Παλέρμο #27 - The Game

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Συγνωμη, αλλα ειχα ψηφισει κι εγω τη Misskit. Λιγες σελιδες πισω να κοιταξετε φαινεται... Δεν ξερω αν αλλαζει τα αποτελεσματα, αλλα ειπα να το αναφερω!! Οσο για τους δολοφονους, δεν ξερω αν τελικα ειναι η Αννα, αλλα πλεον εχω βασιμες υποψιες για Chemwizard και Bill... Ο πρωτος γραφει με τις ωρες τις ωραιες του ιστοριες, αλλα συγνωμη, οι ψηφοι του ειναι ΑΚΥΡΟΙ!! Και μαλιστα καταφερνει να περασει απαρατηρητος, καθως ολοι μενουν στις ιστοριες και οχι στα λεγομενα του... Απο την αλλη ο Bill, μπαινει, ψηφιζει και φευγει σα να μην εγινε τιποτα!! Δεν εξηγει για ποιο λογο ψηφιζει τον καθενα και καταφερνει να περναει απαρατηρητος... Τελος στους υποπτους βαλτε και τη Rewial, καθως ολο δεν εχει χρονο και ολο πρωτη ψηφιζει!! Αν και για την Ολγα δεν ειμαι σιγουρος...
Αυτα προς το παρον!!

Chemwizard απο μενα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Συγνωμη, αλλα ειχα ψηφισει κι εγω τη Misskit. Λιγες σελιδες πισω να κοιταξετε φαινεται... Δεν ξερω αν αλλαζει τα αποτελεσματα, αλλα ειπα να το αναφερω!! Οσο για τους δολοφονους, δεν ξερω αν τελικα ειναι η Αννα, αλλα πλεον εχω βασιμες υποψιες για Chemwizard και Bill... Ο πρωτος γραφει με τις ωρες τις ωραιες του ιστοριες, αλλα συγνωμη, οι ψηφοι του ειναι ΑΚΥΡΟΙ!! Και μαλιστα καταφερνει να περασει απαρατηρητος, καθως ολοι μενουν στις ιστοριες και οχι στα λεγομενα του... Απο την αλλη ο Bill, μπαινει, ψηφιζει και φευγει σα να μην εγινε τιποτα!! Δεν εξηγει για ποιο λογο ψηφιζει τον καθενα και καταφερνει να περναει απαρατηρητος... Τελος στους υποπτους βαλτε και τη Rewial, καθως ολο δεν εχει χρονο και ολο πρωτη ψηφιζει!! Αν και για την Ολγα δεν ειμαι σιγουρος...
Αυτα προς το παρον!!

Chemwizard απο μενα!!

ευτυχώς δεν αλλάζει :D 7 ειχε η aporw
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Η aporw τι ηταν τελικα?? Θα μαθουμε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
πολιτης εγραψε στην προηγουμενη σελιδα ο fockos!
τους ρολους της z0itcas και tsarachaf θα τους μαθουμε? :hmm:

η aporw ήταν πολίτης. Ντροπή σας μόνο αυτό εχω να πω. Κρίμα το κορίτσι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Εμένα δε θέλετε να με μάθετε; Φτου σας:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Είμαι σε δίλημμα,ανάμεσα σε MissKit και Cherie,γιατί και οι 2 μιλάνε πολύ και ψάχνονται,φέρονται ύποπτα και κατά 90%,μία από τις 2 είναι δολοφόνος(αν όχι και οι 2)..


Οπότε θα ψηφίσω μια από τις 2(δεν μπορώ και τις 2)..


Στη τύχη ψηφίζω....................Cherie
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
καθόλου χαζό! Αν δεις στο αρχείο του παιχνιδιού στους κανόνες που γράφονται λέει ότι οι δολοφόνοι μπορούν να σκοτώσουν δολοφόνο για να αποπροσανατολίσουν τους πολίτες... Οπότε δε μπορούμε να ξέρουμε τί παίζεται...

Και να ήμουν δολοφόνος, πιστεύεις ότι θα άφηνα τους υπόλοιπους από τον πρώτο γύρο να βγάλουν εμένα!?????:devil::devil:

Μέγα λάθος!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^
Έχουν δίκιο που λένε ότι τα βαμπίρ και οι βρυκόλακες βγαίνουν μετά τα μεσάνυχτα... :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Συγνωμη, αλλα ειχα ψηφισει κι εγω τη Misskit. Λιγες σελιδες πισω να κοιταξετε φαινεται... Δεν ξερω αν αλλαζει τα αποτελεσματα, αλλα ειπα να το αναφερω!! Οσο για τους δολοφονους, δεν ξερω αν τελικα ειναι η Αννα, αλλα πλεον εχω βασιμες υποψιες για Chemwizard και Bill... Ο πρωτος γραφει με τις ωρες τις ωραιες του ιστοριες, αλλα συγνωμη, οι ψηφοι του ειναι ΑΚΥΡΟΙ!! Και μαλιστα καταφερνει να περασει απαρατηρητος, καθως ολοι μενουν στις ιστοριες και οχι στα λεγομενα του... Απο την αλλη ο Bill, μπαινει, ψηφιζει και φευγει σα να μην εγινε τιποτα!! Δεν εξηγει για ποιο λογο ψηφιζει τον καθενα και καταφερνει να περναει απαρατηρητος... Τελος στους υποπτους βαλτε και τη Rewial, καθως ολο δεν εχει χρονο και ολο πρωτη ψηφιζει!! Αν και για την Ολγα δεν ειμαι σιγουρος...
Αυτα προς το παρον!!

Chemwizard απο μενα!!

Αν έχεις δει, από τα πρώτα μου μηνύματα έχω γράψει τις σκέψεις μου για την τροπή του παιχνιδιού.
Εκτός αν προσπαθείς ντε και καλά να με βγάλεις ένοχο, οπότε πάω πάσο.

