Παλέρμο #38 - The Game of Thrones

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

MAYROULIS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,900 μηνύματα.
το ξέρω, παίζω χάλια :redface:
αλλά και πάλι, τουλάχιστον βγάλτε έναν ένοχο, να νικήσουμε οι πολίτες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Σπαρκ οσο συνεχιζεις να μιλας εμενα ακομη πιο υποπτος μου κανεις. ΔΗλαδή η Χιμελα δε φαίνεται καθολου υποπτη θες να μου πεις;;;;;
Η Χιμέλα μου θύμιζε την Έριδα. Και νά που η τελευταία ήταν πολίτης.
Όσον αφορά τον σπαρκλ μου φαίνεται αρκετά διφορούμενος χαρακτήρας :hmm: ίσως να μην έχει ιδέα ίσως και να καθοδηγείτε. Με έχει μπερδέψει αρκετά.
Ε όχι και να μην έχω ιδέα! :pfff:
Μπορεί να μην έχω διαβάσει καλά τους κανόνες ,αλλά κάτι ξέρω.
Και εμένα γιατί μου φαίνεται ότι είδα δύο σου ποστ με διαφορά 2 ωρών και μιας σελίδας με τελείως διαφοτικές απόψεις; Ε Σπαρκ;:whistle:
Ορίστε και τα ποστ.;) Το ένα 12 παρά και το άλλο 2 παρά.
Είπα Έλενα Κρ και βλέπουμε, επειδή είχε φθάσει η ώρα να διαβάσω τις προηγούμενες σελίδες.
Και γιατί πρέπει να ψηφίσω -αν και δεν είμαι διόλου σίγουρη για την ψήφο μου- θα ρίξω μία ψήφο στον SparklingGrey (και όχι σε σένα Freak γιατί είσαι ποιοτικός παίκτης και πρέπει να μας διέπει όλους μία ευγενής άμιλλα :P Ωστόσο μην φοβάσαι μπορεί να αλλάξω άποψη σε άλλο γύρο)
Μου φαίνεται ότι η ψήφος σου βασίζεται στο γεγονός ότι υπήρχε ισοψηφία ανάμεσα σε εμένα και τον Μαυρούλη. Δεν είσαι και από τους πιο ενεργούς παίκτες. Μήπως κάποιοι σου πρότειναν να με ψηφίσεις για να σώσεις, έτσι, έμμεσα τον Μαυρούλη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Κοιταξε να δεις, αν παρακολουθουσες το παιχνιδι απο την αρχη θα εβλεπες πως εγω ημουν αυτος που αρχισα να ριχνω πρωτος τις κατηγοριες στο προσωπο της Εριδας, οσο και του Γιαννη. Απλα στην πορεια οι αποψεις μας με τη Himela ταυτιστηκαν και ακολουθησαμε μια "κοινη γραμμη". Θελω να πιστευω πως κανενας απο τους δυο μας δεν ψηφιζε τυφλα και ακριτα, απλα υπηρχε ταυτιση αποψεων.

Σεβαστη η δικαιολογια σου, αλλα θα μου επιτρεψεις να παραμεινω λιγο καχυποπτος, ετσι?? Η ψηφος αυτη στον SparklingGrey και ταυτοχρονα οι "κολακιες" στο προσωπο μου θα μπορουσαν να ειναι το τελειο σχεδιο για να κρατησεις το Μαυρουλη στο παιχνιδι. Και εξηγουμε: Ο Μαυρουλης ειχε ηδη 3 ψηφους, οπως και ο SparklingGrey και ακολουθουσα εγω με 2. Αν ψηφιζες εμενα θα εστελνες το παιχνιδι σε πολλαπλη ισοψηφια, αλλα δε θα μπορουσες να ησουν σιγουρη πως ο συνδολοφονος (??) σου Μαυρουλης θα την εβγαζε καθαρη. Οποτε πετας μια αρλουμπα για να δικαιολογησεις την επιλογη σου ("εισαι ποιοτικος παικτης και δε θελω να σε ψηφισω απο τωρα:P"), ενω παραλληλα στελνεις τον Spark στην πρωτη θεση με 4 ψηφους και δινεις μια ευκαρια στον Μαυρουλη να παραμεινει στο παιχνιδι. Σεναριο επιστημονικης φανταστιας?? Ισως, αλλα ειπαμε, απο καπου πρεπει να αρχισουμε παλι... Παντως αν ισχυουν τα παραπανω τα θερμα μου συγχαρητηρια, το χειριστηκες με πολυ λεπτοτητα;)!!

Πλεον η ψηφος μου ειναι σιγουρο οτι θα αλλαξει, απλα θελω να περιμενω λιγο ακομα.

