Αρχείο από το παιχνίδι

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Well Done Κακή Επιρροή

Τεσπα. Θέλω να σε ρωτήσω κάτι και να απαντήσεις ειλικρινά. Σου είπαν τα ονόματα των δολοφόνων; Δεν εξηγείται αλλιώς (το εννοώ)...

Κερδίσατε...

όχι δεν μου τα είπαν και έχετε το λόγο μου για αυτό
απλά κάποιες φορές έπαιξε πολύ καλά το ένστικτο μου σε κάποια κλικ
μέχρι τελευταία στιγμή πίστευα ότι ήταν η Λορελάι
όταν όμως η Λορελάι άρχισε να με προκαλεί με σκοπό να βγει σήμερα, κατάλαβα ότι αν βγει η Λορελάι σήμερα θα τον πιούμε
άρα έπρεπε να στρέψω το βλέμα μου στον επόμενο μεγάλο ύποπτο για μένα
τον Μπιλ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
Αναστασία πες ότι ήξερες τους δολοφόνους....παραδέξου το
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
O MI TZI, αυτό το γκέιμ θα μείνει στην ιστορία :D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
παιδιά δεν μου είπαν τα ονόματα... σας το ορκίζομαι :/:
άλλωστε αν παρατηρήσετε θα δειτε πως ξεδιπλώθηκαν οι σκέψεις μου... όλες με λογική κι επιχειρήματα
εσείς που ξέρετε ποιοι είσασταν, όταν σας κατηγορούσα ξέρατε....
ανάμεσα στον φαντασμένο και τον φαντάγκο ήμουν 50-50
όταν αποκαλύφθηκε ότι ο φαντάγκο ήταν πολίτης κι ο φαντασμένος δολοφόνος, άρχισα να βλέπω σιγά σιγά τι γινόταν

δεν μου είπαν τίποτα, μη το λέτε αυτό γιατί νιώθω να με αδικείτε πραγματικά :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Κακή Επιρροή. Επειδή το έχω παίξει το παιχνίδι ξέρω ποιος είναι καλός και το κατά πόσο είναι ανθρωπίνως δυνατό να βγάζεις μόνος σου τους δολοφόνους. Ούτε ο ρουφιάνος όπως παίζαμε παλαιότερα δεν ήταν τόσο ακριβής. Ψάξε και τα ποστ. Περίμενες να βρεις την ευκαιρία να πέσεις στον Bill και στην έδωσε (οικειοθελώς μετά από δικιά μου παράκληση για να σιγουρέψω τις υποψίες μου) στο ποστ όπου ρωτούσε γιατί τον υποπτεύσεαι. Ότι και να πόσταρε θα τον κατηγορούσες...

Δεν είναι ανάγκη να πεις τελικά ότι έκανες cheat αλλά λίγο περισσότερη διακρητικότητα δεν θα έβλαπτε :P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Δεν κατάλαβα, κέρδισαν οι πολίτες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
...κι επίσης νομίζω ότι θα είναι το πρώτο γκέιμ που θα βγει ισοπαλία!:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
τον Μπιλ τον υπέδειξε πρώτος ο Βεντέτα
εγώ τον είχα στις υποψίες μου και μετά μου το έδωσε μόνος του στο πιάτο

όχι δεν έκλεψα και πραγματικά με ξενερώσατε τώρα
μου χαλάσατε την χαρά της νίκης

δεν θα ξαναπαίξω... ευχαριστώ πολύ για την "εμπιστοσύνη" σας την στιγμή που σας ορκίστηκα ότι δεν έκλεψα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Λοιπόν παραδεχτείτε ότι ο "κομήτης" ξελάσπωσε στο τέλος όλους τους φιλήσυχους πολίτες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorelai

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατασα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Πειτε τωρα ποιος στο διακο ειναι το τσιρακι. Γιατι εγω δεν ημουνα :Ρ
Ελα μην ξενερωνεις ρε. Αλλα ηταν πραγματικα απιστευτο το να τους βρισκεις ολους με τη σειρα, γι'αυτο και σε υποπτευομουν κιολας. Φανταζομουνα πλεκτανες εγω. Τι να πεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Αυτό με τη μαντεψιά του ρουφιάνου πιστεύω ωφέλησε πολύ τους πολίτες. Κατ' αυτόν τον τρόπο έφυγαν δύο δολοφόνοι γρήγορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Καλα, παιζει να ταν το πιο φαγωτικο παιχνιδι εβερ. Οι μισοι θα κανουν βουντου ντολλς τους αλλους μισους. Χαλλλλλαρωστε ρε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vendetta

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Ξεναγός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο ήξερε η ΚουΕ τους δολοφόνους...Ήμουν ο πρώτος που κατηγόρησε τους Bill και xanp στο τεράστιο ποστ μου επειδή κάτι δε μου πήγαινε καλά...Και δεν ήμουν ο μόνος που τους κατηγόρησε...ΚουΕ και Καλυψώ κατηγορήσανε εξίσου την xanp και vkey...Δηλαδή ξέραμε και οι τρεις τους δολοφόνους;;;Και η Resident τι ήταν;;;Την ψηφίσαμε για να μην καταλάβετε ότι ξέρουμε τους δολοφόνους;;;
Κάποιοι πρέπει να μάθουνε να χάνουνε και ότι είναι μόνο ένα παιχνίδι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
Πραγματικά απορώ γιατί μετά την ψήφο παρά 2 που έσωσα τον φαντασμένο με αφήσατε τόσο μέσα...γιατί;;;;αυτό και αν ήταν..εκείνη την στιγμή τον έσωσα για να μας έχετε στην μπούκα εμάς τους 2 δύο μέρες και να κερδίσουμε χρόνο...ότι θα έβγαινα σχεδόν τελευταία δεν το περίμενα....
Κουε αφού μόνη σου μας βρήκες όλους με την σειρά απλά από μένα μπράβο τι άλλο να πω...ήσουν μάλλον η μόνη με 22 άτομα που δεν μπερδεύτηκες...εγώ ας πούμε ακόμα δεν ξέρω ποιός είναι το τσιράκι όχι να είμαι βέβαιη και για τους δολοφόνους με την σωστή σειρά κιόλας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
θα μας πειτε τι ηταν ο καθενας να τελειωνουμε???

