Αρχείο από το παιχνίδι

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Πολυ νωρις τελιωσε...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Αααα

Phoebs ήξερε Neraida
και ο vendetta την Angie_Ann

:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ουφ
νομίζω ήταν απ τους χειρότερους γύρους μου :/:
Δεν σκέφτηκα ούτε μία στιγμή ότι ο δολοφόνος και το τσιράκι θα ήξεραν μόνο ένα δολοφόνο
Με αυτό το σκεπτικό, όλα τα πινακάκια μου βγήκαν άχρηστα αλλά ήταν πολύ αργά για δάκρυα πλέον :/: είχα θεωρήσει τον φαντασμένο ρουφιάνο ρε γμτ :/:
Φαντασμένε... έπαιζες εντελώς σαν τσιράκι/ρουφιάνος. Κοινώς, ο ρόλος του τρελού που δεν υπάρχει, σου ανήκει σε αυτό το γύρο.
Μη χαίρεσαι όμως... τον κερδίζεις μόνο και μόνο επειδή δεν έπαιζε η Ρεζ :P

Στον πρώτη γύρο έσωσα την Νεράιδα :mad: ΕΛΕΟΣ ΚΟΠΕΛΙΑ! Θα σου δώσω να φας τις κοτσίδες σου :mad:
:P:P:P:P

Μετά τους δυο επόμενους έσωσα Ηρώ
Προσπάθησα την τελευταία μέρα πριν βγω να πείσω οτι και καλά δεν πείθομαι απ την Ηρώ και ότι θεωρώ τη Νεράιδα πολίτη αλλά προφανώς δεν ψήθηκαν τα πουλάκια μου και με ξεπάστρεψαν :mad:
Λοριέν, για την ιστορία και μόνο, αν έμενα στο παιχνίδι, θα ήσουν ο επόμενος μετά τη Νεράιδα επειδή ξέρω ότι θα σε έβαζε η ΣΕ λόγω της φιλίας με τη Νεράιδα :P

πάμε για το επόμενο στα σβέλτα όμως γιατί αυτό δεν το χάρηκα, κράτησε λίγο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Εγώ θα ήθελα να θίξω και το θέμα με τους παικτες που τελικά...δεν παίζουν. Σε αυτό το γύρο είχαμε 2 αποχωρήσεις από απουσίες, σε παλιότερους δεν θυμάμαι.
Είναι πολύ μειον για τους πολίτες να ξεκινάνε με ένα -2. Ασε που θα μπορούσε με ένα διαφορετικό αριθμό παιχτών ο αριθμός των δολοφόνων να ήταν διαφρετικός. Η συμμετοχή στο παιχνίδι δεν είναι υποχρεωτική. Καλό θα είναι όταν δηλώνουμε συμμετοχή να παίζουμε κιόλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vendetta

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Ξεναγός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.
Εγώ τι να πω;;;
Που με διώξατε με συνοπτικές διαδικασίες...;;;
Πάντως το παράπονό μου είναι ότι η Angie_Ann δε μου έδινε κανένα πάτημα να την κατηγορήσω και ψιλοφοβόμουν λιγάκι να πω και χύμα το όνομά της (αν και νομίζω ότι το έκανα... :redface: ) επειδή θα μπορούσαν μετά να με καρφώσουν...
Τσάμπα φαγώθηκα με τη youki... :/:

Επίσης, νομίζω ότι είμαι πολύ μαζόχας...Μου λείψανε τα κατεβατά του fandago και της Resident... :redface: Δεν είχε πολύ μπλα μπλα αυτός ο γύρος...Μόλις 30κάτι σελίδες;;; :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Πάντως εγώ ήλπιζα να τελειώσει για να ξεκινήσουμε καινούργιο :P
Μόλις ειδικά κατάλαβα και τον lorien έχασε κάθε ενδιαφέρον το παιχνίδι..

Ας μη μιλήσω εγώ Κώστα για μαζοχισμό, μου λειψε ο fandago και οι καυγάδες μας :P

xanp, Resident μη διανοηθείτε να μη δηλώσετε συμμετοχή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
χεχεχε :P

Ένα μεγάλο συγγνώμη από την ΣΕ που δεν ήμασταν συνεπείς! Τις τελευταίες μέρες μου έτυχαν διάφορα απρόοπτα που δεν τα περίμενα και ήμουν εξαφανισμένη. Σόρυ :redface:

Πλάκα είχε αυτός ο γύρος, ειδικά οι συνομιλίες μας με την Νεράιδα στο μουσουνου που ήταν το απόγειο του σουρεαλ! Κρίμα που τελείωσε τόσο γρήγορα, βέβαια το περίμεναμε με την συνονόματη ότι θα μας βρίσκατε...χεχε :P Και αυτή την φορά προσπάθησα να παίξω καλά ρε γμτ αλλά δεν βοήθησαν οι συγκυρίες.

