Παλέρμο #33 - The Game

Ποιός θα είναι ο πιο αδύναμος κρίκος;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 12)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
Ο Έκον πολίτης φεύγει με 6 ψήφους από : zOitCa,Vaios[πολίτης],Petropoulos,JJ,Freak,Bluestas.
Μαυρούλης,πάλι πολίτης,πάλι με 6 ψήφους από : Blue_butterfly,bluestas,Dem,loulou,Toi,zoitCa.
Τασος,άγνωστη ιδιότητα,δολοφόνος κατ εμέ,5 ψήφοι από : Fockos,JaneWin,Mauroylis,Vaios και Rinaki. Δηλαδή από όλους τους πολίτες σχεδόν,καθώς δεν ξέρουμε τον ρόλο της Ρινάκι.

Δηλαδή η Ζωή και ο Bluestas ψήφισαν δύο φορές πολίτη. Και ο JJ μια φορά πολίτη και μια φορά τον τσαρα,στο άκυρο. Για να μην καρφωθεί,λογικά. :hmm:

Ο Τάσος,όταν έφυγε.τόνισε ως ύποπτους,τους Dannaros, fockos, Rinaking, MAYROULIS.
Μαυρουλης πολίτης,Φόκος πολιτης,Δαναρος πολίτης λογικά. Και άλλο ένα γεγονός που με κάνει να πιστέψω στην αθωότητα της Ρινάκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
Όπα όπα τι λες τώρα??

1) η αθωότητα του αποδείχτηκε, είχε αποκάλυψη σήμερα
2) σύμφωνα με τις ψήφους του μπορεί άνετα να θεωρηθεί δολοφόνος [και για μένα είναι ο τρίτος μετά τον foreverfreak] και γιατί είναι εκτός κλίματος και γιατί στέλνει ένα μήνυμα και δεν επιμένει γενικά για να μην αποκαλυφθεί
3) κυνηγός ήταν o vaios το είπαμε, και το είπε και μόνος
4) η ριρίκα είναι αθώα.... το γιατί το εξήγησα. Πάμε πάλι από την αρχή.... :

Η έλενα κρ είπε ότι είχε τον πιο σπουδαίο ρόλο πολίτη. Αρχικά όλοι νομίζαμε ότι ήταν η ρουφιάνος, και o dannaros επίσης μετέφρασε τα λόγια της λέγοντας ότι ήταν ρουφιάνα για να καλύψει τον εαυτό του... ύστερα όμως ο dannaros είπε στον demlogic ότι η νοσοκόμα δεν υπάρχει και ότι την είχε φάει αυτός που είχε φάει και τον κακό τον λύκο, δηλαδή ο κυνηγός (vaios)... όμως ο dannaros πως ήξερε ότι η elena kr ήταν νοσοκόμα?? Γιατί ήξερε τι είναι ο ίδιος. Ήταν ΡΟΥΦΙΑΝΟΣ. Για αυτό ενώ αρχικά κατηγορούσε την ριρίκα και υποστήριζε την janewin, βρέθηκε να μας λέει ότι είναι 100% σίγουρος ότι η ριρίκα ήταν αθώα. Γιατί κάποιος να είναι 100% σίγουρος και να μας το σποντάρει συνέχεια? Πονηρευτείτε λίγο;)
1) ειχε αποκαλυψη αυτου που δολοφονηθηκε? οκ σορρυ δεν το δα!:redface:
2)στο 2 για ποιον μιλας? :P
3)ουτε αυτο το δα! μπορεις να μου παραθεσεις το ποστ!
4)ναι πλεον το ξερω οτι η ριρικα ειναι αθωα...και δεν ειπα οτι ειναι ενοχη...ειπα οτι ΠΑΛΙΑ φαινοταν ενοχη λογω εκεινου του ποστ το οποιο τελικα ηταν ενα μπερδεμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
για το 2 όντως, δεν κατάλαβα γιατί το είπε αυτό η toi_toi. Λες να 'ναι το τσιράκι?:P Και το τσιράκι νομίζω θυσιάζετε για να κάνει την αλλαγή, δεν δολοφονείται. Σωστά? ας μας πει η ΣΕ....

