Παλέρμο #32 - The Game

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 12)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Πατρεῦ, ποῦ εἲσαι;:P

Τελικά, το χρησιμοποίησα κι εγώ το πολυτονικό (ελπίζω σωστά):P

Μάλλον πρέπει να ξαναδιαβάσω τις σελίδες προσεκτικά:/: Να περιμένετε σεντόνι μου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Καταρχάς είναι bluestas και όχι bluestar μ' αυτά που πρόσθεσες.Στο διόρθωσα και πριν.Επίτηδες το κάνεις? :confused:


Επίσης , δεν καταλαβαίνω γιατί όλος αυτός ο ξεσηκωμός σου τις τελευταίες σελίδες για να με ψηφίσουν όλοι.Τόσο πολύ σε πείραξε που σε ψήφισα στον πρώτο γύρο και βγάζεις το άχτι σου? :whistle:

Ή έχεις κάποιο σημαντικότερο λόγο για να το κάνεις?Εγώ εξήγησα και γιατί ψήφισα τον Μαυρούλη και σου είπα και τι έκανα στο πρώτο γύρο που όλα ήταν "στα τυφλά" , αλλά εσύ δεν απάντησες σε κάτι.Έχεις μια απόλυτη σιγουριά κατά ένα περίεργο τρόπο για το Μαυρούλη ότι είναι πολίτης.Αν πρόσεξες όμως , ακόμα και πολίτης να είναι , είπα ότι πιστεύω ότι δε μας βοηθάει να βρούμε κάποιο στοιχείο.Τώρα , αν το κύμα συμφώνησε με την ψήφο μου δε φταίω εγώ.Στην τελική , λες να είμαστε χαζοί και 4 που τον ψηφίσαμε για να καρφωθούμε ότι είμαστε δολοφόνοι?
Ναι:P!!
Το βρηκες, μπραβο!! Γι αυτον ακριβως το λογο εχω δημιουργησει κυμα εναντιον σου:P... Τους λογους που σε θεωρω υποπτο τους εχω εξηγησει και γι αυτους ακριβως τους λογους προσπαθω να πεισω και τους υπολοιπους να σε ψηφισουν!!
Φυσικα δεν ειστε και οι 4 δολοφονοι!! Προφανως καποιοι απο αυτους τους 4 ειναι κοροιδα, που επεσαν στην παγιδα των δολοφονων... Η επιδραση της μαζας μπορει να κανει θαυματα αγαπητε;)!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
:popcorn:

Λίστα για Παρασκευή 08/07/2011
  1. Alchemist
  2. Bill_Slayer - _elena_
  3. bluestas95 - MAYROULIS
  4. Chris1993
  5. _elena_ - bluestas95
  6. elenaki_arnea08
  7. fantasmenos
  8. foreverfreak - bluestas95
  9. JaneWin - jj!
  10. jj! - fantasmenos
  11. Κλεοπάτρα^^
  12. maria_lulu - MAYROULIS
  13. MAYROULIS - maria_lulu
  14. Πατρεύς
  15. soter - bluestas95
  16. theodora - Wild_Boy
  17. tsarachaf
  18. vaios13 - MAYROYLIS
  19. Wild_Boy - bluestas95

Ψήφοι
4 bluestas95
3 MAYROULIS
1 _elena_
1 fantasmenos
1 jj!
1 maria_lulu
1 Wild_Boy

Παρασκευή θα μάθετε την ιδιότητα του M.V.P.
Δευτέρα θα μάθετε την ιδιότητα του δολοφονηθέντος.
Τρίτη θα μάθετε την ιδιότητα του M.V.P.

