Παλέρμο #29 - The game

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
αν δηλαδή δε βοηθήσω και λέω ψέματα..αν πω ένα ψέμα,εχετε το δικαιωμα να μου απαγορέψετε να συμμετασχω σε επόμενα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Αυτό κι αν είναι επιχείρημα.. :worry:

Όσο για 'σένα Φρικ. Τι να πω; Χαραμίζεσαι.. Έπρεπε να γράφεις αστυνομικές σειρές όχι να σπαταλάς όλο αυτό το ταλέντο σε ένα φορουμ. :P Συμφωνούσα μαζί σου, γιατί οι σκέψεις που εξέφραζες αφενός έβγαζαν νόημα και αφετέρου ήταν και δικές μου. Όταν λοιπόν βλέπω κι άλλον να καταθέτει άποψη παρόμοια με τη δική μου, τι θα κάνω; Δε θα συμφωνήσω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Εεεεε, είμαι και γω εδώ ! Δηλαδή ,εμένα δεν με εχετε ικανό για δολοφόνο ; Τοσο πολύ με υποτιμάτε ; :giveup:

υ.γ. Ξέρω Ζιου - Ζιτσου και Μανικιούρ - Πεντικιούρ :smoke:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Ο καθένας με τον πόνο του :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Εεεεε, είμαι και γω εδώ ! Δηλαδή ,εμένα δεν με εχετε ικανό για δολοφόνο ; Τοσο πολύ με υποτιμάτε ; :giveup:

υ.γ. Ξέρω Ζιου - Ζιτσου και Μανικιούρ - Πεντικιούρ :smoke:
ομολογεις δλδ οτι εισαι δολοφονος???:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
ομολογεις δλδ οτι εισαι δολοφονος???:confused:
Ναι , παραδίνομαι . Δεν μπορώ να ζω με τύψεις . Πηγαίνετε με στο κρατητήριο ΤΩΡΑ ! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aporw

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 1,053 μηνύματα.
Ναι μα αυτό θα μπορούσε να είναι κάλλιστα μία στρατηγική. Μία η Κελοπάτρα, μία εσύ! (Βρε μπας κι η επόμενη που δεν θα προλάβει να ψηφίσει και θα πάρει απουσία θα είναι η Μαρία Λουλού;:hmm:) Ξέρεις αυτός είναι εύκολος τρόπος να διώξεις τις υποψίες από πάνω σου.

Και πραγματικά το μεσημέρι σε είδα μέσα και παρακολουθούσες το παλέρμο. Απλά λέω ότι αφού είχες έστω αυτόν τον ελάχιστο χρόνο να γράψεις αυτό το ποστ, θα μπορούσες αντ'αυτού να ψηφίσεις κάποιον για να μην πάρεις απουσία κι ας ήταν και στην τύχη...

I know you work! I work too! Oh, what a coincidence! :P



Όχι δεν είναι μέρα αποκάλυψης σήμερα! :/:

Στρατιγικη το να μεινω απο απουσιες??:confused::worry::hmm: Δεν το ειχα σκεφτει ετσι!:P Την επομενη φορα που θα ειμαι δολοφονος θα το δοκιμασω!:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ακριβούλη, δε σου τη μπαίνω εγώ αν δεν το έχεις καταλάβει. :mad: Εσύ σε κάθε Παλέρμο με τιμάς με διαπρεπείς ρόλους που η ΣΕ δε μου δίνει. :mad:

Μα γιατι θες να το κανουμε παλι ετσι??? Σ' αρεσει να σπαμε τα νευρα του κοσμου???

καθε αλλο τι???:mad::mad::mad::mad::mad:

Καθε αλλο παρα την μισω... Τι αλλο δηλαδη??? Γιατι μου εκνευριζεσαι απο το πουθενα??

