Παλέρμο #39 ~ The Godfather

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Καλημέρα Παλέρμο! :yawn:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Καλημέρα και από εμένα! :shifty:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Guten Morgen και απο εμενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Κατ'αρχάς καλημέρα κι από μένα. :)

Αυτές οι σελίδες που γράφτηκαν χτες με βοήθησαν να διαμορφώσω μια γνώμη.

Θα σχολιάσω ότι μου έκανε εντύπωση:

Ἡ Μελανία πιστεύω γενικὰ ὅτι θὰ ἔχῃ μία ἥπια παρουσία καὶ ὅτι δύσκολα θὰ δώσῃ κρίσιμες πληροφορίες. Ἂν εἶναι μὲ τοὺς δολοφόνους, θὰ εἶναι καὶ αὐτὴ ἀπὸ τοὺς «κρυφοὺς κυνηγοὺς» καὶ μάλιστα θὰ μᾶς δυσκολεύσῃ ἀρκετὰ ἐπειδὴ ἀκριβῶς δὲν ἔχει «δολοφονικὸ» προφίλ.

Πέτρο δεν μου αρέσει όπως ξεκίνησες. Σκορπάς από δω κι από κει κατηγορίες, καμία ουσία. Ναι μεν συνόψισες τις απόψεις σου για κάθε παίχτη, αλλά αυτή η τακτική δεν μου θυμίζει τον προσεκτικό Πατρέα.
Όσον αφορά την άποψη σου για μενα, τα έχω ξανακούσει αυτά. Φημίζομαι για την ουδετερότητα μου :P αλλά αυτή τη φορά είμαι αποφασισμένη να προσπαθήσω να βοηθήσω. :happy:


Λοιπόν ας ψηφίσω και εγώ εντελώς τυχαία με κλήρο το έβγαλα:hehe:
Loreley:cry_x:

Η Loreley? :confused: Wtf? Από όλους όσους έχουν μιλήσει η Λορ έχει κρατήσει ένα σχετικά ήπιο τόνο. Μου αρέσει που δεν πας με το ρεύμα της Λόβερ, γιατί εγώ πάντα τα φοβάμαι τα κύματα εναντίον των παικτών, αλλά τόσο πια τύχη; Μήπως ξέρεις κάτι και πας να τινάξεις τον ρόλο σου στον αέρα;

Deutsch... Lover ψηφίζω όχι τόσο γιατί είπε όσα είπε τα οποία θα ήταν καραμελίτσες για εναν εμπειρο παίχτη, αλλά γιατί τα όσα είπε για μια άπειρη παίχτη και πολύ μικρή σε ηλικία παίρνουν αλλη βαρύτητα και ενδεχομένως μας οδηγούν στην πραγματική της ταυτοτητα. Φυσικά δεν είμαι και σίγουρος εκατο τοις εκατο αλλά με όσα εχω στα χερια μου αυτα μπορω να πω.


P.s: φίλε πατρέα και εσυ πρωτη φορά μιλησες γιατί δεν εισαι υποπτος; :hmm:

Κι εσύ ψήφισες κιόλας; :confused: Πολύ βιάζεστε ορισμένοι :P. Δεν μιλάς ακόμα, μπαίνεις και απλά κατηγορείς. Θα σε προσέχω.

-Ο πατρευς εριξε ενα κατεβατο για ολους. Κουλ σταφ. Δε νομιζω πως ως δολοφόνος θα ακολουθούσε μια τέτοια τακτική (να γράψει τούτο το κατεβατό το οποίο βλέπει με ύποπτο μάτι τον καθένα), αλλα είναι νωρίς ακόμη, θα μπορούσε να είναι μια καλοστυμένη μπλόφα, γατάκι. Εχω μύτη εγω. Είμαι ακουαφόρτες 8)

Εν πάση περιπτώσει, θεωρώ πως ενδεχομένως έχει ενδιαφέρον ρόλο, αλλα καλής μεριάς και για αυτό το παιχνίδι θα του προκαλέσει ενδιαφέρον, και σε περίπτωση που δεν ισχύει κάτι τέτοιο, θα φανεί μέσα απο την εγκυρότητα των επιχειρημάτων του. Δηλαδή καλο θα είναι να μείνει στο παιχνίδι, γιατι ακόμη και να ήταν δολοφόνος, επιδιώκει να μιλήσει δίχως μπουρδολόγηση, και ίσως αυτο τον οδηγήσει στην ενοχή του, ή ίσως στην αθωότητα του. Οψόμεθα που λέει και ο φιλόλογος

