Αρχείο από το παιχνίδι

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
λοιπή ΣΕ πουθενά εδώ γύρω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Δεν μας είπες όμως γιατί θα πρέπει να είναι ακόμα μια γυναίκα δολοφόνος? Για να φύγουν οι υποψίες από τους άντρες μήπως?

Τι κολλημα ειναι αυτο με το αν υπαρχει γυναικα δολοφο?:confused::confused:

Λες και δεν τον ξέρεις... Τι να πω παιδάκια, άλλοι έπαιξαν καλά, άλλοι μετα συγχωρήσεως σκ@τά. Τις θέσεις μου τις έχω αναλύσει διεξοδικά, θεωρώ ότι ο προλαλαλήσας είναι το λιγότερο ιερόδουλη. Κατά τα άλλα τη youki τσάμπα την κατηγορείτε, αθώο πολιτάκι είναι. Αλλά υπάρχουν κάποιοι εδώ μέσα που σας βάζουν φιτιλιές... Εγώ δεν έχω κάτι παραπάνω να πω... Καλή συνέχεια!;)

Τωρα το τελευταιο του ποστ με κανει να αναθεωρω μερικες θεσεις μου για καποιους....:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Λεπόν...

Σε αυτή τη λίστα
  1. Δανάη :
  2. fandago:
  3. fantasmenos:
  4. Κακή Επιρροή:
  5. kalypso:
  6. papas:
  7. Vkey:
  8. Youki:
εγώ βλέπω 6 καθαρούς πολίτες :)


εδιτ: ααα .. το είχε γράψει και ο Bill πιο πάνω... στραβομάρα λέμε :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δανάη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.
Λοιπόν το hint της ΣΕ είναι:

Στο παιχνίδι έχουν απομείνει 6 καθαροί πολίτες.
που σημαίνει δηλαδή ή 2 δολοφόνοι ή 1 δολοφόνος και 1 ιερόδουλη...:hmm:
προσωπικά πιστεύω πως ισχύει το δεύτερο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δανάη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.
Λες και δεν τον ξέρεις... Τι να πω παιδάκια, άλλοι έπαιξαν καλά, άλλοι μετα συγχωρήσεως σκ@τά. Τις θέσεις μου τις έχω αναλύσει διεξοδικά, θεωρώ ότι ο προλαλαλήσας είναι το λιγότερο ιερόδουλη. Κατά τα άλλα τη youki τσάμπα την κατηγορείτε, αθώο πολιτάκι είναι. Αλλά υπάρχουν κάποιοι εδώ μέσα που σας βάζουν φιτιλιές... Εγώ δεν έχω κάτι παραπάνω να πω... Καλή συνέχεια!;)
πολύ πάντως υποστηρίζεις τη Youki....μήπως προσπαθείς απλά να τη πάρεις στο λαιμό σου...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Λοιπόν το hint της ΣΕ είναι:

Στο παιχνίδι έχουν απομείνει 6 καθαροί πολίτες.

+1 δολοφόνος και μια ιερόδουλη.

Αν είμαι πάντως εγώ η ιερόδουλη είμαι η καλύτερη... σε 6 ψηφοφορίες ψήφισα 3 δολοφόνους: tetra, vendetta, xanp. Έφαγα τσάμπα και βερεσέ βέβαια τον Bill και την Corpse οι οποίοι μάλλον είναι αθώοι.

Και με αυτά τα δεδομένα έχουμε

Youki: papas,bill slayer, bill, bill, fantasmenos. Μόνο τον Bill Slayer βρε Youki; Πρέπει να μην ήταν ο γύρος σου.

kalypso: ninaki, φοίβη bill, (τίποτα), bill, tetra. Βγήκαν 4 κακοί και ψήφισε μόνο, 1 στο τέλος... Πρώτη φορά παίζει η καλυψώ αλλά μάλλον δεν είναι αυτό ο λόγος της αστοχίας της. Υποθέτω...

Κακή Επιρροή: papas, bill slayer, (τίποτα), corpse bride. Και αυτή αρκετά άστοχη στις προβλέψεις της


Γενικά, Ύποπτοι: fantasmenos, youki, κακή επιρροή, kalypso... Οι δύο πρώτοι, ύποπτοι για το ρόλο του/της ιερόδουλου και οι άλλες 2 για δολοφόνια...

Ψήφος στην kalypso. Μου φαίνεται πιο πιθανή για φόνισσα...

Αν τελικά ο bill ήταν δολοφόνος και όχι ο tetra μου χαλάει η υπόθεση ως προς την kalypso αλλά ρισκάρω...

Υ.Γ. Δανάη ή Vkey μάλλον θα είναι το αυριανό θύμα των δολοφόνων... Οι υπόλοιποι τους χρειάζονται :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δανάη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.
λοιπόν εγώ πιστεύω πως ο δολοφόνος είναι ανάμεσα σε αυτούς που ψήφιζαν Bill, ουσιαστικά ήταν το εύκολο θύμα και έπεσαν πάνω του...και η πρώτη που άρχισε να τον κατηγορεί και να τον ψηφίζει ήταν η kalypso...:hmm:

Από αυτούς που έχουν μείνει οι μόνοι που μπορεί να είναι δολοφόνοι για μένα είναι: Κακή Επιρροή, kalypso, Vkey
με τη Κακή Επιρροή να έχει δώσει τα λιγότερα δικαιώματα!