Απαξιώ να απαντήσω αγαπητέ μου συντοπίτη στις υποθέσεις σου, για τον απλούστατο λόγο ότι εξήγησα γιατί δε συμμετείχα ενεργα προηγουμένως... Αλήθεια είπα... Από εκεί και πέρα, και ποιος δε μου λέει ότι μπορεί εσύ να είσαι δολοφόνος ή serial killer και να θες να αποπροσανατολίσεις τους υπόλοιπους παίκτες... Ωστόσο δε σε ψηφίζω, μόνο και μόνο για να μη ξαναπείς ότι σε ψήφισα επειδή είπες ότι είμαι δολοφόνος, ή επειδή με ψήφισες... Θα κάνω κάτι παράτολμο και θα εμπιστευτώ την πλειοψηφία, διότι μπορεί να έχουν διακρίνει κάτι στην τζελι που να μη το εχω δει γιατί δε διάβασα και πολύ προσεκτικά όλα τα posts... Οπότε κι από εμένα JellyFish

Χαχα... Χαχα... Χαχα... Ψηφιζεις και με την πλειοωηφια τωρα???? Ε οκ... Εγω δεν θελω τιποτε αλλο... Μην μου δινεις κι αλλες αποδειξεις... Σε καταλαβα εδω και ωρα...

Έχω να μπω από προχτες. Δεν βρήκα καθόλου χρόνο δυστυχώς..:(
Λοιπον, δεν διάβασα όλες τις σελίδες πολύ καλά οπότε δεν μπορώ να υποθέσω ποιος είναι ύποπτος ή όχι.
Θα ψηφίσω Jellyfish, επειδή οι περισσότεροι αυτήν ψήφισαν...άρα κάτι παραπάνω θα ξέρετε. :)

Επιτελους!!!!!! :yahoo: Μου την εκανες την χαρη να επιβεβαιωσεις τις υποψιες μου!!! Ευχαριστω...

Πραγματικα πιστευω πως εισαι αλλη μια δολοφονος...

Αthene και Jellyfish; :P Οκ εκεί μαζί σου.. Αλλά εγώ τσιράκι; Και στόχευα τους δυο από τους 4 δολοφόνους; Έλεος όμως. :P

Ελα τωρα... Μα για ποσο χαζους μας περνας... Μονο εναν δολοφονο ξερει το τσιρακι, και δεν μπορει να του αποκαλυφθει... Οποτε μονο παραξενο και πειστικο επιχειρημα δεν ειναι αυτο...

Λοιπον, μολις γυρισα και ειμαι ετοιμος για το σεντονι που υποσχεθηκα στη Μαρω:

Παρατηρηση νουμερο 1: Παρολο που τη μικρη και αθωα Jellyfish την ψηφισαν πολλα ατομα (και αυτο με εβαλε σε σκεψεις), εξακολουθω να πιστευω πως ηταν μια εκ των δολοφονων!! Στις 2 πρωτες ψηφοφοριες ψηφισε με το ρευμα που ειχε δημιουργηθει, χωρις την παραμικρη αιτιολογηση και μολις ειδε πως αρχισαν να την κατηγορουν (εγω για την ακριβεια), δεν εβγαλε τσιμουδια... Δε μπηκε καν στον κοπο να υπερασπιστει το τομαρι της, πιθανως για να μην κινησει αλλες υποψιες, καθως αυτος ηταν ο καταλληλος τροπος για να περασει απαρατηρητη και να την ξεχασουμε!! Δυστυχως ομως το σχεδιο της δε δουλεψε οσο καλα πιστευε... Ενα ακομη στοιχειο που με εκανε να βεβαιωθω για την ενοχη της, ηταν η αποχωρηση της Himela!! Ημουν σιγουρος πως κατι επαιζε αναμεσα σε Himela-JellyFish-Μαρω, καθως με το που κατηγορησα τις δυο πρωτες η Μαρω επεσε να με φαει, αλλα δε μπορουσα να καταλαβω τοτε ποια απο τις δυο προσπαθουσε να προστατεψει...

Μα ακριβως οτι δεν προσπαθησε να υπερασπισει τον εαυτο της ειναι που δειχνει οτι δεν ειναι δολοφονος... Αλλιως θα ειχε και στηριξη απο τους συνδολοφονους της και θα κανανε αγωνα για να μην φυγει...

