Αρχείο από το παιχνίδι

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Αυτό που λέω είναι το εξής απλό:
το μοναδικό δεδομένο που έχουμε μέχρι στιγμής είναι ότι η κορπς ήταν πολίτης.
όλα τα υπόλοιπα είναι προφανώς απλά υποθέσεις
με βάση τη λογική λοιπόν, ξεκινάω από το δεδομένο μου, και λέω ότι το πιο πιθανό είναι κάποιοι από τους δολοφόνους να ψήφισαν την κορπς (τουλάχιστον ένας). Από τους τρεις ζωντανούς που την ψήφισαν θεωρώ αυτή τη στιγμή εξ ίσου ύποπτη εσένα και τον τετρα. Τον papas δεν μπορώ να τον ψυχολογήσω, αλλά φυσικά δεν τον αποκλειω

Δλδ πιστευεις οτι αυτο το δεδομενο εχουμε μονο?;)

Τις 'ομαδουλες' που ψηφιζουν το ιδιο ατομο που της πας?
Ή τα ξεσπασματα μερικων παικτων οταν 1)τους λενε οτι εχουν ρολακι,2)προσπαθωντας να υπερασπισουν εναν παικτη,οταν καποιος τον θαβει κανονικα...

Μπορω να βγαλω και τις σημειωσουλες στην φορα,αν θελετε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Δλδ πιστευεις οτι αυτο το δεδομενο εχουμε μονο?;)

Τις 'ομαδουλες' που ψηφιζουν το ιδιο ατομο που της πας?
Ή τα ξεσπασματα μερικων παικτων οταν 1)τους λενε οτι εχουν ρολακι,2)προσπαθωντας να υπερασπισουν εναν παικτη,οταν καποιος τον θαβει κανονικα...

Μπορω να βγαλω και τις σημειωσουλες στην φορα,αν θελετε...


papas σου έχω μια ερώτηση
πολύ σε κόφτουν τα ξεσπάσματα και ξέρεις τι νομίζω? ότι τελικά έχεις μάλλον ρολάκι
μου δίνεις την εντύπωση ότι από κάπου θες να πιαστείς για να κατηγορήσεις τον κόσμο
για πες μου ένα καλό επιχείρημα γιατί δεν έχεις ρόλο? γιατί δεν είσαι δλδ δολοφόνος?
μέχρι στιγμής το μόνο που ξέρουμε για σένα είναι ότι με πολύ μένος υποστήριζες ότι η κορπς ήταν δολοφόνα και φυσικά ήταν πολίτης
ποια άλλη είναι η συνδρομή σου ως πολίτης μέχρι τώρα?
ποιο είναι το δεδομένο μας? "ότι αποκλείεται να είναι ο papas δολοφόνος"? γιατί?

και τώρα λοιπόν που σε κατηγορώ κι εγώ ανοιχτά, για πες μου... τι έχεις να μας πεις?
μόνο για πινακάκια "απειλείς" ότι έχεις "πολλά να πεις" και τελικά το μόνο που λες είναι συνήθως κάτι που έχει πει κάποιος άλλος πριν από σένα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
papas σου έχω μια ερώτηση
πολύ σε κόφτουν τα ξεσπάσματα και ξέρεις τι νομίζω? ότι τελικά έχεις μάλλον ρολάκι
μου δίνεις την εντύπωση ότι από κάπου θες να πιαστείς για να κατηγορήσεις τον κόσμο
για πες μου ένα καλό επιχείρημα γιατί δεν έχεις ρόλο? γιατί δεν είσαι δλδ δολοφόνος?
μέχρι στιγμής το μόνο που ξέρουμε για σένα είναι ότι με πολύ μένος υποστήριζες ότι η κορπς ήταν δολοφόνα και φυσικά ήταν πολίτης
ποια άλλη είναι η συνδρομή σου ως πολίτης μέχρι τώρα?
ποιο είναι το δεδομένο μας? "ότι αποκλείεται να είναι ο papas δολοφόνος"? γιατί?

