Δέκα από οτιδήποτε

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
1) Η σωματική επαφή (ερωτική ή μη)
2) Τα ζωάκια
3) Οι μαζώξεις με μεγάλες παρέες
4) Τα (πετυχημένα) ραντεβού
5) Θάλασσα - ηλιοθεραπεία
6) Να μένω μόνη μου βράδυ σπίτι με ταινία/σειρά και σνακς
7) Όταν περιμένω με αγωνία να μάθω κάτι και το αποτέλεσμα είναι αυτό που ευχόμουν
8) Η χαρά των αγαπημένων μου ανθρώπων
9) Τα ταξίδια/εκδρομές
10) Η γλυκιά κούραση μετά από μια γεμάτη/παραγωγική μέρα



10 αρχές που θέλεις να έχουν τα (μελλοντικά-υποθετικά) παιδιά σου
 

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
Θα ήθελα

1. Να σέβονται τη διαφορετικότητα
2. Να εκτιμούν την αξία της ζωής (ανθρώπων και ζώων)
3. Να μην αφήνουν την κοινωνία, τη μόδα ή τους άλλους να αλλοιώσουν το χαρακτήρα τους
4. Να είναι πρώτο τους μέλημα το να ζουν με αξιοπρέπεια και ευτυχία
5. Να μην συμβιβάζονται και να μην καταπιέζουν τα θέλω τους (η ζωή είναι μία φορά)
6. Να πορεύονται στη ζωή με τιμιότητα και ειλικρίνεια και να μην πουλήσουν ποτέ τον εαυτό τους για να πετύχουν κάτι
7. Να προσπαθούν να γίνουν καλύτεροι σε κάθε τομέα που τους ενδιαφέρει και γενικότερα να εξελίσσονται ως χαρακτήρες
8. Να είναι ταπεινοί όταν θα έρχεται η επιτυχία, να την απολαμβάνουν χωρίς αλαζονεία
9. Να ενδιαφέρονται για το καλό της κοινωνίας και να πράττουν προς αυτην την κατεύθυνση
10. Να μιλάνε ανοιχτά στη μαμά τους που θα είναι πάντα ένα στήριγμα σε ό,τι κι αν επιλέξουν :P (Δεν είναι αρχή ακριβώς, αλλά νομίζω ότι πολλά προβλήματα πηγάζουν εξαιτίας της έλλειψης επικοινωνίας γονέα - παιδιού και της μη αποδοχής των επιλογών του παιδιού από το γονέα)

Δέκα πράγματα που θα έκανες διαφορετικά στη ζωή σου αν σου δινόταν η ευκαιρία να ξαναρχίσεις από την αρχή!
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Μωρέ ακόμη σχετικά στην αρχή είμαι και κάποια πράγματα που δε μου πολυαρέσουν μπορώ ακόμη και τώρα (ή μελλοντικά) να τ' αλλάξω οπότε δεν ξέρω αν θα βρω 10, αλλά για πάμε...

1. Θα ξεκινούσα διατροφή και γυμναστική 10 χρόνια πριν
2. Θα είχα ασχοληθεί σίγουρα με μπαλέτο ή ρυθμική γυμναστική από πολύ μικρή ηλικία
3. (Έχω ήδη αρχίσει και κολλάω...) Εεε... Ίσως διάβαζα ένα κλικ παραπάνω για να βγάλω τη σχολή με άριστα (ντάξει αυτό ίσως ήθελε πολλά κλικ παραπάνω αλλά λέμε τώρα)
4. Θα άρχιζα να αντιμιλάω στον πατέρα μου από μικρότερη ηλικία :)
5. Θα χειριζόμουν καλύτερα μία συγκεκριμένη σχέση που έλουσα λίγο
6. Θα κουτσομπόλευα λιγότερο ως έφηβη
7. Θα αναιρούσα τη γνωριμία μου μ' ένα συγκεκριμένο άτομο (κακό χρόνο να 'χει, ψύχραιμα το λέω)
8. Κάτι που θα είχε πολύ ενδιαφέρον, θα ήταν να είχα μάθει να χρησιμοποιώ ραπτομηχανή από μικρή και να φτιάχνω δικά μου ρούχα, να τα πουλάω και να βγάζω λεφτά από πιτσιρίκι, αλλά γι' αυτό ποτέ δεν είναι αργά, ε;
9. Τώρα αυτό δεν είναι στο χέρι μου, αλλά θα ήθελα να έχω μεγαλώσει λίγο πιο φτωχά γιατί πιστεύω ότι θα ήμουν πιο δυνατή κι εργατική και τέλος,
10. Δε θα δοκίμαζα ποτέ τσιγάρο


