Ιστορίες... τι χρώματος; Σωστά, μπλε!! (Blue Stories)

JosefK

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Tatoo artist. Έχει γράψει 1,361 μηνύματα.
Ε το βρηκαμε....Το δηλητηριο ήταν στα παγάκια....Ο αλλος ηπιε γρήγορα το ποτό του και δεν προλαβαν να λιωσουν τα παγακια....Ο νεκρός είχε αφήσει τα παγάκια να λιώσουν και ετσι το δηλητηριο διαπερασε το ποτο... Και πεθανε....

Ε? Ε? Ε? Ε? Ε? Ταιριαζει....

yeap! αυτό είναι!

well done evi_zoi!

maria_lulu έπαιξες πολύ καλά αλλά σε πρόλαβαν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi_zoi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 981 μηνύματα.
:-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Το ιδιο ειπα;) Απλως πως μπηκε στα παγακια; Παγωσε μαζι με τα παγακια;)

Υ.Γ: Θελω και εγω δωρακι:pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lucky sunray

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lucky sunray αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,441 μηνύματα.
Η σωστη απαντηση ειναι αυτη που ειπε η Evi zoi!!!
Δυο φιλοι πανε για ποτο.Ο σερβιτορος ηθελε να τους δολοφονησει και εβαλε δηλητηριο στα παγακια τους που ειχαν το ποτο τους.Ομως ο ενας εφυγε λογω ενος τηλεφωνηματος,επομενως δεν ηπιε ολο το ποτο.Αντιθετα ο αλλος που εμεινε,το ηπιε ολο,επομενως, ηπιε και το δηλητηριο απο τα παγακια και πεθανε:P
Νικητρια η Evi- zoi!!:D
Το δωρο σου..

Να δωσεις και στην Μαρια,ειναι πολλα για εναν;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
:cry_x::cry_x::cry_x:

Τοσες ωρες εγω εκαψα τον εγκεφαλο μου για να βρω ερωτησεις και ουτε μια καραμελιτσα για δωρο;;:cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JosefK

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Tatoo artist. Έχει γράψει 1,361 μηνύματα.
Ηπιε ολο το ποτο του ο φιλος του θυματος;


έχει κανείς καμία ένσταση για την απάντηση αυτή[...]; :P

τα ποτό ΟΛΟ το ήπιε, τα παγάκια που είχαν το δηλητήριο δε πρόλαβαν να λιώσουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Εγω δεν ημουν:) Δες:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Έχουμε πει όσοι ξέρουν τις ιστορίες να μη γράφουν βρε παιδιά τη λύση. Τέτοια "φλασιά" είχαν φάει και σε προηγούμενο παιχνίδι. Εύη με συγχωρείς αν κάνω λάθος, αλλά μου συμβαίνει και σε παρέες αυτό το πράγμα και δε μου αρέσει. Είναι κρίμα γι' αυτούς που προσπαθούν να παίξουν. Η γλύκα των μπλε ιστοριών είναι οι άπειρες άσχετες ερωτήσεις που κάνουμε, όχι 3 σωστές. :/:

Μαρία, στην επόμενη θα τα πας καλύτερα! Κι εδώ καλή ήσουν. :happy: Πάρε δικά σου γλειφιτζουράκια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ!!!:D

Μην ξεχνατε οτι ειναι πρωτη μου μπλε ιστορια...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JosefK

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Tatoo artist. Έχει γράψει 1,361 μηνύματα.
Έχουμε πει όσοι ξέρουν τις ιστορίες να μη γράφουν βρε παιδιά τη λύση. Τέτοια "φλασιά" είχαν φάει και σε προηγούμενο παιχνίδι. Εύη με συγχωρείς αν κάνω λάθος, αλλά μου συμβαίνει και σε παρέες αυτό το πράγμα και δε μου αρέσει. Είναι κρίμα γι' αυτούς που προσπαθούν να παίξουν. Η γλύκα των μπλε ιστοριών είναι οι άπειρες άσχετες ερωτήσεις που κάνουμε, όχι 3 σωστές. :/:

σε παρέες βλέπω να έχουν φοβερές φλασιές ακόμα και άτομα που δε γνώριζαν το παιχνίδι και παίζουν 1η φορά.
δεν αποκλείεται να το σκέφτηκε μόνη της η κοπέλα... :rolleyes:

μέσω ιντερνετ βεβαίως ειναι πιο αναξιόπιστο το παιχνίδι, για προφανείς λόγους... :rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JosefK

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Tatoo artist. Έχει γράψει 1,361 μηνύματα.
τα ποτό ΟΛΟ το ήπιε,

Ομως ο ενας εφυγε λογω ενος τηλεφωνηματος,επομενως δεν ηπιε ολο το ποτο.

