Αρχείο από το παιχνίδι

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Μήπως να ρίξει κάποιος τη δημοσκόπηση;

Λίστα για Τετάρτη 18 Φεβρουαρίου 2009


  1. Angie_Ann: Ηρώ
  2. Bill_Slayer: Lorien
  3. Corpse Bride:
  4. Dark_kronos: Lorien
  5. fantasmenos:
  6. Ηρώ: Κακή Επιρροή
  7. jrot6:
  8. Kakerlak: Κακή Επιρροή
  9. Κακή Επιρροή: kalypso
  10. kalypso: Κακή Επιρροή
  11. Lorien:
  12. Neraida: Angie_Ann
  13. Phoebe:Ηρώ
  14. Youki: Neraida
Ψήφοι
3 Κακή Επιρροή
2 Ηρώ
2 Lorien
1 Angie_Ann
1 kalypso
1 Neraida

Αποχωρήσεις (τα ονόματα είναι links)

  1. Resident Evil (ψηφοφορία)
  2. η νοσοκόμα έσωσε τη δολοφονία
  3. fantasmenos (ψηφοφορία) >> πολίτης

Απουσίες
1 Lorien

(άμα δειτε κάνα λάθος να πείτε, άνθρωπος ειμαι! :P)
ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ: πρέπει ΟΛΟΙ να έχετε κάνει ΞΕΚΑΘΑΡΟ ποστ με τη ψήφο σας ως τις 20.00! (δλδ. όχι "νομίζω εσύ είσαι" αλλά "ψηφίζω νικ" :D)

Σήμερα μαθαίνετε την ιδιότητα του δολοφονηθέντος :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Κι αφού δε μου βγαίνου, για εξηγησε μου εσύ, ΓΙΑΤΙ ΕΝΑΣ ΑΘΩΟΣ ΠΟΛΙΤΗΣ να σώσει ένα άλλο ΠΟΛΙΤΗ αν δεν είναι ο ΡΟΥΦΙΑΝΟΣ????

Π
Επιπλέον, απάντησε μου, μιας που έχεις σφαιρική σκέψη και τα εξηγείς όλα ορθά, για ποιο λόγο η Ρεζιντεντ, μας έδωσε τον Φαντασμένο και την Κακερλακ, αυτοκτονώντας εφόσον αποδείχτηκε ότι δεν ήταν ρουφιάνος
Ποιος σώθηκε με την αυτοκτονία της αυτή

Ε ναι, μετά και την αποκάλυψη της ταυτότητας του Φαντα νομίζω ότι μπορούμε όλοι να θεωρήσουμε ότι η ΡΕ είχε κακό ρόλο. Ασχέτως του αν ήταν τσιράκι ή δολοφόνος ποιος ο λόγος να αυτοκτονήσει αν η Καλυψω ήταν πολίτης?

Αλλάζω την ψήφο μου σε ΚΑΛΥΨΩ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Πλάκα κάνεις έτσι? κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις τι σου λέω.
Ξαναλέω για τελευταία φορά, είχες δύο ονόματα Χ και Ψ.
Ψήφισες R(ez) χωρίς να έχεις την παραμικρή πληροφορία για αυτή. Θεώρησες ότι είναι πολίτης και την ψήφισες.
Γιατί θα πρέπει να ξέρεις ότι το R είναι δολοφόνος και να μην το ψηφίσεις εφόσον έχεις μόνο το Χ και το Ψ στο πμ σου?
Είμαι σχεδόν βέβαιη ότι θα μπορούσα μέσα σε τόσες μέρες ποιος από τους 2 είναι ο δολοφόνος.
Όταν έχεις 2 ονόματα τα πράγματα είναι πιο απλά.
Και σίγουρα θα ψήφιζα αυτόν που ένας από τους 2 έχει ψηφίσει.
Μη με κάνεις να εξηγώ τα αυτονόητα Αναστασία.