Α ρε βεντέτα αμέσως να με καρφώσεις, τσκ τσκ τσκ :P

Άντε πάμε γι' άλλα τώρα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
χεχεχε :P

Ένα μεγάλο συγγνώμη από την ΣΕ που δεν ήμασταν συνεπείς! Τις τελευταίες μέρες μου έτυχαν διάφορα απρόοπτα που δεν τα περίμενα και ήμουν εξαφανισμένη. Σόρυ :redface:

Δε σας συγχωρούμε :pfff:







...:hug::bigarmhug

:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Συγχαρητήρια πολίτες!Πάμε για το επόμενο τώρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Λοιπόν.. έχουμε στον πρώτο γύρο διάσπαρτες ψήφους και μια angie ann να προηγείται με μόλις 2. O λόγος που ψήφισα πρώτη angie ann ήταν για να δω ακριβώς αυτό. Επειδή είχε πολλές πιθανότητες να την έχει βαλεί η ΣΕ δολοφόνο ήθελα να δω ποιος θα τη σώσει και ποιος θα σπεύσει να εκμεταλλευτεί την ψήφο μου. Αν γινόταν το πρώτο ήταν και αυτή και όποιος τη σώσει δολοφόνος, αν γινόταν το δεύτερο ήταν πολίτης.
Μα κανεις την αυθαιρετη υποθεση οτι αν καποιος ψηφισει κατι που ωφελει τον Χ παικτη, (που εσυ επισης αυθαιρετα λες δολοφονο απο τον 1ο γυρο και πριν βγαλει αχνα), αυτοματως ειναι δολοφονος! Και ενας πολιτης μπορει καλλιστα να φανει σαν να βοηθαει την angie χωρις να ειναι ο σκοπος του αυτος.Ειδικα στον 1ο γυρο.

Οι υπόλοιποι δε μου έδωσαν λόγο/αφορμή να τους υποπτευτώ..
Άρα με την εις άτοπον επαγωγή,
Δεν ισχυει, γιατι ουτε γω σου δωσα αφορμη μεχρι λιγο πριν βγει η νεραιδα (χρονικα).

με το ότι δεν ψήφισες Neraida,
Δεν ημουν ο μονος. Και η Νεραιδα ελειπε και ολοι ακουγαν μονο εσενα να μιλας. Μεχρι τοτε δεν ειχε ασχημη θεση ιδιαιτερα. Αν ηταν παρουσα πιθανοτατα θα ηταν διαφορετικη η ψηφοφορια.

με το ότι ήσουν πάντα ο αδικημένος του παιχνιδιού που έφευγε πρώτος και που θα έπρεπε να πάρει το αίμα του πίσω με έναν τέτοιο ρόλο από τη ΣΕ
Καταρχην ειπαμε οτι αυτο το σκεπτικο για επιλογη δολοφονων ειναι ακυρο. Αλλα και να το δεχτω, δουλευει και αναποδα. Παντα με βγαζουν γρηγορα, αρα δεν ειμαι ακομα καλη επιλογη για δολοφονος ;)

με το ότι η kalypso νομίζω ότι θα προτιμούσε να σε έβαζε με τη Neraida,λόγω της φιλικής σας σχέσης,
Με τετοια επιχειρηματα απλα μπορεις να μην αποκλεισεις καποιον. Οχι να τον πας απο ακακο/ανυποψιαστο σε σιγουρο δολοφονο σε ενα ποστ. Να συννενοουμαστε...

με το ότι με ψήφιζεις εδώ και τόσους γύρους και συνεχίζεις και τώρα
2 φορες σε ψηφισα (η τελευταια δε μετραει προφανως) και δεν ημουν ο μονος.

με το ότι κανείς άλλος δε σου φαίνεται ύποπτος...
Τον κρονο ειχες σιγουρο δολοφονο καποια στιγμη. Εμενα δε με ανεφερες καν ποτε. Δε γινεται καποιος αυτοματως υποπτος....επειδη δεν σκεφτεσαι αλλον. Δε παει εις ατοπο γιατι πολυ απλα δε μπορεις να αποκλεισεις τους αλλους.