Το τσιράκι μπορεί να συννενοείται κανονικά με τους δολοφόνους. Μπορεί, ωστόσο, θα θυσιάσει τον εαυτό του για να μετατρέψει έναν πολίτη σε δολοφόνο. Συγκεκριμένα, θα αποστείλει το βράδυ ένα προσωπικό μήνυμα στην ΣΕ, όπου και θα υποδεικνύει ποιον πολίτη θα φέρει με το μέρος των δολοφόνων. Στις 13:00 το μεσημέρι η ΣΕ θα βγάλει έξω το τσιράκι και θα ενημερώσει τον εν λόγω παίχτη για την νέα του "ομάδα". Στο δημόσιο θα ανακοινωθεί μόνο ο θάνατος του τσιρακίου.

Ουσιαστικά, η θυσία του ανακοινώνεται σαν δολοφονία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rinaking

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρήνη Ναζαρί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 141 μηνύματα.
ρε blue εγραψα ολα τα σεναρια για να δουμε τι γινεται!
ισως το πρωτο ειναι αστειο αλλα επρεπε να τα γραψω ολα οσα σκεφτηκα οταν ειδα την δολοφονια του φοκου!
2) δεν καταλαβα τι εννοεις? βασικα αυτο το σεναριο το πε η τζειν και ειπα να το γραψω
3) μαλλον ειναι το σεναριο με την μεγαλθτερη πιθανοτητα


κοιταξε με το ιδιο κριτηριο θα μπορουσαμε να πουμε οτι και η λουλου και ο τσαρατσαφ ειναι υποπτοι...οποτε εγω προσωπικα πλεον εγω σταματησει να θεωρω υποπτους οσους δεν παιζουν πολυ γιατι τελικα μπορει ν α διωξουμε πολιτη!

όχι γιατί ο tsarachaf πήρε 2η απουσία χθες. Αδιαφορία ενώ είσαι δολοφόνος? Ειδικά όταν κινδύνευε η ζωή? Άμα φύγει σήμερα από απουσίες θα δούμε. Και η λούλου δεν επαληθεύει τον κανόνα των ψήφων.

οσο για τον φορεβερ ...δεν ειχε πει ο ιδιος οτι δεν θα μπορουσε να μπει? οποτε μπορει οντως να μπηκε η αδελφη του...τεσπα εγω θελω να δω και αλλα ποστ του και μετα θα αποφασησω!
6 Λόγους έδωσα και αυτό που λες δεν το συμπεριέλαβα καν



1)ειρωνικα το πες το καλα εξηγηθηκες?:P
όχι, μίλησες ήρεμα και χαλαρά... χωρίς πολλά πολλά



υ.γ. αν ημουν τσιρακι θα επέμενα στο 1ο σεναριο ειρηνη!
μην το λες... πολλές φορές λέμε πράγματα που είμαστε για να παραστήσουμε τους αθώους. Τέσπα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,254 μηνύματα.
ρε blue εγραψα ολα τα σεναρια για να δουμε τι γινεται!
ισως το πρωτο ειναι αστειο αλλα επρεπε να τα γραψω ολα οσα σκεφτηκα οταν ειδα την δολοφονια του φοκου!
2) δεν καταλαβα τι εννοεις? βασικα αυτο το σεναριο το πε η τζειν και ειπα να το γραψω

Νομίζω πως αυτό γίνεται σε ημέρες χωρίς αποκάλυψη.Διότι ο fockos παρουσιάστηκε ως πολίτης.Καλύτερα να μας απαντήσει η ΣΕ όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
και αν θυσιαστει το τσιρακι μετα στην αποκαλυψη θα εμφανιστει ως πολιτης ή ως δολοφονος ο θανατος του?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rinaking

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρήνη Ναζαρί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Ο Τάσος,όταν έφυγε.τόνισε ως ύποπτους,τους Dannaros, fockos, Rinaking, MAYROULIS.
Μαυρουλης πολίτης,Φόκος πολιτης,Δαναρος πολίτης λογικά. Και άλλο ένα γεγονός που με κάνει να πιστέψω στην αθωότητα της Ρινάκι.
ΑΚΡΙΒΩΣ!!! για αυτό ήταν δολοφόνος ο ΤΑΣΟΣ....

