Ελαφόνησος

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Ναι, μάλλον η χάρη μου θα φτάσει μέχρι και εκεί!:P

Πείτε μου,όσοι έχετε πάει και όσοι έχετε ακούσει, σχετικά με αυτό το νησί.
Ξέρω οτι είναι παράδεισος κλπ κλπ... ;)

Αυτά που δεν ξέρω είναι το πως θα πάω εκεί με ΚΤΕΛ, πόσες ώρες είναι απο Αθήνα, αν το νησί γυρίζεται χωρίς μεταφορικό μέσο και αν υπάρχει περίπτωση να νοικιάσουμε κανα γαιδουράκι/πατίνι/ποδήλατο εκεί...
Φαντάζομαι έχει και παραλιούλες που είναι πιο "εκεί" και θέλει το χρόνο του για να πας..

Επίσης, συμβουλέψτε με στο παρακάτω..
Σκέφτομαι camping με δική μου σκηνή, αλλά σκέφτομαι και οτι για παράδειγμα για δυο ατομα θα ερχόταν περίπου 8.50ε το άτομο η διανυκτέρευση συν 6.50 η σκηνή... δλδ παμε περίπου 23-24 ευρω την ημέρα.. δεδομένου οτι θα μαστε παρεα, μηπως θα ταν καλυτερα να βρίσκαμε δωματιάκι? ειναι σαφέστατα πιο άνετο, αλλά βολευει? η στο camping ας πουμε εχει παραλία ενώ στην πόλη δεν έχει, οπότε θα ξεποδαριαζόμαστε?
υπαρχουν ενοικιαζόμενα?

αν ξέρετε πείτε! ευχαριστώ!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
ο πειρατης ηταν εκει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ναι το ξερω! περιμενω να γραψει εδω να μου πει, οταν γυρισει!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Αυτά που δεν ξέρω είναι το πως θα πάω εκεί με ΚΤΕΛ, πόσες ώρες είναι απο Αθήνα, αν το νησί γυρίζεται χωρίς μεταφορικό μέσο και αν υπάρχει περίπτωση να νοικιάσουμε κανα γαιδουράκι/πατίνι/ποδήλατο εκεί...
Φαντάζομαι έχει και παραλιούλες που είναι πιο "εκεί" και θέλει το χρόνο του για να πας..
Πας Νεάπολη και από εκεί περνάς με καραβάκι. Με αυτοκίνητο η Νεάπολη είναι κανα 5ωρο οπότε με ΚΤΕΛ υπολόγιζε 6και. Χωρίς μεταφορικό νομίζω θα ναι λίγο δύσκολα εκτός κι αν σου αρέσει πολύ μα πάαααρα πολύ το περπάτημα!

