Μία λέξη ένα τραγούδι

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
το ηξερες ή απο γοογλε?
:D

Το ήξερε η αδερφή μου! Μετά από 14 χρόνια που την έχω μου φάνηκε χρήσιμη σε κάτι!:P

Κάθε ωραίο όταν λείπεις
σε εμένα φαίνεται φθηνό
Είσαι ένα κόσμημα της λύπης
που μοιάζει να 'ναι αληθινό

Αυτό το ήξερα εγώ!!:clapup:

νύχτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
Άλλη μια νύχτα που δεν είσαι εδώ κοντά μου
άλλη μια νύχτα που βουλιάζω στο κενό
άλλη μια νύχτα ακολουθώ τα βήματά σου
κι απʼ τη σκιά σου προσπαθώ να κρατηθώ

Τείχος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
και φεύγω κάπου στο '89 στη Γερμανία
να δω το τείχος του αίσχους να περνάει στην ιστορία
επιτέλους μετά από χρόνια γίνεται κομμάτια
αν θες να δεις όσα λέω απλά κλείσε τα μάτια

Επόμενη λέξη: κρέπα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
:confused:( Ναναι καλα το τιουμπ, ακου κρεπα πφφ!)

Γιατί ρε γατί να ʽσαι τόσο βλαμμένος:confused:
και με όλες τις πρώην σου εσαεί κολλημένος.

Με ποιον θα πηγαίνουμε «Ostria», στο τάβλι ποιος θα με κερδίζει
ποιος θα ψάχνει μαζί μου για καφέ στο ξημέρωμα τρεις φορές ενώ γύρω χιονίζει;
Με ποιον θα μοιράζομαι το κρύο νερό του χαλασμένου θερμοσίφωνα;
Ποιος θα 'ναι άλλος καλύτερος συνένοχος στην
κρέπα;:confused:

Επομενη λεξις: θερμοσιφωνας:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Υπάρχει ένας θερμοσίφωνας
στην πόλη πάντα αναμμένος
με το φωτάκι παιχνιδιάρικο
για να μη νιώθεις με όλα ξένος.

Επόμενη λέξη: πουλιά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Πάμε σε κάτι πιο ρετρό...

Γιοβάννα- Χόρεψαν τ'άστρα πουλιά

διάλειμμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
...

Εμένα οι φίλοι είναι μαύρα πουλιά...
Που κανουν τραμπαλα στις ταρατσες ετοιμορροπων σπιτιών...
λέξη: αναρχικοί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Στελλόνι

Νεοφερμένος

Η Στελλόνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
και θα χαθώ, θα χαθώ, θα χαθώ
ένα πρωί σε μια ελεύθερη ιδέα..αναρχική...

λέξη: αγγίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena

Πολύ δραστήριο μέλος

Η elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος. Έχει γράψει 888 μηνύματα.
''μη μ'αγγίζεις είμαι σύρμα από ρεύμα κομμένο....''
κίτρινα ποδήλατα...

https://www.youtube.com/watch?v=MXGFdBzx8kk

τρένο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
Πάνω στο τρένο φάντασμα
μέσ' τη νύχτα θα χαθώ
μέσ' την έρημο σ' ένα πάρτι μαγικό
πάνω απ' το γκρεμό τ' ουρανού
θα περνώ..

Στενό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Σε τούτο το στενό, σε τούτο το δρομάκι
Ξεψύχησε ένας έρωτας και χάθηκε μια αγάπη (Γρηγόρης Μπιθικώτσης)

δάσος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Περπατω εις το δασος οταν ο λυκος δεν ειναι εδω....

επόμενη λέξη: λύκος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Όταν πέφτει το σκοτάδι
Βγαίνει ο λύκος στην πλατεία
Στη χαμένη πολιτεία
Και ζητά τροφή


αλυσίδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Γιώργος Τσαλίκης - Αλυσίδα
https://www.youtube.com/watch?v=62LL4ZuepR4

ραγισμένος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Στελλόνι

Νεοφερμένος

Η Στελλόνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
''μη μ'αγγίζεις είμαι σύρμα από ρεύμα κομμένο....''
κίτρινα ποδήλατα...

Έλεννα, αυτό ακριβώς το τραγούδι σκεφτόμουν όταν έβαζα την λέξη..
Λοιπόν για το ραγισμένος το μόνο που μου ρχεται τώρα είναι..
"μια φορά μονάχα φτάνει να ραγίσει το γυαλί.."

Λέξη: κρυφός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Ένας κρυφός καημός καίει την καρδιά μου..
Ααααααααααααααααααααααχ..:redface:


πίστα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
Πάλι??:worry:

Αν ήτανε το έδαφός σου πρόσφορο
θα σου 'φτιαχνα μια πίστα από φώσφορο
με δώδεκα διαδρόμους
δώδεκα τρόμους
με βύσματα κι εντάσεις φορητές
με πείσματα κι αεροπειρατές

Προθέσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Χίλια κι ένα ψέματα
της βραδιάς βολέματα,
έπαιξες και μ'άφησες
μόνο στις προθέσεις..:redface:

Σορρυ!

Κιβωτος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JosefK

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Tatoo artist. Έχει γράψει 1,361 μηνύματα.
Είσαι ο κρυφός καημός
αφέντης σιωπηλός
καβαλάρη οργή
μια χαμένη κιβωτός
που πέταξε στο φως
μέσα έχω κλειστεί


Ώρες μου χρωματιστές
σφιγμένες οι γροθιές
του ανέμου γίνομαι η ορμή
και σαρώνω τις σκιές
που μείνανε απ' το χθες
σπασμένα λάβαρα στη γη



συντροφιά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Silence_

Διάσημο μέλος

Η _Silence_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,382 μηνύματα.
https://www.youtube.com/watch?v=t2w5k-cebrU
<δεν ακουω τετοιο ειδος μουσικης αλλα ηταν το μονο που βρηκα με τη λε3η)
_συντροφια_ μου αποψε σε θελω κοντα μου...
λε3η---->δυόσμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top