Στην απορώ πέσαμε μάλλον έξω, εκτός αν ήταν το τσιράκι.
Το ποστ της ζωίτσας που έδινε στόχο σε παίχτες δεν υπάρχει περίπτωση να το πιστέψω μιας και στον πρώτο γύρο δεν γίνεται να γνωρίζει όλους τους δολοφόνους.

Γι αυτό το γύρο ψηφίζω Rewial, μιας και ψάχνουμε παίχτες κομήτες που ψηφίζουν και βγαίνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Χαχαχαχαχα!!! Πολιτης η Σιμωνη??? Ε δεν το πιστευω... Τυχαιο??? Δεν νομιζω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roseberry

Διάσημο μέλος

Η roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,130 μηνύματα.
θα ψηφισω cherie και εγω !
γιατι καταβαθος ειναι σιγανοπαπαδια και μας το παιζει καλη :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
ψηφιζω και εγω rewial γιατι με εβαλε σε σκεψεις ο bill:hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aporw

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 1,053 μηνύματα.
Τα τελευταια μου λογια...

Παλι με κατηγορισατε αδικα!:mad: Δεν ακουτε κανεναν!!!:mad:

Προσεξτε το υπολοιπο παιχνιδι γιατι θα χασουν οι πολιτες..:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Οι πολιτες εχουν ηδη χασει καλη μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aporw

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 1,053 μηνύματα.
Οι πολιτες εχουν ηδη χασει καλη μου...

Πως μ'αρεσει οταν μου μιλας τοσο γλυκα!:hug:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
31/8/2010
Μέχρι αύριο στις 12πμ στέλνετε τον νεκρό σας οι δολοφόνοι
το ίδιο και η νοσοκόμα που θα δώσει το φιλί της ζωής
Λίστα για Παλέρμο #27
πολλοί ακόμα :(

  1. elenaki_arnea08
  2. MissKit
  3. Wild_Boy cherie
  4. maria....
  5. roseberry cherie
  6. rewial foreverfreak
  7. mariluluf1
  8. mariza93
  9. morelo
  10. cherie
  11. chemwizard
  12. foreverfreak chemwizard
  13. Hlianna rewial
  14. Bill rewial
  15. yozerehs
  16. Κλεοπάτρα MissKit

ψήφοι
2 cherie
2 rewial
1 foreverfreak
1 MissKit
1 chemwizard


αποχωρήσεις

zoitca δολοφονία (άγνωστη ιδιότητα)
jj mvp (αγνωστη ιδιότητα)
Κleop (πολίτης)
tsarachaf mvp (αγνωστη ιδιότητα)
eupatridis δολοφονία (άγνωστη ιδιότητα)

απoυσίες

2 marialuluf1 (στις 3 φεύγεις)
2 mariza93 (στις 3 φεύγεις)
1 chemwizard
1 Εupatridis
1 aporw
την Τρίτη μαθαίνετε τον νεκρό

Σ.Ε. Γιώργος, JaneWin, jj, fockos

οι φυλακές και ο παράδεισος είναι τα ίδια με τα προηγούμενα :)

Έγιναν όλες οι απαραίτητες αλλαγές:)

Σημείωση: Η Cherie, είναι η noulou94 και ο Chemwizard, είναι ο gianniskeeper
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
Κι εγώ μεταξύ Άννας και Ολγας είμαι αυτή τη στιγμή... Θα ψηφίσω όμως αργότερα γιατί περιμένω επισκέψεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cherie

Δραστήριο μέλος

Η Cherie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 768 μηνύματα.
θα ψηφισω cherie και εγω !
γιατι καταβαθος ειναι σιγανοπαπαδια και μας το παιζει καλη :D
Μαίρη:eek:! Τη λέξη σιγανοπαπαδιά την είχα χρησιμοποιήσει εγώ για σένα:whistle:. Και δεν το παίζω.. Είμαι!:D Γιατί να με πιστέψεις ε? Λογικό:P.
Είμαι σε δίλημμα,ανάμεσα σε MissKit και Cherie,γιατί και οι 2 μιλάνε πολύ και ψάχνονται,φέρονται ύποπτα και κατά 90%,μία από τις 2 είναι δολοφόνος(αν όχι και οι 2)..


Οπότε θα ψηφίσω μια από τις 2(δεν μπορώ και τις 2)..


Στη τύχη ψηφίζω....................Cherie
Φέρομαι ύποπτα:confused:. Αχα.. Βασικά εγώ μιλάω (μιλάω πολύ? τώρα θα με πείτε και γλωσσού:lol:) γιατί έχω πεισμώσει να βρω τους υπόπτους μόνο και μόνο επειδή είναι 5! Δηλαδή αυτό μου τη δίνει! Είναι πολλοί όμως εμείς βγάζουμε πολίτες. Άρα κάνουν καλά τη δουλειά τους. Από την άλλη αν δεν μιλούσα πολύ θα με θεωρούσατε πάλι ύποπτη! Δηλαδή τι να κάνω? Να μπαίνω, να πετάω έναν ξερό ψήφο και να φεύγω? Ε όχι:P.

Τεσπά υγεία:D. Θα επανέλθω:redface:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Οπα...οπα...οπα μ%^&% φτάνει,το άραξες λέμε!Ηταν η όγδοη προσπάθεια,οπότε τα λόγια αυτά ακούστηκαν απο τα στόματα των ψυχραιμότερων...

Απο την κούνια μου δυο φράσεις είχαν μεινει χαραγμένες στο μυαλό μου.Η πρώτη ήταν "αγάπη μου το φαί είναι έτοιμο",κι η δεύτερη "ό,τι πληρώσεις παίρνεις."

