Αρχείο από το παιχνίδι

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
"Λοιπον υπάρχουν ακομα 4 δολοφονοι...ειναι Highllanders και δε πεθαινουν ρεεεε !!!"....

.....ακουστηκε μια φωνη απο το νεκροταφειο :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
fandago εσύ γιατί ψηφίζεις θετικά και το δικό μου ποστ και της youki; :confused:
Γιατί ανεξάρτητα από τους ρόλους που έχει η κάθε μία και οι δύο παίζετε πολύ καλά! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Η neraida πάνω σε αυτό στηρίζεται. Στο ότι δικαιολογεί τις άκυρές της ψήφους πάνω στα νεύρα της, ή δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο.. και σου περνάει έτσι επειδή είναι η neraida.
Λάθος σου.

Ασε τις δικες μου "ακυρες" ψηφους και ασχολησου με τις δικες σου...
Οταν τελειωσει το παιχνιδι θα δουμε ολοι ποιος ηταν ο ακυρος και ποιος οχι....
Καλησπερα σας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Τι να σου πω ρε Youki, ήσουν καλή και το ΄χεις χάσει στο τέλος, ενώ τη Δευτέρα το παιχνίδι μπορεί να τελειώσει. ΈΧεις αποπροσανατολιστεί τελείως. Και αυτό γιατί εμπιστεύεσαι τον fandago. Θα με θυμηθείς.. μην τον εμπιστεύεσαι!
Είμαι πολίτης, που να σας πάρει!:P:P

Αγαπητη μου Ηρώ το παιχνίδι υπάρχει μόνο μια πιθανότητα να ταιλειώσει τη Δευτερα. Αν τη Δευτερα βγαλουμε με ψηφοφορία τον 4ο δολοφόνο. Διαφορετικά θα συνεχίσει μέχρι να τα καταφερουμε ή μεχρι να μείνει 1 πολιτης και 1 δολοφόνος.

Αυτη τη στιγμή έχουν μείνει
fandago
ηρω
jrot
neraida
papas
shaman
youki
δηλαδή 6 πολίτες (πιθανοτατα μεσα σε αυτούς και η ιεροδουλη, αν και δεν το πιστευω) και 1 δολοφόνος. Ακομα κι αν τη Δευτερα βγει στην δολοφονια ενας πολιτης παμε στο 5-1, αν βγει και στην ψηφοφορία πολιτης πάμε στο 4-1 άρα έχουμε ακόμα μέλλον!!!

Για να τελειώνουμε έχω καταλήξει στο εξής 3 δολοφονοι εχουν φύγει (lorelai, lorien, nininaou), η nina μαλλον ηταν η ιεροδουλη ή αλλιώς ήταν τελειως αποπροσανατολισμένη ή εγω εχω πέσει πολύ έξω.
Βαση αυτών και με βάση και το πινακακι μου (το οποιο δεν σας δείχνω νια νια νια νια :P) καταλήγω ότι είσαι η τελευταία δολοφόνα. Αφήνω ενα ενδεχόμενο μόνο ανοιχτό. Να είναι ο 4ος δολοφόνος ο φανταγκο. Αν τη δευτερα βγεις από την ψηφοφορία και δεν λήξει το παιχνίδι αρα θα υπάρχει μέσα ένας ακόμα δολοφόνος, θα στραφω εναντίον του, αφού πρωτα τον παραδεχτώ που καταφερε να μην τον υποψιαστώ μεχρι το τελος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Δεν μπορεί να είναι ο shaman, papas, jrot6 μιας και είναι σχετικά νέοι στο παιχνίδι και ο Bill αποκλείεται να έβαλε κι άλλον εκτός από loreli και nininaou.


XAXAXAXAXAXAXAXAXA.

XAXA.

XA.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Για να τελειώνουμε έχω καταλήξει στο εξής 3 δολοφονοι εχουν φύγει (lorelai, lorien, nininaou), η nina μαλλον ηταν η ιεροδουλη ή αλλιώς ήταν τελειως αποπροσανατολισμένη ή εγω εχω πέσει πολύ έξω.
Βαση αυτών και με βάση και το πινακακι μου (το οποιο δεν σας δείχνω νια νια νια νια :P) καταλήγω ότι είσαι η τελευταία δολοφόνα. Αφήνω ενα ενδεχόμενο μόνο ανοιχτό. Να είναι ο 4ος δολοφόνος ο φανταγκο. Αν τη δευτερα βγεις από την ψηφοφορία και δεν λήξει το παιχνίδι αρα θα υπάρχει μέσα ένας ακόμα δολοφόνος, θα στραφω εναντίον του, αφού πρωτα τον παραδεχτώ που καταφερε να μην τον υποψιαστώ μεχρι το τελος.


