Γρίφοι! Εδώ γράψτε ότι γρίφους ξερετε και αφήστε τους άλλους να μαντέψουν!

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
ο weaky βρήκε επίσης αλυσίδα και σακιά, οποτε κερδίζει με τη χατζάρα του δύο λουκουμάκια, ενωμένα μεταξύ τους με γλάσο, που σχηματίζει κορδέλα δώρου (φαντασία που την έχω:P):clapup: :clapup:

Επίσης βρήκε και την κατσαρόλα, αλλά είναι αντίθετος με την εξήγηση και δεν δέχεται τα άλλα δύο λουκουμάκια...γι'αυτό κι εγώ αποφάσισα να του κάνω δώρο δύο σοκολατάκια (από αυτά με το αλκοόλ στη μέση για να τον αποπλανήσω:bleh::bleh:), τιμής ένεκεν μιας που χάνει εκούσια τον αγώνα για τη πρώτη θέση:)

scoreboard:
giostau: 11
kleftra: 11
Insomniac: 10
weak: 9 (2)
nikita: 8
Palladin: 6
nv:4
K.E.: 2
nessa: 2

Arty2: 2
crazyhelen:2
exposed: 1



Παρακαλώ να δοθούν κανονικά τα 2 λουκουμάκια στον weak κι εγώ κατά τύχη την βρήκα την κατσαρόλα.Fair play...όπως αφαιρέθηκαν οι πόντοι των γρίφων΄που δημοσιεύτηκαν έτσι πρέπει να είμαστε ακριβοδίκαιοι..Αν κάποιος άλλος απο τους παίχτες έχει αντίρρηση τότε μην τα δώσεις αλλά δεν πιστεύω να μην συμφωνεί κάποιος..........
Καλημέρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
μάι τσόις ντάρλινγκ :).

καλή σου μέρα κι εσένα :).
ψ. πάλι σκοτώνεσαι στη δουλειά :D ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
μάι τσόις ντάρλινγκ :).

καλή σου μέρα κι εσένα :).
ψ. πάλι σκοτώνεσαι στη δουλειά :D ;

Και ποιος σου είπε ότι έχεις δικαίωμα επιλογής:D .Νομίζεις ότι είμαστε ένα άκρως δημοκρατικό σαιτ;Γελιέσαι:P (Εκτός αν ξέρεις κάτι για τα σοκολατάκια που εγώ αγνοώ και τα προτιμάς;) )
Κι αν θες να ξέρεις ακόμη και μέσα απο αυτό το φόρουμ δουλεύω ήδη έδωσα στην Μισέλ σε άλλο ποστ τις επαγγελματικές μου συμβουλές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
ωχ αμάν, πάει, την κατέστρεψες την κοπέλα :D :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
ωχ αμάν, πάει, την κατέστρεψες την κοπέλα :D :P.

:D :D :D :D Το κατα δύναμιν,αν αρχίσει να γράφει μέσα απο τη φυλακή θα ξέρεις την ηθική αυτουργό:P :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
αμαν βρε νουβου, 5-5 τα πας τα λεκούμια εσύ (λάμπες, αλυσιδα, σακιά, μοναχοι, χαμίνια)...και τι να σου δώσω τώρα που να το έχω σε στοκ? θες χουρμαδολουκουμάκια? προφιτερολουκουμακια? το 2ο ε? το ξερα......

χουρμαδολουκουμάκια please!!!!!!!!:P Τι να κάνω και εγώ?? μια το ερευνητικό, μια οι διπλωματικές των άλλων , όταν καταφέρνω να μπαίνω, του δίνω και καταλαβαίνει!!!:D :panwkatw:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Πείτε μου ότι σας έλειψα....πείτε μου ότι νιώθατε καπως που δεν έγραφα το σκορ.... πείτε μου ότι είμαι και γαμώ τα παιδιά !(ασχετο, αλλά αφού μου λέτε διάφορα :bleh::bleh:)

ο Insomniac (μα ποτέ δεν κοιμάται αυτό το πιδι?) πήρε 2 λουκουμάκια, για τις λάμπες και το πειρατικό:clapup: Η kleftroula τσάκωσε ένα λεκουμάκι για τις λαμπιτσες.:clapup: Η nikita/chiquita δύο λουκουμάκια για τις λάμπες και τις λίρες:clapup: και τέλος, η νουβου ένα λουκουμάκι για το πειρατικό:clapup:

Άρα έχουμε και λέμε

scoreboard:
giostau: 12

kleftra: 12
Insomniac: 12
weak: 10 (2)
nv: 10
nikita: 10
Palladin: 7
K.E.: 2
nessa: 2

Arty2: 2
crazyhelen:2
exposed: 1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
..άργησε λίγο αλλά τα κατάφερε ο γκουρού μας στο πειρατικο....λουκουμάκι με γλυκό σταφύλι λεπόν!!! (άντε πάλι σου 'φεξε...:P)

scoreboard:
giostau: 13

kleftra: 12
Insomniac: 12
weak: 10 (2)
nv: 10
nikita: 10
Palladin: 7
K.E.: 2
nessa: 2

Arty2: 2
crazyhelen:2
exposed: 1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Για συνταχθείτε.....Λόχος! προσοχή!!!!


