Παλέρμο #38 - The Game of Thrones

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Γιατί κανονίζω συνέχεια να βγαίνω απόγευμα,από τις 11 και μετά πρέπει να αρχίσω να βγαίνω,δεν υπάρχει αυτό το πράγμα...

Πρώτα από όλα Έριδα ειλικρινά πιστεύω ότι δεν άξιζε να φύγεις!!
Κρίμα γιατί χάθηκε πολίτης άδικα! Τέσπα,σε κάποιο άλλο Παλέρμο,απλώς είναι παιχνίδι για γερά νεύρα,δυστυχώς ή ευτυχώς..
Έπειτα,τι πάθατε όλοι με τις αλλαγές ψήφων την τελευταία στιγμή;;; Έχετε κάποιο φετίχ με αυτό το πράγμα,να το ξέρω!!

Επειδή θεωρώ τους dimijim και Elena Kr αθώους (προσωρινά) και επειδή μπορεί αύριο να δολοφονηθώ και να μην προλάβω, ας παίξω τώρα την κάρτα μου για να τους υποστηρίξω:

Επιπλέον ψήφος για την Έριδα που έχω ήδη ψηφίσει:

Μάλιστα...

Σκοτώνουν τον πληροφοριοδότη, να σου το πω έτσι:)
Αυτό που έχετε βγάλει όλοι σίγουρα για πληροφοριοδότη τον Χάρη,δεν το καταλαβαίνω!
Συγγνώμη αλλά πως είστε τόσο σίγουροι τι ήταν και τι όχι;;; Spark εσύ που το ξέρεις;;
Aν ήταν πληροφοριοδότης,γιατί να μπεί τόσο δυναμικά από τον πρώτο γύρο,χαζός ήταν;;;;
Εγώ ξέρω ότι όταν έχεις τέτοιο ρόλο,κοιτάς πρώτα από όλα να έχεις ΤΑΚΤΙΚΗ και να βοηθήσεις και όχι να μπαίνεις
,να λές ότι ξέρεις τους δολοφόνους και όποιον πάρει ο χάρος!
Ίσως να υπάρχει ο πληροφοριοδότης ακόμα μέσα στο παιχνίδι και δεν το βλέπουμε οι πολίτες;;;

ααα και να μην ξεχασω: Μη διανοηθει κανεις ξανα μεχρι να περασουν 3 γυροι να με υπερασπιστει. ευχαριστω
Λολ. Ότι να'ναι Τάσο. Καλώς ήρθες btw!

Γεια σας και ζητώ συγνώμη που χάθηκα. Πρίν καμιά ώρα γύρισα από Λάρισα. Δεν μπορώ να διαβάσω τόσα ποστ συγχωρήστε με.

Εγώ που δεν ψήφισα, μπορώ να ψηφίσω τώρα στη δημοσκόπηση? Αν όχι, υγεία. :P

Όχι ότι ξέρω και τι παίζει αλλά λέμε τώρα. :lol:
Γεια λοβ,καλώς ήρθες και εσύ! :P:P:P
Καιρός ήταν να βοηθήσεις λίγο την κατάσταση εδώ,αν μπορείς. :whistle:

παιδια επειδη ο υπολογιστησ τα επαιξε ουτε να γραψω καλα δεν μπορω :P μου λετε αν καταχωρηθηκε η ψηφοσ μου στη δημοσκοπηση? παρακαλω καποιον ΣΕ να διορθωσει τα τυχον λαθη μου:redface:

Όσον αφορά την δημοσκόπηση ψηφίζω ναουσσαίο για λόγους που έχω προαναφέρει (αν και έχω την εντύπωση ότι έχουμε να ψηφίσουμε ανάμεσα σε 2 δολοφονάκια). Γιάννη :( για μένα ο τρόμος και η αγωνία σου σε συνδυασμό με την επιθετικότητά σου με έπεισαν για το ότι δεν είσαι αθώος.

