Κουικάρας

Ποιόν προτιμάτε?
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 30)

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ο weaky είναι ο κουίκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Εγώ μόνο τον Κουίκι ξέρω, ως παιδί που την πρώτη του διαφήμιση την είδε μετά το 98'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Εγώ μόνο τον Κουίκι ξέρω, ως παιδί που την πρώτη του διαφήμιση την είδε μετά το 98'

(xrz droppind dead... and thinking "καλέ τότε ήμουνα ήδη 17 :blink::slourp: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
Απορία.
Ο Κουικάρας είναι κίτρινος επειδή το κουτί του Νέσκουικ είναι κίτρινο ή το ανάποδο?
Ίσως έχει ολόκληρο θέμα πίσω από αυτό βέβαια...
Η εταιρία ήθελε μια μασκότ για το Νέσκουικ? Ή μήπως το ανάποδο? Δηλαδή, ένα προιόν για να διαφημίζει ο Κουικάρας? Ποιός είναι το κεντρικό πρόσωπο της ιστορίας?


αν δεν κάνω λάθος, το προϊόν ήταν το ρόφημα. είπαμε, θρύλος ο κουικάρας αλλά του ματς να πάει ανάποδα. ή για να είμαστε σωστοί, είναι του λόου να φτιαξουν ρόφημα για να τον προωθήσουν.

π.χ. σε κάτι λιγάκι πιο πρόσφατο, σκέψου το σουπλίν που το διαφήμιζε ένα γούτσου γούτσου πλασματάκι. ε μια φορά στο σούπερ θυμάμαι ότι μαζί με τη διπλή συσκευασία έδιναν δώρο ένα κατσιασμένο χνουδωτό κουκλάκι. ευτυχώς τον κουικάρα δεν τον είδα λάιβ, οπότε ο μύθος του εξακολουθεί να στέκει αγέρωχος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Θυμάμαι τον κουίκαρο. Ναι, σαν τώρα.
Ίσως ήταν η αθωότητα μου τότε, ίσως η ανωριμότητα, αλλά ποτέ δε κατάλαβα κάποια πραγματα...
Αν ο Κουίκαρος ήταν αδύνατος, θα τον αγαπούσαμε?
Ο Κουίκι πόσο γκει είναι μπροστά στον Κουίκαρο?
Γιατι να μην υπάρξει μια αναμέτρηση μεταξύ Κουίκαρου και Κουίκι για να δούμε τον λαγό να χάνει ένα ένα τα κόκκαλα του?
Υπάρχει ο Κουίκαρος?
Αν ναι, από ποιο σκοτεινό, υγρό ημιυπόγειο μας διαβάζει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Ούτε εγώ τον θυμάμαι :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Ρε σεις, τι παίζεται εδώ. Άλλοι τον θυμούνται, άλλοι όχι. Θέμα με τις ηλικίες δεν υπάρχει. Μήπως ο ΚΟΥΙΚΑΡΑΣ!!! αποφάσισε να κατοικήσει μόνο στις μνήμες των πεφωτισμένων??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
in never neverland...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Ρε σεις, τι παίζεται εδώ. Άλλοι τον θυμούνται, άλλοι όχι. Θέμα με τις ηλικίες δεν υπάρχει. Μήπως ο ΚΟΥΙΚΑΡΑΣ!!! αποφάσισε να κατοικήσει μόνο στις μνήμες των πεφωτισμένων??

Ψωνάρααα!!! :hehe::hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Ρε σεις, τι παίζεται εδώ. Άλλοι τον θυμούνται, άλλοι όχι. Θέμα με τις ηλικίες δεν υπάρχει. Μήπως ο ΚΟΥΙΚΑΡΑΣ!!! αποφάσισε να κατοικήσει μόνο στις μνήμες των πεφωτισμένων??

Σιγά Illuminati, μπάστα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Ψωνάρααα!!! :hehe::hehe::hehe:

Φοιμπς θα σου ζητήσω να σταματήσεις. Είσαι οφφ. Αν θες, έλα να συζητήσουμε περι ΚΟΥΙΚΑΡΑ!!!

