Παλέρμο #39 ~ The Godfather

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Καμία δεν αποφέυγω.
Σχολιάζω ό,τι γράφτηκε και μου κάνει εντύπωση;
Εσύ τι κάνεις; Σπέρνεις υποψίες να φανταστώ;
Και τι ακριβώς σε έκανε εντύπωση στα λεγομενά μου;
Εσενα ολα υποπτα σου φαινονται ή ειναι ιδεα μου;:hmm:
Κατάλαβα το ποστ μου μόνο για εμένα το έγραψα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Και τι ακριβώς σε έκανε εντύπωση στα λεγομενά μου;
α.Τα ορθογραφικά.:redface::hehe::hehe:
β.Το γεγονός ότι μας έχεις βγάλει ΌΛΕΣ κουτσομπόλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
α.Τα ορθογραφικά.:redface::hehe::hehe:
β.Το γεγονός ότι μας έχεις βγάλει ΌΛΕΣ κουτσομπόλες.


:loltooth: δεν μπορείς να μην τα δεις ε; :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
α.Τα ορθογραφικά.:redface::hehe::hehe:
β.Το γεγονός ότι μας έχεις βγάλει ΌΛΕΣ κουτσομπόλες.

a. Ασχολίαστο.
β. Γράψατε 13 σελίδες χωρίς να έχετε πει τίποτα ουσιόδες, σε τι άλλο συμπέρασμα δες να καταλήξω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
:loltooth: δεν μπορείς να μην τα δεις ε; :hehe:
Όχι.:redface::hehe:

a. Ασχολίαστο.
β. Γράψατε 13 σελίδες χωρίς να έχετε πει τίποτα ουσιόδες, σε τι άλλο συμπέρασμα δες να καταλήξω;
α.Σιγά που θα το σχολίαζες.
β.Τότε,ας μην τις κοιτούσες.Θα έβγαζες τα ίδια λάθος συμπεράσματα με τον Πατρέα.:|
______________________________________
Μουσικούλα;Να μην έχουμε μουσικούλα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ο πατρέας μια χαρά τα είπε άσχετα που μας έβγαλε 17 δολοφόνους με μόνο αθώο τον εαυτό του :hehe: . Ύποπτο αυτό και ειδικά για πρώτο ποστ-σεντονομπουχάρα :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ο πατρέας μια χαρά τα είπε άσχετα που μας έβγαλε 17 δολοφόνους με μόνο αθώο τον εαυτό του :hehe: . Ύποπτο αυτό και ειδικά για πρώτο ποστ-σεντονομπουχάρα :hmm:

Μπορει να συμβαινει το αντιθετο. Απλα ηθελε να ριξει σταχτη στα ματια ολων... Να περασει απαρατήρητος ή ακομα να δημιουργησει συγκρουσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,211 μηνύματα.
Τελικά όλο μου τη λέτε για τα σεντόνια και μετά τα ζητάτε!:whistle: Εγώ σας έχω πει, παιχνίδι με μικρά ποστ δεν μπορώ να παίξω, δεν το ευχαριστιέμαι βρε αδελφέ! Πάμε;

Και οποιος ειναι να... Σκοτωθει... Ας σκοτωθει:shifty:

Αυτό ήταν το αρχικό ποστ της Deutch από το οποίο πιάστηκαν αρκετά άτομα για να την κατηγορήσουν. Σίγουρα το να είσαι πολίτης και να εύχεσαι ελαφρά τη καρδία κάποιοι να σκοτωθούν δε στέκει. Θεωρώ όμως προς το παρόν οτι ήταν ένα ατυχές γεγονός. Κι αυτό γιατί στην πορεί βρέθηκαν στα μάτια μου κάποιοι πιο ύποπτοι...

ωπ ωπ!!! τι έχουμε εδώ; περίεργα μας τα λες...

Κι εσύ .... ωπ ωπ .... πολύ γρήγορα δεν αντέδρασες; Αμέσως πιάστηκες από μια βλακεία. Έψαχνες κάποιον να κατηγορήσεις; :hmm:

Μαρία,είναι προφανές ότι καρφώθηκες και ότι προσπαθείς να ρίξεις τα φώτα επάνω μου για να γλιτώσεις.
Απλώς μου φαίνεται παιδικό για Παλέρμο.

