Αρχείο από το παιχνίδι

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Εννοώ ότι πιθανόν η fielda να ήταν ρουφιάνα...Οπότε και της είχανε δώσει το όνομα του fantasmenou...Βέβαια της είχανε δώσει και ένα άλλο όνομα ενός πολίτη εδώ που τα λέμε...Αλλά και πάλι είναι μεγάλη η επιμονή της στο fantasmeno και η "θυσία" της...:hmm:



Πως ξαφνικά βγήκα εγώ και μπήκε η resident;;; :worry:

Κι αυτό που αλληλοκατηγορείστε με την Κορπς ούτε φτιαχτό να ήταν...;)

1) H Θυσία της fielda κατά πάσα πιθανότητα είναι δικό της λάθος

2) H resident my friend παίζει περίεργα και με την corpse μου κανουν για δολοφόνοι

3) Σαν πολύ δεν επιτίθεσαι; Τεσπα μάλλον για αποπροσανατολισμένος πολίτης μου κάνεις

Περιμένω να δω την δολφονία για να κατασταλα΄ξω σε μια άποψη. Μέχρι τότε όλα παίζουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Από την άλλη pitg21 η ψήφος σου στην re ήταν μόνο και μόνο επειδή σε ψήφισε εκείνη...Και η re δε νομίζω να είναι δολοφόνος...:hmm:

Μην ξεχνάς αγαπητέ Κώστα ότι πρώτα εγώ την ψήφισα κι ύστερα αυτή εμένα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
pitg21 από μένα.

Έχω μια υποψία για την ρουφιάνα αλλά θέλω να το ... ξαναδώ λιγουλάκι το θέμα...

Ψηφίζω Resident evil

και όμως είναι διαδοχικά ποστ με πρώτο της Resident Evil.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Ουπς... μπερδεύτηκα... Τέλος πάντων η ψήφος μου στη RE δεν είχε σχέση με το ότι με ψήφισε. Είχα σκοπό από πριν να την ψηφίσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
Επειδή αύριο δεν ξέρω τι μέλι γενέσθαι θα ψηφίσω από σήμερα.
Ψηφίζω Corpse bride και βλέπουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Λίστα για Πέμπτη:

  1. Bill
  2. Corpse Bride
  3. dooo
  4. fantasmenos - > Corpse Bride
  5. Phoebe
  6. pitg21
  7. Resident Evil
  8. Vkey
  9. vendetta - > Corpse Bride
  10. xanp - > Corpse Bride
  11. Youki
ψήφοι
3 - > Corpse Bride

Απουσίες
dooo 1



(άμα δειτε κάνα λάθος να πείτε, άνθρωπος ειμαι! :P)
ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ: πρέπει ΟΛΟΙ να έχετε κάνει ΞΕΚΑΘΑΡΟ ποστ με τη ψήφο σας ως τις 20.00! (δηλ όχι "νομίζω εσύ εισαι" αλλά "ψηφίζω νικ" :D)

Αύριο ΠΕΜΠΤΗ μαθαίνετε την ταυτότητα αυτού που αποχωρεί


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Προφανώς από αυτό το ποστ συμπέρανες RE ότι η Phoebe είναι ρουφιάνα...
κάτι που έως και τη στιχομυθία μου με την Corpse κανείς άλλος δεν είχε αναφέρει... :whistle:


Αυτό λοιπόν αναιρείτο "όλοι συμπεράναμε ότι...". Ίσως το συμπεράνατε (μέσα σας) αλλά κανείς δεν το είπε, άρα... είμαι η πρώτη που το ανέφερε δημοσίως ;). that simple :)


RE γιατί να δολοφονηθείς νωρίς νωρίς που είπες αυτό που όλοι συμπεραίνουμε από το ποστ της Phoebe; Από το ότι έχεις άποψη; Για ποιο ακριβώς λόγο;Εγώ πραγματικά δεν βρίσκω κάποιον σε αυτή την φάση τουλάχιστον...Κυρίως για αυτό το ποστ σου είσαι για μένα ύποπτη και επειδή σε έριξε στο τραπέζι η Phoebe, από την στιγμή κιόλας που έκανες τέτοιο προηγούμενο γύρο...Και εκεί όλο θα σε δολοφονούσαν και τι έκπληξη !!! έμεινες μέχρι το τέλος βρωμοδολοφόνα :P:P:P
Πιο πιθανό έχω να είσαι εσύ η δολοφόνος από την Corpse γνωρίζοντας το ύπουλο παίξιμο σου και με το σκεπτικό ότι η phoebe είναι η ρουφιάνα...Θα δείξει η πορεία...