με όλα αυτά λοιπόν είσαι στα μάτια μου ένοχος.
Σε κάλυψα;
Ουτε καν κοντα. Αλλά δεν επιμενω. :) Το ρεζουμε ειναι, πως ασχετα με το αν αυτη τη φορα επεσες μεσα σε 2 στα 3 απο την αρχη και μετα και στον 3ο, αυτο δε σημαινει οτι εγινε επειδη εστεκαν αυτα που ελεγες απαραιτητα :P Πες μου ενστικτο ή τυχη ή θεια φωτιση. Το δεχομαι πιο ευκολα :)

τσιράκι ήμουν εγώ. Κατάφερα να βγάλω το ρουφιάνο :redface: sorry vendetta
Συγνωμη...εσυ για να λες οτι ησουν τσιρακι αρα καποιον ηξερες :hmm::confused: Και τελικα ηταν η Φοιβη. Πως ηξερες τοτε καποιον ; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Lorien δεν κατάλαβα τι δεν καταλαβαίνεις.

Στον πρώτο γύρο παραλίγο να βγει η Angie_Ann με μόλις 2 ψήφους. Τελευταία στιγμή η Neraida κάνει κίνηση να την σώσει. Ακόμα και πολίτες να ήταν και οι δύο, από κάπου πρέπει να πιαστείς για να βρεις συνεργασίες. Το ότι κάποιος δηλώνει τόσο σίγουρος είναι μέρος του παιχνιδιού του, για να πείσει τους υπόλοιπους. Δεν σημαίνει ότι κόβει και το χέρι του.

Από τη στιγμή λοιπόν που όντως η θεωρητική ως τότε συνεργάτης της Angie_Ann, Neraida, βγήκε όντως δολοφόνα, τότε αυτόματα το συλλογιστικό επιβεβαιώνεται και η Angie_Ann είναι επίσης δολοφόνα.

Μετά τα λόγια σου της τελευταίας στιγμής υποστήριξης της Neraidas (ακόμα και αν φαίνεται να είχες επιχειρήματα) ήταν ξεκάθαρο σε όλους (όχι μόνο στην Ηρώ) ότι είσαι ο 3ος δολοφόνος. Άλλωστε ΟΛΟΙ πλην εσού και του τσιρακίου Phoebe, κατέληξαν σε εσένα. Τι ακριβώς δεν καταλαβαίνεις;

Και οκ δεν μου πέφτει λόγος να τα πω αυτά (επειδή δεν αναφέρεσαι σε μένα), αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μερικοί δολοφόνοι απορούν που τους βρίσκουν και θεωρούν ότι ο άλλος πρέπει απαραίτητα να ήταν τυχερός, να είχε θεία φώτιση, να πήγαινε κουτουρού ή δεν ξέρω και εγώ τι άλλο υπονοείται. :worry:

Ο fantasmenos υποθέτω ότι ήθελε να πει ότι έπαιξε σαν τσιράκι και κατάφερε να βγάλει τον ρουφιάνο κατά λάθος. Όχι ότι ήξερε τον ρουφιάνο από πριν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Ουτε καν κοντα. Αλλά δεν επιμενω. :) Το ρεζουμε ειναι, πως ασχετα με το αν αυτη τη φορα επεσες μεσα σε 2 στα 3 απο την αρχη και μετα και στον 3ο, αυτο δε σημαινει οτι εγινε επειδη εστεκαν αυτα που ελεγες απαραιτητα :P Πες μου ενστικτο ή τυχη ή θεια φωτιση. Το δεχομαι πιο ευκολα :)

Επειδή το ένστικτο εμένα δε με βοηθάει (αυτό είναι το φορτε της Angie Ann:D), επειδή δεν πιστεύω στη τύχη πόσο μάλλον στη θεία επέμβαση, το σενάριό μου ήταν αποδεδειγμένα σωστό.