Έρις :( Μην χαλάσεις το παιχνίδι καλή μου :) Σκέψου το καλά πριν αποχωρήσεις.

edit: τωρα ειδα την απάντησή σου,ας είναι, ββ έρις :)
Η τύχη είναι τυφλή και δεν κοιτά σε ποιον παίχτη δίνει ρόλους.
Αν έχεις καλό ρόλο,δεν βοηθάς καθόλου τους πολίτες κατά την άποψή μου.. Αν πάλι έχεις κακό,μια χαρά το πας. :confused:


Τους άλλους μπορείς να τους πείσεις εμένα όμως όχι.:)

Ψηφίζω foreverfreak για τους λόγους που θα ψήφιζα ή αυτόν ή τα άλλα τρία άτομα.:)

Η Himela έμεινε κάγκελο στην ιδέα ότι η Έρις θα βγει και θα αποκαλυφθούν όλοι τους. Συγνώμη αλλά δε θέλω τίποτε παραπάνω για να πειστώ.:).
Εύκολο συμπέρασμα,πολύ προφανές δεν λέω,σε κανέναν δεν αρέσουν οι επιπλέον ψήφοι την τελευταία στιγμή σε άτομο που τελικά αποδεικνύεται πολίτης στο τέλος!!! Αλλά και πάλι,αυτά συμβαίνουν στο Παλέρμο! Είναι συνηθισμένο. Ωστόσο θεωρώ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ρίσκο για δολοφόνο να ανοιχτεί τόσο και να επιμένει τόσο πολύ για μια παίκτρια,να προσθέτει ψήφο κλπ.

Στην αρχή ο dimijim και ο SparklingGrey είχαν μια παράξενη διαμάχη, τώρα όμως φαίνεται πως οι απόψεις τους ταυτίζονται. Παράξενο. Σαν να είχαν συνεννοηθεί... Ψηφίζουν και τα ίδια άτομα στις ψηφοφορίες.


Μάλιστα. Παραπάνω είπαμε (για το 2) πως ο ΔΑ τελικά μηδένισε τις ψήφους της Έριδας. Επομένως ίσως να γνωρίζεις κάτι και να προσπαθείς να αποπροσανατολίσεις! Ψηφίζω SparklingGrey
Μας φώτισες!!!!!

Aυτές τις παρατηρήσεις έχω για τώρα! Δεν θα ψηφίσω ακόμα,μου είναι τρομερά δύσκολο να αποφασίσω...
Aύριο το πρωί θα προσπαθήσω να ξαναδώ το θέμα -σήμερα δεν το έκανα,ομολογώ,γιατί έχω τρομερό πονοκέφαλο-
Αυτά, καληνύχτες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Spark εσύ που το ξέρεις;;
Λαμβάνοντας υπ' όψιν το σενάριό μου, ο Χάρης εμφανίζεται ως πληροφοριοδότης. Υποθέσεις κάνω. Δεν είπα ότι είμαι σίγουρος. Πιστεύω ότι η αυριανή δολοφονία θα είναι καθοριστική. Εκτός κι αν ψηφίσουν κάποιον που δε συμμετέχει πολύ για να αποπροσανατολίσουν τους πολίτες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Τα ποστ στα οποία ο jj αναφέρεται στον johnnaousa:
Οι αλλαγές του 5λεπτου:
Himela: Γιατί θέλει Spark έναντι freak;
Dimijim: What?:confused:
Johnnaousa: Λογικό. Ήθελε να σωθεί.

[...]

Εγώ δεν είδα ούτε από εσένα μεγάλη συμμετοχή, πέραν των τελευταίων ωρών που υποστήριζες το "τομάρι" σου. Βέβαια, θα μπορούσες να πεις το ίδιο και για εμένα και θα είχες δίκιο. Και πάλι, όμως, αν ο ρόλος σου ήταν σημαντικός, θα μπορούσες στο τελευταίο σου post να κάνεις μια σούμα, όπου θα υπάρχει μια λίστα με πιθανούς υπόπτους ή κάτι τέτοιο. Αντιθέτως, το post σου ήταν ένα post διαμαρτυρίας.

Καλώς ή κακώς, με τη συμπεριφορά σου έδειξε ότι έχεις κακό ρολάκι. Έγραψες post διαμαρτυρίας χτες, κατηγόρισες και ψήφισες τον dimijim σήμερα, αμέσως μετά το post του.

