Παλέρμο #29 - The game

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
:popcorn::popcorn::popcorn::popcorn:

Λίστα για Πεμπη 30/09

  1. aporw -
  2. CiNeFiL - wild_boy
  3. elenaki_arnea08 -
  4. Eupatridis -
  5. foreverfreak - myrtle
  6. Kleop - wild_boy
  7. Κλεοπάτρα -
  8. lacky -
  9. love_angel - elenaki_arnea
  10. maria_lulu -
  11. Μάρω -
  12. MissKit - foreverfreak
  13. Myrtle - maria_lulu
  14. Phoebe - maria_lulu
  15. tsarachaf -
  16. Wild_Boy -
Ψήφοι
2 wild_boy

2 maria_lulu
1 foreverfreak
1 elenaki_arnea
1 myrtle


Απουσίες
bill13 -> 27/09
Κλεοπάτρα -> 27/09
Eupatridis -> 28/09

Αποχωρήσεις

  1. edmund - ψηφοφορία (αγνωστη ιδιότητα)
  2. bill13 - δολοφονία (άγνωστη ιδιότητα)
  3. himela - ψηφοφορία (πολίτης)
  4. jj! - δολοφονία (πολίτης)
  5. athene - εν ψυχρώ δολοφονία από serial killer (άγνωστη ιδιότητα)
  6. jellyfish (αγνωστη ιδιότητα)
  7. phoebe δολοφονία (αγνωστη ιδιότητα)


Πέμπτη θα μάθετε την ταυτότητα του M.V.P.

Παρασκευή θα μάθετε την ταυτότητα του δολοφονηθέντος.

Παρασκευή σκοτώνει ο Serial Killer.
(Επόμενη) Τρίτη σκοτώνει ο Serial Killer.



Άμα δείτε κάποιο λάθος, ενημερώστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Βγάλτε με από την λίστα..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Foreverfreak σ'ευχαριστώ για το σεντόνι σου...αλλά δεν με πείθεις! Αν ήμουν τσιράκι δεν πιστεύεις πως θα προσπαθούσα να προστατέψω κάποιον από την αρχή του παιχνιδιού;;; Αν το έχω κάνει αυτό μπορείς να συνεχίσεις να το πιστεύεις... ;)


Εφόσον προσπαθούμε να βρούμε τον συγκεκριμένο δολοφόνο που έκανε την μαντεψιά θα ψηφίσω και εγώ maria_lulu.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Βγάλτε με από την λίστα..:P

:eek: Πέθανε και ο Φοίβος και η Αθηνά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Φόκε ξύπνα, σε ρωτάνε! :P
Φόκο, πότε θα μάθουμε αν η μαντεψιά ήταν σωστή;
Στις 20:00, μαντάμ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
Να πω ότι δίνω την ψήφο μου εκεί που θεωρώ πως υπάρχει κάτι ύποπτο... Δηλαδή το ότι δε ψηφίζω αυτό που ψηφίζουν οι περισσότεροι, απευθείας σημαίνει ότι είμαι και δολοφόνος?? Δε μπορώ να το καταλάβω αυτό... Και τέλος να πω ότι ΑΝ ήμουν δολοφόνος πότε δε θα υποχρέωνα συμπαίκτη μου να κάνει κάτι... Απλά πιστεύω πως η Μαρία είδε κι απόειδε με τις κατηγορίες σας επειδή μιλάει πολύ και σταμάτησε να μιλάει!! Κι εγώ το ίδιο θα έκανα! Είμαι των άκρων! Ή θα μιλάω πολύ, ή δε θα μιλάω καθόλου επειδή μου έκαναν παρατήρηση!! Έτσι τουλάχιστον θέλω να πιστεύω ότι γίνεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lacky

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tουλίπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Γειαααααα σας!!! Ηρθα και εγω!!:)

Απ'ότι λιγο διαβασα εφαγα την πρωτη μου ψηφο! δεν εχω να σχολιασω κατι πανω σ'αυτο!
Δεν εχω και πολυ χρονο σημερα οποτε θα ψηφισω απο τα λιγα που διαβασα και εχω καταλαβει τοσες μερες!!

Ειχα ψηφισει την Himela και γειωθηκα, οποτε θα προσπαθησω να εστερνιστω καποια πραγματα απο εκεινη!!:redface::P
Ειχε μιλησει για κλικες και ισως τελικα να ειχα δικιο!!

