Λεύκωμα

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
1) Ποια ειναι η αγαπημενη σου ταινια;
2) Τι ζωδιο εισαι;
3) Ποιο ειναι το χειροτερο ελλατωμα σου;
4) Αφιερωσε μου κατι...
5) Ποιο ειναι/ηταν το αγαπημενο σου μαθημα στο σχολειο;
6) Αγαπημενος τραγουδιστης/ηθοποιος/τραγουδι.
7) Ποια χαρακτηριστικα απεχθανεσαι σε εναν ανθρωπο;
8 ) Εχεις κατοικιδια; Αν ναι, ποσα;
9) Αν δεν ησουν αυτος που εισαι τι θα ηθελες να εισαι;
10) Που θα ηθελες να πας διακοπες/τι θα επαιρνες μαζι σου[5 αντικειμενα];
11) Τι εστι αγαπη;
12) Ποιο ειναι το αγαπημενο σου φαγητο;
13) Γραψε μου ενα στιχο απο ενα τραγουδι ή απο ενα ποιημα που σου αρεσει...
14) Κανε μια ευχη!
15) Ποιο ειναι το αγαπημενο σου βιβλιο;

1. Αμ. είναι πολλές.
2. Ιχθύς.
3. Αφφφ. Δε ξέρω, αλλά έχω μπόλικα.
4. Μια καρδιά; ♥
5. Λογοτεχνία.
6. Τραγούδι αυτό. Στα άλλα δεν έχω συγκεκριμένο.
7. Αλαζονεία, εγωισμό, καχυποψία, ψέμα κτλ.
8. Όχι.
9. Άνεμος.
10i. Κάπου ήρεμα, χωρίς φασαρία, χωρίς πολύ κόσμο. 10ii.ρούχα, λεφτά, διαβατήριο, τη τσάντα μου και οδοντόβουρτσα.
11. Μακάρι να' ξερα. Το ψάχνω ακόμα.
12. Μακαρόνια με κιμά. Ή σουβλάκι. Ή δε ξέρω.
13. I try to see the good in life but good things in life are hard to find.
14.
έκανα.

15. Η Σταχτοπούτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
1) Ποια ειναι η αγαπημενη σου ταινια;

Ο Τιτανικός,η νύχτα με τις μάσκες και η Friday the 13th (και ας την έχω δει μόνο μια φορά)
2) Τι ζωδιο εισαι;

Διδυμάκιι :happy:
3) Ποιο ειναι το χειροτερο ελλατωμα σου;

Μιλάω Υπερβολικά πολύ:/
4) Αφιερωσε μου κατι...

μια καρδούλα απ'τα χεράκια μου :P
5) Ποιο ειναι/ηταν το αγαπημενο σου μαθημα στο σχολειο;

Η Μουσική,δεν έχω πατήσει ποτέ μου :Ρ
Τα καλλιτεχνικά,όλη την ώρα μουρμουρίζω.
Η Οδύσσεια,ποτέ δε τη βαριέμαι.
Τα αρχαία,κ ας είναι δύσκολα.
6) Αγαπημενος τραγουδιστης/ηθοποιος/τραγουδι.

-Βασίλης Παπακωνσταντίνου :inlove:
-Taylor Lautner :inlove:
-Hurricane-30 seconds to Mars
7) Ποια χαρακτηριστικα απεχθανεσαι σε εναν ανθρωπο;

Tη διπροσωπία.
8 ) Εχεις κατοικιδια; Αν ναι, ποσα;

Ναι,ένα σκυλάκι :happy:
9) Αν δεν ησουν αυτος που εισαι τι θα ηθελες να εισαι;

Μ'αρέσω έτσι όπως είμαι.Αλλά αν ήμουν κάτι άλλο θα ήθελα να είμαι λύκος:redface:
10) Που θα ηθελες να πας διακοπες/τι θα επαιρνες μαζι σου[5 αντικειμενα];

Στο Μαϊάμι :P
-Ισιωτική
-Λεφτά (Χωρίς λεφτά δεν πας πουθενά δυστυχώς :( )
-Ρούχα
-Κινητό
-Φωτογραφική
11) Τι εστι αγαπη;

Αγάπη εστί...αγάπη!Δεν εξηγείται με λόγια:/:
12) Ποιο ειναι το αγαπημενο σου φαγητο;

Η Καρμπονάρα :redface:
13) Γραψε μου ενα στιχο απο ενα τραγουδι ή απο ενα ποιημα που σου αρεσει...

