Παλέρμο #21 - The Game

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Το παιχνίδι θα αρχίσει αύριο Τρίτη 05/10.

Ωστόσο μπορείτε να postάρετε από τώρα.


Περιγραφή του παιχνιδιού

Το παιχνίδι είναι μια από τις πολλές παραλλαγές του γνωστού "Παλέρμο", οπότε ως παραλλαγή έχει ιδιαιτερότητες που πρέπει να προσέξουν και όσοι ξέρουν το κλασσικό παιχνίδι. ;)

Μετά την δήλωση των συμμετοχών, η Συντονιστική Επιτροπή (στο εξής ΣΕ) που απαρτίζεται από τους Γιώργος, Burp καθώς και Valder, Exposed_Bone ορίζει τρεις από τους συμμετέχοντες ως δολοφόνους, έναν ως ρουφιάνο, ένα τσιράκι, μία νοσοκόμα και τους υπόλοιπους ως πολίτες.

Σε αυτόν το γύρο έχουμε 13 συμμετέχοντες, εκ των οποίων:

  • 7 πολίτες
  • 3 δολοφόνοι
  • 1 ρουφιάνος
  • 1 τσιράκι/ιερόδουλη
  • 1 νοσοκόμα
Οδηγίες και λοιπές διευκρινήσεις θα τις βρείτε >>>εδώ<<<.


Εάν κάποιος δεν έλαβε pm με το ρόλο του, να στείλει Pm στην ΣΕ. Μην γράψετε μήνυμα στο δημόσιο εάν δεν λάβατε pm με τον ρόλο σας.


Λίστα για Παλέρμο #21

  1. Angie_Ann
  2. fantasmenos
  3. Ηρώ
  4. jrot6
  5. kakerlak
  6. love_angel
  7. Neraida
  8. Phoebe
  9. pitg21
  10. rascal_gd
  11. Resident Evil
  12. Youki
  13. Vkey
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Λοιπές πληροφορίες:


  • Ο ρουφιάνος ξέρει ένα δολοφόνο και το τσιράκι.
  • Το τσιράκι ξέρει ένα δολοφόνο.


Όποιος θέλει να υποβάλλει για Δήμαρχος (διπλή ψήφος στις ψηφοφορίες) το γράφει εδώ μέχρι τις 11:00* το πρωί αύριο.

*εάν δούμε ότι δεν μας κάνει η ώρα, την αλλάζουμε σε επόμενα παιχνίδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι άνοιξε! :D

Σε αυτό το παιχνίδι σε αντίθεση με το προηγούμενο γνωριζόμαστε λίγο πολύ όλοι. Δεν έχουμε νεούδια να κατηγορήσουμε, έχουμε κάπου να πατήσουμε.. τη μυρίζομαι τη δουλειά.. Έχει να γίνει σφαγή!
Yes!

Έχουμε και λέμε:

  1. Angie_Ann : δολοφόνος στο προηγούμενο. Δεν αποκλείεται να είναι και πάλι, αλλά δίνω περισσότερες πιθανότητες στο να έχει οποιονδήποτε άλλο ρόλο ή καθόλου.
  2. fantasmenos : Αν είναι πάλι δολοφόνος, απλά ο Γιώργος δεν ξανακάνει ΣΕ! Δε νομίζω.. του φούστη δηλαδή.
  3. jrot6 : Κάνει πολύ καλά παιχνίδια. Έχει κάνει δολοφόνος μόνο μία φορά (αν θυμάμαι καλά) και αυτή με επιτυχία. Τον φοβάμαι.
  4. kakerlak : Δεν ξέρω.. δε νομίζω σε αυτή τη φάση ο Γιώργος να της εμπιστευόταν οποιονδήποτε ρόλο, γιατί στο προηγούμενο παιχνίδι έφυγε με απουσίες.
  5. love_angel : Είχε γίνει πολύ μεγάλος ντόρος γύρω από το όνομά της στο προηγούμενο παιχνίδι. Επειδή στο παρελθόν έχει συμβεί κάτι ανάλογο με την kakerlak (όλους σας έχω καταχωρημένους:devil:) και η ίδια ήταν στο επόμενο παιχνίδι δολοφόνος, κατόπιν επιλογής Γιώργου και πάλι, είναι ύποπτη.
  6. Neraida: Η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά στην περίπτωσή της. :P Έχει καιρό να πάρει κακό ρόλο, αλλά όπως και να ΄χει πιστεύω πως αν είναι ένοχη θα φανεί. Τη θέλω μέσα.
  7. Phoebe : Ισχύει ότι και για την Angie Ann.
  8. pitg21 : Χμμμ.. ύποπτος, πολύ ύποπτος! Συμμετείχε πολύ ενεργά στο προηγούμενο παιχνίδι. Νομίζω πως εδώ έχουμε τον έναν από τους 3 δολοφόνους.
  9. rascal_gd : Κλασσική περίπτωση Lorien. :P Έφυγε γρήγορα, είναι ο αδικημένος του παιχνιδιού . ο Γιώργος τον όρισε δολοφόνο για αυτό το λόγο.
  10. Resident Evil : Έχει όλα τα προσόντα.. περιμένω να τη διαβάσω.
  11. Youki : Ήταν ρουφιάνος στο προηγούμενο. Δε νομίζω ο Γιώργος να της έδωσε πάλι ρόλο. Ελπίζω το αγαπάκι να μη με προδώσει :P
  12. Vkey : Δε γράφει πολύ.. θα μπορούσε να είναι ο λιγότερο ομιλητικός δολοφόνος, αλλά δεν το πιστεύω και τόσο.

Συνοψίζοντας οι βασικοί μου ύποπτοι είναι οι :
love angel
pitg21
rascal_gd

αλλά επειδή αυτοί δε θα μπορούσαν να σταθούν από μόνοι τους και χρειάζονται έναν έμπειρο παίκτη ανάμεσά τους θα τη διαμόρφωνα καλύτερα σε:
love angel/rascal_gd
pitg21
Resident Evil


edit: Ξέχασα!!! Ω ναι.. Δηλώνω συμμετοχή για Δήμαρχος!:D

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Ωραία αρχίσαμε που είναι η Corpse να την ψηφίσω;

Συμφωνώ πάνω-κάτω με αυτά που λέει η Ηρώ. Οπότε... Ψηφίζω Ηρώ έτσι για να γουστάρουμε... Δεν μου άρεσε που έβαλε τον pitg21 στους έμπειρους και έβγαλε την αφεντιά της και την Νεράδια εκτός


Και ναι δηλώνω ότι και εγώ θέλω να είμαι υποψήφιος για δήμαρχος το κατεστημένο που θέλει την Ηρώ αλάνθαστη δεν θα περάσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Ωραία αρχίσαμε που είναι η Corpse να την ψηφίσω;

Συμφωνώ πάνω-κάτω με αυτά που λέει η Ηρώ. Οπότε... Ψηφίζω Ηρώ έτσι για να γουστάρουμε... Δεν μου άρεσε που έβαλε τον pitg21 στους έμπειρους και έβγαλε την αφεντιά της και την Νεράδια εκτός


Και ναι δηλώνω ότι και εγώ θέλω να είμαι υποψήφιος για δήμαρχος το κατεστημένο που θέλει την Ηρώ αλάνθαστη δεν θα περάσει!

Ρε βόΙδι την παλεύεις;
Πρώτον ο pit21 παίζει όσα παιχνίδια παίζεις κι εσύ και δεύτερον που ακριβώς είπα ότι ο pitg21 είναι έμπειρος;

Άι μαζέψου!

εδιτ: για να μην ψάχνω τέτοια ώρα.. ποιος ήταν ο 4ος στο προηγούμενο παιχνίδι με Angie Ann, phoebe, fantasmenos;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Ρε βόΙδι την παλεύεις;
Πρώτον ο pit21 παίζει όσα παιχνίδια παίζεις κι εσύ και δεύτερον που ακριβώς είπα ότι ο pitg21 είναι έμπειρος;

Άι μαζέψου!