Χμμμ:hmm:

Ρίχνει τις υποψίες στο Χάρη, ενώ προηγουμένως είχε ψηφίσει Μαυρούλη, το εύκολο θύμα.

Ενώ είχε καιρό να μιλήσει, επανέρχεται απαιτώντας από τους άλλους να μιλήσουν.

Αλλάζει την ψήφο του (ο freak) σε johnnaousa και πολύ εύστοχα κάνει λόγο για την απουσία του Γιάννη (θα μας χρειαστεί στην εξέλιξη του παιχνιδιού) (ώρα 18:49).

Απάντηση από το Γιάννη, έπειτα από κατηγορίες του freak. Φαίνεται έντονα ότι ο Γιάννης προσπαθεί να ρίξει τις υποψίες στο εξιλαστήριο θύμα, το Μαυρούλη.

Άμεση αντίδραση από το Γιάννη, ο οποίος νιώθει σαφώς απειλημένος.

Οι αλλαγές της τελευταίας στιγμής.

Post διαμαρτυρίας και όχι βοήθειας.

[...]
Και έρχεται η λίστα:D (Mέσα σε αγκύλες αυτοί που πιστεύω ότι έχουν κακό ρόλο):

  1. aegloswen
  2. [Αlchemist]
  3. blue_butterfly
  4. [carpe_nochtem] (?)
  5. Catalyst
  6. Demlogic
  7. dimijim
  8. [ElenaKr]
  9. [Eileen]
  10. [Ἔρις]
  11. foreverfreak
  12. Himela
  13. jj!
  14. [Johnnaousa]
  15. Libertus
  16. love_angel
  17. MAYROULIS
  18. ~~~Melania~~~
  19. Noisette
  20. Πατρεύς
  21. SparklingGrey
  22. Guest 278211
  23. Τάσος97
  24. [tsarachaf]
Σχόλια:
Alchemist: Απαιτεί από τους υπόλοιπους να συμμετέχουν, ο ίδιος όμως δεν το τηρεί. Επίσης, ανέκαθεν είχε μια Α παρουσία στο Παλέρμο, κάτι που δε βλέπω αυτή τη φορά.
[...]
Johnnaousa: Κατ' εμέ, καρφώθηκε άσχημα. Το έχω πει και παραπάνω εκτενώς.

Η ώρα της ψήφου έφτασε. Ψηφίζω Alchemist. Κυρίως λόγω διαίσθησης και κυρίως για να κόψω αντιδράσεις, μαζί με όσα είπα παραπάνω. Για να δούμε
Υποπτεύεται τον Γιάννη.
Υποστηρίζει τον SparklingGrey.
Δίνει μια σχετικά αδιάφορη ψήφο στον Alchemist.

Υπάρχουν τα εξής ενδεχόμενα:
1) jj και Johnnaousa δολοφόνοι --> Μου φαίνεται απίθανο, οπότε δεν το σχολιάζω.
2) Αν ο naousa είναι δολοφόνος (σύμφωνα με την κάρτα βέβαια) και ο jj πολίτης, δεν υπάρχει λόγος να ανακοινώσει ο jj ότι ο naousa είναι αθώος.
3) Αν οι naousa (σύμφωνα με την κάρτα πάλι) - sparkling είναι πολίτες και ο jj δολοφόνος, υπάρχει το εξής σενάριο: Η ομάδα των μαφιόζων έχει αποφασίσει να σκοτώσει αύριο τον johnnaousa και είναι ανοιχτός πλέον ο δρόμος για να φύγει και ο sparkling, καθώς ψήφισε johnnaousa στην δημοσκόπηση. Ο jj την βγάζει καθαρή και φαίνεται στα μάτια μας ως ο πολίτης υπεράνω πάσης υποψίας.
4) jj και naousa πολίτες --> Αρκετά πιθανό σενάριο, αφού πολλοί θέλουμε να μάθουμε την ταυτότητα του naousa, ο οποίος παίζει περίεργα.