Σε ένα τέταρτο πρέπει να φύγω...άμα χάσω την αρχή του Miles Kane τρέχα να κρυφτείς! :P

Στο θέμα μας τώρα...Όπως χθες ψήφισα Μελανια επειδή δεν μου αρέσει ο τρόπος που παίζει...έτσι και σήμερα. Θα μπορούσα άνετα να σου καταρρίψω το σενάριο σου περί Μαυρούλη αλλά δεν θα το κάνω, μόνο και μόνο επειδή με προκαλείς...αν και ο δικός του τρόπος επίσης δεν μου αρέσει.

Επειδή κρατάω αυτά που λέω...και είχα πει πως δεν αλλάζω ψήφους σαν τα πουκάμισα, η ψήφος μου παραμένει στον SparklingGrey.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Αυτό με τη Χιμέλα δε χρειάζεται να το σχολιάσω. Δε μου φαινόταν εντελώς αθώα, αλλά περισσότερο από κάποιους άλλους. Η Ριριίκα τι έχει να πει; Διάβασα τις σελίδες, αλλά δε νομίζω ότι έκανε κάποιο σχόλιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
εγω θα ψηφισω τον Spark. Επειδη θα θες και αιτιολογηση να σο πω. Σε ψήφιζω γιατι φαίνεται πολυ απότομη και περίεργη η αλλαγή της στάσης σου. Σα να σο λεει καποιος οτι στην αρχη ησουν ετσι οκ αλλα τωρα αλλαξε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
το ξέρω, παίζω χάλια :redface:
αλλά και πάλι, τουλάχιστον βγάλτε έναν ένοχο, να νικήσουμε οι πολίτες
Δε μας τα λες καλά...
Κανένα σεντονάκι, κανένα επιχείρημα, καμιά προσπάθεια να βρεις τους ενόχους;
Έχεις να δείξεις κάτι;
Γιατί και πολίτης να είσαι δε βοηθάς σε τίποτε άρα και να φύγεις το μόνο που θα έχουμε χάσει οι πολίτες είναι 1 μέρα, τίποτε παραπάνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Θα μπορούσα άνετα να σου καταρρίψω το σενάριο σου περί Μαυρούλη αλλά δεν θα το κάνω
Δε θα το κάνεις επειδή σε προκαλεί;
Μήπως δε μπορείς; :hmm:

Βλέπω μια κίνηση προς τον σπαρκ παιδιά
Νουαζέτ, τάσος ήρθαν να ψηφίσουν τώρα σπαρκ
Κι ο σπαρκ απομακρύνεται λίγο απ τον μαυρούλη
Μήπως προσπαθούν να σώσουν το γατί;
Μόνο εγώ το παρατήρησα αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Είπα Έλενα Κρ και βλέπουμε, επειδή είχε φθάσει η ώρα να διαβάσω τις προηγούμενες σελίδες.
Μιλάω για τον Νάουσα Σπαρκ και μην κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις, μιλάω για το ότι στο ένα ποστ τον έλεγες αθώο και στο άλλο χωρίς να έχει προηγηθεί κάτι τον βγάζεις ένοχο επειδή μάλλον έτσι σε βόλευε.

Αυτό με τη Χιμέλα δε χρειάζεται να το σχολιάσω. Δε μου φαινόταν εντελώς αθώα, αλλά περισσότερο από κάποιους άλλους. Η Ριριίκα τι έχει να πει; Διάβασα τις σελίδες, αλλά δε νομίζω ότι έκανε κάποιο σχόλιο.

Είχα μιλήσει και για αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Λίστα για Τετάρτη 27/06
  1. aegloswen
  2. Alchemist -> tsarachaf
  3. blue_butterfly -> SparklingGrey
  4. Catalyst->MAYROULIS
  5. Demlogic->Alchemist
  6. dimijim -> MAYROULIS
  7. ElenaKr
  8. Eileen
  9. foreverfreak -> SparklingGrey
  10. Himela -> Πατρεύς
  11. Johnnaousa -> Πατρεύς
  12. love_angel -> SparklingGrey
  13. MAYROULIS -> foreverfreak
  14. ~Melania~->MAYROULIS
  15. Noisette -> SparklingGrey
  16. Πατρεύς
  17. SparklingGrey -> Johnnaousa
  18. Guest 278211 -> foreverfreak
  19. Τάσος97 -> SparklingGrey
  20. tsarachaf
Ψήφοι
5 SparklingGrey
3 MAYROULIS
2 foreverfreak
2 Πατρεύς
1 Alchemist
1 Johnnaousa
1 tsarachaf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
εγω θα ψηφισω τον Spark. Επειδη θα θες και αιτιολογηση να σο πω. Σε ψήφιζω γιατι φαίνεται πολυ απότομη και περίεργη η αλλαγή της στάσης σου. Σα να σο λεει καποιος οτι στην αρχη ησουν ετσι οκ αλλα τωρα αλλαξε.
Δηλαδή πώς ήταν η συμπεριφορά μου στην αρχή;