thank you miss xanp... Με τα παραπάνω με πείθεις ότι είσαι μια από τους 2 κρυφούς δολοφόνους.
Το ότι θα "δολοφονηθώ νωρίς" πήγαινε στο ότι με τη λογική της "ορθής" και της "αντίστροφης" ψυχολογίας πάντα όποιος έπεφτε μέσα δολοφονούνταν στους προηγούμενους γύρους. Και απλώς το είπα με..χιουμοριστικό τόνο στα πλαίσια του ότι αν έχω πέσει μέσα θα πάω άκλαυτη :P [χμμμ... That is meant to be a joke επίσης :P]. θα δείξει :)
Μάλλον σε σένα θα πάει η ψήφος μου αλλά λέω να ...κοιμηθώ πρώτα μπας και ο πρωινός καφές μου αλλάξει τη γνώμη :)

καληνύχτεεεες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
thank you miss xanp... Με τα παραπάνω με πείθεις ότι είσαι μια από τους 2 κρυφούς δολοφόνους.
Το ότι θα "δολοφονηθώ νωρίς" πήγαινε στο ότι με τη λογική της "ορθής" και της "αντίστροφης" ψυχολογίας πάντα όποιος έπεφτε μέσα δολοφονούνταν στους προηγούμενους γύρους. Και απλώς το είπα με..χιουμοριστικό τόνο στα πλαίσια του ότι αν έχω πέσει μέσα θα πάω άκλαυτη :P [χμμμ... That is meant to be a joke επίσης :P]. θα δείξει :)
Μάλλον σε σένα θα πάει η ψήφος μου αλλά λέω να ...κοιμηθώ πρώτα μπας και ο πρωινός καφές μου αλλάξει τη γνώμη :)

καληνύχτεεεες :)

Γιατί ακριβώς είμαι δολοφόνος από τα παραπάνω μπορείς να μου το εξηγήσεις και να έχει και βάση;
Λογικό είναι να θες να με κατηγορήσεις ...είπαμε όταν είσαι δολοφόνος είναι δύσκολα τα πράγματα δεν ξέρεις ποιον να κατηγορήσεις και το προσπαθείς και ας μη σου βγει.
Περιμένω να δω γιατί είμαι δολοφόνος από τα παραπάνω...Μάλλον έπεσες μόνη σου στην παγίδα σου.Και μη ξεχνάς αύριο φαίνεται τι είναι όποιος αποχωρεί... ;)

Το σχόλιο μου για την δολοφονία πήγαινε στο ότι και στον προηγούμενο γύρο όλο έκανες προβλέψεις και ήσουν σίγουρη ότι είτε με αντίστροφη ψυχολογία είτε όχι θα σε δολοφονούσαν αλλά όλο μέσα έμενες...Αυτό ήθελα να σχολιάσω.:whistle:

Επίσης για την Corpse εσύ δεν έχεις άποψη;
Να θυμίσω ότι και στον προηγούμενο γύρο μόνο για τους δολοφόνους δεν είχες άποψη όταν ερχόταν η ώρα τους, το ίδιο βλέπω κάνεις και τώρα...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Καλά πιο άθλια δικαιολογία δεν έχω ακούσει! :pfff: Πες οτι με έχεις άχτι! :'(

Λοιπόν για να μην καθυστερώ θα ψηφίσω τον συνάδελφο (Bill) για να πάει καλά η μέρα μου! :P

Από τους υπόλοιπους κάτι μου κάνει η Corpse και η Resident αλλά δεν έχω καταλάβει ακόμα τι ακριβώς! Τους άλλους δεν μπορώ να τους ψυχολογήσω (:P) ακόμα! Μιλήστε!!!!

Θα σε ψήφιζα για να κοιμηθώ με καθαρή συνείδηση αλλά είπα να το σκεφτώ καλύτερα και λέω άσε το γεια αύριο,ώστε να αναλύσω τα υπόλοιπα ποστ.

Corpse για εμένα...

Απλά για να ψοφίσω :P

:hmm:Το ίδιο στυλ παιχνιδιού με τους προηγούμενους γύρους.Χμ...θα μπορούσε.