- Αλχ, ο μεγαλύτερος βλάκας του φόρουμ. Τον είχα ανακαλύψει και στο προηγούμενο παιχνίδι γιατι είναι τόσο βλάκας που καρφώνεται. Το ότι κατηγόρησε την γερμαναρού δεν μου κάνει εντύπωση γιατι όταν είσαι στουρνάρι, λες στουρναριές. (να μη σχολιάσω το βλαμμένο επιχείρημα της μορφής: σύμπτωση, τρεις φορες συνεχόμενα δολοφόνος. Προσβάλει την νοημοσύνη μας ή την δική σου βλίτο)

-Η κοπέλα (doutchland) προφανώς ούτε τρολλάρει, ούτε έχει δείξει σημεία ενοχής. Απλα είναι ένα χ..ανώριμο παιδάκι, που τα 13 χρόνια της, και το φύλο της, αποτελούν πηγή παπαροπεριττο(ματο)λογίας. Αν και με την σύντομη ανασκόπηση, δεν είδα να λέει τίποτα της προκοπής. Γενικά δε πιστεύω σε ολο το παιχνίδι οτι πει τιποτα της προκοπής

- o Vassilis γενικα είναι ύποπτη φιγούρα, αλλα δεν έχει πει τιποτα, οποτε δε μπορω να εκφερω καποιο ειδος γνωμης. Γενικα εαν ειναι δολοφονος θα ειναι πολυ επικίνδυνος. Εαν είναι πολίτης θα είναι η φωνή της (αλγο)λογικής

- O piemaker μαρεσει που εκφερει γνωμη. Δίκαιο επιχείρημα υπερ της doutchland με το οποιο συμφωνώ. Θεωρώ πως είτε είναι δολοφόνος σε ζεύγος με την doutchland ή είναι αθώος παράλληλα με την doutchland. Τείνω προς το δεύτερο γιατι εαν ήταν δολοφόνος θα ήταν αρκετά επιπόλαιο όλο αυτό. Θα το αιτιολογήσω αργότερα αναλυτικότερα.

για τους αλλους δεν εχω κατι να πω. Ειναι μικρα, ειναι πρωταρακια, μπουρδολογούν μέχρι στιγμής, οτιδήποτε πω θα είναι ανασφαλές.

Περιττό να σου πω ότι λύθηκα στα γέλια με το τρολλοποστ σου. Μου θύμησες γιατί πέρυσι δεν σε εμπιστευτήκαμε. Ήξερες μια σημαντική πληροφορία και με τα ποστ σου, μονό την αγνόησή της προκάλεσες. Άμα θες πραγματικά να βοηθήσεις τους πολίτες, να είσαι λίγο πιο σοβαρός. Αν είσαι με τους μαφιόζους, κάνεις καλά την δουλειά σου.:hmm:

Λοιπόν, νυστάζω τρελά, όμως είδα ότι ο μέγας πανύβλαξ του ίντερνετ με ανέφερε.
Κι έχω να πω το εξής σύντομο:
Όπως και στο προηγούμενο Παλέρμο, προσπαθεί να ξεπεράσει κάθε επίπεδο ηλιθιότητας.Προσπαθεί με κάθε μέσο να με υποβαθμίσει και να προσβάλλει τη νοημοσύνη μου.ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥ ΠΕΡΑΣΕΙ.
Θα τονε ψήφιζα κιόλας, όμως δε γίνεται να τον ψηφίζω λόγω απεριόριστης βλακείας γιατί έκανε ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ και δυο σωστές κριτικές για τους άλλους(μόνο για μένα κρατάει το δηλητήριο το αρκίδι).Θα κάνω χάρη στους μαφιόζους αν πιαστώ να ασχολούμαι με το τσουτσέκι, οπότε το αφήνω εδώ και περιμένω να δω αν θα κάνει καμιά βλακεία που να προδίδει συμμετοχή στη μαφία.
Από αύριο να δούμε πως θα κινηθούν και οι λοιποί παίκτες.

