Παλέρμο #32 - The Game

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 12)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Ξεκινά από τον 3ο γύρο. Φρικ, διάβασε λίγο και τους κανόνες!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
χαχ, λέτε και καλά να μην τους ξέρει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Συγνωμη που δεν ξερω και την παραμικρη υποπεριπτωση των κανονων του παιχνιδιου, ειμαι ασυγχωρητος:P!!
Αν με ενδιεφερε αμεσα, προφανως και θα το γνωριζα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Συγνωμη που δεν ξερω και την παραμικρη υποπεριπτωση των κανονων του παιχνιδιου, ειμαι ασυγχωρητος:P!!
Αν με ενδιεφερε αμεσα, προφανως και θα το γνωριζα...
Μήπως κάνεις ότι δεν το ξέρεις;
Αυτό είναι το απόλυτο ξεκάρφωμα...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Συγνωμη που δεν ξερω και την παραμικρη υποπεριπτωση των κανονων του παιχνιδιου, ειμαι ασυγχωρητος:P!!
Αν με ενδιεφερε αμεσα, προφανως και θα το γνωριζα...
Ή θα έριχνες στάχτη στα μάτια μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,919 μηνύματα.
Για την ιστορία, το τσιράκι και η νοσοκόμα χαρακτηρίζονται πολίτες, στην αποκάλυψη ιδιότητας.

Δεν υπάρχει περίπτωση να φύγει ο chris1993 στη δολοφονία. Αυτό είναι σίγουρο. Από εκεί κι έπειτα, έχουμε τρία ενδεχόμενα:

  • Ο chris1993 είναι πολίτης και οι δολοφόνοι θέλουν να ρίξουν τις υποψίες πάνω του ή/και να μας μπερδέψουν.
  • Ο chris1993 είναι δολοφόνος και δημοσιέυσε, με την ομάδα του, το (ψεύτικο) μήνυμα πιθανής δολοφονίας του, δια στόματος MissKit, ώστε να θολώσει τα νερά.
  • Ο chris1993 είναι τσιράκι και συνεργάζεται με τους δολοφόνους. Έτσι, θυσιάζει τον εαυτό του, μιας και η ιδιότητά του θα φανεί ως αυτή του πολίτη. (Τώρα αυτό, δε μου φαίνεται και πολύ λογικό)
Όπως και να 'χει, προβληματίζομαι αρκετά, δεδομένου ότι δεν έχει απαντήσει στην "απειλή", ακόμη.

edit: Ο chris1993 διάβασε τελευταία φορά το θέμα σήμερα στις 15:43, οπότε είναι ενήμερος για το τι γίνεται:hmm:

Γιατί κάνει την πάπια;:P

Ναι,σήμερα το μεσημέρι και γενικά όποτε έχω λίγο χρόνο,μπαίνω για να παρακολουθήσω τα δρώμενα.Όμως,δεν προλαβαίνω να απαντήσω!Έχω εξηγήσει τους λόγους για τους οποίους δεν ποστάρω πολύ (και έτσι και αλλιώς δεν είμαι δα και ο μόνος!)!
Δεν κάνω την πάπια jj! , εσύ μου φαίνεται θέλεις να με στοχοποιήσεις [με αυτά τα σενάρια>που ενα εκ των οποίων ο ίδιος λες ότι δεν είναι και πολύ λογικό...και το 2ο το θεωρώ εντελώς αβάσιμο!!]:hmm:
Τέλοσπάντων.
Τώρα που έχω αρκετό χρόνο , θα απαντήσω σε αυτήν την άτοπη κατ'εμε "απειλή"!
Πραγματικά,δεν καταλαβαίνω τι προσπαθούν να καταφέρουν οι δολοφόνοι με αυτην την προκύρηξη!Μόλις το είδα , έμεινα!Και λέω απο μέσα μου <<τι είναι τούτο;;>>!Η μόνη απάντηση που έχω να δώσω είναι το ότι :
"Καλύτερα οι δολοφόνοι να πάνε να ψάξουν αλλού,γιατί με την δολοφονία μου,δεν θα κερδίσουν τίποτα απολύτως!"