Αποχωρήσεις
  1. papas - Ψηφοφορία & Παράταση - 07/07/2011 - κρυφή ιδιότητα
  2. Bill_Slayer - Δολοφονία - 08/07/2011 - κρυφή ιδιότητα
  3. ??? - Ψηφοφορία - 08/07/2011 - αποκάλυψη ιδιότητας!
  4. ??? - Δολοφονία - 11/07/2011 - αποκάλυψη ιδιότητας!
  5. ??? - Δολοφονία - 11/07/2011 - κρυφή ιδιότητα
  6. ??? - Ψηφοφορία - 11/07/2011 - κρυφή ιδιότητα
  7. ??? - Δολοφονία - 12/07/2011 - κρυφή ιδιότητα
  8. ??? - Ψηφοφορία - 12/07/2011 - αποκάλυψη ιδιότητας!
  9. ??? - Δολοφονία - 13/07/2011 - αποκάλυψη ιδιότητας!
  10. ??? - Δολοφονία - 13/07/2011 - κρυφή ιδιότητα
  11. ??? - Ψηφοφορία - 13/07/2011 - κρυφή ιδιότητα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soter

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο soter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 212 μηνύματα.
Mην πεί κανείς εξυπνάκιας ότι τον σκότωσα εγώ επειδή με ψήφιζε γιατί πραγματικά θα σας πώ τουλάχιστον χαζούς,
αν βγάλει κανείς τέτοιο συμπέρασμα. Οι δολοφόνοι το έκαναν για να πέσουν τα βλέμματα σε έναν συγκεκριμένο παίκτη.
Είναι προφανές δηλαδή..
Δεν είμαι πολύ σίγουρη για την ψήφο,απλά ήμουν ανάμεσα σε αυτόν και στον bluestas,όταν έγραφα το πόστ.
Αν κάνω κάποιο λάθος,θα το διορθώσω αργότερα. =/

χμμμ εγω πάλι γιατί νομίζω πως προσπαθείς να μας ρίξεις απλώς στάχτη στα μάτια? :hmm:και είναι τυχαίο που η δεύτερη επλογή σου είναι (εντελώς τυχαία πάντα)ο σίγουρος δολοφόνος σύμφωνα με τον freak, δεν τον ψηφίζεις, αλλά σιγουρεύεσαι μετά από κουβέντα με τον freak όλο και πιο πολύ?

Θεωρω τον bluestarferries ως πιο σιγουρο και ειναι σημαντικο, ισως και σωτηριο θα ελεγα, να βγαζαμε σημερα εναν δολοφονο... Αν επιμενετε ειμαι μεσα, πολυ απλα γιατι δε θελω να χασουμε εναν σιγουρο πολιτη, δηλαδη τον Μαυρουλη, αλλα εξακολουθω να θεωρω των bluestarferries καλυτερη επιλογη!!

ας αλλάξω λοιπόν την ψήφο μου από MAYROULIS se bluestarferries όχι γιατί τον θεωρώ ως έναν απ τους δολοφόνους αλλά γιατί αν αποδειχθεί πολίτης θα φανούν πολλά για τον ρόλο σου......!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Πατρεῦ, ποῦ εἲσαι;:P

Το είσαι θέλει περισπωμένη. Το αι, στο τέλος κλιτής λέξης είναι βραχύχρονο εκτός από το γ ενικό της ευκτικής Αορίστου (προέρχεται από συναίρεση εκεί, ΑΝ δεν κάνω λάθος - έκανα λάθος, όχι, δεν είναι συναίρεση :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Λοιπόν, χτες δεν μπόρεσα να μπω γιατί ήμουν όλη μέρα έξω.
Έκατσα και διάβασα τις προηγούμενες σελίδες..(ήταν και πολλές πανάθεμα:P)

Και έχω μια απορία, γιατί βρίσκετε "ύποπτο" τον Mauroulis; :hmm:
Όπως είπε είναι το πρώτο του παιχνίδι, είναι αρχάριος και πολύ πιθανόν να μην πολυκατάλαβε τους κανόνες. Όλοι μας περάσαμε από αυτό το στάδιο και πιστεύω καταλαβαίνετε ότι στην αρχή είναι δύσκολο να προσαρμοστεί και να κάνει τις χαζομάρες του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
.Στην τελική , λες να είμαστε χαζοί και 4 που τον ψηφίσαμε για να καρφωθούμε ότι είμαστε δολοφόνοι?
Εγώ προσωπικά δεν σε ψηφίζω μόνο για αυτό.
Έχω πει και άλλον λόγο πριν και ο freak ανέφερε στο πόστ του όταν έδωσε την ψήφο σε σένα,
μερικούς πολύ καλούς λόγους για να σε ψηφίσουμε.