Συμφωνώ με όλα Youki :)

Πες μου όμως αν δεν ήταν η nina21 ιερόδουλη (που για μένα αποκλείεται, μάλλον εκτός τόπου και χρόνου μου φάνηκε τελικά) , ποιος άλλος μπορεί να είναι; Δεν μπορεί να είναι ο fandago που το λέω τόσες μέρες τώρα..
Και αν είναι αυτός.. πολύ δεν έχει υποστηρίξει τη neraida? Αρκεί να δεις το προηγούμενο ποστ του, που κατηγορούσε εμάς τις δύο. ;)


Mε μία διαφορά, πως δε συμπεριλαμβάνεις και τους πολίτες που θα δολοφονούνται κάθε μέρα. Δηλαδή τη ΔΕυτέρα θα χάσουμε έναν πολίτη, αν βγάλουμε και ΄μεις και άλλον.. ύστερα πάει λέγοντας την επόμενη δολοφονούν και άλλο πολίτη.. κ.ο.κ. Δεν έχουμε και τόσο χρόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Ηρώ τα εχω υπολογίσει όλα αν δεις το ποστ μου καλυτερα. Δευτερα βραδυ ακομα κι αν βγουν τη δευτερα 2 πολιτες θα είμαστε 4-1. Τριτη μεσημερι 3-1 ε, του π@στη...δεν θα τον βρουμε Τριτη βραδυ που θα ειμαστε και λιγοτεροι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
επίσης σε όλο το παιχνίδι, όποιον κατηγορώ, για σένα αποκλείεται να είναι δολοφόνος.
Ετσι αποκλειόταν ο Λόριεν, η nininaou στην αρχή....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Αν είναι μέσα η ιερόδουλη στο 3-1 έχουμε χάσει το πιο πιθανό, γιατί θα ψηφίσει ότι και ο δολοφόνος. Θα μπούμε δηλαδή σε νέα ψηφοφορία.. και βράσ τα..

Youki σε εμπιστεύτηκα σε ότι έχει σχέση με nininaou. Πήρα το ενδεχόμενο να μην είσαι δολοφόνος και τα κατάλαβα όλα! Και έκανα καλά!
Εμπιστεύσου με σε ότι έχει σχέση τη neraida και θα δεις πως τη Δευτέρα το παιχνίδι θα έχει τελειώσει! ;)

Αν δεν τελειώσει βγάλ΄τε με την Τρίτη. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ηρω γιατι επιμενεις τοσο πολυ να μη βγεις...?! (ρητορικη)
Κανεις αλλος δεν εχει δειξει τοση επιμονη....ουτε ο 4ος δολοφονος να ησουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Youki σε εμπιστεύτηκα σε ότι έχει σχέση με nininaou. Πήρα το ενδεχόμενο να μην είσαι δολοφόνος και τα κατάλαβα όλα! Και έκανα καλά!
Εμπιστεύσου με σε ότι έχει σχέση τη neraida και θα δεις πως τη Δευτέρα το παιχνίδι θα έχει τελειώσει! ;)
Ηρώ για να το λήγουμε. ΔΕΝ σε εμπιστεύομαι.&-
Ούτε σε ότι έχει σχέση με τη Νεραιδα ούτε με οποιονδήποτε άλλο σε αυτό το παιχνίδι. Εμπιστεύομαι τη λογική μου και το ένστικτο μου. Αυτό έκανα σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού (οταν ελεγα μαζί με την ΚΕ για την ενοχή του Λοριεν - ο οποίος ξαναλέω είμαι βεβαιη ότι θα αποδειχτει δολοφονος - τη στιγμή που εσύ ήσουν σίγουρη για την αθωότητά του, όταν από το πρώτο κιολας ποστ μου μίλαγα για τη nininaou κλπ κλπ κλπ). Αυτό θα κάνω και τώρα.


