Παλέρμο #29 - The game

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Απ'την άλλη χθες που κοίταξα τα ποστς της είδα ότι τελικά σπάμμαρε όλη μέρα σε άλλα θρεντς ενώ στο παλέρμο έχει γράψει ελάχιστα ποστς (και τα περισσότερα ήταν για να εξακριβώσει αν θα πάρω απουσία ή όχι). Αυτό και μόνο θα μπορούσε να είναι κάλλιστα καθοδήγηση δολοφόνων μη τυχόν και της ξεφύγει τίποτα που δεν πρέπει...

Όταν υπάρχουν δηλώσεις του στυλ "ψηφίζω λουλου για να υπάρχουν λιγότερες άσχετες ερωτήσεις" λογικό μου φαίνεται να μη συμμετέχει όσο στα προηγούμενα. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ρε δολοφόνια, στείλτε μας ένα πμ. Κι εσείς ερωτευμένα είστε;

edit: να στέλνετε κι εδώ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
αχα..άκυρο:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Λίστα για Τρίτη 28/09

  1. aporw -
  2. athene - Himela
  3. CiNeFiL -
  4. elenaki_arnea08 -
  5. Eupatridis -
  6. foreverfreak - JellyFish
  7. Himela -
  8. jj! -
  9. JellyFish - Himela
  10. Kleop -
  11. Κλεοπάτρα - Myrtle
  12. lacky -
  13. love_angel - Himela
  14. maria_lulu -
  15. Μάρω - aporw
  16. MissKit - jellyfish
  17. Myrtle - aporw
  18. Phoebe - Himela
  19. tsarachaf -
  20. Wild_Boy -
Ψήφοι
4 Himela
2 JellyFish
2 aporw
1 myrtle
Απουσίες
bill13 -> 27/09
Κλεοπάτρα -> 27/09

Αποχωρήσεις
edmund (αγνωστη ιδιότητα)
bill13 (άγνωστη ιδιότητα)

Τρίτη
θα μάθετε την ταυτότητα του M.V.P.
Τετάρτη θα μάθετε την ταυτότητα του δολοφονηθέντος.
Πέμπτη
θα μάθετε την ταυτότητα του M.V.P.

Τετάρτη σκοτώνει ο Serial Killer.
Παρασκευή σκοτώνει ο Serial Killer.
(Επόμενη) Τρίτη σκοτώνει ο Serial Killer.


Άμα δείτε κάποιο λάθος, ενημερώστε.
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Πωπω...το άκυρο! Το παιδί δεν πρόλαβε να μιλήσει καν!Χτες έλειπε...και σήμερα τον βγάζουν;;;


Περίεργα πράγματα......................... ;):worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Ρε δολοφόνια, στείλτε μας ένα πμ. Κι εσείς ερωτευμένα είστε;

edit: να στέλνετε κι εδώ :P

Δηλαδή θες να πεις οτι δεν είχαν στείλει καθόλου προκύρηξη;;;;;; :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Άργησαν οι δολοφόνοι να στείλουν ή η ΣΕ;;Ή και οι δυο;; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Είχαν στείλει, για να κάνει την ανακοίνωση ο Φοκος. :P Το Γιώργο δεν τον παίζουν όμως. :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,087 μηνύματα.
Δεν κατάλαβα. Εφόσον δε στείλανε πμ, πώς ξέρετε οτι πέθανε ο Bill13????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Άργησαν οι δολοφόνοι να στείλουν ή η ΣΕ;;Ή και οι δυο;; :worry:
Δε φταίνε οι δολοφόνοι εγώ ο μικρός fockos φταίω :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Όταν υπάρχουν δηλώσεις του στυλ "ψηφίζω λουλου για να υπάρχουν λιγότερες άσχετες ερωτήσεις" λογικό μου φαίνεται να μη συμμετέχει όσο στα προηγούμενα. :/:

Θες να μου πεις δηλαδή ότι παρεξηγήθηκε; Λες και είναι η πρώτη φορά που ακούει ότι σπαμμάρει; Μου φαίνεται ότι προσπαθείς να καλύψεις τα αδικαιολόγητα... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,087 μηνύματα.
Μάλιστα, σκοτώνουν κάποιον που δεν έδειχνε να έχει κάποιο ρόλο αφού δε νοιάστηκε να μπει και να παίξει χτες (δεν μπόρεσε είπε, οκ). Ήταν σχεδόν σίγουρο οτι ήταν πολίτης. Ξεφορτώνονται αυτούς που δε μιλανε πολύ κι αφήνουν αυτούς που μιλάνε να τους ψηφίσουμε όλοι εμείς, κατευθύνοντας όσο μπορούν την ψήφο μας. Καλή τακτική.