Επίσης, συμβουλέψτε με στο παρακάτω..
Σκέφτομαι camping με δική μου σκηνή, αλλά σκέφτομαι και οτι για παράδειγμα για δυο ατομα θα ερχόταν περίπου 8.50ε το άτομο η διανυκτέρευση συν 6.50 η σκηνή... δλδ παμε περίπου 23-24 ευρω την ημέρα.. δεδομένου οτι θα μαστε παρεα, μηπως θα ταν καλυτερα να βρίσκαμε δωματιάκι? ειναι σαφέστατα πιο άνετο, αλλά βολευει? η στο camping ας πουμε εχει παραλία ενώ στην πόλη δεν έχει, οπότε θα ξεποδαριαζόμαστε?
υπαρχουν ενοικιαζόμενα?
Εγώ είμαι του camping Ούτως ή άλλως, ασχέτως κόστους. Νομίζω όμως ότι οι τιμές που λες είναι λίιγο τσιμπιμένες. Ενοικιαζόμενα έχει αρκετά (απότι είδα πριν κανα μηνα που πήγα).
Δυστυχώς δεν μπορώ να σε διαφωτίσω περισσότερο, γιατί πήγα για ένα μπάνιο, δεν μείναμε Ελαφόνησο, αλλά ελπίζω να βοήθησα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
καλο μου, μου ειπαν οτι δεν περνας απο νεαπολη αλλα απο ενα χωριο με περιεργο ονομα πιο πριν...ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
καλο μου, μου ειπαν οτι δεν περνας απο νεαπολη αλλα απο ενα χωριο με περιεργο ονομα πιο πριν...ε?
ΚΟΣΤΟΣ
Mία εβδομάδα στην Eλαφόνησο θα σας κοστίσει άνευ διαμονής από 310 ευρώ. Στην τιμή αυτήν περιλαμβάνονται η βενζίνη για 1.000 χλμ., τα διόδια, τα εισιτήρια του φέρι για εσάς και το αυτοκίνητο, η διατροφή σας (14 γεύματα), καφέδες και ποτά, καθώς κι ένα extra ποσό 50 ευρώ για ό,τι έκτακτο ήθελε προκύψει. Για τη διαμονή σας θα αποφασίσετε εσείς.
ΠΩΣ ΝΑ ΠΑΤΕ
Aκολουθώντας τη διαδρομή οδικώς από Αθήνα μέσω της εθνικής οδού Αθηνών - Κορίνθου - Τρίπολης - Σπάρτης. Mετά τη Σπάρτη στρίβετε αριστερά προς Kροκεές για Σκάλα - Nεάπολη. Μετά τον Αρχάγγελο και σε κάποια χιλιόμετρα στη δεξιά πλευρά θα δείτε τη θάλασσα και θα διακρίνετε την Ελαφόνησο. Στην πινακίδα που γράφει Ελαφόνησος - Αγιος Γεώργιος στρίβετε αριστερά και φτάσατε. Mέχρι τη Σπάρτη ο δρόμος είναι πολύ καλός.
H όποια ταλαιπωρία είναι κάποιες στροφές μετά τη Σπάρτη. Oδηγώντας συντηρητικά θα κάνετε περίπου 5 ώρες. Tα μικρά φέρι κάνουν δρομολόγια από και προς Eλαφόνησο ανα μία ώρα από τις 7 το πρωί μέχρι τις 11 το βράδυ. Tο εισιτήριο κοστίζει 1 ευρώ το άτομο και 9,30 ευρώ το αυτοκίνητο.
ΠΟΥ ΝΑ ΜΕΙΝΕΤΕ
• «Σίμος Kάμπινγκ» στην άκρη της Mεγάλης Παραλίας., τηλ.: 27340-22.672. H θέση σκηνής 7,80 ευρώ και περιλαμβάνει σκεπασμένη θέση αυτοκινήτου συν ηλεκτρικό και νερό. Προσθέστε και 6,30 ευρώ για κάθε άτομο.
• «Eν Πλω» (Xώρα), τηλ.: 27340-61.140. Πάνω στη θάλασσα στούντιο και δωμάτια A΄ Kατηγορίας. Tο δίκλινο από 60 ευρώ. Περιλαμβάνεται το πρωινό με καφέ και μπισκότα.
• «Elafonisos Mare» (Xώρα), τηλ.: 27340-61.349. Πάνω στη θάλασσα, στο δρόμο για την Παναγίτσα. Tο δίκλινο από 70 ευρώ μετά προγεύματος.
• «The Captain» (Xώρα), τηλ.: 27340-61.100. Mε θέα θάλασσα ενοικιαζόμενα στούντιο πλήρως εξοπλισμένα. Tο δίκλινο απο 45 ευρώ, χωρίς πρωινό βέβαια.
• «Δωμάτια με Θέα» (Σίμος), τηλ.: 6946-175.517. Mε θέα θάλασσα, 500 μ. από την παραλία, πλήρως εξοπλισμένα στούντιο. Tο δίκλινο από 65 ευρώ άνευ πρωινού.
• «Eννέα Mούσες» (Xώρα), τηλ.: 27340-61.345. Πλήρως εξοπλισμένα στούντιο μέσα στον οικισμό φτιαγμένα με μεράκι. Tο δίκλινο από 55 ευρώ άνευ πρωινού.

ΠΟΥ ΝΑ ΦΑΤΕ
• Στην ταβέρνα του κάμπινγκ στη μεγάλη παραλία του Σαρακήνικου, με μαγειρευτά και ψητά.
• Στου Σίμου, στην παραλία του Σίμου θα βρείτε απ' όλα.
• Στην καντίνα του Παντελή για πρόχειρα γεύματα (σαλάτες, σάντουιτς και κρέπες).
• Στον Nταγιαντά (Xώρα) για μαγειρευτά - ψητά.
• Στην Eλαφόνησο (Xώρα) για φρέσκο ψάρι.
• Στη Θαλαμηγό (Πλύτρα) για πολύ καλές μεζεδοκαταστάσεις και εξυπηρέτηση.
• Στο Palazzo (Aρχάγγελος) για μαγειρευτά και της ώρας.


