Παλέρμο #39 ~ The Godfather

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Τι μπλε ρε χαμένε; Είχαμε το χρώμα της λίμνης των Ιωαννίνων:hehe:

(λιγδί)
μπλε ηταν :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
οχι ηταν μπλε ποταμισιο. Εσυ δεν ξερεις να διαχωριζεις χρωματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
οχι ηταν μπλε ποταμισιο. Εσυ δεν ξερεις να διαχωριζεις χρωματα
Πρώτα απ' όλα δεν έχεις δει ποτέ ποτάμι στη ζωή σου και μιλάς:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Μολις επεστρεψα σπιτι και επαθα ενα μικρο σοκ οταν ειδα οτι τελειωσε το παιχνιδι.

Καταρχας να πω ενα μεγαλο μπραβο σε ολους. Αν και ηταν συντομο, ηταν ενα απιστευτε ανατρεπτικο παιχνιδι.

Εγω θελω να σταθω σε δυο παικτες που για μενα επαιξαν ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ. Φυσικα τη Μελανιτσα απο εμας και τον εναν και μοναδικο Ντεμ σπ´ την πλευρα των μαφιοζων. Δε θα τον υποπτευομουν με ΤΙΠΟΤΑ.

Κατα τα αλλα στεναχωρηθηκα που βγαλαμε τοσο νωρις τον Πετρο, μιας και ειχα καταλαβει οτι πρεπει να εχει πολυ δυνατο ρολο, στεναχωρηθηκα που δεν προλαβα να χαρω τη ρολαρα που μου λαχε και στεναχωρηθηκα που στεναχωρηθηκε η Συλβια.

Χιμελιτα sorry για την επιμονη, αλλα απο την αρχη δε μου εκατσαν καλα τα γραφομενα σου. Ουτε τα δικα σου, ουτε του Μακη.

Τελος ενα μεγαλο ευχαριστω στη ΣΕ για την επιμονη και την υπομονη της.

Ειμαι κι εγω μεσα για νεο παιχνιδι αν βρεθουν ατομα να κανουν ΣΕ. Θα ηθελα τον ιδιο ρολο η εστω εκεινον της μαγισσας η του ντετεκτιβ παρακαλω πολυ:).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Ποταμι εχω τον κιφισσο ηλιθιε διπλα -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
εχω παει 100000 φορες. Για να παω λιβαδεια απο κει περναω. Για να παω στα υπολοιπα χωρια εκει παω. Suck ma dick. Το χωριο μου ειναι περιτριγυρισμενο απο ποταμια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
εχω παει 100000 φορες. Για να παω λιβαδεια απο κει περναω. Για να παω στα υπολοιπα χωρια εκει παω. Suck ma dick. Το χωριο μου ειναι περιτριγυρισμενο απο ποταμια
Και επανερχόμαστε. Έχεις αχρωματοψία:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
σε οποιον ετυχε να ειχε δει το χρωμα των κο, τι χρωμα ηταν; δεν ηταν μπλε; -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Τάσο μπλε ήταν :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΤΗΣ ΣΕ
dimijim's edition

