Αρχείο από το παιχνίδι

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Από πότε έχουν να πάρουν παιχνίδι τα δολοφόνια; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Από 3 παιχνίδια πριν.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
3 παιχνιδια πριν?????

Λες να ειναι αυτη η αρχη τους????:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.

vendetta

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Ξεναγός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.
Τέλος ε;;; Ενημερώθηκα τηλεφωνικώς στη Σκιάθο από την Ηρώ... Περιττό να πω ότι από την υπόλοιπη παρέα έφαγα ΤΟ δούλεμα...:P
Για το παιχνίδι...
pappas ήσουν πραγματικά πολύ βοηθητικός για τους δολοφόνους...Με αποκορύφωση την ψήφο της phoebe σε εσένα κάποια στιγμή επειδή εκνευρίστηκε μαζί σου...Αν και μετά την άλλαξε...
Να πω ότι κατάλαβα από τον πρώτο γύρο τον Bill ως ρουφιάνο γιατί η Neraida μας είχε πει ότι γνώριζε την ιερόδουλη και έναν δολοφόνο χωρίς να ξέρει ποιος είναι τι...Ήταν ο μόνος που στον πρώτο γύρο με ψήφισε λίγο άκυρα...Γι'αυτό και συνέχισα την "κόντρα¨μαζί του...Έπρεπε να βγει πριν την "πέσει" στο δολοφόνο πού ήξερε...:P:D
ΚουΕ πολύ καλό το παιχνίδι σου όπως και του fandago...Για το fandago να πω ότι μέχρι τη στιγμή που συμφώνησε μαζί μου για τον Bill και πήρα και θετική από αυτόν λέω οκ όλα καλά...Μετά όμως μου χάλασε λιγάκι τα σχέδια...:mad::mad::mad:
Τέλος το παιχνίδι ήταν λίγο με το μέρος των δολοφόνων νομίζω...
CU στον επόμενο γύρο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Τέλος το παιχνίδι ήταν λίγο με το μέρος των δολοφόνων νομίζω...
CU στον επόμενο γύρο...

Απλα θεωρω οτι δυσκολεψε για τους πολιτες, γιατι αφενος ο Ρουφ γνωριζε για δυο ατομα μονο και αφετερου διοτι δεν ηξερε ποιος ειναι δολοφονος κα ποιος ιεροδουλη...
Ισως απο το επομενο να πρεπει να γνωριζει 2 δολοφονους στανταρντ....

Αν και να πω...πως ο Φανταγκο τους ειχε βρει ολους και ειχε υποπτευθει ακομα και το Σαμαν, αποκλειοντας τον ομως τελικα, γιατι κατι δεν του κολλουσε και προφανως δε με θεωρουσε τοσο διεστραμμενη!:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
πρέπει επι τη ευκαιρία να σας πω ότι μου ήρθε ο λογαριασμός του τηλεφώνου
αυτού του τηλεφώνου που έμπαινα από διακοπές για να διαβάσω τι γίνεται στους δολοφόνους
νταξ... εγκεφαλικό μου έκατσε
ο συνήθης λογαριασμός μου είναι κοντά στα 50 ευρά και ήρθε 110 :redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
έπεσε παντόφλα?:P:P

πώς έμπαινες βρε πιδίμ και ήρθε τόσο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
απλά έμπαινα με το κινητό από κανα δεκάλεπτο τη φορά
μπήκα σύνολο 9 φορές...
60 ευρά μου στοίχησαν οι δολοφόνοι :P

όχι παντόφλα οκ δεν έπεσε...
το τηλέφωνο μου είναι το μηνιαίο δώρο του μπαμπακούλη μου ... πληρώνεται απ ευθείας απ τον λογαριασμό του :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Συγχαρητήριαααααα στους δολοφόνους!!!! Πολύ καλή επιλογή και ο τρόπος που έπαιζε η Κακή Επιρροή ήταν πολύ φυσικός, λες και ήταν πολίτης!!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Το παιχνίδι είναι μια από τις πολλές παραλλαγές του γνωστού "Παλέρμο", οπότε ως παραλλαγή έχει ιδιαιτερότητες που πρέπει να προσέξουν και όσοι ξέρουν το κλασσικό παιχνίδι. ;)

Μετά την δήλωση των συμμετοχών, η Συντονιστική Επιτροπή (στο εξής ΣΕ) που απαρτίζεται από τους Youki και fielda ορίζει κάποιους (σε αυτό το γύρο οι δολοφόνοι είναι 3) από τους συμμετέχοντες ως δολοφόνους, έναν ως ρουφιάνο, έναν ως ιερόδουλη και τους υπόλοιπους ως πολίτες.