Θες να μου πεις γιατι πιστευεις οτι η Φοιμπς αν και ειχε 3 πιθανα για σενα ονοματα δολοφονων ψηφισε τον Μπιλ? Αν ηξερε ενα σιγουρο ονομα δε θα ψηφιζε αυτο? Θα ηταν και πιο καρφωτο οτι παει να βοηθησει, αφου ολοι περιμενουμε οτι ο πρωτος που θα ψηφισει θα ναι ο Μπιλλακος..μ?

Τί σε έκανε να πιστεύεις ότι θα ψηφίσω πρώτος;:hmm:

Επίσης έχουν πέσει πάνω στην Κορπς όλοι..Εύκολη ψήφος σε αυτό το γύρo για τα δολοφόνια ή πρόκειται για παίχτη με ρολάκι;


Προς το παρόν ψηφίζω Vkey..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
:hmm:Το ίδιο στυλ παιχνιδιού με τους προηγούμενους γύρους.Χμ...θα μπορούσε.


Προς το παρόν ψηφίζω Vkey..

Excuse me? :confused:

Βιλλάκο δεν μας τα λες καλά... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Corpse από ό,τι βλέπω πάντως σώθηκες κυριολεκτικά την τελευταία στιγμή...από την ψήφο σου...:hmm:
Αυτό ωστόσο που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί η fielda ενώ είχε τη δυνατότητα να αλλάξει την ψήφο της και να ψηφίσει την Corpse και να σωθεί δεν το έκανε...Ή γιατί δεν πρόλαβε ή γιατί είχε στο πμ της το όνομα fantasmenos...:hmm:
Δε νομίζω, λοιπόν, η fielda να ήταν δολοφόνος...

Φυσικα..δεν ηθελα να ξαναφυγω στον πρωτο γυρο και περιμενα να δω τις ψηφους, δε θελει φιλοσοφια.. Πιστευω οτι ο πρωτος γυρος ειναι ο πλεον ο,τι-να-ναι, και το οτι με ψηφισαν 3(νομιζω, τωρα ξυπνησα απ'το μισο του πρωτου μου υπνου:p) ατομα δε λεει απαραιτητα κατι περα απο ξεκαθαρη ατυχια. Συμφερει καποιους να το κανουν να φαινεται οτι λεει κατι βεβαια.
Η φιλντα ομολογω οτι δεν μπορω να καταλαβω γιατι δε σωθηκε ενω μπορουσε. Δεν πιστευω οτι ειχε κακο ρολο, ισως ηταν ατσαλη κινηση, η ηθελε κατι να πει, αλλα περισσοτερο κλινω στο οτι ειναι αθωα, αν ηταν εστω ρουφιανα θα προσπαθουσε λιγο περισσοτερο να μεινει στο παιχνιδι.

Resident μου μάλλον είσαι αλλού! :P

Αρχικά, θεωρώ πάρα πολύ απίθανο εώς και αδύνατο και οι 3, για εσενα, δολοφόνοι να ψήφισαν το ίδιο άτομο! Η fielda πήρε 3 ψήφους από την Corpse, την Youki και την xanp! Δεν νομίζω να καρφώνονταν τόσο πολύ από την αρχή! Πιστεύω οτι κάποιος δολοφόνος ψήφισε την fielda αλλά όχι και οι 3!

Επιπλέον, αν ήμουν ρουφιάνος, και γενικά αν είχα ρόλο, μάλλον θα έκανα μπαμ από την αρχή! Όσο και να θέλω μου είναι δύσκολο να κρυφτώ! :P

Μ'αυτο φυσικα μου ακυρωνεται η σκεψη οτι η Φοιμπς μπορει να ειναι ρουφιανα. Αν ηταν γιατι να το αποκλεισει ετσι, τη συμφερει να φαινεται τετοια εστω για να παραμεινει ακομα κι αν δεν ειναι. Και το σκεπτικο οτι δεν θελει να φανει εξαρχης η ιδιοτητα της μου κανει επισης ακυρο, μιλαμε για τον πρωτο αναγνωριστικο γυρο, θα μπορουσε για να μια φορα να ειναι η εξαιρεση του αλληλοψηφισματος με τον Μπιλλακο ισα ισα για να μη χασει ενα γυρο ακυρου ψηφισματος.

Λοιπόν, μετά από τη πρώτη αποχώρηση τα πράγματα έχουν ως εξής: resident και corpse είναι για μένα πολύ ύποπτες.

Μάλλον τη fielda την έφαγε η μαρμάγκα κατά λάθος...