και τώρα λοιπόν που σε κατηγορώ κι εγώ ανοιχτά, για πες μου... τι έχεις να μας πεις?
μόνο για πινακάκια "απειλείς" ότι έχεις "πολλά να πεις" και τελικά το μόνο που λες είναι συνήθως κάτι που έχει πει κάποιος άλλος πριν από σένα

Aν ειχα ρολακι ΚΕ,δεν θα ημουν σαν καποιους καποιους που δεν μιλανε καθολου...Και θυμασαι τι ειχα πει?'Θα ειμαι πιο bitch σε αυτο το παιχνιδι:D'

Ας αρχισουμε για τους βασικους υποπτους:ΚΕ-phoebe-Palladin

Phoebe:στον προηγουμενο γυρο ψηφισε bill χωρις λογο και εκανε support στην μακαριτισσα corpse.Επισης,απαντησε σε ποστ που πηγαινε προς την ΚΕ.
Σε αυτον τον γυρο:εχει ενα κολλημα με τον fandago...οταν o vendetta της λεει κατι,αυτη αρχιζει και τον ειρωνευεται...αλλα δεν ειναι συμφωνη στο σκεπτικο οτι οσοι ψηφισαν corpse ειναι υποπτοι...και ψηφιζει Γιουκι...Αλλα οταν την ψηφιζει ο Τετρα,ευχεται να βγει...

Palladin:στον προηγουμενο γυρο ψηφιζει dooo.Αλλα λεει οτι θα το ξανασκεφτει...Τελικα ψηφιζει εμενα.αλλα γτ να πει στην ΚΕ να ηρεμησει,οταν ειχε νευρα?Αν ηταν πολιτης,επρεπε να την αφηνε να πει και αλλα πραγματα...Και τελικα,ψηφιζει corpse...
Σε αυτον τον γυρο:εχει ενα κολλημα με τον fandago και εκπλησεται με το οτι δεν ψηφισε ο fandago,παρολο που της ειπε να με ψηφισει,αντι για τον bill...Θεωρει υποπτους αυτους που ψηφισαν corpse...και τελικα απο αυτην την λιστα ψηφιζει Γιουκι(ακυρη ψηφος?)...Σε ενα ποστακι του Τετρα,θεωρει τον εαυτο της πολιτη και πιστευει οτι τουλαχιστον ο ενας δολοφονος ψηφισε corpse...Eπισης,νευριασε για τα καλα οταν της ειπα οτι καρφωθηκε...

Αλλα γινεται Phoebe+Palladin>phoebe αρα ρολακι?

Για την ΚΕ,δεν γραφω τπτ ακομα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Aν ειχα ρολακι ΚΕ,δεν θα ημουν σαν καποιους καποιους που δεν μιλανε καθολου...Και θυμασαι τι ειχα πει?'Θα ειμαι πιο bitch σε αυτο το παιχνιδι:D'

αυτό τώρα είναι καλό επιχείρημα γιατί δεν είσαι δολοφόνος ε? :lol:


οκ..... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Ψήφος στο Shaman. Αυτός μου έχει καρφωθεί για δολοφόνος. Δεν βλέπω κάτι άλλο στον ορίζοντα προς το παρόν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Λίστα για Τετάρτη:
  1. Bill : vendetta
  2. dooο : tetragrammaton
  3. fandago :
  4. fantasmenos : shaman
  5. Ηρώ :
  6. Κακή Επιρροή : fantasmenos
  7. Μolka :
  8. Palladin : Youki
  9. papas :
  10. Phoebe : Youki
  11. shaman :
  12. Tetragrammaton : Palladin
  13. vendetta :
  14. Youki : Palladin

Οι σταυρωμένοι με σειρά προτίμησης
:P

Palladin 2
Youki 2
fantasmenos 1
tetragrammaton 1
vendetta 1
shaman 1



Νεκροί/Διωγμένοι κατά σειρά
  1. Corpse Bride #158 ψηφοφορία (πολίτης)
  2. Ηρώ #227 δολοφονία (πολίτης)

(άμα δειτε κάνα λάθος να πείτε, άνθρωπος ειμαι! :P)
ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ: πρέπει ΟΛΟΙ να έχετε κάνει ΞΕΚΑΘΑΡΟ ποστ με τη ψήφο σας ως τις 20.00! (δηλ όχι "νομίζω εσύ εισαι" αλλά "ψηφίζω νικ" :D)



Υπενθυμίζω ότι την Τετάρτη, θα μάθετε την ιδιότητα του δολοφονημένου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vendetta

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Ξεναγός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.
Ιδανική ψηφοφορία για τους δολοφόνους ε;
Θέλω να πιστεύω ότι δε βγήκε ο papas γιατί συμφέρει τους δολοφόνους.
Με τους 3 δολοφόνους και μία ιερόδουλο σίγουρα δεν ψήφισαν όλοι καποιον από τους 2.
Θέλω να πιστεύω ότι από αυτους που επέμειναν στον papas είναι κάποιος δολοφόνος μέσα.


