Αρχείο από το παιχνίδι

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ ΤΕΤΡΑ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΓΥΡΝΑΜΕ ΑΛΛΟΥ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ?

πω ρε φιλεεεε, τα χω παρει σοβαρα τωρα, θ'αρρωστησω μ'αυτο το παιχνιδι!!
Πρώτο συρτάρι αριστερά πίσω πίσω... Εκεί είναι τα ηρεμιστικά σου :P

Γιατί είπα ξεκάθαρα ότι αφού για τον Tetra δεν καίγεται κανείς αν φύγει ή όχι (πιθανότατα και για τον Bill) και αφού οι δολοφόνοι πλέον θα καιγόντουσαν αν έχαναν δολοφόνο, τότε ο Tetra ΔΕΝ είναι δολοφόνος. ;)

Άρα τρελοκοτσιδού, επόμενη ύποπτη είσαι εσύ με την Youki, γιαυτό ασ' τα πολλά πολλά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Μα τους συμφέρει γενικότερα να κατηγορεί αυτούς τους 2 ο κόσμος, γιατί έτσι δεν χάνουν κανένα δολοφόνο, είτε βγει ο Bill είτε ο Tetra, αλλά και εσύ προσπαθείς να με βγάλεις άκυρο, άρα όντως έχεις ρολάκι κοριτσάκι ;)

:confused:

Το 'οντως' απο που προκυπτει δεν καταλαβα
Κι επισης συνεχιζω να μην καταλαβαινω, γιατι αφου θεωρεις υποπτη τοσο εμενα οσο και τον τετρα, γιατι ξεκινας νεο ρευμα τη στιγμη που ο τετρα ειναι στα φαβορι για να τον γλιτωσεις.
Δεν ξαναγραφω τιποτις, να πατε να πνιγειτε. :knife:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Ως τώρα, όλοι ψηφίζουν είτε Bill, είτε Tetra, χωρίς κανείς να φαίνεται να αντιδράει, όλα δηλαδή βαίνουν καλώς. Είναι περίεργο όμως, γιατί οι δολοφόνοι, αν εμείς είμασταν στον καλό δρόμο, θα προσπαθούσαν με κάποιον τρόπο να μας αλλάξουν άποψη. ΔΕΝ το κάνουν όμως, άρα το αποτέλεσμα της ψηφοφορίας που όπως φαίνεται πάει προς Tetra, τους βολεύει, ή δεν τους είναι καταστροφικό ;)
Για να τους βολεύει θα σημαινε ότι ο Τετρα είναι αθώος. Δεν θα τους βόλευε αν ήταν δολοφόνος.


Αφού για μένα λοιπόν οι βασικότεροι ύποπτοι μετά τον Tetra είσαι εσύ και η Corpse, θα εστιάσω εκεί.
Εγω ποτε δεν καταλαβα τη λογική υποπτευομαι τον χ, παίζει και να βγει, αλλά αλλάζω την ψήφο μου στον ψ!!!!
Εμενα Τεουλη κάτι δεν μου παει καλά σε αυτό που λες.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Ε ναι. Μονο η Ηρω με ειχε ψηφισει και σαν υπερπανεξυπνη δολοφονα που υποτιθεται ειμαι (δολοφονα, υπερπανεξυπνη ειμαι οντως.) θα σκοτωνα το μονο ατομο που μου εδωκε ψηφο εμπιστοσυνης! Ο μονος λογος που δε με φευγουν ειναι γιατι ειμαι -κακως- στη λιστα των υποπτων και τους βολευει.
Μα την σκότωσες για να μπορείς να λες αυτό ακριβώς που γράφεις παραπάνω και να μας κουνιέσαι κιόλας :pfff: :P

Επίσης να πω ότι αν οι δολοφόνοι είναι όντως 2 όπως νομίζω, τότε το πιο πιθανό είναι να ψηφίζουν διαφορετικά άτομα κάθε φορά για να μην θεωρηθεί ότι συνεργάζονται. Αν δούμε λοιπόν ακόμα και έτσι η Youki ψηφίζει Bill και η Corpse Tetra... Κοίτα να δεις σύμπτωση :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Οπα οπα βρε μπιλ,ακουσες οτι ολοι παμε πανω στην corpse και πας να ξεφυγεις???????????
Επίσης ΑΝ έχεις δει δεν κινδύνευα άμεσα να φύγω να φύγω από την ψηφοφορία , οπότε δεν πάω να ξεφύγω από πουθενά.