Ψηφίζω προς το παρόν Corpse Bride και αναμένω για εξελίξεις σύντομα

Την εφαγε η μαρμαγκα οντως κατα λαθος η απο συνειδηση?
Και πως σου φαινομαστε εμεις οι δυο με τη Ρεζ υποπτες σε συνδυασμο? Δεν καταλαβαινω τον τροπο που σκεφτεσαι μιστερ..

1) H Θυσία της fielda κατά πάσα πιθανότητα είναι δικό της λάθος

2) H resident my friend παίζει περίεργα και με την corpse μου κανουν για δολοφόνοι

Το ιδιο.

Τί σε έκανε να πιστεύεις ότι θα ψηφίσω πρώτος;:hmm:

Επίσης έχουν πέσει πάνω στην Κορπς όλοι..Εύκολη ψήφος σε αυτό το γύρo για τα δολοφόνια ή πρόκειται για παίχτη με ρολάκι;


Προς το παρόν ψηφίζω Vkey..

Δεν ειπα οτι θα ψηφισεις εσυ πρωτος, ειπα οτι με την Φοιμπη αλληλοψηφιζεστε στανταρ στον πρωτο γυρο..
Vkey?? Αληθεια, πως σου ρθε?!


ps. Εμαθα επιτελους να κανω πολλαπλη παραθεση!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Λίστα για Πέμπτη:

  1. Bill - > Vkey
  2. Corpse Bride
  3. dooo
  4. fantasmenos - > Corpse Bride
  5. Phoebe
  6. pitg21
  7. Resident Evil
  8. Vkey
  9. vendetta - > Corpse Bride
  10. xanp - > Corpse Bride
  11. Youki
ψήφοι
3 - > Corpse Bride
1 - > Vkey

Απουσίες
dooo 1



(άμα δειτε κάνα λάθος να πείτε, άνθρωπος ειμαι! :P)
ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ: πρέπει ΟΛΟΙ να έχετε κάνει ΞΕΚΑΘΑΡΟ ποστ με τη ψήφο σας ως τις 20.00! (δηλ όχι "νομίζω εσύ εισαι" αλλά "ψηφίζω νικ" :D)

Σήμερα ΠΕΜΠΤΗ μαθαίνετε την ταυτότητα αυτού που αποχωρεί


:popcorn:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
λοιπόν... λέω να δολοφονηθώ νωρίς νωρίς... :P


corpse, xanp Και πιθανόν youki (εναλλακτικά pitg21) δολοφόνοι

phoebe ρουφιάνα που της δώσαν ως ονόματα εμένα και την corpse.

Μπορεί να είμαι αλλού για αλλού βέβαια [:redface:] αλλά στην παρούσα φάση αυτό πιστεύω
αυτό είναι το ποστ νο 58 στις 20:17!
ο ρουφιάνος έχει 2 ονόματα. Ενός πολίτη και ενός δολοφόνου.

Υπάρχει η επιλογή (αλά Ηρώ) να αρχίσει να πετάει τα ..string της στο σύνταγμα Η' να ψηφίσει κάτι "άκυρο" στην αρχή και να "κόψει" ποιός από αυτούς που ξέρει είναι ο κακός και ποιός ο καλός.

για την ώρα πιστεύω ότι αυτό το άτομο είναι η Phoebe και ότι επέλεξε να κάνει το 2ο. Και μιας και ανέφερε εσένα κι εμένα, και μιάς και ξέρω τι είμαι εγώ αυτό αφήνει...εσένα για δολοφόνο :)
αυτό το ποστ έγινε στις 20:42 και μιλάω στην Corpse.

και έρχεσαι, αγαπημένη xanp, στις 00:26 [3 ώρες μετά!] και ρωτάς

Επίσης για την Corpse εσύ δεν έχεις άποψη;

:worry::worry::worry::worry::worry:

Πλλλλλλλλλλλλλλλλλάκα με κάνεις?!?!?!? :confused::confused::confused::confused::confused::confused:



Επίσης καμία παγίδα δεν στήνω! Λέω την άποψή μου... :)

Ο λόγος που δεν ψηφίζω την Corpse, παρόλο το παραπάνω είναι ότι δεν είμαι σίγουρη [ειδικά μετά το ποστ της ιδίας] ότι η Phoebe είχε λόγο που πέταξε το όνομα αυτό. Κρατάω μια πισινή και αναμένω...