Τα ανωτέρω δεν είναι απόλυτες εκτιμήσεις. Υπάρχει περίπτωση να συνέβησαν πράγματα που δεν μπορώ να αντιληφθώ (οι ιδιότητες των παικτών είναι περίπλοκες όταν συνδυαστούν μέσα στο παιχνίδι) ή η κάρτα να μην έδειξε την πραγματικότητα, πράγμα που περιπλέκει περισσότερο την κατάσταση.

Δεν μου αρέσει που η συζήτηση στηρίζεται σε ενέργεια που παραβαίνει στους κανόνες. Όμως, είναι κάτι που έγινε και δεν μπορεί να μείνει ασχολίαστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Υποθέτω ότι πρέπει να σας καλημερίσω... Λοιπόν έκατσα και διάβασα τα ποστ μετά την ώρα που έφυγα και απογοητεύτηκα.... Αλλά επειδή νιώθω ότι η περιεκτικότητα αλκοόλης στο αίμα μου είναι αρκετά υψηλή τελικα θα κρατήσω τα σχόλιά μου για το μεσημέρι που θα καταφέρω να επικοινωνήσω με τον υπόλοιπο κόσμο... :redface:

ps. Είναι τραγικό το πως προσπαθούν κάποιοι, όπως φρικ και Χιμέλα να αθωώσουν τους εαυτούς τους... :/: Περίμενα περισσότερα απ' αυτούς :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MAYROULIS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,900 μηνύματα.
Αυτη τη στιγμη, αρχιζω να πιστευω ολο και περισσοτερο πως εχουμε παραπλανηθει ολοι ομαδικως και οι δολοφονοι βρισκονται κατα κυριο λογο στα ατομα που δεν τραβουνε την προσοχη πανω τους. Ποια ειναι αυτα; Εχουμε και λεμε:
aegloswen
Alchemist
Demlogic
Eileen
love_angel
MAYROULIS
~~~Melania~~~
Noisette
Πατρεύς
Guest 278211
tsarachaf

Μεγαλη η λιστα, ολα οταν καταστρεφονται ολα οσα πιστευες, πρεπει να βρεις τη δυναμη και να ξαναρχισεις απο την αρχη. Τωρα ειμαι σε μια φαση που λογοι για μενα ειναι αθωοι, αλλα ταυτοχρονα και ενοχοι, οποτε δεν ειμαι σε θεση να ψηφισω ακομα. Απλα διαβαστε καλα τα οσα εγραψα και ισως συμφωνησετε (εστω και λιγο:P) με το σκεπτικο που εχω αναπτυξει μετα τα τελευταια γεγονοτα.

κατα τ'άλλα δεν είσαι δολοφόνος:confused: τη χιμέλα που προσπαθεί να αθωωθεί γιατί δεν την έβαλες, ενώ όλοι πιστεύουμε πως είναι ύποπτη; και τον dimijim;
για εμένα είστε και οι τρεις ύποπτοι (και με παραπλανήσατε :redface:)
ψηφίζωforeverfreak και αργότερα θα ψηφίσω και τους άλλους έσενα σε ψήφισα πρώτο γιατί με συκοφαντείς :pfff: αλλά όλοι μου φαίνεστε το ίδιο ύποπτοι :shifty: υπάρχει πιθανότητα να αλλάξω την ψήφο μου, αν κάποιος από τους τρεις σας έχει περισσότερους ψήφους προς το τέλος της ψηφοφορίας, ώστε να φύγει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
ΛΟΙΠΟΝ
Η αναθεώρηση στην οποία αναφέρθηκα προηγουμένως γίνεται τώρα.
Αλλάζω την ψήφο μου σε Johnnaousa.
Η Ριρίκα, ως δολοφόνος, δεν ήθελε να χάσει το συνεργό της. Τον επανέφερε λοιπόν. Είτε ο Johnnausa είτε ο Catalyst είναι ο φανερός δολοφόνος Α, τον οποίο γνώριζε ο πληροφοριοδότης (aka Libertus). Δολοφόνησαν τον τελευταίο, πιστεύοντας ότι εμείς δε θα μπορούσαμε να πιστέψουμε την γκάφα που έκαναν, καθώς καρφώθηκαν. Ή απλώς έκαναν τη γκάφα. :P Πιθανότατα, είναι μπλεγμένος και ο Alchemist, όμως δεν είμαι σίγουρος. Η ψήφος μου πάει στο Γιάννη, όπως θα πήγαινε στη Ριρίκα ή στο Βάιο.
Αν με βρείτε αύριο το μεσημέρι κρεμασμένο από κάποιο δέντρο, εδώ, στο Παλέρμο, να είστε σίγουροι γι' αυτά που λέω.

:bye:

Πραγματικά δε θα κάτσω να σχολιάσω, καλά Σπαρκ με κοροϊδεύεις ή πας να σώσεις κάποιον που σε συμφέρει. Το λόγο που επανέφερα το Νάουσα στο παιχνίδι τον έχω πει και δε νομίζω ότι κρύβει κάτι το ύποπτο μέσα του.

Α και κάτι άλλο? Εσύ πριν λίγα ποστς θεωρούσες το Νάουσα αθώο, τώρα τι σε έπιασε και άλλαξες άποψη? Μύγα σε τσίμπησε ή προσπαθείς να ρίξεις υποψίες σε κάποιους για να ξεχαστούν υποψίες που έχουμε για άλλα άτομα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MAYROULIS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,900 μηνύματα.
ξέχασα να πω πως στους υπόπτους μου είναι και ο σπαρκ
για την ελενα που λένε κάποιοι, να πως την αλήθεια δεν είμαι και τόσο σίγουρος :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Λοιπον, μολις επεστρεψα και δε μπορω παρα να σχολιασω (με ηρεμο κεφαλι πλεον) τα οσα εγιναν σημερα:

Πρωτα απ'ολα για την παραιτηση της Ερις εχω να πω πολλα, τα οποια ομως δεν ειναι της παρουσης και θα προτιμουσα να τα πω μαζεμενα στο τελος του παιχνιδιου για να μη γαμησουμε και αλλο τη ροη του.

Απο εκει και περα:
Οταν υιοθετεις αυτον τον τροπο παιχνιδιου, παιζεις με σχετικη σιγουρια εχοντας εμπιστοσυνη στο ενστικτο σου, ειτε αποθεωνεσαι ειτε ξεφτιλιζεσαι ανεπανορθωτα. Στη δικια μου περιπτωση συνεβη το δευτερο, αλλα δε μετανιωνω για καμια απο τις κινησεις μου μεχρι τωρα. Στα δικα μου τα ματια ο τροπος που επαιζε ο Γιαννης και η Μαρια μεχρι τωρα φαινοταν εξαιρετικα περιεργος, γι αυτο και επεσα να τους κατηγορησω με τοσο ζηλο. Εκανα λαθος?? Ξεπερναω το αρχικο σοκ και συνεχιζω: Life goes on.
Η αλλαγη των ψηφων της Ερις με την Carpe, δειχνει πως και ο ιδιος ο ΔΑ πιστευε πως ειναι δολοφονος, οποτε μαλλον και εκεινος θα πρεπει να αναθεωρησει το παιχνιδι του:P!! Ωστοσο ρε παιδια σκεφτειτε και το αλλο: Δεν υπαρχει περιπτωση ο ΔΑ να βρισκεται αναμεσα στην 3αδα που βρισκεται αυτη τη στιγμη στο στοχαστρο (Himela, Dimijim, Me), γιατι οπως ειπατε λυσσαξαμε για να τη βγαλουμε εκτος παιχνιδιου. Εγω προσωπικα επειδη πιστευω πως ηταν ενοχη, οι αλλοι δεν ξερω τι σκοπους ειχαν. Ωστοσο, ακομα και τωρα αδυνατω να πιστεψω πως τοσο η Himela, οσο ο Dimijim και η Elena Kr ειναι δολοφονοι, γιατι πολυ απλα ειμαστε ακομα στην αρχη του παιχνιδιου και δεν εχουν φτασει σε ενα απελπιστικο σημειο, ωστε να ρισκαρουν να καρφωθουν για να σωσουν εναν δικο τους. Καταλαβαινετε τι λεω?? Αποκλειεται να τα επαιξαν ολα απο τοσο νωρις, απλα και μονο για να σωσουν εναν δολοφονο, οταν στο παιχνιδι υπαρχουν 5 ξερω γω. Ειδικα ο Dimijim που επαιζε τοσο επιθετικα απο την αρχη, στα δικα μου (στραβα πολλες φορες) ματια, ακομα δεν φαινεται ενοχος. Αν καποιοι απο εμας εχουν κακο ρολο, τοτε περισσοτερες πιθανοτητες δινω στην Elena Kr και τη Himela, αν και παλι δε μπορω να πιστεψω οτι καρφωθηκαν τοσο ευκολα.
Αυτη τη στιγμη, αρχιζω να πιστευω ολο και περισσοτερο πως εχουμε παραπλανηθει ολοι ομαδικως και οι δολοφονοι βρισκονται κατα κυριο λογο στα ατομα που δεν τραβουνε την προσοχη πανω τους. Ποια ειναι αυτα; Εχουμε και λεμε:
aegloswen
Alchemist
Demlogic
Eileen
love_angel
MAYROULIS
~~~Melania~~~
Noisette
Πατρεύς
Guest 278211
tsarachaf