Επιπλέον, απάντησε μου, μιας που έχεις σφαιρική σκέψη και τα εξηγείς όλα ορθά, για ποιο λόγο η Ρεζιντεντ, μας έδωσε τον Φαντασμένο και την Κακερλακ, αυτοκτονώντας εφόσον αποδείχτηκε ότι δεν ήταν ρουφιάνος
Ποιος σώθηκε με την αυτοκτονία της αυτή
Γιατί προτίμησε να βγει μέρα που δε φαίνεται η ιδιότητά της.
Υπήρχε κλίμα το οποίο σκεφτόταν ότι δεν μπορεί να γυρίσει και ότι θα έφευγε την επόμενη μέρα που θα φαινόταν ότι είναι δολοφόνος.
Έτσι προτίμησε να αποχωρήσει να μας κάνει να πιστέψουμε ότι είναι ρουφιάνα και να πάρουμε στο λαιμό μας 2 πολίτες. Κατάφερε για τουλάχιστον 2 γύρους να μην ξέρουμε τι μας γίνεται.
Τόσο απλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
και τώρα που το ξανασκέφτομαι, ο Φαντασμένος είναι όντως πιθανό να ήταν ρουφιάνος κι άς έδωσε και το δικό μου όνομα
Είναι πιθανό να είχε στην κατοχή του τα ονόματα του Μπιλ και της Ρεζ
Την πρώτη ψηφοφορία ψήφισε Ρεζ και εν συνεχεία λύσσαξε με τον Μπιλ

Εμένα με έβαλε μέσα για το υπέροχο παίξιμο μου


Για μένα ολοκληρώθηκε η εικόνα και βγάλτε με και κάντε ότι θέλετε πραγματικά
ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ : Ρεζ, Καλυψώ, Μπιλ
Τσιράκι : Ηρώ


βγάλτε με, ψηφίστε με, δολοφονήστε με, κάντε ότι θέλετε πραγματικά
άντε για να δουλέψω και λίγο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Είμαι σχεδόν βέβαιη ότι θα μπορούσα μέσα σε τόσες μέρες ποιος από τους 2 είναι ο δολοφόνος.
Όταν έχεις 2 ονόματα τα πράγματα είναι πιο απλά.
Και σίγουρα θα ψήφιζα αυτόν που ένας από τους 2 έχει ψηφίσει.
Μη με κάνεις να εξηγώ τα αυτονόητα Αναστασία.



Γιατί προτίμησε να βγει μέρα που δε φαίνεται η ιδιότητά της.
Υπήρχε κλίμα το οποίο σκεφτόταν ότι δεν μπορεί να γυρίσει και ότι θα έφευγε την επόμενη μέρα που θα φαινόταν ότι είναι δολοφόνος.
Έτσι προτίμησε να αποχωρήσει να μας κάνει να πιστέψουμε ότι είναι ρουφιάνα και να πάρουμε στο λαιμό μας 2 πολίτες. Κατάφερε για τουλάχιστον 2 γύρους να μην ξέρουμε τι μας γίνεται.
Τόσο απλό.

Ελπίζω να δουν κι οι υπόλοιποι ότι οι δικαιολογίες σου είναι αστείες
Εγώ, παραιτούμαι
Εδώ τελειώνει ότι είχα να πω πραγματικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
και τώρα που το ξανασκέφτομαι, ο Φαντασμένος είναι όντως πιθανό να ήταν ρουφιάνος κι άς έδωσε και το δικό μου όνομα


Για μένα ολοκληρώθηκε η εικόνα και βγάλτε με και κάντε ότι θέλετε πραγματικά
ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ : Ρεζ, Καλυψώ, Μπιλ
Τσιράκι : Ηρώ
Πάλι πέφτεις σε αντιθέσεις.
Γιατί αν πιστεύεις πως ο fantasmenos είναι ο ρουφιάνος, εγώ δε θα μπορούσα να είμαι το τσιράκι, γιατί από ένα σημείο και μετά, μόλις δλδ κι εγώ ξεκαθάρισα τους περισσότερο υπόπτους μου, με είχε για αθώα και μπορώ να σου βρω όλα του τα ποστ που το λέει.
Δε σου βγαίνουν βρε ΚουΕ. Στο ξαναπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Χμμ... Τωρα καταμπερδευτικα... Δεν ξερω αν πρεπει να ψηφισω καληψω η Κουε... Υπαρχουν πολυ σωστα επιχειριματα και για της δυο, και τα δυο ειναι αρκετα πιστικα, αλλα καπου μπαζει η βαρκα...
Προς το παρω θα ψηφισω επιτα απο κληρωση Καληψω και μετα την δολοφονια, αν ειμαι ακομα εδω, βλεπουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Λίστα για Τετάρτη 18 Φεβρουαρίου 2009

