Παλέρμο #38 - The Game of Thrones

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
:O πλακα κάνετε έτσι?? φοβερή η επιλογή να διώξετε και πάλι κάποιον που μπορεί να σας βοηθήσει όπως έγινε και την τελευταία φορά. Εντάξει τι να πω, μαλλον αρέσει το Παλέρμο που δεν μιλάει κανείς και περιμένουμε όλοι. Περιμένω από καποιους που ξέρουν πραγματικά αυτό το παιχνίδι, να δούνε τα προφανη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MAYROULIS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,900 μηνύματα.
δεν πρόλαβα να αλλάξω ψήφο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Μπορείς να αιτιολογήσεις γιατί το έκανες αυτό;:hmm:
Μα δεν υπήρχε λόγος να αλλάξεις την ψήφο τελευταία στιγμή. Αν θεωρούσες τον φρικ ένοχο θα τον ψήφιζες νωρίτερα, δε χρειαζόταν να περιμένεις τελευταία στιγμή. Αυτό μου φαίνεται άκρως ύποπτο.

Για να κάνουμε τριπλή ισοψηφία. Έτσι και αλλιώς δεν θα έφευγε ο Φρικ ή αν απειλούταν θα έπαιρνα πίσω την ψήφο μου
Απλά ναι,στις ισοψηφίες αποκαλύπτονται πολλά.
Και τον Σπαρκ τον έχω για αθώο,για τον λόγο που δήλωσα πριν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Καλα, μιλαμε για σεναριο επιστημονικης φαναστιας Ριρικα, ετσι?? Που καθισες και το σκεφτηκες ολο αυτο?? Κινδυνευει καποιος απο τους δικους σου και ξαφνικα προσπαθεις να στρεψεις την προσοχη πανω μας?? Συγνωμη, αλλα μετα το συγκεκριμενο μηνυμα μπαινεις κι εσυ στους top suspects μου.
Μετά από αυτό μπορώ να σε έχω στους νούμερο 1 υπόπτους μου έτσι; Έτσι! Καρντιά μου, λυπάμαι αλλά πρέπει να καρφώθηκες!!

Ααα και κάτι ακόμη... Φρικούκο... να το προσέξεις αυτό με το γ' ενικό! (φιλική συμβουλή) :-*

______________________________
Όχι ρε Γιάννη... τι έφυγες από τώρα; Τέλος πάντων... καλό ταξίδι!! :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
Τυμβωρυχία παίζει; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Έρις, αν είσαι πάλι μαφιόζα, πρέπει επειγόντως να αλλάξεις τακτική!:D:P
Λοιπόν αυτό μπορώ να το μεταφράσω και έτσι εεε;
"Αν δεν είσαι μαφιόζα, συνέχισε έτσι, καλά το πας!"

Οκ! :D

Τυμβωρυχία παίζει; :redface:
Γιατί είμαστε τόσο σίγουροι για το ρόλο του Γιάννη και θέλουμε να τον "στείλουμε" μια και καλή; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
Λοιπόν αυτό μπορώ να το μεταφράσω και έτσι εεε;
"Αν δεν είσαι μαφιόζα, συνέχισε έτσι, καλά το πας!"

Οκ! :D
Καλά τα πάτε εσείς οι δύο, ε; :popcorn:
Γιατί είμαστε τόσο σίγουροι για το ρόλο του Γιάννη και θέλουμε να τον "στείλουμε" μια και καλή; :worry:
Κανείς δε μπορεί να είναι σίγουρος για τον Γιάννη, όμως με την αποκάλυψη του ρόλου του θα φανούν πολλά θεωρώ.
Εσύ πώς και εμφανίζεσαι κάθε φορά που λέω κάτι για τον Γιάννη; ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
1. Τις τελευταίες ώρες ο John άρχισε να μη μου κάθεται καλά ενώ για τον spark τα έχουμε πει.

Και πού είσαι τόσες ώρες να πεις οτι δε σου κάθεται καλά; Το θυμήθηκες τελευταία στιγμή; Μετά από τόσα σεντόνια που έχεις κάνει, δεν μπορούσες να πεις κάτι για τον Johnnaousa παρά πας και τον ψηφίζεις ύπουλα;:hmm:

μέσα σε αυτους που ψήφισαν τους 2 ήταν και ο Δήμαρχος και η ψήφος του μετράει διπλή.Και το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώνεται ώς εξής:

5 Johnnaousa
4 SparklingGrey

Οπότε ένας εκ των:

  1. dimijim -> Johnnaousa
  2. ElenaKr -> Johnnaousa
  3. foreverfreak -> Johnnaousa
  4. Libertus -> Johnnaousa
είναι ο δήμαρχος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MAYROULIS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,900 μηνύματα.
λοιπόόόν
χρησιμοποιώ την κάρτα όνειρο για να ρωτήσω τι είναι ο ναουσιώτης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Μετά από αυτό μπορώ να σε έχω στους νούμερο 1 υπόπτους μου έτσι; Έτσι! Καρντιά μου, λυπάμαι αλλά πρέπει να καρφώθηκες!!

