Αρχείο από το παιχνίδι

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Ισως επειδη σ'αυτο το παιχνιδι ειμαι πολιτης, ενω στα προηγουμενα ημουν δολοφονα και τσιρακι ;)

Εγω ειμαι μεσα να αλλαξω και να ψηφισω φανταγκο. Πιστευω οτι το τσιρακι βρισκεται αλλου. Αν ακολουθησουν οι κοπελες δε με πειραζει καθολου. Απλα ειμαι εντελως σιγουρη οτι ΚΑΙ ο βεντετα ειναι δολοφονος, οποτε δε μου κανει διαφορα.


Δεν θυμάμαι να σου πω αν είχες μείνει τόσο πολύ μέσα σαν πολίτης, αύριο θα δούμε αν είναι αυτός ο λόγος που μιλάς πολύ!


αμάν ωρές παιδιά στο αν θα βγάλουμε τον δολοφόνο Α ή το δολοφόνο Β είναι το θέμα μας?

Στην συγκεκριμένη περίπτωση ναι!
Ελπίζω μόνο να μην βγει ο φαντάγκο πολίτης γιατι μετά δεν θα έχετε την δικαιολογία οτί ήταν τσιράκι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Ελπίζω μόνο να μην βγει ο φαντάγκο πολίτης γιατι μετά δεν θα έχετε την δικαιολογία οτί ήταν τσιράκι!
Phoebe όποιος από αυτούς που κατηγορούν και να βγει, αυτό θα πουν! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Phoebe όποιος από αυτούς που κατηγορούν και να βγει, αυτό θα πουν! :)

Και εγώ αυτή την εντύπωση έχω (αυτό ισχύει και για τις 2 μεριές) αλλά τουλάχιστον θα υπάρχουν και στοιχεία που δεν θα μπορούν να αρνηθούν!

Υποθέτω οτι και εσύ την Corpse για δολοφόνα την έχεις ε; Μην έχουμε άλλα μετά! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Για πες φανταγκο.. Για τι μ'εχεις?;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Phoebe όποιος από αυτούς που κατηγορούν και να βγει, αυτό θα πουν! :)


Eγώ όχι και το δηλώνω από τώρα.

Αν δεν βγεις δολοφόνος [που πιστεύω θα βγεις] τότε δεν είσαι ούτε τσιράκι. Έτσι πιστεύω εγώ τουλ και το δηλώνω από τώρα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Ok guys, όποιον προτιμάτε βγάζουμε πρώτο. Fandago λοιπόν και από μένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Μιας και επέστρεψα και πάλι Αθήνα στο pc μου, για να δούμε:
Για πες φανταγκο.. Για τι μ'εχεις?;)
:confused:
Καλά όντως δεν διαβάζετε τα μηνύματα μου έτσι; Έχω πει ξεκάθαρα νομίζω ότι για μένα δολοφόνοι είναι Angie_Ann, Corpse, fantasmenos, Ηρώ με τσιράκι την Resident.

Για να καταλάβω δηλαδή, έχουμε τους Φοίβη, jrot ως αναποφάσιστους και μαλώνουμε ποιος θα τους πείσει; Γιατί εγώ βλέπω τους δολοφόνους να προσπαθούν να δημιουργήσουν αμφιβολίες, ώστε με το που ψηφίσει κάποιος πολίτης σύμφωνα με το συμφέρον τους, να τον δολοφονήσουν και να κλειδώσουν την ψήφο τους. Κανονίστε λοιπόν!

Άντε να ψηφίσετε όμως γιατί το ΣΚ πέρασε και σήμερα στη 1 έχει δολοφονία! :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Το λοιπον, εκατσα και ξεψαχνισα ο,τι εχει γραψει η kajira απ'την αρχη του παιχνιδιου (Καρκελακ, με πεθανε αυτο το στατους σου!!)...

Εχουμε και λεμε :

Ψηφοι που εδωσε:
Kajira >> Vkey >> fantasmenos >> kakerlak >> και μετα...:

Στις 1:25..
Αρχική Δημοσίευση από kajira:
Αμάν πια, ποτέ δεν είμαι μέσα στις 20.00 και χάνω τα συνταρακτικότερα! :blink:
Fandago και από μένα, νομίζω είναι προφανές πια πως είναι συνδολοφόνος της Ηρούς, μετά από τόση συνεργασία..