Δεν καταλαβαίνω το ύφος σου και δεν μπορώ να ξεχωρίσω τι θες να πεις ακριβώς γιατί το λες με μισόλογα.
Αν δεν απαντούσες με παραθέσεις και μεμονωμένα σχόλια στα δικά μου λεγόμενα, θα γινόσουν πιο κατανοητός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Lorien εννοώ ότι έπαιξα τόσο άθλια στην αρχή (βοηθούμενος από το κακό παίξιμο της Κακής Επιρροής) έτσι ώστε δούλευα για λογιαρισμό σας (κοινώς τσιράκι). Πραγματικά αν έπαιζα το ίδιο επιπόλαια μην νομίζεις, μέχρι και την Ηρώ θα έβγαζα. Μετά όμως έβαλα μυαλό και μουγκάθηκα α πό το αποτέλεσμα με τον vendetta. :P

Δεν ήταν ο γύρος μου αυτός... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Το ότι κάποιος δηλώνει τόσο σίγουρος είναι μέρος του παιχνιδιού του, για να πείσει τους υπόλοιπους. Δεν σημαίνει ότι κόβει και το χέρι του.
Μα ετσι κανει. Σαν να το κοβει. και μπορει κι αυτο να ειναι μερος του παιχνιδιου του. Αλλά απο την αρχη ; Δε συμφωνεις πως οταν αυτο γινεται χωρις εξισου δυνατα επιχειρηματα για να στηριξουν την τοση σιγουρια, αυτο ειναι υποπτο ; Αντι να υποπτο αυτο, ειμαι εγω που μου φαινεται υποπτο..

Από τη στιγμή λοιπόν που όντως η θεωρητική ως τότε συνεργάτης της Angie_Ann, Neraida, βγήκε όντως δολοφόνα, τότε αυτόματα το συλλογιστικό επιβεβαιώνεται και η Angie_Ann είναι επίσης δολοφόνα.
Που δε παυει να στηριζεται στην εικασια οτι η Νεραιδα την βοηθησε. Αλλά εστω οτι με αυτο, μαζι με ενστικτο, να δεχτουμε οτι ακολουθησε αυτην την υποθεση. Εγω πως κολλησα ξαφνικα στο σκεπτικο ;

Μετά τα λόγια σου της τελευταίας στιγμής υποστήριξης της Neraidas (ακόμα και αν φαίνεται να είχες επιχειρήματα) ήταν ξεκάθαρο σε όλους (όχι μόνο στην Ηρώ) ότι είσαι ο 3ος δολοφόνος. Άλλωστε ΟΛΟΙ πλην εσού και του τσιρακίου Phoebe, κατέληξαν σε εσένα. Τι ακριβώς δεν καταλαβαίνεις;
Τωρα νομιζω οτι εσυ κάνεις πως δεν καταλαβαινεις...Η Ηρω με αποκαλεσε 100% σιγουρο δολοφονο ΠΡΙΝ μιλησω και πριν βγει η Νεραιδα ! Και προσπαθησε να το δικαιολογησει με παντελως ακυρα και τραβηγμενα απο τα μαλλια "επιχειρηματα", τα οποια αντεκρουσα και προφανως συμφωνεις μαζι μου. Οι υπολοιποι απλα παρασυρθηκαν επειδη αποφασισα να μην το παιξω κινεζος και να ψηφισω Νεραιδα, και ουσιαστικα επαιξα το ρισκο ή να πεισω, ή να βγω γιατι θα δωσω στην Ηρω αυτο που θελει.

Και οκ δεν μου πέφτει λόγος να τα πω αυτά (επειδή δεν αναφέρεσαι σε μένα), αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μερικοί δολοφόνοι απορούν που τους βρίσκουν και θεωρούν ότι ο άλλος πρέπει απαραίτητα να ήταν τυχερός, να είχε θεία φώτιση, να πήγαινε κουτουρού ή δεν ξέρω και εγώ τι άλλο υπονοείται. :worry:
Ειναι ομως πολυ απλο. Τουλαχιστον σε μενα. Διοτι για να παει καποιος εστω υποθετικα απο το Α στο Γ, πρεπει να περναει απο το Β. Οταν κανει σάλτους, αν πετυχει διανα, προφανως δεν οφειλεται στην λογικη του σκεπτικου. Απορω που ειναι το δυσκολο στην κατανοηση..τεσπα..

Επειδή το ένστικτο εμένα δε με βοηθάει (αυτό είναι το φορτε της Angie Ann:D), επειδή δεν πιστεύω στη τύχη πόσο μάλλον στη θεία επέμβαση, το σενάριό μου ήταν αποδεδειγμένα σωστό.
Οσον αφορα την angie - neraida ναι. (που κι αυτο ηταν βασισμενο σε τοσο αδυναμα θεμελια που πανευκολα θα μπορουσε να ηταν λαθος). Οσον αφορα εμενα, δεν εδειξες κανενα σεναριο και σκεπτικο που και ο πιο απειρος παιχτης να θεωρησει βασιμο.