Μεγαλη η λιστα, ολα οταν καταστρεφονται ολα οσα πιστευες, πρεπει να βρεις τη δυναμη και να ξαναρχισεις απο την αρχη. Τωρα ειμαι σε μια φαση που λογοι για μενα ειναι αθωοι, αλλα ταυτοχρονα και ενοχοι, οποτε δεν ειμαι σε θεση να ψηφισω ακομα. Απλα διαβαστε καλα τα οσα εγραψα και ισως συμφωνησετε (εστω και λιγο:P) με το σκεπτικο που εχω αναπτυξει μετα τα τελευταια γεγονοτα.

Φρικάκο αρχικά να σου θυμίσω πως εσύ είσαι αυτός που άρχισες να εναντιώνεσαι στην Έριδα και μπορούμε να πούμε ότι όπως ένας κλασσικός δολοφόνος κατηγόρησες μια αθώα για να πέσει όλος ο όχλος πάνω της και έτσι να βγει, κάτι που παραλίγο να το πετύχετε αλλά τελικά έφυγε μόνη της.

Α και κάτι ακόμα, εσύ και η Himela έχετε φάει κόλλημα με το ρόλο του ΔΑ και αν παρατήρησες καλά σας συσχέτισα και με αυτόν. Και δε νομίζω ότι ένας ΔΑ θα άλλαζε τις ψήφους για να καρφώσει τόσο πολύ την Έριδα αν πίστευε ότι ήταν δολοφόνα γιατί σκατά δουλειά κάνει. Εγώ επιμένω στο σκεπτικό ότι είχε καταλάβει ο ΔΑ ότι η Έριδα είναι αθώα και το έκανε όλο αυτό για να ρίξει όλες τις υποψίες πάνω της και έτσι να φύγει στην ψηφοφορία της επόμενης ημέρας και να αθωωθούν και ορισμένοι που την ψήφισαν που το πιο πιθανό είναι να είναι ένοχοι.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Τις κοίταξα. Αυτό κάνω την τελευταία μία ώρα. Προσωπικά, δε θεωρώ τη Σύλβια ύποπτη. Περισσότερο εσένα και τη Ριρίκα, μολονότι η συνωμοσία που ανακάλυψε η Ριρίκα δεν είναι απίθανη. Σχεδιασμένη πολύ καλά, θα έλεγα.

Πραγματικά Σπαρκ ή δεν έχεις καταλάβει ακόμα τι γίνεται ή προσπαθείς τόσο έντονα να αθωώσεις κάποιους που προς στιγμή μονάχα για ένοχοι δείχνουν. Αν όντως είσαι καλός πρόσεξε λίγο παραπάνω, δεν μπορεί να τα πιστεύεις αυτά που γράφεις. Αν από την άλλη είσαι κακός απλά να σου πω ότι έχεις αρχίσει να καρφώνεσαι.