Pregame (27-28/4)
Δύο μέρες πριν ανοίξει το νήμα και η κλήρωση έχει ήδη γίνει. Τους ρόλους τους κλήρωσα εγώ, μαζί με τον μικρό μου ξάδελφο. Αν έχετε πρόβλημα με αυτούς, βρίστε εμένα. Αν έχετε πρόβλημα με τις κάρτες σας όμως, βρίστε τη Ριρίκα, αυτή τις κλήρωσε! Με μια πρώτη ματιά η δηλωσή μου είναι μία: FORZA MAFIA!!! Πάντα υποστηρίζω τους κακούς αλλά ειδικά τώρα θέλω τη νίκη τους όσο τίποτε άλλο (καλά μην υπερβάλουμε κι όλας...). Ο φίλος μου ο Αλχημιστής ξανά αρχιμαφιόζος; Η αγαπημένη μου Σύλβια σε κακό ρόλο; Γουστάρω...! Να πω πάντως πως έχουμε ένα άκρως ενδιαφέρον team μαφιόζων. Τέσσερα σχεδόν συνομήλικα αγόρια, συνύπαρξη Αλχ και Ντεμ, δύο roockies που δίνουν Πανελλήνιες σε λιγότερο από έναν μήνα. Κι από δίπλα η Σύλβια, η καταλληλότερη (μετά από εμένα) για τον ρόλο του ΔΑ (αν και φοβάμαι πως δε θα το πάρει θετικά, καλού κακού την έστειλα κάτι extra μαζί με το ρόλο της για να τη βοηθήσω) κι ένα αγοράκι που εκπορνεύεται ξανά στην πόλη του Παλέρμο. Βέβαια και οι πολίτες έχουν καλές μονάδες. Μελανία Μάγισσα, Φρικ Μέντιουμ, Πατρεύς Ντετέκτιβ, Βασίλης Πληροφοριοδότης, Τάσος Γιατρός. Ναι, είναι ισχυροί... Αλλά στις κάρτες χάνουν. Δύο Πυθίες και Ακύρωση Προφυλάκισης στα χέρια των Μαφιόζων, των καθαρά Μαφιόζων. Για να μην αναφέρω και την Τυμβωρυχία του Ντεμ και την Ηχώ του Αλχ. Θέλετε μήπως τίποτε άλλο; Ίσως και την Νεκροφάνεια, αλλά μην είστε αχάριστοι, θα σας την παίξει η Σύλβια όταν χρειαστεί. Η πρόβλεψή μου αυτή τη στιγμή είναι μία: Νίκη Μαφιόζων, υπό μία προϋπόθεση: Να παίξουν σωστά Σύλβια κι Ευπατρίδης. Αν οι βοηθοί τους βοηθήσουν, τότε δύσκολα πιστεύω πως θα χαθεί η νίκη.
Λίγο αφού έστειλα τα πιμι και πριν ανοίξει το θέμα, μιλάω με Αλχ και Μελανία. Ο Αλχ μου στέλνει μήνυμα με τίτλο «Καλά ξηγήθηκες» (του ‘κατσε καλά βλέπω ο ρόλος) κι ένα περιεχόμενο για πολλά γέλια. Αναμένω την έγκρισή του για να το δημοσιεύσω. Όχι όλη τη συζήτηση, ένα κομμάτι, ξέρει αυτός. Φοβάται βέβαια τον Ντεμ, αλλά εγώ πιστεύω θα επιβιώσουν. Η δε Μελανία, έχει βρει ήδη τη Σύλβια. Γουατ δε φακ; Μήπως είναι όντως Μάγισσα; Χωρίς να αρχίσει το παιχνίδι μου λέει ότι η Σύλβια έχει κακό ρόλο. Τι να πω; Με εξέπληξε!
Day #1 (29/4)
Είναι μεσημέρι και έχω ήδη τόσα πολλά να γράψω. Τόσα. Θέλω να πατήσω το κουμπί της απάντησης αλλά κρατίεμαι. Οπότε ας γράψω μια δόση εδώ, γιατί το βράδυ θα μαζευτούν πολλά και δε θα τα προλαβαίνω. Αρχικά έχω γοητευτεί από τη Σύλβια! Μα τόσο καλή; Κατηγορεί τους πάντες, γράφει σεντονάρες, προσπαθεί να δείξει ότι είναι αθώα και να διχάσει. Όμως με ξετρέλανε το γεγονός ότι βρήκε αμέσως ποιον έπρεπε να προστατέψει. Κάλυψε τον Αλχημιστή και στράφηκε με καχυποψία στον Φρίκ. Σύλβια είναι θεά! Από την άλλη εμφανίστηκε ο Πατρεύς και κατηγόρησε τους πάντες! Μα τους πάντες! Αρχικά ανησύχησα, βλέποντας πως ήταν αρκετά εύστοχος σε αυτά που είπε για τους μαφιόζους αλλά ηρέμησα όταν κατάλαβα ότι τους κατηγορεί όλους. Αυτό βέβαια γύρισε ανάποδα καθώς έχει ήδη στοχοποιηθεί από πολλούς. Αλλά δεν πιστεύω ότι θα φύγει, γιατί ο Φρικ τον έχει καταλάβει. Η όρεξη του Πέτρου φάνηκε κι ο εμπειρότατος Φρικ κατάλαβε ότι ο Πέτρος πρέπει να έχει σπουδαίο ρόλο. Παράλληλα υποπτεύθηκε και τη Σύλβια. Καλή δουλειά. Ανησυχώ μήπως ο Αλχημιστής βρεθεί σε δύσκολη θέση το βράδυ, με τον Φρικ να σώζει Πατρέα και να στρέφεται εναντίον του, αλλά θέλω να πιστεύω πως δε θα κινδυνέψει πολύ. Και μιλώντας για τον Αλχ, εμφανίστηκε κι ο Δενλότζικ το βράδυ και χαρακτήρισε τον Αλχ, όπως ο Αλχ τον είχε χαρακτηρίσει στο πιμι των δολοφόνων. Γέλασα! Υποπτεύθηκε τον Πατρεύς κι αυτός, δεν ξέρω αν όντως τον μυρίστηκε ή απλά ακολούθησε το κύμα. Αλλά αν τον μυρίστηκε και ρωτήσει με την Πυθία και πετύχει την ταυτότητά του τότε ήρθε το τέλος. Κάρφωμα και τέλος για την ακρίβεια. Αλλά τρέχω πολύ... Το βράδυ αναμένω να γίνει χαμός. Τα μικρά δεν ξέρουν που πάνε τα τέσσερα, ελάχιστοι έχουν ψηφίσει και η Ριρίκα έχει μάθημα. Βέβαια θα γυρίσει, της υποσχέθηκα να είμαι κι εγώ ον. Πάω τώρα να ανοίξω ακόμη μια επικοινωνία με τη Μαφία, να μαθαίνω νέα τους. Ώρα να γνωρίσω λίγο καλύτερα και τον ανορθόγραφο Μαφίοζο!