Και να η απάντηση στο ποστ του Ντεμ. Θα μπορούσατε να θολώνετε τα νερά αυτή τη στιγμή με τον ''τσακωμό'' σας; :confused: Οκ, ναι μεν έχει κόλλημα με σενα ο Ντεμ, αλλά μην ξεχνάς ότι πέρυσι σε ξεσκέπασε. Κρατώ επιφυλάξεις για εσάς τους 2.

Η Guest 278211 κινείται απλά, δεν έχω κάτι να πω. Η φαίρυ, η Νεφ και η Λορ είναι ακόμα πολύ ουδέτερες, δεν ξέρω μήπως είναι και η ανασφάλεια του καινούριου. Την Χιμέλα την προσέχω πολύ, δεν μπορώ να την εμπιστευτώ ακόμα. Το μόνο χρήσιμο που είπε για μένα ο Πατρέας είναι το ότι ο Αρχιμαφιόζος θα είναι παλιά καραβάνα, για αυτό προσέχω πολύ τα λόγια της, αν και ως τώρα δεν έχει πει κάτι για να κινήσει τις υποψίες. Αυτά ως τώρα, περιμένω και άλλους να μιλήσουν (Τάσο πχ.; )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Καλημέρα, παιδιά!
Μιας και στο προσωπό μου αναφέρθηκε μόνο ο Πατρεύς θα απαντήσω σε αυτόν.
Μυστηριώδης τύπος... Θὰ προσπαθήσῃ νὰ κρυφθῇ καὶ δὲ θὰ κάνῃ πολλὴ ἐντύπωση. Στὴν ὁμάδα τῶν δολοφόνων θὰ εἶναι καὶ αὐτὸς λογικὰ ἀπὸ τοὺς «κρυφοὺς κυνηγούς»...
Μυστηριώδεις τύπος; :hmm:
Θα ήθελα πάρα πολύ να μάθω πως κατέληξες σε αυτό το συμπέρασμα;

Ας πω και για τους υπόλοιπους.
Τα κορίτσια ενθουσιασμένα μπάινουν μέσα και αρχήζουν το ασύστολο κουβεντολόι. Έχουν κινηθεί πολύ περίεργα με πολλά ποστ με λόγια χωρίς ουσία. Ο Άκης ο οποίος είναι και ο μόνος πρωτάρης πέρα απο εμένα, νομίζω πως τον διακατέχει ο ενθουσιασμός των κοριτσιών και γι'αυτό και ψήφισε τόσο νορίς. Ο Ντεμ, καλά το κλασσικό μας τρολλ και ο Χοακίν το αντίπαλο τρολλ. Η Χιμέλα έχει αρχήσει να παίζει και αυτή προσεκτικά, και αυτό δεν ξέρω τι συμαίνει. Ο Πατρεύς μπαίνει λεει κουβέντες χωρίς λόγια και βγαίνει. Για εμένα αυτός είναι ο νούμερο ένα υποπτος προς στιγμήν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλημέρα παίδες πρώτος γύρος εψές και με βγάλατε σιωπηλο επειδή δεν σπάμαρα :P Θα προσπαθήσω να είμαι όσο πιο ενεργός μπορώ αλλά έχω και διάβασμα (όπως χθες). Μελανία είδα πως έπαιζες σε άλλα παλέρμο... μετριοπαθής παίχτης, χαμηλών τόνων που δεν κινεί υποψίες και στρεψοδικεί στις διαμάχες των άλλων :shifty:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ἡ χαρὰ τοῦ σπάμ... Εὔκολα πιστεύω θὰ ἀποκαλυφθῇ καὶ ὁ τρόπος ποὺ γράφει ἐξ ἀρχῆς μοῦ φαίνεται ὕποπτος...

Ευκολα θα αποκαλυφθω ε; Δεν αποκλειω τιποτα. Ο χρονος θα δειξει. Με την αρχικη μου προταση εχει γινει ο χαμος. Απλα αυτο μου ηρθε να γραψω εκεινη τη στιγμη. Στην θεση σου... Αφου εχεις παιξει και σε προηγουμενα παλερμο δεν θα θεωρουσα αυτο το ποστ υποπτο και ποσο μαλιστα απο εναν νεοφερμενο παικτη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν αποκλειω τιποτα. Ο χρονος θα δειξει. Με την αρχικη μου προταση εχει γινει ο χαμος. Απλα αυτο μου ηρθε να γραψω εκεινη τη στιγμη. Στην θεση σου... Αφου εχεις παιξει και σε προηγουμενα παλερμο δεν θα θεωρουσα αυτο το ποστ υποπτο και ποσο μαλιστα απο εναν νεοφερμενο παικτη