Στις 18:35
Αρχική Δημοσίευση από kajira:
Αααααααα... τι είναι όλα τούτα καλιέ; :blink: Μια μέρα άδεια δεν μπορεί να πάρει ένας χριστιανός από την δουλειά του για να τακτοποιήσει εκκρεμότητες κι αμέσως καταστρέφεται το σύμπαν του Παλέρμο :P

Ουφ, έχω καταμπερδευτεί. Τη μία λέω ο Φάνταγκο είναι δολοφόνος, την άλλη λέω ο Φαντασμένος (τουλάχιστον αρχίζουν με Φάντα κι οι δύο, μη πω καμιά βλακεία πάνω στο ..σεξ :P -κρυάδες-). Λεπόν θα το σκεφτώ λίγο ακόμα, θα δω άλλη μία τα ποστς γιατί όση ώρα διάβαζα τώρα, μου φαίνεται σαν να έχει δίκιο η xanp για την αθωότητα του Φάνταγκο. Δεν τον έχω για άτομο που θα υποστήριζε τόσο φανερά κάποιον δολοφόνο, αν ήταν κι εκείνος δολοφόνος.

Ο Φαντασμένος από την άλλη μου φαίνεται ύποπτος από την αρχή.. και δεν έχει κάνει και πολλά για να αλλάξω γνώμη. Και δεν απάντησε και ποτέ στον Βεντέτα σε όσα τον ρωτούσε και έχει κάνει μέχρι και ..κόρτε στην Φοιμπς για να μην τον ψηφίσει. :P

ΥΓ: Ωραία να μην είσαι στο γραφείο. Να μην είχα και άλλες δουλειές τι καλά που θα 'τανε. :P

Και τελικα..

Αρχική Δημοσίευση από kajira:
Λεπόν, διάβασα όσα μπορούσα. Δυστυχώς δεν μπορώ να μεινω άλλο, έρχεται η μάνα να πάμε για πλακάκια και θα με σκοτώσει αν αργήσω :P

Αλλάζω την ψήφο μου σε Φαντα..σμένο (:P) για τους λόγους που αναφέρω στο πιο πάνω ποστ.

(Ευχηθείτε μου καλή επιτύχια κατά τα άλλα. ΠΡΕΠΕΙ επιτέλους να βρω πλακάκια για το μπάνιο μου σήμερα, δεν μπορώ άλλο να ψάχνωωωωωωω!:P)

Καλα καλυφθηκες πισω απ'τις τοοοοοοσες δουλειες στο γραφειο, κι επαιξες αλα Βικυ στα μουλωχτα. Πιστευω οτι δεν ειναι τυχαιο που εχεις ψηφισει 2 αποδεδειγμενους πολιτες ;)

Παω να ξεψαχνισω και jrot τωρα.............
Το ενστικτο ακουα φορτε θα σας ξεσκεπασει ολους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
O fandagos για τον jrot ενω εχει γραψει 1 η δυο ποστς, εντελως επιφανειακα:
Αρχική Δημοσίευση από fandago:
  1. Jrot6 >> Resident Evil δικαιολογεί την λιγοστή παρουσία του λόγω δουλειάς, αλλά τουλάχιστον όταν μπαίνει γράφει αρκετά.
Αθωωνει μια χαρα ολους τους δολοφονους και ριχνει υποψιες στους πολιτες..
Αρχική Δημοσίευση από jrot:
Επισης κατι μου λεει η διαισθηση μου για corpse..Μη με ρωτατε γιατι..Διαισθηση ειναι αυτη..:)

Φαντασμενε εγω διαβαζοντας ολα τα ποστ σου σε ειχα για τσιρακι..Τωρα βγαινεις και λες οτι η Ηρω ειναι σιγουρα δολοφονα..Απο που απορρεει τετοια σιγουρια??