Παρατηρηση Νουμερο 3: Κατα τρεχει με τη maria_loulou... Αν και στην αρχη υπερασπιζομουν την αθωοτητα της, τωρα πια ειμαι πεπεισμενος πως εχει ρολακι και μαλιστα κακο!! Πονταρω σ'αυτο του Serial Killer... Κι επειδη δεν ηθελε να πεσει σε κανενα σφαλμα παλι και να την βγαλουμε απο τους πρωτους, αποφασισε να ακουληθησει τη γνωστη σε ολους μας τακτικη "μουγκα στη στρουγκα"... Ετσι μας αφησε να την ξεχασουμε και μπορει να μας ξεπαστρεψει ευκολα εναν εναν!! Ακομη ενα στοιχειο που επιβεβαιωνει την ενοχη της, ειναι πως οταν ηταν να γινει η δολοφονια απο το Serial Killer, αυτος "κοιμηθηκε"... Το στοιχειο αυτο με κανει να πιστευω πως ο S.K ειναι μαθητης και απλα εκεινη την ωρα ηταν στο σχολειο!!

Πιστευω πως η μαρια λουλου ειναι κανονικος δολοφονος κι οχι ο S.K. λογω και της παθιασμενης υπερασπισης που της κανει η Αννα

Παρατηρηση Νουμερο 4: Κατι τρεχει και με τη Misskit, αλλα δε δηλωνω απολυτα σιγουρος ακομα... Απο την αρχη του παιχνιδιου, για εναν περιεργο λογο συμφωνει συνεχεια με 'μενα, πραγμα που με βαζει σε υποψιες!! Ισως προσπαθει να κανει τους υπολοιπους να πιστεψουν πως ειναι το τσιρακι μου, για να πεσουν οι υποψιες πανω μου και να με βγαλετε νωρις νωρις... Πραγματικα πανεξυπνη τακτικη, τολμω μαλιστα να πω πως εχω μεινει μ@@@@@ς!! Μπραβο Αννουλα, καλο κουμασι εισαι κι εσυ... Επισης, μιας και η JellyFish ηταν δολοφονος (οπως πιστευω εγω), την ψηφισε για να φυγουν οι υποψιες απο πανω της (μα δεν ειναι δυνατον δολοφονος να ψηφιζει τον συνδολοφονο:P)!! Και παλι ευγε...

Η Αννουλα?? Βρε ειναι σιγανο θορτβωδες ποταμακι... Και ειναι σιγουρα τσιρακι...

Παρατηρηση Νουμερο 5: Δεν ειμαι ακομα σιγουρος για το ποιοι στο καλο παιζει να ειναι οι αλλοι δυο δολοφονοι... Αν η Αθηνα ηταν οντως δολοφονος (μακαρι), τοτε μας μενει ακομα ενας!! Αν οχι, τρεχα γυρευε... Στην κορυφη της λιστας τοποθετουνται οι elenaki_arnea (παιζει ακριβως οπως οταν ημασταν συνδολοφονοι), η love-angel (φτερο στον ανεμο μου φαινεται, συνεχεια αλλαζει γνωμες) και η Myrtle (χωρις να ξερω γιατι:P)!! Για τις παραπανω κυριες ομως, δεν ειμαι ακομα 100% σιγουρος...

Καιρος ηταν να το παρατηρησει καποιος...

Παρατηρηση νουμερο 6: Αν ειναι ακομα ζωντανη αυτη η ριμαδα η νοσοκομα, να την ενημερωσω πως τα δολοφονια βγαζουν ατομο που ΔΕΝ εχουν προλαβει να ψηφισουν πριν τη μια το μεσημερι!! Αν παρατηρησετε καλυτερα θα δειτε πως εχω δικιο... Οποτε πρεπει να αλλαξει τακτικη:P!!

Ελα ρε... Ολοι ξερουμε τι παλουκι που εχει και η νοσοκομα... Ασε που ποτε δεν ξερεις τι μπορει να κανουν οι δολοφονοι την αλλη μερα...


Λοιπον... Κανοντας μια συνοψιση...

Πλεον ειμαι βεβαιος για 3 δολοφονους, την Κλεοπατρα, την elenaki_arnea08 και την maria_lulu... Αναζητω μανιωδως την 4η(μιας και πιστευω πως ειναι γυναικα)

Καθως και για το τσιρακι, που ειναι η Αννα...

