Η σελίδα 56

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Σε κάθε διασταύρωση υπάρχει μια επικίνδυνη ζώνη ανεξάρτητα απο την πορεία που θα ακολουθήσετε.
(Θεωρητική εκπαίδευση υποψηφίων οδηγών αυτοκινήτων.)
Κυκλοφορεί απο το Ιδρυμα Ευγενίδου. Τώρα και στην κοντινότερη σχολή οδήγησης. Τρέξτε στις σχολές πριν εξαντληθεί! Δεν προβλέπεται να επανακυκλοφορήσει διότι το Υπουργείο Μεταφορών και Επικοινωνιών είναι ταπί και ψύχραιμο. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggi92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Angeliiiiiique ^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
''Κάποτε είπα στην δασκάλα μου ότι ο Μπετόβεν σίγουρα είχε μέσα του ταυτόχρονα την κόλαση και τον ουρανό.''

~Το κορίτσι με τα πορτοκάλια,Jostein Gaarder~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Απο την εξισωση [LR]=[Rt]x[L]/[L]+K που δινεται και πιο πανω επεται οτι η Κ αντιστοιχη στην [L] εκεινη για την οποια η [LR] ειναι ακριβως η μιση της [Rt]' ο διαχωρισμος μεταξυ των δυο παραλληλων καμπυλων στην εικονα 4.2 καθοριζεται απλα απο τον λογαριθμο του λογου των τιμων των αντιστιχουσων στις 2 Κ.

Φαρμακολογια- Page, Curtis, Sutter, Walker, Hoffman- Πανεπιστημιακες εκδοσεις Π.Χ. Πασχαλιδης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Συνέχισα ατάραχος τον σρόμο μου,ακούγοντας ραδιόφωνο.Όπως φαινόταν,η αστυνομία βρισκόταν ήδη στα ίχνη του Χασάπη του Ταμαϊάμι.Δεν είχαν διαρρεύδει συγκεκριμένες πληροφορίες, αλλά ο αρχηγός Μάθιους είχε κάνει μια υπέροχη δήλωση.

Τα Σκοτεινά όνειρα του Ντέξτερ,σελίδα 56,Τζεφ Λίντσεϊ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Μονο που αυτη δεν εχει να κανει με την εξελιξη και την προοδο του ανθρωπου, οπως αυτες του ιταλου ζωγραφου.

Αιμα Κακο
Κωστας Χρηστακης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ψάξτε το αδιέξοδο!
Οι Άθλιοι-Βίκτωρ Ουγκώ- Τόμος Β
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
"Ο πατέρας μου προσέλαβε ένα δάσκαλο του τσαπέι για μένα, τον Άτσα Τρέι."

Κιμ Έκλιν - Ο Αγνοούμενος
Σελ.56
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

just smile!

Δραστήριο μέλος

Η just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μακροχώρι (Καστοριά). Έχει γράψει 442 μηνύματα.
Προς αυτη την κατευθυνση συνεβαλαν και οι ηπιες κλιματολογικες συνθκες

ιστορια α λυκειου κεφ ελληνικη προιστορια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Η ABD (Agonistic Binding Domain) των NR2 υπομοναδων συνδεει το γλουταμικο, ενω η ABD περιοχη των NR1 υπομοναδων συνδεει τον συν-αγωνιστη γλυκινη (ή D-σερινη).

Νευροφαρμακολογια- Αιμιλια Ζιφα- Πανεπιστημιακες εκδοσεις Θεσσαλιας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νΑίφος

Δραστήριο μέλος

Η νΑίφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Μας άκουγαν προσεκτικά...


Λεό Μπουσκάλια

Ν'αγαπάμε ο ένας τον άλλον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηματολάγνος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νηματολάγνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Συγγραφέας. Έχει γράψει 338 μηνύματα.
"Το κεντρικό συμπέρασμα της κβαντικής βαρύτητας βρόχων είναι λοιπόν ότι ο χώρος δεν είναι συνεχής, δεν είναι απείρως διαιρετός, αλλά απαρτίζεται από κόκκους ή "άτομα χώρου".

Επτά σύντομα μαθήματα φυσικής, σελ. 56
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
∆εν έχω άλλη πίστη.
Τα µάτια µου σπινθηρίζουν
σε κόγχες κεραυνού.
∆εν τολµώ να έρθω
σε καµία συνέλευση.
Μόνο σε µατωµένα
τοπία συναναστροφής.
Οι νεκροί θα µιλήσουν
για όλα, αφού εσύ ζεις.
Σε ξεγέλασα,
µίλησα υποτιµητικά
για τον πόνο,
αλλά νύχτωνε και
το φεγγάρι άνοιγε
σαν πόρτα
καταπακτής.