Οσο γι'αυτη την τελευταία...πόσο δίκιο είχες ρε πατέρα...Τι τα θες όμως,χρήμα για χλιδή δεν περισσεύει,ευτυχώς που βρέθηκε κι η mariza_93 να φιλοξενήσει την παρέα για τον Αυγουστο.Μια χαρά μας ήρθε,μη μιλάς καθόλου,σκεφτομαι χτενίζοντας τα μαλλιά μου βιαστικά στον καθρέπτη.Τα δεπτερόλεπτα μέχρι να κυλίσει ο καταπέλτης ως την αποβάθρα κυλουν βασανιστικά μοίαζοντας αιώνες,ενώ ενα μείγμα καυσαερίου,(πολύ) ζεστού αέρα,και φράουλας απο το δεντράκι που κρέμασε η μάνα μου στον καθρέπτη κάνει παρτυ μέσα στα πνευμόνια μου.

Επιτέλους,βγαίνουμε!καθαρός αέρας,και το έδαφος στέρεο.


"Η ΑΝΕΚ σας αποχαιρετά,και σας ευχεται καλή διαμονή.Ελπίζουμε να μας χρησιμοποιησετε και σε επόμενους σας προορισμους.
-ΑΝΕΚ,κάνει το ταξίδι εμπειρια ζωής"

Οσο γι'αυτό δε λες τίποτα!Αντίο κι από μένα ΑΝΕΚ,με τις χειροτερες ευχές μου,δε θα σε ξαναχρησιμοποιήσω ποτέ!

Η χάρα μου δεν κρατά πολύ όμως....
Μπιιιιιιιιιιιιιιιιιιπ!"Που πας επαέ ρε κοπέλιιιι" φωνάζει ένας τρελός με ένα πειραγμένο...pick up!Κάτι μου λεει πως δε θα τα πάμε καλά εδώ πέρα...
Ανοίγω λίγο το ράδιο να ξεσκάσω.Πρωτος σταθμος:Λύρα.Δεύτερος σταθμός:Λύρα.Τρίτος σταθμός:Πυροβολάκης στη eurovision(Ο τυπάς με τη λύρα)
Μα καλά δεν ακούν ΤΙΠΟΤΑ άλλο εδω πέρα???Επιτέλους...λιγη Rihanna για αποτοξίνωση...

???Τι ειναι αυτό,μόνο Rihanna δεν είναι!!!



Εν μέσω συχτηρίων και λοιπών γαλλικών,κλείνω με περισσια δύναμη ραδιοφωνο και κοπανάω το ντουλαπακι του συνοδηγου.

Ηρεμία,ηρεμία...Καπου έξω με περιμένουν τα κορίτσια.Αναρωτιέμαι πως θα τις βρω...
Χεχε για δες κατι τρελές...Μια με ενα κόκκινο string,η δεύτερη κάθεται πάνω σε ένα βουνο μαργαρίτες,η τρίτη έχει κοκκινισμένα μάγουλα ,ματια και λαιμό (προφανως τραγουδάει-ο Θεος να το κάνει)κι η τέταρτη μάλλον κρύβεται πίσω απο ένα μεγάλο χαρτόνι.Λογικό με τις άλλες δεξιά κι αριστερά της.Τι γραφει το χαρτόνι?

"Τ Σ ΟΦ... (χεχε μου θυμιζει τη Μαίρη αυτό) κιπεράκι,που ει...εισαι" "στα βαλα (όχι διαλα ειναι) γίναμε...τηγανήτες (?)..΄λάθος,τηγανητές!!!"Παναγία μου οι δικές μου είναι!Οι τρελες οι δικες μου!Ρεεεεε τι κάνετε?Ακομη δεν πάτησα το πόδι μου με έχετε κανει ρεζίλι στη Μεγαλόνησο?

Μαιρη:στα διαλα ρε δε φτάνει που μας έστησες!Κάνε τον κ%^& πιο κει ρε Μαρίζα δε χωράω!
Άννα:κιπερακιιιιιιιιιι να σε φιλήσω,σε πείσαμε τελικά!Τι επαθε καλέ το ντουλαπάκι?(μην περιμενεις απαντηση)
Γιάννης:Το σκεφτομαι ήδη να φύγω.Μαρίζα μαγείρεψες τιποτα?Στο καράβι ο,τι εβλεπα μου έφερνε αναγούλα.Ολγα κάθισε μπροστά:redface:
Μαρίζα:Ουυυυ μαγείρεψε η μάνα μου,έχουμε και κατι ντάκους απο χτές..

Ολγα:Ερχομαί μπροστά:redface:
Αννα:Exm....:D
Mαίρη:Τι ντάκους στα δίαλα,το κρητικο σουβλακι ειναι το μεγαλύτερο της Ελλαδας!Απο του πετουση πες στη μάνα σου να πάρει!

Γίαννης:Μαίρη λίγο ακόμη εκνευρισε με,και θα γίνω πολύ επικυνδινος!
Μαρίζα:Μια που είπες επικύνδινος...να έχετε το νου σας,χθες βράδυ είχαμε ασθενοφόρα δίπλα απο το σπίτι.Κατεβάσαν ένα νεκρό,αλλα είναι καλυμμενος,δεν ξέρω τι παίζει..

κατι γριες απο πάνω λένε για φονικό,τωρα αν ρωτησεις κι εμένα...πάντως αυτή η HLIANNA η γειτόνισσα,δε μου φαινόταν στα καλά της ανεκαθεν...
Γίαννης :Τελος πάντων...πάμε σπιτι σου να τακτοποιηθούμε και το συζητάμε αργότερα,κοντεύει απογευμα...