Δεν καταλαβαίνω το ύφος σου και δεν μπορώ να ξεχωρίσω τι θες να πεις ακριβώς γιατί το λες με μισόλογα.
Κι εγω δεν καταλαβαινω το υφος σου σιγουριας και σχεδον αλαζονιας στο παιχνιδι, γιαυτο και μου εκανε εντυπωση και αντεδρασα ετσι. Nothing personal. Μπορει να παιζεις παντα ετσι δεν θυμαμαι ουτε εχω μεινει πολυ στο παιχνιδι για να προσεξω. :) Μισολογα δε λεω. Ειπα οτι και να φτασει καποιος σε σωστο αποτελεσμα, δε σημαινει οτι εφτασε απο σωστες σκεψεις. Απλο. Υπαρχει και τυχη και ενστικτο. Αν τωρα τα απορριπτεις και αυτα, δικαιωμα σου. Εγω δε θα τα απερριπτα στη θεση σου.

Αν δεν απαντούσες με παραθέσεις και μεμονωμένα σχόλια στα δικά μου λεγόμενα, θα γινόσουν πιο κατανοητός.
Ελα τωρα...Αν λες 10 διαφορετικα πραγματα στα οποια εχω ενσταση, δε φταιω εγω. Αν τα βαζα σε ενα κατεβατο, θα πηγαινες περα δωθε να καταλαβεις τι αναφερεται σε τι. Τα χουμε χιλιοπει αυτα..

Και στον επομενο γυρο αν παιζω, το ιδιο θα κανω, με οποιονδηποτε κανει βαρια claims με μη αντιστοιχη δικαιολογηση. Γιατι νομιζω οτι μερικοι παρασυρομαστε πιο ευκολα απο οσο θα πρεπε. (εκανα και μια προταση στην ΣΕ για νεο χαρακτηρα που να εχει να κανει με την τυχη και τις ανατροπες)


fantasmenos : α σορυ δε σε καταλαβα, μπερδευτηκα. Οντως εδωσες εντυπωση οτι ξερεις καποιον στην αρχη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Νομίζω Lorien ότι αυτό το post #261 είναι το πρώτο στο οποίο σε υποψιάζεται (εξηγεί και γιατί) και είναι η πρώτη φορά από τα 351 post του παιχνιδιού. Σου μοιάζει εσένα να είναι σίγουρη από την αρχή που λες εσύ; Ήταν στον 3ο από τους 4 γύρους του παιχνιδιού, ποια αρχή λοιπόν;
Κάτι μου λέει πως θα συγκεντρώσει ο Kronos ψήφους αλά vendetta. :/:

Πρόσεξα και κάτι άλλο αξιόλογο..
O Lorien ψήφισε στην πρώτη ψηφοφορία vendetta (βγήκε ο Slayer) και στην επόμενη Hρώ (βγήκε ο vendetta.
Στην ψηφοφορία που βγήκε ο vendetta και ενώ οι Angie, Neraida ψήφισαν αυτόν, ο lorien ψήφισε εμένα ακολουθώντας το γνωστό: "δεν ψηφίζουν όλοι οι δολοφόνοι το ίδιο άτομο"

Αξίζει να αναφέρουμε ότι χτες δεν ψήφισε ούτε αυτός ούτε η Angie.

Lorien, Neraida, Angie είναι οι δολοφόνοι.

Ο kronos το πολύ να είναι τσιράκι και θα είναι κρίμα να δούμε πάλι ιδιότητα πολίτη.
Έχει λοιπόν πολύ συγκεκριμένο σκεπτικό, άσχετα αν δεν έχει αποδείξεις για αυτό. Στο παιχνίδι στηρίζεσαι κυρίως σε ενδείξεις. Μετά που μίλησες λοιπόν προσπαθώντας να σώσεις την Neraida απλά έγινε σίγουρο.