Επίσης,θέλω να επισημάνω ότι την προκύρηξη την θεωρώ πάρα πολύ υπερβολική [στα όρια του γελοίου] και ελπίζω ότι δεν είμαι εγώ ο στόχος και απλώς θέλανε να σπείρουν το φόβο και να τραβήξουν τα βλέμματα των πραγματικών υπόπτων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Μήπως κάνεις ότι δεν το ξέρεις;
Αυτό είναι το απόλυτο ξεκάρφωμα...:hmm:
Και τι ακριβως θα κερδιζα με αυτο?? Το γεγονος οτι δε θυμομουν καθε ποσες μερες δολοφονει ο SK δε σημαινει οτι δε θα μπορουσα να ειμαι δολοφονος:P!! Ελεος πια...

Ή θα έριχνες στάχτη στα μάτια μας.
Μολις εξηγηθηκα:P!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ναι,σήμερα το μεσημέρι και γενικά όποτε έχω λίγο χρόνο,μπαίνω για να παρακολουθήσω τα δρώμενα.Όμως,δεν προλαβαίνω να απαντήσω!Έχω εξηγήσει τους λόγους για τους οποίους δεν ποστάρω πολύ (και έτσι και αλλιώς δεν είμαι δα και ο μόνος!)!
Δεν κάνω την πάπια jj! , εσύ μου φαίνεται θέλεις να με στοχοποιήσεις [με αυτά τα σενάρια>που ενα εκ των οποίων ο ίδιος λες ότι δεν είναι και πολύ λογικό...και το 2ο το θεωρώ εντελώς αβάσιμο!!]:hmm:
Τέλοσπάντων.
Τώρα που έχω αρκετό χρόνο , θα απαντήσω σε αυτήν την άτοπη κατ'εμε "απειλή"!
Πραγματικά,δεν καταλαβαίνω τι προσπαθούν να καταφέρουν οι δολοφόνοι με αυτην την προκύρηξη!Μόλις το είδα , έμεινα!Και λέω απο μέσα μου <<τι είναι τούτο;;>>!Η μόνη απάντηση που έχω να δώσω είναι το ότι :
"Καλύτερα οι δολοφόνοι να πάνε να ψάξουν αλλού,γιατί με την δολοφονία μου,δεν θα κερδίσουν τίποτα απολύτως!"

Επίσης,θέλω να επισημάνω ότι την προκύρηξη την θεωρώ πάρα πολύ υπερβολική [στα όρια του γελοίου] και ελπίζω ότι δεν είμαι εγώ ο στόχος και απλώς θέλανε να σπείρουν το φόβο και να τραβήξουν τα βλέμματα των πραγματικών υπόπτων!
ορίστε; Δηλαδή μας λες εμμέσως πλην σαφώς πως εισαι δολοφόνος;
άκου εκεί δεν έχουν να κερδίσουν τίποτα απολύτως.
Οι δολοφόνοι θέλουν να σκοτώσουν τους πολίτες.

@φρικ,
μπορεί να σημαίνει ότι εσύ είσαι ο SK και το παίζεις αθώο και άγνωστο παιδάκι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Και τι ακριβως θα κερδιζα με αυτο?? Το γεγονος οτι δε θυμομουν καθε ποσες μερες δολοφονει ο SK δε σημαινει οτι δε θα μπορουσα να ειμαι δολοφονος:P!! Ελεος πια...
Θα μπορούσες να είσαι οτιδήποτε αγαπητέ φρικ.
Όπως...serial killer για παράδειγμα!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,919 μηνύματα.
ορίστε; Δηλαδή μας λες εμμέσως πλην σαφώς πως εισαι δολοφόνος;
άκου εκεί δεν έχουν να κερδίσουν τίποτα απολύτως.
Οι δολοφόνοι θέλουν να σκοτώσουν τους πολίτες.