Επίσης δεν είπα ότι όοολοι όσοι ψήφισαν Μαυρούλη είναι και killers.
Αλλά πιστεύω ότι μερικοί,σύμφωνα με τα τωρινά δεδομένα,είναι πολύ πιθανό να τον έχουν ψηφίσει.
Δές εδώ:
bluestas95 :whistle:
vaios13
:whistle:
maria_lulu
soter :hmm:
Mόνο για σένα και τον vaios13,έκανα σχόλιο. Για την μαρία δεν είπα κάτι και για τον soter έβαλα απλά ":hmm:". :P

Ναι:P!!
Το βρηκες, μπραβο!! Γι αυτον ακριβως το λογο εχω δημιουργησει κυμα εναντιον σου:P... Τους λογους που σε θεωρω υποπτο τους εχω εξηγησει και γι αυτους ακριβως τους λογους προσπαθω να πεισω και τους υπολοιπους να σε ψηφισουν!!
Φυσικα δεν ειστε και οι 4 δολοφονοι!! Προφανως καποιοι απο αυτους τους 4 ειναι κοροιδα, που επεσαν στην παγιδα των δολοφονων... Η επιδραση της μαζας μπορει να κανει θαυματα αγαπητε;)!!
+1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Το είσαι θέλει περισπωμένη. Το αι, στο τέλος κλιτής λέξης είναι βραχύχρονο εκτός από το γ ενικό της ευκτικής Αορίστου (προέρχεται από συναίρεση εκεί, ΑΝ δεν κάνω λάθος - έκανα λάθος, όχι, δεν είναι συναίρεση :P)

και το αι και το οι μακρο προ βραχεως περισπαται:pfff::P

Προς jj!:pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,261 μηνύματα.
Ναι:P!!
Το βρηκες, μπραβο!! Γι αυτον ακριβως το λογο εχω δημιουργησει κυμα εναντιον σου:P... Τους λογους που σε θεωρω υποπτο τους εχω εξηγησει και γι αυτους ακριβως τους λογους προσπαθω να πεισω και τους υπολοιπους να σε ψηφισουν!!
Φυσικα δεν ειστε και οι 4 δολοφονοι!! Προφανως καποιοι απο αυτους τους 4 ειναι κοροιδα, που επεσαν στην παγιδα των δολοφονων... Η επιδραση της μαζας μπορει να κανει θαυματα αγαπητε;)!!

Είναι ενοχλητικό όμως.

Φυσικά και μπορεί να κάνει θαύματα , αλλά εγώ δεν προτρέπω κάποιον να τον ψηφίσει σε αντίθεση με σένα.Ο συλλογισμός σου δε σημαίνει ότι είναι απαραίτητα σωστός.Οψόμεθα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Καλησπέρα και σήμερα στα παιδιά.

Παράξενη δολοφονία είχαμε σήμερα με τον αδρανή Bill_Slayer :confused:.Ενιγουει, έχουμε και τη ψηφοφορία σήμερα, οπότε ας δούμε τι γίνεται κι εκεί.

Προσωπικά είμαι ανάμεσα σε 2 άτομα για σήμερα, τα οποία φαίνονται ιδιαιτέρως ύποπτα.Wild_boy και ξανά η _elena_.Από την άλλη έχουμε και τον jj που μας κάνει το κινεζάκι τώρα τελευταία, οπότε έχω μπερδευτεί ολίγον.

Βλέπω ότι υπάρχει ένα κύμα προς τον Μαυρούλη και στις τελευταίες σελίδες στον κατά το πρώτο γύρο ουδέτερο bluestas95, οπότε θα κάνω τον κόπο να διαβάσω τις προηγούμενες 15 σελίδες προτού βγάλω την ετυμηγορία.