κάτι απάντησε η Μαίρη,αλλα ευτυχώς για αυτήν ο,τι κι αν είπε,χάθηκε ανάμεσα στους ήχους της αναφλεξης του κινητήρα.Σε λίγα δεπτερόλεπτα ανεβάιναμε προς Πλατεία Ελευθεριας...



Είχα ζήσει την πόλη,και μάλιστα σε χρόνια που δεν ξεχνιούνται..Αναμνήσεις,κάποιες όμορφες,και κάποιες πολύ όμορφες.Η φοιτητική ζωη ειναι η περίοδος της ζωής που είσαι ξέγνοιαστος με όλη τη σημασια της λέξης..Επρεπε να το παραδεχτώ όμως:μπορεί ο χρόνος να ειναι ο καλύτερος γιατρός,την μνημη πάντως δεν την επηρεάζει πάντοτε θετικά.
Μαρίζα θα σαι το GPS μου...απο Ηράκλειο θυμάμαι μονο λίγα απο την εποχή που ήμουν φοιτητής,και δεν είχα αμάξι τότε.Ασε που παρατηρώ αλλαγές παντού...
-Μην ανησυχείς,στη λεωφόρο προς Κνωσσό είμαστε,όλο ευθεία και θα σου πω εν καιρό :) Τους κάφρους που πάνε σαν δαιμονισμένοι με τα αγροτικά προσέχουμε,κατα τ'αλλα οι δρόμοι παντου ίδιοι είναι...
-Ναι,κατι πήρε το μάτι μου όπως ερχόμουν...
-Συγγνωμη που διακόπτω αυτη την πολύ ενδιαφέρουσα συζήτηση,αλλα ΣΤΡΙΨΕ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΤΩΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!
-Μαρίζα τι λεει η Μαίρη μπερδεύομαι!
-Μαίρη ειναι μη δίνεις σημασία.Είναι στέκι Ολλανδών απεναντι.Δουλευε κάποτε εκεί και είχε και τις κατακτήσεις της...
-Ας αλλάξουμε θέμα γιατι θα συγχηστώ και δεν κανει να με δουν οι δικοί σου έτσι...είδες τι κάνουν στα μέρη σας οι εξυπνάκηδες?
-Σε τι αναφέρεσαι?
-Στην ... "πρωτοβουλία των 3000 στρεμμάτων".Πιάσε την εφημερίδα απο το ντουλαπάκι,μόνο δώσε του μια να ανοίξει γιατι είναι κολλημένο απο το πρωί...
-Πως τα κατάφερες η αληθεια?
-Μεγάλη Ιστορία....

https://www.cosmo.gr/News/Hellas/285910.html
-Αχα τώρα κατάλαβα σε τι ανεφέρεσαι,το είδα στα πρωινά πριν ερθουμε να σε πάρουμε.Σε ολη την Ελλαδα μ#$%ες καίνε εκτάσεις για να τις μετατρεψουν παράνομα σε ιδιωτικοποιήσιμες,ο Κρητικός ειναι πρακτικό μυαλό,κάνει την παρανομία χωρις να χρειάζεται να κάψει καν..

Κι ομως ίσως είχε δίκιο...ακολούθησαν μερικές-ευχάριστες-στιγμές σιωπής,ωσπου να ακουστεί και πάλι η επίδοξη Μαρια Φαραντούρη της παρεας μας:Φτάσαμε!

'Τι είναι αυτά τα καταγώγια μαρη?"εκανε την κριτική της η Μαίρη.Δεν κουράζεται ποτέ αυτό το κορίτσι...για μια στιγμή πήγα να της απαντήσω,το μόνο που έμεινε ομως στο στόμα μου ήταν ενα ελαφύ χαμόγελο...

Παναγία μου,πρόσεχε ρε Μαρίζα,μες στη μεση του δρόμου σταματας?Σκοντάψαμε όλοι πάνω σου!Μαρίζα?Μαρίζα!!Τι διαβάζεις παιδί μου?
-Ενα κηδειόχαρτο...απίστευτό,η kleop απο τη δίπλα πολυκατοικία πεθανε εχθες!Αυτη κατεβάζαν μες στο χάραμα..Αυτη ειναι πιο μικρή κι απο μένα!

Καλησπεραααααααααα...καλώς τα παιδιά!Περάστε,περάστε,σαν το σπίτι σας.Κωστάαααααααααααααααααα,ελα να κουβαλήσεις καμια βαλιτσα,σήκω και λίγο απο αυτό το μαραφέτι επιτέλους!

