Παλέρμο #39 ~ The Godfather

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Αλλα ντ'αλλα της Παρασκευής το γάλα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Αν ήσουν πολιτάκι Άλμα κοπέλα μου,δε θα'ριχνες διπλή.
Συμπέρασμα; Πείστηκες από τη Χιμέλα και αποτέλεσμα; Διώχθηκε ένας πολίτης με πιθανό "άσσο" στο μανίκι του.

Μάλιστα. Δεν πείστηκα απο την Χιμέλα. Είχα πει απο την αρχή οτι έκανε το ποστ για να μας ρίξει στάχτη στα μάτια και μετά την αποχώρησή του είπα πως μπορεί να το έκανε και για να μας βάλει σε σκέψεις.

Ρε εδώ λένε εμένα δολοφόνο επειδή συμφώνησα σε ένα ποστ με τη Χιμέλα δεν θα πουν εσένα που έριξες διπλή στον καλύτερο παίχτη από τους μαφιόζους; :P

Εσύ μη πας να κρύψεις την ταυτότητά σου. :shifty:
Και που ξέρουμε οτι ΌΝΤΩΣ ήταν μαφιόζος;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Καλησπερα σε ολους και καλη συνεχεια επειδη η Μαρια για τεχνικους λογους δεν μπορει να μπει και επειδη δεν θελει να χασει την ψηφοφορια με εστειλε να ψηφισω. Η ψηφος της παει στην ΧΙΜΕΛΑ. Δεν μου αιτιολογισε κατι απο αυριο λογικα θα ειναι παλι κοντα σας:)

Καλησπέρα. Να ενημερώσεις σε παρακαλώ τη Μαρία ότι οι ψήφοι μέσω δεύτερων δε γίνονται δεκτές και ότι έχει πάρει απουσία. :)
Τα υπόλοιπα θα τα μάθει η ίδια αύριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Μάλιστα. Δεν πείστηκα απο την Χιμέλα. Είχα πει απο την αρχή οτι έκανε το ποστ για να μας ρίξει στάχτη στα μάτια και μετά την αποχώρησή του είπα πως μπορεί να το έκανε και για να μας βάλει σε σκέψεις.
Tι θα γίνει Λιμπέρω με την πάρτη σου;
Θα συνεχιστεί αυτό το πολιτικο-μαφιοζικο στυλάκι σου;

Εσύ μη πας να κρύψεις την ταυτότητά σου. :shifty:
Και που ξέρουμε οτι ΌΝΤΩΣ ήταν μαφιόζος;:hmm:
Μη μου πεις ότι ξύπνησες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Αναφέρεσαι στη Μελανία; Ή και σε'μενα καθώς με θεωρείς εξίσου υποψήφια για αντίπαλο μαφιόζο;Τέλος,δώσε μου τον ρόλο τον οποίο πιστεύεις ότι έχει η καθεμία μας. Μιας και΄γω έχω κατασταλλάξει στο γεγονός ότι η Μελανία είναι πολίτης με καλό ρόλο και μόνο αυτό.
Δε μας συμφερει να αποκαλυπτουμε τους καλους ρολους ετσι απροκαλυπτα. Μην ξεχνας πως υπαρχει και το καρφωμα. Στη Μελανια αναφερομουν παντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Και ερωτώ,μετά από την επίθεση που δέχτηκαμε και΄γω και η Μελανία στο τελευταίο ποστ του Μάκη,τον θεωρείς δήμαρχο;:confused:

[/I]
Βασικά όχι ,τον δήμαρχο θα τον καταλαβαίναμε κατα προσέγγιση απο την στιγμή που θα ήταν ενας απο τους 6 που θα ψήφιζαν κατά του ''κατηγορούμενου'' . Όσο για εσένα ,απλά θεωρώ πως είσαι Συγκάτοικος με κάποια απο τις μικρές . Εξού και η αλληλεγγυή :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Tι θα γίνει Λιμπέρω με την πάρτη σου;
Θα συνεχιστεί αυτό το πολιτικο-μαφιοζικο στυλάκι σου;


Μη μου πεις ότι ξύπνησες;