Χαμογέλα,σήμερα και σήμερα ζήσε με τρέλα!
14) Κανε μια ευχη!

Ας αλλάξει προς το καλύτερο ο κόσμος.
15) Ποιο ειναι το αγαπημενο σου βιβλιο;

Λύκοι,σας παρακαλώ μη κλαίτε-Φάρλεϋ Μόατ
και
Ρίγος-Μάγκι Στιφβάτερ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
1) Ο ουρανος πανω απο το Βερολινο
2) παρθενος
3) η ευαισθησια μου
4) ενα τραγουδι
5) γερμανικα
6) Tindersticks
7) οικτος
8) εχω 2 σκυλακια
9) μια αγαπημενη μου γνωστη...
10) Κρητη: μαγιο, γλυαλια ηλιου, πετσετα θαλασσης, λαπτοπ, αντιλιακο
11) πολλα πραγματα...
12) κοτοπουλο φιλετο αλα κρεμ
13) Take me to your darkness room....
14) μολις εκανα!
15) εμ... Βαλς με 12 θεους Λενα Μαντα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SofakiS

Νεοφερμένος

Η SofakiS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
1) Twillight
2) Αιγόκαιρως
3) Πείσμα
4) Να ζεις με χαρα
5) Αγγλικά
6) Chris brown/ Robert Pattinson/ Love more
7) Αγένεια
8) 1 Κουνελάκι
9) Βρικολακας....
10) Λονδίνο -Οικογένεια, το κουνελάκι μου, το iPad μου, τα κουκλάκια μου και το κινητό μου
11) Οι πεταλούδες στο στομάχι
12) Καρμπονάρα
13) All you need is love, love. Love is all you need.
14) Ενταξει αλλα αυτα δεν λεγονται...
15) Λυκόφως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Το παρον θεμα αποτελει ενα Λεύκωμα. Ετσι, για να θυμηθουμε λιγακι τα παιδικα και εφηβικα μας χρονια. :)

Ακολουθουν λοιπον οι ερωτησεις:

1) Ποια ειναι η αγαπημενη σου ταινια;
2) Τι ζωδιο εισαι;
3) Ποιο ειναι το χειροτερο ελλατωμα σου;
4) Αφιερωσε μου κατι...
5) Ποιο ειναι/ηταν το αγαπημενο σου μαθημα στο σχολειο;
6) Αγαπημενος τραγουδιστης/ηθοποιος/τραγουδι.
7) Ποια χαρακτηριστικα απεχθανεσαι σε εναν ανθρωπο;
8 ) Εχεις κατοικιδια; Αν ναι, ποσα;
9) Αν δεν ησουν αυτος που εισαι τι θα ηθελες να εισαι;
10) Που θα ηθελες να πας διακοπες/τι θα επαιρνες μαζι σου[5 αντικειμενα];
11) Τι εστι αγαπη;
12) Ποιο ειναι το αγαπημενο σου φαγητο;
13) Γραψε μου ενα στιχο απο ενα τραγουδι ή απο ενα ποιημα που σου αρεσει...
14) Κανε μια ευχη!
15) Ποιο ειναι το αγαπημενο σου βιβλιο;

Χαχα μου θυμίζει τα παιδικά μου χρόνια!!
Λοιπόν
1.Σειρά μετράει....;;;θα έλεγα το super natural...μεγάλο κόλλημα!

2.Παρθένος

3.Το ότι βγάζω συμπεράσματα πολύ εύκολα...και μάλιστα αρνητικά!

4. Το play the game των Kansas *έτσι μου'ρθε! ;)

5.(όταν πήγαινα)...η γυμναστική!(ιδιαίτερα όταν παίζαμε βόλευ)

6.Λοιπόν...Christina Aguilera, Tupac Amaru Shakur και από Έλληνες...Χάρις Αλεξίου και Νίκος Βέρτης...(δεν βρίσκεις συνοχή το ξέρω) ...είναι επειδή η ψυχολογική μου κατάσταση ανεβοκατεβαίνει, στρίβει αριστερά δεξιά αντίστροφα... ανά πάσα στιγμή! Από ηθοποιούς η Ελένη Ράντου..είναι και συνονόματη

7.Την ψευτιά και την αδιαφορία όχι μόνο για μένα αλλά γενικώς!

