Παλέρμο #38 - The Game of Thrones

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Κι αν το έκανε για ξεκάρφωμα;
Απλά για να το σκεφτούμε αυτό και να αθωώσουμε τον Μαυρούλη;
Δηλαδή τέτοια πιθανότητα δεν υπάρχει;
Λες να του δίνει τη χαριστική βολή τη στιγμή που κινδυνεύει να φύγει;:/: Ήδη μετρούν απώλειες οι μαφιόζοι, δεν νομίζω πως είναι καιρός για τέτοιου είδους μπλόφες. Άλλωστε, αν ο Μαυρούλης ήταν μαφιόζος, σίγουρα δεν έχουν λόγο να τον προστατεύσουν τόσο φανερά, αφού δεν είναι το δυνατό τους χαρτί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Τα φαντάσματα έχετε 12 λεπτά να ψηφίσετε.
Μετά τις 19:32 επιστρέφετε στη χώρα των φαντασμάτων και δεν έχετε δικαίωμα γνώμης ή αλλαγής ψήφου κατα τη διάρκεια 20:05-20:10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Λες να του δίνει τη χαριστική βολή τη στιγμή που κινδυνεύει να φύγει;:/: Ήδη μετρούν απώλειες οι μαφιόζοι, δεν νομίζω πως είναι καιρός για τέτοιου είδους μπλόφες. Άλλωστε, αν ο Μαυρούλης ήταν μαφιόζος, σίγουρα δεν έχουν λόγο να τον προστατεύσουν τόσο φανερά, αφού δεν είναι το δυνατό τους χαρτί...
Ναι αλλά βλέπεις όλοι τον αθωώσαμε και μπορεί να αλλάξουμε και τις ψήφους μας προς αυτόν
Θέλει ρίσκο για να κερδίσεις
Εγώ κρατάω και μια πισινή πάντως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
εγω δεν αλλαζω ψηφο. επισης καντε καποιος μια μικρη ερευνα σχετικα με τις ψηφοφοριες.. νομιζω θα βρειτε ευκολα τους δολοφονους γιατι συνηθως ψηφιζουν ακυρους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
εδιτ: Βασικά, λολ, με ποιο κριτήριο ψηφίζουμε αυτές τις δύο?Αδράνεια?Δώστε λινκ με τα επιχειρήματα για την κάθε μια πλιζ.
Από τη στιγμή που εγώ βλέπω ουσιαστικά 2 πιθανούς πολίτες (Χάρη, tsaf) να προσπαθούν πραγματικά να βρουν τους μαφιόζους και οι υπόλοιποι έχουν πέσει για ύπνο, μου είναι αρκετό πλέον για να τους υποψιάζομαι. Ίσως έχουν κρυφτεί στο καβούκι τους και φοβούνται την ανάκριση...Μακάρι να είχα χρόνο να παραθέσω links, αλλά αυτό πλέον πρέπει να το κάνετε όσοι παραμείνετε στο παιχνίδι, ώστε να προκύψουν πιο καθαρά συμπεράσματα.
Πολύ έκατσα, έχω και διάβασμα, την κάνω...:P
Μείνετε ενωμένοι και διώξτε αυτούς που κρύβονται. Στην τελική, τι να την κάνεις τη νίκη αν δεν έχεις συμμετάσχει καθόλου στο παιχνίδι; Ποιο το νόημα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Τάσο, ψήφισε Eileen, εάν μπορείς, για να μη φύγει ο Μαυρούλης.Θα είναι κρίμα μετά απ' όλα αυτά.
Θα έρθει και η σειρά της aegloswen.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
2 λεπτά μέχρι να λήξει η επίδραση της Ηχώς.
Όσα φαντάσματα προσέλθετε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Libertus ΔΕΝ μας έχεις δώσει εξηγήσεις όμως για όλα αυτά!!!Τόσο πολύ εμπιστεύεσαι Demlogic, Ριρίκα, Dimijim, Εμένα, Τσαφ?Αυτό που λέω είναι ότι πρέπει να πεις και ΓΙΑΤΙ να ψηφίσουμε κάποιον, δε γίνεται απλά να δίνεις διαταγές και να τις ακολουθούμε.Έχουν μείνει ελάχιστα άτομα.Προσωπικά μετά τη μαλακία του Τζον θέλω να ψηφίσω Demlogic, όμως αν το κάνω θα μου αρχίσεις τα καλαματιανά πάλι.ΓΙΑΤΙ λοιπόν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Η Ηχώ έληξε!!!
Τα φαντάσματα σωπάστε!!
Οι υπόλοιποι ενεργοί παίχτες συνεχίζετε κανονικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Και αφού στείλαμε τα φαντάσματα σπίτι τους:redface:
:popcorn:
Λίστα για Δευτέρα 02/07
  1. aegloswen-> MAYROULIS
  2. Alchemist -> MAYROULIS
  3. blue_butterfly
  4. carpe_nochtem - (φάντασμα)
  5. Catalyst - (φάντασμα)>Eileen
  6. Demlogic -> Alchemist
  7. dimijim->blue_butterfly
  8. Eileen
  9. Elena Kr - (φάντασμα) ->Eileen
  10. Johnnaousa - (φάντασμα)->MAYROULIS(ακυρώθηκε)
  11. Libertus ->Eileen
  12. MAYROULIS->blue_butterfly
  13. Noisette - (φάντασμα)
  14. Πατρεύς - (φάντασμα)
  15. SparklingGrey
  16. Guest 278211 - (φάντασμα)->Eileen
  17. Τάσος97 - (φάντασμα)->aegloswen
  18. tsarachaf->MAYROULIS
Ψήφοι
4 Eileen
3 MAYROULIS
2 blue_butterfly
1 aegloswen
1 Alchemist