Δεν έχω καταλήξει επίσης αν όντως ο Pitg21 "καταλάθος" με ψήφισε στο καπάκι/έκανε ότι δεν πήρε χαμπάρι ότι με ψήφισε λες και το έκανε από """εκδίκηση""" κοκ. Δεν ξέρω προβληματίζομαι... Κρατάω την πισινή μου επίσης...

xanp, η ψήφος μου με πολλή αγάπη όλη δική σου για σήμερα :). Ο βραδυνός ύπνος [και το μεταμεσονύκτιο ποστ σου :P] δεν μου άλλαξε την άποψη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
καλημέρα σας και συγνώμη για χτες.. έλεγα ότι θα έμπαινα το απόγευμα από το σπίτι, αλλά προέκυψαν δουλειές :(
λοιπόν.
Από όλα όσα διάβασα, η ψήφος του Bill στη vkey, μου φάνηκε εντελώς άκυρη. Οι επισημάνσεις της xanp από την άλλη μεριά, μου φάνηκαν ως οι πιο ορθές (εκτός από το κομμάτι που επισημαίνει η Ρεζ, που νταξ, μπορεί να οφείλεται σε ολίσθημα..).
Για τους υπόλοιπους κρατώ τις επιφυλάξεις μου, εξάλλου είναι νωρίς ακόμα.
Θα μείνω στα δυο άκρα της σκέψης μου επομένως, και θα ψηφίσω Bill για σήμερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
corpse, xanp Και πιθανόν youki (εναλλακτικά pitg21) δολοφόνοι
Συγγνωμη κιόλας που ρωτώ, αλλά θες να μου το αιτιολογήσεις λίγο? Διότι αν η άποψή σου αυτή όντως πηγάζει από το ότι εμείς οι 3 ψηφίσαμε fielda, μάλλον μας θεωρείς τελείως ηλίθιες που θα είμασταν δολοφόνοι και θα πέφταμε όλες μαζί στον 1ο γύρο σε ένα άτομο...:confused:
Αυτό ωστόσο που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί η fielda ενώ είχε τη δυνατότητα να αλλάξει την ψήφο της και να ψηφίσει την Corpse και να σωθεί δεν το έκανε...
Αυτό ούτε εγώ το καταλαβαίνω. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι ένα πολύ τραβηγμένο σενάριο που δεν πιστεύω όμως να το πήγαν τόοοοσο μακρια, από τον 1ο κιόλας γύρο.

Η κοντρίτσα xanp και ΡΕ μου φαίνεται ύποπτη. Κάποια από τις 2 μάλλον είναι δολοφόνα (ή και οι 2). Το πιθανότερο είναι να ψηφίσω μια από τις 2, αλλά πάω να ξαναδιαβάσω όλα τα ποστ προτού αποφασίσω...


Ψ: Μήπως θα έπρεπε να προσέχουμε λίγο και τα...σιγανά ποταμάκια (βλ.vkey)? Δεν θα ήταν η πρώτη φορά που "ξεγελιόμαστε" από την ελάχιστη συμμετοχή κάποιου στο παιχνίδι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Λίστα για Πέμπτη:

  1. Bill - > Vkey
  2. Corpse Bride
  3. dooo ->Bill
  4. fantasmenos - > Corpse Bride
  5. Phoebe
  6. pitg21
  7. Resident Evil -> xanp
  8. Vkey
  9. vendetta - > Corpse Bride
  10. xanp - > Corpse Bride
  11. Youki
Yποψήφιοι
3 - > Corpse Bride
1 - > Vkey
1 -> xanp
1 -> Bill



Νεκροί/Διωγμένοι κατά σειρά


  1. fielda #50 (ψηφοφορία) = ?

Απουσίες
dooo 1




(άμα δειτε κάνα λάθος να πείτε, άνθρωπος ειμαι! :P)
ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ: πρέπει ΟΛΟΙ να έχετε κάνει ΞΕΚΑΘΑΡΟ ποστ με τη ψήφο σας ως τις 20.00! (δηλ όχι "νομίζω εσύ εισαι" αλλά "ψηφίζω νικ" :D)

