Παλέρμο #35 - Xtreme Xmas Edition!

Ποιος θέλετε να φύγει από το παιχνίδι;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 14)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

MAYROULIS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,900 μηνύματα.
:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.

MAYROULIS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,900 μηνύματα.
γιατί;:cry_x:

κακέ:cry_x::pfff:

σκεφτόμουν πριν:hmm:

ποιος μπορεί να είναι ο στόχος των δολοφόνων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Και εγώ το έχω σκεφτεί αυτό, αλλά εκτός από τον foreverfreak υπάρχει και ο Catalyst που ήταν από την αρχή σούπερ- ντούπερ σίγουρος για την maria775m! Μην ξεχνάμε, νομίζω το είχε πει πιο παλιά ο fantasmenos σε άλλο παιχνίδι, ο καλύτερος τρόπος να κερδίσεις την εμπιστοσύνη των πολιτών είναι να κατηγορήσεις έναν συνδολοφόνο σου και να βγεις εσύ ο σωτήρας! ;)
Από τον πρώτο γύρο; Δηλαδή θα ήμασταν τόσο άμπαλοι δολοφόνοι που θα διώχναμε 3 συνεργούς μαζί στη σειρά από το ξεκίνημα κιόλας; Φοίβη συγκεντρώσου. Άμα δεν έχεις μάθει να αναλύεις τα ποστ σωστά ή αρέσκεσαι στο να με κατηγορείς δεν σου φταίω εγώ. Βρες άλλο θύμα. Και οι δικές σου κινήσεις μου φαίνονται περίεργες, μήπως προσπαθείς να διαχειριστείς προσεκτικά τον κακό σου ρόλο;:whistle:

Κάτι ενέφερε η Έλενα παραπάνω για την επιστροφή της Λαβ...Έλενα είσαι σίγουρη ότι έχεις διαβάσει όλα τα ποστ και συγκεκριμένα αυτό που αιτιολογώ γιατί επαναφέρω την Λαβ; Έχω βαρεθεί, πραγματικά, να εξηγώ ξανά και ξανά τους λόγους που κάνω την κάθε μου κίνηση.

Ξαφνικά κάποιοι μπήκατε και κατηγορείτε έμμεσα εμένα και τον φρικ. Αν εσείς που το κάνετε αυτό είστε πολίτες και χάσουμε στο τέλος, εσείς θα φταίτε, να το ξέρετε.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Παντως το οτι ψηφιζουν ΟΛΟΙ φαντασμενο ειναι λιγο περιεργο! ΕΛπιζω να μην βγει κανενας αθωος πολιτης και μετα ψαχνομαστε!

Εγω τον catalyst για καποιο λογο τον εμπιστευομαι! Ισως φταιει και η Χημεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Τριπλό κακό για το Παλέρμο σήμερα! Τριπλό φονικό:

love_angel
foreverfreak
fantasmenos
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Ναι οκ, ξέρω... Υποτίθεται ότι είσαι ο ντετέκτιβ, το αν είσαι πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω...
Όχι δεν ειμαι
Τριπλό κακό για το Παλέρμο σήμερα! Τριπλό φονικό:

love_angel
foreverfreak
fantasmenos

τι ειναι αυτο τώρα; πως σκοτωθηκαν 3;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Νομιζω πως μονο για τον τσαρατσαφ μπορουμε να ειμαστε σιγουροι για την αθωοτητα του
Κι αυτο γιατι εχει δολοφονηθει κι οπως ειπε δεν υπαρχει λογικη στ να ηταν δολοφονος κ οι συνδολοφονοι του να τον βγαζανε εξω κ ενω εχουν τετοιες απωλειες
Περα απ αυτον ολοι οι αλλοι ΔΕΝ εχετε αποδειξει την αθωοτητα σας
Μπορει ν εχετε πετυχει δολοφονους (βλ φρικ κ βαιο), μπορει ν υποννοειται πραγματα (βλ τασο) αλλα σε καμια περιπτωση δεν εχει αποδειχθει μεσω μιας καρτας ή καπως αλλιως πως ειστε αθωοι
Φαινεστε για αθωοι αλλα δεν ξερουμε αν πραγματικα ειστε
Κ οπως ειπαμε ειτε οι δολοφονοι ειναι τοσο αχρηστοι κ εχουν χασει τ παιχνιδι ειτε ειναι τοσο εξαιρετικοι και εμπειροι και εχουν κερδισει την εμπιστοσυνη μας
Προς το παρον κραταω για υποπτους:
φαντασμενο, χαρουλιτα και cr7
Εχω εξηγησει το γιατι
Επιμενω ν ψηφιζω τον φαντασμενο γ ν μην μπορεσει κ ξεφυγει σημερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Είναι προφανες πως ο φαντα ήταν ο αντιπαλος μαφιόζος ή ο φορεβερ.
Αντίπαλος Μαφιόζος (αναφέρεται ως δολοφόνος)
Είναι μαφιόζος (έτσι τον αναγνωρίζει ο ντετέκτιβ και το μέντιουμ) αλλά συνεργάζεται με τους αθώους πολίτες (κερδίζει/χάνει με αυτούς). Δεν ανοίγει τα μάτια του με τους άλλους μαφιόζους, ούτε δολοφονεί κάποιον τις νύχτες. Εάν δολοφονηθεί νύχτα από τους κανονικούς μαφιόζους, σκοτώνεται και ο μαφιόζος που τον δολοφόνησε.
Επιπλέον, γνωρίζει και την ταυτότητα του Φανερού Μαφιόζου Β