8.Δεν έχω....

9.Μ'αρέσει αυτό που είμαι...απλά κοιτάω να με βελτιώνω...δεν ζηλεύω τη ζωή κανενός!

10.Στη Χαβάη...Τι θα έπαιρνα;;Mμμ...ένα μοχίτο ..μία τσάντα..το μαγιό και το εισιτήριο!...:P :P

11.Το ενδιαφέρον και η αφοσίωση στον συνάνθρωπο..όποιος και αν είναι αυτός!

12. Τα κουρκουμπίνια...

13.''The world is behind us..once a *** get an understanding on the game and what the levels and the rules of the game is, then the world ain't no trick no more, the world is a game to be played!So now we lookin at the world..from..behind us, staring at the world through my rear view..come on baby scream to god he can't hear you!

14.Να πάρει ο καθένας τελικά αυτό που στην τελική του αξίζει!

15.Δεν τη πολυβρίσκω με τα βιβλία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

bella92

Νεοφερμένος

Η bella92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Το παρον θεμα αποτελει ενα Λεύκωμα. Ετσι, για να θυμηθουμε λιγακι τα παιδικα και εφηβικα μας χρονια. :)

Ακολουθουν λοιπον οι ερωτησεις:

1) Ποια ειναι η αγαπημενη σου ταινια;
2) Τι ζωδιο εισαι;
3) Ποιο ειναι το χειροτερο ελλατωμα σου;
4) Αφιερωσε μου κατι...
5) Ποιο ειναι/ηταν το αγαπημενο σου μαθημα στο σχολειο;
6) Αγαπημενος τραγουδιστης/ηθοποιος/τραγουδι.
7) Ποια χαρακτηριστικα απεχθανεσαι σε εναν ανθρωπο;
8 ) Εχεις κατοικιδια; Αν ναι, ποσα;
9) Αν δεν ησουν αυτος που εισαι τι θα ηθελες να εισαι;
10) Που θα ηθελες να πας διακοπες/τι θα επαιρνες μαζι σου[5 αντικειμενα];
11) Τι εστι αγαπη;
12) Ποιο ειναι το αγαπημενο σου φαγητο;
13) Γραψε μου ενα στιχο απο ενα τραγουδι ή απο ενα ποιημα που σου αρεσει...
14) Κανε μια ευχη!
15) Ποιο ειναι το αγαπημενο σου βιβλιο;

1) πρίτι γούμαν :redface:
2) ταυρος
3) η ειλικρινια :P
5) λογοτεχνια
6) βερτης/χαραλαμπιδης/μεγαλα λογια
7)ψεμα/υποκρισια
8)οχι
9) αυτη που ειμαι :P
10) σε ενα ομορφο χωριο/την οικογενεια μου :)
11) :hmm::hmm:
12) παστιτσιο
13) δε θυμαμαι τωρα....
15) πολλα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Δύο χρόνια μετά, ξαναγράφω στο λεύκωμα. :D

  1. Επειδή δε μπορώ να διαλέξω μια, θα πω τις τρεις πιο αγαπημένες μου. The pianist, Requiem for a Dream, Στέλλα.
  2. Δίδυμος! :D
  3. Μιλάω πάρα μα πάρα πολύ. Επίσης, είμαι πιεστική και πεισματάρα.
  4. Σου αφιερώνω το τραγούδι "Να σε δω να γελάς" γιατί θέλω γύρω μου να βλέπω ανθρώπους να γελάνε. :) :D
  5. Χημεία!
  6. Τραγουδιστές: Sivert Hoyem, Lana Del Rey, Νατάσα Μποφίλιου.
    Ηθοποιοί: Jared Leto, Adrien Brody.
    Τραγούδι: Temple of the king - Rainbow.
  7. Να είναι διπρόσωπος και ΠΟΛΥ κουτσομπόλης.
  8. Έχω ένα σκυλάκι, την Μπέσα.
  9. Λύκος πιθανότατα.
  10. Στο Άμστερνταμ και θα έπαιρνα μαζί μου χρήματα, φωτογραφική μηχανή, ισιωτική για τα μαλλιά μου (τα άλλα δύο δε ξέρω ποια θα ήταν:P).
  11. Μια ζεστή αγκαλιά όταν την έχεις πραγματικά ανάγκη.
  12. Πίτσα, παστίτσιο, κοτόσουπα.