Εδιτ: κι εσύ το ίδιο, μολκάκιον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
ο κουίκι ήταν λαγός για να τρέχει γρήγορα. φοβότανε βλέπεις ο χέστης μην τον πιάσει ο κουικάρας και του χώσει το νεσκουίκ, κατάλαβες τώρα που.
:confused:

OMG ο αθώος Κουικάρας θα χρησιμοποιούσε βία;
Πόσο τελικά ήταν όντως αθώος; :hmm:

:hehe:

Vkey just got a serious pwnage by weak_and_powerless and Kouikaras.

Εσένα δεν σου ξαναμιλάω...
Μόλις τελείωσες μια φιλία ενός ολόκληρου 24ώρου :pfff: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Είναι απλώς άλλη μια αμερικανοποίηση ενός προϊόντος.

Κουικάρα, δωράκια:

Sauvez Groquik!

GroQuiK Aime le Metal !

GROQUIK N'EST PAS MORT !!!

Οι φίλοι μου οι Γάλλοι, εξοργισμένοι με τον Κουίκι.. και την αμερικανοποίηση των πάντων.

(Μπορώ να σου τα μεταφράσω αν θέλεις, θα μου πάρει βέβαια λίγο χρόνο..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Ω, Αρκτούρε, τα είχα βρει, μα δεν ξέρω γαλλικά. Ως αγροίκος, μιλώ μέχρι γερμανικήν. Αν αγαπάς ΚΟΥΙΚΑΡΑ!!! και έχεις όρεξη, μετάφρασε. Για εμάς, τους λάτρεις του ΚΟΥΙΚΑΡΑ!!! και μόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Ψήνονται.., όμως, με εναλλακτικές μεθόδους, γιατί το περιβάλλον κινδυνεύει. Θα πάρει 1-2 μέρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Ψήνονται.., όμως, με εναλλακτικές μεθόδους, γιατί το περιβάλλον κινδυνεύει. Θα πάρει 1-2 μέρες.

Καλώς. Ο Κουικάρας άλλωστε ήταν προνόμιο μόνο Ελλήνων και Γάλλων. Και έχω βρει μόνο γαλλικά κείμενα. Είσαι η ελπίδα των Ελλήνων φαν ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BAD MAIPH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BAD MAIPH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
καλησπερα παιδια, δεν ξερω αν ειναι η ιδεα μου αλλα εχουμε αρχισει να νοσταλγουμε την εποχη του 80. Δεν ξερω αν φταιει που ηταν η τρυφερη μας ηλικια (μηλαω για τους 28 και ανω) ή οτι τα πραγματα ηταν πολυ πιο νορμαλ και ομορφα τοτε. Ο Κουϊκαρας ηταν μορφη. The Best!
Aλλα δεν ειναι μονο ο Κουϊκαρας, εγω που ειμαι 30 χρονων γαϊδουρα βλεπω στο ιντερνετ την Φρουτοπια, εχω φαει χοντρο κολλημα!!!
Αντι να καθομαι τα βραδια μου να χαζευω με την τηλεωραση, που δεν εχει πια τιποτα να μας προσφερει, παρακολουθω φανατηκα τις περιπετειες του Πικου Απικου στην Φρουτοπια. Λες αντι για κοκα κολα να παρω κανα Νες κουϊκ και να την βλεπω; Δεν ειναι κακο.
;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Μαίρη, εκείνες οι εποχές ήταν αληθινές και τόσο καλλιτεχνικές. Εγώ που δεν της έζησα τις νοσταλγώ.

ζβντμπόινγκ.!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Είμαι πολέμια της νοσταλγίας.
Ειδικά της νοσταλγίας για πράγματα που ποτέ δε ζήσαμε
Τη θεωρώ πολύ λίγη.

Αν όλα ήταν καλά "τότε", είναι κάτι που δεν ξέρουμε.

Πάντα ο χρόνος είναι τώρα, και όσο μπορούμε κάνουμε τις ζωές μας καλύτερες.

Κάνε τη ζωή σου τέχνη που λέει κι ένας φίλος μου.
Στα πλαίσια που σου παραδόθηκαν και όσο μπορείς άλλαξε τα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top