Σήμερα ΠΕΜΠΤΗ μαθαίνετε την ταυτότητα αυτού που αποχωρεί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Εννοώ ότι πιθανόν η fielda να ήταν ρουφιάνα...Οπότε και της είχανε δώσει το όνομα του fantasmenou...Βέβαια της είχανε δώσει και ένα άλλο όνομα ενός πολίτη εδώ που τα λέμε...Αλλά και πάλι είναι μεγάλη η επιμονή της στο fantasmeno και η "θυσία" της...:hmm:
Κοίτα να δεις τι ξετρυπωσα...
Ποια επιμονή της? Τον ψήφισε με μια άθλια δικαιολογία και έκανε ένα ακόμα ποστ στο οποίο ούτε καν ανέφερε ούτε τον φαντ αλλά ούτε και κανέναν άλλο. Η δικιά σου επιμονή από την άλλη με προβληματίζει...θα μπορούσε βεβαια να οφείλεται και σε άλλο λόγο η επιμονή σου. :hmm:Θα δείξει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Ουφ, το παιχνίδι αυτό για άλλη μια φορά με έχει μπερδέψει! Και σήμερα πάλι δεν επικοινωνώ και έχω μπερδευτεί!

Αρχικά, θεωρώ οτι η fielda ήταν ένας απλός πολίτης και δεν είχε κανένα ρόλο! Βέβαια το γεγονός οτι δεν προσπάθησε να δώσει παράταση ζωής στον εαυτό της, ψηφίζοντας Κορπς ενώ μπορούσε κινεί υποψίες αλλά υποθέτω οτι απλά μπερδεύτηκε ή δεν το πρόσεξε!

Εννοώ ότι πιθανόν η fielda να ήταν ρουφιάνα...Οπότε και της είχανε δώσει το όνομα του fantasmenou...Βέβαια της είχανε δώσει και ένα άλλο όνομα ενός πολίτη εδώ που τα λέμε...Αλλά και πάλι είναι μεγάλη η επιμονή της στο fantasmeno και η "θυσία" της...:hmm:

Απορρίπτω την υπόθεση να ήταν ρουφιάνα! Αν ήταν ρουφιάνα θυσιάσε τον εαυτό της για τον fantasmeno την στιγμή που δεν ήταν σίγουρη αν είναι ο δολοφόνος ή ο πολίτης! Υπερβολικό!


Ο Bill παρά ψήφισε ξεκάρφωτα και κάτι δεν μου κολλάει, αλλά μέχρι στιγμής τον δικαιολογώ για τρέχει με την σχολή! Επίσης και η dooo ψήφισε ψιλοάκυρα, κατά την γνώμη!

Μ'αυτο φυσικα μου ακυρωνεται η σκεψη οτι η Φοιμπς μπορει να ειναι ρουφιανα. Αν ηταν γιατι να το αποκλεισει ετσι, τη συμφερει να φαινεται τετοια εστω για να παραμεινει ακομα κι αν δεν ειναι. Και το σκεπτικο οτι δεν θελει να φανει εξαρχης η ιδιοτητα της μου κανει επισης ακυρο, μιλαμε για τον πρωτο αναγνωριστικο γυρο, θα μπορουσε για να μια φορα να ειναι η εξαιρεση του αλληλοψηφισματος με τον Μπιλλακο ισα ισα για να μη χασει ενα γυρο ακυρου ψηφισματος.

ps. Εμαθα επιτελους να κανω πολλαπλη παραθεση!! :D

Κάνεις λάθος! Δεν με συμφέρει να θεωρούν οι πολίτες οτι είμαι ρουφιάνα από την στιγμή που δεν είμαι! Τους παίρνω στο λαιμό μου με την κάθε υποψία μου! Πίστεψέ με αν ήμουν θα άφηνα το ποστ της Resident ασχολίαστο! ;)

ps. Συγχαρητήριαααααα για το επίτευγμα!!! :P


Η κόντρα μεταξύ της xanp και της Resident και εμένα μου φαίνεται ύποπτη! Κάποια από τις 2 έχουν το πολυπόθητο ρολάκι του δολοφόνου, αλλά ποιά από τις 2; Ή μήπως καμία; :hmm:


Είμαι μεταξύ xanp και Corpse! Θα ψηφίσω την xanp για να υπάρχει ένας ''αντίλογος'' στο παιχνίδι! Αν στο τέλος φύγει είτε η xanp είτε Corpse πιστεύω οτι θα ξεκαθαρίσει λιγάκι το τοπίο! Αν πάλι καμία από τις 2 δεν είναι δολοφόνος, η σκέψη μου θα στραφεί στην Resident, αν και αυτό το θεωρώ πολύ απίθανο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
xanp από μένα προς το παρών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Επίσης και η dooo ψήφισε ψιλοάκυρα, κατά την γνώμη!
περκέ μι αμόρ???
εγώ δικαιολόγησα, ο μπίλις τι έκανε?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top