  13. "Μα ό,τι μας δένει στα παλιά
    είναι οι κακές συνήθειες
    το νιώθω τώρα καθαρά
    πως είναι αργά γι’ αλήθειες

    Όλη μου η ζωή συνένοχη και πώς γουστάρω
    τα πιο μεγάλα ψέματα στα πιο αθώα βλέμματα
    όλη μου η ζωή συνένοχη και πώς γουστάρω
    κάτι απογέματα με καφέ και τσιγάρο"

    Απο τις κακές συνήθειες του Πασχαλίδη.
  14. Υγεία να'χουμε! :D
  15. Ο Πιανίστας, αυτοβιογραφία του Βλάντισλαβ Σπίλμαν - Will Grayson, Will Grayson του John Green και Looking for Alaska, επίσης του John Green.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
1) Ποια ειναι η αγαπημενη σου ταινια; Δεν έχω αγαπημένη:hmm:
2) Τι ζωδιο εισαι; Σκορπιός!
3) Ποιο ειναι το χειροτερο ελλατωμα σου; Γίνομαι κουραστική, μπορώ να πω το ίδιο πράγμα 40 φορές...
4) Αφιερωσε μου κατι... Σαν τι θα ήθελες?!
5) Ποιο ειναι/ηταν το αγαπημενο σου μαθημα στο σχολειο; Ήταν τα αρχαία και η ιστορία κατεύθυνσης!
6) Αγαπημενος τραγουδιστης/ηθοποιος/τραγουδι. Διάφορα και διάφοροι, δεν έχω συγκεκριμένες προτιμήσεις!
7) Ποια χαρακτηριστικα απεχθανεσαι σε εναν ανθρωπο; Υποκρισία, αδικία, ζήλια
8 ) Εχεις κατοικιδια; Αν ναι, ποσα; Δεν έχω τώρα, αλλά θέλω κάποια στιγμή να αποκτήσω ενα σκυλάκι!
9) Αν δεν ησουν αυτος που εισαι τι θα ηθελες να εισαι; Ενα παπάκι! Να κολυμπαω σε λιμνούλες αμέριμνο...
10) Που θα ηθελες να πας διακοπες/τι θα επαιρνες μαζι σου[5 αντικειμενα]; Εξωτερικό θα ήθελα να πάω στην παρούσα φάση. Θα έπαιρνα την τέλεια παρέα και χρήματα!
11) Τι εστι αγαπη; Θυσία, ιδιοτέλεια, συγχώρεση
12) Ποιο ειναι το αγαπημενο σου φαγητο; Μακαρονάδα
13) Γραψε μου ενα στιχο απο ενα τραγουδι ή απο ενα ποιημα που σου αρεσει... Ζήσε το σήμερα σα να μην υπάρχει το αύριο...
14) Κανε μια ευχη! ...... έκανα! :P
15) Ποιο ειναι το αγαπημενο σου βιβλιο; Δεν έχω αγαπημένο, είναι διάφορα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Αυτό το θεματάκι δεν το είχα πάρει χαμπάρι, στο σχολείο κάναμε πολλά λευκώματα και θυμάμαι πως μου άρεσαν.
Πάμε λοιπόν.
1) Ποια ειναι η αγαπημενη σου ταινια; : Τα απομεινάρια μιας μέρας.
2) Τι ζωδιο εισαι; : Υδροχόος.
3) Ποιο ειναι το χειροτερο ελλατωμα σου; : Τα νεύρα μου πιστεύω...:redface:
4) Αφιερωσε μου κατι... : Θα σου αφιερώσω μια ευχή, να έχεις καλή χρονιά και να περάσεις υπέροχα Χριστούγεννα. Επίκαιρη.;)
5) Ποιο ειναι/ηταν το αγαπημενο σου μαθημα στο σχολειο; : Μαθηματικά και ιστορία. Στην τελευταία τάξη, λάτρεψα και την κοσμογραφία.
6) Αγαπημενος τραγουδιστης/ηθοποιος/τραγουδι. : Παντελής Θαλασσινός, William Hurt, Send me an angel.
7) Ποια χαρακτηριστικα απεχθανεσαι σε εναν ανθρωπο; : Τον σνομπισμό, την ισχυρογνωμοσύνη, αλλά και την υπερβολική φιλικότητα όταν ακόμα δεν τον γνωρίζεις καλά.