Καλως ορίσατε,ελάτε να σας φιλήσω.Ζωη να χετε...εσύ έισαι ο Γιαννης,το αγόρι της παρέας?
"Οχι,εγω ειμαι η Αννα"μπηκα στον πειρασμό να απαντήσω.
-Ο ίδιος,χαίρομαι που σας γνωρίζω,η μαρίζα μας έχει μιλήσει για σας
-Αν και δεν το πιστεύω,σε ευχαριστώ κορούλα μου,απαντησε με μια δώση στοργής η μητερα της Μαρίζας.Συμπαθητική γυναίκα με την πρώτη ματιά,σε έκανε να νιωθεις οικεία στο χώρο της.
-Μαρίζα,αγάπη μου,κλαις?
-Δεν μπορω να πιστέψω οτι έγινε αυτό μαμααααα!Γιατί το κάναν αυτό στην kleop?
-Δεν ξέρω κορίτσι μου...μη στεναχωριέσαι...Μισό λεπτό να βάλω φαγητό.Ετοιμασα και ωραίους κρητικους ντάκους να δοκιμάσουν τα παιδιά.
-Α δεν είναι απο χθες?
-ΜΑΙΡΗ!!! Ακουστηκε απο τέσσερα στόματα ταυτόχρονα.
-Καλά εγω πάντως σας ειπα για τα σουβ...
-Σας ευχαριστούμε πολύ κυρία Ελένη,το εκτιμάμε ιδιαιτέρως!εσπευσα να απαντησω βουλώνοντας αστραπιαία το στόμα της ανεκδιήγητης Μαίρης.
-Δεν κάνει τίποτα παιδιά,χαρα μας να φιλοξενούμε τα φιλαράκια της Μαρίζας!Εδω ειναι οι ντακοι,πάω στην κουζίνα να φέρω και τα υπόλοιπα.
-Για πες μου Ολγα-εισαι ήσυχη εδω και ώρα-πως σου φαίνεται η θέση που σου προσέφερε η ΨΕΥΤΑΡΕΞ?Τη βρίσκω πολύ ενδιαφέρουσα!
-:)Είναι όντως Γιάννη,ο μισθός μπορω να πω πως με καλ...
-Μαίρη τι κάνεις εκει!ήταν η Αννα εκείνη που διεκοπτε τη συζήτηση με το πλέον ενδιαφερον σε εμενα ατομο μεσα στο σπίτι.Γυρίσαμε το κεφάλι μας να κοιτάξουμε τη Μαίρη,κι αναποφευκτα το γυρίσαμε απο την άλλη πλευρά.
-Βγάλε τη φέτα απο τη μυτη σου πριν δει η γυναικα τι κανεις με το φαγητό της,γουρούνι!
-Πως κάνετε έτσι ρε παιδία,προσπαθώ να κάνω τη Μαρίζα να χαμογελάσει!Μην κλαις μαριζάκι μου...
Μετάνιωσα σχεδον αστραπιαία για την τελευταία μου λέξη.Ξέραμε ολη πως η Μαιρη ειναι ενα εν δυνάμει φοβερο παιδί.Μονο που είχε μια ιδιοτυπη αίσθηση του χιούμορ...
-Δεν κλαίω βρε χαζουλι γι'αυτή τη σκρόφα,απλά προσπαθω να εκβιασω τους γονείς μου να με αφησουν να παω διακοπες με το αγόρι μου.Δοκιμασε το πίανει πάντα!Μπουχουχουυυυ(στο μεταξύ είχε μπεί η μάνα της στην τραπεζαρία)

'Δεν ξέρω τι γίνεται με την υπόθεση της kleop"πήρε το λογο η κυρία Ελένη,αλλά ήρθαν κάτι αστυνόμοι με πολιτικά και μας ανέκριναν οσο λείπατε ομαδικώς.Πριν απο καμια ώρα μαζέψαν το jj με χειροπέδες...
-Μα γιατι μαμα?Τα αδερφια απο ποτε σκοτωνονται??
-Τροφική δηλητηριαση παιδι μου,υποπτευονται πως το κανε καποιος εκ των έσω...Γιαννάκη μου δεν τρως τον ντάκο σου,μήπως θέλεις να σου φέρω κάτι άλλο?

Φέρνοντας για αλλη μια φορα στο νου μου τη Μαίρη με τη φέτα στη μύτη,σκεφτηκα πως χρειαζόμουν επειγόντως το μπάνιο.
-Οχι,ευχαριστώ,ειμαι κουρασμενος απο το ταξίδι,θα αρκεστώ σε λιγο πεπόνι και θα αποσυρθώ με την άδεια σας.
-Φυσικά,σας έχω στρωσει απο δώ!:)

Εξω είχε σκοτεινιάσει για τα καλά,και σε λίγο είχα σκοτεινιάσει και ο ίδιος,χαμένος σε εναν ταραγμένο ύπνο,μεσα στον οποίο είμασταν όλοι σε ενα καράβι της ΑΝΕΚ,εβρεχε φέτα,μας κυρίευσαν πειράτες,και η Μαρίζα εκλαιγε για να τους αποσυντονίσει όσο η Ολγα και η Αννα ετοιμάζαν το τελευταίο δηλητηριασμένο τους γευμα...



-Κιπερακι ξύπναααααααααααααααααααααααααααααα,Θεε μου χαμός,σήκω σήκω σήκω!Ακόμα ξαπλα είναι σήκω σου λέω!
-Τι έγινε ρε Αννα τους σκοτώσαμε??????????Ποιος κυβερνάει??
-Ο Παπανδρέου:PΤι ασυνατησίες είναι αυτές αγόρι μου?Ποιούς σκότωσες?
-Τους πειρ........ωχ Χριστέ μου τι λέω...ελεοοοοοος ειμαι σε διακοπές,ας με λυπηθεί καποιος!Ειχαμε πει ψώνια μετα τις 12!:mad::mad:
-Ποια ψώνια παιδί και πράσινα αλογα μου,σήκω σου λέω,μας δείχνει η τηλεόραση!
-Την επόμενη φορά να βρεις μια καλύτερη δικαιολογία!Και σήκω απο τα χέρια μου!Με έχεις λιώσει!
-ΣΟΥ λεω μας έχουν κάνει πρώτο θέμα!Η άλλη που δηλητηριάστηκε...στο σταυρό που σου κάνω,δες!

Ανοίξα τα μάτια μου και συνειδητοποίησα για πρώτη φορά πως ακόμη κι η Άννα είχε ξεχάσει την -προ μηνών σχεδιασμένη - εξόρμιση στα καταστήματα ρουχισμού,και πάσης φύσεως γυναικείας περιποίησης.
-Κάτι βρωμάει εδώ Γιάννη,πίασαν κι άλλον...κανεις δεν ξέρει αν ο jj ήταν ο δολοφόνος!
-Γλυκο με γαλα πες στην κυρα-Ελενη.Τρεις ζάχαρη.Μ'εσας που έμπλεξα θα μου χρειαστούν!Παω στο μπάνιο κι έρχομαι...