Και ψηφοφορία τέλος... Πήδηξα μερικές ώρες αγαπητό ημερολόγιο. Βασικά να σε ενημερώσω για τον ανταγωνιστή σου πρώτα. Η Σύλβια κρατάει κι αυτή ημερολόγιο. Όσο θεά την είδα στο δημόσιο, τόσο χάλια ήταν στο private. Δεν έχει καταλάβει τους μαφιόζους, αν κι έχει βρει κάποιους πολίτες. Ένας εξ αυτών, ο Τάσος, την εμπιστεύεται. Well done Τάσος! Στην ψηφοφορία οι περισσότεροι στρέφονται στον Πατρέα. Αυτός προσπαθεί να σωθεί, κάνει κύμα προς τη Σύλβια, οι λογικοί των ακολουθούν αλλά δε σώζεται. ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ. Οι πολίτες χάνουν τον ντετέκτιβ, χάνουν και τη νεκροφάνειά τους. Ονειρικές στιγμές ζω!
Και η πρώτη νύχτα πέφτει στο Palermo! Αναμένω με αγωνία τα πιμι σας. Φοβάμαι πολύ ότι η Μελανία θα μας πάρει μακριά τη Σύλβια καθώς την έχει ήδη υποπτευθεί. Ο Τάσος αποφασίζει να προστατέψει τη ΔΑ. Well done Τάσος! Προστατεύεις κάποιον που αποκλείεται να δολοφονήσουν οι μαφιόζοι. Όσο εγώ σκέφτομαι αυτά, έρχεται και το πιμι των δολοφόνων. Απογοητεύτηκα. Στο δημόσιο ο αλχημιστής δίνει ΡΕΣΙΤΑΛ. Κοιτάει στα μάτια τον φρικ, αναμετράται μαζί του και τα επιχειρήματά του είναι δυνατά. Ο φρικ υποχωρεί. Ο φρικ ξέρει πολλά. Ο φρικ πρέπει να φύγει. Και ξαφνικά βλέπω πως αύριο θα πεθάνει ο πόρνος. Τα αγοράκια μας δεν σκέφτηκαν καλά. Προτίμησαν την άκυρη δολοφονία και βγάζουν απ τη μέση έναν βοηθό τους. Τώρα δε θα έχουν με ποιον να κοιμηθούν το βράδυ. Μας στερούν και τη χαρά των μηνυμάτων του πόρνου. Κρίμα. Έρχεται και το πιμι της Μελανίας. Θέλει να σκοτώσει τη Σύλβια. Και μας βάζει σε σκέψεις, η Σύλβια ζει επειδή την προστατεύει ο γιατρός ή όχι; Ύστερα από αρκετή συζήτηση κι ύστερα από επικοινωνία με εξωτερικούς συνεργάτες της ΣΕ, η Ριρίκα κι εγώ αποφασίσαμε: Σύλβια τέλος.
Day #2 (30/4)
Καλημέρα ημερολόγιο! Μπαίνω το πρωί και βλέπω ησυχία. Τα μικρά μας δε μιλούσαν το βράδυ. Η Σύλβια μου στέλνει μήνυμα. Το επόμενο κομμάτι του ημερολογίου της. Κατάλαβε ότι θα σκοτωθεί και φοβάται. Της απαντάω «Θα δεις». Και η στιγμή της δολοφονίας ήρθε. Ετοιμάζω από πριν το ποστ, 7 σπόιλερ μόνο για εσάς! Η Σύλβια δε βρίσκεται πλέον εν ζωή. Όμως είμαι πολύ σίγουρος ότι τα δολοφονάκια χτυπάνε το κεφάλι τους. Το πτώμα ήταν ένα κι όχι το αναμενόμενο... Την προηγούμενη νύχτα, ο Αλχημιστής, φανατικός straight, αποφασίζει να σκοτώσει τον πόρνο, προτού γεμίσει η πόλη αδελφές. Για την αποστολή αυτή επιλέγει το γιο του τον Άκη, αυτόν από τα Μέγαρα. Ο Άκης όμως, γοητευμένος από τα κάλη του πόρνου, περνάει μια νύχτα αχαλίνωτου σεξ μαζί του. Η γοητεία του πόρνου νίκησε. Ο πόρνος αποφάσισε να δώσει το κορμί του στον μαφιόζο κι ο Άκης δε μπορούσε να τον σκοτώσει. Κι αρχίζω τώρα να κάνω σενάρια. Νεκρή Σύλβια. Νεκροφάνειες πλέον δεν υπάρχουν στο παιχνίδι. Τι θα γίνει; Θα παίξει ο Τάσος την Τυμβωρυχία στη Σύλβια; Νομίζω πως ναι. Αν παιχτεί τυμβωρυχία, ο Αλχ είναι τελειωμένος. Αυτό το «Η Σύλβια θα μας φανεί χρήσιμη» τον έχει ΓΑΜΗΣΕΙ. Θα περιμένω να φύγει, ακόμη και με προφυλάκιση (να δω τα κότσια του κανταράκου μετά...), αν όμως παιχτεί τυμβωρυχία. Βέβαια, μπορεί να έρθει η τυμβωρυχία απ τον Demlogic. Ο οποίος ντεμ έχει προβλέψει τη δολοφονία της Σύλβιας χωρίς να το θέλει. Σαν να ήταν Μάγισσα και να το έμαθε νωρίτερα. Το απόλυτο ξεκάρφωμα. Θα το γνωρίζει βέβαια ο Βασίλης, ο πληροφοριοδότης, αλλά θα έχει εξασφαλίσει καλή κάλυψη το τρολ μας. Θα αποφασίσουν όμως οι μαφιόζοι να θυσιάσουν έτσι σίγουρα τον αλχ; Άρχισα να κουράζω. Θα δούμε είναι η απάντηση...
Πάμε και στα απογευματινά. Αν γράψω λιγότερο απ μία σελίδα, θα είναι κατόρθωμα! Από που να αρχίσω; Ας αρχίσω απ τον φίλο μου τον αλχ. Ο οποίος κατηγορεί τον φρικ, δίνει μια ονειρική μάχη με μελανία αλλά όπως αναμενόταν η τυμβωρυχία στη Σύλβια έπεσε κι ο αλχ την είχε βαμμένη. Κι όπως ήταν λογικό, ο αλχ καρφώνεται αφού είχε υπερασπιστεί τη Σύλβια κι ανοίγει η κάρτα Άμεσης Προφυλάκισης εναντίον του. Λογικό. Κι έτσι μας τελειώνει ο αλχ, αφού ο Ιορδάνης, καλώς, δεν το σώζει και κοιτάζει να προστατέψει τη μαφία και το τομάρι του. Ανοίγω παρέθενση. Ένα τελευταίο σχόλιο για τον αλχ. Δεν έπαιξε άσχημα. Έπαιξε μέτρια προς καλά. Αλλά η δολοφονία της Σύλβιας απ τη Μελανία, ήταν κίνηση ΜΑΤ. Να μην έδινε σήμα στην Σύλβια; Έπρεπε κάποιος να την ενημερώσει. Έπαιξε κι έχασε. Κλείνω παρένθεση. Η μαφία εκλέγει λοιπόν νέο αρχιμαφιόζο. Demlogic το όνομά του! Ζήτω ο νέος Βασιλίας! Ο ντεμ λοιπόν αποστασιοποιείται απ την υπόλοιπη Μαφία, προσπαθεί να κρυφτεί, ψηφίζει τον Άκη κι έχει την εικόνα της Μάγισσας. Τα πάει καλά αλλά δυστυχώς είναι Φανερός. Και κάπου θα αρχίσει να χάνει. Ήδη τον υποπτεύονται μερικοί... Και πάμε και στην τελευταία κίνηση των μαφιόζων, κάρφωμα! Ο Άκης Μέγαρα αποφαζίσει να καρφώσει τη