Ξέρεις οτι είμαι μυστήριο τρένο. :shifty:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Μην αρχίσετε τα ανούσια.:ropalo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Βασικά όχι ,τον δήμαρχο θα τον καταλαβαίναμε κατα προσέγγιση απο την στιγμή που θα ήταν ενας απο τους 6 που θα ψήφιζαν κατά του ''κατηγορούμενου'' . Όσο για εσένα ,απλά θεωρώ πως είσαι Συγκάτοικος με κάποια απο τις μικρές . Εξού και η αλληλεγγυή :P
Α,για΄σενα έτσι πάει;
Αν όντως είμαι συγκάτοικος,γιατί να μην ήμουν ήδη δολοφονημένη; Αφού είχα υποπτευθεί ήδη πιθανούς δολοφόνους;
Έχει κοτζάμ ρόλους το Παλέρμο και'χεις κολλήσει το μυαλό σου στο:
Μικρή <=> Άχρηστος ρόλος.
Ωραία,μείνει εκεί και περίμενε τους υπόλοιπους με ρόλους πιο "βαρβάτους" από αυτούς των συγκατοίκων και του πολίτη (του απλού)
Keep on thinkin'.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν ξέρωΆλμα αν ήταν μαφιόζος 100% την άποψή μου λέω όπως ο καθένας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

por el Amor

Νεοφερμένος

Η Amor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
η Μαρια εχει να μπει απο χθες θα την ενημερωσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και ερωτώ,μετά από την επίθεση που δέχτηκαμε και΄γω και η Μελανία στο τελευταίο ποστ του Μάκη,τον θεωρείς δήμαρχο;:confused:

Αυτά ρωτάς και μετά φταίω εγω να σε υποπτεύομαι...
Πού γράφει κάτι τέτοιο; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Αυτά ρωτάς και μετά φταίω εγω να σε υποπτεύομαι...
Πού γράφει κάτι τέτοιο; :confused:
Ρε κοπέλα μου,εσύ δεν ήσουν που συμφώνησες με τη Μελανία όταν φώναζε για την ενοχή του Άκη;
Επίσης,αν σου φαίνομαι ένοχη [που δεν είμαι] γιατί να είμαι τόσο ξεκάθαρη σε ό,τι λέω και γιατί δε συνέχιζες να με υποστηρίζεις ως υποψήφια προς αποχώρηση;
Με όλο το θάρρος.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Για μαφιοζάκι πολύ θράσος έχεις να την μπαίνεις έτσι σε πολίτη.
Όντως ρε _fairygirl_ θα συμφωνήσω μαζί σου σε αυτό :hehe::hmm::hmm:
:confused::confused::confused:Περίεργο εεεεε;;;
Ρε εδώ λένε εμένα δολοφόνο επειδή συμφώνησα σε ένα ποστ με τη Χιμέλα δεν θα πουν εσένα που έριξες διπλή στον καλύτερο παίχτη από τους μαφιόζους; :P

Και που το ξέρεις εσύ ότι αυτός είναι ο καλύτερος παίκτης από τους μαφιόζους Άκη μου;;;Μην πεις πολλά γιατί θα προδοθείς χωρίς να το θες και άντε να μαζευτούν τα ασυμμάζευτα μετά:P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Να πεις στη φιλενάδα σου ότι η Χιμέλα δολοφονήθηκε σήμερα το πρωί .

Σόρρυ αλλά δεν άντεξα να μην σχολιάσω το πόσο freaky ακούστηκε αυτό λολ! :P:P:P

Συνεχίστε. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Όντως ρε _fairygirl_ θα συμφωνήσω μαζί σου σε αυτό :hehe::hmm::hmm:
:confused::confused::confused:Περίεργο εεεεε;;;
Όλοι συμφωνείτε μαζί μου.
Τι γλυκό^^:P