Εμενα δεν μου κανει κλικ προς το παρων η Ηρω.Και απειδη πιστευω οτι εχει καλο ρολο δεν την θελω εξω μιας και ειναι καλη παικτρια..

Τωρα φαντασμενε μπορεις να με κατηγορησεις οτι ειμαι συνδολοφονος της Ηρως και οτι προσπαθω να τη σωσω..:D

Αλλη υποψηφιοτητα για δολοφονος βαση διασθησης ειναι η Angie_ann..Θα την παρακολουθω και αυτην..Επισης Vendetta και Fandago προς το παρων με πειθουνε..

Οι ψηφοι:
Jrot6 >>απουσία >> pitg21>> Resident Evil >> Kakerlak >> Kakerlak >> fantasmenos


//

Κι αυτος κρυφτηκε πισω απ'τις δουλειες και τα διαφορα του, εκανε μια εσκεμμενη απουσια, ψηφισε 2 αποδεδειγμενους πολιτες, και την καρκε σε 2 ψηφοφοριες..δε με πειθει.
Τελικα πιστευω οτι η παραπλανημενη παιζει να ειναι η χανπ.

Προς το παρον η πενταδα στο κεφαλι μου ειναι:
Ηρω, vendetta, fandago, kajira, jrot .. σε κανα μισαωρο που θα ξεσκονισω και χανπ θα ειμαι σιγουρη για το τι παιζει.

(ΤΙ ΚΑΨΙΜΟ ΘΕ ΜΟΥ!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
A, σε παρακαλώ πολύ, εγώ αλήθεια είχα τρελή δουλειά την περασμένη εβδομάδα, αφού έλειψα καιρό από το γραφείο και μόλις επέστρεψα με περιμένανε με ανοιχτές αγκάλες! :P Άλλωστε δεν πόσταρα και γενικά στο στέκι, αν θες να το επιβεβαιώσεις :) Στα υπόλοιπα λεγόμενά μου δεν κατάλαβα τι μεμπτό βρήκες, εκτός φυσικά από το είμαι όμορφη, τσαχπίνα, έξυπνη, έχω το καλύτερο αβατάρ του κόσμου και πάνω απ' όλα είμαι πολύ μετριόφρων :P

Κατά τα άλλα είναι πολύ αργά για να πω κάτι ουσιώδες και είμαι πολύ αλλού για να δώσω τη σημασία που αρμόζει σε όσα έχετε γράψει. Θα τα πούμε όμως αύριο (ελπίζω) πριν την 13.00. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ενταξει, η χανπ ειναι ακομα πιο χαλια στις ψηφους της.. μπιλ σλειερ, καρκε, απουσιες, πιτ21..
Βεντετα/φανταγκο δεν μπαινω στον κοπο να τους ξαναεξετασω.. Βεντετα γιατι εκανε κρα και σε κανενα σημειο δεν προσπαθησε να το καλυψει, φανταγκο γιατι ακομα κι οταν καταλαβε οτι "εκανε λαθος" που υποστηριζε Ηρω, ΑΝ ηταν αθωος, θα επρεπε να το γυρισει καπως, αντιθετα συνεχισε να ψηφιζει αυτους που πηγαιναν με τα νερα της ηρους.. ετσι οπως τον ξερουμε, και μονο λογω της εμμονης του να κερδιζει *ουουουουου προσωπικη επιθεσηηηηη*, σιγουρα θα τους εκανε αντιστοιχη επιθεση αφου θα καταλαβαινε τι ρολο βαρανε.
Ξαναγυρναω στο οτι ο τσιρος κρυβεται σε jrot/kajira, κι οποιος απ'τους δυο βγει αθωος τελικα, να του απαγορευτει παρακαλω η εισοδος στο παιχνιδι για 10 γυρους ακομη.
ΑΝΤΕ ΚΑΛΗΝΥΧΤΕΣ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
Στο τελευταίο ποστ ο φαντασμένος είπε "Στην αρχή υποψιαζόμουν 3 ονόματα Ηρώ resident evil και vendetta. Δεν ήξερα ποιός είναι αθώος όμως" και προσπάθησε να το παίξει ρουφιάνος.