Υ.Γ. Θεωρώ λογικό να αλλάξει η συμπεριφορά μου. Είναι το ρπώτο μου παιχνίδι κι επομένως από τον πρώτο γύρο μέχρι τώρα έχω μάθει διάφορα πράγματα αναφορικά με τον τρόπο παιχνιδιού που θεωρείται καλύτερο. 950+ ποστς είναι αυτά. :P

Μιλάω για τον Νάουσα Σπαρκ και μην κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις, μιλάω στο ότι στο ένα ποστ τον έλεγες αθώο και στο άλλο χωρίς να έχει προηγηθεί κάτι τον βγάζεις ένοχο επειδή μάλλον έτσι σε βόλευε.
1. Γιατί να με βόλευε; Mόνο εγώ τον ψήφισα.
2. Πάλι το ίδιο θα σου απαντήσω. Σε κανένα από τα ποστς που παρέθεσες δεν είχα διαβάσει τις προηγούμενες σελίδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
1. Γιατί να με βόλευε; Mόνο εγώ τον ψήφισα.
2. Πάλι το ίδιο θα σου απαντήσω. Σε κανένα από τα ποστς που παρέθεσες δεν είχα διαβάσει τις προηγούμενες σελίδες.
Γιατί επαναφέροντας τον στην επιφάνεια ίσως νόμιζες ότι οι πολίτες θα ψήφιζαν αυτόν και όχι εσένα ή κάποιο συνδολοφόνο σου. Άρα θα βολευόσουν.
Το 2ο δεν το κατάλαβα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Θεωρώ πολύ παράξενο που τώρα στο τέλος όλοι πέφτετε στον spark...
Έχετε απ τη μια λόγους αλλά τέτοιο μονοπώλιο;
Κάτι τρέχει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Αυτο που ξαφνικα ο Spark περασε μπροστα με 5 ψηφους δε μου αρεσει καθολου. Σιγουρα δεν ειναι και υποδειγμα παικτη, αλλα πιστευω πως υπαρχουν στο παιχνιδι ατομα που ειναι πολυ πιο υποπτα απο εκεινον. Θα μπορουσα να δωσω την ψηφο μου στο Μαυρουλη για να ισοφαρισουν (ετσι και αλλιως μου φαινεται περισσοτερο ενοχος απο τον Spark), αλλα επειδη η περιπτωση του ειναι περιεργη και δε μπορεις να εισαι σιγουρος, αλλαζω την ψηφο μου και τη δινω στον Πατρευς!

Για να δουμε, θα αλλαξει καθολου το σκηνικο τωρα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Δεν μπορούσες να την αλλάξεις λίγο πιο πριν κι εσύ; :P

Λίστα για Τετάρτη 27/06
  1. aegloswen
  2. Alchemist -> tsarachaf
  3. blue_butterfly -> SparklingGrey
  4. Catalyst->MAYROULIS
  5. Demlogic->Alchemist
  6. dimijim -> MAYROULIS
  7. ElenaKr
  8. Eileen
  9. foreverfreak -> Πατρεύς
  10. Himela -> Πατρεύς
  11. Johnnaousa -> Πατρεύς
  12. love_angel -> SparklingGrey
  13. MAYROULIS -> foreverfreak
  14. ~Melania~->MAYROULIS
  15. Noisette -> SparklingGrey
  16. Πατρεύς
  17. SparklingGrey -> Johnnaousa
  18. Guest 278211 -> foreverfreak
  19. Τάσος97 -> SparklingGrey
  20. tsarachaf
Ψήφοι
4 SparklingGrey
3 MAYROULIS
3 Πατρεύς
2 foreverfreak
1 Alchemist
1 Johnnaousa
1 tsarachaf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Γιατί επαναφέροντας τον στην επιφάνεια ίσως νόμιζες ότι οι πολίτες θα ψήφιζαν αυτόν και όχι εσένα ή κάποιο συνδολοφόνο σου. Άρα θα βολευόσουν.
Το 2ο δεν το κατάλαβα.
1. Την άποψή μου την είπα για τον Γιάννη. Δε θα κάτσω να επιμείνω. Όποιος το πίστεψε, οκ. Όποιος όχι, πάλι οκ. Από την άλλη, κάποιοι προσπαθούσαν επικαλώμενοι τον τρόπο παιξίματος του Μαυρούλη, να αθωώσουν τον τελευταίο. Τώρα, πάλι γίνεται μία προσπάθεια προστασίας του, πιο έμμεσα, μέσω των ψήφων.
2. Ρώτησες γιατί άλλαξε η συμπεριφορά μου απέναντι στον Γιάννη. Σου απάντησα, εις διπλούν.

