Παλέρμο #29 - The game

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Α και κάτι άλλο θέλω να σας πω. Με βλέπετε να έχω κάποια κλίκα που με υποστηρίζει;;; Αν ήμουν δολοφόνος, δε θα με στήριζε κάποιος;

Ναι,αλλά μπορεί να είσαι serial killer!
Επίσης πιστεύω ότι ο Edmund ήταν τσιράκι,επειδή είπε ότι είναι δολοφόνος για να νομίζουμε ότι έχουν μείνει 3!!

Ψηφίζω Himela γιατί θέλω να μάθω τι είναι....Αν και πιστεύω πως είναι δολοφόνος,μπορεί να είναι και ρουφιάνος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,087 μηνύματα.
Ναι,αλλά μπορεί να είσαι serial killer!

Σωστό κι αυτό. Θα δείξει σύντομα.;)

(btw με σώζεις με αυτό που λες αν δε φύγω σήμερα, γιατί ο serial killer δε θα με σκοτώσει για να αφήσει να πλανάται η εντύπωση οτι είμαι εγώ ο serial killer.:clapup:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Ναι,και τώρα με αυτά που είπες πιστεύεις θα μας αλλάξεις γνώμη για να γλιτώσεις?????Είσαι βαθιά νυχτωμένη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,087 μηνύματα.
O edmund ΔΕΝ είπε οτι είναι δολοφόνος. :eek:

Ε λοιπόν σας λέω αυτό: Ήμουν δολοφόνος




Nooooooooooot, δεν θα σας απαλλάξω από τις τύψεις όσο και αν θέλετε να το παίζετε ντεντέκτιβς.

Μην αποπροσανατολίζεις τον κόσμο.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,087 μηνύματα.
Ναι,και τώρα με αυτά που είπες πιστεύεις θα μας αλλάξεις γνώμη για να γλιτώσεις?????Είσαι βαθιά νυχτωμένη..

Όχι καθόλου, τη γνώμη μου εκφράζω.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Εγώ σήμερα λέω να ψηφίσω τη Χιμέλα γιατί για να την ψήφισαν τόσοι από αυτούς που παρακολουθούν το παιχνίδι κάτι θα ξέρουν !!!:P

Αυτο το κανεις για δευτερη φορα... Ψηφιζεις με το κυμα εκεινης της ωρας... Πολυ υποπτο μου φαινεται...

Τιιιιιιι;;;;; Ξέμπαρκοοοοοοοοοοοοοο............

Μάλλον οι δολοφόνοι προσπαθούν να μας αποπροσανατολίσουν εντελώς...

Ε, λογικο, καθε φορα τα ιδια κανουν... Ή σκοτωνουν καποιον εμπειρο...

Μάλιστα, σκοτώνουν κάποιον που δεν έδειχνε να έχει κάποιο ρόλο αφού δε νοιάστηκε να μπει και να παίξει χτες (δεν μπόρεσε είπε, οκ). Ήταν σχεδόν σίγουρο οτι ήταν πολίτης. Ξεφορτώνονται αυτούς που δε μιλανε πολύ κι αφήνουν αυτούς που μιλάνε να τους ψηφίσουμε όλοι εμείς, κατευθύνοντας όσο μπορούν την ψήφο μας. Καλή τακτική.

Για τη σημερινή ψηφοφορία θα ψηφίσω αργότερα.

Οχι, δεν ηταν καθολου σιγουρο... Απλως ηταν ενας παικτης, που δεν ανηκε στην ομαδα των δολοφονων κι απλως χθες δεν προλαβε να μπει για να ψηφισει...
Επισης, δεν κατευθυνουν τις ψηφους... Απλως μενουν στην αφανεια και μας αφηνουν να σφαζομαστε...



Λοιπον ας αναλυσω το σκεπτικο μου, για το επομενο ατομο που θεωρω υποπτο... Η αγαπητη κατα τ' αλλα συντοπισσισα, elenaki_arnea08, παιζει το ιδιο μυστηριο παιχνιδι που επαιζε και την προηγουμενη φορα που ηταν δολοφονος, εχοντας αρκετο χρονο για να μας αναλυσει της RL δραστηριοτητες της, αλλα ελαχιστο για να ασχοληθει πραγματικα με το παιχνιδι... Πιστευω πως ειναι η μια δολοφονος...