Βεντέτα μου φαίνεσαι ύποπτος μιας και η corpse μας βγήκε πολίτης και δεν έδωσε δείγματα ιερόδουλης.
  1. Corpse Bride : papas
  2. vendetta : papas
  3. Palladin : papas
  4. Κακή Επιρροή : papas
  1. Ηρώ : Corpse Bride
  2. papas : Corpse Bride
  3. Tetragrammaton : Corpse Bride
  4. Youki : Corpse Bride
Ηρώ παίρνουμε το μέρος του Vendetta ε;Λόγω συνήθειας ε;:P
Aν είχε ρόλο πιστεύω ότι θα ήταν πιο συγκροτημένος στον τρόπο παιχνιδιού του.

Δυστυχώς μου τραβάς όλο και περισσότερο την προσοχή.:P

Επειδή εγώ και η Φοιμπς πάμε πακέτο , ναι είμαστε και οι δύο δολοφόνοι..Ποτε ακριβώς ήμασταν και οι 2 ταυτόχρονα δολοφόνοι;

Ρε συ Bill με δουλεύεις;;;Σου φαίνομαι εγώ ύποπτος επειδή η Κορπς ήτανε πολίτης;;;Και πως ακριβώς τα συνδέεις αυτά τα δύο;;;
Έχω εξηγήσει σε ένα αρκετά αναλυτικό ποστ νομίζω το λόγο για τον οποίο δε θεωρούσα ότι η Κορπς ήτανε πολίτης...

Κατά δεύτερον δεν εννόησα ποτέ εγώ ότι εσύ και η Φοίβη πηγαίνετε πακέτο ως δολοφόνοι...Εξήγησα για ποιούς λόγους θα μπορούσε ο καθένας σας να θεωρηθεί δολοφόνος και οι λόγοι αυτοί ήταν διαφορετικοί μεταξύ τους...Πιαστήκατε και οι δύο σας από μία κουβέντα που είπα...Ότι η Φοίβη σε ψήφισε ενώ εσύ δεν ψήφισες τη συνδολοφόνα σου Φοίβη...Δεν είπα ποτέ εγώ εν αντιθέσει με κάποιους άλλους εδώ μέσα (στους οποίους παρεπιπτόντως δεν είδα να αναφέρεστε) ότι εσείς πάτε ζευγάρι και είστε δολοφόνοι...

Από την άλλη διαβάζω όλα τα ποστς σου και το μόνο που βλέπω είναι να έχεις κολλήσει στο δικό μου όνομα αλλά χωρίς να μπορείς να στηρίξεις την ψήφο σου...Με ψηφίζεις γιατί πολύ απλά κάτι δε σου πηγαίνει καλά με μένα...

Θα καταλήξω να ψηφίσω πάλι Vendetta καθώς μεσολαβεί και μία δολοφονία.Στην αρχη επιχείρησα να κάνω ότι και ο fandago στο προηγούμενο παιχνίδι, αλλά κάτι δε μου κάθεται καλά με το vendetta.

Βλέπω παρατήρησες ότι η Ηρώ δεν αναφέρθηκε σε μένα ως ύποπτο και έσπευσες να το σχολιάσεις...Σε ενόχλησε φαντάζομαι που μία παίκτρια της οποίας η γνώμη μετράει εδώ μέσα δεν αναφέρθηκε σε μένα αλλά σε...σένα...Και ως διά μαγείας λοιπόν Bill η Ηρώ δολοφονήθηκε...Σύμπτωση;;;:whistle::whistle:

To γεγονός ότι η Ηρώ μπορεί να κατονόμασε παίχτες που δεν εχουν καμια σχέση με δολοφόνους και να ήταν οι ιδανικές συνθήκες για να την φάνε , ώστε να κινηθούν εναντίον τους οι υπόλοιποι , δε το σκέφτεσαι;

Το σκέφτομαι γιατί ακριβώς αυτό έκανα Bill στον προηγούμενο γύρο που ήμουνα δολοφόνος...Και μάλιστα νομίζω το ανέφερα κάπου στο τέλος του παιχνιδιού...Αλλά δεν είναι κάθε μέρα του Αϊ-Γιαννιού...