Γιατι Μπιλ σου φαινομαι πιο ενοχη απ'τον τετρα?
Γιατί ενώ είναι το πολύ 2 δολοφόνοι στο παιχνίδι , δεν υπάρχει κίνηση για να αλλάξει το αποτέλεσμα , άρα είναι βολικό για πολλούς.:whistle:

ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ ΤΕΤΡΑ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΓΥΡΝΑΜΕ ΑΛΛΟΥ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ?

πω ρε φιλεεεε, τα χω παρει σοβαρα τωρα, θ'αρρωστησω μ'αυτο το παιχνιδι!!

Ρε σεις κουλάρετε!:PΚανόνισε να χάσεις κι εσύ τον ύπνο σου με το παιχνίδι.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ψηφιζω φανταγκο κι ας ξερω οτι θα φυγω πλεον, γιατι ειμαι σιγουρη οτι εχει ρολο.

Συνεχιζω να σας στελνω στα δγιαλα ωστοσο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Καταρχήν ευχαριστώ τα δύο κοριτσάκια που με επιβεβαιώνουν με την τόση αντίδραση τους στο να ψηφίσω Corpse. Αυτό ακριβώς περίμενα ;)
Το 'οντως' απο που προκυπτει δεν καταλαβα
Κι επισης συνεχιζω να μην καταλαβαινω, γιατι αφου θεωρεις υποπτη τοσο εμενα οσο και τον τετρα, γιατι ξεκινας νεο ρευμα τη στιγμη που ο τετρα ειναι στα φαβορι για να τον γλιτωσεις.
Δεν ξαναγραφω τιποτις, να πατε να πνιγειτε. :knife:
Γιατί ΔΕΝ σας θεωρώ εξίσου ύποπτους, ακόμα να το καταλάβεις; :confused:
Για να τους βολεύει θα σημαινε ότι ο Τετρα είναι αθώος. Δεν θα τους βόλευε αν ήταν δολοφόνος.
Εγω ποτε δεν καταλαβα τη λογική υποπτευομαι τον χ, παίζει και να βγει, αλλά αλλάζω την ψήφο μου στον ψ!!!!
Εμενα Τεουλη κάτι δεν μου παει καλά σε αυτό που λες.:hmm:
Μα είπα εγώ κάτι διαφορετικό; Τους βολεύει γιατί ΔΕΝ είναι δολοφόνος Hellooooooooooo! :P

Η λογική είναι για πολλοστή φορά, ότι αφού βγαίνει όπως φαίνεται χωρίς να υπάρχει αντίδραση, τότε εξυπηρετούνται οι δολοφόνοι. ΑΡΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ ΝΑ ΤΟΝ ΨΗΦΙΣΟΥΜΕ! οεο! Άρα αλλάζω ψήφο. Ελληνικά μιλάω, έλεος! :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Το 'οντως' απο που προκυπτει δεν καταλαβα
Κι επισης συνεχιζω να μην καταλαβαινω, γιατι αφου θεωρεις υποπτη τοσο εμενα οσο και τον τετρα, γιατι ξεκινας νεο ρευμα τη στιγμη που ο τετρα ειναι στα φαβορι για να τον γλιτωσεις.
Δεν ξαναγραφω τιποτις, να πατε να πνιγειτε. :knife:

Γεια σου ρε killer:D

Επίσης ΑΝ έχεις δει δεν κινδύνευα άμεσα να φύγω να φύγω από την ψηφοφορία , οπότε δεν πάω να ξεφύγω από πουθενά.