  1. Angie_Ann: Ηρώ
  2. Bill_Slayer: Lorien
  3. Corpse Bride:
  4. Dark_kronos: kalypso
  5. fantasmenos:
  6. Ηρώ: Κακή Επιρροή
  7. jrot6:
  8. Kakerlak: Κακή Επιρροή
  9. Κακή Επιρροή: kalypso
  10. kalypso: Κακή Επιρροή
  11. Lorien:
  12. Neraida: Angie_Ann
  13. Phoebe:Ηρώ
  14. Youki: kalypso
Ψήφοι
3 Κακή Επιρροή
3 kalypso
2 Ηρώ
1 Angie_Ann
1 Lorien


Αποχωρήσεις (τα ονόματα είναι links)

  1. Resident Evil (ψηφοφορία)
  2. η νοσοκόμα έσωσε τη δολοφονία
  3. fantasmenos (ψηφοφορία) >> πολίτης

Απουσίες
1 Lorien

(άμα δειτε κάνα λάθος να πείτε, άνθρωπος ειμαι! :P)
ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ: πρέπει ΟΛΟΙ να έχετε κάνει ΞΕΚΑΘΑΡΟ ποστ με τη ψήφο σας ως τις 20.00! (δλδ. όχι "νομίζω εσύ είσαι" αλλά "ψηφίζω νικ" :D)

Σήμερα μαθαίνετε την ιδιότητα του δολοφονηθέντος :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Σιγά μην κάτσω να διαβάσω δύο σελίδες ποστ και να ξαναπω τα ΙΔΙΑ και τα ΙΔΙΑ :confused:

ΠΡΟΣ ΑΠΑΝΤΕΣ ΠΟΛΙΤΕΣ

ΠΟΙΟΣ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΕ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΗ ΡΕΖΙΝΤΕΝΤ ΓΙΑ ΡΟΥΦΙΑΝΑ????


Η ΚΟΥΕ.

Δεν έχω τίποτα άλλο να πω.
Γιούκι σε είχα για ρόλο και μάλιστα καλό- αλλά μετά από όλα τα επιχειρήματα που έχω παραθέσει και συνεκτιμώντας και το γεγονός ότι μέχρι ενός σημείου συμφωνούσαμε, δεν το περίμενα να με ψηφίσεις.
Κακή Επιρροή σορρυ καλό μου αλλά λες βλακείες :P- τι έγινε, "τώρα που το ξανασκέφτεσαι μπορεί τελικά ίσως ενδεχομένως ο φαντασμένος να είναι ρουφιάνος, παρόλο που είπε και εσένα;;;" Και αμα είναι, αφού τόσο πολύ στηρίζεσαι στον ρουφιάνο, γιατί δεν ψηφίζεις Μπιλλ Σλειερ που τον δίνει ξεκάθαρα και ψηφίζεις ΕΜΕΝΑ;; Πάμε καλά ή θα με τσαντίσετε από τώρα για σήμερα;;; :confused:


πς. ρε Ηρώ πώς την παλεύεις με αυτό το Παιχνίδι; Πες μου κι εμένα γιατί σε αυτό τον γύρο ειδικά έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου και μονίμως στο εδώλιο με καθίζουν- ξεκινώντας από την αγαπητή ΚουΕ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Koίτα να δεις που έβαλαν τις 3 χάριτες
Resident Evil
youki
Κακή Επιρροή