Α για σένα είναι προφανές οτι καρφώθηκε; Γιατί δεν την ψήφισες τότε;:whistle:

ΚΑΛΑ, πολίτης δεν νομίζω να ξεκινούσε με αυτή την ατάκα, αγαπητή Lover.:confused:

Πολλή σιγουριά έχεις κι εσύ γι' αυτό μετά σε κατηγόρησε ο PieMaker.

τι θα μπορούσα να υπονοώ;
λέω απλώς ότι ως πολίτες, θα βρούμε τους δολοφόνους και θα κερδίσουμε

Συνήθως οι πολίτες δε δηλώνουν με τόση σιγουριά οτι είναι πολίτες... Για να δηλώνεις οτι είσαι πολίτης, μάλλον θες να πείσεις κάποιους...

Παιδια επειδη πρεπει να βγω. Θα δωσω την ψηφο μου απο τωρα. Ψηφιζω: PieMaker διοτι μου κανει προπαγαντα πριν καλα καλα ξεκινησουμε και δεν μου αρεσει να κατηγορουν χωρις να ξερουν ακομα τιποτα. Αν βρισκεται αδικη την ψηφο μου θελω να ζητησω συγγνωμη απλα δεν μπορω να εχω καμια καθαρη ακομα εικονα.:) Καλη συνεχεια παιδες.:)

Πρώτον, δε βγήκες, εξακολουθούσες να είσαι εδώ για πολλή ώρα μετά. Δεύτερον, ο PieMaker ΔΕΝ σε ψήφισε. Υπήρχαν όμως 5 άτομα πριν από αυτόν που σε υποψιάστηκαν κι εσύ ψηφίζεις αυτόν που τελικά σε αθώωσε; Ειλικρινά αν είσαι μαφιόζα καις την ομάδα σου κι αν είσαι πολίτης... απλά σου λέω συγκεντρώσου και βάλε το μυαλό σου να δουλέψει. Τρίτον, δε ζητάμε συγγνώμη για τις ψήφους μας, είναι βασισμένες στη γνώμη μας.

Μάλιστα.
Ο "έμπειρος" "Αλχ" έχει παίξει σε 3 Παλέρμο πριν από αυτό που παίζουμε τώρα και ήταν και στα 3 συμπτωματικά δολοφόνος.Στα προηγούμενα 3 Παλέρμο δεν σύμφερε τον "Αλχ" να μιλάει στην αρχή.
Και στο κάτω κάτω, κάπως πρέπει να ξεκινήσει το παιχνίδι.Το κακό είναι οτι λίγοι, σχετικά, παίκτες έχουν μιλήσει.Ξεκατινιάσματα από δω κι από εκεί ενώ τόσοι είναι απόντες.Τέλος πάντων, άλλη κριτική στη ψήφο σου δεν έχω :)

Τι σχέση έχει βρε Αλχ τι ρόλους είχες στα προηγούμενα; Άσε τις άρες μάρες κι εσύ και κοίτα να βρούμε τι μας γίνεται. Χρειαζόμαστε την εμπειρία σου.

άκυρη ερώτηση: η πρώτη ψηφοφορία πότε λήγει; :P

Γιατί τόση κάψα πότε λήγει η ψηφοφορία Βασιλάκη; Δε σου έκανε τίποτα εντύπωση από αυτά που ειπώθηκαν, κι ας ήταν κάποια μπαρούφες; Έλα για να ξυπνάμε!

Ο Καλός λόγος μου έκανε και εμένα εντύπωση. :hmm:
Μάλλον στα λέει για να μη τη ψηφίσεις για αποχώρηση.:P

Himela, give some mercy to her soul. :P

Έχεις κάποιο επιχείρημα υπέρ της και την υποστηρίζεις; Αν ναι, πες το μου κι εμένα. Προς το παρόν εγώ βλέπω τη Deutsch να καρφώνεται αρχικά, να σπαμάρει μετά και στο τέλος να μαζεύει τα ασυμμάζευτα και να οπισθοχωρεί ατάκτως. Έχεις να αντιπροτείνεις κάτι;

Deutsch... Lover ψηφίζω όχι τόσο γιατί είπε όσα είπε τα οποία θα ήταν καραμελίτσες για εναν εμπειρο παίχτη, αλλά γιατί τα όσα είπε για μια άπειρη παίχτη και πολύ μικρή σε ηλικία παίρνουν αλλη βαρύτητα και ενδεχομένως μας οδηγούν στην πραγματική της ταυτοτητα. Φυσικά δενείμαι και σίγουρος εκατο τοις εκατο αλλά με όσα εχω στα χερια μου αυτα μπορω να πω.