Το ξαναβάζω να έρθει στην επιφάνεια...Ο ρουφιάνος ξέρει δολοφόνους μόνο....Οπότε δεν παίζει να είναι ρουφιάνος ο φαντασμένος...Αν ήταν ρουφιάνος φυσικά και θα ήξερε ποίον να αθωώσει την RE μιας και είναι 100 % σίγουρος για Ηρώ και vendetta.
Έτσι για να μη ξεχνιόμαστε...

Υ.Γ και ναι Αθηνά έχω μυαλό 8χρονου:P και δεν μπορώ να καταλάβω ακόμα γιατί τον θεωρείς ρουφιάνο.Μπερδεύτηκε με τους κανόνες του προηγούμενου γύρου είναι ξεκάθαρο...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
Ενταξει, η χανπ ειναι ακομα πιο χαλια στις ψηφους της.. μπιλ σλειερ, καρκε, απουσιες, πιτ21..

Και για να μη δημιουργούνται εντυπώσεις ψήφισα

απουσία >>Bill_Slayer>>Bill_Slayer>>Kakerlak>>fantasmeno>>Corpse Ακριβώς με αυτή την σειρά:)


Vendetta ζεις;;;;;;;;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Λίστα για Δευτέρα 01/12

Να γράφετε ποιον ψηφίζετε με μεγάλα γράμματα

  1. Angie_Ann >> fandago
  2. Corpse Bride >> fandago
  3. fandago >> Corpse Bride
  4. Jrot6
  5. Kajira
  6. Phoebe
  7. Resident Evil >> fandago
  8. Vendetta
  9. Xanp >> Corpse Bride

Ψήφοι

2 Corpse Bride
3 fandago




Αποχωρήσεις

1. Neraida >> ψηφοφορία #64 (no ιδιότητα :P)
2. Vkey >> δολοφονία #111 (???)
3. pitg21 >> ψηφοφορία #149 (πολίτης)
4. Lorien >> αποχώρηση λόγω 2 συνεχόμενων απουσιών
5. Lorelai >> αποχώρηση λόγω 2 συνεχόμενων απουσιών
6. Bill >> δολοφονία #219 (πολίτης)
7. Bill_Slayer >> ψηφοφορία #291 (???)
8. Nininaou >> δολοφονία #343 (???)
9. kakerlak >> ψηφοφορία #414 + #421 (πολίτης)
10. Ηρώ >> άστοχη μαντεψιά ρουφιάνου (δολοφόνος)
11. Παρασκευή μεσημέρι δεν υπήρξε δολοφονία, ευστόχησε η νοσοκόμα #487
12. fantasmenos >> ψηφοφορία #557 + #564 (???)



Απουσίες

1 Angie_Ann
1 jrot6
1 xanp




(άμα δειτε κάνα λάθος να πείτε, άνθρωπος ειμαι! :P)
ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ: πρέπει ΟΛΟΙ να έχετε κάνει ΞΕΚΑΘΑΡΟ ποστ με τη ψήφο σας ως τις 20.00! (δηλ όχι "νομίζω εσύ εισαι" αλλά "ψηφίζω νικ" :D)

Σήμερα Δευτέρα 01/12 μαθαίνετε την ιδιότητα του M.V.P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Στο τελευταίο ποστ ο φαντασμένος είπε "Στην αρχή υποψιαζόμουν 3 ονόματα Ηρώ resident evil και vendetta. Δεν ήξερα ποιός είναι αθώος όμως" και προσπάθησε να το παίξει ρουφιάνος.

Το ξαναβάζω να έρθει στην επιφάνεια...Ο ρουφιάνος ξέρει δολοφόνους μόνο....Οπότε δεν παίζει να είναι ρουφιάνος ο φαντασμένος...Αν ήταν ρουφιάνος φυσικά και θα ήξερε ποίον να αθωώσει την RE μιας και είναι 100 % σίγουρος για Ηρώ και vendetta.
Έτσι για να μη ξεχνιόμαστε...