και τον fandago ιερόδουλη!


Η ψήφος μου λοιπόν πάει στη Kalypso.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
πολύ πάντως υποστηρίζεις τη Youki....μήπως προσπαθείς απλά να τη πάρεις στο λαιμό σου...:hmm:
Ή μπορεί να περιμένει ότι θα σκεφτείς ακριβώς αυτό και να θέλει να καλύψει την Youki ;)
Με το δεδομένο ότι σχεδόν όλοι πιστεύουν ότι ο Tetra ήταν δολοφόνος, είναι ευνόητο να περιμένει ότι κάποιος θα κάνει αυτήν ακριβώς τη σκέψη.:)
λοιπόν εγώ πιστεύω πως ο δολοφόνος είναι ανάμεσα σε αυτούς που ψήφιζαν Bill, ουσιαστικά ήταν το εύκολο θύμα και έπεσαν πάνω του...και η πρώτη που άρχισε να τον κατηγορεί και να τον ψηφίζει ήταν η kalypso...:hmm:

Από αυτούς που έχουν μείνει οι μόνοι που μπορεί να είναι δολοφόνοι για μένα είναι: Κακή Επιρροή, kalypso, Vkey
με τη Κακή Επιρροή να έχει δώσει τα λιγότερα δικαιώματα!


και τον fandago ιερόδουλη!


Η ψήφος μου λοιπόν πάει στη Kalypso.
Πολύ σωστά όλα όσα λες, αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί με κάνεις για ιερόδουλη :/:

Αν δολοφόνοι ήταν οι vendetta, Bill_Slayer, xanp, Tetra τους έχω διώξει και τους 4 (έχει άλλος τέτοια ευστοχία με 4 δολοφόνους σε 6 ψηφοφορίες; :worry:). Εκτός αυτού, αν δούμε η Youki η οποία δεν παίζει καθόλου σαν την Youki που ξέρουμε, υποστήριξε τον Tetra ψηφίζοντας fantasmenos οπότε αν είναι είτε ιερόδουλη είτε δολοφόνα έχω πετύχει 5 στις 6 σωστά!
Ναι, ουσιαστικά έσωσα τον Tetra στον προηγούμενο γύρο, αλλά δεν φταίω εγώ που είχα ένα λογικό επιχείρημα και αρκετοί πείστηκαν, όπως το πίστευα και εγώ. Δεν έχω δικαίωμα στο λάθος; :worry:

Ευχαριστώ τον fantasmenos για την ανασκόπηση στις ψήφους, δεν έχω (όπως είπα) μαζί μου πινακάκια. Όντως στέκουν αυτά που λέει και μιας και η ΚουΕ είχε δηλώσει από την αρχή του παιχνιδιού ότι θα λείπει, ΔΕΝ νομίζω να της δώσανε τόσο ενεργό ρόλο όσο του δολοφόνου, άντε το πολύ να είναι ιερόδουλη, αν και σε αυτό η Youki την τρώει κατά κράτος :P

Ελπίζω να μην πέφτω θύμα ενός εκ των fantasmenos και Δανάη αλλά η λογική τους μου στέκει οπότε θα τους ακολουθήσω και θα ψηφίσω kalypso.

Και για όσους σκεφτούν ότι είμαι ιερόδουλη και άρα συμφωνόντας αποπροσανατολίζω, ας το διπλοσκεφτούν. Με τα 5 άτομα που θα μείνουν (ελπίζω και εγώ) μετά τη δολοφονία σήμερα, την ψηφοφορία και την αυριανή δολοφονία (αν δεν είναι η kalypso η τελευταία δολοφόνα) και με 2 "κακούς" μέσα πάλι υπάρχει ελπίδα (μιας και θα φανεί από τους δολοφονημένους ποιοι είναι οι δολοφόνοι). Απλά οι δολοφόνοι θέλουν να νομίζετε ακριβώς αυτό, ότι είμαι ιερόδουλη και γιαυτό με αφήνουν, ενώ ουσιαστικά πρέπει να έχω πετύχει 5 ψηφοφορίες :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
να ρωτήσω γιατί αποκλείουμε τον φαντασμένο απο δολοφόνο?
έχει ξαναψηφίσει συν-δολοφόνο του όταν χρειάστηκε και πιέστηκε
επίσης έχει αποδείξει ότι είναι ΜΕΓΑΛΟΣ παίχτης και ότι είναι ικανός να δολοφονήσει κι όλους τους συνδολοφόνους του για να το πετύχει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Λίστα για Δευτέρα:
  1. Δανάη : kalypso
  2. fandago: kalypso
  3. fantasmenos: kalypso
  4. Κακή Επιρροή:
  5. kalypso:
  6. papas:
  7. Vkey:
  8. Youki:
Οι σταυρωμένοι με σειρά προτίμησης:P