Ναι είναι πολύ λογική η σκέψη σου. Αυτό που μου κάνει όμως εντύπωση είναι οτι τελικά κανείς δεν την υπερασπίζεται (εκτός από την Άλμα πιο πάνω και τον PieMaker που βιάστηκε να δηλώσει την αθωώτητά της). Λες να πέσαμε στο τρίο των μαφιόζων; Και θα καρφώνονταν τόσο; Πολύ τραβηγμένο το βρίσκω...


Ἐπ' εὐκαιρία Σύλβια, πῶς καὶ δὲν ξεκίνησες ἀπὸ ἀπόψε τὰ (μεγάλα) σεντόνια σου; Ἐσὺ συνήθως ἔμπαινες φουριόζα... Μήπως εἶναι ἀλλαγὴ στρατηγικῆς γιὰ νὰ ἀνοίξουν πρῶτα οἱ ἄλλοι τὰ χαρτιά τους κι ἐσὺ νὰ προσαρμοσθῇς σὲ αὐτὰ τὰ ὁποῖα γράφουν;:hmm:

Σε όσα παιχνίδια έχω παίξει δεν μπόρεσα ποτέ να μη γράφω πολύ. Έχω ξαναπεί οτι παίκτης με 5 ποστ σύνολο είναι αποτυχημένος παίκτης, ακόμα κι αν η ομάδα του κερδίσει. Απλά χτες δεν είχα κάποια άλλα σχόλια, και σήμερα που τα βλέπω πιο ψύχραιμα και εμπεριστατωμένα, τα αναλύω. Άσε που νομίζω οτι σε κανένα παιχνίδι δεν έχω ξεκινήσει ανάλυση από την ώρα που άνοιξε το θρεντ. Πάντα το επόμενο πρωί το κάνω. Οπότε Πετρο έχω την εντύπωση οτι θες ντε και σώνει να με κατηγορήσεις από την αρχή ώστε να στρέψεις τις υποψίες πάνω μου. Σε φοβίζει οτι είμαι καλή και έμπειρη παίκτρια που δε χαρίζεται. Και φυσικά είσαι ο πρώτος μου ύποπτος. Δε μου άρεσε ο τρόπος που έκανες τόσο ψυχογράφημα μιλώντας και μη λέγοντας τίποτα ουσιαστικά. Δε μου άρεσε που βιάστηκες να δηλώσεις τον εαυτό σου σαν πολίτη. Για αυτούς τους λόγους ψηφίζω Πατρέα.

Εγώ πάλι θεωρώ οτι το ψυχογράφημα γίνεται για να καλύψει τον ρόλο του. :shifty:
Αλλά μπορεί να είμαι και λάθος. :whistle:
Πάντως μερικοί είναι πολύ καλοί στο καμουφλαζ..

Ναι κι εγώ αυτό νομίζω. Λέω λέω και τίποτα δε λέω.

-Ο πατρευς εριξε ενα κατεβατο για ολους. Κουλ σταφ. Δε νομιζω πως ως δολοφόνος θα ακολουθούσε μια τέτοια τακτική (να γράψει τούτο το κατεβατό το οποίο βλέπει με ύποπτο μάτι τον καθένα), αλλα είναι νωρίς ακόμη, θα μπορούσε να είναι μια καλοστυμένη μπλόφα, γατάκι. Εχω μύτη εγω. Είμαι ακουαφόρτες 8)

Όπως απάντησα και στον ίδιο τον Πατρέα, έπαιξε εκ του ασφαλούς. Αν όντως είναι μαφιόζος, κατηγόρησε μαζί με όλους και τους συμπαίκτες του, οπότε κανείς δεν τον πήρε χαμπάρι. Και μετά είπε "μα αν ήμουν μαφιόζος θα κατηγορούσα τους συμπαίκτες μου;" ώστε να τη γλιτώσει. Όμως για μένα ναι, θα ήταν μια πολύ καλή τακτική....:whistle:

Εν πάση περιπτώσει, θεωρώ πως ενδεχομένως έχει ενδιαφέρον ρόλο, αλλα καλής μεριάς και για αυτό το παιχνίδι θα του προκαλέσει ενδιαφέρον, και σε περίπτωση που δεν ισχύει κάτι τέτοιο, θα φανεί μέσα απο την εγκυρότητα των επιχειρημάτων του. Δηλαδή καλο θα είναι να μείνει στο παιχνίδι, γιατι ακόμη και να ήταν δολοφόνος, επιδιώκει να μιλήσει δίχως μπουρδολόγηση, και ίσως αυτο τον οδηγήσει στην ενοχή του, ή ίσως στην αθωότητα του. Οψόμεθα που λέει και ο φιλόλογος

