Παλέρμο #39 ~ The Godfather

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Είναι σημαντικό όλο αυτό που είχε γίνει με εσας τις 2 και τη Himela, και κυρίως γι' αυτό εμπιστεύομαι αρκετά την άποψή σας. Όμως μερικές φορές, γίνονται κάποιες ερωτήσεις χωρίς ουσία κατά τη γνώμη μου και δε μ' αρέσει αυτό.
Τελικά,η εμμονή μας μαζί και όσων την ψήφισαν βγήκε σε καλό.Οπότε μήπως λέω εγώ μήπως να μου πεις το λόγο που είμαι ύποπτη επειδή ρωτάω.
Εγώ φταίω που΄χω ξανθιές ρίζες; Το επιβεβαιώνουν όλοι όσοι με΄χουν δει στη φάτσα.

Ίσως να σου βγήκα πολιτάκι ίσως όχι _fairygirl_ μου:).
Απλά μην κάνεις σκέψεις γρήγορα και μην είσαι σίγουρη για κάθε σου σκέψη πριν βρεις αρκετές αποδείξεις για την ταυτότητα του καθενός μας :).
Δε σε κατηγόρησα για το ρόλο σου.
Ίσα-ίσα που αν έχω πέσει μέσα μας χρησιμεύεις.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν ήθελα να σε στήσω στον τοίχο:).
Δεν ήταν η πρόθεση μου Άκη ;) απλά ήθελα να σου πω ότι το κάθε τι που λες εδώ μπορεί ο άλλος να το πάρει και να σε ενοχοποιήσει αυτόματα..Τίποτα παραπάνω τίποτα λιγότερο;).



Ευχαριστώ Νεφ δεν το είχα προσέξει :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Κρίμα, σήμερα θα είχε πιο πολύ δράση άμα δεν είχαμε τον Χοακιν στην μέση και ήταν ισοψηφία Άκη-Ντόιτς.:P


*Tελείως άκυρο.

edit: Έχετε καταδικάσει όλοι τον Άκη ως ύποπτο, αλλά εγώ αν και έχω μεγάλες υποψίες ότι είναι ένοχος, έχω και μία πολύ μικρή επιφύλαξη. Για αυτό και δεν τον ψηφίζω.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Ευχαριστώ Νεφ δεν το είχα προσέξει :loltooth:
Σύρμα,αποφασίσατε όλοι οι μαφιόζοι να μαζευτείτε μαζικώς επειδή σας ξεπαστρεύουμε έναν-έναν;:P
Τι πάθατε καλά μου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σύρμα,αποφασίσατε όλοι οι μαφιόζοι να μαζευτείτε μαζικώς επειδή σας ξεπαστρεύουμε έναν-έναν;:P




I salute this argument! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,011 μηνύματα.
Μπορεί κάποιος να εξηγήσει γιατί θεωρείτε τον άκη δολοφόνο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Salute τι σημαίνει;:redface:



Χαιρετώ αλλά όχι λέω “γεια σου“ χαιρετώ όπως οι στρατιώτες κλπ. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Δε σε κατηγόρησα για το ρόλο σου.
Ίσα-ίσα που αν έχω πέσει μέσα μας χρησιμεύεις.:)
Δεν είπα ότι με κατηγόρησες απλά είπα να είσαι σίγουρη για τον ρόλο του άλλου από όποια πλευρά και αν βρίσκεται αυτός:).Αν θα σας χρησιμέψω θα το δείξει το παιχνίδι;).

Ευχαριστώ Νεφ δεν το είχα προσέξει :loltooth:

Άντε καλέ πως σου ξέφυγε εσένα τέτοιο πράγμα;;:whistle::whistle::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Μπορεί κάποιος να εξηγήσει γιατί θεωρείτε τον άκη δολοφόνο;
Προσπερνώ εντελώς τα κολλητιλίκια του με τη Χιμέλα η οποία όλως τυχαίως τον είχε με το σεις και με το σας.
Μόλις ανακοινώθηκε η δολοφονία ο ίδιος ποστάρει ένα ποστ για να ρίξει στάχτη στα μάτια και να εννοεί ότι αυτοί που ψηφίσαμε τη Χιμέλα είμαστε μαφιόζοι.Τον περιλαμβάνω εγώ λέγοντας του να μην κάνει σπασμωδικές κινήσεις αφού ήταν τρομοκρατημένος.Όλως τυχαίως όταν παίχθηκε η τυμβωρυχία από τον Τάσο [προφανώς για να αθωώσει τους πολίτες] ήταν εκτός και είναι εξοργισμένος με αυτό που έγινε αφού δεν μπορούσε να καταλάβει πώς στο καλό έγινε αυτό ενώ όλα δείχνουν ότι η Φούρκα[=μάγισσα] έδρασε υπέρ των πολιτών.
Αν εγώ ήμουν ένοχη ή Μελανία καθώς και οι δύο μας μπήκαμε στο στόχαστρο πιστεύεις ότι θα είχαμε τέτοια επίθεση από το Μάκη ο οποίος μόλις ενεργοποίησα την Προφυλάκιση επέμενε στην ενοχή της Μελανίας και τη δική μου;
Το ότι σε ψήφους ο 'Ακης ήταν κοντά με την Ντόιτς; Δε σου λέει κάτι; Γιατί εμένα μου λέει πολλά.

