Παλέρμο #35 - Xtreme Xmas Edition!

Ποιος θέλετε να φύγει από το παιχνίδι;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 14)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Δεν ξέρω από πού ν' αρχίσω μετά την αποκάλυψη, αλλά θα σχολιάσω πρώτα αυτό το κομμάτι:
Ο Πατρεύς νομίζω οτι είναι ασφαλής ακόμα στα μάτια μου γιατί ψηφίζει άρες μάρες, τουλάχιστον κάτι δικαιολογεί. Θέλω να πιστεύω οτι είναι χρήσιμος πολίτης.
που μάλλον δείχνει ότι η θεωρία μου επαληθεύεται, οπότε ψηφίζω πάλι Πατρέα, πιο σίγουρος αυτή τη φορά.
Αθώοι η Jane, ο ggeorge που τα είχε χώσει άγρια στη Himela, και ο freak -δεν μπορεί να ήταν συνεργοί και να κάθονταν να μαλώνουν ενώ η Himela κινδύνευε. Και η Drama αθώα που ψηφιζόταν επί δύο γύρους από τη Himela.
Χαρουλιτα, δεν βοηθάς τους πολίτες αν είσαι ευέξαπτη. Οι ενδείξεις λένε ότι είσαι αθώα, μπορείς να βοηθήσεις έμπρακτα ή θα μας βάλεις να μαλώνουμε μεταξύ μας;:confused:

_elena_, θέλω κι εγώ εξηγήσεις, γιατί ψηφίζεις συνεχώς MissKit;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Ψηφοφορία για 22/12/2011


  1. Catalyst--> Πατρεύς
  2. cr 7
  3. dimijim
  4. Drama Prinzessin--> Σπυράκος
  5. fantasmenos
  6. foreverfreak--> dimijim
  7. george1976
  8. JaneWin--> dimijim
  9. Mayroulis
  10. MissKit--> _elena_
  11. Phoebe
  12. tsarachaf
  13. _elena_
  14. Πατρεύς
  15. Σπυρακος (^^)--> Χαρουλίτα
  16. Τάσος97
  17. Χαρουλίτα


2 dimijim
1 _elena_
1 Σπυράκος
1 Χαρουλίτα

1 Πατρεύς

Αποχώρηση 19/12--> fantasmenos
Αποχώρηση 20/12 --> maria775m
Δολοφονία 21/12: (μαφιόζοι)--> blue butterfly (μάγισσα)--> love_angel
Αποχώρηση 21/12: Himela

Φαντάσματα

fantasmenos - επιστροφή με κάρτα Νεκροφάνειαhttps://cnf.e-steki.gr/showpost.php?p=2914679&postcount=191
love_angel


Οριστικές αποχωρήσεις
soter (απουσίες)
blue_butterfly (ποινή για αποκάλυψη ρόλου)
Himela (κάρτα Τυμβωρυχία)
Elena Kr (οικειοθελής αποχώρηση)
maria775m (κάρτα Τυμβωρυχία)

Απουσίες
Drama Prinzessin--> 1
Elena Kr--> 1, 2 (αποχώρησε)
foreverfreak--> 1
soter--> 1, 2 (αποχώρησε)
Τάσος97--> 1
Χαρουλιτα--> 1, 2
fantasmenos--> 1
Mayroulis--> 1
tsarachaf--> 1


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ggeorge1976

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Δε μπόρεσα να διαβάσω αναλυτικά τα όσα ειπώθηκαν μετά από τη ψήφο μου για να βγάλω συμπεράσματα για την επόμενη -γι' αυτό θα δώσω αύριο τη ψήφο μου, αφού μελετήσω να νέα δεδομένα- αλλά αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι πόσο άσχημα παίζονται "οι κάποιοι ρόλοι". Δικαιώθηκα όμως με τις τελευταίες αποκαλύψεις και αυτό με κάνει να θέλω κι άλλες "αληθινές" αποκαλύψεις.
Catalyst ευχαριστώ για την άποψή σου για μένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Ανακοινώσεις-Υπενθυμίσεις:

1) Αύριο η ψηφοφορία θα πάει μισή ώρα πίσω. Το θύμα θα ανακοινωθεί στις 20:30, οπότε μέχρι τότε θα μπορείτε να ψηφίζετε!

2) Παρακαλώ πολύ, μην ξεχνάτε το discard!

3) Αν δείτε κάποιο λάθος στην λίστα, ενημερώστε μας με πμ για να το διορθώσουμε. Άνθρωποι είμαστε και μπορεί να κάνουμε κάποιο λάθος από άγνοια.

4) Αν δεν πάρετε κάποια μέρα κάρτα, επίσης να μας ενημερώνετε με πμ για να το κανονίσουμε!