_________

Για να πω την αλήθεια, με παραξένεψε η ψήφος του Φρικ κατά μου.

Edit: Τώρα είδα την αλλαγή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Καλησπέρααα..!! Παρακοιμήθηκα σήμερα κι έχασα πολλά, αλλά νομίζω θα σας προλάβω...
Λοιπόν, η δολοφονία σήμερα ήταν πολύ ενδιαφέρουσα. 2 εκδοχές:
i. Δολοφονήθηκε η μάγισσα Guest 278211, η οποία πήρε μαζί της την Χιμέλα που ήταν ο δικηγόρος τελικα-έπρεπε να πέσω κι εγώ έξω σ' αυτό το παιχνίδι σε κάποια φάση, αλλά ήταν και ο κυριότερος υποψήφιος για αποχώρηση και η πιο ύποπτη εδώ που τα λέμε. Εδώ παίζει να χαλάσανε τα σχέδια των δολοφόνων, που θέλανε να αφήσουν την Χιμέλα να φύγει με ψηφοφορία και να κερδίσουν χρόνο, όπως πήγε να κάνει και ο ΔΑ χθες.
ii. Δολοφονήθηκε η Χιμέλα, με σκοπό να αθωώσει την τριάδα πλέον φρικ-dimi-Έλενας, που μάλλον θα κάνω ζευγάρι, αφαιρώντας τον Δήμητρη που φαίνεται απλώς άλλο ένα θύμα των περιστάσεων. Είναι τέλειο, είναι το ίδιο με χθες, που χάσαμε τον Χάρη, που πλανεύτηκε και αυτός από τον φρικ και κατέληξε νεκρός. Τυχαίο που δεύτερο σερί γύρο, όποιος κάνει κόμμα με τον φρικ βρίσκεται νεκρός και ο θάνατός του φαίνεται να τον αθωώνει; Αυτό το πλάνο όμως, παρόλο που είναι ιδιοφυές, είναι και κάπως λιγότερο πιθανό, γιατί απαιτεί την μάγισσα να αποφασίσει να σκοτώσει την Guest 278211 (κάρφωμα δεν παίζει,διότι η spy έγινε φάντασμα και δεν αποχώρησε οριστικά), που δεν είχε και ιδιαίτερο λόγο να το κάνει, εδώ που τα λέμε.

Έπεσα πραγματικά έξω για την Χιμέλα, αλλά δεν μπορώ να πω ότι δεν έκανε καλό εν τέλει ο χαμός της. Ξεκαθαρίζει κάπως τα πράγματα, μικραίνει και η λίστα υπόπτων. Μακάρι να μην ήταν δικηγόρος, γιατί χάσαμε καλό ρολάκι. Life goes on in the city of Palermo.


Ριρικα, στο λεω για τελευταια φορα μπας και παρεις μπρος. Ο forever ειναι ο πρωτος που κατηγορησε τη Μαρια. Εκανα τα αδυνατα δυνατα για να τη βγαλω απο το παιχνιδι, τοσες καρτες παιχτηκαν, επειδη πιστευω πως εχει κακο ρολο. Ο τροπος παιχνιδιου της αυτο εδειχνε. Ειναι δυνατον να ρισκαρα τοσο πολυ απο τον πρωτο γυρο και να κατηγορουσα με τετοια μανια εναν παικτη, που αν τελικα δεν ηταν μαφιοζος (οπως και τελικα εγινε) θα πεφταν ολες οι υποψιες πανω μου???

Ξυπνα και σκεψου πιο εξυπνα. Κατα πασα πιθανοτητα οι δολοφονοι βλεπουν τα χαλια μας και γελανε.

Ο πιο έξυπνος τρόπος να παίξει ένας δολοφόνος, είναι στα όρια της ηλιθιότητας, φίλε freak. Όπως κάνεις εσύ, εκτίθεσαι, φωνάζεις, φανατίζεσαι και μετά έρχεσαι και μας λες "ρε παιδιά, θα τα έκανα αυτά αν ήμουν δολοφόνος;;". Και σου λέω εγώ, "Φυσικά!!". Κι εδώ που τα λέμε, συγχαρητήρια, παίζεις πολύ καλά, αλλά καρφώθηκες αρκετά πλέον.

Σε βλέπω μιλάμε, έχεις σκάσει στα γέλια, έτσι;; :P

Να η τυμβωρυχία...πραγματικά ανυπομονώ να δω...Αν δεν είναι δολοφόνος τότε θα σκεφτώ πολύ καλά τις απόψεις του Φρικ, αν και προφανώς δεν θα τον αθωώσω κατευθείαν

Να μην τον αθωώσεις καθόλου, Γιάννη. Αυτό προσπαθούνε τόση ώρα...