Μια νεοφερμένη η οποία είναι κατενθουσιασμένη με τον ωραίο ρόλο που πήρε...; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Ζητώ συγγνώμη που παραφέρθηκα, παρασύρομαι. :redface:

Πέτρο, όλοι είναι δολοφόνοι εκτός από σένα ε; Πολύ βολικό, δε νομίζεις; :whistle:

Θα κάνω το επόμενο σεντόνι μου αύριο!
Αν ζητάς συγγνώμη για το απότομο ποστ σου ζεν πειράζει :P:P:P
Απλά θεώρησα ότι σαν πρώτη φορά η ψήφος ήταν στην τύχη πολλοί δεν έχουν μιλήσει αρκετά για διάφορους λόγους οπότε τι συμπεράσματα να βγάλω και πως να ψηφίσω;;;;
Η Loreley? :confused: Wtf? Από όλους όσους έχουν μιλήσει η Λορ έχει κρατήσει ένα σχετικά ήπιο τόνο. Μου αρέσει που δεν πας με το ρεύμα της Λόβερ, γιατί εγώ πάντα τα φοβάμαι τα κύματα εναντίον των παικτών, αλλά τόσο πια τύχη; Μήπως ξέρεις κάτι και πας να τινάξεις τον ρόλο σου στον αέρα;


Η Guest 278211 κινείται απλά, δεν έχω κάτι να πω. Η φαίρυ, η Νεφ και η Λορ είναι ακόμα πολύ ουδέτερες, δεν ξέρω μήπως είναι και η ανασφάλεια του καινούριου. Την Χιμέλα την προσέχω πολύ, δεν μπορώ να την εμπιστευτώ ακόμα. Το μόνο χρήσιμο που είπε για μένα ο Πατρέας είναι το ότι ο Αρχιμαφιόζος θα είναι παλιά καραβάνα, για αυτό προσέχω πολύ τα λόγια της, αν και ως τώρα δεν έχει πει κάτι για να κινήσει τις υποψίες. Αυτά ως τώρα, περιμένω και άλλους να μιλήσουν (Τάσο πχ.; )[/FONT]

Βρε Μελανία είπα ήταν στην τύχη ;););)
όλοι είχαν την ίδια τύχη να ψηφιστούν από εμένα έλα τώρα:):):)
Μπορεί να αλλάξω την ψήφο μου αν ακούσω και άλλον να μου την λέει:confused::P

Καλημέρα και από εμένα:happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Είναι να μην πάει ένας άνθρωπος για τρέξιμο θα ξεκινήσετε.
Μερουί.

Όχι πάρτην πίσω την ψήφο σου και παραιτήσου, δε θέλουμε τέτοιους παίκτες.:mad::mad::mad::mad::mad::mad:
Εν μέρει θα συμφωνήσω με αυτό που είπες.
Όμως,υπάρχουν παίκτες που εσκεμμένα ή μη δεν έχουν μιλήσει.Οπότε για 1ο γύρο το Προπό είναι εν μέρει φυσιολογικό.

Λόγω της πρώτης ψηφοφορίας δεν το έκανα επίτηδες καλό μου:P:P:P
Στις επόμενες θα ψηφίσω αφού σκεφτώ τι έχει γίνει μέχρι τότε στο game:P
Ναι,όμως και το αμπε-μπα-μπλομ δεν είναι τακτική ακόμα και σε 1ο γύρο.
Ἐπειδὴ ἀναφέρθηκε ἡ ἀπουσία μου, ἁπλῶς νὰ ὑπενθυμίσω ὅτι αὐτὴν τὴν ἑβδομάδα ὁ Πατρεὺς ἔχει καὶ ψάλσιμο... Θὰ προσπαθήσω πάντως νὰ εἶμαι ἀρκετὰ ἐνεργὸς καὶ ἐπειδὴ κανεὶς δὲν ἔχει ἐγκαινιάσει μεγάλο σεντόνι, λέω νὰ κάνω τὴν ἀρχὴ ἐγώ.