5) Παρακαλώ οι ρόλοι που δρουν την νύχτα, να μην ξεχνούν να στέλνουν πμ στην ΣΕ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
1.
Λοιπόν επειδή με έχετε μπερδέψει θα παραμείνω στις υποψίες που είχα από το πρωί και θα ψηφίσω τη love_angel γιατί μου φάνηκε ύποπτη από την αρχή και την είδα να εξάπτεται πολύ όταν την υποπτεύθηκα.


2.
Τελικά δεν μου αρέσει καθόλου που ξαφνικά ορισμένα άτομα πάνε να σώσουν τη himela. Να στε καλά παιδάκια εμπλουτίζετε τη λίστα των υπόπτων μου!

fantasmenos, maria775m, himela, πατρευς.

Αλλάζω τη ψήφο μου σε himela.

εδιτ: Τώρα το είδα!!! Εμένα βγάλατε? Ποιο νούμερο είναι η μάγισσα? Πείτε μου να τον κάνω μπαν! :P
Η ψήφος μου προφανώς δεν μετράει που την άλλαξα αλλα στους ύποπτους θα προσθέσω και την misskit.

Τι να πω. Μου τη σπάσατε. -.-'


3.
11. Η love_angel σίγουρα έχει κάποιο ρόλο και προσπαθεί να μας αποπροσανατολίσει. Στην αρχή που τυχαία την κατηγόρησα την είδα να εξάπτεται πολύ. Η blue την σκότωσε κι επειδή την blue την εμπιστεύομαι, σιγουρεύομαι οτι κάποιο κακό ρόλο είχε.

Θέλω την άποψή σας με βάση αυτά τα 3 posts.
Πιστεύετε ότι η love_angel ήταν αθώα;
Τι ήταν αυτό που έκανε την Ριρίκα να την σκοτώσει;
Ναι, οκ, κατάλαβε ότι μάλλον ήρθε η ώρα της και είναι λογικό που αποφάσισε να κάνει χρήση της ιδιότητάς της, αλλά εγώ κολλάω στο ότι υπήρχαν άλλοι, πιο ύποπτοι από τη love_angel στο παιχνίδι εκείνη τη στιγμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Προσωπικα πιστευω πως η love_angel ηταν εντελως αθωα και απλα η Ριρικα πανω στον πανικο της διαλεξε καποιον στην τυχη... Εκανε τη χρηση της καρτας ονειρο, για να δει τι παιζει με το μοναδικο ατομο που υποψιαζοταν μεχρι τοτε (τον Σπυρο δηλαδη) και μετα επελεξε να σκοτωσει καποιον που της ηρθε εκεινη τη στιγμη!! Δε θεωρω πως ηταν προμελετημενο η και γω δεν ξερω τι...


Λοιπον, επειδη εχω εντονο προαισθημα πως θα με πεθανουνε αυριο (γιατι αραγε:p), θελω να κανω τη χρηση της καρτας τυμβωρυχια για να ξεκαθαρισει ακομα περισσοτερο το τοπιο, αλλα και για να μη μου μεινει στα χερια:


Θα ηθελα να μαθουμε ειτε απο τη ΣΕ, ειτε απο την ιδια το ρολο της Μαριας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Φρικ και μένα μου φαίνεται αθώα η λαβ. Μόνο τους 4 υπόπτους της στο 2ο ποστ αν διαβάσει κανείς, είναι πολύ δύσκολο να θεωρήσει ότι είχε κακό ρόλο! Εκ των υστέρων, βλέπουμε όλοι ότι η Himela είχε αδικαιολόγητη εμμονή μαζί της...και η λαβ επέμενε να ψηφίζει τον fanta, δεν έχω καταλάβει ακόμα το λόγο όμως.

edit: Για να δούμε λοιπόν τι ήταν η Μαρία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Προσωπικα πιστευω πως η love_angel ηταν εντελως αθωα και απλα η Ριρικα πανω στον πανικο της διαλεξε καποιον στην τυχη... Εκανε τη χρηση της καρτας ονειρο, για να δει τι παιζει με το μοναδικο ατομο που υποψιαζοταν μεχρι τοτε (τον Σπυρο δηλαδη) και μετα επελεξε να σκοτωσει καποιον που της ηρθε εκεινη τη στιγμη!! Δε θεωρω πως ηταν προμελετημενο η και γω δεν ξερω τι...