Χαιρετώ αλλά όχι λέω “γεια σου“ χαιρετώ όπως οι στρατιώτες κλπ. :hehe:
Τι κάνει ο μαφιόζος για να φύγει από τη συζήτηση...
Δεν είπα ότι με κατηγόρησες απλά είπα να είσαι σίγουρη για τον ρόλο του άλλου από όποια πλευρά και αν βρίσκεται αυτός:).Αν θα σας χρησιμέψω θα το δείξει το παιχνίδι;).
Πάσο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λοιπόν άκου και εμενα Βασίλη. Πρώτον υποστήριξα οτι η Χιμελα σκοτώθηκε από τους δολοφόνους γιατί ήταν ύποπτο και όχι για να ριξω σταχτη στα ματια. Δευτερον οι μισοι ελειπαν το μεσημέρι και επειδή δεν ημουν μεσα με κατηγορείς. Συγκλονιστικό επιχείρημα. Εσυ και η Μελανια που τοσο υποστηρίζετε την αθωοτητα σας μηπως το κανετε για να ριξετε σταχτη σταματια των αθωων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
ακη η χιμελα ηταν ΔΑ αρα οι δολοφονοι σκοτωσαν εναν δικο τους για να ριξουν σταχτη ( ολοι το λενε)
απλα τα πραγματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Λοιπόν άκου και εμενα Βασίλη. Πρώτον υποστήριξα οτι η Χιμελα σκοτώθηκε από τους δολοφόνους γιατί ήταν ύποπτο και όχι για να ριξω σταχτη στα ματια. Δευτερον οι μισοι ελειπαν το μεσημέρι και επειδή δεν ημουν μεσα με κατηγορείς. Συγκλονιστικό επιχείρημα. Εσυ και η Μελανια που τοσο υποστηρίζετε την αθωοτητα σας μηπως το κανετε για να ριξετε σταχτη σταματια των αθωων?
Ελπίζω με το "εσύ" να απευθύνεσαι σε'μενα.
Να σου υπενθυμίσω το εξής.
Το άτομο που πόσταρε έντρομο λίγα λεπτά μετά τη δολοφονία της Χιμέλα λεγόταν Άκης.Is that you?:whistle:
Δεν ήταν το γεγονός ότι έλειπες μόνο εσύ. Ήταν το γεγονός ότι έλειπαν κι'αλλοι που υποπτεύθηκα για δολοφόνους
Αθώος εσύ; Τόσοι σε ψήφισαν Άκη.

ακη η χιμελα ηταν ΔΑ αρα οι δολοφονοι σκοτωσαν εναν δικο τους για να ριξουν σταχτη ( ολοι το λενε)
απλα τα πραγματα
Αγόρι,τους κανόνες και τα μάτια σου!!!!
Πάω για μαμ.
Φροντίστε μόλις γυρίσω να'χετε γράψει καμιά 10αρια σελίδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Λοιπόν:

Τάσο, τι θα γίνει αγόρι μου θα μας πεις και ποιον θα ψηφίσουμε; Εγώ απο το σεντονάκι σου κατάλαβα ότι και εσύ την θεωρείς ύποπτη την Γερμανίδα. Το προβλημά σου προφανώς είναι το ότι δεν ψηφίσα τον Άκη. Ναι και. Ο μόνος είμαι; Ναι συμφωνώ ότι ο Άκης κατα 99% είναι ένας απο τους δολοφόνους. Όπως είδες η ψηφοφορία έληξε σε ισοπαλία. Εάν παιζόταν η αποφυλάκιση η ψηφοφορία θα έλυγε σε ισσοπαλία, άρα η αποχώρησει θα κρινόταν απο δημοσκόπηση και απο εκεί για εμένα θα έφευγε ένας ένοχος.
[...].
Δεν ειπα ποτε σε κανεναν ποιον θα ψηφισει. Φυσικα εχεις το δικαιωμα να λες ο,τι σ'αρεσει και όπως σ'αρεσει. Και για τη γερμανιδα δεν ειπα πουθενα οτι τη θεωρω υποπτη. Στο θεμα deutchr lover φασκω και αντιφασκω αν το δεις.
edit: Έχετε καταδικάσει όλοι τον Άκη ως ύποπτο, αλλά εγώ αν και έχω μεγάλες υποψίες ότι είναι ένοχος, έχω και μία πολύ μικρή επιφύλαξη. Για αυτό και δεν τον ψηφίζω.:P
εσυ μπας και εισαι το σιγανο ποταμακι των δολοφονων;