Εγώ βρε μουσχάραμ αναρωτήθηκα γιατί βγάζεις την Νεράιδα εκτός. Τώρα αν εσύ θέλεις με πομπώδεις δηλώσεις να προκαλέσεις πατατράκ εγώ δεν έχω πρόβλημα. Αλλάζω την ψήφο μου σε Νεράιδα γιατί πολύ την προστατεύεις (σχώρα με μάτια μου που ασκώ αντιπολίτευση θέλω να βγω δήμαρχος :D)

edit: η burp
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Δεν την βγάζω εκτός ρε σούργελο. Λέω ότι την ίδια είναι εύκολο να την καταλάβουμε.
Ησύχασε και εγώ θα είμαι η πρώτη που θα της την πέσω με το που δω κάτι ύποπτο σε ποστ της.

Monsieur le President για φάε μια χαλαρόπιτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
πότε γίνατε φίλοι εσείς οι δύο?!?! Περίεργο... :hmm:

Μόλις άνοιξα το λάπτοπ στη δουλειά και κοιμάμαι όρθια, πάω να πάρω καφέ και θα ξανάρθω ...

Επίσης βάζω κι εγώ για δήμαρχος. Καταρχάς τι παραπάνω έχουν κάνει οι άλλοι από μένα για να αξίζουν τη θέση και κατά δεύτερον, δεν μπορώ να επιτρέψω έναν με δολοφονικά ένστικτα [δεν έχει τόση σημασία τι είναι σε αυτό το παιχνίδι, έχει το δολοφονικό dna :P] και σε μία που όταν το παίρνει σωστά είναι άριστη, αλλά όταν το παίρνει λάθος είναι άλλα αντί άλλων να γίνουν δήμαρχοι [πρέπει πρώτα να δούμε σε ποιά φάση της είναι :P].

Αν υποβάλλει υποψηφιότητα κανάς πιο σοβαρός άνθρωπος θα αποσύρω τη δικιά μου.
Πάω για καφέ και θα ξανάρθω!
[ναι αυτό ήταν απειλή :P]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
και σε μία που όταν το παίρνει σωστά είναι άριστη, αλλά όταν το παίρνει λάθος είναι άλλα αντί άλλων να γίνουν δήμαρχοι [πρέπει πρώτα να δούμε σε ποιά φάση της είναι :P].

Δεν κατάλαβα Ρεζουλίν! Πότε ήμουν άλλα ντι άλλων ; :mad:
Και έχω να σε ενημερώσω ότι είμαι στην καλύτερή μου φάση μωρό μου στην καλύτερή μου φάση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
με ένα καπουτσίνο φρέντο ανα χείρας ήρθα! :P

  1. Angie_Ann
  2. fantasmenos
  3. Ηρώ
  4. jrot6
  5. kakerlak
  6. love_angel
  7. Neraida
  8. Phoebe
  9. pitg21
  10. rascal_gd
  11. Resident Evil
  12. Youki
  13. Vkey
Nα κάνω λίστα όπως η Ηρώ? :hmm: Μπα... βαριέμαι :P

Σε πρώτη φάση απορρίπτω για κακό ρόλο το fantasmeno (γιατί μετά το "ντόρο" γύρω από το όνομά του στο σχολιασμό του παιχνιδιού πιστεύω ότι ο Γιώργος δεν θα τον έβαζε δολοφόνο πάλι).

Λογικά επίσης απορρίπτεται και μία τουλάχιστον εκ των Angie_Ann, Phoebe. Αλλά για τον ίδιο ακριβώς λόγο θα μπορούσε άνετα να είναι μία εξ αυτών. Θα έχω το νου μου.