τωρα ο λοβ δεν ξερω πως βγηκε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MAYROULIS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,900 μηνύματα.
παιδιά, πώς γίνεται να πεθάνουν 3:confused:;

εντιτ: δεν είδα το πανω ποστ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
ναι αφου η μαγισσα βγηκε εκτος δεν γινεται... μονο το ενδεχομενο του διεφθαρμενου στεκει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
ναι αφου η μαγισσα βγηκε εκτος δεν γινεται... μονο το ενδεχομενο του διεφθαρμενου στεκει

Και να πηγε ο φαντασμενος να σκοτωσει τον φρικ;
Ποιο λογικο ατομο θα το εκανε αυτο;
Ο φρικ κατηγουρουσε τον φαντα, δεν ειναι το απολυτο λαθος ενος δολοφονου αυτο;
Ειπαμε ειτε δεν εχουν λογικη ειτε κατι βρωμαει πολυ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Λοιπον αρα αφου ειμαστε στους -3 δλοφόνους (Χιμελα, Μαρια, Φαντα) μενουν άλλοι 2.

εδιτ: είναι αντιπαλος μαφιοζος και οχι διεφθαρμενος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Το Παλέρμο extreme είναι ένα παιχνίδι με πάρα πολλές δυνατότητες και όλα μπορούν να ανατραπούν από την μια στιγμή στην άλλη. Δεν έχει γίνει κάποιο λάθος, φεύγουν και οι τρεις σήμερα και μετακομίζουν στον κόσμο των φαντασμάτων.

Το μονο που έχω να σας πω είναι να σκεφτείτε τι θα κάνετε με την ψήφο σας όλοι εσείς που ψηφίσατε τον φαντασμένο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Θα μπορουσαμε να εχουμε την ανανεωμενη λιστα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Λοιπον αρα αφου ειμαστε στους -3 δλοφόνους (Χιμελα, Μαρια, Φαντα) μενουν άλλοι 2.

εδιτ: είναι αντιπαλος μαφιοζος και οχι διεφθαρμενος.

Δηλαδη εσυ θεωρεις τον φαντασμενο δολοφονο ή αντίπαλο μαφιόζο;

Μήπως ο φαντα ήταν ο αντίπαλος μαφιόζος και τον χτύπησε σήμερα ο φρικ ή η λοβ;
Ετσι μπορει ν εξηγειται και το γεγονος οτι ο φαντα θεωρουνταν μαφιοζος απ πολλους
Πολλοι με ονειρο ή με ιδιοτητες τους θα ειχαν δει οτι ο φαντα ειναι μαφιοζος (ο αντιπαλος μαφιοζος παρουσιαζεται ως μαφιοζος) και θα τον κατηγορησαν
Στεκει κατι τετοιο;
Αλλα και παλι πως εξηγουνται τα 3 πτωματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
απο τα στοιχεια που εχω και τα δυο παιζουν μου ειναι δυσκολο να πω με σιγουρια διότι κοιτα τα μπολντ

Αντίπαλος Μαφιόζος (αναφέρεται ως δολοφόνος)
Είναι μαφιόζος (έτσι τον αναγνωρίζει ο ντετέκτιβ και το μέντιουμ) αλλά συνεργάζεται με τους αθώους πολίτες (κερδίζει/χάνει με αυτούς). Δεν ανοίγει τα μάτια του με τους άλλους μαφιόζους, ούτε δολοφονεί κάποιον τις νύχτες. Εάν δολοφονηθεί νύχτα από τους κανονικούς μαφιόζους, σκοτώνεται και ο μαφιόζος που τον δολοφόνησε.
Επιπλέον, γνωρίζει και την ταυτότητα του Φανερού Μαφιόζου Β

Φανερός Μαφιόζος Α (δολοφόνος)
Τσιράκι του κακά που είχε την ατυχία να τον δει ο πληροφοριοδότης και να τον αναγνωρίσει.