8 ) Εχεις κατοικιδια; Αν ναι, ποσα; : 3 γατούλες.:D
9) Αν δεν ησουν αυτος που εισαι τι θα ηθελες να εισαι; : Χμμ το "τι" παραπέμπει σε κάτι άλλο από άνθρωπο, οπότε θα πω ή κινητό ή υπολογιστής. Δεν θα έμενα στιγμή μόνη μου.:P
10) Που θα ηθελες να πας διακοπες/τι θα επαιρνες μαζι σου[5 αντικειμενα]; Σκωτία και θα έπαιρνα, κινητό φυσικά, την κάμερα, ελάχιστα ρούχα για να έχω ευελιξία κινήσων, ένα φλασκί με ούζο για τις δύσκολες στιγμές και φυσικά μερικά βιβλία.
11) Τι εστι αγαπη; : ΄Εχω απαντήσει σε αρκετά λευκώματα σ' αυτή την ερώτηση όταν ήμουν μικρότερη, η πείρα όμως με έμαθε πως την αγάπη δεν την ορίζεις με λόγια, την νοιώθεις.
12) Ποιο ειναι το αγαπημενο σου φαγητο; : Μουσακάς.:slourp:
13) Γραψε μου ενα στιχο απο ενα τραγουδι ή απο ενα ποιημα που σου αρεσει... : Αυτό που έχω στην υπογραφή μου.
14) Κανε μια ευχη! : Να γίνουν τα πράγματα καλύτερα για όλο τον κόσμο, συνεπώς και για μένα.
15) Ποιο ειναι το αγαπημενο σου βιβλιο; : Το αγαπημένο μου βιβλίο είναι 6 βιβλία και είναι η Γαλαξιακή αυτοκρατορία του Ασίμοφ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
4 χρόνια μετά ξαναγράφω....
1) Ποια ειναι η αγαπημενη σου ταινια; : Anonyma eine Frau in Berlin
2) Τι ζώδιο είσαι; : Παρθένος
3) Ποιο ειναι το χειροτερο ελλατωμα σου; : Το γεγονός ότι δεν είμαι ''πονηρή'' και πολλές φορές κάποιοι το εκμεταλλεύονται αυτό.
4) Αφιερωσε μου κατι... : Να πετύχεις ότι ονειρεύεσαι!
5) Ποιο ειναι/ηταν το αγαπημενο σου μαθημα στο σχολειο; : Ιστορία και Γερμανικά
6) Αγαπημενος τραγουδιστης/ηθοποιος/τραγουδι. : Νατάσσα Μποφίλιου/ δεν έχω/ ''Κοίτα εγώ''
7) Ποια χαρακτηριστικα απεχθανεσαι σε εναν ανθρωπο; : Υποκρισία!
8 ) Εχεις κατοικιδια; Αν ναι, ποσα; : 2 γάτες ( ζωή να έχουν). Στο σπίτι έχουμε και 2 σκυλιά αλλά δεν έχω ευθύνη εγώ κυρίως γι αυτά.
9) Αν δεν ησουν αυτος που εισαι τι θα ηθελες να εισαι; : Άλογο!
10) Που θα ηθελες να πας διακοπες/τι θα επαιρνες μαζι σου[5 αντικειμενα]; Μόναχο: Βαλίτσα, ζεστά ρούχα, μπότες, κινητό, φωτογραφική μηχανή
11) Τι εστι αγαπη; : Να δίνεσαι και να σου δίνονται.
12) Ποιο ειναι το αγαπημενο σου φαγητο; : Κοτόπουλο αλα κρεμ ή Σνίτσελ.
13) Γραψε μου ενα στιχο απο ενα τραγουδι ή απο ενα ποιημα που σου αρεσει... : '' Ζήσε τα ονειρά σου, τότε θα σου ανήκει ο κόσμος'' ( Leb deine Träume, dann gehört dir die Welt) στίχος από το τραγούδι με τον ίδιο τίτλο '' Leb deine Träume''
14) Κανε μια ευχη! : Υγεία! Να υπάρχει υγεία για όλους!
15) Ποιο ειναι το αγαπημενο σου βιβλιο; : Μόνος στο Βερολίνο- Hans Fallada
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
1) Ποια ειναι η αγαπημενη σου ταινια; Excalibur
2) Τι ζωδιο εισαι; Καρκίνος
3) Ποιο ειναι το χειροτερο ελλατωμα σου; Παρορμητικότητα
4) Αφιερωσε μου κατι...