Επίσης, σαφώς και όταν κάποιος παίκτης αλλάζει το αποτέλεσμα 10 λεπτά πριν την λήξη της πληροφορίας, βοηθάει ουσιαστικά αυτόν που ως τότε θα αποχωρούσε. Δεν υπάρχει καμία εικασία σε αυτό. Η εικασία είναι ότι και οι δύο είναι δολοφόνοι που και αυτό εμπειρικά ισχύει. Τις περισσότερες φορές οι δολοφόνοι θα κάνουν αλλαγές τελευταίας στιγμής, για να σώσουν κάποιον δικό τους. Αυτό λοιπόν φάνηκε ότι έκανε η Neraida ;)

Επίσης δικαιολογώ να σου ξενίζει το ύφος μερικών παικτών κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού, αλλά όπως έχουμε πει είναι κυρίως μέσα στο παιχνίδι και στην προσπάθεια να πείσεις, να τσιγλίσεις και να οδηγήσεις σε σφάλματα και γενικά στο τζέρτζελο που γίνεται για το παιχνίδι. Φυσικά υπάρχουν και κάποια όρια τα οποία δε νομίζω ότι ξεπεράστηκαν. Και η Ηρώ αλλά και οι περισσότεροι παθιασμένοι με το παιχνίδι παίκτες, συνηθίζουν να έχουν "ύφος" και σίγουρα φαίνεται να είναι "σίγουροι" για όλες τις αποφάσεις τους. Είναι μέσα στο παιχνίδι. :)

Όσο για τα "μισόλογα" που λέει η Ηρώ, είναι γιατί και σε εμένα μου έδωσες την εντύπωση ότι κάτι υποννοείς αλλά όπως φαίνεται απλά δεν έχεις ζήσει τα τελευταία παιχνίδια με δράση :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Έχω βαρεθεί αυτή την κατάσταση έπειτα από κάθε γύρο..

Έχασες; Αποδέξου το και πες μπράβο σε αυτούς που σε βρήκαν.
Ήταν καλύτεροι, πιο τυχεροί εν πάσει περιπτώσει νίκησαν.
Γιατί να μειώσεις και να χαλάσεις τη νίκη τους; :(

Λυπάμαι και από μένα τελειώνει εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
xanp, Resident μη διανοηθείτε να μη δηλώσετε συμμετοχή!

Πραγματικά σε αυτό τον γύρο δεν είχα καθόλου χρόνο άλλωστε μπαίνω στο στέκι και έχω 1000 και παραπάνω νέα μηνύματα δημοσιευμένα.Θα αναγκαζόμουν να βγω με απουσίες και κάτι τέτοιο το κατακρίνω κάθε φορά από όσους γίνεται οπότε δεν μπορώ να το κάνω...Ελπίζω στο νέο γύρο να παίξω που κ αι που χρειάζεται και καμιά αποτοξίνωση:P:P

Lorien μη σου κάνει καμιά εντύπωση έτσι όπως εξελίχθηκε το παιχνίδι ήταν βέβαιο ότι θα σε έβρισκαν όλοι πόσο μάλλον η δαιμόνια Ηρώ που όλοι ξέρουμε...Όσο για το ύφος μάλλον δεν έχεις δει τίποτα που να δεις 2-3 γύρους πριν πραγματικά μεταμορφωνόμαστε όλοι στη διάρκεια κάθε γύρου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγώ θα ήθελα να θίξω και το θέμα με τους παικτες που τελικά...δεν παίζουν. Σε αυτό το γύρο είχαμε 2 αποχωρήσεις από απουσίες, σε παλιότερους δεν θυμάμαι.
Είναι πολύ μειον για τους πολίτες να ξεκινάνε με ένα -2. Ασε που θα μπορούσε με ένα διαφορετικό αριθμό παιχτών ο αριθμός των δολοφόνων να ήταν διαφρετικός. Η συμμετοχή στο παιχνίδι δεν είναι υποχρεωτική. Καλό θα είναι όταν δηλώνουμε συμμετοχή να παίζουμε κιόλας.

Πάντως όταν ήταν να διαλέξουμε δολοφόνους, σκεφτόμασταν να βάλουμε 4, αλλά βάλαμε 3 σκεφτόμενοι ακριβώς πως κάποιοι θα αποχωρούσαν από απουσίες (όπως γίνεται κάθε φορά κι έγινε και τώρα).

Κατά τα αλλα, Ηρω θενκς για τα συγχαρητήρια για την επιλογή μας :redface::D
Δεν έπρεπε να μιλήσω, έχεις δίκιο, δεν ξέρω τι μ' έπιασε, δεν σκέφτηκα καθόλου πως σε αθωωνώ στα μάτια όλων :redface: (ξανθιά.. :redface:)
Ήξερα όμως πως θα τελείωνε, οπότε ελπίζω πως συγχωρούμαι :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
kajira καλά έκανες και κλείδωσες τις συμμετοχές για το 16, αλλά δεν ξανανοίγεις σιγά σιγά το θέμα για το...17????? :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top