Για kaker και rascal συμφωνώ με τη Ρούλι-Μαρούλι. Λογικά η πρώτη δεν έχει ρόλο ενώ ο 2ος είναι ένας καλός υποψήφιος. Δεν θέλω να τον μαυρίσω όμως (όχι από τον πρώτο γύρο τουλ!) μην την πατήσουμε [εσείς-εγώ ουδέποτε είχα πιστέψει την ενοχη του :P] όπως last time.

H Love είναι επίσης περίπτωση 50-50 που θα έχω στο νού μου. Έχει ίσες πιθανότητες να μην μπήκε όσο και να μπήκε μετά το θόρυβο που δημιούργησε γύρω από το όνομά της στο #20 και το πόσο καλά έπαιξε το τσιράκι.

Τη Vkey δεν έχω καταφέρει να την ψυχολογήσω σε κανένα από τα παιχνίδια της [τουναντίον συνηθίζω να την υποψιάζομαι όταν είναι αθώα και να την έχω για αθώα όταν είναι ένοχη :P] οπότε θα περιμένω να δω αντιδράσεις από τους υπόλοιπους :P

Νeraida και Youki για μένα μπαίνουν στην ίδια κατηγορία. Η οποία είναι "όταν είναι πολίτες παίζουν με ένα τρόπο και όταν είναι δολοφόνοι κάπως πιο 'μαζεμένα'". Οπότε πιστεύω ότι θα τις ... μυριστούμε σχετικά εύκολα σε 1-2 γύρους.

Για Pitg21 και Jrot6 συμφωνώ με την Ηρώ γενικά. Είναι παίκτες που χρειάζονται "προσοχή" μιας και μπορούν να αντεπεξέλθουν πολύ καλά σε ρόλο κακού. Ο ένας από τους 2 θα μπορούσε να είναι επιλογή της ΣουΕ. Θα τους...παρακολουθώ.


Και άφησα τελευταία την αγαπημένη Ηρώ γιατί όπως είπα έχει περίεργο παίξιμο. Ως πολίτης στους πρώτους γύρους κατά κανόνα δεν το πάει πολύ καλά και μετά..κουρδίζεται :P και τα βρίσκει όλα. Ως δολοφόνος ενώ καρφώνεται (κατά κανόνα πάλι) για κάποιο λόγο το κάνει με τρόπο που...δεν το βλέπουμε. Με δεδομένο ότι είχε ρόλο πολίτη την τελευταία φορά θα μπορούσε να είναι δολοφόνος τώρα.
Ας ελπίσουμε ότι δεν είναι και ότι όντως είναι σε ... μεγάλη φόρμα όπως δηλώνει. Σε 1-2 γύρους θα δώσει κανά hint πιστεύω.

===
Δεν ψηφίζω ακόμα έχουμε ως το βράδυ.

Και..

====

Vote me for president! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Καλημερες αγαπακια!!! :P

Ενας από τους 3 σας είναι δολοφόνος 100%. Και θα συμφωνήσω με τη Ρεζουλίν ότι αυτή η ...φιλική διάθεση ανάμεσα σε Ηρώ και Φαντα δεν είναι και κάτι συνηθισμένο σε αυτό το παιχνίδι.

Κατα τ'άλλα αναλύσεις δεν θα κάνω πρωί πρωί, άλλωστε είμαστε πλέον λίγοι και καλοί και έχουμε παραγνωριστεί μεταξύ μας.
Θα επανέλθω δριμυτρελη (σορυ για το clopy right αγαπάκι)!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Υποψηφιότητες για Δήμαρχος (μέχρι τις 12:00)

  1. fantasmenos
  2. Ηρώ
  3. Resident Evil


Λίστα για Τρίτη 06/10:

  1. Angie_Ann >>
  2. fantasmenos >> Neraida
  3. Ηρώ >> Neraida
  4. jrot6 >>
  5. kakerlak >>
  6. love_angel >>
  7. Neraida >>
  8. Phoebe >>
  9. pitg21 >>
  10. rascal_gd >>
  11. Resident Evil >>
  12. Youki >>
  13. Vkey >>
Να γράφετε με έντονα γράμματα ποιον ψηφίζετε!