5) Ποιο ειναι/ηταν το αγαπημενο σου μαθημα στο σχολειο; Έκθεση Ιδεών
6) Αγαπημενος τραγουδιστης/ηθοποιος/τραγουδι. David Bowie/Δημήτρης Χορν/Love Song (The Cure)
7) Ποια χαρακτηριστικα απεχθανεσαι σε εναν ανθρωπο; Ανευθυνότητα, φλυαρία, ισχυρογωμοσύνη, υποκρισία
8 ) Εχεις κατοικιδια; Αν ναι, ποσα; Ναι, ένα, τη γάτα Τέρψη
9) Αν δεν ησουν αυτος που εισαι τι θα ηθελες να εισαι; Μάγισσα ή ξωτικό
10) Που θα ηθελες να πας διακοπες/τι θα επαιρνες μαζι σου[5 αντικειμενα]; Βενετία με 5 βασικά: κινητό, χρήματα, βιβλίο, ενυδατική κρέμα προσώπου & το ηλεκτρονικό μου τσιγάρο
11) Τι εστι αγαπη; Να χάνεις τον εαυτό σου μέσα στον Άλλον. Να βρίσκεις τον εαυτό σου μέσα στον Άλλον.
12) Ποιο ειναι το αγαπημενο σου φαγητο; Χοιρινό με σέλινο
13) Γραψε μου ενα στιχο απο ενα τραγουδι ή απο ενα ποιημα που σου αρεσει..."Δειλοί, μοιραίοι κι άβουλοι αντάμα, προσμένουμε, ίσως κάποιο θάμα" (Κ. Βάρναλης)
14) Κανε μια ευχη! Η πιο θερμή μου ευχή να εισακουστεί
15) Ποιο ειναι το αγαπημενο σου βιβλιο; Τα παραμύθια του Άντερσεν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Ωωω μα τι όμορφο θεματάκι!

1. Χμμ..αγαπημένη ταινία. Είναι πολλές αλλά.. Matrix και City of lost children θα πω.
2. Υδροχόος
3. Βασικότερο ελάττωμα: Όταν αρχίζω να ασχολούμαι με κάτι πρώτη φορά, τον πρώτο καιρό με πιάνει πανικός. Αλλά, μέσα μου ξέρω ότι θα τα καταφέρω.
4. Σου αφιερώνω αυτό.
5. Αγαπημένο μάθημα: Ιστορία
6 Τραγουδιστής: νομίζω Nick Cave και Βruce Dickinson και από Έλληνες θα πω τον Φραγκούλη
Ηθοποιός: Johnny Depp, Liam Neeson, Ralph Fiennes, Βenedict Cumberbatch και τους λατρεύω όλους! Από γυναίκες θα πω Julie Binoche, Εva Green, Marion Cotillard.
Τραγούδι: Αυτό το διάστημα: αυτό, νομίζω.
7. Χαρακτηριστικά που όταν καταλαβαίνω ότι κάποιος έχει κόβω λάσπη: Α. αχαριστία Β. έπαρση και Γ. τάση να μειώνει τους άλλους για να αναδειχτεί αυτός.
8. Κατοικίδια: Όχι, δυστυχώς.
9. Θα ήθελα να ήμουν.. κάποιο πουλί, ίσως.
10. Διακοπές στο Παρίσι και θα έπαιρνα μαζί: Φωτογραφική μηχανή, την μουσική που μου αρέσει, βιβλία, γυαλιά, αγαπημένα ρούχα
11. Αγάπη πρέπει να είναι όταν βάζεις τους άλλους πάνω από τον εαυτό σου.
12. Αγαπημένο φαγητό ο μουσακάς.
13. Αγαπημένοι στίχοι:
Verse, Fame, and Beauty are intense indeed,
But Death intenser -Death is Life's high meed.
~ John Keats, Why did I laugh tonight?
14. Εύχομαι να έχουμε όλοι υγεία, τα άλλα όλα έρχονται..
15. Αγαπημένα βιβλία: H Φάρμα των ζώων του Όργουελ και το Ημερολόγιο ενός τρελού του Γκόγκολ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Ζήλεψα κι εγώ κι εγώ κι εγώ θέλω!