Επίσης δεν με εμπιστευτηκες για τη nininaou. Τα εβαλες στη ζυγαρια και τα ζυγισες. Και αποφασισες ότι σε συμφερει να την προδώσεις για να μείνεις μέσα και να μπορείς μετά να μου ζητάς να σε εμπιστευτώ. Το έκανες για να μπορείς τωρα να λες για τη Νεραιδα.
Ακόμα κι αν είσαι πολίτης, είσαι τόσο χαλια παίκτης σε αυτό το γύρο που και να ήθελα δεν θα μπορούσα ποτέ να σε εμπιστευτω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Ηρω γιατι επιμενεις τοσο πολυ να μη βγεις...?! (ρητορικη)
Κανεις αλλος δεν εχει δειξει τοση επιμονη....ουτε ο 4ος δολοφονος να ησουν...

Όχι neraida αυτή δεν είναι ρητορική.
Γιατί σε αντίθεση με άλλους, θέλω να βρω τον τελευταίο δολοφόνο και δε θέλω να φύγω με αυτόν τον τρόπο.

Και να μείνεις εσύ μαζί με τον fandago, να αλωνίζετε.

Ηρώ για να το λήγουμε. ΔΕΝ σε εμπιστεύομαι.&-
Ούτε σε ότι έχει σχέση με τη Νεραιδα ούτε με οποιονδήποτε άλλο σε αυτό το παιχνίδι. Εμπιστεύομαι τη λογική μου και το ένστικτο μου. Αυτό έκανα σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού (οταν ελεγα μαζί με την ΚΕ για την ενοχή του Λοριεν - ο οποίος ξαναλέω είμαι βεβαιη ότι θα αποδειχτει δολοφονος - τη στιγμή που εσύ ήσουν σίγουρη για την αθωότητά του, όταν από το πρώτο κιολας ποστ μου μίλαγα για τη nininaou κλπ κλπ κλπ). Αυτό θα κάνω και τώρα.

Αυτό στο είπα, για να πάρεις το ενδεχόμενο να μην είμαι δολοφόνος. Όπως έκανα κι εγώ.. έστω στο τέλος.

Φευγωωωωω έχω αργήσει.. πάω για καφέ!
Για να μην πείτε οτι δεν απαντώ.. neraida... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Κατ΄αρχάς καλημέρα.. μόλις ξύπνησα.. και έτρεξα στο πισί να δω αν με σκότωσαν :hehe:
Δε σκέφτηκα ότι είναι Σάββατο.. :P


Τι να σου πω ρε Youki, ήσουν καλή και το ΄χεις χάσει στο τέλος, ενώ τη Δευτέρα το παιχνίδι μπορεί να τελειώσει. ΈΧεις αποπροσανατολιστεί τελείως. Και αυτό γιατί εμπιστεύεσαι τον fandago. Θα με θυμηθείς.. μην τον εμπιστεύεσαι!
Είμαι πολίτης, που να σας πάρει!:P:P

Θα ήθελα σε αυτή τη φάση να βγάλω δυνατό παίκτη; Και γιατί αυτό; Τον εύκολο στόχο θα προσπαθούσα να βγάλω Youki και αν είχα πέσει όπως λες στην παγίδα, θα έπεφτα κι εγώ πάνω στον papas.
Eίναι αδύνατο να είναι αυτός και το ξέρουμε και οι δυο. Αν ήθελα να σε καλοπιάσω καλή μου αυτόν θα ψήφιζα.
Θα τα θυμηθείς αυτά σου τα ποστ.. και θα αναρωτιέσαι που δεν είδες τα αυτονόητα στο τέλος.

Η neraida πάνω σε αυτό στηρίζεται. Στο ότι δικαιολογεί τις άκυρές της ψήφους πάνω στα νεύρα της, ή δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο.. και σου περνάει έτσι επειδή είναι η neraida.
Λάθος σου.

Απορώ πως δεν παραξενεύτηκες που δεν ψήφιζε nininaou..

fandago εσύ γιατί ψηφίζεις θετικά και το δικό μου ποστ και της youki
; :confused:

Εδω μπαινουν πολλα ερωτηματα...

"Λοιπον υπάρχουν ακομα 4 δολοφονοι...ειναι Highllanders και δε πεθαινουν ρεεεε !!!"....

.....ακουστηκε μια φωνη απο το νεκροταφειο :whistle:

Ανεστησες τον πεθαμενο...

Γιατί ανεξάρτητα από τους ρόλους που έχει η κάθε μία και οι δύο παίζετε πολύ καλά! :D

Χμ,εσυ τις ψηφισες θετικα και τωρα τις γλυφεις?