Αυτα για αποψε... Τα υπολοιπα απο αυριο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Στρατιγικη το να μεινω απο απουσιες??:confused::worry::hmm: Δεν το ειχα σκεφτει ετσι!:P Την επομενη φορα που θα ειμαι δολοφονος θα το δοκιμασω!:P:P

Με μία απουσία δεν μένεις! Άσε που δεν βλέπω να επιχειρηματολογείς πάνω σε όλα αυτά που σου είπα! Πιστεύεις ότι αυτό το ποστ αρκεί ως αντίλογος στα επιχειρήματά μου; Ή ο αρχισυνδολοφόνος σου, σου είπε να μην τα πολυσχολιάσεις μην καρφωθείς;

Λοιπόν, συνεχίζοντας το σκεπτικό μου που θέλει τις aporw, maria_lulu και Κλεοπάτρα δολοφόνες με κάποιον πιο έμπειρο που τις καθοδηγεί, πιστεύω ότι ο τελευταίος μόλις καρφώθηκε με το "σεντόνι" του!

Αγαπητέ κύριε foreverfreak που τη βρήκατε τόση σιγουριά; Εμφανίζεσαι ως απο μηχανής Θεός που ξέρει τα πάντα πριν από τους πάντες, αλλά δεν κατηγορείς ένα άτομο μόνο, κατηγορείς σχεδόν όλους τους παίκτες! Ναι οκ, όλοι είναι ένοχοι εκτός από σένα! Αλήθεια, η aporw κι η Κλεοπάτρα δεν είναι ύποπτες; Άσε που η τακτική "θυσιάζω έναν δολοφόνο για να μην τραβήξω τα βλέμματα" βγάζει μάτι!

Δεν υπάρχει αμφιβολία ότι είσαι ένας πολύ έμπειρος παίκτης, αλλά και πάλι αυτό δεν δικαιολογεί την τόση σιγουριά σου!
Δικαιολογεί όμως πλήρως τον τρόπο παιξίματος των συνδολοφόνων σου!

btw, σ'ευχαριστούμε για το σεντόνι σου! Ήταν κατατοπιστικότατο!

Α, επίσης! Προς τους πολίτες: Εαν βγω από δολοφονία να θυμάστε ποιους είχα κατηγορήσει!

Φυσικά και ξέρω ότι μετά από αυτή μου τη δήλωση δεν πρόκειται να με βγάλουν! Χαζή είμαι να αφήσω να με φάνε; :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Ο φρικ ταυτίζεται με τον τσαφ.. Ωραίο σενάριο. Δε θα πάρω. ;) Μου θυμίζετε τα δικά μου σενάρια όταν ήμουν δολοφόνος. Πως τους είχα βρει όλους ήταν άξιον απορίας. :lol: Όσο λιγότερους πείσετε τόσο το καλύτερο.

Τσαφ νομίζω αλλάξαμε θέση, αλλά εσύ τα ίδια συνεχίζεις. Καλά κρυβόσουν. Τι το ήθελες τώρα αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Λοιπόν μικρά παλερμάκια σας ενημερώνω για να φτιάξουμε ατμόσφαιρα ότι έχουμε κάρφωμα ρουφιάνου.. Αν οι δολοφόνοι πρόβλεψαν σωστά η λάθος θα το μάθουμε αύριο. Για να μην ψάχνετε τη διαδικασία διαβάστε:
Κάρφωμα Ρουφιάνου