Λοιπον, επειδη εχω εντονο προαισθημα πως θα με πεθανουνε αυριο (γιατι αραγε:p), θελω να κανω τη χρηση της καρτας τυμβωρυχια για να ξεκαθαρισει ακομα περισσοτερο το τοπιο, αλλα και για να μη μου μεινει στα χερια:


Θα ηθελα να μαθουμε ειτε απο τη ΣΕ, ειτε απο την ιδια το ρολο της Μαριας.
Ετσι μπραβο ρε παιδια:) Να φευγουνε τα δολοφονακια:)

Βλεπω μεγαλη προοδο απο εμας τους πολιτες!!Σιγουρα η Μαρια ηταν δολοφονος και η Himela αποκαλυφθηκε και αν σημερα φυγει η Χαρουλιτα θα μαστε μια χαρα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Καλημέρα στο Παλέρμο! Βλέπω πως ζητήσατε να μάθετε τον ρόλο της maria775m. Ωραία, λοιπόν! Η Μαρία είχε τον ρόλο...

της κρυφής μαφιόζου Γ

Μαρία, αποχωρείς οριστικά από το παιχνίδι και έχει δικαίωμα για τελευταία λόγια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,180 μηνύματα.
Καλημέρα σε όλους, λυπάμαι που έφυγα νωρίς αλλά πέρασα πολύ ωραία αυτές τις 3 μέρες. Να περνάτε καλά και θα τα ξαναπούμε σε άλλο παλέρμο!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Καταρχάς θέλω να ευχαριστήσω τον foreverfreak που με έσωσε και πιστεύει στην αθωότητά μου! Δεν έχεις πέσει έξω! :D
Επίσης, συγχαρήτήρια και στον foreverfreak και στον Τάσο97, που έκαναν σωστή χρήση των καρτών τους! :D
Τέλος, τι έχει συμβεί και σε αυτό το Παλέρμο παρερμηνεύετε (προφανώς αναφέρομαι στην _elena_ και στην Himela) τα λόγια μου και θέλετε να με κατηγορήσετε για άσχετα πράγματα; Όσον αφορά την blue_butterfly πραγματικά μπερδεύτηκα και πραγματικά έκανα λάθος που την κατηγόρησα και διαστρέβλωσα τα λεγόμενά της! Δηλαδή έλεος! Αν ήθελα να κατηγορήσω κάποιον, φυσικά δεν θα τον κατηγορούσα οτι παραβιάζει τους κανόνες, γιατί όχι μόνο πιστεύω οτι μια τέτοιου είδους τακτική είναι χτύπημα κάτω από την μέση, αλλά και επειδή είναι σαν να κατηγορώ έμμεσα την ΣΕ για το πως χειρίζεται το παιχνίδι, πράγμα που φυσικά δεν ισχύει γιατί η ΣΕ κάνει πάρα πολύ καλά την δουλειά της!
Θα παρακαλέσω, όλους όσοι με κατηγορούν, να μην με κατηγορούν διαστρεβλώνοντας τα λεγομενά μου! Ευχαριστώ!

Προς όλους: Έχετε σκεφτεί το ενδεχόμενο να ήταν και οι δύο δολοφόνοι; Ακραίο, δεν λέω, αλλά παίζει να είχαν προσχεδιάσει την αποχώρηση (εφόσον είδαν ότι στριμώχτηκαν άγρια και η αλλαγή ψήφου της Μαρίας δεν πέτυχε;)) και ύστερα την επιστροφή του φαντασμνένου εφόσον η Μαρία είχε την κατάλληλη κάρτα; Και για να δώσω περισσότερη τροφή για σκέψη, παρατηρήστε ότι ο φαντα δεν ψήφισε την Μαρία στην παράταση όπως θα ήταν το φυσιολογικό...;)

Εγώ το έχω σκεφτεί αυτό το ενδεχόμενο και το έχω γράψει κιόλας! Η αποκάλυψη της ιδιότητας της maria775m με βάζει σε σκέψεις...
Και αυτός ο fantasmenos δεν γράφει σχεδόν καθόλου και δεν μπορείς να βγάλεις σίγουρα συμπεράσματα! Πφφφ!!!

Αναφέρεσαι σε μένα στο τελευταίο κι εσύ, ε;
Μήπως οι δολοφόνοι δεν είχαν καθόλου περιθώρια αντίδρασης γιατί η Μαρία πήρε αρκετές ψήφους από Δευτέρα βράδυ κιόλας;;; Παιδιά μην αγνοείτε τον παράγοντα ΧΡΟΝΟ σε κάθε εκτίμηση που κάνετε.
Αν ήμουν δολοφόνος, θα πιανόμουν από κάποια ψήφο και ύστερα θα κρυβόμουν στο πλήθος. Δεν το έκανα όμως, ήμουν ο πρώτος που ψήφισε Μαρία.
Σε προκαλώ να διαβάσεις ξανά τα μηνύματά μου και να μου πεις πού στο καλό προκάλεσα κύμα εναντίον της. Περιμένω quote, γιατί το βρήκατε όλοι καραμέλα τώρα να τα ρίχνετε πάνω μου επειδή η Μαρία τα έβαλε μαζί μου.