Αυτό που λες δεν έχει βάση μιας και ο ρουφιάνος δεν ξέρει όλους τους δολοφόνους, άρα και αυτός προσπαθούσε να ανακαλύψει τους υπόλοιπους... Αλήθεια, ο ρουφιάνος και το τσιράκι από πόσους δολοφόνους ήξεραν; Μπορεί να μας απαντήσει σε αυτό η ΣΕ;

Επίσης νομίζω ότι δεν έχει νόημα το αν ήταν ή δεν ήταν ρουφιάνος ο φαντασμένος. Σημασία είχε ότι είχε δίκιο σχετικά με το ποιοι είναι οι δολοφόνοι και αυτό αποδείχτηκε με την αθωότητα της Κάκερλακ και την ενοχή της Ηρούς....Άρα έχουμε κάθε λόγο να πιστεύουμε ότι εφόσον είχε δίκιο σε αυτό θα έχει και στα υπόλοιπα...Όσοι είμαστε αθώοι, that is.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αλήθεια, ο ρουφιάνος και το τσιράκι από πόσους δολοφόνους ήξεραν; Μπορεί να μας απαντήσει σε αυτό η ΣΕ;

και οι δύο (ρουφιάνος και τσιράκι) είχαν στη διάθεση τους 2+1 ονόματα, μη γνωρίζοντας ποιος είναι τι
δλδ ό,τι ίσχυε και στους περασμένους γύρους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Στο τελευταίο ποστ ο φαντασμένος είπε "Στην αρχή υποψιαζόμουν 3 ονόματα Ηρώ resident evil και vendetta. Δεν ήξερα ποιός είναι αθώος όμως" και προσπάθησε να το παίξει ρουφιάνος.

και οι δύο (ρουφιάνος και τσιράκι) είχαν στη διάθεση τους 2+1 ονόματα, μη γνωρίζοντας ποιος είναι τι
δλδ ό,τι ίσχυε και στους περασμένους γύρους

Και δεδομένου ότι Ηρώ και βεντέτα είναι δολοφόνοι, νομίζω ότι είναι κάτι παραπάνω από ξεκάθαρο τι ήταν ο φαντασμένος αφού ήξερε 2 + 1 άτομα... Γι' αυτό και μας είπε να ψηφίζουμε πρώτα τον βεντέτα γιατί γι' αυτόν ήταν 100% σίγουρος ;)

Τι άλλες αποδείξεις θέλετε πολίτες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
Σκοπός του ρουφιάνου είναι να βοηθήσει τους πολίτες να ξεμπροστιάσουν τους δολοφόνους. Ο ρουφιάνος από την αρχή του παιχνιδιού γνωρίζει ΚΑΠΟΙΟΥΣ από τους δολοφόνους ΜΟΝΟ, αλλά σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να αποκαλύψει την ιδιότητα του, για να πετύχει τον σκοπό του. Εάν οι δολοφόνοι τον ανακαλύψουν όσο αυτός είναι ακόμα στο παιχνίδι, τότε αυτόματα αυτό λήγει υπέρ των δολοφόνων (περισσότερα στις παρατηρήσεις).
και οι δύο (ρουφιάνος και τσιράκι) είχαν στη διάθεση τους 2+1 ονόματα, μη γνωρίζοντας ποιος είναι τι
δλδ ό,τι ίσχυε και στους περασμένους γύρους

τότε διορθώστε τους κανόνες...Τους αλλάξατε μόνο στο κείμενο και από αυτό εγώ στηρίχθηκα και έκανα τις υποθέσεις μου. Και καλά τόσες μέρες που με βλέπετε να λέω και να ξαναλέω το ίδιο ΣΕ γιατί δεν το ξεκαθαρίζετε ότι οι κανόνες είναι λάθος και ότι ο ρουφιάνος ήξερε 2+1;;;;:/:

Τουλάχιστον να ξέρουμε τι μας γίνεται...
Απογοητεύτηκα τώρα γιατί είμαι από αυτούς που διαβάζουν πάντα τους κανόνες πριν ξεκινήσει το παιχνίδι και όπως καταλάβατε εδώ απλά δεν ισχύουν οι κανόνες του πρώτου ποστ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Καλα καλυφθηκες πισω απ'τις τοοοοοοσες δουλειες στο γραφειο, κι επαιξες αλα Βικυ στα μουλωχτα. Πιστευω οτι δεν ειναι τυχαιο που εχεις ψηφισει 2 αποδεδειγμενους πολιτες ;)
Πολύ ωραία το πας κοπελιά, για να δούμε και τα δικά σας τώρα:
fantasmenos: kakerlak > kakerlak > Ηρώ > fandago
Corpse: Neraida > fantasmenos > Ηρώ > Ηρώ > fandago
Angie_Ann: απουσία > kakerlak > Ηρώ > Ηρώ > fandago
Ηρώ: Neraida > Resident > Slayer > kakerlak

Όπως βλέπεις όλοι έχετε ψηφίσει αποδεδειγμένα πολίτες με εσένα να κάνεις τις πιο μουλωχτές ψήφους. Βλέπεις, μετά που άρχισα να κάνω πινακάκια με τις ψήφους, όλοι αρχίσανε να είναι πιο διακριτικοί με αυτές και ΕΙΔΙΚΑ ΟΙ ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ! ;)

Μετά που η resident (νομίζω) σε κάποιο παιχνίδι είχε ψηφίσει συνδολοφόνο της για ξεκάρφωμα σε φανερή ψηφοφορία και αφού το μετέφερα και στον fantasmenos και το έχει κάνει συνήθεια από εκεί και πέρα, ΟΛΟΙ οι δολοφόνοι αλληλοψηφίζονται για ξεκάρφωμα.

Έχετε εφαρμόσει όλες τις τεχνικές "ξεκαρφώματος" των δολοφόνων, μέχρι και την εσκεμμένη απουσία στην αρχή για να μην τραβήξετε τα βλέμματα. Τι άλλο για να φανεί πόσο σας έχει δασκαλέψει ο fantasmenos; :P

Συνήθως λοιπόν, οι πολίτες είναι που την πατάνε και ψηφίζουν πολίτες σε φανερές ψηφοφορίες πλέον, οπότε το επιχείρημα σου δεν μπορεί να θεωρηθεί απόδειξη. Άλλωστε δεν διεκδίκησα ποτέ το αλάθητο. :)
φανταγκο γιατι ακομα κι οταν καταλαβε οτι "εκανε λαθος" που υποστηριζε Ηρω, ΑΝ ηταν αθωος, θα επρεπε να το γυρισει καπως, αντιθετα συνεχισε να ψηφιζει αυτους που πηγαιναν με τα νερα της ηρους..
Μα ακριβώς σε αυτό στηριζόσασταν. Ξέρεις ένα από τα πιο δυνατά στοιχεία που κάνουν έναν πολίτη να πειστεί ότι κάποιος είναι δολοφόνος, είναι όταν με δεδομένη την αθωότητα του, μια ομάδα ατόμων (βλέπε εσάς) αρχίζει να τον κατηγορεί χωρίς βάση. Το ίδιο πιστεύω νιώθει και η xanp και οι υπόλοιποι :)
Επίσης νομίζω ότι δεν έχει νόημα το αν ήταν ή δεν ήταν ρουφιάνος ο φαντασμένος. Σημασία είχε ότι είχε δίκιο σχετικά με το ποιοι είναι οι δολοφόνοι και αυτό αποδείχτηκε με την αθωότητα της Κάκερλακ και την ενοχή της Ηρούς....
Πως δεν έχει νόημα; Εδώ και οι τρεις σας στηριχθήκατε στα λόγια του fantasmenos (με μπροστάρα την Resident). Επίσης το ότι αθώωσε την kakerlak μετά από 2 γύρους που την ψήφιζε και ψήφισε Ηρώ σε φανερή ψηφοφορία, το έχει ξανακάνει και άλλες φορές που ήταν δολοφόνος, οπότε δεν μπορείς εκ των πραγμάτων να τον αθωώσεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vendetta