Γιατί ενώ είναι το πολύ 2 δολοφόνοι στο παιχνίδι , δεν υπάρχει κίνηση για να αλλάξει το αποτέλεσμα , άρα είναι βολικό για πολλούς.:whistle:



Ρε σεις κουλάρετε!:PΚανόνισε να χάσεις κι εσύ τον ύπνο σου με το παιχνίδι.:P

Εγω τον εχω χασει κανονικα.Μεχρι και στα ονειρα μου παιζω Παλερμο :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Γιατί ενώ είναι το πολύ 2 δολοφόνοι στο παιχνίδι , δεν υπάρχει κίνηση για να αλλάξει το αποτέλεσμα , άρα είναι βολικό για πολλούς.:whistle:
Το αποτέλεσμα, το οποίο όπως κι εσύ λες είναι βολικό για πολλούς μέχρι στιγμής εβγαζε τον τετρα εξω απο το παιχνίδι και άφηνε μεσα εσένα, άρα πιο πολύ εσένα βόλευε και τους συνδοοφόνους σου.

Από την άλλη ο Φανταγκο προσπαθεί να στρέψει το παιχνίδι προς την Κορπς. Να κάνω μια τρελή υπόθεση? Εσυ δολοφόνος και ο Φανταγκο ιερόδουλη που πάει να στρέψει τους πάντες προς έναν πολίτη!!!! Χμ...μάλλον δεν είναι και τόσο τρελή αυτή η υπόθεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Το αποτέλεσμα, το οποίο όπως κι εσύ λες είναι βολικό για πολλούς μέχρι στιγμής εβγαζε τον τετρα εξω απο το παιχνίδι και άφηνε μεσα εσένα, άρα πιο πολύ εσένα βόλευε και τους συνδοοφόνους σου.

Από την άλλη ο Φανταγκο προσπαθεί να στρέψει το παιχνίδι προς την Κορπς. Να κάνω μια τρελή υπόθεση? Εσυ δολοφόνος και ο Φανταγκο ιερόδουλη που πάει να στρέψει τους πάντες προς έναν πολίτη!!!! Χμ...μάλλον δεν είναι και τόσο τρελή αυτή η υπόθεση.

Πώς θα μπορούσε ο tetra να είναι συνδολοφόνος μου που τις τελευταίες ψηφοφορίες κατηγορεί επίμονα εμένα;:confused:
Το αν είμαι δολοφόνος μπορείς να το μάθεις αύριο.Δεν έχω να κρύψω κάτι.
Έτσι όπως φαίνονται τα πράγματα μάλλον εσύ είσαι η ιερόδουλη με την corpse δολοφόνα.Ο τετρα πλέον δεν ξέρω αν έχει σίγουρα κάποιο ρόλο..Η επόμενη στις υποψίες μου είναι η Phoebe.

Υouki-corpse-phoebe είναι αυτοί που υποπτεύομαι περισσότερο πλέον.
Καλώς ή κακώς δεν είσαι η Youki που έχω δει στα προηγούμενα παιχνίδια.Ελπίζω να κάνω λάθος και να σε έχουν μπερδέψει αρκετά οι δολοφόνοι.
Η Phoebe πήγε να με ψηφίσει άκυρα χθες μετά την ψηφοφορία.
Για την corpse έχω γράψει παραπάνω.

Ο fandago έχει κατευθύνει αρκετά το παιχνίδι αλλά όπως έρχονται τα αποτελέσματα δείχνει καθαρός τελικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Το αποτέλεσμα, το οποίο όπως κι εσύ λες είναι βολικό για πολλούς μέχρι στιγμής εβγαζε τον τετρα εξω απο το παιχνίδι και άφηνε μεσα εσένα, άρα πιο πολύ εσένα βόλευε και τους συνδοοφόνους σου.
Πες μου ένα άτομο για το οποίο δεν ισχύει αυτό το επιχείρημα πλην των Bill και Tetra. Έναν! ;)
Καταλαβαίνεις λοιπόν ότι όσο ισχύει για μένα ισχύει και για σένα αυτό που λες, οπότε ξέχνα το :)
Από την άλλη ο Φανταγκο προσπαθεί να στρέψει το παιχνίδι προς την Κορπς. Να κάνω μια τρελή υπόθεση? Εσυ δολοφόνος και ο Φανταγκο ιερόδουλη που πάει να στρέψει τους πάντες προς έναν πολίτη!!!! Χμ...μάλλον δεν είναι και τόσο τρελή αυτή η υπόθεση.
Youki, ασ' το, το έχασες τελείως...