Αγαπητη μου Ηρώ το παιχνίδι υπάρχει μόνο μια πιθανότητα να ταιλειώσει τη Δευτερα. Αν τη Δευτερα βγαλουμε με ψηφοφορία τον 4ο δολοφόνο. Διαφορετικά θα συνεχίσει μέχρι να τα καταφερουμε ή μεχρι να μείνει 1 πολιτης και 1 δολοφόνος.

Αυτη τη στιγμή έχουν μείνει
fandago
ηρω
jrot
neraida
papas
shaman
youki
δηλαδή 6 πολίτες (πιθανοτατα μεσα σε αυτούς και η ιεροδουλη, αν και δεν το πιστευω) και 1 δολοφόνος. Ακομα κι αν τη Δευτερα βγει στην δολοφονια ενας πολιτης παμε στο 5-1, αν βγει και στην ψηφοφορία πολιτης πάμε στο 4-1 άρα έχουμε ακόμα μέλλον!!!

Για να τελειώνουμε έχω καταλήξει στο εξής 3 δολοφονοι εχουν φύγει (lorelai, lorien, nininaou), η nina μαλλον ηταν η ιεροδουλη ή αλλιώς ήταν τελειως αποπροσανατολισμένη ή εγω εχω πέσει πολύ έξω.
Βαση αυτών και με βάση και το πινακακι μου (το οποιο δεν σας δείχνω νια νια νια νια :P) καταλήγω ότι είσαι η τελευταία δολοφόνα. Αφήνω ενα ενδεχόμενο μόνο ανοιχτό. Να είναι ο 4ος δολοφόνος ο φανταγκο. Αν τη δευτερα βγεις από την ψηφοφορία και δεν λήξει το παιχνίδι αρα θα υπάρχει μέσα ένας ακόμα δολοφόνος, θα στραφω εναντίον του, αφού πρωτα τον παραδεχτώ που καταφερε να μην τον υποψιαστώ μεχρι το τελος.

Αν είναι μέσα η ιερόδουλη στο 3-1 έχουμε χάσει το πιο πιθανό, γιατί θα ψηφίσει ότι και ο δολοφόνος. Θα μπούμε δηλαδή σε νέα ψηφοφορία.. και βράσ τα..

Youki σε εμπιστεύτηκα σε ότι έχει σχέση με nininaou. Πήρα το ενδεχόμενο να μην είσαι δολοφόνος και τα κατάλαβα όλα! Και έκανα καλά!
Εμπιστεύσου με σε ότι έχει σχέση τη neraida και θα δεις πως τη Δευτέρα το παιχνίδι θα έχει τελειώσει! ;)

Αν δεν τελειώσει βγάλ΄τε με την Τρίτη. :)

Χμ,το ιδιο ειπαν και αλλοι παικτες,να τους εμπιστευτουμε..Αλλα μηπως αυτη η εμπιστοσυνη σκοτωνει?:eek:

Ηρω γιατι επιμενεις τοσο πολυ να μη βγεις...?! (ρητορικη)
Κανεις αλλος δεν εχει δειξει τοση επιμονη....ουτε ο 4ος δολοφονος να ησουν...

Νεραιδα,προσεχε!Κανεις χειροτερη την θεση σου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Παιδια τρεχω και δεν φτανω αυτο το τριημερο,οποτε αν δεν προλαβω να μπω μεχρι την Δευτερα ψηφιζω neraida με την ελπιδα να φαμε και τον 4ο δολοφονο...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Θα έλεγε κανείς ότι η Ηρώ έχει τρομερή επιρροή στα νεούδια. ;)
Δηλαδή ακόμα και μετά από τέτοιο παίξιμο, την εμπιστεύονται τυφλά! :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Λίστα για Δευτέρα:
  1. fandago :Ηρώ
  2. Ηρώ : Neraida
  3. jrot6 : Neraida
  4. Neraida : Ηρώ
  5. papas :
  6. shaman :
  7. Youki :Ηρώ
Οι σταυρωμένοι με σειρά προτίμησης:P

Ηρώ 3
Neraida 2

Νεκροί/Διωγμένοι κατά σειρά
  1. Lorelai #186 (ψηφοφορία) > δολοφόνος
  2. xanp #340 (δολοφονία) > πολίτης
  3. fantasmenos #461(ψηφοφορία) > ?
  4. Lorien #554 (δολοφονία) > ?
  5. Κακή Επιρροή #603 (ψηφοφορία) > πολίτης
  6. Vkey #627(δολοφονία) > πολίτης
  7. nina21 #673 (ψηφοφορία) > ?
  8. Βill_Slayer #705 (δολοφονία) > ?
  9. Nininaou #762(ψηφοφορία) > δολοφόνος
Απουσίες

shaman 1
Niyia (αποχώρηση λόγω δύο διαδοχικών απουσιών)
Αννούλα (αποχώρηση λόγω δύο διαδοχικών απουσιών)