-Καλημέρα εφιάλτες μου,μεταφορικά και κυριολεκτικά.'Ολγα εσύ εξαιρείσαι:redface:

Τρία "μέρα" ακούστηκαν ως απάντηση,ενω ούτε μια δε γύρισε να με κοιτάξει.Καπως αγενής η υπερβολική ενασχόληση με την οθόνη σε βαρος μου,αλλα δε βαριέσαι,συνηθισμένα τα βουνά στα χιόνια....

-Τι παρακολουθείτε με τόση προσήλωση?

"Γιοχανάκι ο καφες σου"έσπασε τη σιωπή η Άννα συμπληρώνοντας την πεντάδα.
-Τι δροσιά του να χεις.Εξηγείστε μου εν ολίγοις τι γίνεται...
-Σημερα το πρωί συνέλλαβαν το μπακάλη της γειτονίας,που έχει το μανάβικο στη γωνία...

-Εκείνο το ντερέκι που είδαμε οπως ερχόμασταν?Για φαντάσου...μαναβικο ηταν εκεινο ομως η αποθήκη...ακαταστατοτελείως...
-Ακριβως εκει βρισκεται το κλειδί,δε βρίσκονται αποδεικτικα στοιχεία σε σχεση με τον jj στα χέρια της αστυνομιας,και προσπαθουν κάπως να κλείσουν την υπόθεση.Οσο για τους γείτονες,αυτόι δεν πιέστηκαν στο παραμικρο ωστε να τον κατηγορίσουν,δες τι λεει ωρα στην tv.

"Aνέκαθεν απο πάντα ήταν ατημέλητος,και η οικογένεια του,και τα παιδιά του.."

-Μμμμμ,δες που έβγαλε κι η ZoitCa τα μούτρα της να μιλήσει για καποιον,δεν κοιτά τη δική της καμπούρα λέω εγω!αντιδρά η Μαρίζα.
Σκέφτηκα να απαντήσω πως το ανέκαθεν απο παντα ήταν πλεονασμος,αλλα πλεονασμος ήταν και κάθε σχολιο που έκανε η αμορφωτη εκείνη γυναίκα σχετικά με τη ζωή του άτυχου-κατα τη γνώμη μου-μαναβη.Η ακαταστασια του δεν είχε αποδεδειγμένα βλαψει ποτε κανέναν...
-Απο δολοφονία το πάνε σε αμέλεια κοινώς...
-Ακριβώς,θεωρούν οτι είναι πιθανο το εντομοκτόνο που ανιχνευθηκε στο αίμα της kleop να εμποτίστηκε στη γαλοπούλα απο λάθος,έγινε έρευνα στο μανάβικο και διαπιστώθηκε πως τα είχε δίπλα δίπλα!Εν το μεταξύ άλλο που δεν ήθελε η πλευρά του jj,έχουν αρχίσει και μίλανε για αποκατάσταση της αλήθειας,ντροπή του συστήματος κι άλλα τέτοια,η κατάσταση περιπλέκεται σαν το μίτο της Αριάδνης...
-Τι είχε η μύτη της Αριάδνης?χαχανισε η Μαίρη.
-Οχι φέτα πάντως,απάντησα στον ίδιο τόνο
-Μη με συγχίζεις κι εσύ στα δίαλα,δε φτάνει που μπουσουρίασαν τον tsarachaf το μανουλομάνουλο,επειδή ήταν λίγο βρωμιάρης.Αγάπη μου αν ο αντρας δε μυρίζει δεν είναι άντρας...

Απο την ανοιχτή πόρτα του δωματίου που με φιλοξενούσε,έριξα ασυναίσθητα μια φευγαλαία ματιά στο ράφι με τα αποσμητικά μου,κι αναρωτήθηκα αν αυτά ευθύνονταν για τους μήνες ανομβρίας μου.Ούτε θυμώμουν πως ήταν το τελευταίο μου ραντεβού.Απο την άλλη,ακόμη κι αν για άγνωστο λόγο ένιωθα μια εμπαθεια για αυτόν τον τσαρατσαφ,ή αληθεια ήταν πως δεν τον ζήλευα καθόλου...Καλύτερα εργένης ανάμεσα σε γυναίκες,παρά οικογενειάρχης ανάμεσα σε φυλακισμένους...



Γιοχανάκι πολύ σκέφτεσαι εσύ,και φοβάμαι μήπως οι σκέψεις σε αποροφήσουν απο το καθήκον..
-Δεν ξερώ τι λες,με το φανταριλήκι ξεμπέρδεψα τον Απρίλη.:P
-Ελαααα,ξέρεις πως έχεις να μας πααααας....υποσχέθηκες!ετσι κι αλλιώς πήγε 12:angel:
-Χαλάλι σου καμάρι μου,αντε ετοιμαστείτε μη μείνουμε εκεί όλη τη μέρα,ανέβηκε κι ο ήλιος....

Και τι δε θα δινα για να παρατήσω τα πάντα εκείνη τη στιγμή,και να εξαφανιστώ για μια δυο μέρες στην Αμμουδάρα με ένα mojito στο χέρι,χωρις laptop,κινητό,κι οποιοδήποτε άλλο μέσο με το οποίο θα μπορούσα να εντοπιστω απο την ανθρωπότητα...


Ηξέρα όμως,πως -οσον αφορά το κοντινό παρών τουλάχιστον- στιγμές γαλήνης του είδους θα παρέμεναν απλα ένα όνειρο.Κι αυτό γιατί είχα κάνει το τραγικό λάθος να υποσχεθώ στην Αννα πως θα τις κυκλοφορούσα στα μαγαζιά.Κι ολοι ξέρουμε το ποσο σοβαρά παίρονουν οι γυναίκες τις υποσχέσεις...