Επειδή δεν σε βολεύει η αλλαγή που θέλω να γίνει τώρα, κατέληξα από το πουθενά να είμαι ιερόδουλη; Ο πιο ένθερμος υποστηρικτής (μαζί με την Ηρώ) για το ότι η RE είναι ρουφιάνα και μπροστάρης στην ψηφοφορία όλων όσους έδωσε η RE, τελικά καταλήγει να είναι ιερόδουλη. Πόσο πιο πολύ μπορεί να έχεις χάσει το παιχνίδι; :confused:

Για να δούμε αν θα ψηφίσεις και εσύ fandago, να συμφωνήσεις σε κάτι και με τη συνδολοφόνα σου Corpse. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Πώς θα μπορούσε ο tetra να είναι συνδολοφόνος μου που τις τελευταίες ψηφοφορίες κατηγορεί επίμονα εμένα;:confused:
Που ακριβώς είπα ότι είναι συνδολοφόνος σου? :confused:
Καρφωνεσαι χειρότερα Μπιλ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δανάη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.
Γιατί είπα ξεκάθαρα ότι αφού για τον Tetra δεν καίγεται κανείς αν φύγει ή όχι (πιθανότατα και για τον Bill) και αφού οι δολοφόνοι πλέον θα καιγόντουσαν αν έχαναν δολοφόνο, τότε ο Tetra ΔΕΝ είναι δολοφόνος. ;)

Άρα τρελοκοτσιδού, επόμενη ύποπτη είσαι εσύ με την Youki, γιαυτό ασ' τα πολλά πολλά :P
Μα αν είναι όντως δολοφόνος ο Τέτρα και εβγαιναν να τον υποστηρίξουν τότε θα ήταν σα να καρφώνονται, βλέπουν δλδ πως παει να βγει ο συνδολοφόνος τους και προσπαθούν να τον υπερασπιστούν!;)

για μένα οι δολοφόνοι είναι ο Τέτρα και η Youki η οποία Youki δεν έχει αναφερ8εί ποτε σε αυτόν, δεν της έχει φανεί καθόλου ύποπτη η συμπεριφορά του... Γιατί?
επίσης είναι πολύ συγκρατημένη στα λόγια της σα να προσπαθεί να κρατήσει ένα χαμηλό προφιλ για να μη προδω8εί...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Λοιπόν για να πάω και εγώ για καφέ κάποια στιγμή, να πω ότι πλέον όντως φαίνεται μια έντονη αντίδραση στο να μην φύγει η Corpse και από την ίδια (λογικό) αλλά και από την Youki.

Στην περίπτωση του Tetra όμως, δεν υπήρξε τέτοια αντίδραση και άρα αυτό επιβεβαιώνει το συλλογισμό μου ότι κανείς δεν καίγεται για τον αν αυτός θα έφευγε ή όχι ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Μα αν είναι όντως δολοφόνος ο Τέτρα και εβγαιναν να τον υποστηρίξουν τότε θα ήταν σα να καρφώνονται, βλέπουν δλδ πως παει να βγει ο συνδολοφόνος τους και προσπαθούν να τον υπερασπιστούν!;)
Με αυτό το σκεπτικό τώρα η Corpse και η Youki καρφώθηκαν. Πίστεψε με όμως, όταν έχετε μείνει μόνο 2 δολοφόνοι με τόσους πολίτες, κάνεις μάλλον ότι μπορείς για να σωθείς ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Παιδάκια προφανώς με τα τελευταία γεγονότα προφανώς ψηφίζω Corpse. Επιμένω ότι ο Bill είναι αρκετά ύποπτος κατά τη γνώμη μου , αλλά θέλω να μέινω και μέσα, σόρυ.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
fandago, εμένα πάντως δεν με έπεισες ώστε να αλλάξω σε corpse, γιατί παρόλο που την ψιλο-υποψιάζομαι, θεωρώ ότι ο τέτρα είναι πιο πιθανός ύποπτος.