Επιδιώκει να μιλήσει χωρίς μπουρδολόγηση; Τι λες βρε καλό μου; Εμένα το πρώτο ποστ του μου φάνηκε ένα άνευ σημασίας ψυχογράφημα των παικτών λες και γράφουμε την εγκυκλοπαίδεια των παικτών του παλέρμο. Πώς και τον αθώωσες τόσο εύκολα; Όσο για την εγκυρότητα των επιχειρημάτων του, ακόμα να φανεί....:whistle:

- O piemaker μαρεσει που εκφερει γνωμη. Δίκαιο επιχείρημα υπερ της doutchland με το οποιο συμφωνώ. Θεωρώ πως είτε είναι δολοφόνος σε ζεύγος με την doutchland ή είναι αθώος παράλληλα με την doutchland. Τείνω προς το δεύτερο γιατι εαν ήταν δολοφόνος θα ήταν αρκετά επιπόλαιο όλο αυτό. Θα το αιτιολογήσω αργότερα αναλυτικότερα.

Ναι συμφωνώ, αυτό που είπα κι εγώ πιο πριν, ο PieMaker την υποστήριξε τόσο φανερά (άσχετα που αυτή τον ψήφισε) που θα ήταν κουφό να είναι όντως συνδολοφόνοι, θα είχαν καρφωθεί τρελά. Τελικά τείνω να πιστεψω οτι όλο αυτό ήταν μια κακή στιγμή. Θα δείξει όμως. Δε φεύγει από τους υπόπτους μου.

Ένας δολοφόνος είναι πολύ προσεκτικός και ανώδυνος σε όσα λέει.

Μην το λές. Ειδικά αν παίζεις πρώτη φορά και είσαι 13, 14, 15 χρονών, δε νομίζω οτι η προσοχή θα σε χαρακτήριζε.:whistle: (όχι εσένα, γενικά)

Πέτρο δεν μου αρέσει όπως ξεκίνησες. Σκορπάς από δω κι από κει κατηγορίες, καμία ουσία. Ναι μεν συνόψισες τις απόψεις σου για κάθε παίχτη, αλλά αυτή η τακτική δεν μου θυμίζει τον προσεκτικό Πατρέα.

Μπράβο βρε Μελανάκι, η φωνή της λογικής είσαι. Κι εγώ αυτά σκέφτομαι.

Η Loreley? :confused: Wtf? Από όλους όσους έχουν μιλήσει η Λορ έχει κρατήσει ένα σχετικά ήπιο τόνο. Μου αρέσει που δεν πας με το ρεύμα της Λόβερ, γιατί εγώ πάντα τα φοβάμαι τα κύματα εναντίον των παικτών, αλλά τόσο πια τύχη; Μήπως ξέρεις κάτι και πας να τινάξεις τον ρόλο σου στον αέρα;

Όντως κι εμένα δε μου αρέσει που ψήφισε στην τύχη. Θα περιμένω να τη δω να μελετάει καλύτερα το παιχνίδι και να ψηφίζει κάποιον με βάση τη λογική της κι όχι με κλήρο. Αν δεν το κάνει, θεωρώ οτι θα πρέπει να αρχίσω να την υποψιάζομαι. Ένας δολοφόνος που δηλώνει οτι θα λείπει σήμερα όλη μέρα και ψηφίζει τυχαία έναν παίκτη χωρίς να κινήσει την προσοχή, πολύ βολικό έτσι;

Η Χιμέλα έχει αρχήσει να παίζει και αυτή προσεκτικά, και αυτό δεν ξέρω τι συμαίνει.

Τι προσεκτικά καλέ; Για δες πόσους έχω υποψιαστεί ήδη.:/:

Λοιπόν κάπου εδώ τελειώνει το σεντόνι. Ελπίζω να το διαβάσατε όλοι (κι όταν λέμε όλοι εννοούμε ΟΛΟΙ! :P).