-Ταραταταααααααααα!Ετοιμεεεεεεες!
-Πωπω κάτι κούκλες,λαμπετε λάμπετε,μου φαινεστε τελείως πληρεις.
-Ας το γλύψιμο Γιάννη το κουβάλημα δεν το γλιτώνεις!με αποστόμωσε η Μαρίζα κατευθυνώμενη προς την έξοδο.

"Το κουβάλημα είναι το τελευταίο που με απασχολεί Μαρίζα",αρχισα να μονολογώ"αυτό που παθολογικά φοβάμαι είναι το πόσα εκατομμύρια βιτρινών θα βιάσουν τα κύτταρα του αμφιβληστροειδή μου,χωρις καν να μπείτε στον κόπο να δοκιμάσετε κάτι!"

Πρώτος μας "στοχος"-συμφωνα με το προγραμμα που είχαν φτιαξει μαρίζα-Αννα παντα-ήταν το Talos plaza.

Συναρπαστικότατα,θα τρώγαμε τη μισή μας μέρα στα καταστήματα εκεί.Ευτυχώς που στον τομεα φαγητο δε θα έμενα παραπονεμένος...
-Ανοιξε ρε τσιγκούνη το ραδιόφωνο!ακουστηκε η Μαίρη ανάμεσα στις σκέψεις μου.
-Να το ξεχάσεις,έγω και το αμάξι μου είμαστε αλλεργικοί στα κρητικά όργανα.
-Γιατι δε βάζεις να ακούσουμε κάτι?απαντησε η Ολγα ανάμεσα στα χαχανιτά της Μαίρης
-Αμέσως

"Εκτακτη είδηση!Διακόπτουμε το προγραμμα μας,καθώς ύπαρχουν ραγδαίες εξελίξεις στο αστυνομικό μας δελτίο,και συγκεκριμένα στην υπόθεση της δολοφονίας της εφηβης στην Κρήτη,καθώς πριν απο μια ώρα νεκρή βρέθηκε η ZoitCa Ζωηπούλου στο σπίτι της,νεκρή εξαιτίας ηλεκτροπληξίας,καθως βρεθηκε τυλιγμένο γύρω της το καλώδιο ενος ατμοσιδερου το οποίο είχε τοποθετηθεί στη πρίζα,ενω προηγουμενως είχε αφαιρεθει το εξωτερικό μονωτικό περίβλημα του καλωδίου τροφοδώτησης.Τη νεκρη εντόπισε πρωτη η οικιακή βοηθος,η οποία κάλεσε αμέσως σε βοήθεια,όμως ήταν πλέον ήδη πολυ αργά.Ερευνες διεξάγονται απο το τμήμα ανθρωποκτονιών,καθως δεν έχει ξεκαθαρίσει ακόμη το γεγονός εαν οι υποθεση συνδέεται με το θάνατο της έφηβης στο ίδιο οικοδομικό τετράγωνο,ή προκειται για ένα μακάβριο παιχνίδι της τύχης.Εξετάζεται και το ενδεχόμενο της αυτοκτονίας,καθως η αποθανούσα είχε ψυχολογικά προβληματα.Με την ενημέρωση απο την ιατροδικαστική εξέταση,θα διακόψουμε εκ νεου το πρόγραμμά μας,για να σας ενημερώσουμε,πάντα πρώτοι εδώ,απο το Ηράκλειο,για τον Μίνωας FM ,ανταποκριτής Bill Μπιλακης"
"Να σε ευχαριστήσουμε πολύ Bill,συνεχίζουμε την εκπομπή μας,6 υγιέστατα γατάκια γέννησε σύμφωνα με φήμες η γάτα της Paris Hilton..."


-Ακούσατε μόλις ό,τι άκουσα?κατάφερε να αρθρώσει η Ολγα μετά απο 5' λεπτά.
-... ...Ακούσαμε.... ...Εγώ αυτό το όνομα κάπου το εχω ξανακούσει...
-Η κουτσομπόλα Γιάννη... είπε η Μαρίζα με κομμένη την αναπνοή...Αυτή που σχολίασε τον τσαρατσαφ στον αέρα...

Είχε σχέση η δήλωση της με την τελική της τύχη?Μοίρα,ή κατι σχεδιασμένο...?Η κατασταση αποδεικνυόταν περισσότερο σοβαρή απο όσο είχαμε προβλέψει,κι αν δεν επρόκειτο για τυχαίο γεγονός,επικύνδινες υπάρξεις βρίσκονταν ανάμεσα μας...Θα ξαναχτυπούσαν?Κανείς δεν ήξερε...ένα ήταν όμως σίγουρο:η προοπτική της ηρεμίας μου πλέον απομακρυνόταν οριστικά.Σε αυτές τις διακοπές,κανείς από μας πλεον δε θα κοιμόταν ήσυχος...


-Πιστεύετε πως τα γεγονότα συνδέονται?Μαρίζα νομίζω πως εσυ θα έχεις μια άποψη,είσαι η μόνη που γνωρίζεις τη γειτονία εδώ και χρόνια...
-Τι να σου πω Ολγα η γειτονία μας είναι όπως κάθε μικρή κοινωνία... μπορεις να συναντήσεις τα πάντα,από άτομα αγαπητά με πόρτες πάντα ανοιχτές,ως πλάσματα παράξενα κι αποστασιοποιημένα..άπό κουτσομπολιό μέχρι αντιπάθειες που περναν απο γενιά σε γενιά...Οι άνθρωποι είναι σχετικά απλοί,κι ισως καμια φορά ξεπερασμενων αντιληψεων,εξακολουθούν μαλιστα να παραμενουν ανθρωποι...απειλη δεν είχαμε αισθανθει ποτέ κι απο κανέναν...οχι,δε θέλω να πιστέψω πως συμβαίνει κάτι περισσότερο απο ένα παιχνίδι της τύχης μεσα στο σπίτι μου...