Για σημερα θα ψηφισω την Maria-lulu!! Ειμαι σιγουρη πλεον πως ειναι δολοφονος!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Δεν ξέρω τι να πω.Εγώ την Φοίβη την είχα για δολοφόνο.Πάντως οι δολοφόνοι είναι ικανοί να το έκαναν για να θολώσουν τελείως τα νερά...Τώρα,εγώ ψηφίζω kleop,γτ μπαίνει ψηφίζει χωρίς αιτιολόγηση και πάει να καλυφθει όταν την κατηγορούμε χωρίς σοβαρά επιχειρήματα.


Θα μάθουμε και σε ΠΟΙΟΝ έγινε το κάρφωμα(δλδ ποιον κάρφωσαν)?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Αγαπητη Myrtle, πρωτα απ'ολα ποτε δεν ειπα πως θεωρω τους συμπαικτες μου ανοητους, για αυτο μη βαζεις λογια στο στομα μου σε παρακαλω!! Περα απο αυτο, συνεχως εισαι απεναντι μου, χωρις να καταλαβω το γιατι... Γιατι θελεις ντε και καλα να με βγαλεις δολοφονο?? Που ειδες κατι υποπτο στα λεγομενα μου?? Εγω οτι εχω πει μεχρι στιγμης, το ειπα με βαση τη λογικη...

Και τωρα παμε στο ζουμι!! Λοιπον, ΑΛΑΖΩ την ψηφο μου!! Πλεον με αυτο που ειπε για τα μηνυματα και τη ΣΕ η αγαπητη Myrtle, σιγουρευτηκα πως ΔΕΝ ειναι δολοφονος, οποτε της ζητω συγνωμη... Ομολογω πως η ψηφος χθες ισως και να ητανε πανω στα νευρα μου, που δεν πιστευε οσα της ελεγα!! Τωρα σας παρακαλω ομως να με ακουσετε, μηπως καταφερουμε να βγαλουμε καποια ακρη...

Οι δολοφονοι βγαλανε τη Φοιβη, που ειχε ηδη ψηφισει τη maria_lulu, για να μεινει η ψηφος πανω της!! Αυτο και μονο το στοιχειο μας μαρτυραει πως η μικρη λουλου δεν ειναι η δολοφονος που εκανε το καρφωμα... Για την ακριβεια, δεν πιστευω καν πως ειναι δολοφονος, αλλα Serial Killer!! Οποτε πρεπει να στρεψουμε την προσοχη μας καπου αλλου...

Οπως ειπα και σε προηγουμενο post, ο ρουφιανος πιθανον να καρφωσε ειτε τη love angel (βλεπε kleop), ειτε την elenaki_arnea (βλεπε τσαφ-τσουφ)!! Επειδη ομως το Ελενακι δεν εμπαινε και τοσο συχνα, πιστευω πως τελικα ο δολοφονος που εκανε το καρφωμα ειναι η love_angel... Γενικοτερα η σταση της μου φαινεται πολυ περιεργη και εχω κι ενα ασχημο προαισθημα γι' αυτην!! Τωρα δεν ξερω αν εχω πεσει μεσα, αλλα θελω να ελπιζω πως ειμαι σωστος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
:hmm:

Ψηφίζω maria_lulu :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

aporw

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 1,053 μηνύματα.
Λοιπον ας ψηφισω κι εγω σημερα νωρις μην δεν προλαβω παλι και κακολογηθω!:P:P

Οσο εχω καταφερει να παρακολουθησω το παιχνιδι ομολογουμενως δεν εχω καταλαβει και πολλα..:redface: Η αρχικη μου υποψια ηταν ο Tsarachaf και ακομα ειναι..:hmm: Κατι μου λεει οτι ειναι δολοφονος..:hmm:
Αλλα αυτη τη φορα λεω να αλλαξω ψηφο..

Ψηφιζω Myrtle γιατι το ολο θεμα με τα προσωπικα μηνυμα μου φαινεται περιεργο!:) Φαινεται οτι γνωριζει καλα πως λειτουργουν αυτα!:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
:popcorn::popcorn::popcorn::popcorn:

Λίστα για Πεμπη 30/09

  1. aporw - myrtle
  2. CiNeFiL - wild_boy
  3. elenaki_arnea08 -
  4. Eupatridis - maria_lulu
  5. foreverfreak - myrtle
  6. Kleop - wild_boy
  7. Κλεοπάτρα -
  8. lacky - maria_lulu
  9. love_angel - elenaki_arnea
  10. maria_lulu -
  11. Μάρω - maria_lulu
  12. MissKit - foreverfreak
  13. Myrtle - maria_lulu
  14. Phoebe - maria_lulu
  15. tsarachaf -
  16. Wild_Boy - kleop
Ψήφοι
5 maria_lulu
2 wild_boy
2 myrtle
1 foreverfreak
1 elenaki_arnea
1 kleop