Περιγραφή - Σκοπός:
  • Σκοπός των δολοφόνων είναι να δολοφονήσουν όσους άλλους παίκτες μπορούν ώστε σε κάποιο σημείο να υπερέχουν αριθμητικά (μιας και έπειτα έχουν το πάνω χέρι). Οι δολοφόνοι γνωρίζονται μεταξύ τους ΜΟΝΟ και μπορούν να επικοινωνούν με όποιον τρόπο θέλουν για να συνεννοούνται για την στρατηγική τους.
  • Σκοπός του ρουφιάνου, είναι να βοηθήσει τους πολίτες να ξεμπροστιάσουν τους δολοφόνους. Ο ρουφιάνος από την αρχή του παιχνιδιού γνωρίζει ΚΑΠΟΙΟΥΣ από τους δολοφόνους ΜΟΝΟ, αλλά σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να αποκαλύψει την ιδιότητα του, για να πετύχει τον σκοπό του.
  • Σκοπός της ιερόδουλης είναι να βοηθήσει τους δολοφόνους στον δικό τους σκοπό, μπερδεύοντας τους πολίτες. Αντίστοιχα με τον ρουφιάνο, η ιερόδουλη γνωρίζει πάλι ΚΑΠΟΙΟΥΣ από τους δολοφόνους ΜΟΝΟ.
  • Σκοπός των πολιτών είναι να παραμείνουν ζωντανοί μέχρι να εξαλειφθούν όλοι οι δολοφόνοι.
Το παιχνίδι χωρίζεται σε γύρους, διάρκειας μιας κανονικής ημέρας (24 ωρών) ο καθένας. Τα Σαββατοκύριακα και τις αργίες, το παιχνίδι βρίσκεται σε παύση. Σε κάθε γύρο, έχουμε δύο χαρακτηριστικές στιγμές:
  • Μέχρι τις 13:00 κάθε γύρου οι δολοφόνοι συνεννοούνται και αποφασίζουν να δολοφονήσουν έναν οποιονδήποτε παίχτη, ανεξαρτήτως ιδιότητας. Στις 13:00 λοιπόν, η ΣΕ που έχει λάβει μέχρι τότε μια προκήρυξη από τους δολοφόνους, ανακοινώνει σε όλους ποιος παίχτης δολοφονήθηκε. Αυτός ο παίκτης δεν συμμετέχει στη συνέχεια του παιχνιδιού και δεν μιλάει από τη στιγμή της ανακοίνωσης της δολοφονίας του. Αν υπάρξει καθυστέρηση στην ανακοίνωση της δολοφονίας οποιοδήποτε post του δολοφονημένου από τις 13:00 και μετά ΔΕΝ θα λαμβάνεται υπόψιν.
  • Καθ' όλη τη διάρκεια του γύρου, όλοι οι παίκτες ανεξαρτήτως ιδιότητας, συζητάνε δημόσια και αποφασίζουν να ψηφίσουν (υποχρεωτικά) από έναν παίκτη ο καθένας. Ο επικρατέστερος της ψηφοφορίας η οποία λήγει στις 20:00 αποχωρεί από το παιχνίδι έχοντας την δυνατότητα να μιλήσει σε ένα και μοναδικό post (τελευταία λόγια).
Λήξη Παιχνιδιού:

Το παιχνίδι λήγει στις εξής περιπτώσεις κάτι που ανακοινώνεται από την ΣΕ:
  • Όταν όλοι οι δολοφόνοι είναι εκτός παιχνιδιού, όπου και νικητές είναι οι πολίτες (με τον ρουφιάνο)
  • Όταν οι δολοφόνοι (με την ιερόδουλη) είναι όσοι και οι υπόλοιποι παίκτες , στο τέλος του τρέχοντος γύρου, όπου νικητές είναι οι δολοφόνοι (με την ιερόδουλη)
Παρατηρήσεις - Διευκρινίσεις:
  • Στην αρχή του παιχνιδιού ανακοινώνεται πόσοι δολοφόνοι υπάρχουν.
  • Πριν την έναρξη του παιχνιδιού όλοι οι συμμετέχοντες έχουν λάβει προσωπικό μήνυμα (pm), όπου τους ανακοινώνεται η ιδιότητα τους.
  • Όσοι βρίσκονται εκτός παιχνιδιού (δολοφονηθέντες και αποχωρούντες), απαγορεύεται να συμμετέχουν στο παιχνίδι, είτε να το σχολιάζουν σε άλλα θέματα κατά τρόπο που μπορεί να επηρεάσει το παιχνίδι, μέχρι αυτό να λήξει. Σε αυτό συμπεριλαμβάνεται και η χρήση του συστήματος αξιολόγησης, που επίσης απαγορεύεται.
  • Στον πρώτο γύρο δεν υπάρχει δολοφονία στις 13:00.
  • Σε περίπτωση ισοψηφίας, στην ψηφοφορία των 20:00 δημιουργείται δημοσκόπηση με τους επικρατέστερους, διάρκειας μιας ώρας, στην οποία δικαίωμα συμμετοχής έχουν ΜΟΝΟ όσοι παίζουν ακόμα στο παιχνίδι.
  • Το ποιος/α είναι ρουφιάνος/ιερόδουλη το γνωρίζει ΜΟΝΟ η ΣΕ.
  • Πάντα θα υπάρχει τουλάχιστον ένας δολοφόνος τον οποίο δεν θα γνωρίζει ούτε ο ρουφιάνος ούτε η ιερόδουλη, παρά μόνο η ΣΕ
  • Όποιος παίκτης ΔΕΝ συμμετέχει 2 συνεχόμενες φορές ή 3 (όχι απαραίτητα συνεχόμενες) φορές σε ψηφοφορία των 20:00 βγαίνει αυτόματα από το παιχνίδι.
  • Η ιδιότητα κάθε παίκτη δεν πρέπει να αποκαλύπτεται από κανέναν άλλο πλην της ΣΕ, η οποία αποκαλύπτει τις ιδιότητες των ατόμων που βγαίνουν από το παιχνίδι ως εξής:
    • Σε κάθε γύρο ξεκινώντας από τον δεύτερο αποκαλύπτεται εναλλάξ η ιδιότητα είτε του δολοφονημένου είτε του αποχωρούντα από την ψηφοφορία. Η πρώτη αποκάλυψη ιδιότητας γίνεται στην ψηφοφορία του 2ου γύρου.
    • Η ιδιότητα του ρουφιάνου και της ιερόδουλης όταν αυτή αποκαλύπτεται είναι αυτή του πολίτη.
    • Σε κάποιο σημείο του παιχνιδιού (συνήθως μετά την μέση) και αν το κρίνει η ΣΕ, μπορεί να αποκαλυφθεί πόσοι δολοφόνοι υπάρχουν στο παιχνίδι και αν ο ρουφιάνος είναι ακόμα μέσα σε αυτό.
Με την συμμετοχή σας στο παιχνίδι, συνάγεται η σιωπηρή αποδοχή όλων των παραπάνω...:mastigio
Συμμετοχές

  1. Bill_Slayer
  2. dooo
  3. fandago
  4. fantasmenos
  5. Ηρώ
  6. jrot6
  7. Κακή Επιρροή
  8. Lorelai
  9. Neraida
  10. Niyia
  11. pitg21
  12. Resident Evil
  13. vendetta
  14. Vkey
  15. xanp
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
ξέχασες να βάλεις ότι ΣΕ είναι η Youki και η fielda.

εγώ ψηφίζω Bill... δεν με νοιάζει που δεν παίζει :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Εγώ θα σκεφτώ για την ψήφο μου.:hmm:
Αλλά είσαι στους πρώτους πρώτους στη λίστα μου.:pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
εγώ θα ψηφίσω αυτόν που θα βγει στο αμπεμπαμπλομ.

Αχαχααχαχαχαααχχαααχχα, το έκανα κι έβγαλα τον εαυτό μου:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Αν τα κάνεις με την αλφαβητική σειρά που είναι τώρα πέφτει στον vendetta!:P

Βουυυυρρρρρρρ για vendetta λοιπόν!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Εγω δεν εχω ξεχασει ακομα ποιους ειχα στην μπουκα :pfff::ropalo::mastigio:ropalo::mastigio


Οποτε ξερω με ποιους δυο θα ξεκινησω :sly: :ropalo::mastigio

:devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Εγω δεν εχω ξεχασει ακομα ποιους ειχα στην μπουκα :pfff::ropalo::mastigio:ropalo::mastigio


Οποτε ξερω με ποιους δυο θα ξεκινησω :sly: :ropalo::mastigio

:devil:

Τους 2 φαν (όπως λες κι εσύ) εννοείς, για αυτές τις φαν καταστάσεις;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Τους 2 φαν (όπως λες κι εσύ) εννοείς, για αυτές τις φαν καταστάσεις;:P

Ω γιες!!!:D
Ο ενας κοροιδευει με μαεστρια και ο αλλος σπαει νευρα στο λεπτο!:slourp:
Θα τους διωξω!:pc:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Ω γιες!!!:D
Ο ενας κοροιδευει με μαεστρια και ο αλλος σπαει νευρα στο λεπτο!:slourp:
Θα τους διωξω!:pc:


Οι συγκεκριμένοι 2 είναι υπό την προστασία μου!
Όποιος τα βάλει μαζί τους, θα περάσει πάνω από το πτώμα μου (κοινώς θα πρέπει να με δολοφονήσει πρώτα:P)


Τουλάχιστον στον πρώτο γύρο.. μετά κι εγώ δεν υπόσχομαι τίποτα :P


εντιτ: Να ρωτήσω κάτι;
Θα ξέρουμε από τις 9 την ιδιότητά μας και δε θα μπορούμε να μιλήσουμε;
Θα σκάσω, είμαι σίγουρη!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
χαχαχαχα..αυτα ειναι πολυ υποπτα....:hmm:

Παιδες....η Ηρω μας τα λεει πολυ περιεργα.....:devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top