Καινούριος καὶ ἄπειρος παίκτης· πιστεύω ὅτι ἂν μὲν εἶναι ἀπὸ τὴ μεριὰ τῶν μαφιόζων λογικὰ ὡς ἄπειρος θὰ κατευθυνθῇ ἀπὸ τοὺς συμπαῖκτες του νὰ εἶναι ὅσο πιὸ σιωπηλὸς γίνεται. Γενικὰ πιστεύω ὅτι πρέπει νὰ τὸν ἔχουμε σὲ στενὸ μαρκάρισμα ὥστε νὰ ἀποκαλυφθῇ γρήγορα ἂν ἔχῃ κακὸ ῥόλο.



Ἡ Alma εἶναι περίεργη περίπτωση· ἐνδεχομένως νὰ κρύβεται μέσα ἀπὸ τὸ ἀνηλεὲς σπαμάτισμα τὸ ὁποῖο κάνει μὲ τὶς συνομήλικές της. Δὲν πρέπει νὰ τὴν ἀφήσουμε ἥσυχη γιατὶ πιστεύω ὅτι γρήγορα θὰ ἀποκαλυφθῇ περίπου ποῦ κινεῖται.



Πολὺ ἰδιαίτερη περίπτωση. Μοῦ φαίνεται ἐξ ἀρχῆς ὕποπτος γιατὶ εἶναι γνωστὸ τρὸλλ καὶ θὰ προσπαθήσῃ πάσῃ θυσία νὰ μᾶς ἀποπροσανατολίσῃ. Πρέπει νὰ δοῦμε πολὺ προσεκτικὰ ποιούς καλύπτει μὲ τὰ λεγόμενά τους καὶ τὶς ψήφους του ὥστε νὰ ὁδηγηθοῦμε σὲ πιθανοὺς δολοφόνους.




Ἡ χαρὰ τοῦ σπάμ... Εὔκολα πιστεύω θὰ ἀποκαλυφθῇ καὶ ὁ τρόπος ποὺ γράφει ἐξ ἀρχῆς μοῦ φαίνεται ὕποπτος...




Ὁ Χρίστος εἶναι γενικὰ εὐθὺς ἄνθρωπος καὶ δύσκολα μπορεῖ νὰ κρυφθῇ. Βέβαια, ἂν ἔχει δυσκολευθεῖ ἀπὸ τυχὸν συνδολοφόνους, μπορεῖ νὰ εἶναι τὸ ἀντίθετο ἀπὸ αὐτὸ τὸ ὁποῖο νομίζουμε ὁπότε ἂν φανῇ ὅτι βοηθάει πολὺ τοὺς πολίτες, θὰ εἶμαι μᾶλλον καχύποπτος πρὸς αὐτόν...



Ἡ Σύλβια γράφει γενικῶς πολὺ καὶ μεγάλα μηνύματα. Πιστεύω ὅτι στὴν ὁμάδα τῶν δολοφόνων θὰ ἔχῃ ἡγετικὸ ῥόλο. Ἂν καταλάβουμε πῶς παίζει ἡ Σύλβια, ἐνδεχομένως νὰ καταλάβουμε ὅλη τὴ γραμμὴ τῆς ὁμάδος. Εἶναι πάντως καρα-ὕποπτη κατ' ἐμέ...




Μυστηριώδης τύπος... Θὰ προσπαθήσῃ νὰ κρυφθῇ καὶ δὲ θὰ κάνῃ πολλὴ ἐντύπωση. Στὴν ὁμάδα τῶν δολοφόνων θὰ εἶναι καὶ αὐτὸς λογικὰ ἀπὸ τοὺς «κρυφοὺς κυνηγούς»...






Ὁ Χοακὶν κάνῃ αὐτὸ ποὺ ἔλεγε τὸ προηγούμενο ὄνομά του· ἀλχημεῖες. Τὸν βλέπω νὰ ἀλλάζῃ συχνὰ στρατηγικὲς καὶ νὰ μᾶς μπερδεύῃ. Θέλει πολλὴ προσοχὴ πάνω του...




Δὲν ἔχω πληροφορίες· περιμένω ἐπὶ τὸ ἔργον. Πιστεύω γενικὰ ὅτι θὰ κρατήσῃ χαμηλὸ προφίλ καὶ δύσκολα θὰ μᾶς δώσῃ πολλὲς πληροφορίες ἑκτὸς ἂν τὸν πιέσουμε...