Η χώρα των φαντασμάτων
Οριστικές αποχωρήσεις
Απουσίες
aegloswen: #1
Eileen: #1
Elena Kr: #1
love_angel: #1, #2, #3
MAYROULIS:#1
Noisette: #1
Guest 278211: #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Libertus ΔΕΝ μας έχεις δώσει εξηγήσεις όμως για όλα αυτά!!!
Λοιπόν.
Ο Johnnaousa(=δολοφόνος) μας γράφει σήμερα ένα κείμενο, στο οποίο αναφέρει πως η aegloswen αποδεικνύεται πολίτης και πως πρέπει να την κρατήσουμε στους τελευταίους γύρους.Επίσης, σήμερα είπα πως εφόσον η Noisette είναι δολοφόνος, τότε έκανα λάθος για τον Βάιο και λογικά η Eileen την οποία ψήφιζε συνέχεια είναι δολοφόνος.Αυτά, σε συνδυασμό με το ότι ο Johnnaousa ψηφίζει Μαυρούλη για να φύγει, νομίζω πως καθιστά πολύ περισσότερο ύποπτες τις Eileen και aegloswen απ' τον Μαυρούλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Δεκτά όμως γιατί στηρίζεσαι στη ψήφο Βάιου?Εσύ επέμενες να φύγει τσαρατσαφ και αν δεν ήταν η Μελανία τώρα είναι πολύ πιθανό να τον είχαμε στείλει.Πράγμα που σημαίνει ότι κανενός η άποψη δεν έχει και ιδιαίτερη σημασία.Τέλος πάντων, άποψή σου είναι.Όσον αφορά για aegloswen φαίνεται καλό αυτό που γράφεις, πάω να βρω το μήνυμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Δεκτά όμως γιατί στηρίζεσαι στη ψήφο Βάιου?Εσύ επέμενες να φύγει τσαρατσαφ και αν δεν ήταν η Μελανία τώρα είναι πολύ πιθανό να τον είχαμε στείλει.Πράγμα που σημαίνει ότι κανενός η άποψη δεν έχει και ιδιαίτερη σημασία.Τέλος πάντων, άποψή σου είναι.Όσον αφορά για aegloswen φαίνεται καλό αυτό που γράφεις, πάω να βρω το μήνυμα.
Διότι ο Βάιος είχε ψηφίσει νομίζω 3 φορές Eileen και δεν το βρίσκω τυχαίο.Πιθανολώ ότι θα είχε κάρτα.Για τον tsarachaf είχα άδικο, όπως και με τον Βάιο, μόνο στον Johnnaousa έπεσα μέσα και αλάθητος δεν (μπορώ να) είμαι.Θαρρώ, όμως, ότι τώρα το τοπίο ξεκαθαρίζει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Διότι ο Βάιος είχε ψηφίσει νομίζω 3 φορές Eileen και δεν το βρίσκω τυχαίο.Πιθανολώ ότι θα είχε κάρτα.Για τον tsarachaf είχα άδικο, όπως και με τον Βάιο, μόνο στον Johnnaousa έπεσα μέσα και αλάθητος δεν (μπορώ να) είμαι.Θαρρώ, όμως, ότι τώρα το τοπίο ξεκαθαρίζει...