άσχετα από αυτό, θέλω ειδικά εσύ, επειδή φαίνεται ότι το έχεις αναλύσει πολύ, να μου πεις τι πιστεύεις για την kalypso, και αν πιστεύεις την θεωρία ότι ψηφίζει την Phoebe όντως γιατί είναι ιερόδουλη:confused:

επίσης θα ήθελα αύριο, που μαθαίνουμε την ιδιότητα του mvp, να οργανωθούμε και να ψηφίσουμε καλυψώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
fandago, εμένα πάντως δεν με έπεισες ώστε να αλλάξω σε corpse, γιατί παρόλο που την ψιλο-υποψιάζομαι, θεωρώ ότι ο τέτρα είναι πιο πιθανός ύποπτος.
Δεκτό, αλλά θα πρέπει να δεχτείς την περίπτωση αυτό να εξυπηρετεί τους δολοφόνους ;)
άσχετα από αυτό, θέλω ειδικά εσύ, επειδή φαίνεται ότι το έχεις αναλύσει πολύ, να μου πεις τι πιστεύεις για την kalypso, και αν πιστεύεις την θεωρία ότι ψηφίζει την Phoebe όντως γιατί είναι ιερόδουλη:confused:

επίσης θα ήθελα αύριο, που μαθαίνουμε την ιδιότητα του mvp, να οργανωθούμε και να ψηφίσουμε καλυψώ
Η Καλυψώ είναι νέα παίκτρια. Βέβαια λόγω της κλήρωσης, ΔΕΝ αποκλείεται να έχει ενεργό ρόλο. Πιο πολύ όμως θεωρώ ότι μάλλον θέλει να στηριχθεί στον εαυτό της για να βρει τους δολοφόνους, με αποτέλεσμα να έχει χαθεί λίγο. Παρόλα αυτά έχει δηλώσει ότι προσέχει όσα λέω, οπότε δεν θα μου κάνει αίσθηση να ψηφίσει και αυτή Corpse. :)

Μετά το τέλος της ψηφοφορίας αυτής, θα σου πω αν είναι που να οργανωθούμε να ψηφίσουμε και από ποιον αν μάθουμε την ιδιότητα του, θα έχουμε περισσότερα στοιχεία :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δανάη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.
Πάντως για την Καλυψώ επειδή δεν έχει ξαναπαίξει αυτό το παιχνίδι γενικά (όχι μόνο σε φορουμ) πιστευω πως αν ήταν δολοφόνος θα είχε προδω8εί από τη πρώτη στιγμη!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
:P

Ως τώρα, όλοι ψηφίζουν είτε Bill, είτε Tetra, χωρίς κανείς να φαίνεται να αντιδράει, όλα δηλαδή βαίνουν καλώς. Είναι περίεργο όμως, γιατί οι δολοφόνοι, αν εμείς είμασταν στον καλό δρόμο, θα προσπαθούσαν με κάποιον τρόπο να μας αλλάξουν άποψη. ΔΕΝ το κάνουν όμως, άρα το αποτέλεσμα της ψηφοφορίας που όπως φαίνεται πάει προς Tetra, τους βολεύει, ή δεν τους είναι καταστροφικό ;)


Καλά εδώ οι δολοφόνοι άφησαν να βγει η xanp με ψηφοφορία και να αποκαλυφθεί η ιδιότητά της, αυτό σε πείραξε;

Επιπλέον, για εμένα, για να μην αντιδρούν σημαίνει οτι ο Tetra είναι λιγότερο ύποπτος από τον Bill!