Υποψήφιοι

1 Neraida

Απουσίες


Δολοφονίες - Ψηφοφορίες - Αποχωρήσεις

  1. ?? - Ψηφοφορία (κρυφή ιδιότητα)

ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ: πρέπει ΟΛΟΙ να έχετε κάνει ΞΕΚΑΘΑΡΟ ποστ με τη ψήφο σας ως τις 20.00! (δηλ όχι "νομίζω εσύ εισαι" αλλά "ψηφίζω νικ" :D)
Αν ξεχάσαμε καμιά ψήφο μιλήστε, άνθρωποι είμαστε!
Να γράφετε με ΕΝΤΟΝΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ
ποιον ψηφίζετε!




Σήμερα δεν θα μάθετε καμία ιδιότητα, έτσι για να σκάσετε. :PΤετάρτη θα μάθετε την ταυτότητα του M.V.P.
Πέμπτη θα μάθετε την ταυτότητα του δολοφονηθέντος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Πήγα τις ώρες για το Δήμαρχο λίγο πιο μπροστά, γιατί μου φάνηκαν πολύ νωρίς. :)


Λοιπόν, εγώ έχω να πάω σχολή. Οπότε θα παρακαλούσα κάποιον να κρατά τα τεφτέρια. :P
Ψήφος και υποψηφιότητες για δήμαρχο.

Στις 12:00 να κάνετε report αυτό το post και να πείτε κάποιος moderator να ανεβάσει δημόσια φανερή δημοσκόπηση με επιλογές τους υποψηφίους για Δήμαρχο (πείτε και ποιοι είναι, μην τους μπερδέψετε :P).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Καλημερα και απο μενα..

Κλασσικος οτι να ναι πρωτος γυρος.Μεσα στους φαντα,Ηρω και Ρεζ κρυβεται στανταρ δολοφονος..Η Ηρω και η Νεραιδα παντως που δεν ειχαν ρολο στο τελευταιο παιχνιδι φαινονται πολυ καλες επιλογες..

Αλλες καλες επιλογες ειναι ο πιτγκ και ο ρασκαλ..

Προς το παρων δεν ψηφιζω κατι..Εχουμε μεχρι το απογευμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Νόμιζα ότι δήμαρχος θα εκλέγεται κάθε μέρα. Μόλις είδα όμως ότι όποιος εκλεγεί θα μείνει μέχρι το τέλος του παιχνιδιού!!!!

Οπόταν βάζω κι εγώ υποψηφιότητα.
Σταυρώστε με, σταυρώστε με!!! :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Νόμιζα ότι δήμαρχος θα εκλέγεται κάθε μέρα. Μόλις είδα όμως ότι όποιος εκλεγεί θα μείνει μέχρι το τέλος του παιχνιδιού!!!!
:worry:
Σίγουρο αυτό?!?!

Κι εγώ ότι κάθε μέρα θα αλλάζουμε δήμαρχο νόμιζα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
  • Ο Δήμαρχος εκλέγεται κατά τον πρώτο γύρο του παιχνιδιού με δημόσια φανερή δημοσκόπηση-poll (περισσότερα στις παρατηρήσεις) και μπορεί να βάλει υποψηφιότητα ο οποιοσδήποτε παίχτης. Ο παίχτης που θα εκλεγεί Δήμαρχος διατηρεί την ιδιότητά του μέχρι το τέλος του παιχνιδιού και η ψήφος του μετράει διπλή στις ψηφοφορίες για αποχώρηση. Η ιδιότητα του Δημάρχου είναι συμβιβαστή με οποιονδήποτε άλλο ρόλο που πιθανώς να έχει ο παίχτης (δολοφόνος, πολίτης, ρουφιάνος, κτλ).

Οποτε εχει μεγαλη σημασια να μην δωθει ο ρολος του δημαρχου σε ατομο με κακο ρολο..Αλλα στον πρωτο γυρο ειναι δυσκολο να ξερουμε ποιος δεν εχει κακο ρολο..