Αυτά είναι copy paste αλλά είναι χρήσιμα!:)

Επίσης μπες στο site να δεις τιμούλες. Τα bangalows πάνε στα 75€ αλλά έχω και εγώ κινητό εκεί όπου μπορώ να στο δώσω να σου πουν τα πάντα με λεπτομέρειες.
https://www.simoscamping.gr/

Τώρα εγώ που έχω πάει μπορώ να σου πω ότι γενικά χωρίς μέσο δεν μπορείς να κάνεις βήμα. Καταρχήν το βασικό, το camping και ότι ενοικιαζόμενα δωμάτια δεν είναι στο λιμάνι. Κάποια ναι, αλλά πολλά όχι. Ούτως ή άλλως δεν θα πας να φας ψαράκια στην Ελαφόνησο, να πιεις ένα ποτάκι;

Από ότι θυμάμαι επίσης Δεν έχει ΑΤΜ στην Ελαφόνησο!! Εμείς δεν είχαμε βγάλει τρελλά λεφτά με αποτέλεσμα να έχουμε ξεμείνει και να τρέχουμε!!

Οπότε έχε το υπόψη σου, Οπωσδήποτε να έχεις χρήμα μαζί σου.

Το camping είναι οργανωμένο και σε πολύ καλή κατάσταση. Εγώ που είμαι υστερική και ψείρας το βρήκα άψογο. Έχει εστιατόριο με πολύ νόστιμο φαγητό και αν έχει και καλές παρέες θα κάνετε τρελλό χαβαλέ.

Επίσης να σου πω ότι οι παραλίες οι ουσιαστικές (δηλαδή μία χωρισμένη περίπου σε 2 μέρη, ενδιάμεσα έχει και αρκετούς γυμνιστές) είναι υπέροχες!

Αν δεν πετύχεις αέρα (όπου μας έτυχε πέρυσι δύο μέρες και πραγματικά ήταν χάλια λόγω του ότι είναι αμμώδης), θα νομίζεις ότι είσαι σε εξωτικό νησί.

Τα βράδια πολλές παρέες μαζεύονται στην παραλία και ανάβουν φωτιά κ.ο.κ, πολύ όμορφα!!!

Επίσης να μην ξεχάσεις Οπωσδήποτε να φας θαλασσινά σε μία ταβερνούλα στην Ελαφόνησο, είναι μία κυρία γνωστή σε όλο το μέρος, δίπλα σε μία γεφυρούλα (μου διαφεύγει το όνομά της, θα το θυμηθώ και θα σου πω!!!)

Αυτά προς το παρόν!!!

Enjoy my little *
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
πωπω... σιφουνας παιδι μου εισαι σιφουνας!!!
το ψιλοδιαβασα αλλα θα το ξαναδιαβασω με προσοχη. ειδικα αυτο με τα ΑΤΜ πολυ χρησιμη πληροφορια!!!
ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
καπου να νοικιαζουν ποδηλατα..υπαρχει???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Έχω πάει δύο φορές. Μία High Season και στο κάμπινγκ γινόταν χαμός και μια Σεπτέμβρη που έκλεισε και το εστιατόριο καθώς φεύγαμε και εμείς.
Προσωπικά πιστεύω ότι πας μόνο για κάμπινγκ εκεί καθώς ουσιαστικά έχει δύο όμορφες παραλίες εκ των οποίων η μία είναι στο camping του Σίμου.
Το κάμπινγκ είναι απίστευτα καθαρό(φαντάσου γινόταν χαμός) και οργανωμένο αλλά γίνεται χαμός, και αν δεν έχει θέση τους βάζουν όλους στους χώρους έξω από τις τουαλέτες όπως έγινε με μένα ην πρώτη φορά.

Τώρα η χώρα από το camping/παραλία είναι μακρυά και δεν περπατιέται γιατί είναι 5 Χλμ νομίζω.Αλλά πρόσφατα μου είπαν ότι έχει και αλλού αλλά δεν ξέρω που. Στην χώρα πάντως από την άλλη πλευρά έχει και εκεί μια παραλία αλλά δεν ξέρω καθώς την είδα από το πλοίο. Το βράδυ ο ουρανός είναι έναστρος full καθώς δεν υπάρχει τίποτα ουσιαστικό με φως εκεί. Πρέπει να το δεις με φεγγάρι και χωρίς.

Το φαγητό δεν είναι καλό και είναι αδικαιολογητα ακριβό στην χώρα κατά την γνώμη μου.Ακόμα και του camping ήταν ακριβό αλλά τελικά μάθαμε ότι ήταν άλλη επιχείρηση.