Λοιπόν... χμμ... Δέκα πράγματα που θες να κάνεις πριν πεθάνεις
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
  1. Να πάω ταξίδι στην ιαπωνική επαρχία την άνοιξη και να προσκυνήσω στους ναούς
  2. Να φτιάξω το δικό μου σπίτι(κατά προτίμηση στην επαρχία, απομονωμένο και πέτρινο)
  3. Να αποκτήσω αρκετά χρήματα, ώστε να έχω οικονομική ανεξαρτησία
  4. Να κάνω 200 κιλά ντεντλιφτ
  5. Να διαβάσω 1000 βιβλία
  6. Να μάθω σκι
  7. Να μάθω πολύ καλά γερμανικά
  8. Να πάω να φάω σε τουλάχιστον 10 τοπ εστιατόρεια για σούσι ή του αλαίν ντουκάς κλπ...
  9. Να κάνω οικογένεια για μη κοινωνιακούς και μη βιολογικούς λόγους
  10. Να αποκεφαλίσω τον Κούγια, τον Τσίπρα ή παρόμοια φιγούρα και να βγω φωτογραφία ομοιωμένος το περσέα με τη μέδουσα(τσελλινι)
10 celebrity crush!!!
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Ποιος άνθρωπος έχει 10 ολόκληρα celebrity crush? Με το ζόρι έχω 2! Από το νο.3 και μετά περνάμε απλά σε διάσημους άντρες που θεωρώ εμφανισιακά ωραίους ή γενικά γοητευτικους.

1. Jake Gyllenhaal
2. Michael Fassbender
3. James Franco
4. Jeff Buckley
5. Brad Pitt
6. Calum Scott
7. Gabriel Macht
8. Hugh Grant (νέος)
9. Christian Bale
10. Colin Firth (νέος)



10 προορισμοί που θες να επισκεφθείς
 

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Γενικά στην Ευρώπη θέλω να κάνω πολλά ταξίδια ακόμη, ιδανικά όχι μόνο στα μεγάλα αστικά κέντρα αλλά αυτό θέλει πολύ περισσότερο χρόνο και χρήμα.

1. Παρίσι. Θέλω να πάω χτες
2. Χάγη - Ουτρέχτη
3. Βερολίνο - Αμβούργο
4. Μόσχα - Αγία Πετρούπολη
5. Κωνσταντινούπολη - Σμύρνη
6. Νέα Υόρκη
7. Μαρακές
8. Τόκιο
9. Εδιμβούργο
10. Όσλο

10 απ τα αγαπημένα σου σνακ (είτε τα φτιάχνεις μόνος σου είτε τα αγοράζεις πχ πατατάκια σοκολάτες)
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Ωωωω.... Μετράνε και τα υγρά; τέλος πάντων εγώ θα πω γιατί η μισή μου διατροφή είναι ροφήματα :P

1. Τα smoothies που φτιάχνω
2. Σπιτικό popcorn με βούτυρο
3. Ζεστό κακάο με μπαχαρικά
4. Γαριδάκια, ιδίως δρακουλίνια και χωνάκια 3D
5. Σοκολάτα με ολόκληρα φουντούκια
6. Παξιμάδια με κατίκι, αγουρέλαιο και μερικές φορές και λιωμένο αβοκάντο
7. Η σπανακοτυρόπιτα της μαμάς μου
8. Κάποια φρούτα (μπανάνες, μανταρίνια και φράουλες κυρίως)
9. Ωμό τοστ
10. Τα πολυδημητριακά τα μωβ :P


10 πράγματα που θα σου άρεσε να κάνεις με τη σχέση σου (ή που κάνεις ήδη, αν έχεις σχέση)
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Δύσκολη ερώτηση. Για να δούμε
1) Να πάμε στο γήπεδο
2) Να πάμε μια εκδρομούλα
3) Να παίξουμε bowling
4) Να μαγειρέψουμε κάτι μαζί
5) Να πάμε στο allou
6) Να κάνουμε ποδήλατο στη πόλη μας
7) Να δούμε σε μια νύχτα όλες τις σεζόν από το la casa de papel
8) Να πάμε στη ταράτσα με ένα μπουκάλι κόκκινο κρασί
9) Να παίξουμε uno
10) Μια βόλτα στη θάλασσα τα δυο μας, χωρίς κινητά. χωρίς τίποτα

10 πράγματα για τα οποία αν σου δινόταν η ευκαιρία θα έκανες δεύτερη και τρίτη φορά
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
1.να δω την ανατολη διπλα στη θαλασσα
2.πεζοπορια σε αγνωστα μονοπατια
3.Μου αρεσει να κοιταζω τον βραδινό ουρανό.
4.Ταξιδι διχως προορισμο με παρεα
5.αυτες τις συζητησεις ξημερωματα με οσους σε νιωθουν
6.το να εχεις μια μπλουζα του αλλου και να θυμασαι αναμνησεις
7.θα ξαναεδινα εξετασεις σχολης μονο και μονο για μαζοχιστικο αγχος
8.μια νεα γνωριμια μονο για το σασπενς της που θα με βγαλει
9.ενα τσακωμο για να βγαλω τον χειροτερο εαυτο του αλλου
10.τα ιδια λαθη ξανα και ξανα

Ιδια ερωτηση παιδια
10 πράγματα για τα οποία αν σου δινόταν η ευκαιρία θα έκανες δεύτερη και τρίτη φορά
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top