ρε Ηρώ πώς την παλεύεις με αυτό το Παιχνίδι; Πες μου κι εμένα γιατί σε αυτό τον γύρο ειδικά έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου και μονίμως στο εδώλιο με καθίζουν- ξεκινώντας από την αγαπητή ΚουΕ :D
Ανάσες, ανάσες.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Ενώ το ρολόι χτύπησε 13:00 οι δολοφόνοι επέλεξαν το επόμενο θύμα τους. Πολίτη jrot6 δεν ξαναμιλάς

jrot.JPG
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Nα το πω? γιατί μου θυμίζει τις προκηρύξεις που κάναμε με την Phoebe????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Παιδιά έχω πάθει πλάκα!!

Δείτε πώς καρφώνεται η ΚουΕ στις δύο τελευταίες σελίδες λέμε! :D:D Διαβάστε τα ποστ απαντήσεις της Ηρούς να δείτε ποιος είναι ο λογικός και ποιος ο παράλογος της ιστορίας- δολοφόνια ως εδώ ήταν οι χαρούλες σας χοχοχο.



πς. ε ναι, ποιον θα βγάζανε τώρα που τους καταλάβαμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Θα με σκάσετε Καλυψώ και ΚΕ.
Και οι 2 έχετε τρανταχτά επιχειρήματα.
Από τη μια, η ΚΕ σε κατηγορεί διότι ουσιαστικά η Ρεζ σε έσωσε στην πρώτη ψηφοφορία (και δεδομένου ότι ο Φαντα είναι πολίτης, η Ρεζ έχει κακό ρόλο, άρα αφού σε έσωσε αυτοκτονόντας έχεις κι εσύ κακό ρόλο)
Από την άλλη εσύ κατηγορείς την ΚΕ γιατί φαγώθηκε ότι η Ρεζ ήταν ο ρουφιάνος (βεβαια δεν ήταν η μόνη που το πίστεψε αυτό) ενώ τελικά αποδείχτηκε ότι δεν ήταν.

Σορυ αλλά το επιχείρημα της ΚΕ με πείθει προσωπικά πιο πολύ.
Ωστόσο επειδή κατα τα άλλα από τα ποστ σας δεν μπορώ να βρω σημάδια ενοχής (και επιχειρήματα έχετε και σωστά είναι και συμφωνώ και με τις 2 μεριές) και επειδή πολύ φοβάμαι ότι οι δολοφόνοι μια χαρά καταφέρνουν ακόμα να αποπροσανατολίζουν δεν θα ψηφίσω ούτε την Καλυψώ ούτε την ΚΕ.

Επιστρέφω στην αγαπητή μου Νεράιδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Λίστα για Τετάρτη 18 Φεβρουαρίου 2009

  1. Angie_Ann: Ηρώ
  2. Bill_Slayer: Lorien
  3. Corpse Bride:
  4. Dark_kronos: kalypso
  5. Ηρώ: Κακή Επιρροή
  6. Kakerlak: Κακή Επιρροή
  7. Κακή Επιρροή: kalypso
  8. kalypso: Κακή Επιρροή
  9. Lorien:
  10. Neraida: Angie_Ann
  11. Phoebe:Ηρώ
  12. Youki: Neraida
Ψήφοι
3 Κακή Επιρροή
2 Ηρώ
2 kalypso
1 Angie_Ann
1 Lorien
1 Neraida


Αποχωρήσεις (τα ονόματα είναι links)

  1. Resident Evil (ψηφοφορία)
  2. η νοσοκόμα έσωσε τη δολοφονία
  3. fantasmenos (ψηφοφορία) >> πολίτης
  4. jrot6 (δολοφονία) >> πολίτης

Απουσίες
1 Lorien

(άμα δειτε κάνα λάθος να πείτε, άνθρωπος ειμαι! :P)
ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ: πρέπει ΟΛΟΙ να έχετε κάνει ΞΕΚΑΘΑΡΟ ποστ με τη ψήφο σας ως τις 20.00! (δλδ. όχι "νομίζω εσύ είσαι" αλλά "ψηφίζω νικ" :D)

