πληρωνεται για να δερνει κοσμο.

underwater: Ιδιοκτητρια μαγαζιου με τρελορουχα. Το καλο που σου θελω να μου κανεις εκπτωση! :pfff:

Κουε: Η τσαχπινα σερβιτορα σε παραθαλασσια ταβερνα. Θα πηγαινοερχεται ξυπολητη και θα φοραει βραχιολια στα ποδια με διαφορα μπλιμπλικια που θα κανουν θορυβο.

Ε αυτα για τωρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Κορπς πολύ καλή! :D

Ύστερα από αυτό, η κορπς θα δουλεύει παρτ ταίμ δουλάκι μου και τις υπόλοιπες ώρες θα συνεργάζεται με τη Μυρτώ Κοντοβά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Αντε να πω τις μπουρδες μου και εγω πριν σας αφησω για τη nekropolis..:P

Borat: Ιδιοκτητης παρακμιακου καφενειου σε ορεινο χωριο..Θα βριζει ολη τη μερα απο μεσα του τα γεροντια και θα πνιγει τον πονο του με τονους μπυρας..

Fantasmenos: Ηγετης της επαναστατικης κινησης με τιτλο: Αναρχοαριστερος κουλτουροφασισμος..Θα πετυχει την επανασταση αλλα θα τον φανε πισωπλατα οι συντροφοι του..

Fielda: Απο τους λιγους ηθικους γιατρους στην εποχη μας..

Idril: Μελος τρομοκρατικης οργανωσης..Το τελος θα την βρει στον κορυδαλο..

Μαρα: Ιδιοκτητρια παραδοσιακου καφενειου για νεους στην Ξανθη..

Μελιω: Συγγραφεας τρομερα εξυπνων βιβλιων, τα οποια θα εκδιδει με ψευδωνυμο μιας και ειναι ντροπαλουλα..

Καλυψω: Μελος μη κυβερνητικης οργανωσης..Η ζωη της θα ειναι γεματη,επειδη θα προσφερει..

Madrugada: Ιδρυτης της οργανωσης για την απαγορευση ποσιμου νερου..Για το περιβαλλον υποτιθεται θα το κανει..

Νεραιδα: Δασκαλα απλα..

Obscura : Μελαγχολικη ποιητρια..

Palladin: Ιδιοκτητρια παιδικου σταθμου με εναλλακτικη εκπαιδευση..

Phoebe: Ιδιοκτητρια εταριας διοργανωσης συναυλιων..Θα καταφερει να τσακισει την μισητη didi, αφου η εταιρια της θα κινειτε με βαση την αγαπη προς τη μουσικη και το σεβασμο στους πελατες..

Ρεμπεσκες: Αργομισθος του δημοσιου..

Ρασκαλ: Τραγουδιστης σε χιπ χοπ συγκροτημα..

underwater: Πασιγνωστη επιστημονας πανω στον τομεα της ψυχοθεραπειας για παιδια..

whitedrum: Θα ξεκινησει να γραφει σε περιοδικακια για μουσικη..Επειδη ομως δεν θα αντεχει την κριτικη απο το αφεντικο θα κανει δικο της περιοδικο,το οποιο θα εξελιχθει στο πιο ενδιαφερον underground μουσικο περιοδικο..

QsLv: Ιδιοφυεις αυτοκαταστροφικη καλλιτεχνης πασας φυσης..

Εδαδ: Θα δουλευει σε υπηρεσια (δημοσια εννοειται) που ασχολειται με την ευρεση νεων πρωτοτυπων βασανιστηριων..Ενω θα ειναι υψηλοβαθμο στελεχος, θα τελει και τα βασανιστηρια η ιδια,αντλωντας υπερτατη ηδονη..Παραλληλα θα ιδρυσει οργανωση για τον αφανισμο των καλων του πλανητη..

σιντ: Μισοτρελος του χωριου..Θα μιλαει ακαταπαυστα στην πλατεια..Οσοι ομως θα περνουν στα σοβαρα τα λογια του τρελου θα κερδισουν πολλα στη ζωη τους..

chaos: Θιβετιανος μοναχος, που επειδη δεν μπορει τα καλουπια τελικα θα ιδρυσει δικια του θρησκεια παρασυροντας τελικα εκαντονταδες χιλιαδες ανθρωπων σε ομαδικη αυτοκτονια..Στον ελευθερο του χρονο θα ειναι βοηθος σχεδιαστή extreme ψηλοτάκουνων παπουτσιών.

κορπς: Δεν θα πρωτοτυπισω..Δουλακι κακιας..Στο τελος θα εξεγερθει μεσα της, θα παει να ζησει σε ενα ερημονησι μονη της, αλλα η κακια εδαδ θα την ξαναβρει και θα την φερει πισω..Θα περασει τα υπολοιπα χρονια της ζωης της δεχομενη τα βασανιστηρια της..

Υouki: Θα φτιαξει ειδικο πυραυλο και θα φυγει απο τον απαισιο πλανητη μας,αναζητωντας εναν πιο δικαιο κοσμο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top