Επομενη στην λιστα, η πραγματικα πολυαγαπημενη Αννα(η οποια θα με πει εμπαθη, αλλα εχει βαση το σκεπτικο μου)... Δολοφονος δεν ειναι με τιποτα... Αλλα, υπερασπιζεται πολυ εντονα την Μαρια Λουλου, με την δακρυβρεχτη ιστορια των ευθραστων συναισθηματων της τελευταιας, τα οποια θιξαμε, λεγοντας τιποτα λιγοτερο απ' οτι λεγαμε σε τοοοοοοσα αλλα θρεντς για το ατελειωτο σπαμμινγκ που κανει, για να δικαιολογησει την ανεξηγητη σιωπη της, η οποια απ'οτι μαθαινω ισχυει μονο για το παλερμο... Συνεπως καλλιστα, θα μπορουσε αλλη μια δολοφονος να ειναι η maria_lulu και το τσιρακι της η MissKit...

Συνοψιζοντας... 3 πιθανοι δολοφονοι κατ' εμε: elenaki_arnea08, jellyfish, maria_lulu
Πιθανο τσιρακι: MissKit

Αλλα επειδη νιωθω πιο βεβαιος για την ενοχη της συντοπιτισσας θα ψηφισω elenaki_arnea08

Υγ. Εχω ηδη βρει σχεδον την 4η δολοφονο, αλλα δεν λεω τιποτα, γιατι δεν εχω αρκετα στοιχεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Τσακάλι είσαι τσαφ τσουφ -.-' Πάλι μαζί μου τα έβαλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Έχει άδικο; Σίγουρα κάτι είσαι... :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Λίστα για Τρίτη 28/09

  1. aporw -
  2. athene - Himela
  3. CiNeFiL -
  4. elenaki_arnea08 -
  5. Eupatridis -
  6. foreverfreak - JellyFish
  7. Himela -
  8. jj! - jellyfish
  9. JellyFish - Himela
  10. Kleop -
  11. Κλεοπάτρα - Myrtle
  12. lacky -
  13. love_angel - Himela
  14. maria_lulu -
  15. Μάρω - aporw
  16. MissKit - jellyfish
  17. Myrtle - aporw
  18. Phoebe - Himela
  19. tsarachaf - elenaki_arnea08
  20. Wild_Boy - himela
Ψήφοι
5 Himela
3 JellyFish
2 aporw
1 myrtle
1 elenaki_arnea08
Απουσίες
bill13 -> 27/09
Κλεοπάτρα -> 27/09

Αποχωρήσεις
edmund (αγνωστη ιδιότητα)
bill13 (άγνωστη ιδιότητα)

Τρίτη
θα μάθετε την ταυτότητα του M.V.P.
Τετάρτη θα μάθετε την ταυτότητα του δολοφονηθέντος.
Πέμπτη
θα μάθετε την ταυτότητα του M.V.P.

Τετάρτη σκοτώνει ο Serial Killer.
Παρασκευή σκοτώνει ο Serial Killer.
(Επόμενη) Τρίτη σκοτώνει ο Serial Killer.


Άμα δείτε κάποιο λάθος, ενημερώστε.
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
γεια σας και απο μενα.:)
λεω να ψηφισω την love angel διοτι μου φαινεται οτι δικαιολογει μερικους και αυτο δεν μου αρεσει καθολου;) .επισης αν δω κατι νεοτερο θα σας ενημερωσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Ρε kleop μπαίνεις,ψηφίζεις δίνεις μια χαζή αιτιολόγηση και αυτό ήταν!σα να μη μας τα λες καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Τσακάλι είσαι τσαφ τσουφ -.-' Πάλι μαζί μου τα έβαλες.

Δεν ξερω αν το προσεξες... Αλλα ψηφισα αλλον...

Απλως ναι... Πιστευω πως εισαι το τσιρακι... Και το αιτιολογησα αρκετα βασιμα...

Υγ. Ειλικρινα δεν το κανω για να σου σπασω τα νευρα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Έχει άδικο; Σίγουρα κάτι είσαι... :worry:

Όλοι κάτι είμαστε.. Παλέρμο παίζουμε. :)
Εγώ πάντα έτσι παίζω, κι αν κάτι δε μου αρέσει το λέω κι ας με βγάλουν. Δε με ενοχλεί. Απλώς τείνω μονίμως να τραβάω την προσοχή με την πολυλογία μου και με παρεξηγούν. Στο πρώτο Παλέρμο τσιράκι με έβγαλαν και βρέθηκα δολοφονημένη και πολίτης. Τώρα πάλι το ίδιο λέει ο τσαφ.
Δεν πειράζει. Χαρι Ποτερ θέλει να δει; Θα του δείξω εγώ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,087 μηνύματα.
γεια σας και απο μενα.:)
λεω να ψηφισω την love angel διοτι μου φαινεται οτι δικαιολογει μερικους και αυτο δεν μου αρεσει καθολου;) .επισης αν δω κατι νεοτερο θα σας ενημερωσω.

