Παλέρμο #39 ~ The Godfather

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Λοιπόν αν και δεν έχει νόημα καθώς όλοι εναντίον μου είναι τεσπα :P Σε αυτό που λες για τη Χιμέλα έχω πει την άποψή μου αλλά φαίνεται δεν διάβασες τα ποστ. Θεωρώ πως προσπαθήσατε να διώξετε τη Χιμελα με ψηφοφορία αρχικά γιατί αν και ΔΑ δεν σας ηξερε και σας κατηγορουσε. Έτσι την δολοφονησατε. Όσον αφορά εσενα δεν είχα πρόβλημα μαζί σου, εσυ με τις αβάσιμες κατηγορίες σου με έκανες να πιστεύω πως είσαι με τους κακους.

Αααα όχι, όχι δεν πάει έτσι.

Πού μας κατηγόρησε η Χιμέλα; :confused: Πουθενά. Πού κινδυνεύαμε; Πουθενά. Η Χιμέλα ούτε που ασχολήθηκε με εμάς. Δεν θα ρισκάραμε να βγάλουμε την ΔΑ μας στον πρώτο γύρο και με κάρτα κιόλας. Ο Πέτρος έπαιξε κάρτα. ΚΆΡΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΤΟΝ ΔΑ; :confused:

Τα επιχειρήματα σου είναι καμένα. Περίμενε να έρθει κάποιος να σου πει τι να κάνεις γιατί έχεις έρθει σε πολύ δύσκολη θέση. Οι κατηγορίες μου δεν είναι διόλου αβάσιμες.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Καμμένα, ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ να έχουμε και ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ σε Άκη, Ιορδάνη και στον εαυτό μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν χρειάζομαι κανένα να νε συμβουλεύσει γιατί όντας απλώς πολίτης δρω μόνος μου. Μην περνάς απευθείας επίθεση Μελανίτσα και ταράζεσαι :P Τι κακό σας έκανε; Ψήφισε τον Πέτρο τον οποίο θεωρώ και μαφιόζο. Δεν είναι καθόλου αβάσιμες οι εικασίες μου αλλά τεσπα. Λοιπόν δειτε λιγο γυρω σας. Είμαι ο μονος που από την αρχή έχω την ίδια άποψη όπως είπε εχθες η Guest 278211. Μήπως ξέρω κάτι; Αυτό και μονο αυτό. Επισης ειμαι και ολομοναχος με ολους εναντίον μου καθώς οι εξαιρετικοι μαφιόζοι φροντισαν για την παραπλανηση των αθωων πολιτων. Επειδή βλέπω πως εγώ θα είμαι το σημερινό θύμα των μαφιόζων, καθώς δεν υπάρχει πολιτης που θα με προστατευε από τους δολοφόνους θελω να πω οτι μου αφησε μια πικρια το πρώτο μου παλέρμο καθως δεν μπορεσα να βοηθησω τους συμπολιτες μου οσο θα ηθελα.


P.s.: Συγχαρητήρια στους μαφιόζους για την εκπληκτική ερμηνεία τους :popcorn:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Καμμένα, ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ να έχουμε και ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ σε Άκη, Ιορδάνη και στον εαυτό μου!

Ευχαριστώ που δεν είσαι σεξιστής και με βάζεις και εμένα μέσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Καλησπέρα, και απο εμένα!

Ας δούμε λίγο τι έγινε εχτές, έτσι ώστε να δω αν έχω καταλάβει καλά.

Γίνεται το πρωί η δολοφονία με θύμα την Χιμέλα. Άμεσα αντέδρασαν δύο άτομα. Ο Χοακίν και ο Άκης. Αυτό τους έκανε να φαίνεται πάρα πολύ ύποπτους, αλλά αυτό που με παρεξένεψε εμένα επίσης είναι, γιατί δεν παραξενεύτηκε και κανείς άλλος. Περιμένατε αυτή την δολοφονία; Ακόμη μιλάω για πριν την Τυμβωριχία.
Πεύτει η Τυμβωριχία, απο τον Τάσο, και αποκαλύπτεται ότι η Χιμέλα ήταν η διευθαρμένη δολοφόνος. Αυτό σχεδόν καταδικάζει όσους συμφωνούσαν μαζί της. Δηλαδή τον Άκη και τον Χοακίν. Η τελική καταδίκη έρχεται λόγο της παράξενης συμπεριφοράς τους. Πεύτει η άμεση προφυλάκιση απο την Φαίρυ, στον Χοακίν, με την πρώτη να είναι πάρα πολύ σίγουρη για την ταυτοτητά του.

Ο Άκης μετά τις κατηγορίες εναντίον του, συμπεριφέρεται πάρα πολύ παράξενα, προσπαθόντας να αποδείξη την αθωότητά του με παιδικά θα έλεγα επιχειρήματα. Λέει ότι κρατιούνται όλοι απο μία φράση του όταν είναι προφανές ότι με την αντιδρασή του στην δολοφονία περίμενε κάποιον άλλον να είναι το θύμα. Τι γίνεται Άκη στείλατε άλλον στην ΣΕ ώς θύμα και άλλο προέκυψε και σας ήλθε έλκος;

