Ποιο είναι το τελευταίο πράγμα που σε έκανε να χαμογελάσεις;

blackgirl

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Take care of the one you love αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 897 μηνύματα.
κάναμε στη γλώσσα αυτή την άσκηση
Να βρείτε τα ισοδύναμα επίθετα για τους παρακάτω χαρακτηρισμούς, π.χ. λέει με λίγα λόγια λιγόλογος:

μιλάει με καλό και γλυκό τρόπο.
εκφράζεται με συντομία και ευστοχία.
κρατάει το μυστικό που του εμπιστεύτηκαν.
μιλάει με θράσος και με προπέτεια, χωρίς σεβασμό προς τους άλλους.
έχει έτοιμες τις απαντήσεις στις στιχομυθίες και στα πειράγματα.
λέει μεγάλα και κενά λόγια, υπόσχεται πολλά και δεν κάνει τίποτε.
μιλάει με ευχέρεια και πειστικότητα

και στο πρώτοτελευταίο απαντάει ένας μαθητή που δε μιλάει ποτέ ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ :D;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Όλα τα παιδιά απόψε στην ταβέρνα και όπως είναι φυσικό τα μελη μιας 25αδας θα κάνουν πηγαδάκια ο ένας με τον αλλο
Ένα από αυτά τα πηγαδάκια ηνουνα εγώ με την Ρίτα και τον Γιώργο που παρακολουθούσε με ενδιαφέρον την συζήτηση
Εγώ: Λοιπόν Ρίτα είσαι πολύ τυχερή!! Θα σου κανω κονε με τον Κώστα ! :P
Ρίτα: Ναι καλα παρτον εσύ αυτόν..δεν είναι ο τύπος μου!
Εγώ: Γιατί ρε Ρίτα είναι ο δικός μου; εμένα μου αρέσουν οι ξανθοι γαλανοματηδες η πρασινοματιδες με γενιά 2-3 ημερών!
Ρίτα: Α και εμένα μου αρέσουν τα γενιά αλλά τον θέλω 2 κεφαλια ψηλότερο από μένα..
Εγώ: Α Ρίτα μου βάζεις δύσκολα τώρα που να βρω εγώ εδω μέσα 1.90; :confused:
Ρίτα: Καλέ να ο Γιώργος Αμαλία είναι ο τύπος σου! Ξανθος γαλανοματης!
Εγώ: Εε εμμ εε έτσι και έτσι! :P
(πετάγεται ο Γιώργος που ήταν απέναντι μας και άκουγε)
Γιώργος: Ναι μου αρέσει Αμαλία που είμαι μπροστά και με σχολιάζεις :P
Εγώ: Α σε παρακαλώ Γιώργο! Εγώ μιλάω πάντα μπροστιπιτα!! :pfff:
:hehe: καλα περάσαμε και σήμερα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pennylane

Τιμώμενο Μέλος

Η Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 396 μηνύματα.
-Δε σου μιλάω ρε!

- Άμα ντυθώ βαμπιρ, πασαλειφτώ με χρυσόσκονη και έρθω και σου πω: Γεια είμαι ο Edward, θα μου μιλάς; :angelnot:


:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
το να ξες οτι υπαρχουν ατομα για τα οποια σημαινεις κατι, για μενα ειναι απο τα σημαντικοτερα πραγματα στην ζωη .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Ένα μπισκότο. =D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελεύθερο πνεύμα

Νεοφερμένος

Η μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Το υπέροχο χαμόγελό σου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
*Η μια μου κολλητή απειλούσε την άλλη ότι θα ρίξει κάτω το κομμάτι λάκτα που της έδωσε με το ζόρυ.*

Και ταυτόχρονα:
-Μη τη ρίξεις άλλα παιδάκια δεν έχουν να φάνε!!!
-Μηηη είναι λάκτααα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Αν ήταν ΙΟΝ αμυγδάλου; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
H Lacta είναι έρωτας.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nafs

Διάσημο μέλος

Η nafs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,862 μηνύματα.
Στην τάξη κάναμε διάλυμα υπερμαγγανικού καλίου με νερό και ρωτάει η διπλανή μου αν το έχει πιει κανείς αυτό. Και όταν ο καθηγητής λέει όχι:
-Α! Μπορούμε να το δοκιμάσουμε και να μείνουμε στην ιστορία!
και πετάγεται ένας συμμαθητής μου:
-Μπορείς επίσης να μείνεις και στον τόπο!
:lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Ενα υπεροχο τραγουδι που μου εστελαν...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Μολις χαμογελασα με το ποστ της nafs!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackgirl

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Take care of the one you love αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 897 μηνύματα.
μου την έστειλε η κολλητή μου:)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Συνομιλίες μπαμπάδων με τα παιδιά τους:

1ο περιστατικό:

Μέσα στην εκκλησία, την ώρα που κοιτούσαν κι οι δυο τα παπαδάκια:

Μπαμπάς: Όταν θα μεγαλώσεις, θα γίνεις κι εσύ παπαδάκι;
Παιδί: Ναι! Θα γίνω πρώτα Power Ranger και μετά! :crazy:

2ο περιστατικό:

Ένας άλλος μπαμπάς μιλάει με το παιδάκι του, την ώρα που κάνω εγώ μάθημα με το μεγαλύτερο παιδάκι. Τους ακούω, λοιπόν, να λένε:

Μπαμπάς: Σου έχω πει ποτέ πόσο πολύ σ' αγαπάω;
Παιδί: Πόσο;
Μπαμπάς: Ποιο είναι το πιο πολύ που μπορείς να φανταστείς;
Παιδί: Μέχρι τον πλανήτη Άρη!
Μπαμπάς: Ωραία! Αυτό, βαλ' το επί 5 εκατομμύρια φορές! Τόσο πολύ σ' αγαπάω! Ακόμα και τη ζωή μου θα έδινα για σένα. Κι αν είχα και δεύτερη ζωή, θα την έδινα κι αυτήν! :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Με το που ξύπνησα και η αδερφούλα μου με έμπηξε στα φιλιά:redface::redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Με τον εαυτό μου!

- Πόσα κιλά αίμα παίρνουνε; 5; :blink: (Θα 'θελα :ρ)

Μάλλον το ξανθό δεν με έχει εγκαταλείψει ακόμα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

steve391242

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Η Ματινα που μου ειμαι οτι ειμαι ενα απο τα 3 ατομα που εμπιστευεται πραγματικα στην ζωη της... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Εγώ με την αδερφή μου στην ουρά του ταμείου του σουπερ μαρκετ για να πληρώσουμε

Το σκατό : Πήραμε σοκολάτες,πατατάκια, κοκα κολες, φουντούνια, αλλά γάλα LIGHT!
όσοι την άκουσαν γέλασαν :hehe: :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.

Πουλάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Bernadette αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Αυτό το post... ΈΛΙΩΣΑ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top