- Παίζω εγώ εκ του ασφαλούς;:rofl:
- ή μήπως η πλειοψηφία έχει μια τάση να βγάζει τους πιο ομιλητικούς και το παιχνίδι να είναι νέκρα στους τελευταίους γύρους;
- Ούτε στη σχολή μου δε μπορώ να πηγαίνω πια;:P

Η ψήφος μου μπορεί να αλλάξει. Ξαναδιαβάζω τα ποστ και επιστρέφω.

edit: Δεν μου αρέσουν καθόλου οι πολλές ψήφοι της Χαρουλίτας, σε συνδυασμό με τις πολλές ψήφους της Himela. Κάτι παίζεται εδώ...Σίγουρα λοιπόν η ψήφος μου θα αλλάξει.

Άμα δεν είχαμε μάθει την ιδιότητα της maria775m, θα σου έλεγα οτι με έβαλε σε υποψίες 9που όντως με έβαλε) η 2πλη σου ψήφο και εκεί εντοπίζω το γεγονός οτι προκάλεσες κύμα εναντίον της, γιατί στην αρχή άλλο η 1 ψήφος και άλλο οι 2! Αλλά τώρα με την αποκάλυψη της ιδιοτητας της, αρχίζω να αμφιβάλλω και να σε βγάζω από τους υπόπτους μου, όχι όμως τελείως, γιατί κάτι μέσα μου δεν πείθεται...
Ξαφνικά, μαζευτήκατε πολλοί καλοί πολίτες που βρίσκουν χαλαρά τους δολοφόνους και δεν μου αρέσει! Τι να κάνουμε... στο Παλέρμο είμαι από την φύση μου καχύποπτη! :P

Έχω ξανακάνει πόστ αναλύοντας τις σκέψεις μου για αυτήν.
Θεωρώ ότι κινητοποιήθηκε τώρα που έχασε την love_angel και άρχισε να ξανακάνει πόστ. Mαζί και η Misskit που μόλις είπε η Ριρίκα για την κάρτα και το ότι ρώτησε,έκανε πόστ λέγοντας αυτά. Προσπάθησε μέσω "εικασιών" να βγάλει το ότι η Ριρίκα μας αποπροσανατόλισε για να μην την πιστέψουμε!
Ευτυχώς όμως τελικά αποδείχθηκε τι ρόλο είχε η Ρίρικα. Ότι είναι μαζί με τους πολίτες και δεν θα έλεγε ψέματα!

H άμεση αντίδραση της Phoebe στη Ριρίκα επίσης ήταν "ωωω δεν παίζει σύμφωνα με τους κανόνες!"
Μάλλον ήθελε να την διαβάλει ή να βγάλει άκυρα όσα είπε πριν,μαζί με την Misskit,αλλά τελικά δεν της βγήκε.
Επίσης θεωρώ ότι προσπαθεί να δημιουργήσει κύμα εναντίον του Βάιου τώρα που βρήκε έδαφος και την συμφέρει!
Είναι προφανέστατο ότι γράφει μελετημένα! Το έχω αναλύσει και πρίν!


O Bάιος μου φαίνεται αθώος. Ο freak,όχι!
Aυτάαααα. Πραγματικά αν κάνω τόσο πολύ λάθος στις εκτιμήσεις μου,δεν ξαναπαίζω Παλέρμο. :confused::confused:

Ναι, ναι όντως έχεις ξανακάνει ποστ που αναφέρεσαι σε εμένα! Αυτό:
Από την άλλη μου αρέσει πολύ ο τρόπος που παίζει η Phoebe και συμφωνώ στα περισσότερα που λέει.
Κάνει ποστ όποτε χρειάζεται,λέει σωστά πράγματα,τουλάχιστον κατά την άποψή μου.
Είναι περιεκτική,σωστά δομημένες απαντήσεις,σωστή τακτική. Όλα ωραία.
Όλα αυτά όμως δεν με κάνουν να την θεωρήσω "αθώα" αμέσως. Θέλει σκέψη. Βλέπουμε..

Από τα 14 ποστ, που έχεις κάνει συνολικά, μόνο σε 1 αναφέρεις την άποψη σου για εμένα! Αυτό το ποστ φυσικά ήταν στην αρχή του παιχνιδιού και είπες η ίδια οτι συμφωνείς με όσα λεω! Είπες βέβαια οτι όσα γράφω δεν με κάνουν αθώα στα δικά σου μάτια, γεγονός που με κάνει να πιστεύω πως ούτε και εσύ είσαι αθώα στα δικά σου μάτια!