Για τη σημερινή ψηφοφορία θα ψηφίσω αργότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,087 μηνύματα.
Α όσο για τη marialulu, 3 εκδοχές υπάρχουν: είτε να παρεξηγήθηκε οντως και να μη μιλάει, είτε να είναι δολοφόνος και να της έχουν απαγορεύσει να μιλάει πολύ, είτε όντως να είναι πολίτης και να έχει ξενερώσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bill13

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Γάζι (Ηράκλειο). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Τι;;;;;;;; έλεος ρε παιδιά!!!!!!!! είναι η πρώτη μου φορά... και δεν πρόλαβα καν να ψηφίσω (αφού πήρα απουσία χτες)
Μου επιτρέπετε να πω τελευταία λόγια;;;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,087 μηνύματα.
Νομίζω όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Himela είσαι κρυφό ταλέντο. :P Να παίζεις πιο συχνά! :D

@ Myrtle: Δεν προσπαθώ να καλύψω κάτι. Το είπα κι όταν το είδα, ήταν κακία έτσι όπως ειπώθηκε το συγκεκριμένο. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Himela είσαι κρυφό ταλέντο. :P

Είναι; :hmm:

Ή μήπως επίτηδες κινεί έτσι τα νήματα ώστε να μας κατευθύνει; Ή μήπως την κατευθύνουν; :hmm::hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Είναι; :hmm:

Ή μήπως επίτηδες κινεί έτσι τα νήματα ώστε να μας κατευθύνει; Ή μήπως την κατευθύνουν; :hmm::hmm::hmm:

Εγώ την άποψή μου την είπα παραπάνω. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
προσωπικα βρησκω πιθανη την υποψια της χιμελιτας για την μαρια λουλου πως μπορει να την καθοδηγουν οι δολοφονοι και να μη μιλαει πολυ γιαυτο. αλλα απο την αλλη θα ταν ενθουσιασμενη αν ειχε καποιο ρολο ειμαι σιγουρη γιαυτο καθως απ οτο προηγουμενο ελεγε οτι βαρεθηκε να ειναι πολιτης. μπορει οντως να βαριεται. :hmm: και τελικα αποφασισα να αποσυρω τη ψηφο μου στη χιμελα προς το παρον.

θελω να το σκεφτω καλυτερα.

χιμελα οντως δε δικαιολογησα τη ψηφο μου χτες, αλλα ηταν η πρωτη ψηφοφορια και ψηφισα λιγο στα κουτουρου. συμφωνω πως ειναι ηλιθια η τακτικη να βγαζουμε αυτους που μιλανε πολυ γιατι αυτο συμφερει τους δολοφονους να ειναι σιωπηλοι.

Τιιιιιιι;;;;; Ξέμπαρκοοοοοοοοοοοοοο............

Μάλλον οι δολοφόνοι προσπαθούν να μας αποπροσανατολίσουν εντελώς...

οι δολοφονοι μαρακι παντα ξεμπαρκους δολοφονουν. ειναι η τακτικη τους να σκοτωνουν ακυρα ατομα που δεν εχουν τραβηξει την προσοχη.

εχω μπερδευτει αναμεσα σε χιμελα, μαρω, και φοεμπε. δε ξερω σε αλλα παιχνιδια την εχω δει να παιζει φιαφορετικα τη φοεμπε και τωρα δε το κλεινει. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Η Χιμελίτα(:P), όντως μιλάει πολύ για την πρώτη της φορά, έτσι ακριβώς έκανα κι εγώ στο πρώτο μου Παλέρμο, που ήμουν πολίτης. Δε μου φαίνεται ύποπτη:)

Αντίθετα, η jellyfish που είπε: "ψηφίζω κι εγώ himela, επειδή ψήφισαν και οι άλλοι", μου φαίνεται σαν να μας ρίχνει στάχτη στα μάτια.

Επίσης, από τη δολοφονία φαίνεται, ότι οι δολοφόνοι είναι καινούργιοι στο Παλέρμο, αφού έβγαλαν κάποιον άσχετο!

Επειδή πρέπει να διαβάσω και μετά να πάω στα αγγλικά, θα ψηφίσω jellyfish

Την ψήφο μου δεν πρόκειται να την αλλάξω, γιατί θα μπω κατά τις 10:00 (και αν):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top