τώρα πρόσεξα αυτή την ασυμφωνία... τελοσπάντων για λεπτομέρεια πρόκειται.
Δε θυμάμαι αν διευκρινίζεται αυτό στην περιγραφή της ιστορίας (στο πμ με την περιγραφή της ιστορίας που έστειλα στη λακυ εγώ δε το διευκρήνισα). η ουσία είναι πως αφού τα παγάκια δεν έλιωσαν, το δηλητήριο δεν ανακατεύτηκε με το ποτό, άσχετα αν το ήπιε όλο ή όχι.

τις λεπτομέρειες που δεν παίζουν καθοριστικό ρόλο στην ιστορία ο καθένας μπορεί να τις φαντάζεται διαφορετικά. Συνεπώς κακώς σ' αυτή την ιστορία απαντούσαμε 2 άτομα. :P

την επόμενη καλό θα είναι να την αναλάβει ένας εξ' ολοκλήρου... :rolleyes: 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Η ιστορία, όπως την ξέρω εγώ, λέει πως ήπιε το ποτό μονορούφι κι έφυγε. Όλο το ήπιε, απλώς δεν είχε προλάβει να λιώσει ο πάγος με το δηλητήριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lucky sunray

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lucky sunray αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,441 μηνύματα.
τώρα πρόσεξα αυτή την ασυμφωνία... τελοσπάντων για λεπτομέρεια πρόκειται.
Δε θυμάμαι αν διευκρινίζεται αυτό στην περιγραφή της ιστορίας (στο πμ με την περιγραφή της ιστορίας που έστειλα στη λακυ εγώ δε το διευκρήνισα). η ουσία είναι πως αφού τα παγάκια δεν έλιωσαν, το δηλητήριο δεν ανακατεύτηκε με το ποτό, άσχετα αν το ήπιε όλο ή όχι.. τις λεπτομέρειες που δεν παίζουν καθοριστικό ρόλο στην ιστορία ο καθένας μπορεί να τις φαντάζεται διαφορετικά.
Αφου δεν ελιωσαν τα παγακια δεν μας νοιαζει:P

Συνεπώς κακώς σ' αυτή την ιστορία απαντούσαμε 2 άτομα. :P
Οχι ηθελα βοηθεια γιατι εβαζα πρωτη φορα κι δεν εχω παιξει πολλες φορες το παιχνιδι:D

την επόμενη καλό θα είναι να την αναλάβει ένας εξ' ολοκλήρου... :rolleyes: 8)
Μαλλον εσυ, εγω μαλλον δεν ξαναβαζω ,δεν ειχε πολλους συμμετεχοντες το παιχνιδι,ελειπαν και παλιοι παιχτες..:hmm::whistle:

υγ Ειρηνη με λενε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JosefK

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Tatoo artist. Έχει γράψει 1,361 μηνύματα.
Οχι ηθελα βοηθεια γιατι εβαζα πρωτη φορα κι δεν εχω παιξει πολλες φορες το παιχνιδι:D

καλά, δεν είναι και τίποτα δύσκολο. απλώς μη ζητάς διευκρινίσεις εκεί που δε χρειάζεται. αν γίνεται να απαντήσεις με ένα ναι ή όχι απαντάς.
μπορείς να ξαναδοκιμάσεις να βάλεις αν θες.


υγ Ειρηνη με λενε:P

χάρηκα. εγώ θα σε λέω Λάκη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lucky sunray

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lucky sunray αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,441 μηνύματα.
χάρηκα. εγώ θα σε λέω Λάκη :P

Λαζοπουλο;:confused:

τουλαχιστον στα αγγλικα παρακαλω!:look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi_zoi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Συγγνωμη για την καθυστερηση της απαντησης.... Λοιπον το θεμα το παρακολουθουσα απο την αρχη. Απλα η Μαρια εκανε συνεχεια ερωτησεις και πηγαινα με τα νερα της... Με το που ερχοταν η απαντηση αλλωστε, εστελνε καινουριες ερωτησεις αμεσως. Εγω βλεποντας τις δικες της ρωτουσα μονο οτι της διεφευγε. Απο κει και περα....Οτι πιστευει ο καθενας.!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Θελουμε μπλε ιστορια...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi_zoi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Ναι παιδια,ας βαλει καποιος!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Μιχαλάκηηηηηηηηηηηη.
Γύρισε η νονά σου, βάλε μας ιστορίααα. :-*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MAYROULIS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,900 μηνύματα.
Να μια καινούρια...

Η Φρόσω ήταν μες στην καλή χαρά.Ένιωθε σαν να είχε ξαναγεννηθεί.
Ξαφνικά το τρένο μπήκε στο μήκους 15 χιλιομέτρων τούνελ.
Όταν το τρένο βγήκε απο το τούνελ η Φρόσω ήταν νεκρή...
Είχε αυτοκτονήσει...
Γιατί???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top