Πως ακριβώς κινητοποιήθηκα τώρα που έχασα (?) την love_angel; Είπα προηγουμένως πως έκανα λάθος που κατηγόρησα την blue_butterfly και αν ήθελα να την κατηγορήσω για να την εκδικηθώ, όπως λες, επειδή έδιωξε την love_angel, πιστεψε με θα έβρισκα καλύτερο και πιο τίμιο τρόπο!
Και για να καταλάβω... πιστεύεις οτι ξέρω αν η love_angel είναι πολίτης ή όχι; Ή οτι είμαστε συνδολοφόνοι; Γιατί μας βάζεις δίπλα- δίπλα και δεν μου αρέσει! Αν ήξερα στα σίγουρα την αθωότητα της, θα χαιρόμουν να μας έβαζες μαζί, αλλά επειδή δεν ξέρω, δεν θέλω να με πάρει και εμένα η μπάλα!

Που ακριβώς δημιουργώ κύμα εναντίον του Catalyst;;;; Και που ακριβώς βρήκα το έδαφος;;; Είμαι η μόνη που δεν της κάθεται καλά η αθωότητά του και φυσικά δεν το διατυμπανίζω! Απλά εκφέρω την αποψή μου!

Ψηφοφορία για 21/12/2011

  1. blue_butterfly
  2. Catalyst--> 1 Πατρεύς
  3. cr 7 -->fantasmenos
  4. dimijim--> Χαρουλίτα
  5. Drama Prinzessin--> Himela
  6. Elena Kr
  7. fantasmenos--> Χαρουλίτα
  8. foreverfreak --> Himela
  9. ggeorge1976--> Himela
  10. Himela --> Drama Prinzessin
  11. JaneWin --> Drama Prinzessin
  12. love_angel--> fantasmenos
  13. Mayroulis
  14. MissKit--> Χαρουλίτα
  15. Phoebe --> Catalyst
  16. tsarachaf
  17. _elena_ --> Misskit
  18. Πατρεύς--> Χαρουλίτα
  19. Σπυρακος (^^)-->Himela
  20. Τάσος97--> Himela
  21. Χαρουλιτα
4 Χαρουλίτα
5 Himela
2 Drama Prinzessin
2 fantasmenos
1 Πατρεύς
1 Misskit
1 Catalyst

Σύμφωνα με τα αποτελέσματα της χθεσινής ψηφοφορίας και γνωρίζοντας τι ήταν η Himela, γιατί η Himela δεν ψήφισε την Χαρουλίτα για να υπάρχει ισοψηφία μπας και καταφέρει να σωθεί; Μήπως επειδή και η Χαρουλίτα έχει κακό ρόλο; Ή μήπως ήθελε να μας μπερδέψει ως προς την ιδιότητα της Χαρουλίτας και να νομίζουμε εμείς οτι είναι ένοχη;
Η Χαρουλίτα δεν ψήφισε καν! Μάλλον δεν την ενδιέφερε να σωθεί ή ήξερε πως η Himela θα παίξει την κάρτα της, οπότε είχε μείνει ήσυχη!

Δεν ξέρω τι παίχτηκε για τους κανόνες,πως έβγαλε την Ριρίκα η ΣΕ,γιατί δεν προλαβαίνω να διαβάσω όλα τα πόστ αυτή την στιγμή.
Ωστόσο η αρχική μου σκέψη ήταν ότι δεν εννοούσε αυτό,αλλά πως από κάποιον το έμαθε η Ριρίκα or sth.
Μετά όταν είδαμε όλοι τι ήταν, η Φοίβη είπε "συγγνώμη blue_butterfly" κιόλας σαν να έκανε λάθος.
Για αυτό μου φάνηκε ότι εννοούσε κάτι άλλο και όχι επακριβώς το ότι δηλώνει "ανοιχτά" τον ρόλο της.
Που και πάλι θεωρώ ότι το δεύτερο πόστ της Ριρής ήταν αυτό που δεν έπρεπε να γινόταν,ότι το πρώτο ήταν μέσα "σε οκ πλαίσια" ας το πώ. :worry:

Επιλεκτικό διάβασμα κάνεις _elena_; Δεν είναι καλό... να το προσέξεις!

Δεν θα ψηφίσω ακόμα, αλλά είμαι ανάμεσα σε _elena_ και Χαρουλίτα! Μέχρι να φύγω, έχω κάμποση ώρα μπροστά μου, οποότε και θα διαβάσω καλύτερα το όλο θέμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Δεν μπορώ να πώ ότι εξεπλάγην για τη Μαρία. Είδατε που σας έλεγα ότι από εισαγωγικά ποστ μπορούμε να πιάσουμε λαβράκια;;) Ας μην παίζουμε λοιπόν τον πρώτο γύρο εντελώς στην τύχη.
Ποιοί ψήφισαν fanta στην παράταση; JaneWin, maria775m, MAYROULIS, Phoebe, Πατρεύς, Σπυρακος (^^).
MAYROULIS, Phoebe, Πατρεύς οι ύποπτοι.