(άμα δειτε κάνα λάθος να πείτε, άνθρωπος ειμαι! :P)
ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ: πρέπει ΟΛΟΙ να έχετε κάνει ΞΕΚΑΘΑΡΟ ποστ με την ψήφο σας ως
τις 20.00! (δηλ όχι "νομίζω εσύ είσαι" αλλά "ψηφίζω νικ" :D)

Υπενθυμίζω ότι τη Δευτέρα, θα μάθετε την ιδιότητα του δολοφονηθέντος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Γιατί ανεξάρτητα από τους ρόλους που έχει η κάθε μία και οι δύο παίζετε πολύ καλά! :D

Θα έλεγε κανείς ότι η Ηρώ έχει τρομερή επιρροή στα νεούδια. ;)
Δηλαδή ακόμα και μετά από τέτοιο παίξιμο, την εμπιστεύονται τυφλά! :worry:

Βρε Θοδωρή αποφάσισε τι είμαι τελικά...

Σου άρεσε το σκεπτικό μου και βλέπεις ότι πλέον άρχισα να γίνομαι η Ηρώ που ήξερες, αλλά δεν μπορείς και να το παραδεχτείς, επειδή είσαι η ιερόδουλη ε; :)
Δεν είναι τυχαίο που ψήφισες εμένα καλέ μου, ενώ με θεωρούσες πολίτη στον προηγούμενο γύρο, τέτοιο λάθος από σένα αυτοί που σε ξέρουμε, κι εσύ δε θεωρείς ότι μπορούμε να το δεχτούμε ε;

Αρκεί να δούμε τις ψήφους της neraida, δεν έχει ψηφίσει κανένα δολοφόνο. Δεν το βλέπετε;
Kαι φυσικά και δεν απευθύνομαι σε ΄σένα Θοδωρή, γιατί εσύ το βλέπεις, αλλά δε σε συμφέρει να το τονίσεις.;)

Σε αυτό το παιχνίδι ξεκίνησα καλά. Ψήφισα πρώτη τη Lorelai με στοιχεία.. και το να είναι ο Λόριεν το θεωρούσα πολύ προφανές.
Έλεγα πως ρουφιάνος ήταν ο fandago, και αυτό ήταν που με αποπροσανατόλισε σε συνδυασμό με την υποστήριξη που είχα απο nininaou και neraida.

Τα πινακάκια μου από ένα σημείο και μετά δε με οδηγούσαν πουθενά.. γιαυτό όπως είπα, στράφηκα προς αυτούς που με υποστήριζαν, με πρώτη και καλύτερη τη nininaou.
Ενώ η neraida επέμενε στο να με ψηφίζει.. και αν δεν την πίεζε έμμεσα η Υouki δε θα το έκανε.
Και γιατί; Γιατί αν είναι δολοφόνα, θα την κατηγορήσουμε. Ποιος πολίτης θα έλεγε κάτι τέτοιο;:confused:

Αφού έχω δει τα πράγματα από άλλη γωνία, είμαι βέβαιη πως ρουφιάνος ήταν κάποιος από fanatsmenos και ΚουΕ. Με τον fandago ιερόδουλη, γιατί κανένας άλλος δεν κολλάει.



shaman: Προφανώς και δεν πήγαινε σε ΄σενα, για τον papas και jrot6 πήγαινε, απλά εσένα δε σε θεωρώ δολοφόνο.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Βρε Θοδωρή αποφάσισε τι είμαι τελικά...
Ok με έπιασες, ήθελα να γράψω τον (ρόλο) παίζετε πολύ καλά ;)

Επίσης, ούτε ο shaman έχει ψηφίσει δολοφόνο, αλλά δεν είπες κάτι για αυτόν, επιμένεις για τους λόγους σου στην neraida ως πιο εύκολο στόχο (δεν είσαι η μόνη με πινακάκια :P) :)