Καλή συνέχεια να έχομε 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
ας αλλάξω λοιπόν την ψήφο μου από MAYROULIS se bluestarferries όχι γιατί τον θεωρώ ως έναν απ τους δολοφόνους αλλά γιατί αν αποδειχθεί πολίτης θα φανούν πολλά για τον ρόλο σου......!
Eυχαριστω πολυ, με συγκινεις:bye:!! Θελω να πιστευω πως εχουμε πεσει μεσα αυτη τη φορα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Λοιπον, οσο περιεργο κι αν φαινεται, για μενα αρχισε να ξεκαθαριζει λιγο το τοπιο τωρα...
Οπως ειπα και νωριτερα, το γεγονος οτι η maria-lulu συμμετεχει ελαχιστα και τελικα δινει την ψηφο της σε ενα εντελως ακυρο ατομο, το οποιο μαλιστα δεν εχει κανει τιποτα σοβαρο ωστε να θεωρηθει δολοφονος, αντιθετως εκφραζει απλες αποριες για το παιχνιδι, που αν ηταν στην ομαδα των δολοφονων θα τους τις εξηγουσανε οι συμπαικτες του, εμενα μου φαινεται τερμα υποπτο!! Διατηρει ενα χαμηλο προφιλ για να μην τραβηξει τις υποψιες πανω της και τελικα ψηφιζει "ανωδυνα", ακριβως για τον ιδιο λογο!! Συγνωμη, αλλα δε με πειθει...
ΑΚΡΙΒΩΣ την ιδια τακτικη ακολουθει και ο αγαπητος bluestar95, ο οποιος μου φαινεται περισσοτερο υποπτος απο τη maria!! Αρχιζει σχετικα δυναμικα στο παιχνιδι, αλλα με τον που κατηγορει η theodora και νιωθει τα περιθωρια να στενευουν λιγο, το ραβει και δεν ξαναμιλαει... Επανερχεται μονο και μονο για να ψηφισει και τελικα ψηφιζει εμενα, χωρις μαλιστα να πιστευει πως ειμαι ενοχος (:P)!! Χαχα... Αν ειναι δυνατον!! Δεν εχω δει πιο παιδικες κινησεις σε κανενα απο τα προηγουμενα παιχνιδια... Οσο για την αυριανη ψηφοφορια, ψηφιζει νωρις νωρις για να ξεμπερδεψει και να μη χρειαστει να συμμετεχει ξανα και δινει και παλι την ψηφο του σε ενα ατομο, που ακομα και ο πιο ηλιθιος μπορει να καταλαβει πως ΔΕΝ υπαρχει περιπτωση να ειναι δολοφονος!! Συγνωμη, αλλα ουτε εσυ με πειθεις...

Ηθελα να πω και καποια πραγματακια ακομα, αλλα τα εχω ξεχασει!! Θα επανελθω σε λιγο, αλλα προς το παρον η ψηφος μου παει στον bluestar95!
Η Λουλού όντως δε γράφει στο στέκι άρα θεωρώ άδικη την κατηγορία αυτή και ο μαυρούλης μπορεί να το έκανε για να μπλοφάρει. Νι, δεν είμαι σίγουρη για κανέναν.
Ο bluestas95 και εμένα δε μου φαίνεται οκ.


Για ποιον λογο εσυ κρίνεις αν ο ένας η ο άλλος λέει ψέμματα η αλήθεια?Ποιός είσαι εσυ να βάζεις τους ανθρώπους σε λίστα υπόπτων...και μάλιστα να την παραθέτεις δημόσια???χμμμ!!!Ποιoς άραγε είναι ο σκοπός σου?:hmm:
Ό,τι να ‘ναι, πραγματικά.
Και εγώ το ανέφερα αυτό.
Τσαφ-εγώ δολοφόνοι.
Μα ούτε μια γενική αλήθεια να μην μπορούμε να πούμε;
Άλλωστε δεν είπαμε ‘’χμ, είναι αθώα’’, είπαμε πως όντως δεν ποστάρει συχνά.
Απλά έλεος.


Κοίταξε γιατί λες ότι είπα κάποια πράγματα που στην πραγματικότητα ΔΕΝ ΕΙΠΑ.Δεν είπα ο πάπας είναι πολίτης και η έλενα δολοφόνος.Είπα ότι κατά ένα μεγάλο ποσοστό είναι και οι 2 πολίτες και αλληλοφαγωθήκαμε.Αν όμως κάποιος είναι δολοφόνος είναι η έλενα,γιατί είχε την γρήγορη και άμεση υποστήριξη.ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ?