ΚΕ προσκυνω σε...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Παιδιά παιχνίδι είναι- έλεοοος :worry:

Ας πούμε ότι είναι ισοπαλία και να παίξουμε έναν ακόμη γύρο για να κριθεί το αποτέλεσμα, τι λέτε; :P

Μου λέει εμένα κάποιος ποιος ήταν ο ρουφ γιατί θα σκάσω; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Μα ποια σειρά ρε Λορελάι?
να κάνω ανασκόπιση?
Πρώτα ψήφισα τον Φαντάγκο ο οποίος δεν βγήκε στη μάχη με την Φίλντα
Μετά ψήφισα με τον Φαντασμένο στη μάχη με τον Φαντάγκο
Μετά λύσαξα με την ΡΕ
Μετά είχα στο στόχαστρο τη xanp από αυτό που είχε κάνει με την ψήφο που άλλαξε τελευταία στιγμή και ήταν κουκουρούκου. Μαζί της μπήκε στην άκρη του μυαλού μου και ο Μπιλ
Είχα πει απ τα πρώτα μου ποστ ότι υποψιάζομαι μία από Βίκυ-Νίγια από ένστικτο
Η Νίγια βγήκε με απουσίες αποκλείεται να ήταν δολοφόνος (Δε θέλει και πολύ μυαλό αυτό) μου έμεινε η Βίκυ η οποία σε ψηφοφορίες καίριες ήταν κουκουρούκου επίσης
Εκανε κι ένα ποστ που εμένα εκείνη τη στιγμή μου φάνταζε με φωτεινή επιγραφή ότι είναι δολοφόνος
Μετά κόλλησα με σένα μέχρι τελευταία στιγμή που θεώρησα ότι τελικά ίσως έχει δίκιο ο Βεντέτα κι εσύ ήσουν το τσιράκι κι ο Μπιλ ο ύποπτος και τον ψήφισα

Γιατί πρέπει κάποιος να μου έχει πει κάτι?
Στο φινάλε δεν ήμουν εγώ αυτή που ξεκίναγε όλες τις ροές των ψήφων
Κάντε μια αναδρομή και δείτε το

Οτι με ξενερώσατε όμως είναι γεγονός και ναι το παίρνω και προσωπικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Η Κουέ δεν ήξερε τους δολοφόνους. Τους κατάλαβε στη ροή του παιχνιδιού.

Στο θέμα του ρουφιάνου: ΓΙΑ ΜΕΝΑ, υπήρχε έλλειψη στους κανόνες, κάτι για το οποίο φταίει η αρχική ΣΕ. ΓΙΑ ΜΕΝΑ επίσης, θα έπρεπε να νικήσουν οι δολοφόνοι, εφαρμόζοντας κατά γράμμα τους (ελλιπείς) κανόνες. Οι παίκτες δε μπορούν να μυρίσουν τα νύχια τους, ούτε η ΣΕ μπορεί να βγάζει επεξηγήσεις των επεξηγήσεων, κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού. Το παιχνίδι έπρεπε να τελιώσει, να βγουν συμπεράσματα και να στηθούν καλύτεροι κανόνες για το επόμενο παιχνίδι.

Δε ξέρω αν το καταλάβατε, αλλά η επέμβαση της ΣΕ στην αποχώρηση της vkey, έβγαλε τις υποψίες από την kalypso, και οδήγησε το παιχνίδι σε ένα μονοπάτι που δεν θα υπήρχε, αν ακολουθούσαμε όλοι τους ελλιπείς μεν, κανόνες δε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο ήξερε η ΚουΕ τους δολοφόνους...Ήμουν ο πρώτος που κατηγόρησε τους Bill και xanp στο τεράστιο ποστ μου επειδή κάτι δε μου πήγαινε καλά...Και δεν ήμουν ο μόνος που τους κατηγόρησε...ΚουΕ και Καλυψώ κατηγορήσανε εξίσου την xanp και vkey...Δηλαδή ξέραμε και οι τρεις τους δολοφόνους;;;Και η Resident τι ήταν;;;Την ψηφίσαμε για να μην καταλάβετε ότι ξέρουμε τους δολοφόνους;;;
Κάποιοι πρέπει να μάθουνε να χάνουνε και ότι είναι μόνο ένα παιχνίδι...

Κώστα το είχαμε σίγουρο ότι θα χάσουμε από το δεύτερο γύρο απλά μας παραξένεψαν κάποια πράγματα...Αν ήταν παίχτης που το έχει γενικά δεν θα μας έκανε εντύπωση..απλά να που αυτός ο γύρος έδωσε ευκαιρία να αναδειχθούν και άλλοι καλοί παίχτες...Αυτό μόνο ευχάριστο είναι και κουβέντα κάνουμε...σίγουρα είναι μόνο ένα παιχνίδι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Ρόλοι:
δολοφόνοι: Bill, fantasmenos, vkey, xanp
τσιράκι: Corpse Bride
ρουφιάνος: fandago
νοσοκόμα: fielda

διαλεγμένοι όλοι από τους συναδέλφους μου στο γραφείο (τους έλεγα να μου πουν νούμερα από το 1 ως το 20) :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top