  • Μοναδικός τρόπος να "καρφώσουν" οι δολοφόνοι τον ρουφιάνο, είναι ένας εξ' αυτών που ακόμα είναι στο παιχνίδι, να δηλώσει με pm στην ΣΕ και όχι στο δημόσιο ποιος από τους συμμετέχοντες που παραμένουν στο παιχνίδι πιστεύει πως είναι ο ρουφιάνος.
  • Τονίζεται ότι οι δολοφόνοι μπορούν να καρφώσουν μόνο άτομα που είναι ακόμα στο παιχνίδι και δεν έχουν αποχωρήσει για κάποιο λόγο. ΕΞΑΙΡΕΣΗ: οι δολοφόνοι μπορούν να καρφώσουν και το τελευταίο άτομο που αποχώρησε στην ψηφοφορία των 20:00, σε χρόνο που:
    • Ξεκινάει από την ώρα δημοσίευσης του μηνύματος με τα τελευταία λόγια του χρήστη που αποχώρησε.
    • Λήγει μία ώρα μετά την ώρα δημοσίευσης του μηνύματος με τα τελευταία λόγια ή μία ώρα μετά την ώρα της τελευταίας επεξεργασίας του μηνύματος από τον χρήστη που αποχώρησε. Η λήξη επεκτείνεται δυναμικά σε περίπτωση νέας επεξεργασίας του μηνύματος με τα τελευταία λόγια από τον χρήστη.
    Σε κάθε περίπτωση, το κάρφωμα παίχτη που αποχώρησε από ψηφοφορία δεν μπορεί να γίνει μετά τις 20:00 της επόμενης μέρας, όπου και έχει δικαίωμα για τα τελευταία του λόγια.
  • Το pm μπορεί να στέλνεται μόνο μετά την ψηφοφορία και μέχρι την δολοφονία της επόμενης ημέρας, δηλαδή 20:00 - 13:00 ξεκινώντας από τις 20:00 της πρώτης μέρας.
  • Μεταξύ 13:00 - 20:00 οι δολοφόνοι μπορούν μόνο να αποσύρουν ένα κάρφωμα, αν το είχαν ήδη πράξει από πριν. Δεν δικαιούνται να καρφώσουν κάποιον ως ρουφιάνο στην ΣΕ σε αυτό το διάστημα.
  • Εάν η μαντεψιά του δολοφόνου είναι σωστή και ο δολοφόνος δεν ψηφιστεί για αποχώρηση στις 20:00 του ίδιου γύρου, κερδίζουν οι δολοφόνοι. Σε κάθε άλλη περίπτωση:
    • Εάν ο εν λόγω δολοφόνος, που έκανε την μαντεψιά, φύγει στην ψηφοφορία των 20:00 τότε το "κάρφωμα" θεωρείται ως μη γενόμενο, δηλαδή η ΣΕ δεν απαντάει τίποτα στους δολοφόνους ούτε και κάνει κάποια ανακοίνωση δημόσια. Ως penalty για το κάρφωμα, αποκαλύπτεται κανονικά η ιδιότητά του ως δολοφόνος και έχει δικαίωμα για τελευταία λόγια.
    • Αν ο δολοφόνος που έκανε την δήλωση είναι λάθος και δεν φύγει στην ψηφοφορία των 20:00, αποχωρεί και αυτός από το παιχνίδι χωρίς να έχει δικαίωμα να πει κάτι άλλο και ανακοινώνεται από την ΣΕ η αποχώρησή του λόγω άστοχου καρφώματος καθώς και η ταυτότητά του ως δολοφόνος, χωρίς να αποκαλυφθεί ο "ρουφιάνος" που στόχευε.
    • Και στις δύο παραπάνω περιπτώσεις θα αποκαλύπτεται η ταυτότητα του δολοφόνου. Η σειρά με την οποία αποκαλύπτονται οι ιδιότητες των δολοφονηθέτων ή αυτών που αποχωρούν, συνεχίζει κανονικά. Επιπλέον οι δολοφόνοι χάνουν το δικαίωμα της επόμενης δολοφονίας και στις δύο παραπάνω περιπτώσεις.
  • Τέλος πρέπει να σημειωθούν τα παρακάτω:
    • Εάν έχει απομείνει μόνο ένας δολοφόνος στο παιχνίδι, δεν έχει δικαίωμα να καρφώσει ρουφιάνο.
    • Οι δολοφόνοι μπορούν να αρχίζουν να καρφώνουν μετά την ψηφοφορία του πρώτου γύρου.
  • Για λόγους ατμόσφαιρας και μόνο, η ΣΕ θα ανακοινώνει δημόσια ότι έλαβε pm για "κάρφωμα" δολοφόνου όταν το λαμβάνει, χωρίς να πει οτιδήποτε άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Δεν πιστεύω τι πήγατε και κάνατε! Απλώνετε σεντόνια και καρφώνετε και ρουφιάνο μετά; Αυτό θα πει μεθοδευμένο σχέδιο δράσης. Όλα μαζί ταυτόχρονα. Η ψήφος μου πάει στο foreverfreak. Κάλλιο αργά παρά ποτέ λέει ο λαός.. :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
:popcorn::popcorn::popcorn::popcorn:

Λίστα για Πεμπη 30/09

  1. aporw -
  2. athene -
  3. CiNeFiL - wild_boy
  4. elenaki_arnea08 -
  5. Eupatridis -
  6. foreverfreak -
  7. Kleop - wild_boy
  8. Κλεοπάτρα -
  9. lacky -
  10. love_angel -
  11. maria_lulu -
  12. Μάρω -
  13. MissKit - foreverfreak
  14. Myrtle -
  15. Phoebe -
  16. tsarachaf -
  17. Wild_Boy -
Ψήφοι
2 wild_boy