Και που το ξέρεις εσύ ότι αυτός είναι ο καλύτερος παίκτης από τους μαφιόζους Άκη μου;;;Μην πεις πολλά γιατί θα προδοθείς χωρίς να το θες και άντε να μαζευτούν τα ασυμμάζευτα μετά:P.
Μετά από αυτό πιστεύω ότι είσαι η Αντίπαλη Μαφιόζα..
Πολιτάκι μας βγήκες εσύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι να προδοθώ ρε Νεφέλη; Όλοι όσοι υποστήριζαν τον Πατρέα λένε ότι αν ήταν εδώ θα βοηθούσε πολύ με την εμπειρία του κλπ. Με αυτή την ερώτηση τώρα με έστησες στον τοίχο; :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ρε κοπέλα μου,εσύ δεν ήσουν που συμφώνησες με τη Μελανία όταν φώναζε για την ενοχή του Άκη;
Επίσης,αν σου φαίνομαι ένοχη [που δεν είμαι] γιατί να είμαι τόσο ξεκάθαρη σε ό,τι λέω και γιατί δε συνέχιζες να με υποστηρίζεις ως υποψήφια προς αποχώρηση;
Με όλο το θάρρος.:P
Είναι σημαντικό όλο αυτό που είχε γίνει με εσας τις 2 και τη Himela, και κυρίως γι' αυτό εμπιστεύομαι αρκετά την άποψή σας. Όμως μερικές φορές, γίνονται κάποιες ερωτήσεις χωρίς ουσία κατά τη γνώμη μου και δε μ' αρέσει αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Λοιπόν:

Τάσο, τι θα γίνει αγόρι μου θα μας πεις και ποιον θα ψηφίσουμε; Εγώ απο το σεντονάκι σου κατάλαβα ότι και εσύ την θεωρείς ύποπτη την Γερμανίδα. Το προβλημά σου προφανώς είναι το ότι δεν ψηφίσα τον Άκη. Ναι και. Ο μόνος είμαι; Ναι συμφωνώ ότι ο Άκης κατα 99% είναι ένας απο τους δολοφόνους. Όπως είδες η ψηφοφορία έληξε σε ισοπαλία. Εάν παιζόταν η αποφυλάκιση η ψηφοφορία θα έλυγε σε ισσοπαλία, άρα η αποχώρησει θα κρινόταν απο δημοσκόπηση και απο εκεί για εμένα θα έφευγε ένας ένοχος.

Κατα δευτερον, είδα πως κάποιοι με θεωρείτε ένοχο. Καλώς. Μπορείτε σας παρακαλώ να επειχηρηματολογίσεται; Ή μήπως η μόνη σας δικαιολογία είναι το ότι δεν ποστάρω πολύ. Μην ανησυχείτε το παρακολουθώ το παιχνίδι. Λόγο όμως πανελληνίων δεν μπορώ κάθε 10-15 λεπτά να ποστάρω.

Τώρα για εμένα μέχρι τώρα υπάρχουν δύο ένοχοι. Άκης και Γερμανίδα.
Οι υποψίες μου για την Μελανία που είχα εχτές σήμερα μηδενίστηκαν.
Το παιχνίδι συνεχίζεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Όλοι συμφωνείτε μαζί μου.
Τι γλυκό^^:P
Χαχαχα ποιος στην χάρη σου βρε :P..
And so cute:redface::P
όχι απλά συμφωνώ πάνω κάτω γιατί σκέφτηκα και εγώ τα ίδια γλυκό μου:)
Μετά από αυτό πιστεύω ότι είσαι η Αντίπαλη Μαφιόζα..
Πολιτάκι μας βγήκες εσύ.
Ίσως να σου βγήκα πολιτάκι ίσως όχι _fairygirl_ μου:).
Απλά μην κάνεις σκέψεις γρήγορα και μην είσαι σίγουρη για κάθε σου σκέψη πριν βρεις αρκετές αποδείξεις για την ταυτότητα του καθενός μας :).

Τι να προδοθώ ρε Νεφέλη; Όλοι όσοι υποστήριζαν τον Πατρέα λένε ότι αν ήταν εδώ θα βοηθούσε πολύ με την εμπειρία του κλπ. Με αυτή την ερώτηση τώρα με έστησες στον τοίχο; :hehe:

Δεν ήθελα να σε στήσω στον τοίχο:).
Δεν ήταν η πρόθεση μου Άκη ;) απλά ήθελα να σου πω ότι το κάθε τι που λες εδώ μπορεί ο άλλος να το πάρει και να σε ενοχοποιήσει αυτόματα..Τίποτα παραπάνω τίποτα λιγότερο;).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top