Επομένως, λοιπόν, Bill από μένα για αυτή την ψηφοφορία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Λίστα για Τετάρτη:
  1. Bill : vendetta
  2. dooο : tetragrammaton
  3. fandago :
  4. fantasmenos : shaman
  5. Ηρώ :
  6. Κακή Επιρροή : fantasmenos
  7. Μolka :
  8. Palladin : Youki
  9. papas :
  10. Phoebe : Youki
  11. shaman :
  12. Tetragrammaton : Palladin
  13. vendetta :Bill
  14. Youki : Palladin

Οι σταυρωμένοι με σειρά προτίμησης
:P

Palladin 2
Youki 2
fantasmenos 1
tetragrammaton 1
vendetta 1
shaman 1

Bill 1


Νεκροί/Διωγμένοι κατά σειρά
  1. Corpse Bride #158 ψηφοφορία (πολίτης)
  2. Ηρώ #227 δολοφονία (πολίτης)
(άμα δειτε κάνα λάθος να πείτε, άνθρωπος ειμαι! :P)
ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ: πρέπει ΟΛΟΙ να έχετε κάνει ΞΕΚΑΘΑΡΟ ποστ με τη ψήφο σας ως τις 20.00! (δηλ όχι "νομίζω εσύ εισαι" αλλά "ψηφίζω νικ" :D)



Υπενθυμίζω ότι την Τετάρτη, θα μάθετε την ιδιότητα του δολοφονημένου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Λοιπον,επειδη εχω μια δουλεια και δεν προλαβαινω καθολου,ψηφιζω palladin(reasons at post 244)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Λοιπόν νομίζω ότι σε αυτό το παιχνίδι οι δολοφόνοι έχουν avantage. Τους έχουν έρθει όλα καλά. Μάλλον ο ρουφιάνος είναι πρωτάρης, υπάρχουν παίκτες που εσκεμμένα θέλουν να παίζουν άκυρα και η ιερόδουλη ξέρει περισσότερους από τον ρουφιάνο που έχει δεμένα χέρια. Έτσι και ξανακούσω κανέναν να πιστεύει ότι οι δολοφόνοι αδικούνται, θα του φάω τα αφτιά! :mad:
για μένα, όσοι ψήφισαν corpse στην ψηφοφορία των 8 είναι ύποποτοι
Μπράβο Palladin, έκανες την λάθος κίνηση είτε πολίτης είτε δολοφόνος ΔΕΝ μπορείς να κατηγορήσεις αυτούς που ψήφισαν Corpse γιατί και οι δύο στην ψηφοφορία πολίτες είναι πιθανότατα, άρα οι δολοφόνοι δεν θα ρίσκαραν να φανεί ότι ψήφισαν πολίτη (εκτός αν ΔΕΝ ξέρουν να παίζουν :P).
Αν δεν κάνω λάθος όμως (που δεν κάνω γιατί παρακολουθούσα) ήσουν η πρώτη που ψήφισε Corpse στη δημοσκόπηση μετά τους Tetra και Youki (οι οποίοι όμως ψήφισαν πριν την δημοσκόπηση). Οπότε κατηγορείς τον εαυτό σου;
Ηρώ, Tetra, Youki, Papas, για μένα είστε ύποπτοι
πιστεύω ότι 2 από τους 4 είναι δολοφόνοι
Εδώ το αποτελείωσες. Έχεις βάλει τα άτομα που θεωρώ πιο πιθανούς πολίτες, ως τους 4 υπόπτους σου. Νομίζω ότι ξεπέρασες και τη Molka πλέον :P
Από την άλλη, στους πρώτους γύρους και μέσα στην αναμπουμπούλα, μπορούν να βρουν ευκαιρία οι δολοφόνοι και η ιερόδουλη, να φάνε κόσμο...γι'αυτό, στέκει, για μένα, να κοιτάω ποιος ψήφισε την κορπς....
Στην ψηφοφορία ή την δημοσκόπηση; :worry:
για την ώρα λοιπόν ψηφίζω fantasmenos
Περίεργη επιλογή... Δεν μας τα λες καλά! :mad:
Ηρούλα....