Απουσίες
bill13 -> 27/09
Κλεοπάτρα -> 27/09
Eupatridis -> 28/09

Αποχωρήσεις

  1. edmund - ψηφοφορία (αγνωστη ιδιότητα)
  2. bill13 - δολοφονία (άγνωστη ιδιότητα)
  3. himela - ψηφοφορία (πολίτης)
  4. jj! - δολοφονία (πολίτης)
  5. athene - εν ψυχρώ δολοφονία από serial killer (άγνωστη ιδιότητα)
  6. jellyfish (αγνωστη ιδιότητα)
  7. phoebe δολοφονία (αγνωστη ιδιότητα)


Πέμπτη θα μάθετε την ταυτότητα του M.V.P.

Παρασκευή θα μάθετε την ταυτότητα του δολοφονηθέντος.

Παρασκευή σκοτώνει ο Serial Killer.
(Επόμενη) Τρίτη σκοτώνει ο Serial Killer.



Άμα δείτε κάποιο λάθος, ενημερώστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
ψηφιζω wild_boy...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Όσοι με ψήφισαν έχουν ρόλο κατά 95%..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Φόκε ξύπνα, σε ρωτάνε! :P

Στις 20:00, μαντάμ.

Μερσί μεσιέ! :)

Αγαπητη Myrtle, πρωτα απ'ολα ποτε δεν ειπα πως θεωρω τους συμπαικτες μου ανοητους, για αυτο μη βαζεις λογια στο στομα μου σε παρακαλω!! Περα απο αυτο, συνεχως εισαι απεναντι μου, χωρις να καταλαβω το γιατι... Γιατι θελεις ντε και καλα να με βγαλεις δολοφονο?? Που ειδες κατι υποπτο στα λεγομενα μου?? Εγω οτι εχω πει μεχρι στιγμης, το ειπα με βαση τη λογικη...

Γιατί; Είπα εγώ ότι τους θεωρείς ανόητους; :worry: Πότε;
Επίσης, προφανώς δεν έχω κάτι εναντίον σου! Ίσα ίσα που μου αρέσει ο τρόπος που παίζεις γιατί μαρτυράει πραγματικά έμπειρο παίκτη! Όμως κάποιοι είναι δολοφόνοι κι εμείς εδώ προσπαθούμε να τους βρούμε, οπότε αναγκαστικά όλοι κάποιον θα κατηγορήσουμε. Δεν παίζουμε το "μικρό σπίτι στο λιβάδι". Όσο για το τι ύποπτο είδα στα λεγόμενά σου το έχω αναλύσει εκτενώς στα προηγούμενα ποστς μου. Αν ανατρέξεις σε αυτά θα το βρεις!

Και τωρα παμε στο ζουμι!! Λοιπον, ΑΛΑΖΩ την ψηφο μου!! Πλεον με αυτο που ειπε για τα μηνυματα και τη ΣΕ η αγαπητη Myrtle, σιγουρευτηκα πως ΔΕΝ ειναι δολοφονος, οποτε της ζητω συγνωμη... Ομολογω πως η ψηφος χθες ισως και να ητανε πανω στα νευρα μου, που δεν πιστευε οσα της ελεγα!! Τωρα σας παρακαλω ομως να με ακουσετε, μηπως καταφερουμε να βγαλουμε καποια ακρη...

Δεκτή η συγνώμη, ξαναλέω ότι δεν έχω κάτι προσωπικό μαζί σου, αλλά εξακολουθώ να πιστεύω ότι είσαι δολοφόνος... Και πολύ καλά κάνεις να θες να μας βγάλει τρελούς, για να νικήσεις! Κι εγώ το ίδιο έκανα όταν ήμουν δολοφόνος και μάλιστα κάποια κοπέλα (η Phoebe νομίζω) μου την είχε πει μετά...:P. Ομως κι εμάς ο σκοπός μας είναι να βρούμε τους δολοφόνους! Τι να κάνουμε...That's the game!

Οι δολοφονοι βγαλανε τη Φοιβη, που ειχε ηδη ψηφισει τη maria_lulu, για να μεινει η ψηφος πανω της!! Αυτο και μονο το στοιχειο μας μαρτυραει πως η μικρη λουλου δεν ειναι η δολοφονος που εκανε το καρφωμα... Για την ακριβεια, δεν πιστευω καν πως ειναι δολοφονος, αλλα Serial Killer!! Οποτε πρεπει να στρεψουμε την προσοχη μας καπου αλλου...