Τελευταία λίστα πριν τη δολοφονία
Τζον, μαυρούλης και τσαφ-τσουφ έχουν ψηφίσει Σύλβια
Θυμάμαι χθες να την κατηγορούσε κι ο Τάσος
Έχουμε κι άλλους να δούμε...

Δεν μπορώ να πω, λογικό και το δέχομαι, ειδικά από σένα, που ουσιαστικά είσαι ο μόνος της συμμαχίας φρικ που επέζησε, αλλά σε κάποια φάση πρέπει κι εσύ να ψαχτείς λίγο περισσότερο :redface:

Μηπως τωρα να ακουσετε αυτο που λεω τοση ωρα και να αλλαξουμε τις ψηφους μας σε ατομα που μενουν λιγο-πολυ στην αφανεια?? Θυματα των περιστασεων πεσαμε ολοι...

Melania, μην κανεις ετσι, η τυμβωρυχια στη Συλβια ηταν οτι καλυτερο μπορουσε να γινει αυτη τη στιγμη!!

Ώρα να συμφωνήσω κι εγώ με τον φρικ, διότι έχει κι ένα δίκιο. Πρέπει να ψάξουμε στα άτομα που κρύβονται... Ας ρίξουμε μια ματιά στον πρακτικά ανύπαρκτο Πατρέα, την λοβ(στην οποία θα αναφερθώ παρακάτω), την Ζωή, τον Βάιο, κι εμένα ακόμη (ας μην ξεχνάμε ότι ουδείς δεν είναι υπεράνω πάσης υποψίας, μέχρι να αποκαλυφθεί ο πλήρης ρόλος του) και να μην ξεχάσω Αλχ, Demlogic και Νούαζετ (αν και για την τελευταία δεν νομίζω πως έχει κάτι να κρύψει, αλλά με μπέρδεψε πολύ σοβαρά στην τελευταία της κουβέντα με τον φρικ).

Θα συμφωνήσω!
Απ τα καλύτερα!
Μεγάλες ανατροπές, πολύ αγωνιά, ενδιαφέρον, παρασκήνιο...
Ήδη έχουμε γράψει τα διπλάσια ποστ απ το τελευταίο και σχεδόν όσα είχαμε στο movie-project.
Στην Ιστορία θα μείνει το παιχνίδι αυτό!
Τα δυο παιδιά της ΣΕ αξίζουν πολλά συγχαρητήρια που το στήσαν τόσο ωραία και μας ανέχονται αυτές τις μέρες!!!

Μπράβο και στην ΣΕ, που παλέυει με νύχια και με δόντια να μας κρατήσει, από το να παραιτηθούν οι μισοι και να σφαχτούνε οι υπόλοιποι.
Αλλά μπράβο και σε μας, γιατί παίζουμε πραγματικά ωραία όλοι, ακόμη και τα μειονεκτήματα της σύνθεσής μας κατά την γνώμη μου κι έχουμε φτιάξει ένα υπέροχο παιχνίδι, που καταφέρνει να αλλάζει ριζικά η κατάσταση από στιγμή σε στιγμή. Κάθε φορά που έχουμε ένα γεγονός έρχονται τα πάνω κάτω... :D

Η λοβ πώς σας φαίνεται;
Έριξε σήμερα την τυμβωρυχία όπως θέλαμε.
Αθώα ή ευκαιρία να φανεί αθώα;

Ευκαιρία και να φανεί αθώα και να σώσει τον top suspect μου, τον φρικ(ξέρω σας έπρηξα, αλλά είμαι σχεδόν βέβαιος πλέον). Η λοβ έχει ακριβώς το προφίλ ενός από τους δολοφόνους που βρίσκονται στην αφάνεια. Εμφανίζεται μια στο τόσο, μάλιστα πήρε και απουσία χθες, φαίνεται να χει ξενερώσει με το ρολάκι της, θέλει κι αυτή και κάποιοι άλλοι να πιστέψουμε ότι είναι η απογοητευμένη πολίτης και φυσικά έρχεται τώρα παίζει τυμβωρυχία και "σώζει την μέρα" και μάλιστα θέλει να σώσει και φρικ, Δημήτρη και Έλενα με την ίδια κίνηση. Πολύ καλό και πολύ ύποπτο...


Ο Τάσος και η Ριρίκα με μπερδεύουν πραγματικά πολύ και δεν μπορώ να βγάλω άκρη με αυτούς οπότε τους παρατηρώ στενά...

Ο mvp για την ώρα Spark μου κάνει για Δήμαρχος και δεν ξέρω, γιατί σας έχει κολλήσει και προσπαθείτε να τον φάτε όλοι...