Ααα και κάτι ακόμη... Φρικούκο... να το προσέξεις αυτό με το γ' ενικό! (φιλική συμβουλή) :-*

______________________________
Όχι ρε Γιάννη... τι έφυγες από τώρα; Τέλος πάντων... καλό ταξίδι!! :bye:
Βαλε με οπου θες. Και στη λιστα με τους μνηστηρες σου αμα λαχει:P...
Απλα να υπενθυμισω πως αν ημουνα δολοφονος δε θα προσπαθουσα να υπερασπιστω τοσο αμεσα και με μανια τον εαυτο μου;)!! Θα φοβομουνα μηπως καρφωθω χειροτερα, κατι για το οποιο με κατηγορεις τωρα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Εσύ πώς και εμφανίζεσαι κάθε φορά που λέω κάτι για τον Γιάννη; ;)
Εεε ασ' το!! Είναι μεγάλη ιστορία!!




:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
λοιπόόόν
χρησιμοποιώ την κάρτα όνειρο για να ρωτήσω τι είναι ο ναουσιώτης

Γιατι εχω την εντυπωση πως η καρτα ονειρο δεν παιζεται ετσι?? Η ερωτηση δε θα επρεπε να εχει ως απαντηση το ναι η οχι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MAYROULIS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,900 μηνύματα.
εντάξει :redface: :P είναι δολοφόνος; ξεχάστηκα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
Νομίζω πως αυτή την κάρτα την στέλνεις με πμ στη ΣΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Eileen σε παρακαλώ να ξαναγράψεις το ποστ σου που σβήστηκε γιατί ήταν εκτός χρόνου. Δεν είναι δίκαιο να το βλέπουν μόνο οι μοντς, μπορεί να βοηθήσει σε κάτι. Το έχω στο μέιλ μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Νομίζω πως αυτή την κάρτα την στέλνεις με πμ στη ΣΕ.

Και ετσι την κανει τη δουλεια της, απλα λογικα η ΣΕ θα απαντησει στο Μαρουλη με π.μ και εκεινος θα μας ενημερωσει!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Ναι τη στέλνεις με πμ στη ΣΕ και μετά απαντάς εδώ. Βέβαια μπορείς να απαντήσεις ό,τι θέλεις...

Μαυρούλη μόνο και έκαψες τέτοια κάρτα... :mpinelik:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
λοιπόόόν
χρησιμοποιώ την κάρτα όνειρο για να ρωτήσω τι είναι ο ναουσιώτης

Μ' αρέσει που δίνετε προσοχή στους κανόνες. :inlove:

Χρησμός της Πυθίας: Σας επιτρέπει να ρωτήσετε μυστικά τη ΣΕ για την πραγματική ταυτότητα ενός παίκτη ή φαντάσματος. Η απάντηση στην ερώτηση που θα θέσει θα πρέπει να είναι «ναι» ή «όχι». Μέσω της κάρτας αυτής αποκαλύπτεται η ομάδα στην οποία ανήκει τυπικά ο παίκτης κι όχι η ομάδα με την οποία είναι συνασπισμένος.

Μαυρούλη, το αίτημά σου είναι ΑΚΥΡΟ και δε θα μπορέσεις να χρησιμοποιήσεις την ίδια κάρτα για το υπόλοιπο της ημέρας. Αύριο πάλι και αυτή τη φορά σωστά.

ΥΓ: Δεν επιτρέπεται να γίνει ανακοίνωση τύπου : Έπαιξα την κάρτα και το είδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Βαλε με οπου θες. Και στη λιστα με τους μνηστηρες σου αμα λαχει:P...
Απλα να υπενθυμισω πως αν ημουνα δολοφονος δε θα προσπαθουσα να υπερασπιστω τοσο αμεσα και με μανια τον εαυτο μου;)!! Θα φοβομουνα μηπως καρφωθω χειροτερα, κατι για το οποιο με κατηγορεις τωρα!!

Όχι, Φρικ, αν ήσουν δολοφόνος θα έγραφες ένα τέτοιο μήνυμα για να είσαι οκ με τους πρωτάρηδες και τους αφελείς του παιχνιδιού.Μην προσπαθείς συνεχώς να απαντάς έτσι, λολ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
λοιπόόόν
χρησιμοποιώ την κάρτα όνειρο για να ρωτήσω τι είναι ο ναουσιώτης

Ντόιν! Μυστικά σου λέει να ρωτήσεις κι η απάντηση που πρέπει να πάρεις είναι ναι ή όχι! Διαβάστε τους κανόνες ή μην παίζετε αν είναι να κάψετε το ρόλο ή τις κάρτες σας!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top