Σήμερα μάθατε την ιδιότητα του δολοφονηθέντος :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Δεν τους βγήκε η πρώτη δολοφονία και είπαν να τη ρίξουν σε κάποιον που δεν έχει μιλήσει και που είχε λιγότερες πιθανότητες να σώσει η νοσοκόμα.
Δε θέλησαν να κλειδώσουν καμία ψήφο, ούτε προς δολοφόνο, ούτε προς κάποιον πολίτη και αυτό γιατί προφανώς κάποιος δικός τους κινδυνεύει να βγει και δε θέλουν να ρισκάρουν το πως θα πάρουμε τη δολοφονία. Έτσι σκότωσαν τον jrot6 που δεν είχε προλάβει να ψηφίσει.

Α ρε ΚουΕ και λες σε μένα ότι καρφώνομαι όταν είμαι δολοφόνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Θα με σκάσετε Καλυψώ και ΚΕ.
Και οι 2 έχετε τρανταχτά επιχειρήματα.
Από τη μια, η ΚΕ σε κατηγορεί διότι ουσιαστικά η Ρεζ σε έσωσε στην πρώτη ψηφοφορία (και δεδομένου ότι ο Φαντα είναι πολίτης, η Ρεζ έχει κακό ρόλο, άρα αφού σε έσωσε αυτοκτονόντας έχεις κι εσύ κακό ρόλο)
Από την άλλη εσύ κατηγορείς την ΚΕ γιατί φαγώθηκε ότι η Ρεζ ήταν ο ρουφιάνος (βεβαια δεν ήταν η μόνη που το πίστεψε αυτό) ενώ τελικά αποδείχτηκε ότι δεν ήταν.

Σορυ αλλά το επιχείρημα της ΚΕ με πείθει προσωπικά πιο πολύ.
Ωστόσο επειδή κατα τα άλλα από τα ποστ σας δεν μπορώ να βρω σημάδια ενοχής (και επιχειρήματα έχετε και σωστά είναι και συμφωνώ και με τις 2 μεριές) και επειδή πολύ φοβάμαι ότι οι δολοφόνοι μια χαρά καταφέρνουν ακόμα να αποπροσανατολίζουν δεν θα ψηφίσω ούτε την Καλυψώ ούτε την ΚΕ.

Επιστρέφω στην αγαπητή μου Νεράιδα.

Εντάξει το δέχομαι αυτό που λες.
Αλλά σκέψου ότι ο μόνος λόγος που έχει η ΚουΕ να με κατηγορήσει είναι αυτό που έκανε η Ρεζ!
Εγώ αν ήμουν κακός ρόλος δεν θα είχα πει ή κάνει κάτι κουλό; Εσύ προσωπικά έχεις βρει κάτι κουλό σε όσα έχω πει ή κάνει; :)
Και αυτό που έκανε η Ρεζ μπορεί να το έκανε για δύο λόγους, ακριβώς επειδή είχε κακό ρόλο
- Να μη βγει την επόμενη μέρα που θα φαινόταν η ιδιότητά της και θα ξέραμε σίγουρα
- Το να το κάνει αυτό (την αυτοκτονία) ένας πολίτης θα ήταν παράλογο. Επομένως αφού η ίδια ήταν που ήταν καμένη από χέρι, είπε να πάρει και κάποιον άλλο μαζί της (εμένα) για να τραβήξει τις υποψίες από άλλους. Πώς πήγε και την έπεσε στην Κάκερλακ ακόμη και στο τελευταίο ποστ της;;; Ε το ίδιο πράγμα. :)

Ελάτε παιδιά, δεν είναι δύσκολο.
Δεν φαίνεται πια; :)


...επιστρέφω στα διαβάσματά μου τώρα :giveup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Nα το πω? γιατί μου θυμίζει τις προκηρύξεις που κάναμε με την Phoebe????