Το πως να πας τα έγραψε η χαμστεράκι. Η χώρα είναι πάρα πολύ μικρή σε φάση ότι το τριγύρω της είναι 10 λεπτά περπατώντας.

Εγώ πέρασα πολύ καλά και τις δύο φορές. Αν ψάχνεις να αράξεις τότε για μένα που έμεινα στο κάμπινγκ και τις δύο φορές είναι τέλεια. Αλλά επειδή είναι μακρυά δεν είναι για λίγες μέρες. Εγώ θέλω δύο μέρες να μπω στον ρυθμό λιώνω και μετά δεν ήθελα να φύγω. Άνετα ξαναπήγαινα Σεπτέμβρη για 10 μέρες να λιώσω εκεί απλά.Ούτε καφέ ούτε βράδυ.ΛΙώσιμο και ρακέτα. Αυτό που θέλω δλδ από διακοπές.

Ειδικά την πρώτη μαγειρεύαμε κιόλας μέσα και είμασταν κομπλέ.
Α και τις δύο φορές είχα αμάξι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Noμίζω τα έγραψε όλα το χαμστεράκι, Εγώ γύρισα τη Δευτέρα και ξαναπάω με την πρωτη ευκαιρία για 5η χρονιά φέτος.
Ποδήλατα αν βρεις θα βρεις μόνο στη χώρα αν και πάλι δεν είμαι σίγουρος.
Αξίζει όμως να αναφέρω κάτι. Μπορεί η ελαφόνησος να φημίζεται στο φαγητό για την αστακομακαρονάδα της, όμως εγώ εκεί έφαγα την καλύτερη γουρουνοπούλα που μπορω να θυμηθώ......
Τζιο μπορεί να σε πετύχω εκεί.........

:):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
μακαρι καλο μου!!! μακαρι, γιατι με τρομοκρατησες λιγο με την κρατηση... ουφφφ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Δεν είχα καταλαβει οτι μιλας για το κάμπινγκ.
Νόμιζα οτι αναφέρεσαι σε ελεύθερο......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
αχ βαχ! θα σε ενημερωσω μαλλον αυριο μεσημερακι, ναι? :)
εσυ ρε χαμστερ εκανες κρατηση στο καμπινκ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Μακάρι να είναι έτσι, δεν έχω μείνει ποτέ στο κάμπινγκ.
Περιμένω να μου πεις.....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Στο κάμπινγκ είναι πάρα πολύ καλά αλλά γίνεται χαμός. Δύο φορές έχω πάει.
Και εμείς δεν είχαμε κάνει κράτηση, πήγαμε και ίσα ίσα μας βάλανε.
Εννοείται όχι σε υποστεγασμένο μέρος αλλά στους χώρους έξω από τις τουαλέτες. Αλλά πληρώσαμε και λιγότερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Στο κάμπινγκ είναι πάρα πολύ καλά αλλά γίνεται χαμός. Δύο φορές έχω πάει.
Και εμείς δεν είχαμε κάνει κράτηση, πήγαμε και ίσα ίσα μας βάλανε.
Εννοείται όχι σε υποστεγασμένο μέρος αλλά στους χώρους έξω από τις τουαλέτες. Αλλά πληρώσαμε και λιγότερα!


εκει απεξω απο τις τουαλετες πως ηταν? νταλα ηλιος να υποθεσω ε?
βολευοταν η κατασταση?
απο τιμες?
χμ... θα παρω σε λιγο τηλ...
ευχαριστω δεσελενε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
λοιπον παιδες πηρα καμπινκ, ειπαν οτι οκ για τις συγκεκριμενες ημερομηνιες που ζητησα, και να καταθεσω προκαταβολη στην αγροτικη.. αυτα.
αν ολα πανε καλα λοιπον, πειρατακο τα λεμε εκει :)
kai xamsteraki..χμ... νομιζω δε θα παμε μαζι εκει.. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
λοιπον παιδες πηρα καμπινκ, ειπαν οτι οκ για τις συγκεκριμενες ημερομηνιες που ζητησα, και να καταθεσω προκαταβολη στην αγροτικη.. αυτα.
αν ολα πανε καλα λοιπον, πειρατακο τα λεμε εκει :)
kai xamsteraki..χμ... νομιζω δε θα παμε μαζι εκει.. :(
Πότε θα πας ;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
sms dear, σου στειλα μολις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top