1) ειχε αποκαλυψη αυτου που δολοφονηθηκε? οκ σορρυ δεν το δα!:redface:
2)στο 2 για ποιον μιλας? :P
3)ουτε αυτο το δα! μπορεις να μου παραθεσεις το ποστ!
4)ναι πλεον το ξερω οτι η ριρικα ειναι αθωα...και δεν ειπα οτι ειναι ενοχη...ειπα οτι ΠΑΛΙΑ φαινοταν ενοχη λογω εκεινου του ποστ το οποιο τελικα ηταν ενα μπερδεμα!
στο 2 μιλάω για το σότερ.
στο 3 νομίζω σβήστηκε το ποστ του vaiou καθώς είχε δολοφονηθεί.... αλλά μπήκε και έγραψε "σόρρυ για την άστοχη επιλογή μου" επειδή η elena kr αποδείχθηκε αθώα
Ουσιαστικά, η θυσία του ανακοινώνεται σαν δολοφονία.
δηλαδή θα είναι μόνο ένα άτομο που δολοφονείται όχι 2 σωστά???

Το τσιράκι όμως μπορεί άμα θέλει να μην το κάνει ώστε να νικήσει με τους πολίτες σωστά??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
1)όχι γιατί ο tsarachaf πήρε 2η απουσία χθες. Αδιαφορία ενώ είσαι δολοφόνος? Ειδικά όταν κινδύνευε η ζωή? Άμα φύγει σήμερα από απουσίες θα δούμε. Και η λούλου δεν επαληθεύει τον κανόνα των ψήφων.

2) 6 Λόγους έδωσα και αυτό που λες δεν το συμπεριέλαβα καν

3) όχι, μίλησες ήρεμα και χαλαρά... χωρίς πολλά πολλά

4)μην το λες... πολλές φορές λέμε πράγματα που είμαστε για να παραστήσουμε τους αθώους. Τέσπα

1)κυριως για την λουλου το γραψα γιατι ο τσαρατσαφ μας εχει πει οτι δουλευει!
2)καλα στο 2 αλλα διαβασα τελικα! διαβασα γρηγορα το ποστ σου και νομιζα οτι ειπες οτι ο φορεβερ ειπε ψεματα οτι ειναι η αδελφη του (μην δινεις σημασια...ζεστη :P)
3)α οκ γιατι νομιζα οτι το πες ειρωνικα!:P
4)κοιταξε αν ημουν τσιρακι δεν θα κανα την μαλακια να σας γραψω ολα τα πιθανα σεναρια αλλα θα κανα την παπια!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
και αν θυσιαστει το τσιρακι μετα στην αποκαλυψη θα εμφανιστει ως πολιτης ή ως δολοφονος ο θανατος του?

Εάν χρειαστεί να αποκαλυφθεί η ιδιότητά του, τον αποκαλύπτουμε ως δολοφόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soter

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο soter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 212 μηνύματα.
σιγά καλέ, και εγώ από του αδερφού μου μπαίνω.... φθηνή δικαιολογία δολοφόνων για να μην παίζουν πολύ....
και εσύ, και η zoitca και ο foreverfreak !!!!
Εγώ άμα ήταν να ψάχνω σπίτι δεν θα δήλωνα συμμετοχή!