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Ξεναγός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.
Καλημερούδια σε όλους!!!
Εδώ είμαι xanp ζω...Μόνο που η διπλωματική με κρατάει κάπως μακριά από το Παλέρμο... :/:
fantasmenos...
Προσπαθούσα επί δύο γύρους να πάρω μία κουβέντα σου για τους λόγους τους οποίους ψήφισες fandago και δεν προσπάθησες καν να πείσεις και εμάς...Με το να πέσεις από την Ακρόπολη δε συγκινήθηκε και κανείς...Πάλι θα πω ότι η μαντεψιά από την Ηρώ είχε γίνει...Οπότε αν θεωρούσες ότι έκανε τη μαντεψιά η Ηρώ και είπε εσένα μπορούσες και είχες πολλές ώρες να μας το αναλύσεις επαρκώς και να συμφωνήσουμε και εμείς μια χαρά μαζί σου...Το μόνο που αρκέστηκες να πεις ήταν ότι αυτά που γράφω δεν παλεύονται...
Όπως και Resident Evil και Angie_Ann έτσι και εσύ ποτέ δε μου είπατε για ποιον λόγο θεωρούμαι ύποπτος...Ρώτησα και ξαναρώτησα και απάντησα δεν πήρα...Οπότε dead Corpse μην ακούω ότι δεν προσπάθησα να δικαιολογηθώ για τις υποψίες σας...Πες μου κάτι για το οποίο με θεωρείς ύποπτο και είμαι στη διάθεσή σου να σου απαντήσω...Όταν απλά αναφέρεις το όνομά μου δε θεωρώ ότι πρέπει να πω κάτι...Μετά θα μου πεις ότι τσίνισα και απάντησα οπότε και γι'αυτό είμαι ύποπτος και θα με ψηφίσεις...Αν θέλεις δηλαδή να σου απαντήσω μόνο και μόνο για να βρεις πάτημα, την έχω πατήσει με αυτόν τον τρόπο και όποιος καεί από το χυλό φυσάει και το γιαούρτι... ;)
Και εσύ Corpse τι έγινε;;;Τώρα που είδαμε ότι πήραμε ψήφους και μας την πέφτουνε άσχημα fandago και xanp αρχίσαμε και ψάχνουμε τα παλιά ποστς να δικαιολόγησουμε τις υποψίες μας;;;Εμένα γιατί δε με έψαξες;;;Έτσι απλά να δεις μήπως βρεις κάτι...Θα είχε ενδιαφέρον να ψάξεις... ;)
Τώρα αλήθεια γιατί με ψηφίσατε όλοι εσείς;;;Επειδή το είπε ο fantasmenos...
Στο τελευταίο του ποστ ο fantasmenos αναφέρει το όνομά μου περίπου 10 φορές ( :confused::eek: )...Κι εγώ απόρησα ακόμα...Αναφέρει εξωπαιχνιδιακούς λόγους (...ότι είμαστε φίλοι με την Ηρώ και το fandago...) και στηρίζεται μόνο και μόνο στη Resident...Επειδή τον ρώτησα απλά τους λόγους που έπαιξε με αυτόν τον τρόπο είμαι ύποπτος;;;Όχι δεν είναι μάλλον ότι είμαι ύποπτος αλλά ότι ο fantasmenos προσπαθεί απεγνωσμένα να σώσει το παιχνίδι του...Το ποστ του αυτο το τελευταίο αναιρεί ένα προηγούμενο όπου είπε ότι δεν είναι ρουφιάνος...Όπως και το πρώτο μισό του παιχνίδι αναιρεί το υπόλοιπο μισό...Το να το παίξεις ρουφιάνος είναι πολύ εύκολο...Αραδιάζεις τρία ονόματα με το ένα να είναι δολοφόνος και αυτό ήταν όλο...Σε πιστέψανε στα όσα υπόλοιπα γράφεις...
Και γιατί να είμαι εγώ ο δεύτερος δολοφόνος που αναφέρει και όχι η Resident;;;Επειδή παραδέχτηκε η Resi ότι έκανε λάθος που άφησε στο παιχνίδι τη δολοφόνα Ηρώ;;;Μετά την αποκάλυψη της Ηρούς κι εγώ κατάλαβα το παιχνίδι της...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top