@φρικ,
μπορεί να σημαίνει ότι εσύ είσαι ο SK και το παίζεις αθώο και άγνωστο παιδάκι

Δεν είπα κάτι τέτοιο!Εσυ νομίζω το παρερμήνευσες!
Είπα ότι δεν έχουν να κερδίσουν τίποτα απολύτως απο την μεριά ότι δεν εχω κάτι διαφορετικό απο τους υπόλοιπους πολίτες (δηλαδή κάποιον ιδιαίτερο ρόλο)!Οπότε, αν με δολοφονήσουν , απλώς θα μειώσουν κατα έναν τους πολίτες!
Δε θέλει και πολυ σκέψη!:whistle:
[Είναι προφανές ότι αφού γνωρίζονται οι δολοφόνοι μεταξύ τους...ξέρουν ότι οι 12 άλλοι είναι πολίτες και οι άλλοι 4 έχουν ρολάκια!]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Μήπως κάνεις ότι δεν το ξέρεις;
Αυτό είναι το απόλυτο ξεκάρφωμα...
Και εσύ Βάιε τόσο καλά διαβασμένος είσαι για τα πάντα βρε πουλάκι μου? :redface:
Ούτε εγώ το ήξερα βασικά. =/
Εγώ νομίζω ότι απλά επειδή είσαι δολοφόνος σε ενδιαφέρε και το τι κάνει o serial killer.
Γιατί αν σκοτώσει τους πάντες,χωρίς να τον βρείτε,απλά κερδίζει εκείνος το game.
Το οποίο ούτως ή άλλως είναι με το μέρος σας,γιατί οι μισοί πολίτες δεν γράφουν ,
και οι άλλοι μισοί είναι άφαντοι,so... =P

Το τραγουδι μιλαει για εναν ανδρα που γνωρισε και ερωτευτηκε παραφορα μια γυναικα (της οποιας μαλιστα ηταν ο πρωτος και ο τελευταιος της μεγαλος ερωτας), αλλα η ομορφια της ηταν τομο μεγαλη που μπορουσε να θαμπωσει τον καθενα (οπως ενα αγριο τριανταφυλλο) και τελικα τη σκοτωσε, μαλλον απο τη ζηλια του, στις οχθες ενος ποταμου χτυπωντας τη με ενα βραχο στο κεαφλι και "φυτευοντας" της ενα τριανταφυλλο στα δοντια!!
Πολύ ωραίο τραγουδάκι. Και η ιστορίουλα είναι αρκετά καλή βασικά.
Προσωπικά μου αρέσει πολύ και ο Nick Cave.
Πριν άκουγα αυτό. :P

Συνεχίστε να βάζετε τραγουδάκια πότε-πότε,αν δεν βαριέστε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δεν είπα κάτι τέτοιο!Εσυ νομίζω το παρερμήνευσες!
Είπα ότι δεν έχουν να κερδίσουν τίποτα απολύτως απο την μεριά ότι δεν εχω κάτι διαφορετικό απο τους υπόλοιπους πολίτες (δηλαδή κάποιον ιδιαίτερο ρόλο)!Οπότε, αν με δολοφονήσουν , απλώς θα μειώσουν κατα έναν τους πολίτες!
Δε θέλει και πολυ σκέψη!:whistle:
Μα αυτό θέλουν και αυτοί! Τώρα αν πετύχουν νοσοκόμα-ο ακόμα καλύτερα για αυτούς. Αλλά κατά βάση πολίτη θέλουν να διώξουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,919 μηνύματα.
Μα αυτό θέλουν και αυτοί! Τώρα αν πετύχουν νοσοκόμα-ο ακόμα καλύτερα για αυτούς. Αλλά κατά βάση πολίτη θέλουν να διώξουν.