Οκ, τώρα ξηγήθηκες.
Εμένα ο Demlogic με έχει ψηφίσει 4 φορές σερί ξέρω γω, οπότε μη με ξεχάσεις στην επόμενη ψηφοφορία :P

Παρόλα αυτά, θα το αφήσω σε αυτούς που δε μίλησαν να αποφασίσουν.Δε με έπεισε κανείς.Απλά τα πράγματα.
Θα διπλασιάσω τη ψήφο μου προς το Μαυρούλη.Στην αρχή τον θέλαμε έξω.Μετά τον ξεχάσαμε.Μετά κάνει κάτι παράξενο ο ναουσα στο οποίο ψαρώνουμε όλοι και λέμε, πάμε γι'άλλες πολιτείες.Δε θα το αφήσω στα φαντάσματα λοιπόν, σκεφτείτε καλά τις επόμενες κινήσεις σας.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Μαυρούλης ή Ζωή;
Ζωή ή Μαυρούλης;
To be or not to be?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Things get interesting:popcorn:

Λίστα για Δευτέρα 02/07
  1. aegloswen-> MAYROULIS
  2. Alchemist -> MAYROULISx2
  3. blue_butterfly
  4. carpe_nochtem - (φάντασμα)
  5. Catalyst - (φάντασμα)>Eileen
  6. Demlogic -> Alchemist
  7. dimijim->blue_butterfly
  8. Eileen
  9. Elena Kr - (φάντασμα) ->Eileen
  10. Johnnaousa - (φάντασμα)->MAYROULIS(ακυρώθηκε)
  11. Libertus ->Eileen
  12. MAYROULIS->blue_butterfly
  13. Noisette - (φάντασμα)
  14. Πατρεύς - (φάντασμα)
  15. SparklingGrey
  16. Guest 278211 - (φάντασμα)->Eileen
  17. Τάσος97 - (φάντασμα)->aegloswen
  18. tsarachaf->MAYROULIS
Ψήφοι
4 Eileen
4 MAYROULIS
2 blue_butterfly
1 aegloswen
1 Alchemist



Η χώρα των φαντασμάτων
Οριστικές αποχωρήσεις
Απουσίες
aegloswen: #1
Eileen: #1
Elena Kr: #1
love_angel: #1, #2, #3
MAYROULIS:#1
Noisette: #1
Guest 278211: #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Το θέμα κλειδώθηκε.
Οι ενεργοί παίχτες(όχι τα φαντάσματα) έχετε δικαίωμα αλλαγής ψήφου χωρίς αιτιολόγηση μεταξύ 20:05-20:10.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Μαυρούλης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Eileen
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Τελική ψηφοφορία για σήμερα.
Θα βγεί ανακοίνωση εντός ολίγου

Λίστα για Δευτέρα 02/07
  1. aegloswen-> MAYROULIS
  2. Alchemist -> MAYROULISx2
  3. blue_butterfly
  4. carpe_nochtem - (φάντασμα)
  5. Catalyst - (φάντασμα)>Eileen
  6. Demlogic -> Alchemist
  7. dimijim->MAYROULIS
  8. Eileen
  9. Elena Kr - (φάντασμα) ->Eileen
  10. Johnnaousa - (φάντασμα)->MAYROULIS(ακυρώθηκε)
  11. Libertus ->Eileen
  12. MAYROULIS->blue_butterfly
  13. Noisette - (φάντασμα)
  14. Πατρεύς - (φάντασμα)
  15. SparklingGrey
  16. Guest 278211 - (φάντασμα)->Eileen
  17. Τάσος97 - (φάντασμα)->aegloswen
  18. tsarachaf->Eileen
Ψήφοι
5 Eileen
4 MAYROULIS
1 aegloswen
1 Alchemist
1 blue_butterfly


Η χώρα των φαντασμάτων
Οριστικές αποχωρήσεις
Απουσίες
aegloswen: #1
Eileen: #1
Elena Kr: #1
love_angel: #1, #2, #3
MAYROULIS:#1
Noisette: #1
Guest 278211: #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top