1)αγαπημένη ταινία η κλέφτρα των βιβλίων (κλάμα)
2)ζωδιακι Ταύρος
3)το μεγαλύτερο ελάττωμα δεν ξέρω πώς να το αποδώσω στα ελληνικά, είμαι passive aggressive
4)Κάθε τέλος είναι μια αρχή!
5)αγαπημενο μάθημα Αρχαία
6)Μποφίλιου φωνάρα/Emma stone
7)σιχαίνομαι το θράσος, την αναίδεια, την εγωμανια
8)δεν είχα ποτέ κατοικίδια. Αν είχα θα ήταν ένας γατουλης.
9)θα ήθελα να είμαι κοάλα; είναι άσχημα και όμορφα μαζί , και κοιμούνται την περισσότερη μέρα, seems like paradise
10)διακοπές σε ένα τροπικό νησί, αν δεν έχει και επικίνδυνα ζώα ακόμα καλύτερα. Θα έπαιρνα μαζί μου ένα ημερολόγιο(πιστεύω στο χαρτί αποτυπώνονται καλύτερα οι αναμνήσεις απ ότι σε μια φωτογραφία), και τα πολύ βασικά, οδοντόβουρτσα, αποσμητικό, ξυραφάκια, μαγιό.
11)αγάπη εστί ανιδιοτέλεια
12)κοτόπουλο αλά κρεμ με μανιτάρια
13)"όσο κι αν κανείς προσέχει, όσο κι αν το κυνηγά, πάντα θα ναι αργά, δεύτερη ζωή δεν έχει" Οδ. Ελύτης
14)εύχομαι να γινόμασταν όλοι ό καλύτερος εαυτός μας, μόνο έτσι θα βλέπαμε έναν "καλύτερο κόσμο"
15)ο φάρος της ισκερια, fedra egea
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NastStorm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η NastStorm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 334 μηνύματα.
1. Aγαπημένες μου ταινίες είναι Ο Άρχοντας των Δαχτυλιδιών και Οι Αναλώσιμοι
2. Το ζώδιο μου είναι Δίδυμος :)
3. Το μεγαλύτερο μου ελάττωμα είναι ότι είμαι υπερβολικά ειλικρινής και μπορώ έτσι να πληγώσω κάποιον χωρίς να το θέλω
4. Σου αφιερώνω την ευχή να είσαι πάντοτε καλά με υγεία και ευτυχία και ότι πάντοτε περνάς να έχεις την αισιοδοξία!
5. Αγαπημένο μου μάθημα είναι η χημεία!
6. Δεν έχω αγαπημένο τραγουδιστή.../ Από άνδρες ο Jackie Chan, από γυναίκες η Kate Blanchett/ Αγαπημένα τραγούδια : Come Clarity , The Heart Collector
7. Δεν μπορώ να ανεχτώ την υποκρισία, την έπαρση και την ωραιοπάθεια
8. Είχα παλιά ένα χρυσόψαρο.. Τώρα πια δεν έχω κατοικίδια...
9. Αν δεν ήμουν ο εαυτός μου , θα ήθελα να ήμουν ένας αετός για να πετάω ελεύθερα ψηλά στον ουρανό
10. Θα ήθελα να πάω διακοπές στην Ιταλία, καθώς είναι το παιδικό μου όνειρο... Θα έπαιρνα μαζί μου ρούχα, χρήματα, το κινητό μου, βιβλίο και φυσικά ένα φίλο ή μια φίλη μου!
11. Δεν γνωρίζω τι είναι η αγάπη..... Δεν υπάρχει σαφής ορισμός.. Εγώ πιστεύω ότι εκφράζεται με τρείς λέξεις : κατανόηση, σεβασμός, αφοσίωση.
12. Αγαπημένο μου φαγητό είναι το παστίτσιο
13. Στίχος τραγουδιού που μου αρέσει :
We have the power make our lives what they ought to be
Reconnect with our humanity
Transcend to a higher place, accepting reality
You are the key to the life you seek
-----Από το τραγούδι ''Anthem '' των Iced Earth------
14. Εύχομαι να έχει όλος ο κόσμος υγεία και να αντιμετωπίζει με καλοσύνη τους ανθρώπους γύρω του
15. Αγαπημένα βιβλία : Ο Άρχοντας των Δαχτυλιδιών, Να ζείς να αγαπάς και να μαθαίνεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
1) Ποια ειναι η αγαπημενη σου ταινια; The revenant
2) Τι ζωδιο εισαι; Διδυμος
3) Ποιο ειναι το χειροτερο ελλατωμα σου; Η ακαταστασία μου
4) Αφιερωσε μου κατι...Υπομονή, πίστη και ελπίδα σε ό,τι κάνεις
5) Ποιο ειναι/ηταν το αγαπημενο σου μαθημα στο σχολειο; Αρχαία
6) Αγαπημενος τραγουδιστης/ηθοποιος/τραγουδι. Ryan Gosling, Θεέ μου τι αντρασω
7) Ποια χαρακτηριστικα απεχθανεσαι σε εναν ανθρωπο; Τη διπροσωπια
8 ) Εχεις κατοικιδια; Αν ναι, ποσα; Έχω ενα σκυλο τον Ρικο
9) Αν δεν ησουν αυτος που εισαι τι θα ηθελες να εισαι; Ένα νόστιμο μεξικάνικο καυτερό φαγητό
10) Που θα ηθελες να πας διακοπες/τι θα επαιρνες μαζι σου[5 αντικειμενα]; Στα Ζαγοροχώρια,σκόυφος,γάντια,μπότες, καλή διάθεση και χαμόγελο
11) Τι εστι αγαπη; Αφοσίωση, πίστη, νοιάξιμο, τρυφερότητα
12) Ποιο ειναι το αγαπημενο σου φαγητο; Οι μελιτζάνες
13) Γραψε μου ενα στιχο απο ενα τραγουδι ή απο ενα ποιημα που σου αρεσει...
Η πανέμορφη μαύρη σκυλίτσα μου τριγυρνάει το σπασμένο πόδι μου.
Μια κομψή γαζέλα περιφέρεται ανύποπτη στην εμβέλεια του γατόπαρδου.

ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΑ ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΟΥ
Ο γατόπαρδος πίσω από τη γαζέλα στη σαβάνα. Αν προλάβει να πιάσει το θήραμα, θα φάει και θα αποθηκεύσει ενέργεια επιβίωσης γι' αυτόν και τα μικρά του. Αν όχι...
(Ιντερνετ: στην ιστοσελίδα webshots, τα αιλουροειδή μαγνητίζουν. Big cats, the Cheetahs...μ' αγαθές αντιλόπες βολίδες και βολίδες ξοπίσω οι τίγρεις...κλαίει ο Καρούζος)

Η γαζέλα στην απόλυτη σύσταση καλπάζει
Ο γατόπαρδος πίσω της στην απόλυτη έκταση
Γύρω η σαβάνα ακατέργαστη γεωμετρία
Η ήττα κάθε θάνατο σημαίνει

Αν συλληφθεί θα σπαραχτεί - ίσως ηδονικά
(Η μικρή γαζέλα εν κινδύνοις με τη βέβαιη τροφή)
Αν αποτύχει θα πεινάσει -ίσως δίκαια
(Ο γατόπαρδος ακινδύνως με την τροφή αναζήτηση)

Θάνατος κατασπάραξης ή θάνατος πείνας;
Ποιανού μεγαλύτερη η αγωνία;
Διάζευξη διττή αδιάστατη
Αλήθεια μία διαστάσεων τεσσάρων
Μήκος πλάτος ύψος χρόνος

Από την πέμπτη λαθραναγνώστης μπαινοβγαίνω
(Α.Σ.Α. «ασφυκτιονία»)



14) Κανε μια ευχη! Υγεια
15) Ποιο ειναι το αγαπημενο σου βιβλιο; Τα βιβλία μαγειρικής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top