Κρυφός Μαφιόζος (δολοφόνος)
Το τρίτο τσιράκι του κακά που ξέρει όμως να φυλάει τα νώτα του και κανείς δε γνωρίζει την ταυτότητα του. Μπορεί να κάνει μια φορά στο παιχνίδι, εφόσον το επιθυμεί το ΑΠΛΟ κάρφωμα.

Φανερός Μαφιόζος Β (δολοφόνος)
Τσιράκι του κακά και αυτός που έχει όμως κόντρα με αντίπαλη μαφία. Το αποτέλεσμα είναι ο αντίπαλος μαφιόζος να ξέρει την ταυτότητα του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Ψηφοφορία για 23/12/2011


  1. Catalyst--> fantasmenos
  2. cr 7--> fantasmenos (διπλή)
  3. dimijim--> fantasmenos
  4. Drama Prinzessin--> fantasmenos
  5. fantasmenos
  6. foreverfreak--> fantasmenos
  7. ggeorge1976
  8. JaneWin--> fantasmenos
  9. love_angel--> fantasmenos
  10. Mayroulis--> fantasmenos
  11. MissKit
  12. Phoebe--> fantasmenos
  13. tsarachaf--> Μαυρούλης
  14. _elena_--> foreverfreak(άκυρη)
  15. Σπυρακος (^^)--> fantasmenos
  16. Τάσος97--> fantasmenos
  17. Χαρουλίτα--> fantasmenos
14 fantasmenos
1 Μαυρούλης


Αποχώρηση 19/12--> fantasmenos
Αποχώρηση 20/12 --> maria775m
Δολοφονία 21/12: (μαφιόζοι)--> blue butterfly (μάγισσα)--> love_angel
Αποχώρηση 21/12: Himela
Δολοφονία 22/12: tsarachaf
Αποχώρηση 22/12: Πατρεύς

Φαντάσματα

fantasmenos - επιστροφή με κάρτα Νεκροφάνεια
love_angel - επιστροφή με κάρτα Νεκροφάνεια
tsarachaf - επιστροφή με κάρτα Νεκροφάνεια

Οριστικές αποχωρήσεις
soter (απουσίες) --> Συγκάτοικος
blue_butterfly (ποινή για αποκάλυψη ρόλου) --> Μάγισσα
Himela (κάρτα Τυμβωρυχία) --> Φανερός Μαφιόζος
Elena Kr (οικειοθελής αποχώρηση) --> Δικηγόρος
maria775m (κάρτα Τυμβωρυχία) --> Κρυφός Μαφιόζος
Πατρεύς (κάρτα Τυμβωρυχία) --> Αρχιμαφιόζος

Απουσίες
Drama Prinzessin--> 1
Elena Kr--> 1, 2 (αποχώρησε)
foreverfreak--> 1
soter--> 1, 2 (αποχώρησε)
Τάσος97--> 1
Χαρουλιτα--> 1, 2
fantasmenos--> 1
Mayroulis--> 1
tsarachaf--> 1
love_angel--> 1
_elena_--> 1


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Μήπως ο φαντα ήταν ο αντίπαλος μαφιόζος και τον χτύπησε σήμερα ο φρικ ή η λοβ;
Ετσι μπορει ν εξηγειται και το γεγονος οτι ο φαντα θεωρουνταν μαφιοζος απ πολλους
Πολλοι με ονειρο ή με ιδιοτητες τους θα ειχαν δει οτι ο φαντα ειναι μαφιοζος (ο αντιπαλος μαφιοζος παρουσιαζεται ως μαφιοζος) και θα τον κατηγορησαν
Στεκει κατι τετοιο;
Αλλα και παλι πως εξηγουνται τα 3 πτωματα;
Πολλά λες και προσπαθείς να πάρεις τις υποψίες από πάνω σου δείχνοντας ότι ψάχνεις. Δεν ξέρω τι σχέδιο σκαρώσατε, αλλά θα μάθουμε σύντομα, μην ανησυχείτε.
Ψηφίζω από τώρα dimijim. Παροτρύνω όποιος είναι πολίτης να τον ψηφίσει. Μην ξεχνάτε ότι στην αρχή υποστήριζε έμμεσα την Himela και στη συνέχεια τον υποστήριξε κι αυτήν για να μείνει μέσα ως ''καλός'' πολίτης...Επίσης δεν ξεχνώ το ξεκάρφωμά του χθες και την προσπάθειά του να διώξει την Χαρουλίτα με διπλή ψήφο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Από όλους αυτούς εγω θα ψηφίσω τον Catalyst είναι αυτος που μου κανει πιο υποπτος απο ολους. Δεν ξερω ίσως προσπαθει να μας παρει με τα νερά του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top