Αντίο προς το παρόν, πάω να ετοιμαστώ για το μάθημα, τα λέμε το μεσημεράκι λογικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MAYROULIS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,900 μηνύματα.
Αντίο προς το παρόν, πάω να ετοιμαστώ για το μάθημα, τα λέμε το μεσημεράκι λογικά.
αν θα ζεις :worry: έχεις ανακαλύψει μάλλον πολλά και νομίζω πως οι δολοφόνοι θα θέλουν να σε βγάλουν από τη μέση, αν και νομίζω πως δε θα κάνανε κάτι τόσο ηλίθιο, θα αποκαλυφθούν:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MAYROULIS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,900 μηνύματα.
ρε παιδιά μιλήστε λίγο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Καλημέρα από μένα. :)

Η τύχη είναι τυφλή και δεν κοιτά σε ποιον παίχτη δίνει ρόλους.
Αν έχεις καλό ρόλο,δεν βοηθάς καθόλου τους πολίτες κατά την άποψή μου.. Αν πάλι έχεις κακό,μια χαρά το πας. :confused:

Η Melania δεν παρουσίασε κάποιο σπουδαίο επιχείρημα υπέρ της Έριδος. Ωστόσο, την υποστηρίζει ανοιχτά και η συμπεριφορά της δεν μου κάνει για Μαφιόζας. Αν ήταν με το μέρος των δολοφόνων, δεν θα την είχαν δασκαλέψει κάποιοι πιο έμπειροι να μην είναι τόσο φανερά υπέρ μιας παίκτριας και ταυτόχρονα τόσο φανερά ουδέτερη με τους υπόλοιπους;:hmm:

Παιδιά δεν θα ήμουν τόσο ανόητη να υποστήριζα κάποιον αντίθετα στο ρεύμα και να ήμουν δολοφόνος. Ξέρω δεν είχα αρκετά πειστικά επιχειρήματα αλλά σκεφτείτε: ΜΕ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΝΑ ΣΤΡΕΨΩ ΤΑ ΒΛΕΜΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΟΥ??? Την υποστήριξα όλη μέρα χτες και αποδείχτηκε πολίτης. Ποιος δολοφόνος θα το έκανε αυτό???? Ποιός δολοφόνος θα πήγαινε κόντρα σε όλους ξέροντας πως έχει τα βλέμματα πάνω του?

Ανοίξτε τα μάτια σας.

Πιστεύω πως ο ρόλος μου πλέον σκάει μπαμ. Γι'αυτό φοβάμαι ότι δεν θα ζήσω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Καλημέρααααα.....

Λίστα για Τετάρτη 27/06
  1. aegloswen
  2. Alchemist
  3. blue_butterfly->foreverfreak
  4. Catalyst
  5. Demlogic
  6. dimijim
  7. ElenaKr
  8. Eileen
  9. foreverfreak
  10. Himela
  11. Johnnaousa->Himela
  12. love_angel
  13. MAYROULIS->foreverfreak
  14. ~Melania~
  15. Noisette
  16. Πατρεύς
  17. SparklingGrey->Johnnaousa
  18. Guest 278211->SparklingGrey
  19. Τάσος97
  20. tsarachaf->Himela