Κύρια ὕποπτη... Θὰ προσπαθήσῃ νὰ περάσῃ ἕνα προφὶλ ὅτι κάνει τὰ πάντα νὰ μᾶς βοηθήσῃ ἐνῷ στὴν πραγματικότητα θὰ συνωμοτῇ γιὰ τὴν ἑπόμενη δολοφονία...




Μὲ δυσκολεύει ἡ Νεφέλη... Φοβᾶμαι ὅτι θὰ εἶναι κάπως ἀλλοπρόσαλλο τὸ παίξιμό της. Πρέπει νὰ εἴμαστε προσεκτικοί...




Ἔχει μπεῖ φουριόζος στὸ παιχνῖδι καὶ δὲν ἀποκλείω νὰ εἶναι ἡ ἐμπροσθοφυλακὴ τῶν δολοφόνων, ἴσως τὸ πρῶτο τους «καμμένο χαρτί». Ἴσως βέβαια νὰ ἔχῃ καὶ ῥόλο μὲ τὴ μεριά τους. Πάντως εἶναι ἀρχὴ ἀκόμα γιὰ ἀσφαλῆ συμπεράσματα...




Γιὰ τὴ συγκεκριμένη δύσκολα μπορῶ νὰ ἀποφανθῶ. Μετὰ ἀπὸ ἕνα γύρο πάντως θὰ ἔχῃ φανεῖ ἀκριβῶς σὲ ποιό χῶρο κινεῖται.




Εἶμαι σίγουρος ὅτι ὁ Βασίλης σὲ κάθε περίπτωση θὰ παίξῃ μὲ καθαρὰ δική του στρατηγική. Δύσκολα πιστεύω ὅτι θὰ ὑποταγῇ σὲ νόρμες. Πρέπει νὰ προσέχουμε νὰ μὴ μᾶς κατευθύνῃ ἐκεῖ ποὺ θέλει οὕτως ὥστε νὰ μὴν μᾶς ἀποπροσανατολίσῃ...




Ὁ Πατρεύς, τὸ μόνο πρόσωπο γιὰ τὸ ὁποῖο γνωρίζω σίγουρα ὅτι θὰ κάνῃ ὅ,τι μπορεῖ γιὰ νὰ βοηθήσῃ τοὺς πολίτες ἀφοῦ εἶναι ἕνας ἀπὸ αὐτούς, θέλω νὰ παίξῃ καλὰ ὥστε νὰ ξεσκεπάσῃ τὴν συνωμοσία ἡ ὁποία ἐξυφαίνεται ἐναντίον τῆς οἰκογένειας.




Πολὺ ἔμπειρος παίκτης καὶ τὸν θεωρῶ ὑπ. ἀριθμ. 1 ὕποπτο. Ἂν δὲ εἶναι μαζὶ μὲ τὴ Σύλβια δολοφόνος, θὰ εἶνα δυνατὸ δίδυμο ὁπότε πρέπει νὰ ἀντιπαραβάλουμε τὰ μηνύματα τῶν δύο νὰ δοῦμε ἂν μὲ κάποιον τρόπο εἶναι κάπως συμπληρωματικὰ καὶ ἔτσι ὅτι ἔχουν κάποια σχέση μεταξύ τους...




Ἡ Χαρὰ ἦταν ὕποπτη προτοῦ ξεκινήσῃ κἂν τὸ παιχνῖδι. Μιλάει πολὺ καὶ μπορεῖ εὔκολα νὰ προδοθῇ... Καὶ γι' αὐτὴ χρειάζεται στενὸ μαρκάρισμα χωρὶς ἔλεος...




Ἡ Μελανία πιστεύω γενικὰ ὅτι θὰ ἔχῃ μία ἥπια παρουσία καὶ ὅτι δύσκολα θὰ δώσῃ κρίσιμες πληροφορίες. Ἂν εἶναι μὲ τοὺς δολοφόνους, θὰ εἶναι καὶ αὐτὴ ἀπὸ τοὺς «κρυφοὺς κυνηγοὺς» καὶ μάλιστα θὰ μᾶς δυσκολεύσῃ ἀρκετὰ ἐπειδὴ ἀκριβῶς δὲν ἔχει «δολοφονικὸ» προφίλ.