Μελανία. ΜΑΛΑΚΙΕΣ. Δεν είδατε ότι ήταν η πρώτη που στη δολοφονία της Σύλβιας είπε «κάτι άλλο πρέπει να έχει συμβεί». Όλη την ώρα αυτό έλεγε. Επιπλέον, έστω ότι είναι πληροφοριοδότης. Θα ήξερε τον Ντεεεεεεεεεεεμ. Διαβάστε κανόνες. Έστω ότι είναι Ντετέκτιβ, ρώτησε ξαφνικά το βράδυ απ το πουθενά για τον Άκη; Κι ενώ υπήρχαν πιο hot ονόματα για να ρωτήσει και να μάθει; Τι άθλια σκέψη! Και να πάω στο ακόμη χειρότερο. Βγαίνει ο Άκης, κατηγορεί όλους τους πολίτες κι αθωώνει τους μαφιόζους. Γιατί, γιατί, γιατί; Θέλω να κλάψω! Θέλω να του σπάσω το κεφάλι! Δεν ξέρετε ρε μαφιόζοι ότι αν το κάρφωμα αποτύχει αύριο η λίστα θα γράφει Akis_Megara – ???; Ποιος δηλαδή τη συγκεκριμένη στιγμή θα δει την οριστική αποχώρησή του και θα πιστέψει ότι ήταν ο Ντέντεκτιβ ή ο Πληροφοριοδότης. Όλοι θα καταλάβουν ότι έπεσε κάρφωμα κι ότι ο Άκης ήταν μαφιόζος. Διαβάστε τους κανόνες του καρφώματος καλύτερα την επόμενη φορά που θα παίξετε... Όσους αθώωσε λοιπόν στο ποστ του ο Άκης είναι μαφιόζοι. Τέλος. Καταστροφή αύριο. Άκη, απαράδεκτος... Τώρα πρέπει να σχολιάσω και για τους πολίτες, ε; Τι να πω; Οι μαφιόζοι βάλαν τα χεράκια τους και βγάλαν τα ματάκια τους. Η κίνηση βέβαια που τους κατέστρεψε ήταν της Μελανίας. Η Μελανία τρέχει για mvp αυτή τη στιγμή. Διάβασα τις σκέψεις της σε πιμι, ολόσωστες όλες. Γάτα, γάτα, γάτα. Γύρω της έχουν συνασπιστεί κι άλλα κορίτσια και μαζί κι ο Φρικ. Ο Τάσος αυτό το αντιμετωπίζει με καχυποψία. Πιστεύει ότι η Μελανία είναι ένοχη. Δώσε μου ελπίδες Τάσο, κάνε καμιά μαλακία να πάρουν παράταση ζωής τα μαφιοζάκια μου... Και ας δώσω και λίγη τροφή για σκέψη: Η φαίρυ είναι πλέον ολοφάνερο πως είναι η αντίπαλη μαφιόζος! Τι γίνεται με αυτήν; Τα δολοφονάκια δε μπορούν να την ακουμπήσουν, τουλάχιστον όχι χωρίς τη συμβολή της πόρνης. Μήπως έπρεπε να υπάρχει και κάρφωμα αντίπαλου μαφιόζου; Αν και νομίζω πως η τιμωρία της θα έρθει. Νικάει μόνη της, το ξεχνάει, δε διάβασε τους κανόνες καλά. Μόλις φύγουν τα μαφιοζάκια και θα πάει να εκτελέσει δολοφονία θα φύγει παμψηφεί απ τους πολίτες και θα πει κι ένα «ευχαριστώ». Και μεταξύ μας, καλά να πάθει!
Το βράδυ επικρατεί ένα μικρό χάος. Αρχικά ο φρικ. Τι βράδυ ήταν αυτό για το μέντιουμ μας... Ξεκίνησε απ το δικηγορικό γραφείο της Loreley, συνεχίστηκε στο Ιατρείο του Τάσου, μετά στο σπίτι με το κόκκινο φωτάκι του Ευπατρίδη και ολοκληρώθηκε στην αυλή του παλατιού του αυτοκράτορα. Μέσα σε όλο αυτό το τρέξιμο, δε μπόρεσε να δει τα σωστά οράματα για τον αλχ. Μας είπε μόνο ότι θα προκριθεί η Ρεάλ αλλά απ όσο φάνηκε αργότερα είναι ένα άχρηστο μέντιουμ! Ωστόσο, για τη ΣΕ το βράδυ ήταν δυσκολότερο. Τα μαφιοζάκια ζήτησαν να αποσύρουν το κάρφωμα. Οι κανόνες δεν αναφέρουν τίποτε γι αυτήν την περίπτωση. Οι κανόνες της revised το επιτρέπουν, αλλά εκεί υπήρχε και χρονικό περιθώριο που έπρεπε να δηλωθεί το κάρφωμα ενώ τώρα όχι. Αφού συμβουλευόμαστε ξανά τους εξωτερικούς συνεργάτες της ΣΕ, αποφασίζουμε να απορρίψουμε το αίτημά των μαφίοζων, το κάρφωμα θα γίνει κανονικά. Με μισή καρδιά το ανακοινώνω στον ντεμ. Και μετά μου στέλνει τη δολοφονία. Θα σκοτώσει λέει την φαιρυ. ΔεΝ-λότζικ λοιπόν, η φαίρυ κάνει μπαμ από μακριά ότι είναι η αντίπαλος και πλέον το team των μαφίοζων συναγωνίζεται σοβαρά το δικό μας team στο περσινό xmas (Πατρεύς, Himela, fantasmenos, Ερις, MAYROYLIS, dimijim) για το βραβείο των πιο αποτυχημένων δολοφόνων ever.
Day #3 (1/5)
Καλό μήνα ημερολόγιο! Μόλις συνειδητοποίησα πως κανείς δεν ευχήθηκε καλό μήνα κι ας είναι ήδη μεσημέρι. Έχουν καεί όλοι με το παιχνίδι φαίνεται... Τη νύχτα ήταν όλα ήσυχα. Πολύ ήσυχα. Κανείς δε μιλούσε. Ξύπνησα κι αφού διάβασα λίγο, επέστρεψα στο παιχνίδι. Ετοίμασα την ανακοίνωση της δολοφονίας. 3 πτώματα θα έχουμε κι εγώ θα το καταδιασκεδάσω! 10 σποιλερ για κάθε πτώμα, 30 στο σύνολο. Και μάλιστα θα καθυστερήσω να ποστάρω τη λίστα έτσι ώστε να δουν τη δολοφονία απ τα σπόιλερ κι όχι απ εκεί. Είμαι σατανικός... Ακόμη δεν μπορώ να καταλάβω τη λογική των μαφιόζων... Το παιχνίδι έχει χαθεί πλέον. Ο Άκης θα φύγει απ τη μέση, άρα δεν έχουμε θύμα για την ψηφοφορία. Ο ντεμ θα φύγει κι άρα θα μας μείνει μόνο ο Ιορδάνης. Φοβάμαι πως δε θα μπορέσει να σωθεί το βράδυ. Και πάμε για Game Over, μετά από μόλις 3 μέρες. Τι να πει κανείς; Μελανία καθάρισες στην αρχή και μετά τα δολοφονάκια έκαναν τη μία μαλακία πίσω απ την άλλη. Ώρες ώρες αναρωτιέμαι αν συζητάνε το παιχνίδι ή κάνουν τίποτε άλλο όταν συναντιούνται στο skype. Αποφασίσαμε με τη Ριρίκα καλού κακού να ετοιμάσουμε και τα βραβεία σας. Πάω να τα σκεφτώ κι επιστρέφω να ποστάρω τη δολοφονία και να κόψω αντιδράσεις!