:eek: Τώρα αυτό είναι κατηγόρια; :eek:


Από τα δυο στρατόπεδα πιο πειστική για εμένα είναι η Κακή Επιρροή! Δεν θα αλλάξω την ψήφο μου ψηφίζοντας Καλυψώ, αν και ομολογώ οτι με τρώει,γιατί προτιμώ να βγει σε μέρα που φαίνεται η ιδιότητα της! Αυριο όμως η ψήφος μου θα είναι δικιά της κατα 90%! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Λοιπόν, αυτή τη στιγμή έχουμε μείνει οι παρακάτω:

  1. Angie_Ann:
  2. Bill_Slayer:
  3. Corpse Bride:
  4. Dark_kronos:
  5. Ηρώ:
  6. Kakerlak:
  7. Κακή Επιρροή:
  8. kalypso:
  9. Lorien:
  10. Neraida:
  11. Phoebe:
  12. Youki:
12 άτομα, εκ τον οποίων 3 κακοί. (Νομίζω ότι δεχόμαστε όλοι οτι η Ρεζ είχε κακό ρόλο).

Αν θεωρήσουμε ότι ο Φαντα ηταν ο ρουφιάνος τότε ΚΕ και Μπιλ είναι δολοφόνοι. Αν τους σκοτώσουμε σε 2 διαδοχικές ψηφοφορίες τότε αύριο το βράδυ το σκορ στη χειρότερη να είναι 8-1 με ένα μόλις δολοφόνο (αν η Ρεζ ήταν τσιράκι κι όχι δολοφόνος). Στην καλύτερη η Ρεζ ήταν δολοφόνος και το παιχνίδι λήγει αύριο.

Αν δεν ήταν ο Φαντα ρουφιάνος, απλά (είτε από πρόθεση αν ήταν τσιράκι είτε από υπερβολική σιγουριά στις μαντεψιές του) μας έδωσε 2 ονόματα που δεν ισχύουν και είναι πολίτες τότε αν τους βγάλουμε αύριο το βράδυ υπάρχει περίπτωση η αναλογία να είναι 6-3 και Παρασκευή μεσημέρι με τη δολοφονία 5-3. Το οποίο δεν είναι ένα καλό σκορ. Δεν είναι βέβαια και αναστρέψιμο μιας και αν ΚΕ και Μπιλ είναι πολίτες θα είναι λίγο ξεκάθαρο ποιοι είναι δολοφόνοι (Ηρώ-Καλυψώ για σας θα χτυπάει η καμπάνα).

Ουφ! :confused:


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Δεν μπορώ να επαναλαμβάνω συνεχώς τα ίδια και τα ίδια
έχετε δίκιο Καλυψώ και Ηρώ, είμαι δολοφόνος
Αν έχετε τα κότσια όμως βγάλτε με αύριο

Σας προκαλώ για άλλη μια φορά


Ηρώ, επειδή τα επιχειρήματα μου είναι αρκετά σημαντικά για να τα αγνοήσει ένας πολίτης, είμαι σίγουρη πλέον ο ρόλος σου είναι κακός
Είσαι αρκετά καλή παίχτρια για να αγνοείς κάτι τόσο σοβαρό που σου λέω
Κι όχι απλά το αγνοείς αλλά το διεστραυλώνεις κι όλας



Καλυψώ ψηφίζω εσένα γιατί εσένα είχα απ την αρχή στο μάτι κι όχι τον Μπιλ
Γιατί για την ενοχή του Μπιλ δεν είμαι 100% σίγουρη, αλλά για την ενοχή τη δική σου λόγω του ότι ο Φαντασμένος αποδείχτηκε πολίτης είμαι
Ακόμα κι αν υποθέσουμε ότι ο Φαντασμένος είναι τσιράκι και θέλει να μας παραπλανήσει κι αυτός, σημαίνει ότι η Ρεζ σίγουρα δεν ήταν τσιράκι αλλά δολοφόνος
Γιατί να πω για άλλη μια φορά, αν ήταν απλή πολίτης, δε θα σε έσωζε κοπελιά,θα έσωζε το τομάρι της

Δεν έχει όμως πλέον νόημα να συνεχίζω γιατί δεν πρόκειται να πείσω ούτε μια δολοφόνα ούτε ένα τσιράκι ότι είμαι αθώα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top