Λοιπόν, ήρθε η ώρα να κάνω κι εγώ την καλή πράξη της ημέρας γιατί νομίζω πως ήρθε η ώρα μου να φύγω.
Σε αυτό το παιχνίδι όλα μπορούν να διορθωθούν, γι' αυτό το πάνω χέρι το έχουν οι πολίτες.
Με βάση τα προηγούμενα ποστ που παρέθεσα και αυτό το ποστ πια, δεν είναι δυνατόν να είναι ένοχη η λαβ, γι' αυτό την επαναφέρω στο παιχνίδι.
Ενεργοποιώ την κάρτα, love_angel γύρνα πίσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • images1.jpg
    images1.jpg
    8.5 KB · Εμφανίσεις: 117

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
H love_angel επιστρέφει στο παιχνίδι!


Ψηφοφορία για 22/12/2011


  1. Catalyst--> Πατρεύς
  2. cr 7
  3. dimijim
  4. Drama Prinzessin--> Σπυράκος
  5. fantasmenos
  6. foreverfreak--> dimijim
  7. george1976
  8. JaneWin--> dimijim
  9. love_angel
  10. Mayroulis
  11. MissKit--> _elena_
  12. Phoebe
  13. tsarachaf
  14. _elena_
  15. Πατρεύς
  16. Σπυρακος (^^)--> Χαρουλίτα
  17. Τάσος97
  18. Χαρουλίτα


2 dimijim
1 _elena_
1 Σπυράκος
1 Χαρουλίτα

1 Πατρεύς

Αποχώρηση 19/12--> fantasmenos
Αποχώρηση 20/12 --> maria775m
Δολοφονία 21/12: (μαφιόζοι)--> blue butterfly (μάγισσα)--> love_angel
Αποχώρηση 21/12: Himela

Φαντάσματα

fantasmenos - επιστροφή με κάρτα Νεκροφάνεια
love_angel - επιστροφή με κάρτα Νεκροφάνεια


Οριστικές αποχωρήσεις
soter (απουσίες)
blue_butterfly (ποινή για αποκάλυψη ρόλου)
Himela (κάρτα Τυμβωρυχία)
Elena Kr (οικειοθελής αποχώρηση)
maria775m (κάρτα Τυμβωρυχία)

Απουσίες
Drama Prinzessin--> 1
Elena Kr--> 1, 2 (αποχώρησε)
foreverfreak--> 1
soter--> 1, 2 (αποχώρησε)
Τάσος97--> 1
Χαρουλιτα--> 1, 2
fantasmenos--> 1
Mayroulis--> 1
tsarachaf--> 1


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Εντάξει από ότι φάνηκε ήταν πραγματικά κόντρα ρόλος!!
Πραγματικά εύχομαι στο επόμενο να είμαι πολίτης... δεν τα μπορώ αυτά!! δεν το έχω τι να κάνουμε; :angel::P

Καλή συνέχεια παιδιά και... ας νικήσουν οι καλύτεροι!

Θα σας διαβάζω. Έχετε απίστευτη πλάκα!!
Καλή συνέχεια λοιπόν και τα λέμε!
:upside:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Γειά σας αὐτὴν τὴ φορὰ ἀπὸ τὴν Πάτρα

(μὲ τόσο κῦμα ποὺ εἶχε ἡ θάλασσα, νιώθω ἀκόμα ὅτι κουνιέται τὸ σπίτι...)