Πάντως μ' αρέσει που μιλάς για αποφασιστικότητα εσύ που έχεις αλλάξει τελείως στρατόπεδο από ένα σημείο του παιχνιδιού και μετά.:worry:
Δεν είναι τυχαίο που ψήφισες εμένα καλέ μου, ενώ με θεωρούσες πολίτη στον προηγούμενο γύρο,
Ενώ εσύ δηλαδή που με θεωρούσες ρουφιάνο και τώρα το άκρος αντίθετο με θεωρείς ιερόδουλη δηλαδή; Είχες τη θεία φώτιση;

Πάντως σε παραδέχομαι γιατί στα κείμενα σου έχεις κάτι το δραματικό και μάλλον αυτό είναι που αγγίζει τα νεούδια :P

shaman: Προφανώς και δεν πήγαινε σε ΄σενα, για τον papas και jrot6 πήγαινε, απλά εσένα δε σε θεωρώ δολοφόνο.:)
Έτσι! Κάθε φορά που θέλεις την στήριξη κάποιου του λες "δεν σε θεωρώ δολοφόνο". Το έχεις κάνει και με την Youki και με την Nininaou και με μένα και με πολλούς άλλους. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Ok με έπιασες, ήθελα να γράψω τον (ρόλο) παίζετε πολύ καλά ;)
Όχι, εγώ τον δικό μου δεν τον έπαιξα καλά, τώρα κάτι πάω να κάνω. Ενώ από την άλλη εσύ άριστα.. ειδικά αν καταφέρεις να με βγάλεις αύριο!;)

Επίσης, ούτε ο shaman έχει ψηφίσει δολοφόνο, αλλά δεν είπες κάτι για αυτόν, επιμένεις για τους λόγους σου στην neraida ως πιο εύκολο στόχο (δεν είσαι η μόνη με πινακάκια :P) :)

Ενώ εσύ θεωρείς τον shaman ύποπτο, να μας τρελάνεις θες; :confused:

Πάντως μ' αρέσει που μιλάς για αποφασιστικότητα εσύ που έχεις αλλάξει τελείως στρατόπεδο από ένα σημείο του παιχνιδιού και μετά.:worry:

Kαι γιατί να μην το κάνω αφού άλλξαν τα δεδομένα μου; Δε χρειάζεται να ακολυθώ κάποιο σύστημα, σε αντίθεση με ΄σενα.. ;)

;Ενώ εσύ δηλαδή που με θεωρούσες ρουφιάνο και τώρα το άκρος αντίθετο με θεωρείς ιερόδουλη δηλαδή; Είχες τη θεία φώτιση
Πάλι τα ίδια θες να ακούσεις.. νομίζω πως κατάλαβες καλά τους λόγους και είναι προφανείς!



Έτσι! Κάθε φορά που θέλεις την στήριξη κάποιου του λες "δεν σε θεωρώ δολοφόνο". Το έχεις κάνει και με την Youki και με την Nininaou και με μένα και με πολλούς άλλους. ;)

Χαχα! Θα τρελαθούμε τελείως!!

Εγώ έλεγα τη γνώμη μου κατηγορούσα αυτούς που θεωρούσα ύποπτους.. και συμφωνούσατε μαζί μου (πως να μη συμφωνείτε άλλωστε) και από τη στιγμή που εγώ ήξερα πως είμαι πολίτης, νόμιζα πως είσασταν κι εσείς, για να συμφωνείτε.
Με γελάσατε καλά!


Χαίρομαι που δε σχολίασες καθόλου την χτεσινή σου ψήφο προς εμένα από τη στιγμή που με θεωρούσες πολίτη. Τι να πεις... άσ΄το Θοδωρη!

Όσοι σε ξέρουμε.. δε δεχόμαστε αυτο το και καλά " λάθος" .
Είσαι πολύ προσεκτικός σε κάτι τέτοια όταν είσαι πολίτης!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Eπειδή δεν μπορεί να είναι κανείς άλλος, μιας και ξέρω ότι εγώ είμαι πολίτης..
και μιας και οι δολοφόνοι απ΄ότι φαίνεται είναι η lorelai, nininaou. lorien
σημαίνει πως έχουμε 1 δολοφόνο ανάμεσά μας, δηλαδή τη neraida.

Επειδή αυτό το παιχνίδι θέλω να τελεώσει, γιατί με έχει ταλαιπωρήσει πολύ..
αν ψηφίσετε neraida και δεν τελειώσει το παιχνίδι τη Δευτέρα, εγώ θα αποχωρήσω την ίδια στιγμή.


ΣΕ μπορώ να το κάνω έτσι δεν είναι;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top