Περιμένω τις απόψεις σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
a. Ασχολίαστο.
β. Γράψατε 13 σελίδες χωρίς να έχετε πει τίποτα ουσιόδες, σε τι άλλο συμπέρασμα δες να καταλήξω;

Όχι ασχολίαστο γιατί κρατιέμαι κρατιέμαι με αυτα που βλέπω αλλά Ε, Ε.:eek: Ρήματα σε -Ιζω :ropalo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Χιμέλα με έβαλες σε σκέψεις. Όντως δεν την υποστηρίζουν όπως και η ΙΔΙΑ η ντοιτς δεν ειπε ΚΑΝΕΤΕ ΛΑΘΟΣ ΕΙΜΑΙ ΑΘΩΑ ΔΙΟΤΙ ΤΟ ΚΑΙ ΤΟ. Για εμενα αυτό δειχνει αμηχανία συν το οτι στην αρχη μιλουσε συνεχώς και ελεγε διαφορα ενω καποια στιγμη εβαλε χειροφρενο και παρακολουθουσε τους υπολοιπους σαν να την συμβουλευσε καποιος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Himela: Η ψηφο μου προς τον PieMaker δεν ειναι επειδη δεν με υποστηριξε. Και τι λογο εχει για να με υποστηριξει; κανεναν. Απλα δεν μου αρεσε πολυ το ολο σκεπτικο του. Σε ευχαριστω για την συμβουλη απο εδω και περα θα ειμαι πιο προσεκτικη. Κατα καποιον τροπο ηξερα τι θα γινει με το πρωτο μου ποστ γιατι απλα ολοι ψαχνουν καποια αφορμη για να ξεκινησει το παιχνιδι. Συμφωνω με την αποψη σου για τον Πετρο αφου ηρθε εγραψε κατι σχεδον τελειως ακυρο για να δημιουργησει πανικο οπως ειπα πιο πανω και εφυγε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Μ.Δευτέρα 29/4
  1. Akis_Megara --> Deutsch... Lover
  2. Alma Libre
  3. Demlogic
  4. Deutsch... Lover --> PieMaker
  5. Eupatridis
  6. Himela --> Πατρεύς
  7. JKaradakov
  8. Joaquin
  9. johnietraf
  10. Loreley
  11. Nefeli Graf --> Loreley
  12. PieMaker --> Joaquin
  13. Guest 278211
  14. vassilis498
  15. Πατρεύς
  16. Τάσος97
  17. _fairygirl_
  18. ~Melania~

Ψήφοι
1 Deutsch... Lover
1 Joaquin
1 Loreley
1 PieMaker
1 Πατρεύς

Η Χώρα των Φαντασμάτων
---

Οριστικές Αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
---
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Όχι ασχολίαστο γιατί κρατιέμαι κρατιέμαι με αυτα που βλέπω αλλά Ε, Ε.:eek: Ρήματα σε -Ιζω :ropalo:
E AMAN, διαγωνισμό ορθογραφίας κάνουμε; Αφήστε το παιδί να γράψει όπως θέλει... Μην αρχίσω να ανακοινώνω δολοφονίες με ολοκληρώματα. Και μετά να σας δω, ένα απλό ορισμένο ολοκλήρωμα του x θα είναι... :ropalo:
Με σένα δε θα τα πάμε καλά. Και υποστηρίζεις πολιτάκους και βγάζεις λίστα μισό λεπτό πριν απ μένα.
Μαφία, δολοφονήστε την!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κι εσύ .... ωπ ωπ .... πολύ γρήγορα δεν αντέδρασες; Αμέσως πιάστηκες από μια βλακεία. Έψαχνες κάποιον να κατηγορήσεις; :hmm:

Συνήθως οι πολίτες δε δηλώνουν με τόση σιγουριά οτι είναι πολίτες... Για να δηλώνεις οτι είσαι πολίτης, μάλλον θες να πείσεις κάποιους...

Χιμελα, κάπως πρέπει να ξεκινάμε κάθε φορά. Το ξέρω ότι στοχοποιούμαι με τον τρόπο αυτό, όμως όποιος δε μιλάει, τον θάβουν ζωντανό.