Ἂς ἔλθουμε ὅμως στὸ παιχνίδι μας·

Φάνηκε ἐκ τῶν πραγμάτων ὅτι ὅλες μου οἱ προβλέψεις ἔπεσαν ἔξω. Τελικὰ μᾶλλον ἔπρεπε νὰ ἐμπιστευθῶ τοὺς παῖκτες οἱ ὁποῖοι ἐνοχοποιοῦσαν ἐξ ἀρχῆς τὴ Μαρία καὶ ὕστερα τὴ Χιμέλα. Τὸ θέμα ὅμως ξέρετε ποιό ἦταν; Ἔπαιζαν καὶ οἱ δύο τόσο παιδαριωδῶς ἄσχημα, ὥστε πίστευσα ὅτι ὑπῆρχε συνωμοσία ἀπὸ μιὰ ὁμάδα δολοφόνων γιὰ νὰ τὴν πληρώσουν αὐτές. Ἔκανα λάθος. Αὐτὴν τὴ φορὰ οἱ ὑποψίες μου πᾶνε πρὸς τὸ Σπυράκο ἂν καὶ ἄνετα θὰ μποροῦσε κάποιος νὰ ὑποπτευθῇ καὶ ἐμένα. Δυστυχῶς ἡ ἀφέλεια εἶναι ἕνα ἀπὸ τὰ ἐλαττώματά μου... Ἐπιφυλάσσομαι πρὸς τὸ παρὸν νὰ ψηφίσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Άλλη μια μέρα είχε ξημερώσει στο Παλέρμο. Μια μέρα γεμάτη εντάσεις, που την ακολούθησε μια νύχτα γεμάτη αποκαλύψεις! δολοφόνοι ξεσκεπάζονταν ο ένας μετά τον άλλον, αλλά όσο υπάρχει στο Παλέρμο έστω κι ένας μαφιόζος, οι πολίτες δεν θα μπορούν να νιώθουν ασφαλείς.

Κι αυτό το πρωινό, είχε βρεθεί άλλο ένα πτώμα. Ποιος είχε άραγε σειρά;

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Σύμφωνα με τα αποτελέσματα της χθεσινής ψηφοφορίας και γνωρίζοντας τι ήταν η Himela, γιατί η Himela δεν ψήφισε την Χαρουλίτα για να υπάρχει ισοψηφία μπας και καταφέρει να σωθεί; Μήπως επειδή και η Χαρουλίτα έχει κακό ρόλο; Ή μήπως ήθελε να μας μπερδέψει ως προς την ιδιότητα της Χαρουλίτας και να νομίζουμε εμείς οτι είναι ένοχη;
Η Χαρουλίτα δεν ψήφισε καν! Μάλλον δεν την ενδιέφερε να σωθεί ή ήξερε πως η Himela θα παίξει την κάρτα της, οπότε είχε μείνει ήσυχη!!
Αυτο το θεμα με προβληματισε και εμενα και το εχω αναλυσει σε προηγουμενο post... Προφανως δεν ηθελε να φερει το game σε ισοψηφια, γιατι θα καρφωνοταν ασχημα οσοι πηγαιναν να την προστατεψουν στην παραταση, οι συνδολοφονοι της δηλαδη!!! Υπαρχει ομως και το ακολουθο πιθανο σεναριο: Η ψηφοφορια εχει φερει μπροστα δυο δολοφονους. Καμια απο τις δυο δεν ριχνει ψηφο στην αλλη, αλλα σε ασχετα ατομα (δε θυμαμαι τωρα σε ποια). Παιζεται η πρωτη καρτα αμεσης προφυλακισης, για να βγει η Φοιβη εξω απο το παιχνιδι. Παιζω σχεδον αμεσως την καρτα μου, οποτε η ομαδα των δολοφονων πρεπει να βρει καποιο αλλο τεχνασμα, για να μη χασει ακομα ενα απο τα μελη της. Γι αυτο το λογο λοιπον, η Himela περιμενει να παιξει τη δικη της καρτα τελευταια στιγμη, χωρις να εχει στο μυαλο της τις ωρες ενεργοποιησεις, για να σωθουνε και οι δυο!!!

Πειτε με παρανοικο, αλλα και το δευτερο σεναριο μου φαινεται πολυ πιθανο. Το μεγαλο ερωτημα ειναι αλλο ομως: O fanta, που τον επανεφερε η Μαρια με τη νεκροφανεια, τη ρολο βαραει?? Λετε η Μαρια να το εκανε, για να αποτιναξει απλα τις υποψιες απο πανω της η για να επαναφερει εναν χαμενο δολοφονο???

Edit:Τωρα ειδα τη δολοφονια. Μα καλα, γιατι τον τσαφ τσουφ?? Δε βγαζω νοημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Αυτο το θεμα με προβληματισε και εμενα και το εχω αναλυσει σε προηγουμενο post... Προφανως δεν ηθελε να φερει το game σε ισοψηφια, γιατι θα καρφωνοταν ασχημα οσοι πηγαιναν να την προστατεψουν στην παραταση, οι συνδολοφονοι της δηλαδη!!! Υπαρχει ομως και το ακολουθο πιθανο σεναριο: Η ψηφοφορια εχει φερει μπροστα δυο δολοφονους. Καμια απο τις δυο δεν ριχνει ψηφο στην αλλη, αλλα σε ασχετα ατομα (δε θυμαμαι τωρα σε ποια). Παιζεται η πρωτη καρτα αμεσης προφυλακισης, για να βγει η Φοιβη εξω απο το παιχνιδι. Παιζω σχεδον αμεσως την καρτα μου, οποτε η ομαδα των δολοφονων πρεπει να βρει καποιο αλλο τεχνασμα, για να μη χασει ακομα ενα απο τα μελη της. Γι αυτο το λογο λοιπον, η Himela περιμενει να παιξει τη δικη της καρτα τελευταια στιγμη, χωρις να εχει στο μυαλο της τις ωρες ενεργοποιησεις, για να σωθουνε και οι δυο!!!