Περιμένω και εγώ το ποστ της Ζωής, που ναι μεν ξέρω πόσες δουλείες είχε και γιατί δεν συμμετείχε, αλλά έχει και πολλά να μας πει και να εξηγήσει και μπορεί να βοηθήσει το παιχνίδι...

Όσο για την ψήφο μου είμαι σε μεγάλο δίλημμα. Θέλω να ψηφίσω τον φρικ, γιατί είμαι πεπεισμένος για την ενοχή του όπως έχω πει. αλλά από την άλλη είναι ο Μαυρούλης που δεν τον θέλω στο παιχνίδι... foreverfreak για την ώρα και ίσως αλλάξω μετά, με την ροή των εξελίξεων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Ρε παιδια, δε θελω να γινω κακος, αλλα δειτε λιγο ποιοι εχουν ψηφισει τον Spark:

Η love_angel που περα απο την τυμβωρυχια που επαιξε, δεν ξερει που τις παν τα 4.
Η Noisette που μεχρι σημερα ηταν στις "φιλικες συμμετοχες".
Ο Τασος97 που ειλικρινα δε μπορω να καταλαβω πως παιζει και με τι σκεπτικο δινει τις ψηφους του.

Το μονο ατομο που αιτιολογησε ικανοποιητικα την ψηφο του ηταν η Ριρικα. Ολα αυτα με κανουν να πιστευω πως τελικα ο Spark παιζει να 'ναι αθωος, απλα εντελως μα εντελως χαμενος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
1. Την άποψή μου την είπα για τον Γιάννη. Δε θα κάτσω να επιμείνω. Όποιος το πίστεψε, οκ. Όποιος όχι, πάλι οκ. Από την άλλη, κάποιοι προσπαθούσαν επικαλώμενοι τον τρόπο παιξίματος του Μαυρούλη, να αθωώσουν τον τελευταίο. Τώρα, πάλι γίνεται μία προσπάθεια προστασίας του, πιο έμμεσα, μέσω των ψήφων.
2. Ρώτησες γιατί άλλαξε η συμπεριφορά μου απέναντι στον Γιάννη. Σου απάντησα, εις διπλούν.
1. Οκ λοιπόν, εγώ ανήκω σε αυτούς που δε σε πιστεύουν.
2. Σπαρκ έχεις καταλάβει ότι αναιρείς τα λεγόμενα σου; Σε ένα ποστ σου είπες ότι ασχολήθηκες με το παιχνίδι μετά της 12, το ενα ποστ που παρέθεσα, ας μην πω για αυτό των 12, ήταν στις 2, πάλι δεν είχες διαβάσει;
Και τέλος πάντων μπερδεύεις ακόμα και εμένα με αυτά που λες και τα κάνεις χειρότερα τα πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
1. Οκ λοιπόν, εγώ ανήκω σε αυτούς που δε σε πιστεύουν.
2. Σπαρκ έχεις καταλάβει ότι αναιρείς τα λεγόμενα σου; Σε ένα ποστ σου είπες ότι ασχολήθηκες με το παιχνίδι μετά της 12, το ενα ποστ που παρέθεσα, ας μην πω για αυτό των 12, ήταν στις 2, πάλι δεν είχες διαβάσει;
Και τέλος πάντων μπερδεύεις ακόμα και εμένα με αυτά που λες και τα κάνεις χειρότερα τα πράγματα.
1. Οκ.
2. Γιατί σε μπερδεύω; Είπα πότε διάβασα τα μηνύματα;
ΛΟΙΠΟΝ
Η αναθεώρηση στην οποία αναφέρθηκα προηγουμένως γίνεται τώρα.
Αλλάζω την ψήφο μου σε Johnnaousa.
Η Ριρίκα, ως δολοφόνος, δεν ήθελε να χάσει το συνεργό της. Τον επανέφερε λοιπόν. Είτε ο Johnnausa είτε ο Catalyst είναι ο φανερός δολοφόνος Α, τον οποίο γνώριζε ο πληροφοριοδότης (aka Libertus). Δολοφόνησαν τον τελευταίο, πιστεύοντας ότι εμείς δε θα μπορούσαμε να πιστέψουμε την γκάφα που έκαναν, καθώς καρφώθηκαν. Ή απλώς έκαναν τη γκάφα. Πιθανότατα, είναι μπλεγμένος και ο Alchemist, όμως δεν είμαι σίγουρος. Η ψήφος μου πάει στο Γιάννη, όπως θα πήγαινε στη Ριρίκα ή στο Βάιο.
Το ανωτέρω μήνυμα παρατέθηκε από εμένα κατά τη 01.30 , η ώρα, δηλαδή, που διάβασα όλα τα προηγούμενα μηνύματα. Η ψήφος μου κατά της Έλενα έγινε νωρίτερα, όταν νόμιζα ότι δε θα μπορέσω να κάτσω κι άλλο στον υπολογιστή. Πλιζ, πες μου τώρα τι δεν κατάλαβες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Καλησπέρααα..!! Παρακοιμήθηκα σήμερα κι έχασα πολλά, αλλά νομίζω θα σας προλάβω...
Λοιπόν, η δολοφονία σήμερα ήταν πολύ ενδιαφέρουσα. 2 εκδοχές:
i. Δολοφονήθηκε η μάγισσα Guest 278211, η οποία πήρε μαζί της την Χιμέλα που ήταν ο δικηγόρος τελικα-έπρεπε να πέσω κι εγώ έξω σ' αυτό το παιχνίδι σε κάποια φάση, αλλά ήταν και ο κυριότερος υποψήφιος για αποχώρηση και η πιο ύποπτη εδώ που τα λέμε. Εδώ παίζει να χαλάσανε τα σχέδια των δολοφόνων, που θέλανε να αφήσουν την Χιμέλα να φύγει με ψηφοφορία και να κερδίσουν χρόνο, όπως πήγε να κάνει και ο ΔΑ χθες.
ii. Δολοφονήθηκε η Χιμέλα, με σκοπό να αθωώσει την τριάδα πλέον φρικ-dimi-Έλενας, που μάλλον θα κάνω ζευγάρι, αφαιρώντας τον Δήμητρη που φαίνεται απλώς άλλο ένα θύμα των περιστάσεων. Είναι τέλειο, είναι το ίδιο με χθες, που χάσαμε τον Χάρη, που πλανεύτηκε και αυτός από τον φρικ και κατέληξε νεκρός. Τυχαίο που δεύτερο σερί γύρο, όποιος κάνει κόμμα με τον φρικ βρίσκεται νεκρός και ο θάνατός του φαίνεται να τον αθωώνει; Αυτό το πλάνο όμως, παρόλο που είναι ιδιοφυές, είναι και κάπως λιγότερο πιθανό, γιατί απαιτεί την μάγισσα να αποφασίσει να σκοτώσει την Guest 278211 (κάρφωμα δεν παίζει,διότι η spy έγινε φάντασμα και δεν αποχώρησε οριστικά), που δεν είχε και ιδιαίτερο λόγο να το κάνει, εδώ που τα λέμε.