Ψήφοι
2 foreverfreak
2 Himela
1 Johnnaousa
1 SparklingGrey



Η χώρα των φαντασμάτων
Οριστικές αποχωρήσεις
Απουσίες
Eileen: #1
love_angel: #1
Guest 278211: #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Και ναι έχω την πρώτη μου θεωρία :D
Αν και δεν καταλαβαίνω γιατί δεν το έχει σκεφτεί κάποιος εώς τώρα. Αφορά τον Μαυρούλη. Από την αρχή του παιχνιδιού κάποιοι παίχτες μας έπεισαν ότι ο Μαυρούλης είναι η <<εύκολη λεία>> και ότι <<είναι εύκολο να τον βγάλουμε>>. Σιγα σιγά το θέμα ξεχάστηκε. Αργότερα ο Μαυρούλης μπαίνει λέει πως θα διαβάσει τώρα όλα τα ποστ αλλά ψηφίζει τον Ναουσσαίο. Πετάει άκυρα σχόλια η στάση του καθαρά ουδέτερη. Ύστερα κατηγορεί τους δολοφόνους που τον παραπλάνησαν να ψηφίσει αλλιώς και ξαναστρέφει τα βλέμματα αλλού. Δεν ξέρω για σας αλλά εμένα εδώ κάτι δεν μου κολλάει.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MAYROULIS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,900 μηνύματα.
εγώ έλειπα κοντά στο τέλος της ψηφοφορίας. μετά που διάβασα τα υπόλοιπα μηνύματα, είδα πως θα έπρεπε να είχα αλλάξει την ψήφο μου, αλλά η ψηφοφορία είχε τελειώσει. τον νάουσα τον ψήφισα γιατί τον θεωρούσα ύποπτο, από τα προηγούμενα ποστ
να ρωτήσω κάτι; θα ήταν λογικό να λέω πως ο φρικ είναι ύποπτος, αν ήταν συνδολοφόνος μου; και εσένα στους υπόπτους του σε είχε. θα τον υποστήριζες;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Εμένα δεν μου φαίνεται τόσo τυχαία η ψήφος σου πάντως γιατί αυτό αφήνεις να εννοηθεί. :shifty:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MAYROULIS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,900 μηνύματα.
οκ να αλλάξω την ψήφο μου σε χιμέλα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Παιδιά δεν θα ήμουν τόσο ανόητη να υποστήριζα κάποιον αντίθετα στο ρεύμα και να ήμουν δολοφόνος. Ξέρω δεν είχα αρκετά πειστικά επιχειρήματα αλλά σκεφτείτε: ΜΕ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΝΑ ΣΤΡΕΨΩ ΤΑ ΒΛΕΜΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΟΥ??? Την υποστήριξα όλη μέρα χτες και αποδείχτηκε πολίτης. Ποιος δολοφόνος θα το έκανε αυτό???? Ποιός δολοφόνος θα πήγαινε κόντρα σε όλους ξέροντας πως έχει τα βλέμματα πάνω του?

Ανοίξτε τα μάτια σας.

Πιστεύω πως ο ρόλος μου πλέον σκάει μπαμ. Γι'αυτό φοβάμαι ότι δεν θα ζήσω :P
Δε χρειάζεται να πας με το ρεύμα για να μη σε θεωρήσουν ύποπτη. Εκτός κι αν θέλεις να έχεις το ρόλο του προβάτου στο παιχνίδι.:/:
Ο δολοφόνος θα υποστηρίξει κάποια στιγμή και πολίτες για να πετύχει τα σχέδιά του, δεν γίνεται αλλιώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
1. Το ότι ψήφισα την Έριν όπως και ο Δημήτρης σε κάνει να πιστεύεις ότι συνενοούμαστε; (που δε συνεπάγεται απαραίτητα ότι είμαστε δολοφόνοι - μπορεί να είμαστε συγκάτοικοι) Να σου θυμίσω ότι την ψήφισαν άλλα τρία άτομα; Είναι κι αυτοί ύποπτοι;
2. Πωω. Αναθεώρηση της ψήφου μου, υποθέτω, αλλά αύριο. Μέσα στον χαμό που γινόταν εκείνη τη στιγμή δεν είδα τα edits της MissKit.

Με ποιον τρόπο, δηλαδή, προσπαθώ να σας αποπροσανατολίσω;

Συγκάτοικοι αποκλείεται να είστε. Όσον αφορά την τωρινή ψήφο, αν ήταν από βιασύνη, το δέχομαι.

Κάνοντας μια σύγκριση με την προηγούμενη ψηφοφορία, δήμαρχος είναι είτε ο SparklingGrey είτε ο MAYROULIS, οπότε επιβάλετε να αλλάξω την ψήφο μου.

Οι aegloswen και Alchemist κάνουν για συγκάτοικοι.

foreverfreak, Himela, dimijim όλα δείχνουν πως είστε στο ίδιο στρατόπεδο και η σιγουριά σας να υποστηρίζετε ο ένας τον άλλο φαίνεται σε όλους ύποπτη. Ψηφίζω foreverfreak
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
(Μαυρούλη)Βασικά εγώ δεν μιλάω για την σημερινή σου ψήφο :confused: λέω για τη ψήφο σου στο ναουσσαίο και την Έρις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top