Πειτε με παρανοικο, αλλα και το δευτερο σεναριο μου φαινεται πολυ πιθανο. Το μεγαλο ερωτημα ειναι αλλο ομως: O fanta, που τον επανεφερε η Μαρια με τη νεκροφανεια, τη ρολο βαραει?? Λετε η Μαρια να το εκανε, για να αποτιναξει απλα τις υποψιες απο πανω της η για να επαναφερει εναν χαμενο δολοφονο???

Edit:Τωρα ειδα τη δολοφονια. Μα καλα, γιατι τον τσαφ τσουφ?? Δε βγαζω νοημα...

Ακριβώς αυτές είναι και οι δικές μου σκέψεις... Και εγώ βλέπω πιο πιθανό το δεύτερο σενάριο, αλλά έτσι μπαίνουν στην λίστα με τους υπόπτους και η _elena_ και η Χαρουλίτα και ο fantasmenos και ξαφνικά βγαίνουν όλοι στην επιφάνεια! Μόνο σε εμένα φαίνεται ύποπτο αυτό;

Δολοφόνησαν τον tsarachaf γιατί δεν μιλούσε πολύ, δεν ήταν κάποιος που είχε κατηγορηθεί και το έργο τους ήταν εύκολο!


Προς τη ΣΕ: Έστω οτι φτάνουμε σε ένα σημείο, που έχουμε διώξει όλους τους μαφιόζους, αλλά είναι μέσα πχ ο διεφθαρμένος αστυνομικός, ο οποίος είναι μεν πολίτης, αλλά είναι με το μέρος των μαφιόζων. Θα πρέπει να διώξουμε και τον αστυνομικό ή από την στιγμή που έχουν φύγει όλοι οι μαφιόζοι, κερδίζουν οι πολίτες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Ακριβώς αυτές είναι και οι δικές μου σκέψεις... Και εγώ βλέπω πιο πιθανό το δεύτερο σενάριο, αλλά έτσι μπαίνουν στην λίστα με τους υπόπτους και η _elena_ και η Χαρουλίτα και ο fantasmenos και ξαφνικά βγαίνουν όλοι στην επιφάνεια! Μόνο σε εμένα φαίνεται ύποπτο αυτό;

Δολοφόνησαν τον tsarachaf γιατί δεν μιλούσε πολύ, δεν ήταν κάποιος που είχε κατηγορηθεί και το έργο τους ήταν εύκολο!


Προς τη ΣΕ: Έστω οτι φτάνουμε σε ένα σημείο, που έχουμε διώξει όλους τους μαφιόζους, αλλά είναι μέσα πχ ο διεφθαρμένος αστυνομικός, ο οποίος είναι μεν πολίτης, αλλά είναι με το μέρος των μαφιόζων. Θα πρέπει να διώξουμε και τον αστυνομικό ή από την στιγμή που έχουν φύγει όλοι οι μαφιόζοι, κερδίζουν οι πολίτες;
H αληθεια; ειναι πως φαινεται υπερβολικα ευκολη η λυση τουμυστηριου και αυτο ακριβως ειναι που με ανησυχει!!
Οσο για τους υποπτους, μετα τα χθεσινοβραδινα δεδομενα, οι top suspects για μενα ειναι οι ακολουθοι:
Dimijim
Χαρουλίτα
Fantasmenos
Πατρευς

Και διατηρω μια επιφυλαξη για Misskit και _elena_, αν και πλεον περισσοτερο υποπτη πιστευω πως ειναι η δευτερη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cr 7

Δραστήριο μέλος

Ο cr 7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Μύρινας (Λέσβος). Έχει γράψει 436 μηνύματα.
Καλημέρα στο Παλέρμο! Βλέπω πως ζητήσατε να μάθετε τον ρόλο της maria775m. Ωραία, λοιπόν! Η Μαρία είχε τον ρόλο...

της κρυφής μαφιόζου Γ

Μαρία, αποχωρείς οριστικά από το παιχνίδι και έχει δικαίωμα για τελευταία λόγια!

ΑΧΑ αφού και η μαρία απο ότι φαίνεται είναι μαφιόζος και θυμάμαι ακόμα οτί έβαλε μέσα τον fantasmeno(να μην τα ξεχνάμε)θα ψήφισω fantasmeno-είμαι σίγουρος οτι κάτι κρύβεται πίσω από αυτόν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top