Για τους παραπάνω λόγους λοιπόν που ανέφερα ψηφίζω Άκης_Μέγαρα

Και να μην τα ξαναλέμε. Έχουμε και πανελλήνιες. Δεν γίνεται να κάνω κάθε τρεις και λίγο ποστ. Το παιχνίδι όμως το παρακολουθώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
μετατοπίζω την ωρα ανακοίνωσης κατα 1 ώρα νωρίτερα
images8-1.png
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ευχαριστώ που δεν είσαι σεξιστής και με βάζεις και εμένα μέσα.
Καλή επιτυχία Ριρίκα!!! :)
Δε σε ξέχασα, απλά ετοίμαζα κάτι πιο σπέσιαλ για εσένα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Μ. Τετάρτη 1/5
  1. Akis_Megara
  2. Alma Libre
  3. Demlogic --> Akis_Megara
  4. Deutsch... Lover
  5. Eupatridis
  6. JKaradakov --> Akis_Megara
  7. johnietraf
  8. Loreley
  9. Nefeli Graf
  10. PieMaker --> Akis_Megara
  11. Guest 278211
  12. vassilis498
  13. Τάσος97
  14. _fairygirl_ --> Akis_Megara
  15. ~Melania~

Ψήφοι
3 Akis_Megara

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Πατρεύς - Ψηφοφορία 29/4
Joaquin - Άμεση Προφυλάκιση

Οριστικές Αποχωρήσεις
Himela (Διεφθαρμένος Αστυνομικός) - Τυμβωρυχία

Απουσίες
#1 Deutsch... Lover
#1 Τάσος97

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Alma Libre
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Τάσος97
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από _fairygirl_
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Με την κάρτα του Ντεμ τι γίνεται; :confused:

Θα δούμε τώρα την δολοφονία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
και επειδη
υπαρχει
ο κίνδυνος
να είμαι
φάντασμα
αυτη τη
στιγμή
θα ψηφίσω
απο τώρα.
Χωρίς να έχω
τα απαραίτητα
αποδεικτικά
στοιχεία, έχω
αναφέρει τις
υποψίες μου.
Ίσως έχω κρίνει λίγο υπερβολικά
την Guest 278211 αλλα
κατι δε μου παει
καλα πάνω της.
Ίσως απλά σε
όλο το παιχνίδι
έκρινε λάθος,
αλλα με αυτό
το σκεπτικό
θα μπορούσαμε
να αθωώσουμε
τους πάντες.
Κάπως πρέπει
να κινηθούμε.
Έχω την εντύπωση
πως ο άκης είτε
είναι φανερός Α
είτε φανερός Β
και μια εκ των
2 θηλυκών εχουν
τον καταλλληλο
ρολο ώστε να
ανακάλυψαν
την ταυτότητα
του , και εγω
δε θα
μπορούσα
να μην
τις εμπιστευτώ
με τόση
αυτοπεποίθηση
για μικρά, είναι
μια καλή
πυξίδα
της συνείδησης μας

ψηφίζω
απο τώρα
akis_megara
γιατι υπάρχει ο
κίνδυνος
να δολοφονηθώ
και να μην εχω
αργότερα
την επιλογή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
Με την κάρτα του Ντεμ τι γίνεται; :confused:

Θα δούμε τώρα την δολοφονία;

είναι στον κόσμο τους οι ΣΕ -_-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Σε λίγο που θα ανακοινωθεί η δολοφονία, θα σχολιάσω ποστ Καραντάκοβ και Άκη.

είναι στον κόσμο τους οι ΣΕ -_-
Κάτι θα έχουν, ας κάνουμε υπομονή. :)

Ποιός ο λόγος που το έκανες αυτό;;; :confused::confused:
Δεν έχει καμιά λογική η κίνηση σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
Ποιός ο λόγος που το έκανες αυτό;;; :confused::confused:
Δεν έχει καμιά λογική η κίνηση σου.

ναι την εριξα επειδη ειμαι δολοφονος :whistle:
και θελω να σας αποπροσανατολισω φερνοντας μια ωρα νωριτερα
την ανακοινωση :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Καλή επιτυχία Ριρίκα!!! :)
Δε σε ξέχασα, απλά ετοίμαζα κάτι πιο σπέσιαλ για εσένα...

Αχα.:shifty:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Δεν υπάρχει καν αυτή η κάρτα Ντεμάκο, κόψε τις σαχλαμάρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
ναι την εριξα επειδη ειμαι δολοφονος :whistle:
και θελω να σας αποπροσανατολισω φερνοντας μια ωρα νωριτερα
την ανακοινωση :whistle:

Μωρέ, αυτό κάνεις αλλά δεν τίθεται θέμα. :P

Έλα, σοβαρά τώρα, ποιός ο λόγος; Εγώ δεν ανέφερα κάτι για δολοφόνο απλά προσπαθώ να καταλάβω ποιο είναι το κίνητρο σου.

edit: Αχαχαχαχαχαχ :hehe: Γι'αυτό δεν την είχα δει πουθενά στους κανόνες;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Καλά ρε χαζό τι πίστεψες, ότι σε ξέχασα; Πώς γίνεται να σε ξεχάσει κάποιος εσένα; Είσαι τόσο καλή που δεν ξεχνιέσαι... :kissing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Δεν υπάρχει καν αυτή η κάρτα Ντεμάκο, κόψε τις σαχλαμάρες.
Άσε ρε να δούμε πόσοι ξέρουν καλά τους κανόνες. Αφού θα βαθμολογήσουμε μετά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,104 μηνύματα.
Δεν υπάρχει τέτοια κάρτα βρε πόντιοι! Πρώτη Μαϊου είναι, όχι πρώτη Απριλίου λολ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
Μωρέ, αυτό κάνεις αλλά δεν τίθεται θέμα. :P

Έλα, σοβαρά τώρα, ποιός ο λόγος; Εγώ δεν ανέφερα κάτι για δολοφόνο απλά προσπαθώ να καταλάβω ποιο είναι το κίνητρο σου.

εαν μαθουμε μια ωρα νωριτερα το ποιον σκοτωσαν, θα εχουμε περισσοτερο χρονο να σκεφτουμε τις κινησεις μας ;)
υπαρχει η καρτα απλα ειναι VIP, δεν την βλεπουν τα νουμπακια 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top