Έπεσα πραγματικά έξω για την Χιμέλα, αλλά δεν μπορώ να πω ότι δεν έκανε καλό εν τέλει ο χαμός της. Ξεκαθαρίζει κάπως τα πράγματα, μικραίνει και η λίστα υπόπτων. Μακάρι να μην ήταν δικηγόρος, γιατί χάσαμε καλό ρολάκι. Life goes on in the city of Palermo.




Ο πιο έξυπνος τρόπος να παίξει ένας δολοφόνος, είναι στα όρια της ηλιθιότητας, φίλε freak. Όπως κάνεις εσύ, εκτίθεσαι, φωνάζεις, φανατίζεσαι και μετά έρχεσαι και μας λες "ρε παιδιά, θα τα έκανα αυτά αν ήμουν δολοφόνος;;". Και σου λέω εγώ, "Φυσικά!!". Κι εδώ που τα λέμε, συγχαρητήρια, παίζεις πολύ καλά, αλλά καρφώθηκες αρκετά πλέον.

Σε βλέπω μιλάμε, έχεις σκάσει στα γέλια, έτσι;; :P



Να μην τον αθωώσεις καθόλου, Γιάννη. Αυτό προσπαθούνε τόση ώρα...



Δεν μπορώ να πω, λογικό και το δέχομαι, ειδικά από σένα, που ουσιαστικά είσαι ο μόνος της συμμαχίας φρικ που επέζησε, αλλά σε κάποια φάση πρέπει κι εσύ να ψαχτείς λίγο περισσότερο :redface:



Ώρα να συμφωνήσω κι εγώ με τον φρικ, διότι έχει κι ένα δίκιο. Πρέπει να ψάξουμε στα άτομα που κρύβονται... Ας ρίξουμε μια ματιά στον πρακτικά ανύπαρκτο Πατρέα, την λοβ(στην οποία θα αναφερθώ παρακάτω), την Ζωή, τον Βάιο, κι εμένα ακόμη (ας μην ξεχνάμε ότι ουδείς δεν είναι υπεράνω πάσης υποψίας, μέχρι να αποκαλυφθεί ο πλήρης ρόλος του) και να μην ξεχάσω Αλχ, Demlogic και Νούαζετ (αν και για την τελευταία δεν νομίζω πως έχει κάτι να κρύψει, αλλά με μπέρδεψε πολύ σοβαρά στην τελευταία της κουβέντα με τον φρικ).