σε κατάλαβαν τα δολοφόνια που έχεις δουλειά με τα desktop και είπαν να σε απαλλάξουν από αυτό το παιχνίδι :P

ε... και όπως γνωρίζεις... ήσουν πολίτης!
Ωραία προκήρυξη :)
To γεγονός ότι η Ηρώ μπορεί να κατονόμασε παίχτες που δεν εχουν καμια σχέση με δολοφόνους και να ήταν οι ιδανικές συνθήκες για να την φάνε , ώστε να κινηθούν εναντίον τους οι υπόλοιποι , δε το σκέφτεσαι;
Το σκέφτομαι, αλλά μου κάνει εντύπωση που ΕΣΥ το σκέφτηκες :P
Όχι ότι δεν θα μπορούσες απλά δεν μας έχεις συνηθίσει να σκέφτεσαι έτσι, οπότε ίσως τώρα προσπαθείς να δημιουργήσεις την εντύπωση αυτή, γιατί έτσι σε βολεύει ;)


Εγώ θα ψηφίσω Palladin και ελπίζω μόνο να μην έχει παίξει τόσο λάθος και να φεύγει από σπόντα :)

Στην σειρά είναι Molka, Shaman, Bill και στο βάθος λίγο ΚουΕ και dooo. ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΟΛΟΥΣ! :mad::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Λίστα για Τετάρτη:
  1. Bill : vendetta
  2. dooο : tetragrammaton
  3. fandago : Palladin
  4. fantasmenos : shaman
  5. Ηρώ :
  6. Κακή Επιρροή : fantasmenos
  7. Μolka :
  8. Palladin : Youki
  9. papas : Palladin
  10. Phoebe : Youki
  11. shaman :
  12. Tetragrammaton : Palladin
  13. vendetta :Bill
  14. Youki : Palladin

Οι σταυρωμένοι με σειρά προτίμησης
:P

Palladin 4
Youki 2
fantasmenos 1
tetragrammaton 1
vendetta 1
shaman 1

Bill 1


Νεκροί/Διωγμένοι κατά σειρά
  1. Corpse Bride #158 ψηφοφορία (πολίτης)
  2. Ηρώ #227 δολοφονία (πολίτης)
(άμα δειτε κάνα λάθος να πείτε, άνθρωπος ειμαι! :P)
ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ: πρέπει ΟΛΟΙ να έχετε κάνει ΞΕΚΑΘΑΡΟ ποστ με τη ψήφο σας ως τις 20.00! (δηλ όχι "νομίζω εσύ εισαι" αλλά "ψηφίζω νικ" :D)



Υπενθυμίζω ότι την Τετάρτη, θα μάθετε την ιδιότητα του δολοφονημένου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Μπράβο Palladin, έκανες την λάθος κίνηση είτε πολίτης είτε δολοφόνος ΔΕΝ μπορείς να κατηγορήσεις αυτούς που ψήφισαν Corpse γιατί και οι δύο στην ψηφοφορία πολίτες είναι πιθανότατα, άρα οι δολοφόνοι δεν θα ρίσκαραν να φανεί ότι ψήφισαν πολίτη (εκτός αν ΔΕΝ ξέρουν να παίζουν :P).
Αν δεν κάνω λάθος όμως (που δεν κάνω γιατί παρακολουθούσα) ήσουν η πρώτη που ψήφισε Corpse στη δημοσκόπηση μετά τους Tetra και Youki (οι οποίοι όμως ψήφισαν πριν την δημοσκόπηση). Οπότε κατηγορείς τον εαυτό σου;

Εδώ το αποτελείωσες. Έχεις βάλει τα άτομα που θεωρώ πιο πιθανούς πολίτες, ως τους 4 υπόπτους σου. Νομίζω ότι ξεπέρασες και τη Molka πλέον :P
βρε καλό μου παιδί, είπα στην ψηφοφορία των 8
8
ΟΚΤΩ

τουτέστιν σε αυτή που ψήφισες κι εσύ, όχι των 9 παρά 10
όλως τυχαίως έκανες το ίδιο λαθάκι με τον papas, που μου είπε ότι καρφώθηκα κι όλας, αν και δεν νομίζω ότι είστε παίκτες του ίδιου επιπέδου.