Και ούτε είπα,ότι ο πάπας είναι σίγουρα πολίτης.Είναι πολίτης κατά ένα μεγάλο ποσοστό,όχι σίγουρα.Γιατί θα είχε 4-5 να τον υπερασπιστούν ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΝ ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΟΝΤΑΝ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΛΟΓΟΜΑΧΙΕΣ:)
Α! καλημέρα Στράτο!
Θα σου παραθέσω μετά τα λόγια σου για να δούμε όλοι ποιος φάσκει και αντιφάσκει! (θα κάνω νέο ποστ)

Οχι,τσαφ αγαπητε,ειναι κουλό να αφήσουν τον 1 από τους 4 να φυγει στην ΠΡΩΤΗ ψηφοφορία.
Κουλό θα είναι να αφήνουν να φύγει κάποιος σε μέρα αποκάλυψης.

Θα επανέρθω με quote του wild τον οποίο και θεωρώ ύποπτο και θα καλούσα τους πάντες να μου δώσουν την ερμηνεία τους στις ερωτήσεις μου.

Οι δε δολοφόνοι συνηθίζουν να βγάζουν κάποιο έμπειρο άρα θα έπρεπε να βγάλουν φαντασμένο. Μήπως όμως ο φάντα είναι δολοφόνος; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Κοίταξε,εγώ δεν ξέρω σίγουρα ποιοι είναι δολοφόνοι.Εσύ στέκεσαι στον μπλουστας και τον βαιο,όμως οι δολοφόνοι ειναι 4,γι'αυτό επεκτείνω τις υποψίες μου.

Όσο για τον τσαφ,ε μπορεί να είναι υπεράνω πάσης υποψίας αυτή τη στιγμή,αλλά αυτό μπορεί να τον κάνει τον καλύτερο δολοφόνο.

Δηλαδή εστιάζεις μπλόυστας και βαιο και οι υπόλοιποι κινούνται κρυφά!

Δεν ξέρω τι παίζει με τον τσαφ,κάτι δε μου κάθεται.Δε λογομαχεί και πάρα πολύ,λέει τις απόψεις του,ψηφίζει και παρακολουθεί.Δεν είναι η τέλεια κάλυψη?Ποιος θα τον υποψιαστεί?Από την άλλη οι ψήφοι του μου φαίνονται πολύ ουδέτεροι:/::/:

Στράτο, παρόλο που τα λες για μένα... Έχεις πολύ καλό τρόπο σκέψης... Δυστυχώς όμως και για σένα(αλλά και για μένα), δεν έχεις δίκιο...
Μην ξεχνάς ότι ήμουν από τους πρώτους που λογομάχησαν με τον πάπα, για τα περί λογομαχιών... Ε, μετά δεν έκατσα και πολύ στον υπολογιστή...
Επίσης, μία ουδέτερη ψήφο έριξα, κι αυτήν γιατί δεν ήθελα να ψηφίσω πάπα από την αρχή, αλλά ήθελα και την έλενα στο παιχνίδι... Μετά στην παράταση πήρα ξεκάθαρα θέση... Και σε λίγο θα δεις και την τωρινή μου ψήφο...

Λοιπον, θελω να ξεκαθαρισω κατι, για να διευκολυνω, οσους λενε οτι υπαρχει πιθανοτητα να τρεχει κατι αναμεσα σε μενα και την _elena_...
To παλερμο ειναι ενα παιχνιδι στρατηγικης και επιβιωσης, οσο βαρυσημαντο και αν ακουγεται!! Για να μπορεσεις λοιπον να επιβιωσεις και να προχωρησεις παρακατω, πρεπει να ενισχυσεις την ομαδα σου η ακομα καλυτερα να τη συσπειρωσεις... Για τους δολοφονους αυτο ειναι ευκολο, καθως γνωριζουν ο ενας τον αλλο!! Οι πολιτες βαδιζουν εντελως στα τυφλα!! Οταν λοιπον ξερεις πως δεν εισαι δολοφονος και βλεπεις κατι παραλογο να συμβαινει μπροστα σου (οπως το γεγονος οτι ψηφιζουν το Μαυρουλη, για τους λογους που εχω εξηγησει παραπανω), προσπαθεις να βρεις ατομο που εμπιστευεσαι-συμπαραστατες και να ανατρεψεις τα δεδομενα... Ε, λοιπον, καλως η κακως την _elena_ και το Wild_boy δεν τους φοβαμαι και πιστευω οτι μπορω να βασιστω πανω τους!! Το να καλεις καποια συγκεκριμενα ατομα, να στοχοποιησουν καποιο συγκεκριμενο "τριτο" ατομο, δεν ειναι κακο, αλλα αντιθετως μια κινηση που μπορει να εχει τρομερα επιθυμητα αποτελεσματα... Και κακα τα ψεμματα, στο σημειο που ειμαστε τωρα (ο Μαυρουλες εχει ηδη αρκετες ψηφους), αυτο ειναι οτι καλυτερο μπορουμε να κανουμε...
Ευχαριστω πολυ, γεια σας!!