Γενικὰ πιστεύω ὅτι πολλοὶ ἀπὸ τοὺς δολοφόνους θὰ εἶναι νέα πρόσωπα τοῦ παιχνιδιοῦ γιατὶ οὕτως ἢ ἄλλως καὶ στατιστικὰ εἶναι οἱ περισσότεροι. Γιὰ ἀρχιμαφιόζο κάνω πάντως κάποια «παλιὰ καραβάνα». Γιὰ τοὺς ὑπολοίπους ῥόλους εἶναι νωρὶς νὰ μιλήσω, ἀλλὰ ἁπλῶς εὔχομαι νὰ εἶναι παλιοὶ σὲ ῥόλους ὑπὲρ τῶν πολιτῶν καὶ νέοι σὲ ῥόλους ὑπὲρ τῶν δολοφόνων. Ὅταν θὰ πληθύνουν πάντως τὰ μηνύματα, σίγουρα θὰ μπορῶ νὰ βγάλω ἀσφαλέστερα συμπεράσματα...
Κάνε μου τη χάρη και πες μου ένα άτομο που δεν το΄βγαλες μαφιόζο.
Πετάς αερολογίες Πέτρο και χωρίς καν να΄χεις διαβάσει τις προηγούμενες σελίδες[αν έχω καταλάβει σωστά].Μπορεί όμως μέσα από αυτές ο χαρακτηρισμός σου να γινόταν πιο κατατοπιστικός και στηριγμένος στα λεγόμενα όσων έχουμε μιλήσει.

Ζητώ συγγνώμη που παραφέρθηκα, παρασύρομαι. :redface:
Πέτρο, όλοι είναι δολοφόνοι εκτός από σένα ε; Πολύ βολικό, δε νομίζεις; :whistle:
Θα κάνω το επόμενο σεντόνι μου αύριο!
Σαν αυτό του Πέτρου αποκλείεται.
Λυπηθείτε ρε'σεις όσους φοράμε γυαλιά.:P

Ὅλοι εἶναι ὕποπτοι... Κι ἐγὼ κι ἐσύ. Ἐγὼ αὐτὸ τὸ ὁποῖο ἔκανα ἦταν νὰ προσπαθήσω νὰ κάνω μία «ἀκτινογραφία» τῶν συμμετεχόντων ὥστε νὰ ἀνοίξω δρόμους σκέψης καὶ νὰ σκεφθοῦμε τὸ ποιοί ἐνδεχομένως ταιριάζουν περισσότερο στὸν ῥόλο τῶν δολοφόνων. Τέτοιο πρᾶγμα δύσκολα θὰ τὸ ἔκανε ἕνας μαφιόζος χωρὶς νὰ προδώσῃ ἔστω καὶ κάτι λίγο...
Κατ'εμέ,μπήκες φουριόζος. Είδες ότι το όνομά σου και η απουσία σου συζητήθηκε και μπήκες να ρίξεις στάχτη στα μάτια όσων σε ανέφεραν διότι πιθανόν δε σε συνέφερε. Θα'δινες τροφή για σκέψη αν στηριζόσουν στα λεγόμενα.Μέχρι τότε,λυπάμαι όμως δεν μπορώ να σε θεωρήσω αξιόπιστο.

Κατ'αρχάς καλημέρα κι από μένα. :)
Αυτές οι σελίδες που γράφτηκαν χτες με βοήθησαν να διαμορφώσω μια γνώμη.
Θα σχολιάσω ότι μου έκανε εντύπωση:


Κι εσύ ψήφισες κιόλας; :confused: Πολύ βιάζεστε ορισμένοι :P. Δεν μιλάς ακόμα, μπαίνεις και απλά κατηγορείς. Θα σε προσέχω.
Συμφωνώ με ό,τι έχεις γράψει όμως να προσθέσω ότι μπορεί να μην είναι βιασύνη.
Στο χωριό μου αυτό το λένε ρίχνω στάχτη στα μάτια λέγετε.
Και αναφέρομαι στις ήδη βαλμένες ψήφους.


Καλημέρα, παιδιά!
Μιας και στο προσωπό μου αναφέρθηκε μόνο ο Πατρεύς θα απαντήσω σε αυτόν.