Τώρα για το άλλο, όποτε παίζουμε με τους συμφοιτητές, η πιο συχνή φράση που λέμε είναι: "είμαι μονάχα ένας αθώος πολίτης". :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Καλά αφού δε μιλάτε εσείς, θα μιλήσω εγώ...
Κάποια προηγουμένως ζήτησε μουσικούλα. Ας ικανοποιήσουμε το αίτημά της, να μη λέτε ότι η ΣΕ δε σας φροντίζει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Εγώ έχω σχηματίσει μία γενική ιδέα στο μυαλό μου, αλλά θέλω περιμένω να μιλήσουν όλοι οι παίκτες πριν αποφασίσω να ψηφίσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Όντως κι εμένα δε μου αρέσει που ψήφισε στην τύχη. Θα περιμένω να τη δω να μελετάει καλύτερα το παιχνίδι και να ψηφίζει κάποιον με βάση τη λογική της κι όχι με κλήρο. Αν δεν το κάνει, θεωρώ οτι θα πρέπει να αρχίσω να την υποψιάζομαι. Ένας δολοφόνος που δηλώνει οτι θα λείπει σήμερα όλη μέρα και ψηφίζει τυχαία έναν παίκτη χωρίς να κινήσει την προσοχή, πολύ βολικό έτσι;

Ομολογουμένως η κίνηση μου να ψηφίσω στην τύχη ήταν ανόητη από μέρους μου...
Θεώρησα διαβάζοντας το προηγούμενο Παλέρμο ότι στην πρώτη μόνο ψηφοφορία οι περισσότεροι ψήφοι ήταν στην τύχη διότι δεν έχει κανείς από κανέναν στοιχεία για την ''ταυτότητα'' του:).
Αν μπορώ να αλλάξω την ψήφο μου αγαπητή ΣΕ τώρα:redface::redface::redface: να μου το πείτε γιατί μετά από αυτά που άκουσα τελικά σκέφτηκα να ψηφίσω λογικότερα:P:P
Άντε τελικά με κάνετε να κάνω μαζί με το παλέρμο τις ασκήσεις μου:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Όσον αφορά εσένα θα σχολιάσω το χωρίο του μηνύματος που αναφέρθηκες σε'μενα.
Α για σένα είναι προφανές οτι καρφώθηκε; Γιατί δεν την ψήφισες τότε;:whistle:
Himela,όπως πρόλαβες τον καθένα που πήγε να το πει και΄μενα θεωρώ το χθεσινό με την Deutsch άτακτη αποχώρηση ή αν τελικά πρόκειται για μαφιόζα θα την μάζεψαν οι δικοί της διότι καρφώνονταν. Προσωπικά, η Ντόιτς είναι στα υπόψην μου διότι:
α)Αν είναι πολίτης και στην χειρότερη περίπτωση δηλ. να΄χει έναν ρόλο που μπορεί να βοηθήσει στη μετέπειτα πορεία του παιχνιδιού θεωρώ ότι εφόσον είναι η αρχή υπάρχουν και άλλοι εξίσου δυνατοί ρόλοι με δυνατά χαρτιά για να την αντικαταστήσουν.
β)Αν είναι μαφιόζα,απλώς όσοι την ψήφισαν πέτυχαν διάνα.
Βέβαια,μετά μπορεί αν τελικά ψηφιστεί από πολλούς να πουν όσοι την ψήφισαν "Θα'μουν μαφιόζος και θα ψήφιζα μαφιόζα;" αλλά όπως είπες είναι μία χαρά τρικάκι για καμουφλάζ.

Όχι ασχολίαστο γιατί κρατιέμαι κρατιέμαι με αυτα που βλέπω αλλά Ε, Ε.:eek: Ρήματα σε -Ιζω :ropalo:
Πες τα Ριρί.Που μόλις πήγα να τα πω πετάγεται σαν... [άντε μην πω] ο dimijim και μου λέει ότι με το ίδιο σκεπτικό μπορούν να με ψηφίσουν διότι είμαι εκνευριστική.:pfff:
Χιμέλα με έβαλες σε σκέψεις.
Μήπως γιατί είσαι από το ίδιο γκρουπ με'κεινη;[την Ντόιτς]
Καλά αφού δε μιλάτε εσείς, θα μιλήσω εγώ...
Κάποια προηγουμένως ζήτησε μουσικούλα. Ας ικανοποιήσουμε το αίτημά της, να μη λέτε ότι η ΣΕ δε σας φροντίζει...
Θενκ γιουυυυυ.
Εγώ ακόμη δεν μπορώ να αποφασίσω ποιον θα ψηφίσω. Γράψτε κι'άλλα,γράψτε κι'άλλα.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν αλλάζουμε ψήφο όποτε θέλουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Αλλάζουμε ψήφο όποτε θέλουμε παιδιά, μην ακούω χαζομάρες. Ακόμα και 500 φορές την ημέρα. Θα έπρεπε να το είχατε καταλάβει από τα προηγούμενα παιχνίδια που διαβάσατε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top