Κι εμένα δε μου αρέσει αυτο που κάνεις. Είναι πραγματικά σαν να μην έχεις παρακολουθήσει καν το παιχνίδι κι απλά διαβάζεις ένα ποστ (τυχαία τώρα της love) και την ψηφίζεις. Παιδιά αν δεν έχετε χρόνο ή διάθεση να παρακολουθήσετε το παιχνίδι δεν είναι κακό, μην ψηφίζετε όμως ό,τι νά 'ναι. Είναι άδικο για αυτούς που κάθονται όντως και σπαταλάνε χρόνο.:/:

Λίστα για Τρίτη 28/09

  1. love_angel - Himela
Ψήφοι
5 Himela
3 JellyFish
2 aporw
1 myrtle
1 elenaki_arnea08
Απουσίες
bill13 -> 27/09
Κλεοπάτρα -> 27/09

Αποχωρήσεις
edmund (αγνωστη ιδιότητα)
bill13 (άγνωστη ιδιότητα)

Τρίτη
θα μάθετε την ταυτότητα του M.V.P.
Τετάρτη θα μάθετε την ταυτότητα του δολοφονηθέντος.
Πέμπτη
θα μάθετε την ταυτότητα του M.V.P.

Τετάρτη σκοτώνει ο Serial Killer.
Παρασκευή σκοτώνει ο Serial Killer.
(Επόμενη) Τρίτη σκοτώνει ο Serial Killer.


Άμα δείτε κάποιο λάθος, ενημερώστε.
:)

Η love έχει πει οτι θα αλλάξει την ψήφο της σε μένα χωρίς να πει ποιον ψηφίζει ακόμα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Ρε kleop μπαίνεις,ψηφίζεις δίνεις μια χαζή αιτιολόγηση και αυτό ήταν!σα να μη μας τα λες καλά.
σοβαρα;εχουμε και μαθηματα ξερεις. εκτος απ'αυτο ομως (σχεδον)παντα ετσι κινουμαι οποτε δεν σημαινει πως ειμαι υποπτη.
μου φαινεται πως θες να αναψουν τα αιματα,ετσι δεν ειναι;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Ναι,αλλά παραείσαι ύποπτη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Κι εμένα δε μου αρέσει αυτο που κάνεις. Είναι πραγματικά σαν να μην έχεις παρακολουθήσει καν το παιχνίδι κι απλά διαβάζεις ένα ποστ (τυχαία τώρα της love) και την ψηφίζεις. Παιδιά αν δεν έχετε χρόνο ή διάθεση να παρακολουθήσετε το παιχνίδι δεν είναι κακό, μην ψηφίζετε όμως ό,τι νά 'ναι. Είναι άδικο για αυτούς που κάθονται όντως και σπαταλάνε χρόνο.:/:
τι λες;ολα τα εχω διαβασει.εμενα παντως μου φαινεται πως τη δικαιολογεις.:hmm:

wildboy αλλοι ειναι υποπτοι οχι εγω.πιστεψε με.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Γιατί δεν είσαι και γιατί να σε πιστέψω?????????????????????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
καλα κλεοπ οτι να ναι ομως! :P

αν ημουν δολοφονος θα μουν τοσο ηλιθια να δικαιολογω τοσο φανερα τους συνδολοφονους μου? :P για χαζη μεχεις? :P

λοιπον, πειτε το ενστιγκτο, πειτε το οτι θελετε ψηφιζω μαρω. αλλα δεν εχω προβλημα να βγει και η χιμελα σημερα γιατι μου εχει κινησει τις υποψιες. μιλαει πολυ, αλλα θα μπορουσε να ναι και τσιρακι. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,087 μηνύματα.
τι λες;ολα τα εχω διαβασει.εμενα παντως μου φαινεται πως τη δικαιολογεις.:hmm:

wildboy αλλοι ειναι υποπτοι οχι εγω.πιστεψε με.

:eek::eek::eek::eek:

Αν τα διάβασες όλα θα είδες κι αυτό που έγραψα πιο πριν:

H athene μου φαίνεται ύποπτη μαζί με τη love που απλά μπήκε χτες για να ψηφίσει χωρίς δικαιολογία τελικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top