1 foreverfreak


Απουσίες
bill13 -> 27/09
Κλεοπάτρα -> 27/09
Eupatridis -> 28/09

Αποχωρήσεις

  1. edmund - ψηφοφορία (αγνωστη ιδιότητα)
  2. bill13 - δολοφονία (άγνωστη ιδιότητα)
  3. himela - ψηφοφορία (πολίτης)
  4. jj! - δολοφονία (πολίτης)
  5. athene - εν ψυχρώ δολοφονία από serial killer (άγνωστη ιδιότητα)
  6. jellyfish (αγνωστη ιδιότητα)


Πέμπτη θα μάθετε την ταυτότητα του M.V.P.

Παρασκευή θα μάθετε την ταυτότητα του δολοφονηθέντος.

Παρασκευή σκοτώνει ο Serial Killer.
(Επόμενη) Τρίτη σκοτώνει ο Serial Killer.


Άμα δείτε κάποιο λάθος, ενημερώστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
:eek: Τι κανόνας είναι πάλι αυτός;

Λοιπόν πρέπει οπωσδήποτε να βγάλουμε τον δολοφόνο που έκανε την μαντεψιά! Θα ψήφιζα κι εγώ foreverfreak, καθώς είμαι πια σχεδόν σίγουρη ότι αυτός είναι ο έμπειρος παίκτης που καθοδηγεί το team των δολοφόνων (γιατί δεν πιστεύω ότι ένας πρωτάρης, θα μπορούσε να κάνει "κάρφωμα δολοφόνου", εγώ ούτε καν ήξερα ότι υπάρχει αυτός ο κανόνας).

Το μόνο που σκέφτομαι, όμως είναι το εξής:
Από τη στιγμή που ο foreverfreak είδε ότι αρχίζουμε να τον υποψιαζόμαστε, δεν πιστεύω ότι θα έκανε την μαντεψιά ο ίδιος, αλλά θα έβαζε έναν συνδολοφόνο του από αυτούς που δεν έχουν τραβήξει ακόμα τις υποψίες να την κάνει και με αυτόν τον τρόπο θα τον θυσίαζε σε περίπτωση που είναι λάθος η μαντεψιά, με σκοπό να μείνει ο ίδιος μέσα για να συνεχίσει την καθοδήγηση!

Έτσι λοιπόν έχουμε 2 ελπίδες: Η μία είναι να προσέξουμε να μαντέψουμε σωστά τον δολοφόνο που έκανε την μαντεψιά (γιατί από ότι κατάλαβα δεν αρκεί να βγάλουμε έναν οποιονδήποτε δολοφόνο, αλλά μόνο τον συγκεκριμένο) και η άλλη είναι να προσευχηθούμε όλοι μαζί να έχει κάνει λάθος! :P

(Ας ελπίσουμε ότι έχει συμβεί το 2ο, γιατί το πρώτο μου φαίνεται πολύ δύσκολο)

Η ψήφος αύριο μπας και καρφωθεί κάποιος και βγάλουμε μια άκρη! Πολίτες προσοχή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ο φρικ ταυτίζεται με τον τσαφ.. Ωραίο σενάριο. Δε θα πάρω. ;) Μου θυμίζετε τα δικά μου σενάρια όταν ήμουν δολοφόνος. Πως τους είχα βρει όλους ήταν άξιον απορίας. :lol: Όσο λιγότερους πείσετε τόσο το καλύτερο.

Τσαφ νομίζω αλλάξαμε θέση, αλλά εσύ τα ίδια συνεχίζεις. Καλά κρυβόσουν. Τι το ήθελες τώρα αυτό;

Αχα... Για δες που αρχιζει παλι η Αννουλα να μας κατηγορει... Και δεν νομιζω οτι συμφωνησαμε με τον Κωνσταντινο παρα μονο σε μερικα σημεια...

Εγω?? Δεν κρυβομουν καθολου ομως...