Ρε συ Κωνσταντίνε, δεν αποκλείεται ούτε είναι παράλογο αυτό που λες... Αλλά και πάλι θα μπορούσε να είναι η τέλεια τακτική... Είστε 2 δολοφόνοι ή δολοφόνος και τσιράκι και ναι μεν τραβάτε την προσοχή, αλλά έχετε την εμπιστοσύνη των πολλών... Κι επειδή το Παλέρμο είναι εκτός κι απ' αυτά που είπες εσύ και παιχνίδι απάτης, εγώ τουλάχιστον δεν μπορώ να σε εμπιστευθώ απόλυτα...

Καταρχάς είναι bluestas και όχι bluestar μ' αυτά που πρόσθεσες.Στο διόρθωσα και πριν.Επίτηδες το κάνεις? :confused:

Ναι επίτηδες το κάνει προφανώς..:P:P


Πάρε κι από μένα μια ψήφο: bluestas95

Ε, σούπα γίνανε οι λόγοι... Δεν είμαι απόλυτα σίγουρος... Αλλά, μακάρι να μην μας απογοητεύσει η αποκάλυψη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Το είσαι θέλει περισπωμένη. Το αι, στο τέλος κλιτής λέξης είναι βραχύχρονο εκτός από το γ ενικό της ευκτικής Αορίστου (προέρχεται από συναίρεση εκεί, ΑΝ δεν κάνω λάθος - έκανα λάθος, όχι, δεν είναι συναίρεση :P)
Μόνο το εἶναι παίρνει περισπωμένη νομίζω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
ας αλλάξω λοιπόν την ψήφο μου από MAYROULIS se bluestarferries όχι γιατί τον θεωρώ ως έναν απ τους δολοφόνους αλλά γιατί αν αποδειχθεί πολίτης θα φανούν πολλά για τον ρόλο σου......!
Εγώ όσο ύποπτο θεωρώ τον blue,άλλο τόσο και τον Βάιο,την ψήφο μου την άλλαξα γιατί το είπαμε και με τα παιδιά.
Aν και νομίζω πως φάνηκε ότι ούτε εγώ,ούτε ο Στράτος,ούτε ο Κωνσταντίνος είχαμε κανένα τρομερό κόλλημα και αναφέραμε μόνο ένα άτομο.

Πάρα πολλά ονόματα θεωρούμε ύποπτα. Δεν έχω πρόβλημα να ψηφίσω πάλι vaio πάντως.

Οι δε δολοφόνοι συνηθίζουν να βγάζουν κάποιο έμπειρο άρα θα έπρεπε να βγάλουν φαντασμένο. Μήπως όμως ο φάντα είναι δολοφόνος;

++++
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Είναι ενοχλητικό όμως.

Φυσικά και μπορεί να κάνει θαύματα , αλλά εγώ δεν προτρέπω κάποιον να τον ψηφίσει σε αντίθεση με σένα.Ο συλλογισμός σου δε σημαίνει ότι είναι απαραίτητα σωστός.Οψόμεθα...

Το ξερω, αλλα θελω να σε πειραξω λιγο ακομα:P... Εδω ο καημενος tsarachaf, μετα το πρωτο του παλερμο εγινε τσαφ-τσουφ και Βουλης:P!! Στη δικη σου περιπτωση πρωτα εγινε απο λαθος και μετα μου ηρθαν κατευθειαν στο μυαλο τα bluestarferries... Sorry, δε φταιω, εγω, αλλα οι συνειρμοι και το υποσυνειδητο:P!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Εγώ όσο ύποπτο θεωρώ τον blue,άλλο τόσο και τον Βάιο,την ψήφο μου την άλλαξα γιατί το είπαμε και με τα παιδιά.
Aν και νομίζω πως φάνηκε ότι ούτε εγώ,ούτε ο Στράτος,ούτε ο Κωνσταντίνος είχαμε κανένα τρομερό κόλλημα και αναφέραμε μόνο ένα άτομο.