Η δολοφονία ανεβαίνει. Συννενοούμε με τη Ριρίκα, κλειδώνουμε το θέμα και τώρα όλοι πρέπει να πατήσετε 30 σποιλερ για να δείτε το αποτέλεσμα. Ένας εν ζωή μαφιόζος πλέον. Επικρατεί ησυχία στο νήμα. Και ξαφνικά σκάει βόμβα! Παραίτηση της Μαφίας! Η Μαφία βαρέθηκε να ξευτιλίζεται στους δρόμους του Παλέρμο και μετακομίζει στο Μιλάνο. Οι πολίτες του Παλέρμο, ειδικοί σε τέτοια ζητήματα, καθαρίσαν τη Μαφία σε 3 μόλις ημέρες κι αυτή τα έβαλε στα πόδια. Ίδια ακριβώς τακτική με το περσινό xmas που κι εμείς είχαμε δηλώσει Παραίτηση μην αντέχοντας άλλο την συνεχή ήττα μας. Τώρα πρέπει να βρω άμεσα τη Ριρίκα, να βγάλουμε βραβεία, να ολοκληρώσω αυτές τις σελίδες και να τα ανεβάσουμε στο θέμα. Κι αργότερα να αρχίσει η συζήτηση για τους κανόνες καθώς υπάρχουν ακόμη σημεία που επιδέχονται διευκρύνισης. Αυτά. Πάμε postgame?
Postgame
Τι υποτίθεται ότι γράφω εγώ εδώ τώρα; Καλή ερώτηση... Τα έχω γράψει όλα παραπάνω και η διάρκεια ήταν μικρή για να συνοψίσω κάτι. Ένα απ τα μικρότερα παλέρμο έλαβε τέλος. Η Μαφία μου ήταν απαίσια. Σόρρυ φίλε μου αλχ, αλλά ήσασταν ΓΤΠ. Εντάξει, η τύχη δεν ήταν με το μέρος σας αλλά κάνατε μερικά τραγικά λάθη. Εσύ διεσώθης κάπως, ο Ντεμ ήταν καλός αλλά ξέρω ότι ο αρχιμαφιόζος Ντεμ χτύπησε την Φαίρυ που ήταν μια τραγικότατη κίνηση. Ο Άκης ήταν απελπιστικά κακός κι ο Ιορδάνης δε μπόρεσε να αλλάξει τίποτε. (Αγαπάμε Ιορδάνη, ειδικά όταν τον πειράζουν με το ονομά του και την ορθογραφία του) Πολιτάκια μου; Θα σας ξαφνιάσω! Δεν παίξατε καλά! Σπυριδούλα και Τάσο ήσασταν πολύ εκτός κλίματος, οι περισσότερες μικρές δεν προσφέρατε σχεδόν τίποτε, όπως και κάποιοι άλλοι. Με ένα πιο ικανό και τυχερό team δολοφόνων ίσως τα βρίσκατε σκούρα. Αλλά οφείλω να υποκλιθώ στο μεγαλείο δύο παιχτών. Μελανία και Φρικ. Ήσασταν και οι δύο πολύ καλοί. Μελανία μου άψογη. Μπορεί να μη σε χώνεψα καθόλου αλλά οφείλω να σε βγάλω το καπέλο. Κίνηση ΜΑΤ με τη Σύλβια, κατάλαβες μέσα σε 1 μέρα όλους τους κακούς. Ο φρικ είναι σαν τα παλιά καλά κρασιά. Δε χάνει ποτέ την αξία του. Πάντα προσφέρει στην ομάδα των πολιτών και τώρα πρόσφερε σίγουρα πολλά. Για να είμαι όμως σωστός, να αναφέρω πως η Φαίρυ έπαιξε χειρότερα απ όλους. Ναι κοπέλα μου, έδωσες τον Μαφιόζο που ήξερες αλλά ξέχασες ότι κέρδιζες μόνη σου. Αν δεν παραιτούνταν σήμερα οι μαφιόζοι και δε σε δολοφονούσαν ήσουν το Νο1 άτομο που θα αποχωρούσε με ψηφοφορία μετά απ αυτούς. Διάβασε κανόνες την επόμενη φορά. Αν ήσουν πληροφοριοδότης θα είχες φάει κάρφωμα απ την πρώτη μέρα. Να πω τώρα και δυο λογάκια για τη ΣΕ. Θα είμαι ειλικρινής: Παναγιώτη δεν υπήρχες και δε διαβάζεις τώρα το ημερολόγιο. Ριρίκα μου, ήσουν καλή, γλυκιά, όμορφη, sexy, σνυννοήσιμη αλλά ήσουν πολίτης ρε. Ουυυυυυυυ! Κέρδισες τώρα, αλλά ξεχνάς πόσο σε είχα ταπεινώσει το καλοκαίρι, παρέα με τον φίλο μου τον αλχημιστή. Υποστήριζε πολιτάκια καημένη. Το μέλλον είναι με τους κακούς να ξέρεις... Μην ξεχάσουμε πάντως να διορθώσουμε τους κανόνες. Ήδη υπάρχουν σχέδια για το παλέρμο το καλοκαίρι. Πολλά ακούγονται και πρέπει να είναι όλα έτοιμα! Να ευχαριστήσω επίσης και τους εξωτερικούς συνεργάτες της ΣΕ. Αυτοί γνωρίζουν ποιοι είναι αλλά εσείς δε θα τους μάθετε ποτέ! Χωρίς τις παρεμβάσεις τους, πιθανώς να μη μπορούσαμε να ερμηνέψουμε σωστά κάποιες γκρίζες περιοχές των κανόνων και να χαλούσε το παιχνίδι ή να χαλιόμασταν με τη Ριρίκα. Σε γενικές πάντως γραμμές, περάσαμε πιστεύω όλοι ωραία. Εγώ ξενέρωσα με την ήττα της Μαφίας και με την απογοήτευση της Σύλβιας. Αλλά θα αναμένω το καλοκαιρινό που ελπίζω να είναι το ίδιο έντονο όπως και το περσινό του. Αρκετά έγραψα, ειδικά για 3 μόνο μέρες. Εις το επανιδείν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
σε οποιον ετυχε να ειχε δει το χρωμα των κο, τι χρωμα ηταν; δεν ηταν μπλε; -.-
Τάσο μπλε ήταν :whistle:
Ιδού το χρώμα:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Θετική στο ποστ του Δημήτρη, γιατί μου κάλυψες πολλά κενά. Το παιχνίδι εμένα μου άρεσε πάρα πολύ και λυπάμαι που στενοχώρησα κάποιους από εσάς. Ένα παιχνίδι ήταν, ήμουν λίγο πιο παρατηρητική, δεν το περίμενα καθόλου να έχει τέτοια κατάληξη. Ευχαριστώ πάρα πολύ την ΣΕ για την προσπάθεια της και για το υπέροχο παιχνίδι που διοργάνωσαν :hug:

Να ευχαριστήσω επίσης την μαμά μου, τον μπαμπά μου, τις 2 αδερφές μου και τον καθηγητή των μαθηματικών, που με έμαθε να βάζω σε τάξη κάθε δεδομένο που έχω σε ένα πρόβλημα. :P :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ώρα να δούμε και κάποια πιμις:

Πιμι για ρόλο στη Σύλβια. Την προετοίμασα καλά για τον ρόλο της:
Αρχική Δημοσίευση από dimijim:
Καλωσήρθες στην πόλη του Palermo!
Προτού ανοίξεις το 2ο spoiler, χρησιμοποίησε ο,τι βρίσκεται στο 1ο...

Himela, γνωστή κι ως Mark McCluskey

Ο Mark McCluskey είναι ένας αστυνόμος, ο οποίος συνδέεται με την οικογένεια Tattaglia, παρέχοντάς τους προστασία, και βοηθώντας στη δεύτερη απόπειρα δολοφονίας του Vito Corleone. Ο ρόλος σου είναι αυτός του Διεφθαρμένου Αστυνομικού.
Οι κάρτες ίντριγκας που θα σε βοηθήσουν σε αυτόν τον γύρο είναι:
Don't ever take sides with anyone against the family.

Αφού έστειλα όλα τα πιμι των ρόλων, θυμήθηκα τον Χάρη:
Αρχική Δημοσίευση από dimijim:
Καλωσήρθες στην πόλη του Palermo!

Libertus, γνωστός κι ως Χάρης!

Εσύ θα κυκλοφορείς ανάμεσα στους Corleone και στους επίδοξους δολοφόνους τους και θα μαζεύεις τα πτώματα το βράδυ. Είσαι αυτός που πρέπει να πάρει το Φάντασμα και να το μεταφέρει στον κάτω κόσμο. Ο ρόλος σου είναι αυτός του Χάρου.

Οι κάρτες ίντριγκας για αυτόν το γύρο είναι:
Μόνο αυτό χρειάζεσαι:

Don't ever take sides with anyone against the family.

Νύχτα πρώτη κι ο Τάσος εμφανίζεται:
Αρχική Δημοσίευση από Τάσος97:
Και από μέντιουμ που λέτε με κάναν και γιατρό. Καλωσορίσατε στο μικρό επαρχιακό μου Ιατρείο "Δολοφονίας Διάγνωσις". Ήταν μια δύσκολη μέρα σήμερα γιατί έτρεχα από δω κι από κει, άντε και η θειά με τα φάρμακα που της έγραψε ο γιατρός για την κωλονοσκόπηση, άντε και ο άλλος ο θείος με τον καταράχτη και άντε συμμάζεψέ τα εσύ... Μου παν πως τώρα θα μπορώ να στέλνω και First Aid Kit σε όποιον νομίζω ότι θα δολοφονηθεί. Εγώ είπα για σήμερα να βάλω μέσα γάζες, νερό, betadine, οξυζενέδες, κλωστές και μερικά άλλα που ίσως χρειαστεί αν επιχειρήσουν να τον δολοφονήσουν τα καθαρματάκια... Λέω σήμερα να δώσω μια ακόμα ευκαιρία στη Himela μπας και ζήσει γιατί μπορεί να μας είναι και καλή αλλά άμα δε μας είναι ΜΑΎΡΟ ΦΊΔΙ ΠΟΥ ΤΗΝ ΈΦΑΓΕ, ΤΗ ΡΟΥΦΙΆΝΑ.

End of the Clinical Report.
Sent from "Dolofonias Diagnosis", West Side of Palermo Beach, Palermo, 90100.

Να κι ο Φρικ:
Αρχική Δημοσίευση από PieMaker:
Σημερα το πρωι ξυπνησα διαφορετικος.

Ηξερα πως κατι μεσα μου ειχε αλλαξει, αλλα δε μπορουσα να καταλαβω τι.

Το τοπιο αρχισε να ξεκαθαριζει οταν ειδα στο βαθος του διαδρομου τη θολη, αερινη φιγουρα ενος νεαρου ανδρα. Στο δεξι του χερι κρατουσε το ψαλτηρι της μεγαλης εβδομαδας και στο αριστερο του το βιβλιο "Η ωραια Ελλας - Τι κρυβετε πισω απο το γιοφυρι της Αρτας"¨του Δημοσθενη Λιακοπουλου. Μα φυσικα, δε θα μπορουσε να ειναι αλλος απο τον φιλτατο Πατρεα!! Δεν ειχε φωνη, αλλα μπορουσα να διαβασω τα χειλη του: "Ρωτα την Αγια Τριαδα, μονο εκεινη μπορει να σου δωσει τις απαντησεις που ζητας".



Προβληματιστηκα, δε λεω, αλλα τελικα νομιζω πως εφτασα στη λυση του γριφου. Τριαδα απο τα 3 μελη της ΣΕ. Αγια, ενα ομολογουμενως οχι και τοσο επιτυχημενο λογοπαιγνιο απο το ονομα του ιδιοκτητη του forum (βλ. Αη Τζωνυ Κας).

Πειτε μου λοιπον μεγαλοι γκουρου του διαδικτυακου χωρου, ηταν ο Πατρεας με την πλευρα των πολιτων;;

Και ξανά την επόμενη:
Αρχική Δημοσίευση από PieMaker:
Αρχική Δημοσίευση από dimijim:
Αρχική Δημοσίευση από PieMaker:
Τα περιεργα οραματα συνεχιστηκαν και σημερα.



Την ωρα που ετοιμαζομουν να παω για τρεξιμο βλεπω στο βαθος του διαδρομου μια θολη, αερινη αντρικη φιγουρα και παλι. Ερχονται που ερχονται τα φαντασματα επισκεψη, δε μπορει τουλαχιστον να 'ρθει κανενα γκομενακι, σκεφτηκα

Κρατουσε δυο τσουρεκια Τερκενλη, ενα σε καθε χερι. Οχι, δεν ηταν για το πασχα, καπως ετσι εχει κανει τα αρχιδια μου στα δυο τελευταια games ο συγκεκριμενος ανθρωπος. Θελετε να σας πω ποιος ηταν; Σοβαρα, δεν εχετε καταλαβει ακομη;; Ο αξιαγαπητος (ο Θεος να τον κανει) Joaquin.