Δηλαδή πες μου εσύ, στατιστικά, πιστεύεις ότι κανένας από αυτούς που ψήφισαν corpse στις οκτώ δεν ήταν δολοφόνος? Και τους έχεις όλους για σίγουρους πολίτες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Δηλαδή πες μου εσύ, στατιστικά, πιστεύεις ότι κανένας από αυτούς που ψήφισαν corpse στις οκτώ δεν ήταν δολοφόνος? Και τους έχεις όλους για σίγουρους πολίτες?

Σωστό αυτό, αλλα με την ίδια λογική γιατί να μην είναι ύποπτοι και αυτοί που ψήφισαν Papas στην ψηφοφορία των 8;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Δηλαδή πες μου εσύ, στατιστικά, πιστεύεις ότι κανένας από αυτούς που ψήφισαν corpse στις οκτώ δεν ήταν δολοφόνος? Και τους έχεις όλους για σίγουρους πολίτες?
Οκ, σε αυτήν την περίπτωση έχεις δίκιο.:redface:
Όπως είχα πει:
Το 2ο λάθος είναι ότι δεν θα στηριχθώ τόσο στο στην δημοσκόπηση γιατί θεωρώ ότι κανένας από τους 2 δεν είναι δολοφόνος (μέχρι αποδείξεως του αντίθετου). Θα στηριχθώ κυρίως στο ποιοι μας έφεραν σε σημείο να έχουμε δημοσκόπηση ;)
Άκυρη η ψήφος προς το παρόν. Θα επιστρέψω στον shaman τότε, μέχρι να δω τι θα κάνω μέχρι τις 8 :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Phoebe:στον προηγουμενο γυρο ψηφισε bill χωρις λογο και εκανε support στην μακαριτισσα corpse.Επισης,απαντησε σε ποστ που πηγαινε προς την ΚΕ.
Σε αυτον τον γυρο:εχει ενα κολλημα με τον fandago...οταν o vendetta της λεει κατι,αυτη αρχιζει και τον ειρωνευεται...αλλα δεν ειναι συμφωνη στο σκεπτικο οτι οσοι ψηφισαν corpse ειναι υποπτοι...και ψηφιζει Γιουκι...Αλλα οταν την ψηφιζει ο Τετρα,ευχεται να βγει...


Καλά papas θα με τρελάνεις! Εσύ αυτά τα συμπεράσματα έβγαλες;

Bill στον πρώτο γύρο ψηφιζω πάντα, εκτός από ένα γύρο, και θα τον ψηφίζω πάντα στο πρώτο γύρο.-

Δεν έκανα support στην corpse! Και απάντησα σε ποστ που πήγαινε στην Κακή Επιρροή γιατί μπερδεύτηκα με την δικιά σου παράθεση!

Εγώ κόλλημα με τον fandago; Που; Δεν θυμάμαι! Για δείξε μου!

Όσοι ψήφισαν κορπς για εσένα είναι όλοι ύποπτοι; Και οι 3 δολοφόνοι δηλαδή την ψήφισαν;

Ο Τέτρα δεν με ψήφισε και είπα οτι θέλω να βγω σε μέρα που φαίνεται η ιδιότητά μου, δηλαδή αύριο!


Το γράφω απο τώρα! 20:00 ακριβώς θα φύγει κάποιος, 20:01 σου δίνω την ψήφο μου.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Περίεργη επιλογή... Δεν μας τα λες καλά! :mad:

όντως περίεργη επιλογή και εξηγούμαι
διαβάζω ξαναδιαβάζω κι έχω γίνει :crazy:

μπερδεύομαι συνεχώς κι όλοι έχουν κι ένα καλό επιχείρημα να πουν
δεν μπορώ να πω με σιγουριά τίποτα και για κανέναν
Ο Φαντασμένος, είπε μια άκυρη ατάκα όμως κι έχω κολλήσει ρε φίλε άσχημα
Ξέρω ότι αυτό δεν είναι αρκετό αλλά έχω κολλήσει γιατί μια τέτοια άκυρη ατάκα είχε πετάξει κι ο Λόρυ σε ένα παιχνίδι και ήξερα ότι ήταν δολοφόνος (Αφού ήμουν η ρουφιάνα :P)
Δεν λέω ότι είμαι ρουφιάνα και ξέρω για τον Φαν... εξηγουμαι :redface::redface:
Απλά μου κάνει το ίδιο άκυρο κλικ
Τι να πω ρε συ...
απ την άλλη όλοι οι άλλοι έχουν κι από μία καλή δικαιολογία και την κορπς την φυσάω και δεν κρυώνει

Αν είχες ψηφίσει Bill ίσως σε ακολουθούσα αλλά η palladin δεν μου έχει δώσει μέχρι τώρα τόσο άκυρα ποστ

δεν ξέρω :hypno:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Λίστα για Τετάρτη:
  1. Bill : vendetta
  2. dooο : tetragrammaton
  3. fandago : shaman
  4. fantasmenos : shaman
  5. Κακή Επιρροή : fantasmenos
  6. Μolka :
  7. Palladin : Youki
  8. papas : Palladin
  9. Phoebe : Youki
  10. shaman :
  11. Tetragrammaton : Palladin
  12. vendetta :Bill
  13. Youki : Palladin

Οι σταυρωμένοι με σειρά προτίμησης
:P

Palladin 3
Youki 2
fantasmenos 1
tetragrammaton 1
vendetta 1
shaman 2

Bill 1


Νεκροί/Διωγμένοι κατά σειρά
  1. Corpse Bride #158 ψηφοφορία (πολίτης)
  2. Ηρώ #227 δολοφονία (πολίτης)
(άμα δειτε κάνα λάθος να πείτε, άνθρωπος ειμαι! :P)
ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ: πρέπει ΟΛΟΙ να έχετε κάνει ΞΕΚΑΘΑΡΟ ποστ με τη ψήφο σας ως τις 20.00! (δηλ όχι "νομίζω εσύ εισαι" αλλά "ψηφίζω νικ" :D)



Υπενθυμίζω ότι την Τετάρτη, θα μάθετε την ιδιότητα του δολοφονημένου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

vendetta

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Ξεναγός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.
Σωστό αυτό, αλλα με την ίδια λογική γιατί να μην είναι ύποπτοι και αυτοί που ψήφισαν Papas στην ψηφοφορία των 8;:worry:

Ειλικρινά την εμμονή σας με τον pappas και το ότι δεν είναι σίγουρα δολοφόνος δεν την καταλαβαίνω...Ούτε τη δική σου ούτε του fandago...Για φανταστείτε να είναι και οι συνδολοφόνοι του να του είπανε να παίξει όπως παίζει συνήθως...Το αποκλείετε;;;
Πάντως για μένα ο pappas θα ήταν μία εκπληκτική επιλογή από τη ΣΕ...Για το λόγο ότι όλοι θα λέγανε αυτό που λέτε τώρα εσείς...Αποκλείεται γιατί έτσι παίζει πάντοτε...Όταν ήμουνα δολοφόνος μαζί με τη Vkey όλοι την είχατε αποκλείσει για τον ίδιο λόγο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Ειλικρινά την εμμονή σας με τον pappas και το ότι δεν είναι σίγουρα δολοφόνος δεν την καταλαβαίνω...Ούτε τη δική σου ούτε του fandago...Για φανταστείτε να είναι και οι συνδολοφόνοι του να του είπανε να παίξει όπως παίζει συνήθως...Το αποκλείετε;;;
Πάντως για μένα ο pappas θα ήταν μία εκπληκτική επιλογή από τη ΣΕ...Για το λόγο ότι όλοι θα λέγανε αυτό που λέτε τώρα εσείς...Αποκλείεται γιατί έτσι παίζει πάντοτε...Όταν ήμουνα δολοφόνος μαζί με τη Vkey όλοι την είχατε αποκλείσει για τον ίδιο λόγο...

Κοίτα, θεωρώ απίθανο να είναι ο Papas δολοφόνος. Αν είναι, είναι όντως πάρα πολύ καλή επιλογή. Όμως τη καθιστά την Corpse πιο αθώα από αυτον, με αποτέλεσμα να είναι ύποπτοι μόνο όσοι ψήφισαν αυτήν;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top