@τραφ: κατσε και διαβασε τα ποστ εστω τα σημερινα που γραφτηκαν, δε θα το ξαναπω. Προχωραμε και εσυ μενεις πισω και δεν καταλαβαινομαστε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Okay, όποιος πει ότι δεν θεωρεί τόσο μα τόσο ύποπτο πια τον Άκη, κατατάσεται αυτόματα στους δολοφόνους. Εντάαααααααξει. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Okay, όποιος πει ότι δεν θεωρεί τόσο μα τόσο ύποπτο πια τον Άκη, κατατάσεται αυτόματα στους δολοφόνους. Εντάαααααααξει. :)
δεν ειπα κατι τετοιο. Κρατας χαμηλο προφιλ και συνηθως απεχεις. Ερχεσαι να """σωσεις""" τον Ακη. Για πες μου σε τι αλλο μπορω να καταληξω εκτος απο το να σε θεωρω ύποπτη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
δεν ειπα κατι τετοιο. Κρατας χαμηλο προφιλ και συνηθως απεχεις. Ερχεσαι να """σωσεις""" τον Ακη. Για πες μου σε τι αλλο μπορω να καταληξω εκτος απο το να σε θεωρω ύποπτη

Lol, αν ήμουν 100% σίγουρη για την αθωότητα του και ήθελα να τον σώσω θα μπορούσα να έχω κάνει πολλά περισσότερα.
Και το ότι ψηφίζω Ντόιτς, δεν έχει σχέση.
Όσον αφορά το χαμηλό προφίλ μου, που έχετε λυσσάξει:P, έτσι είμαι γενικά, τι να κάνουμε τώρα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Okay, όποιος πει ότι δεν θεωρεί τόσο μα τόσο ύποπτο πια τον Άκη, κατατάσεται αυτόματα στους δολοφόνους. Εντάαααααααξει. :)
Aκόμα και στο Παλέρμο το δολοφόνι σου πας να σώσεις;:P
δεν ειπα κατι τετοιο. Κρατας χαμηλο προφιλ και συνηθως απεχεις. Ερχεσαι να """σωσεις""" τον Ακη. Για πες μου σε τι αλλο μπορω να καταληξω εκτος απο το να σε θεωρω ύποπτη
Ρε'συ.
Γιατί συμφωνώ με ό,τι λες και με προλαβαίνεις :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Χαίρομαι που σε τόσα ποστς δεν έχει αναφερθεί το όνομά μου. :happy:
Λοιπόν, κατ'εμέ, μετά απο όσα διάβασα και της Τζο [Λορ] οι ενοχές αυξάνονται. Αυτό που προσπαθεί να σώσει τον Άκη με οδηγεί σε αυτό το συμπέρασμα+το ήσυχο προφίλ που διατηρεί. :shifty:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
ακη η χιμελα ηταν ΔΑ αρα οι δολοφονοι σκοτωσαν εναν δικο τους για να ριξουν σταχτη ( ολοι το λενε)
απλα τα πραγματα
Γιάννη,το ξέρω πως το να σου ζητάμε και΄γω και ο Τάσος να ανατρέξεις σε προηγούμενες σελίδες είναι κουραστικό όμως έτσι παίζεται το Παλέρμο και έπρεπε να το ξέρεις.
Αυτό που λες είναι λάθος.
Ο Τάσος το λέει ξεκάθαρα.
Ξεπονηρευτείτε λίγο.
Σου παραθέτω και το ανάλογο μήνυμα από τους κανόνες.

Η μάγισσα γνωρίζει ποιον προσπαθούν να σκοτώσουν οι μαφιόζοι. Στη διάρκεια της νύχτας λαμβάνει προσωπικό μήνυμα από τη ΣΕ με το όνομα του επόμενου θύματος των μαφιόζων.
Επιπλέον ιδιότητες: Μια φορά σε όλο το παιχνίδι έχει δικαίωμα σώσει το θύμα. Ακόμη, μπορεί να πραγματοποιήσει και μια δολοφονία κατά τη διάρκεια της νύχτας. Ισχύει η ίδια διαδικασία που ακολουθούν και οι μαφιόζοι.
Αν βαριέσαι τόσο πολύ,μην παίζεις. Είναι βλακεία να μένει το παιχνίδι πίσω επειδή αρνείστε να διαβάσετε τα ποστ.
Αν μη τι άλλο,ΕΤΣΙ παίζεται και αν σας αρέσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top