κοίτα, έχει πρόβλημα το τροφοδοτικό του laptop και δεν ανοίγει. τώρα αν εσύ με πιστεύεις ή όχι λίγο με νοιάζει

με την διαφορά ότι fockos ψήφισε tasos97 και blue_butterfly ψήφισε wildboy.... Εσύ??? Όχι!!!
άμα είσαι αθώος να ψηφίσεις τον foreverfreak για αποχώρηση την δευτέρα ΟΚ ??? και θα δεις ότι θα βγει δολοφόνος... σου έδωσα 6 λόγους για τους οποίους είναι..... τον συνδολοφόνο σου καλέ :)

εντάξει λοιπόν μαζί σου. δεν έχω να χάσω κάτι παρα να κερδίσω αν ο freak είναι όντως δολοφονάκι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Το τσιράκι όμως μπορεί άμα θέλει να μην το κάνει ώστε να νικήσει με τους πολίτες σωστά??

Δεν κατάλαβα τι λες.:hmm:
Ο μόνος λόγος που μπορεί το τσιράκι να θυσιαστεί είναι για να βοηθήσει τους δολοφόνους, τους πολίτες από που και ως που; Τους πολίτες για να τους μπερδέψουν, όχι για να τους βοηθήσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
1)στο 2 μιλάω για το σότερ.
2)στο 3 νομίζω σβήστηκε το ποστ του vaiou καθώς είχε δολοφονηθεί.... αλλά μπήκε και έγραψε "σόρρυ για την άστοχη επιλογή μου" επειδή η elena kr αποδείχθηκε αθώα

1) αχα οκ
2)μαλιστα! δεν το χα δει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,254 μηνύματα.
Εάν χρειαστεί να αποκαλυφθεί η ιδιότητά του, τον αποκαλύπτουμε ως δολοφόνο.
Άρα, με βάση αυτό αποκλείεται να έγινε θυσία.(αν κατάλαβα καλά)
κοίτα, έχει πρόβλημα το τροφοδοτικό του laptop και δεν ανοίγει. τώρα αν εσύ με πιστεύεις ή όχι λίγο με νοιάζει



εντάξει λοιπόν μαζί σου. δεν έχω να χάσω κάτι παρα να κερδίσω αν ο freak είναι όντως δολοφονάκι
Εσύ δε μου είπες , τι σκέφτεσαι για τη σημερινή ψηφοφορία? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
Λοιπον, οταν βλεπω να με κατηγορουν γελαω, θενξ, οποιος με θεωρει ενοχο, εμπρος, να με ψηφισει και θα ψηφισω και εγω τον εαυτο μου αμα θελετε.

Rinaking βλεπω σημπληρωσες καλα το παζλ, μονο που και εγω το ειχα σημπληρωσει , και μπλοφαρα για να μην δολοφονηθω , εαν δεν ειχαν καταλαβει πως η νοσοκομα ειναι νεκρη

Ο SK δεν σκοτωνε σημερα;

Μια διορθωση Rinaking, ο Foreverfreak ειναι SERIAL KILLER
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Λοιπον, οταν βλεπω να με κατηγορουν γελαω, θενξ, οποιος με θεωρει ενοχο, εμπρος, να με ψηφισει και θα ψηφισω και εγω τον εαυτο μου αμα θελετε.
Δεν γίνεται αυτό. Λολ.:P
Ο SK δεν σκοτωνε σημερα;
Στις 17:00 ανακοινώνεται.

:popcorn:
Λίστα συμμετοχών για Παλέρμο #33

1. blue_butterfly - z0itCa
2. bluestas95 - z0itCa
3. Demlogic - z0itCa
4. foreverfreak - blue_butterfly
5. JaneWin
6. jj!
7. maria_lulu - z0itCa
8. soter
9. toi_toi
10. tsarachaf
11. z0itCa
12. Rinaking - z0itCa


Ψήφοι
5 z0itCa
1 blue_butterfly
1 bluestas95 (από focko)