Μυστηριώδεις τύπος; :hmm:
Θα ήθελα πάρα πολύ να μάθω πως κατέληξες σε αυτό το συμπέρασμα;

Ας πω και για τους υπόλοιπους.
Τα κορίτσια ενθουσιασμένα μπάινουν μέσα και αρχήζουν το ασύστολο κουβεντολόι. Έχουν κινηθεί πολύ περίεργα με πολλά ποστ με λόγια χωρίς ουσία. Ο Άκης ο οποίος είναι και ο μόνος πρωτάρης πέρα απο εμένα, νομίζω πως τον διακατέχει ο ενθουσιασμός των κοριτσιών και γι'αυτό και ψήφισε τόσο νορίς. Ο Ντεμ, καλά το κλασσικό μας τρολλ και ο Χοακίν το αντίπαλο τρολλ. Η Χιμέλα έχει αρχήσει να παίζει και αυτή προσεκτικά, και αυτό δεν ξέρω τι συμαίνει. Ο Πατρεύς μπαίνει λεει κουβέντες χωρίς λόγια και βγαίνει. Για εμένα αυτός είναι ο νούμερο ένα υποπτος προς στιγμήν.
Εσύ τι κάνεις;
Πετάς σπόντες για το παίξιμο παικτών;:|

Καλημέρα παίδες πρώτος γύρος εψές και με βγάλατε σιωπηλο επειδή δεν σπάμαρα :P Θα προσπαθήσω να είμαι όσο πιο ενεργός μπορώ αλλά έχω και διάβασμα (όπως χθες). Μελανία είδα πως έπαιζες σε άλλα παλέρμο... μετριοπαθής παίχτης, χαμηλών τόνων που δεν κινεί υποψίες και στρεψοδικεί στις διαμάχες των άλλων :shifty:
Την κατηγορία στη Μελανία την δίνεις για ποιον λόγο; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν την κατηγόρησα διάβασε καλύτερα, είπα ότι έχει συγκεκριμένο τρόπο που παιζει με αφορμή το σχόλιο που έκανε για την ψήφο μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Μια νεοφερμένη η οποία είναι κατενθουσιασμένη με τον ωραίο ρόλο που πήρε...; :hmm:

ποιος ειπε κατι τετοιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Εσύ τι κάνεις;
Πετάς σπόντες για το παίξιμο παικτών;:|

Σχολιάζω το παίξιμο τον παικτών όπως κάνουμε όλοι μας.
Εσύ τι κάνεις; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Μ. Δευτέρα 29/4
  1. Akis_Megara --> Deutsch... Lover
  2. Alma Libre
  3. Demlogic
  4. Deutsch... Lover --> PieMaker
  5. Eupatridis
  6. Himela
  7. JKaradakov
  8. Joaquin
  9. johnietraf
  10. Loreley
  11. Nefeli Graf --> Loreley
  12. PieMaker --> Joaquin
  13. Guest 278211
  14. vassilis498
  15. Πατρεύς
  16. Τάσος97
  17. _fairygirl_
  18. ~Melania~

Ψήφοι
1 Deutsch... Lover
1 Joaquin
1 Loreley
1 PieMaker

Η Χώρα των Φαντασμάτων
---

Οριστικές Αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
---
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Σχολιάζω το παίξιμο τον παικτών όπως κάνουμε όλοι μας.
Εσύ τι κάνεις; :hmm:
off topic:
Καλά είμαι εσύ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Προσπαθείς να αποφύγεις την ερώτηση;
Υποπτο αυτό.
Καμία δεν αποφέυγω.
Σχολιάζω ό,τι γράφτηκε και μου κάνει εντύπωση;
Εσύ τι κάνεις; Σπέρνεις υποψίες να φανταστώ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Προσπαθείς να αποφύγεις την ερώτηση;
Υποπτο αυτό.

Εσενα ολα υποπτα σου φαινονται ή ειναι ιδεα μου;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Εσενα ολα υποπτα σου φαινονται ή ειναι ιδεα μου;:hmm:

Σε αυτό το παιχνίδι όλα θα πρέπει να μας φαίνονται ύποπτα και η παραμικρή λέξη:happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Σε αυτό το παιχνίδι όλα θα πρέπει να μας φαίνονται ύποπτα και η παραμικρή λέξη:happy:

Οχι απαραιτητα Λιμπε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top