Αληθεια,ποιος θα το ηθελε άλλωστε...Δεν ήμουν παρά ένας φιλοξενούμενος,ωστόσο για την ώρα,ήμουν κατοικός σε μια περιοχή με δυο περίεργους θανάτους...Ηταν ατυχηματα...ή κατι διαφορετικό..?Κανείς δεν μπορούσε να ξέρει...

"Νομίζω οτι πρέπει να γυρίσουμε σπίτι",πήρα την πρωτοβουλία να βγάλω την καθεμία απο την άβυσσο του υποσυνείδητου."οι εξελίξεις μας υπαγορεύουν το να είμαστε εκεί,άλλωστε κι η μητέρα σου Μαρίζα θα έχει αρχίσει δικαιολογημένα να ανησυχεί"
"Εχεις δίκιο Γιαννη,είχα αρχίσει να το σκεφτομαι κι η ίδια,όμως ήθελα να σας αφήσω να αποφασίσετε οι ίδιοι...

Κάνοντας αναστροφή,δεν περίμενα να ακούσω τη γνώμη της Αννας,ήξερα πως πλέον η όρεξη της για ψώνια,είχε εξανεμιστεί όπως το ίδιο είχε συμβει και με τις ζωές δυο αθώων ψυχών της Κρήτης...


"Καλώς τα δεχθήκαμε..."
[
"Ω μα$^& ραπ"αναφώνησε η Μαίρη"οι μπατσοι ειναι πιο πολλοί κι από μας-πρόσεχε πως θα παρκαρεις,δεν ξέρω αν ειναι ιδιοι με αυτους που κοβουν κλήσεις"

Υπο άλλες συνθήκες θα της απαντούσα,ομως τώρα χρειαζόμασταν όλοι κάθε αναλαφρη νότα που θα μπορούσε να εισέλθει στα αυτιά μας.Τα νευρα μας είχαν τεντωθεί επικυνδινα κι ήταν θέμα χρόνου καποιος απο μάς να εκραγεί..

Πρέπει να παρκάρω εδώ,δεν μπορώ να κλείσω παρακάτω,έχει κλείσει ο δρόμος...

Βγείτε κορίτσια κι έρχομαι...
Τα πράγματα ειχαν σοβαρέψει πολύ....τα πράγματα ειχαν σοβαρέψει πάρα πολύ...Το όλο σκηνικό φώναζε απο μακριά πως η αστυνομία ήταν σίγουρη πως δεν επρόκειτο ούτε για ατυχηματα,ούτε για αυτοκτονίες....Βλέποντας το δρόμο κλειστό με περιπολικά τριγύρω,έπιασα τον εαυτό μου να σκεφτεται πω τελικά η ύπαρξη της αστυνομίας τελικα δεν ήταν και τόσο άσχημη...αν με άκουγαν βεβαια οι μαλλιάδες που στο παρελθόν τρέχαν δίπλα μου στις διαδηλώσεις θα μέναν φαλακροι...κακά τα ψέματα όμως,έχοντας να υπερασπιστω ισως μεχρι και την προσωπική μου ασφάλεια,σκεφτομαι να αφήσω για λίγο τις επαναστατικες μου τάσεις και να κρατήσω κανένα γιαουρτάκι για μετα...

"Μαμα γυρίσαμε"
"Δοξα τω Θεω είστε εδω.Η αστυνομια τα έχει εντελως χαμμένα"...μαζεψαντην κυρα-aporw για ανακριση!
-Την ποιάν?
-την κυρ'αporw...μου έλυσε την απορία η Μαρίζα,μια απο τις γριές της γειτονιάς...συνήθιζαν να παίζουν μπριζ ομαδικώς τα βράδια...η ZoitCa δεν την πολυχώνευε γιατι πίστευε πως την έκλεβε,αλλα τι να σου πω,δευτερες ξαδέρφες είναι και ξέρεις πως είναι καμια φορά τα ξαδερφια μεταξυ τους...δεν πιστευω πως σχετίζεται όμως,αν ηταν έτσι..."
-Μαρίζα αρχίζω να ανησυχώ για σένα,εσπευσα να τη διακόψω.
-Γιατί?
-Σε βλέπω να καταλήγεις με ενα ξεσκονόπανω να σχολιαζεις τα πάντα και να βλεπεις ολα τα μεσμεριανά κάποτε,ήδη ξέρεις κάθε πτυχη σχεδον της ζωης των γειτόνων σου!
-Κρήτη αγορι μου,ξερεις τι σημαίνει κλειστή κοινωνία?Εδώ τις γυναίκες τις κλέβουν ακόμη...ευτυχώς που τα τελευταία χρόνια πρεπει να συμφωνούν πρώτα:D

Γελάσαμε με την καρδιά μας,
-Το φαγητό είναι έτοιμο.
-Τι καλο εκανες μάνα?
-Το αγαπημένο της Μαιρούλας μας,να ναι καλά ο Πετούσης που έκανε και delivery!
Δεν ξέρω αν εφταιγε η πείνα,η ένταση που νιώθαμε η και τα δυό μαζι,μερικές στιγμές αργότερα όμως τα πιάτα έλαμπαν.Θα έτριβε τα χερια του ο κυριος Πετουσης αν έβλεπε το ποσο είχαμε τιμήσει τα εδέσματα του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Ψηφίζω κι εγώ Rewial. Ο Bill δε νομίζω καθόλου πως είναι δολοφόνος. Πάντα μας αναλύει τις σκέψεις του και έχουν βάση. Θα τον ακούσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top