Πάρα πολλά ονόματα θεωρούμε ύποπτα. Δεν έχω πρόβλημα να ψηφίσω πάλι vaio πάντως.

Αν ο bluestas αποδειχθεί δολοφόνος,έχουμε μια μεγάλη νίκη,οι πολίτες.Διότι,και θα έχουμε βγάλει δολοφόνο,και θα έχουμε μεγαλύτερη εμπιστοσύνη μεταξύ μας:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,261 μηνύματα.
Το ξερω, αλλα θελω να σε πειραξω λιγο ακομα:P.

bluestarferries... Sorry, δε φταιω, εγω, αλλα οι συνειρμοι και το υποσυνειδητο:P!!

Αφού είναι για πείραγμα , δεκτό ! :P

Σαν την Miss Kit κι εσύ :'( (αν και έχει πλάκα το όνομα τώρα που το σκέφτομαι ! )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Αν ο bluestas αποδειχθεί δολοφόνος,έχουμε μια μεγάλη νίκη,οι πολίτες.Διότι,και θα έχουμε βγάλει δολοφόνο,και θα έχουμε μεγαλύτερη εμπιστοσύνη μεταξύ μας:)
Μακάρι τι να πώ. Αλλά αν βγεί πολίτης θα έχουμε πρόβλημα γιατί δεν νομίζω να μας εμπιστεύονται το ίδιο μετά.

Πφφφφφ. Ίδωμεν. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Τζέι κάνεις λάθος.. Α! Και παιδιά, προσπαθήστε να κάνετε επεξεργασία στα ποστ σας και να μην κάνετε συνεχόμενα. :redface: Πολύ απαιτητική είμαι. :popcorn:

Λίστα για Παρασκευή 08/07/2011
  1. Alchemist
  2. Bill_Slayer - _elena_
  3. bluestas95 - MAYROULIS
  4. Chris1993
  5. _elena_ - bluestas95
  6. elenaki_arnea08
  7. fantasmenos
  8. foreverfreak - bluestas95
  9. JaneWin - jj!
  10. jj! - fantasmenos
  11. Κλεοπάτρα^^
  12. maria_lulu - MAYROULIS
  13. MAYROULIS - maria_lulu
  14. Πατρεύς
  15. soter - bluestas95
  16. theodora - Wild_Boy
  17. tsarachaf - bluestas95
  18. vaios13 - MAYROYLIS
  19. Wild_Boy - bluestas95

Ψήφοι
5 bluestas95
3 MAYROULIS
1 _elena_
1 fantasmenos
1 jj!
1 maria_lulu
1 Wild_Boy

Παρασκευή θα μάθετε την ιδιότητα του M.V.P.
Δευτέρα θα μάθετε την ιδιότητα του δολοφονηθέντος.
Τρίτη θα μάθετε την ιδιότητα του M.V.P.

Αποχωρήσεις
  1. papas - Ψηφοφορία & Παράταση - 07/07/2011 - κρυφή ιδιότητα
  2. Bill_Slayer - Δολοφονία - 08/07/2011 - κρυφή ιδιότητα
  3. ??? - Ψηφοφορία - 08/07/2011 - αποκάλυψη ιδιότητας!
  4. ??? - Δολοφονία - 11/07/2011 - αποκάλυψη ιδιότητας!
  5. ??? - Δολοφονία - 11/07/2011 - κρυφή ιδιότητα
  6. ??? - Ψηφοφορία - 11/07/2011 - κρυφή ιδιότητα
  7. ??? - Δολοφονία - 12/07/2011 - κρυφή ιδιότητα
  8. ??? - Ψηφοφορία - 12/07/2011 - αποκάλυψη ιδιότητας!
  9. ??? - Δολοφονία - 13/07/2011 - αποκάλυψη ιδιότητας!
  10. ??? - Δολοφονία - 13/07/2011 - κρυφή ιδιότητα
  11. ??? - Ψηφοφορία - 13/07/2011 - κρυφή ιδιότητα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top