Ένας πατέρας είχε τρία παιδια και μια αμύθητη περιουσία. Επειδή ήθελε να διαπιστώσει αν τα παιδιά του ήταν ικανά και έξυπνα για να διαχειριστούν τη περιουσία του, τους μάζεψε μια μέρα και τους είπε τα εξης:
"Παιδιά μου εγώ γέρασα και θέλω να σας δώσω την περιουσία μου, αλλά πρώτα θα κάνετε το εξής:
θα σας δώσω 90 αυγά. Ο μεγαλύτερος θα παρει 50 αυγά, ο δευτερος 30 και ο μικροτερος 10 αυγά. Θέλω να τα πουλήσετε με την ίδια τιμή και οι τρεις σας και να μου φέρετε τα ίδια λεφτά ο καθένας από εσάς. Τότε θα είμαι ευχαριστημένος και θα σας δώσω την περιουσία μου".
Τι πρέπει να κάνουν τα παιδιά για να ικανοποιήσουν την απαιτηση του πατέρα τους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Καλά ε, βλέπω να παθαίνω ζάχαρο με τόσα λεκούμια!!!!
Αλλά είναι όλα ένα κι ένα!!!!!:clapup:


Βλέπω ότι έφτασα στο γρουσούζικο 13, οπότε πρέπει να λύσω γρήγορα τον επόμενο(αυγά) για να μην μου πάει άσχημα....

Αρκεί να μην κάνω τα αυγά ομελέτα....:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Aδειόχαρτο για giostau και weaky, κρασολουκουμάκια (σαμιώτικο για weaky :jumpy:)....οι υπόλοιποι...αγγαρεία:P:P

scoreboard:
giostau: 14

kleftra: 12
Insomniac: 12
weak: 11 (2)
nv: 10
nikita: 10
Palladin: 7
K.E.: 2
nessa: 2

Arty2: 2
crazyhelen:2
exposed: 1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
όποιος νύχτα περπατεί....μικρέ insomniac :P.....έχει έμπνευση :jumpy: (περίμενες κάτι άλλο ε?:bleh:)... σοκολατομιλφεϊγολουκουμάκι for you dear :clapup:

scoreboard:
giostau: 14

Insomniac: 13
kleftra: 12

weak: 11 (2)
nv: 10
nikita: 10
Palladin: 7
K.E.: 2
nessa: 2

Arty2: 2
crazyhelen:2
exposed: 1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
O προτελευταίος γρίφος πριν το πρώτο κύπελλο, θα είναι άκρως σεχουαλικός... μπορείτε ελευθερα να δοκιμάσετε και στην πράξη αν δεν σας βγαίνει με χαρτί και μολύβι :bleh::bleh:


έχουμε τρεις άντρες και μια γυναίκα..και δυστυχώς δύο προφυλακτικά (φτου γμτ:P:P)..έλα όμως που σε όλων το λίμπιντο έχει χτυπήσει κόκκινο...
Πως θα έρθουν σε σεχουαλική- ΙΕΡΑΠΟΣΤΟΛΙΚΗ-επαφή, (δε πιανονται αλλες στάσεις, έχουν τελιώσει όλοι τους τις καλόγριες :D:D), ο κάθε άντρας με τη γυναίκα, με τη χρήση πάντα προφυλακτικού, χωρίς να ακουμπήσει κανένας τον άλλον (ουτε οι άντρες τη γυναίκα, ούτε η γυναίκα τον εαυτό της,ούτε οι άντρες μεταξύ τους, ούτε οι άντρες τον εαυτό τους)?

...απαγορεύεται το παρτυ με ούζα....:clapup:
επίσης: ακουμπάω, στο συγκεκριμένο πρόβλημα σημαίνει αναμιξη υγρών.....ΑΚΟΥΣ weaky?! ακουω να λες....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
βρε πως φαίνονται οι άνθρωποι με πείρα......

γκουρού, ενα τουρτολουκουμάκι....μετά το σεχ...:D:D:D:D

scoreboard:
giostau: 15

Insomniac: 13
kleftra: 12

weak: 11 (2)
nv: 10
nikita: 10
Palladin: 7
K.E.: 2
nessa: 2

Arty2: 2
crazyhelen:2
exposed: 1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
ελπίζω ο επόμενος διαγωνισμός γρίφων να μη χαρακτηρίζεται από λειψές (και ενίοτε λανθασμένες) εκφωνήσεις :redface: :P.

ψ. μη μου κακιώσεις :bigarmhug
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
...στο επόμενο σετ είσαι βοηθός σεναριογράφου...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
χμ, άμα έχει κι άλλους γρίφους σαν τον τελευταίο προτιμώ να είμαι πρωταγωνιστής :panwkatw:. κι ας μην έχω σκουφάκι δε με χαλάει, καθόοολου όμως :redface: :P :D.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
αποκλείεται!!! πρέπει να υπερασπιστώ την τιμή σου:bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
weaky γιατί δε φοράς το σκουφάκι σου?!?!?!:beating:

πως θα σου δώσω τώρα σεξιλουκουμάκι?:clapup:

scoreboard:
giostau: 15

Insomniac: 13
kleftra: 12

weak: 12 (2)
nv: 10
nikita: 10
Palladin: 7
K.E.: 2
nessa: 2

Arty2: 2
crazyhelen:2
exposed: 1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
αχ πήρε φόρα ο weaky....λες να φταίει το σεξιλουκουμάκι?:P άντε άλλο ένα, να δούμε μέχρι που θα φτάσει:)

*βρήκε το πειρατικό...:)

scoreboard:
giostau: 15
Insomniac: 13

weak: 13 (2)
kleftra: 12

nv: 10
nikita: 10
Palladin: 7
K.E.: 2
nessa: 2

Arty2: 2
crazyhelen:2
exposed: 1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 14 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top