Μουσικό δωμάτιο

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Μάτια μπλε καλοκαιρινά
σαν δυο στάλες Αιγαίο
Μάτια μπλε που τα δειλινά
τα θυμάμαι και κλαίω

Ποιος ταξιδεύει στα μάτια σου
Και ποιος ξαγρυπνά στο κορμί σου
Μάτια μπλε στα μεγάλα ταξίδια σου
Θα 'μαι εδώ θα 'μαι πάντα μαζί σου

Μάτια μπλε φθινοπωρινά
τυλιγμένα σε πάχνη
Μάτια μπλε που παντοτινά
η καρδιά θα σας ψάχνει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.




Όλε! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Πάρτε κι από λίγο Πασχάλη....

https://www.youtube.com/watch?v=lZwTVDKdXUw
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
disclaimer: όσοι περνάνε "βάσανα" ας αγνοήσουν καλύτερα το ποστ...


Νύχτωσε νύχτα...
"Μ'ακόμα περισσότερο αυτό που με πειράζει είναι την απουσία σου πως πάω να συνηθίσω..."


"Δίχως το ψέμα θα ταν μαύρη η αλήθεια"


"Λόγια λόγια λόγια λόγια ψεύτικα"


"κι όλοι είσαι εσύ που έφυγες χωρίς να φταις"


"Γι'αυτό κρύψου να μην σε ξαναδώ στο λάθος δεν μπορώ ν'αντισταθώ... προσπάθησε να μη σε ξαναδώ, δεν γίνεται πιο κάτω από δω..."


"Να κοιμηθούμε αγγαλιά, να μπερδευτούν τα όνειρά μας, για μια ολόκληρη ζωή να είναι η βραδιά δικιά μας..."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ξημερώνει ξυμερώνει κύριακή
Μην μου λυπάσεεεεε
Ειναι όμορφη είναι όμορφη η ζωήηηηη
Να το θυμάσε
Μην μου λυπάσε
να το θυμάσεεεεεεεεεεεεεε:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
κερνάω απόψε εγώωωω
γιορτάζω εναν ακόμη καιμό
να σαι καλά ρε ζωήηηηηηη.............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Βγαίνεις νωρίς να πας στην εκκλησιά
σπαθί κι αστροπελέκι
Χτυπάνε Θεέ μου τα καμπαναριά
κι ο ήλιος πέρα στέκει

Αχ νά 'μουν στο φουστάνι σου κουμπί μαλαματένιο
Χάντρα στο κομπολόϊ σου το μαργαριταρένιο

Παίρνω τους δρόμους τρέχω σαν παιδί
μήπως σε συναντήσω
Ίσκιος να γίνω μάτι μη με δει
νά 'ρθω να σε φιλήσω

Αχ νά 'μουν στο φουστάνι σου κουμπί μαλαματένιο
Χάντρα στο κομπολόϊ σου το μαργαριταρένιο

Γ. Νταλάρας

https://www.youtube.com/watch?v=ZBFG58r-xEk
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Καντε υπομονη και ο ουρανός
θα γίνει ποιό γαλανος
κάντε υπομονή μια λέμονιά
ανθήζει στην γειτονια


Αφιερωμένο στα παιδιά που πρέπει να ξαναδούν ελπίδα, σε αυτούς που νομίζουν πώς δεν υπάρχει συνέχεια και είμαι εδώ να πώ πώς υπάρχει συνέχεια όταν υπάρχει ελπίδα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georgette8652

Νεοφερμένος

Η Georgette8652 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Αν ενδιαφερεσαι για κατι διαφορετικο......Najwa Karam.ακουσε τη να τραγουδαει και θα καταλαβεις τι παει να πει ΦΩΝΗ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.


:clapup::clapup::clapup::clapup:ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΚΑΛΑ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΗΣΟΥΜΕ:clapup::clapup::clapup::clapup:



(και ναι φωναζώ:P)

Τα ποτά κερασμένα:clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guru

Νεοφερμένος

Ο guru αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Αααν, η αγάπη πονάααα, πες μου γιατίιιι, ακόμα σ' αυτήηη σε ψάααχνω
Αααν, η αγάπη νικάαα, πες μου γιατίιιιι....ξανάαα σε χάνωωωωω!!!!

(Δέσποινα Ολυμπίου - Κάποτε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
guru τα ποτά δεν είδα:worry:

Αγάπα με με όλα τα λάθοι που χω κάνει, κράτα με, ενοχος είμαι απέναντι σου τα παμεεεε μα σαγαπώωωωωωωωω:clapup:

καλέ ξεχασα το όνομα του μελωδού:redface:

Πειράζει που ειμαι μεγάλη φίρμα πειράζειιιιιιιιιιιιιιιιι:P:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Σαν μια χορδή που χτυπάει δυνατά
μέσα στο στήθος σου
σαν άστρο που σβήνει
και μια μελωδία που πίσω σ’ αφήνει
ημέρα μου, φως μου, ζωή μου
ψυχή μου και πάθος
και λάθος και τέλος και αρχή μου
μικρή μου, πληγή μου.

Κι αφού οι καλοί
σου λένε πάντα την αλήθεια και νικούν
και σε παίρνουν μακριά
γιατί εσύ μου σφυρίζεις
κι αφού θες να βγεις στη βροχή
και να χορέψεις μ’ ένα άσπρο μαντίλι
εγώ σ’ ακολουθώ.

Κι έμεινα εδώ να προχωρώ
να προσπαθώ να σε κάνω να φύγεις
και το μυαλό μου να μη λέει “σ’ αγαπώ “.

Κι έμεινα εδώ ν’ αναζητώ
και να χαζεύω τις ώρες που λείπεις
κι η μουσική μου να μη βρίσκει σκοπό.

Είναι οι λέξεις, οι στιγμές
είναι οι φίλοι που θα δεις, είν’ οι γνωστοί
και θα χορτάσεις μικρές χαρές
και λύπες θα περάσεις.
Κι είν’ οι εικόνες, οι μαμάδες, οι μπαμπάδες
τα πτυχία, τα λουλούδια
τα παιδιά στα χειρουργεία
τα φύλλα που μυρίζουν στην αυλή κι ένα φιλί
Κι όπως είναι οι κρύες νύχτες
που δεν έχουν τελειωμό
σαν τα σεντόνια που μας πνίγουν
σαν τα τσιγάρα που μας ρίχνουν.

Είν’ οι σκέψεις
που πια μόνες τους γελάνε
και που μας βλέπουν στην αρένα
κι όμως δε μας ακουμπάνε.
Γιατί ;

 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 12 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top