Απουσίες
maria_lulu: #1
Eupatridis: #1 #2
tsarachaf: #1 #2
foreverfreak: #1

Αποχωρήσεις
1. Wild_Boy - Ψηφοφορία - 01/08/2011 - Ορφέας - Ευριδίκη
2. evito - 01/08/2011 - Ορφέας - Ευριδίκη
3. Alchemist - Δολοφονία - 02/08/2011 - Άγνωστη Ιδιότητα
4. Εcon - Ψηφοφορία - 02/08/2011 - Πολίτης
5. Εupatridis - Aπουσίες - 02/08/2011- Πολίτης με Κενή Ιδιότητα
6. vaios13 – Δολοφονία – 03/08/2011 – Πολίτης
7. Elena Kr – Δολοφονία από Κηνυγό – 03/08/2011 – Πολίτης
8. petropoulos4355 - Δολοφονία από Serial Killer - 03/08/2011 - Άγνωστη Ιδιότητα
9. Τασος97 - Ψηφοφορία - 03/08/2011 - Άγνωστη Ιδιότητα
10. dannaros - Δολοφονία - 04/08/2011 - Άγνωστη Ιδιότητα
11. MAYROULIS - Ψηφοφορία - 04/08/2011 - Πολίτης
12. fockos - Δολοφονία - 05/08/2011- Πολίτης


Δευτέρα θα μάθετε την ιδιότητα του M.V.P
Tρίτη θα μάθετε την ιδιότητα του δολοφονηθέντος.
Τετάρτη θα μάθετε την ιδιότητα του M.V.P

Btw τσάρα αν δεν μπείς να ψηφίσεις oύτε σήμερα,θα αποχωρήσεις στις 20:00 με 3 απουσίες. :popcorn:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Rinaking

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρήνη Ναζαρί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Δεν κατάλαβα τι λες.:hmm:
Ο μόνος λόγος που μπορεί το τσιράκι να θυσιαστεί είναι για να βοηθήσει τους δολοφόνους, τους πολίτες από που και ως που; Τους πολίτες για να τους μπερδέψουν, όχι για να τους βοηθήσουν.
μα άμα δεν θυσιαστεί, υποβιβάζεται σε πολίτης και νικάει μαζί μας, έτσι δεν είναι?
Μια διορθωση Rinaking, ο Foreverfreak ειναι SERIAL KILLER
και γιατί τότε ψήφισε την ριρίκα??? για μένα αυτό΄ήταν το τελειωτικό ξεκάρφωμα του....
τέλος πάντων, μόλις έδωσες τον 2ο λόγο να είναι ο επόμενος που θα ψηφίσουμε την Δευτέρα για αποχώρηση, επειδή έχει και αποκάλυψη!!!
οπότε ζωή σήμερα, και φρικ την δευτέρα... ύστερα προσοχή ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,254 μηνύματα.
μα άμα δεν θυσιαστεί, υποβιβάζεται σε πολίτης και νικάει μαζί μας, έτσι δεν είναι?
Άμα θυσιαστεί πεθαίνει κι άμα δε θυσιαστεί νικάει με τους δολοφόνους αν δεν τους ξεσκεπάσουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rinaking

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρήνη Ναζαρί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Άμα θυσιαστεί πεθαίνει κι άμα δε θυσιαστεί νικάει με τους δολοφόνους αν δεν τους ξεσκεπάσουμε.

Το τσιράκι είναι ένας πολίτης συνασπισμένος μαζί τους δολοφόνους. Σκοπός του είναι να βοηθήσει τους δολοφόνους στον δικό τους σκοπό, μπερδεύοντας τους πολίτες.

Εάν όλοι οι δολοφόνοι βγουν οριστικά εκτός παιχνιδιού και το παιχνίδι δεν τερματίσει (λόγω ειδικών ρόλων ή συνθηκών) τότε το τσιράκι, εάν ακόμα παίζει, αυτόματα χάνει τον δευτερεύοντα ρόλο του και "υποβιβάζεται" σε απλό πολίτη. Το τσιράκι πλέον θα κερδίσει μαζί με τους πολίτες.

τελικά τι ισχύει ΣΕ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Αναρωτιέμαι αν έχετε διαβάσει έστω και λίγο τους κανόνες που βρίσκονται ΕΔΩ.