Δε χρειαστηκε να πει τιποτα, τωρα πια ηξερα τι πρεπει να κανω.

Ω, τιτανομεγεστοι γκουρου της Σ.Ε, μονο εσεις μπορειτε να με γλιτωσετε απ' αυτο το μαρτυριο. Ηταν ο αδικοχαμενος Joaquin με την ομαδα των μαφιοζων;; Επιπλεον, ποια η σχεση του με τη Μαρια Χοακινα απο το καρουζελ;;

Το πρωτο νομιζω ειναι αυτονοητο, στο δευτερο χρειαζομαι απαντηση:P...
Κι η δική μας απορία είναι: Πώς μετά από μια τέτοια νύχτα, γεμάτη έντονο πάθος με την πόρνη, μπορείς να βλέπεις οράματα; :hmm:
Το ξερα οτι θα κοιμηθει μαζι μου η πουτανα, το ξερα. Απο χθες το περιμενα. Αφου ειμαι παιδαρος.

Ενα πραγματικο μεντιουμ συνεχιζει να βλεπει οραματα ακομα και μετα απο μια νυχτα εντονης σαρκικης ακολασιας. Το οτι δεν παιρνει απαντησεις ειναι μια αλλη ιστορια.

Γνωστοποίηση δολοφονίας απ Dem.
Αρχική Δημοσίευση από Demlogic:
Αποφάσισα να πετσοκόψουμε το παλιοθήλυκο _ferrygirl_
παρακαλω να μην αναφερθει το τι θα της κάνουμε.
Αλλα σε εσάς δε μπορώ να μην αποκαλύψω τι θα πάθει

Αρχικά θα την δέσω σε μια καρέκλα, και θα της ρίχνω σφαλιάρες επι 2 ώρες,
έτσι ώστε να ακούγεται το σλας. και τα μάγουλα της να κοκκινίσουν.
Στην συνέχεια η μέθοδος που θα επιλεχθεί για να δολοφονηθεί θα είναι
γαργαλιτό μέχρι θανάτου. Θα παρακαλάει να την σκοτώσουμε
για να σταματήσουμε το γαργάλημα. μουαχαχαχαχα

Φυσικά στο ενδιάμεσο θα έχει βραστά αυγά στις μασχάλες

αυτα

Και το πιμι της Μελανίας που λέγαμε νωρίτερα:
Αρχική Δημοσίευση από ~Melania~:
Θα καθίσω να σου αναλύσω όλο το σκεπτικό μου με συγκεκριμένες αναφορές σε άτομα.

Ηimela: Εντάξει, πέρα από το ότι η διαίσθηση μου βγήκε σωστή, σε όλο το παιχνίδι αποσπούσε την προσοχή από πάνω της και άτομα που την συνέφεραν. Έξυπνη καθώς είναι, δεν άργησε να εντοπίσει τις πιο ύποπτες συμπεριφορές. Το ότι επέμενε με τόση ''μανία'' να φύγει ο Πέτρος με έκανε να θεωρήσω ότι είναι επικίνδυνη. Έπρεπε να την διώξω, ήθελα να ξεδιαλύνω το τοπίο.
Φυσικά συνειρμικά κατέληξα σε κάποια άλλη κατηγορία που ώρα με την ώρα επιβεβαιώνομαι:

https://cnf.e-steki.gr/showpost.php?p=3771545&postcount=41
WTf? Τι ακυρίλα ήταν αυτή ακόμα δεν άρχισε το παιχνίδι; Την ξέρω την κοπέλα και τέτοιο ποστ,χωρίς κανένα (; ) νόημα, όσο καινούριος κι αν είσαι δεν το κάνεις. Ψιλιάζομαι αμέσως και είμαι σε ετοιμότητα. Έπεσα πάνω σε πληροφοριοδότη; Αντίπαλο; Ή απλά ένα τυχαίο ποστ; Δοκιμαστικά πετάω σπόντα για τον Άκη, η φαίρυ το συνεχίζει. Συνεχίζω, συνεχίζει. Πείθομαι. Κάτι ξέρει. Δεν κρύβονται εύκολα οι καινούριοι. Μόλις δουν κάποιον να τους στηρίζει, λένε αρκετά για να βγάλεις νόημα. Ο Άκης όλο και περισσότερο με πείθει ότι είναι μαφιόζος.Η Χιμέλα ούτε που τον ανέφερα καν στο σεντόνι της. Πάει Άκη, μας έπεισες :P.

Ο Αλχ; 3 παιχνίδια συνεχόμενα -με αυτό 4;- είναι μαφιόζος. Ξέρω πως παίζει, ξέρω την τεχνική του. Από την αρχή τον είχα στο νου. Μου φαίνεται ότι όντως είναι μαφιόζος, με έναν συνδυασμό ενός ''χαζούλη'' που με οδήγησε κατευθείαν σε αυτόν :redface: κατέληξα... Σε ποιον με οδήγησε όμως;;;;

Μα στον τρολολολο Ντεμ φυσικά. Και καλά τσακώνονται αρχικά. Κλασσικό. Έτσι ξεκινάνε πάντα.
https://cnf.e-steki.gr/showpost.php?p=3771872&postcount=136
Τίποτα περίεργο ως εδώ. Αλλά ξαφνικά η στάση του Ντεμ αλλάζει.
https://cnf.e-steki.gr/showpost.php?p=3773286&postcount=544

Απαντάω με αποφεύγει. Χελλόου συνεργάτες :D Συνδολοφόνοι ή συγκάτοικοι; Εφόσον ο Αλχ για μενα είναι αυτόματα και ο Ντεμ. Γιατί ξαφνικά ξαναλλάζει (μετά τον χαμό με την Χιμέλα) στάση και μας λέει αυτό:
https://cnf.e-steki.gr/showpost.php?p=3773492&postcount=650

Μας καλοπιάνει. Πώς παίζει έτσι Ντεεεμ;;;;

Επίσης ένα κοινό χαρακτηριστικό όλων των δολοφόνων: ΕΧΟΥΝ ΡΙΧΤΕΙ ΣΤΗΝ ΛΟΒΕΡ. Μα γιατί; :confused:

Τώρα ποιος είναι ο άλλος;; :/: Δεν έχω καταλήξει ακόμα. Ο Τραφ ίσως ή και ο χαζός ο δικός σου -με το συμπάθειο. :PΔεν μ'αρέσει καθόλου όπως παίζει ο Τάσος,τώρα πάω να απαντήσω και στο σεντόνι του.
Από την άλλη, Καραντάκοβ και Άλμα. Κλίνω να πιστέψω στην αθωότητα της Άλμα. Ο Καραντάκοβ ψηφίζει Ντόιτς. Άρα είναι κι αυτός...;; Δεν ξέρω πραγματικά. Παίζει όλα αυτά που λέω να είναι μπούρδες και να παρασέρνω όλο το Παλέρμο. Έχω ζεσταθεί με τον ρόλο μου :redface:

Και τέλος το καλύτερο, έτσι για να το εμπεδώσετε:
Αρχική Δημοσίευση από Joaquín:
Κύριοι,
Είμαστε η οικογένεια Tattaglia, μαζί με τον βλάκα τον Demlogic που είναι ένας άσχημος τύπος ονόματι Sollozzo και τον χοντρό τον Καραντάκο που είναι ένας κυφήνας που μας τρώει τα λεφτά στο Detroit.
Ετσι έχουν τα πράγματα, δυστυχώς αυτό είναι το team μας.Και λέω δυστυχώς, επειδή έχουμε έναν βλάκα στο τιμ(δεμ) και έναν αλλο τύπο, τον Άκη, που δε ξέρω ρε φίλε...δε μου φαίνεσαι καλή πάστα άνθρωπος.Παρόλα αυτά, πιστεύω ότι ο βλάκας δεμλοτζικ θα επιδείξει την απαραίτητη σοβαρότητα για να κερδίσουμε.Ο Άκης είναι ο γιος μου και θα προσπαθήσω να μη τονε καθαρίσω.
Τέλος πάντων, θα προσπαθήσουμε να κερδίσουμε στηριζόμενοι στην επαγγελματικότητα των κινήσεών μου, και πιστεύω ότι θα τα καταφέρουμε.
Μαζί μας, χωρίς να το ξέρει, είναι και η Himela.
Για όποιον δε το γνωρίζει, η Himela είναι μια τύπισσα που δε το βουλώνει ποτέ.Γράφει συνεχώς μαλακίες στο νήμα και κατηγορεί τους πάντες.Μας ΒΟΛΕΥΕΙ αυτό.Εκμεταλλευτείτε την.

Βλάκα δεμλοτζικ.Τα βόδια που έχουμε ως αντιπάλους ξέρουν ότι ξέρω πως είσαι βλάκας και ότι σε κατηγορώ για τη βλακεία σου.Θα συνεχίσω και σε αυτό το Παλέρμο να σε βρίζω αλλά εσύ ΔΕ ΘΑ ΜΕ ΨΗΦΙΣΕΙΣ.Θα σε ψηφίζω μόνο εγώ.Για ποιο λόγο;Επειδή, όπως και στο προηγούμενο Παλέρμο, έτσι και τώρα θα αρκεστείς στο να γράφεις ασυνάρτητες βλακείες για ΕΝΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΑΤΟΜΟ.Επέλεξε αυτό το άτομο με σύνεση.Να μην είναι κανένα κοριτσάκι, ξέρω γω, που παίζει πρώτη φορά!Π.χ, πιάσε τον Πατρευς και ξεκίνα να τον κατηγορείς για ότι μαλακία σου κατέβει.Συνέχισε σε αυτό το μοτίβο για τους πρώτους γύρους και τα βόδια θα καταλάβουν ότι είσαι βλάκας και δε θα σε ψηφίσουν.Από την άλλη, εγώ θα σε ψηφίσω κάνα δυο φορές για ξεκάρφωμα και μετά βλέπουμε.

Άκη Μέγαρα.Από ότι καταλαβαίνω, έχεις μπλε μάτια και τα κοριτσάκια λένε ότι είσαι όμορφος.Εκμεταλλεύσου το, γιε μου, για το καλό της φαμίλιας.Θέλω να μπαίνεις στο τσατ και να ζαχαρώνεις με τα κορτσούδια που παίζουν, να τους στέλνεις ωραία smilies και άλλα τέτοια, ώστε να σε συμπαθήσουν.Δε θα συζητάς το Παλέρμο, σε καμία περίπτωση, εκτός κι αν είμαστε σε δύσκολη θέση.Απλά μίλα τους λίγο και παίξτο καλό αγόρι.Βάλε και καμιά φωτο στο Οι δικές μας pics όπου θα είσαι χαμογελαστός και θα φαίνεσαι ως ένα καημένο ατομο, άκακο και αθώο.
Με αυτή τη τεχνική, πιστεύω ότι τα κοριτσάκια θα χύνουν τα βρακάκια τους και δε θα σε ψηφίσουν.
Από κει και πέρα, απέφυγε τα smilies στο φορουμ.Γράφε με πάθος, κατηγόρησε όποιον θέλεις και παίξτο σερλοκ χολμς.

Καραντάκο.Για εσένα δε ξέρω τίποτα, ούτε αν είσαι βλάκας, ούτε αν είσαι όμορφος.Κάνε ότι θες.

ΟΤΑΝ ΠΑΡΕΤΕ ΤΙΣ ΚΑΡΤΕΣ ΣΑΣ, ΕΝΗΜΕΡΩΣΤΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΜΑΦΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΟΠΛΑ ΕΧΟΥΜΕ.

Προς το παρόν αυτά μου έρχονται στο μυαλό.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΕΜΟΣ ΣΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΜΕ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΣΑΣ ΠΑΡΕΙ Ο ΔΙΑΟΛΟΣ.

ΔΕΜΛΟΤΖΙΚ, Ο ΑΝΤΩΝΗΣ Ο ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΣΟΥ Ο ΗΜΜΥΣ, ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ.ΔΕ ΤΟ ΝΟΜΙΖΩ, ΒΕΒΑΙΑ, ΟΜΩΣ ΝΑ Η ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΤΟΝ ΕΠΑΛΗΘΕΥΣΕΙΣ!

Καλό παιχνίδι να έχουμε. :P
Αυτό τους έστειλα πριν λίγο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έλα ρε dimijim τι κακός ο Άκης; Πρώτο παλέρμο ήταν και μου έκατσε ο ρόλος του μαφιόζου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
εγώ γέλασα σε ένα σημείο του ημερολογίου πολύ πάντως :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top