Τα επιχειρήματα του fandago αρχίζουν να με πείθουν.Άλλωστε από ότι δείχνει είναι πολίτης τελικά.


Πολύ εύκολα πείθεσαι! :rolleyes:



Πώς θα μπορούσε ο tetra να είναι συνδολοφόνος μου που τις τελευταίες ψηφοφορίες κατηγορεί επίμονα εμένα;:confused:
Το αν είμαι δολοφόνος μπορείς να το μάθεις αύριο.Δεν έχω να κρύψω κάτι.
Έτσι όπως φαίνονται τα πράγματα μάλλον εσύ είσαι η ιερόδουλη με την corpse δολοφόνα.Ο τετρα πλέον δεν ξέρω αν έχει σίγουρα κάποιο ρόλο..Η επόμενη στις υποψίες μου είναι η Phoebe.

Υouki-corpse-phoebe είναι αυτοί που υποπτεύομαι περισσότερο πλέον.
Καλώς ή κακώς δεν είσαι η Youki που έχω δει στα προηγούμενα παιχνίδια.Ελπίζω να κάνω λάθος και να σε έχουν μπερδέψει αρκετά οι δολοφόνοι.
Η Phoebe πήγε να με ψηφίσει άκυρα χθες μετά την ψηφοφορία.
Για την corpse έχω γράψει παραπάνω.

Ο fandago έχει κατευθύνει αρκετά το παιχνίδι αλλά όπως έρχονται τα αποτελέσματα δείχνει καθαρός τελικά.


Ε όχι και άκυρα! Είχα δώσει αιτιολογία! Ψάξε και βρες την!

Κοίτα και λίγο καλύτερα την λίστα σου! Διακρίνω ένα μικρό λαθάκι! Το όνομά μου δεν έπρεπε να είναι εκεί!

Ο fandago όντως έχει κατευθύνει το παιχνίδι! Αλλά εμένα γιατί αυτό μου φαίνεται ύποπτο; :hmm:


Επειδή δεν σε βολεύει η αλλαγή που θέλω να γίνει τώρα, κατέληξα από το πουθενά να είμαι ιερόδουλη; Ο πιο ένθερμος υποστηρικτής (μαζί με την Ηρώ) για το ότι η RE είναι ρουφιάνα και μπροστάρης στην ψηφοφορία όλων όσους έδωσε η RE, τελικά καταλήγει να είναι ιερόδουλη. Πόσο πιο πολύ μπορεί να έχεις χάσει το παιχνίδι; :confused:


Οι δολοφόνοι δεν θέλουν να μάθουν ποιός είναι ο ρουφιάνος; :confused:
Έχεις βαβαρυμένο παρελθόν και δυστυχώς δεν μπορώ να πιστέψω την αθωώτητά σου!


Μα αν είναι όντως δολοφόνος ο Τέτρα και εβγαιναν να τον υποστηρίξουν τότε θα ήταν σα να καρφώνονται, βλέπουν δλδ πως παει να βγει ο συνδολοφόνος τους και προσπαθούν να τον υπερασπιστούν!;)

για μένα οι δολοφόνοι είναι ο Τέτρα και η Youki η οποία Youki δεν έχει αναφερ8εί ποτε σε αυτόν, δεν της έχει φανεί καθόλου ύποπτη η συμπεριφορά του... Γιατί?
επίσης είναι πολύ συγκρατημένη στα λόγια της σα να προσπαθεί να κρατήσει ένα χαμηλό προφιλ για να μη προδω8εί...!


Χμμμ, δεν έχεις και άδικο!

fandago, εμένα πάντως δεν με έπεισες ώστε να αλλάξω σε corpse, γιατί παρόλο που την ψιλο-υποψιάζομαι, θεωρώ ότι ο τέτρα είναι πιο πιθανός ύποπτος.


Ούτε και εμένα με έχει πείσει!


Επιπλέον θέλω κάποιος να μου δώσει μια λογική εξήγηση στο τρόπο που έφυγε η xanp!
Fandago; Εσύ που το έχεις για πες μου! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top