Μα σου είπα,αφου οι δολοφόνοι γνωρίζονται μεταξύ τους,στόχος τους είναι να διωξουν εμάς τους πολίτες [που γνωρίζουν ότι όλοι οι υπόλοιποι είμαστε>>δεν ξέρουν βέβαια ποιος ακριβώς έχει ρολάκια],πρίν τους βρούμε και τους εξαφανίσουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,484 μηνύματα.
[...]
Επίσης,θέλω να επισημάνω ότι την προκύρηξη την θεωρώ πάρα πολύ υπερβολική [στα όρια του γελοίου] και ελπίζω ότι δεν είμαι εγώ ο στόχος και απλώς θέλανε να σπείρουν το φόβο και να τραβήξουν τα βλέμματα των πραγματικών υπόπτων!
Αφού οι δολοφόνοι είναι οι πραγματικά ύποπτοι:worry:

Τι εννοείς με αυτό;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,919 μηνύματα.
Αφού οι δολοφόνοι είναι οι πραγματικά ύποπτοι:worry:

Τι εννοείς με αυτό;:confused:

Εννοώ ότι κάποιοι εδω μέσα έχουν ρόλο(πχ.νοσοκόμα) και θα ευνοηθούν οι ίδιοι περισσότερο απο το να σκοτώσουν ένα απλό πολίτη!
Και ας επισημάνω ότι είναι η πρώτη φορά που παίζω..διάβασα πολύ καλά το πως παίζεται το παιχνίδι!Αν δεν έχω καταλάβει κάτι καλά μπορείτε να μου το τονίσετε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Εννοώ ότι κάποιοι εδω μέσα έχουν ρόλο(πχ.νοσοκόμα) και θα ευνοηθούν οι ίδιοι περισσότερο απο το να σκοτώσουν ένα απλό πολίτη!
Ναι αρκετά λογικό αυτό βασικά. Να ρωτήσω και κάτι άλλο.
Όταν φύγει ο ρουφιάνος (και υπάρχει αποκάλυψη ιδιότητας) φαίνεται σε εμάς ως πολίτης έτσι?
Αυτό θυμάμαι από κάποια Παλέρμο που έχω παίξει τουλάχιστον,απλά θα ήθελα και μια επιβεβαίωση, αν ξέρει κάποιος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,363 μηνύματα.
Όταν φύγει ο ρουφιάνος (και υπάρχει αποκάλυψη ιδιότητας) φαίνεται σε εμάς ως πολίτης έτσι?

Ναι... Γιατί αλλιώς θα τελείωνε και το παιχνίδι...


Καλησπέρα σας, btw...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Και εσύ Βάιε τόσο καλά διαβασμένος είσαι για τα πάντα βρε πουλάκι μου? :redface:
Δεν χρειάζεται να έχω ρολάκι για να ξέρω τους κανόνες.:pfff:
Τους έμαθα πολύ καλά, άλλωστε, στο προηγούμενο.:P
Πώς γίνεται σε κάθε σου ποστ να βρίσκεται μέσα και τ' όνομά μου, δεν το 'χω καταλάβει! Τη Θεοδώρα που έκανε την ίδια παρατήρηση γιατί δεν την σχολίασες;:hmm:Τόση αγάπη έχεις προς το πρόσωπό μου πια;:whistle:

Καλησπέρα τσαφ-τσουφ. Πήγες για καφέ ή θες να ξαναμαλώσουμε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,565 μηνύματα.
Να σας βάλω κι εγώ τραγουδάκι;;; :redface:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,363 μηνύματα.
Καλησπέρα τσαφ-τσουφ. Πήγες για καφέ ή θες να ξαναμαλώσουμε; :P

Αχ, όλη μέρα έξω ήμουν και δεν έχω όρεξη για καβγάδες...:P

Από αύριο όσους θες... Θα δουλεύω κιόλας, ενώ δεν θα δούλευα κανονικά και θα έχω μπόλικα νεύρα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top