Οπόταν βάζω κι εγώ υποψηφιότητα.
Σταυρώστε με, σταυρώστε με!!! :p

Ποιο πολλους υποψηφιους θα εχουμε απο οτι ψηφοφορους..:P

Βαζω και εγω υποψηφιος,ωστε να μην γινει δημαρχος καποιους απο τους κακους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Κάθε μέρα δεν θα γίνεται η εκλογή δημάρχου; Τι είναι αυτά που λέτε για ισόβιο αξίωμα δημοκρατία έχουμε :P. Αφήστε τα πολλ θα γίνει μπάχαλο μέχρι να το ανεβάσουν. Απλώς η γνώμη μου είναι να γράφετε με υπογραμμισμένα αυτόν που θέλετε για δήμαρχο.

Ψήφος για δήμαρχος στον fantasmeno γιατί σε αυτό το γύρο είναι ο καλός και έχει εντοπίσει τους κακούς

Υποψηφιότητες:

Ηρώ
Resident Evil
Youki
fantasmenos (1 ψήφος, η αφεντιά μου)
jrot6

Φεύγω θα επανέλθω δριμύτερος της εσπερινές ώρες θέλω να δω τι θα πει η Νεράιδα, η Youki και η Resident Evil
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Ψήφος για δήμαρχος στο jrot6 γιατί σε αυτό το γύρο είναι ο καλός..Δεν εχει ακομα εντοπίσει τους κακούς ακομα,αλλα αν τον εκλεξετε δημαρχο ειναι σιγουρο οτι δεν θα σας απογοητευσει στη συνεχεια..

Υ.Γ. Αν με βγαλετε δημαρχο θα εχουμε καθημερινα ολονυχτιο παρτυ στο δημαρχειο..:D
Υ.Γ.2 Τωρα ειδα οτι ο Γιωργος εχει περασει ψηφο της Ηρως στη νεραιδα,αλλα εγω δεν βλεπω πουθενα να την ψηφισε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Ρε βόΙδι την παλεύεις;
Άι μαζέψου!

Εγώ βρε μουσχάραμ

Δεν την βγάζω εκτός ρε σούργελο. Monsieur le President για φάε μια χαλαρόπιτα

Και θα συμφωνήσω με τη Ρεζουλίν ότι αυτή η ...φιλική διάθεση ανάμεσα σε Ηρώ και Φαντα δεν είναι και κάτι συνηθισμένο σε αυτό το παιχνίδι.

Άμα έχεις τέτοιους φίλους, τι τους θέλεις τους εχθρούς. :P
Ο fantasmenos δεν μπορεί να είναι δολοφόνος και είναι ο μοναδικός για τον οποίο μπορώ να το πω και αυτό με κάνει φιλική. Δλδ τι προσπαθείτε και εσύ και η Αθηνά να δείξετε λέγοντας αυτό;
Τι συμπεράσματα βγαίνουν τονίζοντάς το; Για να ξέρω κι εγώ..


Καλημερα και απο μενα..

Κλασσικος οτι να ναι πρωτος γυρος.Μεσα στους φαντα,Ηρω και Ρεζ κρυβεται στανταρ δολοφονος..Η Ηρω και η Νεραιδα παντως που δεν ειχαν ρολο στο τελευταιο παιχνιδι φαινονται πολυ καλες επιλογες..

Αλλες καλες επιλογες ειναι ο πιτγκ και ο ρασκαλ..

Προς το παρων δεν ψηφιζω κατι..Εχουμε μεχρι το απογευμα..
Συμφωνώ με τα όλα σου!
Ξεγράψε με κυρά μου όμως απ΄τα τεφτέρια σου.
Μία από τις Neraida, Resident Evil είναι σίγουρα από τους έμπειρους.
και ο pitg21 rascal τους βλέπω να πηγαίνουν πακέτο! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top