kalypso 3

Νεκροί/Διωγμένοι κατά σειρά
  1. vendetta #241 (ψηφοφορία) > δολοφόνος
  2. Resident Evil #375 (δολοφονία) > πολίτης
  3. Bill_Slayer #415 (ψηφοφορία) > ???
  4. shaman #459 (δολοφονία) > ???
  5. xanp #482 (ψηφοφορία) > δολοφόνος
  6. Ηρώ #531 (δολοφονία) > πολίτης
  7. Corpse Bride #579 (ψηφοφορία) > ???
  8. Palladin #598 (δολοφονία) > ???
  9. Βill #622 (ψηφοφορία) > πολίτης
  10. Phoebe #641 (δολοφονία) > πολίτης
  11. Tetragrammaton #668 (ψηφοφορία) > ???
Απουσίες
Neraida (Aποχώρηση λόγω δύο διαδοχικών απουσιών)
ninaki
(Aποχώρηση λόγω δύο διαδοχικών απουσιών)
Lorien (Aποχώρηση λόγω τριών απουσιών)
Δανάη 1
Kακή Επιρροή 1
kalypso 1

Vkey 1
papas 1




(άμα δειτε κάνα λάθος να πείτε, άνθρωπος ειμαι! :P)
ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ: πρέπει ΟΛΟΙ να έχετε κάνει ΞΕΚΑΘΑΡΟ ποστ με τη ψήφο σας ως τις 20.00! (δηλ όχι "νομίζω εσύ εισαι" αλλά "ψηφίζω νικ" :D)

Υπενθυμίζω ότι την Δευτέρα , θα μάθετε την ιδιότητα του MVP(most voted person).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Δανάη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.
να ρωτήσω γιατί αποκλείουμε τον φαντασμένο απο δολοφόνο?
έχει ξαναψηφίσει συν-δολοφόνο του όταν χρειάστηκε και πιέστηκε
επίσης έχει αποδείξει ότι είναι ΜΕΓΑΛΟΣ παίχτης και ότι είναι ικανός να δολοφονήσει κι όλους τους συνδολοφόνους του για να το πετύχει
ναι αλλά στην προκειμένη έχει ψηφίσει 4 συνδολοφόνους του...:worry:
δεν είναι λίγο τραβηγμένο?


Α, Βιλλ έχει ψηφίσει κ ο φαντασμένος καλυψώ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.

Δανάη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Τίποτα!:D


Τελικά ποιος δολοφονήθηκε?:worry:

Ρε σήμερα είναι Σάββατο.:P

Θα κάνουμε group απεξάρτησης από το Παλέρμο μου φαίνεται.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δανάη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.
Ρε σήμερα είναι Σάββατο.:P

Θα κάνουμε group απεξάρτησης από το Παλέρμο μου φαίνεται.:P
:lol:
το είχα ξεχάσει εντελώς!:P
νομιζα ότι ήταν ακόμα παρασκευη! :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
:lol:
το είχα ξεχάσει εντελώς!:P
νομιζα ότι ήταν ακόμα παρασκευη! :hehe:

Sorry παιδιά που ποστάρω, αλλά κάποια με κορόιδευε κάποτε γιαυτό το πράγμα!:whistle:

Ορίστε Δανάη.. φα ΄τα τώρα!:D:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δανάη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.
Sorry παιδιά που ποστάρω, αλλά κάποια με κορόιδευε κάποτε γιαυτό το πράγμα!:whistle:

Ορίστε Δανάη.. φα ΄τα τώρα!:D:P:P
εγώ όμως δεν έχω να κάνω εργασία!:hehe::teasing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Πάντως απορώ γιατί αφήνεται η Γιούκι απέξω....

Όσο χρόνο και να μην έχεις -μιας και προσωπικά δεν είχα ούτε χρόνο αλλά ούτε και νετ- δεν μπορεί να είσαι τόσο άστοχη κρίνοντας βέβαια από εμένα που προσωπικά ήμουν και είμαι 100% σίγουρη ότι ο Τέτρα και η xanp ήταν δολοφόνοι (οκ για την δεύτερη το ξέρουμε θα μου πείτε :P)

Όπως και να έχει αν το ρεύμα κινηθεί προς Καλυψώ δεν θα κάνω την διαφορά....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ναι αλλά στην προκειμένη έχει ψηφίσει 4 συνδολοφόνους του...:worry:
δεν είναι λίγο τραβηγμένο?

α ναι ε?
τελικά μάλλον πρέπει να διαβάσω τις σελίδες που έχασα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Φανταγκο...τη μια με κατηγορείς, πέφτεις πανω σε μενα και την Κορπς και τελικά, αφού καταφερνεις να τους στρεψεις όλους εναντίον της κορπς και τη βγάζετε, "καταλαβαίνεις" ότι έκανες λάθος και ότι είμασταν αθώες και τώρα με ξανακατηγορείς και στρέφεσαι στην καλυψω. Μαιστα.....δεν μας τα λες καλά Θοδωρη!

Είμαι να ψηφίσω φαντασμένο ή φανταγκο,αλλά θα το σκεφτώ λίγο ακόμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top