Οπως ειπα και σε προηγουμενο post, ο ρουφιανος πιθανον να καρφωσε ειτε τη love angel (βλεπε kleop), ειτε την elenaki_arnea (βλεπε τσαφ-τσουφ)!! Επειδη ομως το Ελενακι δεν εμπαινε και τοσο συχνα, πιστευω πως τελικα ο δολοφονος που εκανε το καρφωμα ειναι η love_angel... Γενικοτερα η σταση της μου φαινεται πολυ περιεργη και εχω κι ενα ασχημο προαισθημα γι' αυτην!! Τωρα δεν ξερω αν εχω πεσει μεσα, αλλα θελω να ελπιζω πως ειμαι σωστος...

Βρε φρικ! Εσύ, ένας τόσο έμπειρος παίκτης και να ψηφίζεις με βάση το προαίσθημα; Εγώ προσωπικά θα μπορούσα να δεχτώ όλες τις κατηγορίες που δίνεις, αρκεί να μου δώσεις λογικά επιχειρήματα (και το προαίσθημα δεν είναι ένα από αυτά).

Λοιπον ας ψηφισω κι εγω σημερα νωρις μην δεν προλαβω παλι και κακολογηθω!:P:P

Οσο εχω καταφερει να παρακολουθησω το παιχνιδι ομολογουμενως δεν εχω καταλαβει και πολλα..:redface: Η αρχικη μου υποψια ηταν ο Tsarachaf και ακομα ειναι..:hmm: Κατι μου λεει οτι ειναι δολοφονος..:hmm:
Αλλα αυτη τη φορα λεω να αλλαξω ψηφο..

Ψηφιζω Myrtle γιατι το ολο θεμα με τα προσωπικα μηνυμα μου φαινεται περιεργο!:) Φαινεται οτι γνωριζει καλα πως λειτουργουν αυτα!:P:P

Κάτι σου λέει ότι είναι ο tsarachaf, αλλά θα αλλάξεις την ψήφο σου και θα ψηφίσεις Myrtle! Ok, λογικότατο ακούγεται!

Μεταξύ μας, αγαπητή aporw εξακολουθείς να καρφώνεσαι και μου κάνει εντύπωση που το κάνεις τόσο φανερά... Τόση εντύπωση που τελικά θα αρχίσω να πιστεύω ότι είσαι αθώα... Δεν μπορεί ένας δολοφόνος να καρφώνεται τόοοοοοοσο πολύ! Τι να πω;

Όσο για το θέμα με τα προσωπικά μηνύματα, τι ακριβώς σου φαίνεται περίεργο; Φυσικά γνωρίζω πως λειτουργούν! Κανεις κλικ στα προσωπικά μηνύματα και μετά στο μήνυμα που θες να ανοίξεις και το διαβάζεις! Τόσο απλό ήταν αυτό που είπε ο foreverfreak. Μου κάνει εντύπωση που δεν το κατάλαβες, γιατί αν ήσουν πολίτης θα έπρεπε να το έχεις πιάσει κι εσύ! Δεν θέλει φιλοσοφία! :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
:popcorn::popcorn::popcorn::popcorn:

Λίστα για Πεμπη 30/09

  1. aporw - myrtle
  2. CiNeFiL - wild_boy
  3. elenaki_arnea08 -
  4. Eupatridis - maria_lulu
  5. foreverfreak - myrtle
  6. Kleop - wild_boy
  7. Κλεοπάτρα -
  8. lacky - maria_lulu
  9. love_angel - elenaki_arnea
  10. maria_lulu -
  11. Μάρω - maria_lulu
  12. MissKit - foreverfreak
  13. Myrtle - maria_lulu
  14. Phoebe - maria_lulu
  15. tsarachaf -
  16. Wild_Boy - kleop
Ψήφοι
5 maria_lulu
2 wild_boy
2 myrtle
1 foreverfreak
1 elenaki_arnea
1 kleop


Απουσίες
bill13 -> 27/09
Κλεοπάτρα -> 27/09
Eupatridis -> 28/09

Αποχωρήσεις

  1. edmund - ψηφοφορία (αγνωστη ιδιότητα)
  2. bill13 - δολοφονία (άγνωστη ιδιότητα)
  3. himela - ψηφοφορία (πολίτης)
  4. jj! - δολοφονία (πολίτης)
  5. athene - εν ψυχρώ δολοφονία από serial killer (άγνωστη ιδιότητα)
  6. jellyfish (αγνωστη ιδιότητα)
  7. phoebe δολοφονία (αγνωστη ιδιότητα)


Πέμπτη θα μάθετε την ταυτότητα του M.V.P.

Παρασκευή θα μάθετε την ταυτότητα του δολοφονηθέντος.