Μπράβο και στην ΣΕ, που παλέυει με νύχια και με δόντια να μας κρατήσει, από το να παραιτηθούν οι μισοι και να σφαχτούνε οι υπόλοιποι.
Αλλά μπράβο και σε μας, γιατί παίζουμε πραγματικά ωραία όλοι, ακόμη και τα μειονεκτήματα της σύνθεσής μας κατά την γνώμη μου κι έχουμε φτιάξει ένα υπέροχο παιχνίδι, που καταφέρνει να αλλάζει ριζικά η κατάσταση από στιγμή σε στιγμή. Κάθε φορά που έχουμε ένα γεγονός έρχονται τα πάνω κάτω... :D



Ευκαιρία και να φανεί αθώα και να σώσει τον top suspect μου, τον φρικ(ξέρω σας έπρηξα, αλλά είμαι σχεδόν βέβαιος πλέον). Η λοβ έχει ακριβώς το προφίλ ενός από τους δολοφόνους που βρίσκονται στην αφάνεια. Εμφανίζεται μια στο τόσο, μάλιστα πήρε και απουσία χθες, φαίνεται να χει ξενερώσει με το ρολάκι της, θέλει κι αυτή και κάποιοι άλλοι να πιστέψουμε ότι είναι η απογοητευμένη πολίτης και φυσικά έρχεται τώρα παίζει τυμβωρυχία και "σώζει την μέρα" και μάλιστα θέλει να σώσει και φρικ, Δημήτρη και Έλενα με την ίδια κίνηση. Πολύ καλό και πολύ ύποπτο...


Ο Τάσος και η Ριρίκα με μπερδεύουν πραγματικά πολύ και δεν μπορώ να βγάλω άκρη με αυτούς οπότε τους παρατηρώ στενά...

Ο mvp για την ώρα Spark μου κάνει για Δήμαρχος και δεν ξέρω, γιατί σας έχει κολλήσει και προσπαθείτε να τον φάτε όλοι...

Περιμένω και εγώ το ποστ της Ζωής, που ναι μεν ξέρω πόσες δουλείες είχε και γιατί δεν συμμετείχε, αλλά έχει και πολλά να μας πει και να εξηγήσει και μπορεί να βοηθήσει το παιχνίδι...

Όσο για την ψήφο μου είμαι σε μεγάλο δίλημμα. Θέλω να ψηφίσω τον φρικ, γιατί είμαι πεπεισμένος για την ενοχή του όπως έχω πει. αλλά από την άλλη είναι ο Μαυρούλης που δεν τον θέλω στο παιχνίδι... foreverfreak για την ώρα και ίσως αλλάξω μετά, με την ροή των εξελίξεων...
Καλο μου παιδι, που θες να ξερω εγω οτι η μαγισσα ειχε σκοπο να σκοτωσει τη Himela, ωστε για μια ακομη φορα να φανω αθωος οπως λες?? Γιατι ειλικρινα, ποσες πιθανοτητες δινεις στη μαγισσα να εχει φαει τη Guest 278211?? Σκεψου λιγο καλυτερα πριν αρχισεις να ριχνεις τις κατηγοριες σου απο εδω και απο εκει.

Και σε ρωταω τωρα, εστω οτι εχω παραπλανησει τους παντες και καταφερα 2 φορες να φανω αθωος στα ματια των πολιτων, απο τη μια ποσο παικτουρα παιζει να ειμαι για να το καταφερα αυτο και απο την αλλη, εσυ πιστευεις πως φαινεσαι λιγοτερο ενοχος απο μενα στους υπολοιπους?? Απο την αρχη του παιχνιδιου κανεις ενα post τη μερα, αναλυεις 2-3 πραγματα, πετας τις εξυπναδες σου και καταληγεις να κατηγορεις τον freak!! Ποιες λοιπον ειναι οι προσπαθειες σου να βοηθησεις το κοινο καλο??

Η μηπως να θυμηθουμε τη χθεσινοβραδινη σου σταση?? Αρχιζουν και πεφτουν οι καρτες βροχη και απο τη μια κατηγορεις Ριρικα-Carpe-Ερις, απο την αλλη τη Himela, εμενα και τον Dimijim. Mε λιγα λογια εκανες οτι μπορουσες για να μπερδεψεις τους πολιτες και να στρεψεις αποκλειστικα την προσοχη ποτε στο ενα στρατοπεδο και ποτε στο αλλο. Συγνωμη Τσαφ-Τσουφ, αλλα αυτο ειναι περισσοτερο υποπτο απο αυτα για τα οποια με κατηγορεις...

Α και να θυμασε το αλλο: "Μια του κλεφτη, δυο του κλεφτη, ε την τριτη θα ξυπνησουν οι υπολοιποι και θα τα φας τα μουτρα σου"!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top