«Γκρεμισμένος Χρόνος» – Ποιητική συλλογή της Έλενας Λυμπεροπούλου​

 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Ανοίγω και εγώ το βιβλίο και έχω το σελιδοδείκτη στη σελίδα 56.:jumpy:

Μετά από όλα τούτα ο Στριγκλής στάλθηκε να κάνει το γύρo της φάρμας και να εξηγήσει στα άλλα ζώα τη νέα κατάσταση των πραγμάτων.

Η φάρμα των ζώων .
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
ΣΤΟ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ ΕΠΑΙΖΕ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥΣ … Τ Α ΓΝΩΣΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΗΣ
μοίρας σαν μια ειρωνεία έκαναν αισθητή την παρουσία τους.
Καθόντουσαν αμίλητοι για τουλάχιστον δέκα λεπτά ώσπου μίλησε πρώτος.
«Βάσια, θα σου μιλήσω ανοιχτά. Είσαι η πρώτη υπάλληλος με την οποία έχω
αναπτύξει τέτοια επικοινωνία και σχέση εμπιστοσύνης. Σε εκτιμώ σαν άνθρωπο και
σαν επαγγελματία. Δεν μπορώ να σου κρύψω πως μου αρέσεις και σαν γυναίκα.
Αλλά έχω μία αρχή πάντα στην ζωή μου, έναν κανόνα απαράβατο.. Να μην
υπάρξω ποτέ το τρίτο πρόσωπο».
«Άλκη… λυπάμαι πολύ που σου έδωσα αυτή την εντύπωση, ότι μπορεί να
δημιουργηθεί κάτι με μας τους δύο από την στιγμή ειδικά που είμαι αλλού. Σ’
ευχαριστώ που μου μίλησες ανοιχτά και που με θεωρείς άνθρωπο εμπιστοσύνης
τόσο στην δουλειά όσο και στην ζωή σου. Μπορεί να υπάρχει χημεία μεταξύ μας,
μπορεί να δείχνω λίγο χαμένη αλλά ειλικρινά δεν θα το έκανα αυτό σε κανέναν,
δεν θα το άντεχα και δεν θα το επέτρεπα. Γίνεται να συνεχίσουμε την άψογη
συνεργασία μας σαν να μην έγινε ποτέ αυτή η κουβέντα;»
Το χαμόγελό του έδρασε καταφατικά.
«Θέλεις να πάμε κάπου για φαγητό;»

Μια ιστορία αγάπης - 15+1 bloggers​

 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,628 μηνύματα.
Η στιγμή που πιάνεις το κοντινότερο βιβλίο, το ανοίγεις στην σελίδα 56 και βλέπεις μία κενή λευκή σελίδα....


Edit. Βρήκα το δεύτερο κοντινότερο

Θα γεράσουμε έτσι ανύπαντρες στο σπίτι μας, γιατί σήμερα χωρίς προίκα ποιος μας παίρνει;

- Οι σκλάβοι στα δεσμά τους, Κωνσταντίνος Θεοτόκης.
 

The Mountain

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο The Mountain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 944 μηνύματα.
Προφανώς, αλλά η ιστορική έρευνα έχει αποδείξει ότι η εκμετάλλευση στον αρχαίο κόσμο δεν αφορούσε τους δούλους αποκλειστικά, δεν αφορούσε κυρίως τους δούλους, αφορούσε τους ελεύθερους εργαζόμενους είτε στην αγροτική δουλειά είτε στις βιοτεχνίες, οι οποίοι ήταν το βασικό πεδίο εκμετάλλευσης από την ελίτ, από την άρχουσα τάξη της εποχής εκείνης.

Από "Αντέχουν οι ιδέες του Μαρξ? Ανιχνεύοντας μια σύγχρονη στρατηγική για την Αριστερά", στην εισήγηση του Γιώργου Μανιάτη. Οκ έκλεψα, ήταν το 4ο πιο κοντινό βιβλίο γιατί τα πρώτα τρία ήταν μηχανική υλικών και δεν μπορούσα να γράψω πρόταση από εκεί. Παρεμπιπτόντως, μέτριο βιβλίο, μην το πάρετε.
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
"Aργά τη νύχτα, ο κόμης του οποίου τα πλούτη είχαν άμεση σχέση με τις επιδρομές στην Ισπανία, πήγε ο ίδιος αυτοπροσώπως με το φανάρι για να ελέξει τα λάφυρα"

Ορλάντο- Βιρτζίνια Γουλφ
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Screenshot_20220101_205431.jpg


Ο ΙΟΥΔΑΣ ΦΙΛΟΥΣΕ ΥΠΕΡΟΧΑ / ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΙΡΑ
Σελ.56
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
That majority which favoured some redistribution of wealth, the levelling up of inequalities and above all the collective guarantees of individual well-being, must have therefore come from different quarters.
Work, consumerism and the new poor, Zygmunt Bauman.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top