Λοιπόν μικρά παλερμάκια σας ενημερώνω για να φτιάξουμε ατμόσφαιρα ότι έχουμε κάρφωμα ρουφιάνου.. Αν οι δολοφόνοι πρόβλεψαν σωστά η λάθος θα το μάθουμε αύριο. Για να μην ψάχνετε τη διαδικασία διαβάστε:

Καρφωμα??? Για δες... Καποιοι ξυπνησαν... Για να δουμε και τι ψαρια πιασανε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Πραγματικα, απ'ολη αυτη την προσπαθεια που εκανα μεχρι τωρα, καταληξατε στο συμπερασμα πως ειμαι δολοφονος:eek::eek:?? Τι να πω, πραγματικα κριμα και πολλα μπραβο στους πανεξυπνους δολοφονους, που τελευταια στιγμη πανε να ριξουνε τις υποψιες πανω μου, για να εχουν σιγουρα τη νικη στο τσεπακι τους... Και αν πραγματικα ξερατε πως παιζω, θα ειχατε καταλαβει πως ΟΠΟΙΟ ρολο και να εχω, μου αρεσει να συμμετεχω ενεργα ρε γαμωτο (κατι που δυστυχως οι μισοι δεν το κανουνε), ακριβως για να μπορεσει να γινει παιχνιδι!! Γι αυτο και η τοση σιγουρια μου κυρια Myrtle, γιατι ειναι ο μονος τροπος να πεισω τους συμπολιτες μου να βγαλουν καποιους απο τους κακους που εχουν μεινει στο παιχνιδι... Επισης, οποιος εχει παιξει μαζι μου οταν ημουν δολοφονος, θα ξερει πολυ καλα πως σιχαινομαι το καρφωμα!! Αυτο μπορει να το επιβεβαιωσει και η πρωην συνδολοφονος μου elenaki_arnea (αν φυσικα τη συμφερει)... Τελος, σ'αυτη τη φαση του παιχνιδιου, το μονο που μπορω να σας πω για να σας πεισω για την αθωοτητα μου, ειναι πως ειμαι ενα μικρο και αθωο πολιτακι!! Και οποιος καταλαβε, καταλαβε;)...

Θα ξαναριξω μια ματια στα post και θα επιστρεψω για να ψηφισω, αν και ειμαι σιγουρος πως ο δολοφονος που εχει κανει το καρφωμα, ειναι μεσα στα ατομα που εχω αναφερει στο "σεντονι" μου (κατι που προφανως ζητησε η ομαδα των δολοφονων για να με παγιδεψει)!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
ψηφιζω elenaki_arnea. παιζει ακριβως οπως επαιζε τοτε που ημουν σε και ηταν δολοφονος. μπαινει γραφει οτι να ναι και μετα φευγει κυρια.

για μενα η μαγικη τετραδα ειναι maria_lulu, κανει μπαμ οτι το κοριτσακι σπαμμαρει παντου εκτος απ οτο παλερμο! δεχεται οδηγιες και αυτο κανει μπαμ! δε γινεται ξαφνικα να μη μιλαει καθολου. συνεχιζω με kleopatra, που ποτε δεν εχουν αλληλοψηφιστει! ψαξτε το!

ψηφιστε ολοι για αυριο elenaki_arnea. εχει αποκαλυψη ιδιοτητας και θα με θυμηθειτε. ακουστε με.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Καλα ρε love, εσυ αυτο με το καρφωμα ρουφιανου δεν το ειδες η κανεις πως δεν το ειδες??? Πραγματικα θα σου ηταν πολυ χρησιμο να το παιξεις ανηξερη την τελευταια στιγμη... Λοιπον, το καλυτερο που εχουμε να κανουμε τωρα ειναι να βρουμε εμεις το ρουφιανο, που καρφωθηκε τοσο ασχημα, καθως ο ιδιος ο καημενος δε μπορει να μιλησει!! Αν το καταφερουμε αυτο, ισως να φτασουμε και στο δολοφονο που τον καρφωσε... Λοιπον, κοιταξα τις ψηφοφοριες μια-μια απο την αρχη και εχω καταληξει στους εξης πιθανους ρουφιανους:

1) Kleop, η οποια ψηφισε τη love_angel σε καποια φαση και οταν της απαντησε η Βικυ, ειπε χαρακτηριστικα πως "αυτο θα το δουμε" και "πατε να με βγαλετε τρελη"!! Αυτο μου δειχνει πως ισως να ηξερε κατι παραπανω...
2) tsarachaf και Cinefil: Και οι δυο ψηφιζαν με μανια την elenaki_arnea και αν οντως καποιος απο αυτους ηταν ρουφιανος, τοτε καρφωθηκε πολυ ασχημα!! Αν ισχυει ομως αυτο, επειδη η Ελενη δε μπαινει πολυ συχνα, το καρφωμα μαλλον το εκανε αλλος... Το θεμα ειναι ποιος!?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Πραγματικα, απ'ολη αυτη την προσπαθεια που εκανα μεχρι τωρα, καταληξατε στο συμπερασμα πως ειμαι δολοφονος:eek::eek:??

Ποια προσπάθεια ακριβώς εννοείς; Την προσπάθεια να γράψεις το σεντόνι; :worry:

Τι να πω, πραγματικα κριμα και πολλα μπραβο στους πανεξυπνους δολοφονους, που τελευταια στιγμη πανε να ριξουνε τις υποψιες πανω μου, για να εχουν σιγουρα τη νικη στο τσεπακι τους...

Αυτοθαυμασμός; :P

Και αν πραγματικα ξερατε πως παιζω, θα ειχατε καταλαβει πως ΟΠΟΙΟ ρολο και να εχω, μου αρεσει να συμμετεχω ενεργα ρε γαμωτο (κατι που δυστυχως η μιση δεν το κανουνε), ακριβως για να μπορεσει να γινει παιχνιδι!!

Δεν ξέρουμε πως παίζεις και δεν είμαστε υποχρεωμένοι! Εγώ δεν είπα ότι σε κατηγόρησα επειδή μιλάς πολύ και αναλύεις! Το ίδιο κάνω κι εγώ και δεν θεωρώ ύποπτους όσους το κάνουν γιατί αυτοί προφανώς δεν φοβούνται μην καρφωθούν. Άλλα πράγματα με έκαναν να σε κατηγορήσω και τα ανέλυσα παραπάνω!

Γι αυτο και η τοση σιγουρια μου κυρια Myrtle, γιατι ειναι ο μονος τροπος να πεισω τους συμπολιτες μου να βγαλουν καποιους απο τους κακους που εχουν μεινει στο παιχνιδι...

Σύμφωνοι, αλλά πως εσύ είσαι τόσο σίγουρος ότι αυτοί που ανέφερες είναι οι κακοί που έχουν μείνει στο παιχνίδι; Αυτό ρώτησα... Δεν με καλύπτει η απάντησή σου...

Επισης, οποιος εχει παιξει μαζι μου οταν ημουν δολοφονος, θα ξερει πολυ καλα πως σιχαινομαι το καρφωμα!! Αυτο μπορει να το επιβεβαιωσει και η πρωην συνδολοφονος μου elenaki_arnea (αν φυσικα τη συμφερει)...

Ένας λόγος παραπάνω να το κάνεις και να διώξεις τις υποψίες από πάνω σου! Έλα τώρα, είναι αυτό επιχείρημα;

Τελος, σ'αυτη τη φαση του παιχνιδιου, το μονο που μπορω να σας πω για να σας πεισω για την αθωοτητα μου, ειναι πως ειμαι ενα μικρο και αθωο πολιτακι!! Και οποιος καταλαβε, καταλαβε;)...

Α οκ! :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Ωραια, αφου δεν επιασες τιποτα απ'οσα ειπα στο παραπανω post, τοτε σιγουρευτηκα πως εισαι δολοφονος... Ειδικα το τελευταιο, το οποιο απ'οσο καταλαβα σου φανηκα αστειο, το ειπα για εναν πολυ συγκεκριμενο λογο, που αν θελετε θα σας τον αποκαλυψω στο τελος του παιχνιδιου!! Κι επειδη ξερω πως πιθανοτατα αυριο θαμε δολοφονησουν, πρεπει να ψηφισω κατι...

Ειμαι αναμεσα σε: MissKit, Love_angel και Myrtle και τελικα θα ψηφισω τη...

Myrtle

Eυχομαι πραγματικα να κανω λαθος, αλλα ειμαι σιγουρος πως μια απο τις 3 σας ειναι ο δολοφονος που εκανε το καρφωμα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top