@Rinaking το 3ο quote που βάζεις είναι οι κανόνες της κλασσικής εκδοχής του παιχνιδιού! Άλλο το ένα, άλλο το άλλο! Αν συγκρίνεις τι λέει στο ένα πόστ για το τσιράκι και τι λέει στο άλλο,θα δείς ότι είναι διαφορετικά.

Παίζετε την revised εκδοχή του Παλέρμο.

Το τσιράκι ΔΕΝ έρχεται ποτέ με το μέρος των πολιτών!
Όταν θυσιάζεται πεθαίνει.-

Δεν αλλάζει ομάδα or sth.

Το άτομο, που θα αποφασίσουν οι δολοφόνοι να πάρουν με το μέρο τους, αυτόματα αλλάζει ο ρόλος του ως εξής ανάλογα με το τι ρόλο έχει:

Πολίτης: δεν αλλάζει κάτι.
Ρουφιάνος: πλέον ρωτάει σχετικά με πολίτες και η ΣΕ απαντάει αν έχει κάποιο ρόλο και αν ναι, ποιον.
Νοσοκόμα: δεν αλλάζει ο ρόλος της, με την διαφορά του ότι πλέον γνωρίζει ποιοι είναι οι δολοφόνοι και μπορεί να προστατέψει αυτούς.
Κυνηγός: πλέον γνωρίζει τους δολοφόνους και μπορεί να συνεργαστεί μαζί τους για να σκοτώσει έναν πολίτη.

Επίσης ο serial killer είναι ένας ειδικός ρόλος ο οποίος όταν τίθεται εντός οποιασδήποτε από τις δύο εκδοχές του παιχνιδιού,
ισχύουν τα ίδια για αυτόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Ήρθε η ώρα να λάμψει η αλήθεια. :popcorn:

fockos is dead.

Δεν ξαναμιλάς. :popcorn:

Χάσατε άλλον έναν πολίτη σήμερα.
Χάλασε η κοσμοθεωρία μου:eek:
Δηλαδή η Ζωή και ο Bluestas ψήφισαν δύο φορές πολίτη. Και ο JJ μια φορά πολίτη και μια φορά τον τσαρα,στο άκυρο. Για να μην καρφωθεί,λογικά. :hmm:
Ναι, συγγνώμη που δεν ήθελα να επηρεαστεί η ψηφοφορία, δίνοντας ψήφο στους επικρατέστερους, χωρίς λόγο:knife:

Εξάλλου, αυτό το έκανε και η toi-toi:|:confused:
___________________________________________________________________
Λοιπόν:
Λαμβάνοντας υπ' όψιν τη σημερινή δολοφονία, νομίζω ότι θα πρέπει να προβώ στην "αθώωση" της rinaking, μιας και ο fockos αποδείχτηκε πολίτης. Ωστόσο, ο demlogic συνεχίζει να είναι ύποπτος για εμένα, για τους λόγους που έγραψα εχτές. Ειδικά χτες, πάσχιζε να σώσει τη z0itCa, η οποία εκείνη τη στιγμή ήταν στην κορυφή της ψηφοφορίας, αν δεν κάνω λάθος. Άλλωστε, είχε αποκάλυψη ιδιότητας εκείνη την ημέρα;)

Οπότε:

  • demlogic: Υπερασπίζεται με νύχια και με δόντια τη z0itCa και μας προτρέπει να ψηφίσουμε Maurouli (αποδείχτηκε πολίτης).
  • z0itCa: Κάνει μάχη με τη Rinaking, ώστε να αθωωθεί στα μάτια της τελευταίας.
  • rinaking: Προσωρινά αθώα, καθώς φαινόταν σίγουρη για την αθωότητα του fockou, άρα ίσως ξέρει κάτι παραπάνω:hmm:
Θα βασιστώ στις απόψεις της rinaking, λοιπόν, και θα ψηφίσω τη z0itCa:smoke:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top