Παρασκευή σκοτώνει ο Serial Killer.
(Επόμενη) Τρίτη σκοτώνει ο Serial Killer.



Άμα δείτε κάποιο λάθος, ενημερώστε.

Ερωτευμένε Φόκε, ο foreverfreak άλλαξε την ψήφο του στην love_angel! Εγώ έχω μία! :P

edit: Και η maria_lulu ψήφισε wild boy
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Να πω ότι δίνω την ψήφο μου εκεί που θεωρώ πως υπάρχει κάτι ύποπτο... Δηλαδή το ότι δε ψηφίζω αυτό που ψηφίζουν οι περισσότεροι, απευθείας σημαίνει ότι είμαι και δολοφόνος?? Δε μπορώ να το καταλάβω αυτό... Και τέλος να πω ότι ΑΝ ήμουν δολοφόνος πότε δε θα υποχρέωνα συμπαίκτη μου να κάνει κάτι... Απλά πιστεύω πως η Μαρία είδε κι απόειδε με τις κατηγορίες σας επειδή μιλάει πολύ και σταμάτησε να μιλάει!! Κι εγώ το ίδιο θα έκανα! Είμαι των άκρων! Ή θα μιλάω πολύ, ή δε θα μιλάω καθόλου επειδή μου έκαναν παρατήρηση!! Έτσι τουλάχιστον θέλω να πιστεύω ότι γίνεται...

Δηλαδή ακόμα υποστηρίζεις ότι η maria_lulu παρεξηγήθηκε; (Για δες εδώ επιμονή η elenaki_arnea08...ο foreverfreak να τα βλέπει αυτά :P , που λέει εμένα τσιράκι)

Απ'ότι λιγο διαβασα εφαγα την πρωτη μου ψηφο! δεν εχω να σχολιασω κατι πανω σ'αυτο!

Μην ανησυχείς για την ψήφο σου καλή μου...Ξέμπαρκη είναι έτσι για να υπάρχει! :P

Γιατι θελεις ντε και καλα να με βγαλεις δολοφονο?? Που ειδες κατι υποπτο στα λεγομενα μου?? Εγω οτι εχω πει μεχρι στιγμης, το ειπα με βαση τη λογικη...

Οι δολοφονοι βγαλανε τη Φοιβη, που ειχε ηδη ψηφισει τη maria_lulu, για να μεινει η ψηφος πανω της!! Αυτο και μονο το στοιχειο μας μαρτυραει πως η μικρη λουλου δεν ειναι η δολοφονος που εκανε το καρφωμα...

Σκίζει η λογική σου αγαπητέ...Για εξηγησέ την και σε μας μπας και μπω στο σκεπτικό σου...Γιατί δεν βγάζει νόημα!!! :whistle:

Οσο εχω καταφερει να παρακολουθησω το παιχνιδι ομολογουμενως δεν εχω καταλαβει και πολλα..:redface: Η αρχικη μου υποψια ηταν ο Tsarachaf και ακομα ειναι..:hmm: Κατι μου λεει οτι ειναι δολοφονος..:hmm:
Αλλα αυτη τη φορα λεω να αλλαξω ψηφο..

Ψηφιζω Myrtle γιατι το ολο θεμα με τα προσωπικα μηνυμα μου φαινεται περιεργο!:) Φαινεται οτι γνωριζει καλα πως λειτουργουν αυτα!:P:P
Γιατί αλλάζεις ψήφο εφόσον είσαι πιο σίγουρη ότ ο Tsarachaf είναι πιθανότατα δολοφόνος;;Ενώ για την Myrtle δεν έχεις πολλά να πεις...:hmm:


Για να σώσει το τομάρι της...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
forevrefreak, πραγματικα κριμα. δεν ειμαι δολοφονος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
νομίζω πως θα ψηφίσω lacky.... είναι από τα άτομα που δε συμμετέχουν ή τέλος των πάντων δε μιλούν πολύ οπότε θα ήταν πολύ πιθανό να είναι δολοφόνος που δε μιλάει πολύ ή ακόμη και serial killer..

Ελεος... Μα ποσο θα καρφωθεις πια????

αχ αχ αχ! γιατι δε με ακουει κανεις ποτε, σε κανενα παλερμο?? :P

Γιατι βρε?? 3 γυρους τα λεω... Αλλα κανεις μα κανεις δεν με ακουει..

Όσοι με ψήφισαν έχουν ρόλο κατά 95%..

Και γιατι παρακαλω???


Εγω για εναν ακομη γυρο θα ψηφισω elenaki_arnea08

Τον λογο δεν θα τον ξαναπω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top